JANTJE'S LEER VAN 'T VERKEER. Jxuuteel Jiunst en Wetenschap Rechtszaken JtackttecUflteu. EEN ONDERHOUD MET ANTHONY FOKKER. De voorgenomen heen- en weervlucht op de Indië- mute met de F. 36. UITVOERING BILDERDIJK. orgelconcert. SPOORWEGDIE VEN BERECHT. Vijl verdachten. Voor een waarde van f 10.000 gestolen. Helers staan terecht. AJAX NAAR RUSLAND? De Amsterdamsche club geneitfc te gaan, maar wacht op beslis sing van de F.I.F.A. MIJNDERS NIET MEER BESCHIKBAAR. Voorhoede-tactiek acht hij verkeerd. ALJECHIN'S NIEUWE SECONDANT. Meester Snosko Borovski. I u r?c J? gatie van de Delftsche Schaak- Club Ü.S.C. ALCMARIA-NIEU^'S AFLOOP VAN VERKOOPINGEN, In verband met het voornemen van de K.L.M. het vlaggeschip dezer maatschap pij, de F. 36 mettertijd een normale heen- en weervlucht op de Indië-route te laten volbren gen, heeft een verslaggever van het Alg Ned. Persbureau een onderhoud gehad met Anthony Fokker. De heer Fokker deelde mede van oordeel te zijn, dat deze vlucht een proefneming op h-'t traject naar Indiê gelden zal, teneinde me* deze machine algemeene bedrijfservaring op te doen, vooral wat de ventilatie en de ge schiktheid van de binneninrichting betreft Hij herinnerde eraan, dat de F. 3b op 21 Maart 1934 haar bewijs van luchtwaardig heid heeft gekregen, waarna de overname door de K.L.M. op 1 Maart 1935 is gevolg'! Het toestel is sedert in den dienst geweest, teneinde ervaring op te doen met de motoren- ;stallatieen deze au point te brengen Op de vraag of de voorgenomen vlucht naar Indië in de eerste plaats als een alge meene proefneming moet worden aangemerkt met een groote viermotorige machine van Nederlandsche fabrikaat, antwoordde de heer Fokker, dat hij hieromtrent niets vernomen heeft. De zegsman deed uitkomen, dat door de N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek een groote serie projecten is gemaakt met klei nere en grootere verbeteringen ten aanzien van de F. 36, welke projecten den naam heb ben van F. 36 b, F 37, F 37 a en dergelijke Het is echter aldus de heer Fokker voor mijn onderneming onmogelijk, eigen disposi ties voor verderen bouw en ontwikkeling ie treffen, aangezien wij ten deze van de K L. M. noch een beslissing, noch richtlijnen ont vangen hebben, omtrent hunne desiderata Zoo is er ook een project voor een F 40 uitge werkt en sedert mijn terugreis uit Amerika met den heer Plesman bestaan er bij de K.L.M. wederom nieuwe plannen voor het bestellen van een machine voor 48 personen Het ontbreken van een vaste lijn bij onze Nederlandsche afnemers leidt er echter steeds toe, dat de Nederlandsche industrie door gebrek aan informatie, zich niet tijdig op de behoefte van deze afnemers kan voorbe reiden en, als er bestellingen komen, ten on rechte het verwijt moet hooren, dat zij niet up tot date is, of niet in staat zou zijn op de gestelde termijn te leveren. Hierdoor zijn voor vele millioenen opdrachten naar het bui tenland gegaan, welke door tijdig overleg voor de Nederlandsche industrie behouden hadden kunnen blijven. Een eclatant geval ten deze is de bestelling van de Doug'as- vliegtuigen. Inplaats dat ik, zooals thans het geval is geweest, 30 Douglas-machines als agent uit Amerika in Europa heb moeten importeeren, zou ik deze vliegtuigen, wanneer men minder lang getraineerd had, in onze Nederlandsche fabriek hebben kunnen laten bouwen. De licentierechten toch, hadden wij sinds November 1933 in ons bezit. Voorsprong met 4-motorige machines niet benut. Het droevigste echter is vervolgde de heer Fokker dat men in Nederland van den grooten voorsprong, we'ken wij hier met de 4-motorige vliegtuigen had den en nog hebben, zich niet bewust is en dat men zich uit vrees voor de Im- perial Airways heeft laten beïnvloeden door toestellen aan te schaffen, welke voor de speciale toestanden in Amerika de logische ontwikkeling waren. De ervaringen, opgedaan in Amerika. De heer Fokker deelde voorts mede, dat de Studiecommissie van de K.L.M. in Amerika de ervaring heeft opgedaan, dat er daar geen 4-motorige commercieele landvliegtuigen Te koop zijn, doch dat deze alleen min of meei uitgewerkt op papier staan. De eenige 4- motorige landmachine is de onlangs veron gelukte Boeing-bommmenwerper geweest, waarvan insiders weten, dat dit vliegtuig niet voor commercieel gebruik in aanmerking kwam. Men heeft in Amerika moeten constateeren, dat geheel metalen 4-motorige vliegtuigen var: de afmetingen als de F. 36, wat de aanschaf- fingskosten betreft, zoo duur zouden worden, dat de rentabiliteit zeer in het bedrang zou komen. Men ziet in dit verband in Amerika thans in, dat men concessies aan de snelheid moet doen, teneinde wederom rentabiliteit te bereiken. Men heeft in Amerika ingezien, dat de veiligheid bij het vervoeren van een grooter aantal passagiers alleen bereikt kan worden met 4-motorige vliegtuigen en niet door de bestaande 2-motorige nogmaals te vergroo- ten. De heer Jack rrye, de leidende directeur van de T.W.A. een der grootste verkeers- maatschappijen in de Ver. Staten, heeft mij dit persoonlijk verzekerd. Dit oordeel heeft te meer waarde, aangezien de heer Frye zelf als piloot met een klein verkeers- maatschappijtje begonnen is, daarna is opge klommen tot zijn huidige positie en nog altijd, als hij van de Oostkust naar de Westkust vliegt, de machine als verantwoordelijk piloot bestuurt, teneinde geheel op de hoogte te blij ven van de problemen, welke aan machines en piloten in het practisch gebruik geste'd werden Hij is eerst mede-verantwoordelijk geweest voor de concurrentie-race tusschen de transcontinentale maatschappijen, waar aan thans echter een einde schijnt te komen doordat de transcontinentale lijnen uit corn mercieele overwegingen genoodzaakt waren zich aaneen te sluiten. Najaarsstormen De Oude Alkmaarsche Rederijkerskamer: Bilderdijk heeft in volle groeiende kracht gisteravond het seizoen geopend voor een bijna geheel gevulde zaal met het nieuwe stuk van mevr. v. Bommel—Kouw en Herk Bakker, getiteld „Najaarsstormen. Aange spoord door het groote succes van „Robbe does'' hebben de auteurs een vervolg op dit stuk geschreven, waarin zij laten zien, hoe het Bob in haar huwelijk met Louis Terlaet verder ging. Het is een uitstekend stuk, dat in de reeks der Hollandsche tooneelspelen een eerste plaats verdient. De nieuwe jongere garde van Bilderdijk heeft er groot én wel verdiend succes mee behaald. Als het stuk begint zijn Bob en Louis drie jaar getrouwd. Bob heeft zich in het leven op Dennerust goed geschikt, maar toch dreigt het huwelijksbootje te zullen stranden Want Terlaet blijft maar steeds zijn vrouw behan delen als een kind, als een pop, die van alles kan krijgen wat haar hart begeert, doch die buiten de ernstige dingen des levens wordt gehouden en zelfs haar eigen huishouden niet mag besturen. Maar het kind Bob heeft zich tot vrouw ontwikkeld en Terlaet is te veel zelfingenomen om dat te merken. Ande ren, o.a. tante Guusje en ook neef Hein mer ken het wel. Maar er moet eerst een kaper op de kust komen om de oogen van Louis te openen. En deze andere man komt in den persoon van Victor van Nieverden, een man van de wereld, die veel gereisd, gezien en ondervonden heeft en die zich in het dorp komt vestigen. Hij brengt voor vrouwen, zoo als Bob en Flor, de vrouw van Hein de Bont, afleiding en spoedig behoort hij tot de ge regelde bezoekers in huize Terlaet. Hij heeft de situatie in het huwelijk al spoedig door zien en dat Bob hem weldra meer dan ge woon interesseert, is niet te verwonderen. Terlaet blijft echter maar steeds druk uitoefe nen op alles wat Bob vroolijk en blij kan maken. Dikwijls heeft dat op Bob een wee moedige uitwerking en als op zoo'n moment Victor zoo enthousiast van zijn reizen weet te vertellen, doet de muziek van Grieg de rest. Terlaet komt natuurlijk juist op 't meest on gelegen moment binnen en de breuk is er. Ondanks de onverdiende verwijten van Louis en het gebr:1; aan vertrouwen door hem ge toond, blijkt in 't laatste tooneel, dat er toch maar één is, wien Bob haar liefde kan geven en dat is Terlaet. Victor is er vol bewonde ring voor en hij weet het ook Louis te doen inzien, wat aan 't slot het beste doet hopen voor de volgende huwelijksjaren van Bob en Terlaet. Het stuk eischte van de spelenden heel veel en het pleit voor de Bilderdijkleden dat zij er zoo'n goede voorstelling van hebben gegeven. Met groote aandacht hebben de aanwezigen het stuk gevolgd. Aan mej. Rie Ven allereerst een compli ment voor de manier waarop zij haar zco zware taak heeft vervuld. Zij heeft de moei lijke rol van Bob gespeeld op een wijze, die onze verwachtingen overtrof en de groote vooruitgang in haar spel mocht met genoe gen geconstateerd worden. Actie, spreken, 't stille spel, 't was alles weloveraacht en het behaalde succes zal voor haar een groote voldoening zijn. De rol van Terlaet is veel minder dankbaar, doch eveneens moeilijk. En de heer W Vuijk heeft zich in die rol uitste kend op zijn plaats getoond. Victor van s'ieveraen stelt den vertolker zware eischen. Waar de heer P. Cloeck wist zich kranig te ïandhaven en speelde de rol uitstekena Dc leer en mevr. L. C. Koster waren eenig als Oom Simon en tante Guusje. Hein de Bont en zijn jonge vrouwtje Flor werden door R. Nottelman en mej. J. Kuhl zeer verdienstelijk gespeeld. Zeer goed was mej. R. Hollants in de aanvangsscene van het stuk. als de huis houdster. Een prettige verrassing was mej. Ali Kramer als het Geldersche dienstmeisje Geertje. Alleraardigst in den juisten toon ge speeld. Mej. Clary Kater zorgde voor een joede tegenstelling met haar in de rol van iet dienstmeisje Willy en haar scene met Waarten de huisknecht deed het best. mede door 't goede werk van P. L. Rijst, die de knecht goed typeerde. De regisseur, de heer Kater kan ten zeerste tevreden zijn over het succes dat hij met de werkende leden van Bilderdijk in dit stuk ïeeft behaald. Een bijzonder woord van lof voor de too- neelen. Die zagen er schitterend uit en ook iet kapwerk en de grime waren prima Daar had Andre Steenman weer alle eer van. Aan de costumeering was door de dames en hee- ren veel zorg besteed. Wat het tempo der voorstelling betreft, dat hadden wij graag wat vlotter gezien en ook het spreken had duidelijker kunnen zijn. Wij zijn niet overtuigd, dat alle toeschouwers alles hebben kunnen verstaan, terwijl een enkele maal de souffleur te goed te hooren was. Als geheel een voorstelling, die Bilderdijk 67. Dienzelfden dag zag Jantje in een an dere straat weer zoo'n bord staan en terwijl hij bedachtzaam verder reed, tuurde hij naar boven, om te zien of hij iets kon ontdekken dat op gevaar duidde. 68. Maar hoe hij ook keek, hij zag niets en toen dacht hij bij zichzelf: Dat bord is zeker door een of anderen grappenmaker hier neergezet, want ik kan niets ontdekken. En steeds naar boven kijkend, fietste hij verder. alle eer aan doet en die de aanwezigen een zeer genoeglijken avond heeft bezorgd. De heeren S. Spruit en W. Kohier zorgde vooi goede muziek in de pauzes. De voorzitter de heer J. Lakeman opende den avond met een hartelijk woord van wel kom, in 't bijzonder tot den heer en mevr. van Kinschot. Bilderdijk stelde het bezoek van den burgemeester en zijn vrouw op hoogen prijs. Met genoegen kon spr. nog mededeelen dat het ledental met veertig was gestegen en dat voor de plaatsverdeeling in de zaal een afdoende regeling was getroffen, ook voor dc volgende voorstellingen. Als de voorteekenen niet bedriegen gaat Bilderdijk, mits zij serieus blijft doorwerken een nieuwe periode van bloei tegemoet. Ten bate van het orgelfonds werd gister avond in de Geref. kerk een orgelbespeling gegeven door Feike Asma, organist der Hooglandsche kerk te Leiden. Genoemde jongeman is een organist van beteekenis wat hij gisteravond weer eens opnieuw heeft laten hooren. Na een stil Trio van den concertgever gevolgd door de melodie van Gezang 36 volgde een forsch en technisch uitnemend gespeeld Praeludium van Rinck. De indruk die zijn spel in deze twee nummers maakte werd nog versterkt door de voordracht van de variatie's op de melodie van „Het Gebed des Heeren", van Mendelssohn. Tevens muntte dit orgelspel uit door een zeer afwisselende en smaakvolle registratie waarvoor gelegenheid bestond in het Lento van H. de Vries, Koraal-fragmenten van Zwart; Andante en Allegro, van Franck; Vox Celeste, van Batiste. Met een „Finale over bekende melodieën'' van den concertgever eindigde het program ma. A. K. Tusschen Januari en Augustus nam het aantal diefstallen bij het goederenstation van de Nederlandsche spoorwegen aan de Plan tage Doklaan een onrustbarenden vorm aan. Goederen van den meest uiteenloopenden aard bereikten nooit de geadresseerden. De dieven traden steeds brutaler op; sigaretten, radio-toestellen, een partij damestasschen, broeken, vloerkleedjes, werkpakken, dames- jassen, molton dweilen.... alles verdween spoorloos. De Nederlandsche Spoorwegen beschik ken over een eigen recherche en de chef hier van, de heer W. C. Veltkamp te Utrecht en zijn assistent, de heer F. T. Kröner, stelden in deze belangrijke zaak een uitvoerig on derzoek in, zoodat ten slotte de dief, een 34- jarige koetsier van een expediteursfirma te Amsterdam, en vier helers konden worden gearresteerd. Ook het toeval speelde in dit onderzoek een rol. Een sigarenwinkelier in de Flaarlemmer- straat kreeg op zekeren dag bezoek van een reiziger die hem sigaretten te koop aanbood. De rookartikelen waren afkomstig van een importeur waarvan ook de winkelier regel matig betrok, doch déze partij had hij niet besteld. Zijn argwaan groeide nog, toen hij een factuur te zien kreeg, waarvan het hoofd was afgescheurd. De winkelier waarschuw de de politie en de spoorweg-recherche zag hierin een spoor. Dit spoor zou leiden naar de pakjesdieven, die in totaal voor acht a tienduizend gulden hadden buitgemaakt. Het bleek, dat de sigaretten waren gekocht van een anderen winkelier en deze bleek ze weer van den expediteursknecht te hebben ge tocht. Het bleek, dat deze zijn buit opsloeg in een pakhuis. Van hieruit bediende hij zijn uitgebreide cliëntèle in den Jordaan. De expediteursknecht ontkende gedurende drie weken hardnekkig: ten slotte viel hij echter door de mand. Hij kwam dikwijls in de goederenloodsen van het station Plantage Doklaan en genoot het volste vertrouwen. Jij was behulpzaam en vriendelijk en meer malen hielp hij bij het oversjouwen en op bergen van goederen, die aan de zorgen van de Nederlandsche Spoorwegen waren toever trouwd. Behalve een „grossier'' en een winkelier werden ook de huurder van het pakhuis en een nicht van den verdachte wegens heling gearresteerd. De spoorwegrecherche had een goeden slag geslagen; sedert de arrestatie van dit vijftal kwamen geen diefstallen meer voor. :en gedeelte van het gestolene kon worden achterhaald. Gisteren stond het vijftal voor de Vierde Kamer der arr. rechtbank te Amsterdam, gepresideerd door mr. Thöne, terecht. Het O.M. werd waargenomen door mr. Bosch. De zaken werden afzonderlijk behandeld; iet eerst stond de expeditieknecht terecht wegens diefstal, meermalen gepleegd. Hij legde een volledige bekentenis af. Mr. Bosch requireerde een jaar en acht maanden gevangenisstraf. De verdedigster mr. H. Catz—Hillesum pleitte clementie. Vervolgens werden de zaken behandeld tegen de vier helers. In de eerste plaats stond een man, die ver dacht werd van heling, terecht. Hij had siga retten opgekocht, wetende, dat ze van diefstal afkomstig waren. Ook bij den eigenaar van het pakhuis, had hij sigaretten gekocht. Hij beweerde thans, dat hij in de stellige mee ning verkeerde, dat ze van een faillieten boe del afkomstig waren. Tegen dezen verdachte requireerde het O.M. twintig maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Th. Muller Massis drong aan op een voorwaardelijke veroordeeling, gezien verdachte's blanco strafregister. Vervolgens werd de zaak tegen den eige naar van het pakhuis behandeld. Ook tegen aezen verdachte requireerde het O.M. een aan[ en acht maanden. Tegen een nicht van den vorigen verdach te, die een stuk gordijnstof ten geschenke had aangenomen, eischte het O.M. twee maanden wegens schuldheling Ten slotte stond een 37-jarige grossier terecht; hij heeft 1250 sigaretten gek°cM van den handelaar, tegen wien het O.M. maanden eischte. Het O.M. requireerde gen dezen verdachte, die vol hiel tl niet hebben geweten, dat de sigaretten waren stolen, vier maanden gevangenisstraf, verdediger mr. Fran^ois Pauwels pleitte vrijspraak. De rechtbank zal in deze zaken op 27 No vember vonnis wijzen. V ootba 1. Naar het Hbld. verneemt, heeft de Sovjet-Russische Voetbalbond een ver zoek gericht tot de Amsterdamsche voetbalclub Ajax om in Maart of April van het volgend jaar wedstrijden te 6pelen te Leningrad, Moskou en andere plaatsen. Het is de eerste keer in de geschiede nis van het Nederlanddsch voetbal, dat Sovjet-Rusland een invitatie richt tot een Nederlandsche vereeniging. Naar het blad verder verneemt, is Ajax bereid de uitnoodiging te aan vaarden, doch daarvoor ia toestemming n ,odig van de F .1. F. A. Rusland is indertijd door het internationale voet- bailichaam uitgenoodigd tot de F. I. F. A. toe te treden. De termijn om deze uitnoodiging aan te nemen loopt over twee jaar. Tot dusverre hebben de Rurf' een niet geaccepteerd en de termijn loopt ongeveer af op het oogenbiik, dat de rood-witten naar Rusland zouden trekken. Sluiten de Russen zich dus vóórdien aan, dan gaat Ajax, maar in het tegenovergestelde geval is het on mogelijk om de uitnoodiging aan te nemen. Het Ajax-elftal is in Rusland allerlei faciliteiten beloofd. Zoo zullen o. a. vliegtuigen ter beschikking worden ge stel om zich «nel te verplaatsen. Naar het ,Jtott Nwsb'." verneemt, heeft de D.F.C.-speler Mijnders aan den voorzitter der Keuze Commissie, den heer H. Herberts, meegedeeld, dat hij niet meer wenscht deel te nemen aan de oefeningen van 't Nederlandsche elf tal op het V.U.C-veld. Hij wil ook liever niet meer voor een plaats in het ver tegenwoordigende elftal in aanmerking komen. Hoofdzakelijk is dit besluit door dezen speler genomen, omdat Mijnders niet accooi d kan gaan met de tactiek van de nationale voorhoede, waarbij Smit als een soort verbindingsschakel met de middenlinie wordt gebruikt, zoodat de vleugelspeler geheel op zichzelf is aan gewezen. Naar wij vernemen, heeft Mijnders' vader aan de T. C. geschreven, dat zijn zoon niet meer uitkomt in de eerste plaats omdat de afbrekende critiek ook in het officieele bon 'sorgaan op zijn humeur werkte, en in de tweede plaats om de bovengenoemde reden van de door Mijnders verkeerd geachte tac tiek van het terug laten blijven van Smit tot hulp van de middenlinie. De T. C. zal nu heel waarschijnlijk Van Gelder van V.U.C. wel weer de kans geven. Schaken. Naar wij van het Euwe—Aljechin Comité, N.C.W.S., vernemen, heeft de heer S. Lan- dau, secondant van dr. Aljechin, dr. Aljechin verzocht een andierec secondant te kiezen in verband met privé aangelegenheden, den heer Landau betreffende. Dr. Aljechin heeft zich daarmede accoord verklaard en de functie van den heer Landau als secondant van dr. Aljechin zal ophouden, zoodra de nieuwe secondant zal zijn gearri veerd. Dit zal zijn de te Parijs woonachtige Russische schaakmeester Snosko-Borowski. Het leger grootmeesters, waaronder reeds vele nationale en internationale corypheeën. die thans ter gelegenheid van den Wereld kampioenwedstrijd Euwe—Aljechin hier aanwezig zijn, zal dus wederom met één worden uitgebreid. De 19e partij zal worden gespeeld, zoo als wij reeds eerder mededeelden, in de con certzaal van Hotel Figi te Zeist op Donder dag 14 November a s. des avonds te 6.30 uur. Het eventueel vervolg zal woraen ge speeld op Vrijdag 15 November. De 20e partij zal worden gespeeld Zater dagavond 16 November a.s. om 6.30 in de Militiezaal te Amsterdam. Indien de partij wordt afgebroken zal deze verder gespeeld worden Zondag 17 November. Het uur zal dan nader bekend worden gemaakt. Daar op den lóen November de Bonds raadvergadering Van den Nederlandschen chaakbond plaats vindt, wordt deze partij door het Vereenigd Amsterdainsch Schaak genootschap te Amsterdam opgedragen aan den Bondsraad tot steun van de kas van het Euwe—Aljechin Comité; een mooie geste die navolging verdient. 5 Vervolgens zal worden gespeeld te Er- melo Zandvoort en 's-Oravenhage. waarna de 24e party op 26 November a.s. zal wor den gespeeld in de Beursschaakclub in het tenhandelVa" Verfeni«io« v00r den Effec rJ?' P?rtij Ml worden gespeeld te Het programma van de 25e t.m de 30e partij zal tijdig worden gepubliceerd. Er is sprake van om staande de laatste vijf partijen een groote gala bridgedrive te nrcaniseeren in alle zalen van het Carlton. organiseeren Hotel. Het laatste nummer van eport gaan van de voetba.ver. „Alcma^i Victrix" is alweer eenige dagen oud. Omstandigheden buiten onzen wij waren oorzaak, dat wij eerst heden een recencle het licht kunnen doen zien ,D<j secr. Bram filte vraagt allereerst aan dacht voor een wel zeer uitzonderlijk doch niettemin allerbelangrijkst onder werp, nl. bet voetballen op Zondag vóór 12 uur. De schrijver licht ten duidelijk ste toe, wat er vooral uit jieug oogpunt voor nadeelen aan verbonden zijn om 's Zondag \óór 12 uur de voet balsport te beoefenen. Het is een onderwerp, dat niet alleen In Alkmaar, maar voor geheel ons land van 't grootste belang is. Wij zijn het met den schrijver volkomen een,; en stellen ons voor binnenkort uitv< Jger on deze kwes.ie terug te lomen. i coals Elte zegt: „Waar een wil is, is n, >gtal ook wel een weg te vinden," zoo e niet anders moet het door alle voetl. llers worden opgevat. L. wijdt eenige sympathieke wc .rden aan wijlen ,,'t Groentjehet orgaa van den Noordhollandschen Voetbalb< d. Van de hand van W. H. lezen v «en goed stukje over „Krachten van oor- heen", waarin dan speciaal Jan E. ring in 't zonnetje gezet wordt, ter wijn de trouwe medewerker Menvad Khai, zijn zooveelste en 6teeds geestige over peinzing zwart op wit gezet heeft. Een alleszins lezenst/aardig artikeltje over „reserve-staan" mochten we met genoegen van 1001 lezen. Sylvain Bastin publiceert een goed geschreven Antwerpsche causerie, ter wijl het nummer verder gecompleteerd wordt met diverse verslagen van de elf tal lenprestaties. Eenige foto's (o m. het heiligtlom van den penningmeester; Jan Wils, de bou wer van het Olympisch stadion e. a.) ver.uchten dit goed verzorgde Novem bernummer op waardige wijze. Uitslag veiling bij opbod gehouden op Maandag 11 November 1936 ,ten over- staun van den notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de navolgende perceelen, gelegen in de gemeente Alkmaar: 1. Een heerenhuis met vóór- en achter tuin aan de Emmastraat no. 99, groot 1.80 Aren 5000.— Een huis en tuin aan den Kennemerstraatweg no. 164, groot 1.34 Aren 3010- De afslag blijft bepaald op Maandag 18 November 1936, des avonds 7 uur, in het café „Het Gulden Vlies" van den heer W. MOOfJ aan de Koorstraat te Alkmaar. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 13 Nov. 1935. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.50—2.20; Appelen per 100 pond 2—6.50; Bloemkool ie s 7—10, 2e s. 24 en Boerenkool 1.80—6.10 per lOOstuks; Bieten per 100 K.G. 1.40—2.60; Druiven per 100 pond 6—10; Gele kool per 100 K.G. 1 3; Groene kool 1.50—6 50, Kropsla 0.80—2.90 en Knolselderie 2—2.80 per 100 stuks; Peren per 100 pond 2— 6; Prei 1.805.50 en Pieterselie 1 per 100 bo6; Postelein per bakje 43 cent; Radiis per 100 bos 2.20; Roode kooi per 100 K.G. 14.50; Selderie per 100 bos 1.50; Spinazie per bak 22—82 cent; Sprui ten 25.50 en Snijboonen 10.10— 15.50 en Tomaten 1.50—6 per 100 pond; Uien 1.60—2.60 en Wortelen 1.50 per 100 K.G.; Wortelen 29 per 100 bos; Witlof le s. 5—7 en 2e s 2.504 per 100 pond. HOORN, 14 Nov. 1935. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 stapel kleine fabriekskaas 18; 12 stapels kleine boerenkaas 19 en 3 sta pels boerencommissiekaas 19. Totaal 16 stapels, wegende 5159 K.0 De handel was goed. BROEK OP LANCENDIJK, 14 Nov. '35- Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 30 K.G. Tomaten: A 10; 2200 K.G Uien: Gele Nep 2.50, Oele drielingen 0.90- 1.10, Gele uien 1.90—2.30, Grove 2.30—2.60: 1600 K.G. Bieten 1.30- 3.30-6700 K.0 .Peen 0.80-/ 1.20; 238 K.0. Druiven: Alicante 15—20.50; 11000 K.0. Roode kool 1.60-/ 4.40; 23000 K.0. Gele kool 1.30—4.40; 3900 K.G. Vroege witte kool 1.202.40 en 1200 K.0. D. witte kool 0.7O—4.10, alles per 100 K.G. en 12000 str. Andijvie f O.M—f 1.40. SCHAGEN, 14 Nov. 1935. Op de hed® gehouden weekveemarkt waren aanvoer® wijzen als volgt: 8 Paarden 150—350j 24 Geldekoeien (mag.) 90—140; 54 Oeldekoeien (vette) 7 140—200; 12 Kalf- koeien 140—/ 190; 65 Vaarzen 60-" 130; 19 Graska'veren 40—60; 3» Nuchtere kalveren 6—12; 25 Schap® (magere) 10-/ 15; 165 Schapen (vette) J 16—22; 160 Lammeren 8— Varkens (vette) per K.G. 40—42 cent; H* Tiggen 11—14; Konijnen 40—50 cent, 24 Kippen 30—70 cent; Eenden 45 cent lanen 20—70 cent. WARMENHUIZEN, 13 Nov. '35. R00^ kool le s. 5.20—5.80; Witte kool les. f o Qftf 7 70 Aanvoer: 700 K.0. Roode en 2800 K.0. Witte kool - NOORDSCHARWOUDE, 13 Nov. ,200 K.0. Aardappelen: BI. Eigenheimer 2.60; 5200 K.0. Uien: grove 2.30, 2, drielingen 1.10—7 1 20, geb f 2.60; 13200 K.G. Roode kool f 5.90; 300 K.G. Gèle kool 3.70, alles pe» 100 K.0. en 550 str. Andijvie 0.50.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10