Agenda £aatste Aecichten Pxooinciaal 7lieuws Stad en Omgeving. WeecèedcfU VRAGEN OP BELASTINGGEBIED. SCHAGERBRUG PETTEN HEERMUGOWAARD STOMPETOREN SCHAGEN De Alkmaarsche huisvrouwen exposeeren. Een interessante handwerktentoon- stelling in ,,'t Gulden Vlies". Stedelijk Muieum ingang Breedstrart, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag-s van 9 tof 1 uur; Zondags gesloten. Tentoonstelling De mensch in wording, tot en met Zondag 17 Nov., eiken dag 25 en 710 uur; Zaterdag 1010 uur, Zon dag 2—10 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht hoofdnummer Honderd dagen van Napoleon (hist.); hoofd' rol Werner Krauss Toegang elke leeftijd. Roxy,theater 7.45 uur, hoofdnummer Het gebeurde in New York (sens.) hoofdrollen Lyle Talbot, Gertrude Micheal. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Am- phitryon „Uit de wolken komt het geluk" (amus.); hoofdrollen Willy Fritsch, Paul Kemp en Adèle Sandrock. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 14 November. 7_q Uur, 't Gulden Vlies, tentoonstelling handwerken Ned. Vereen, v. Huisvrouwen. 't Gulden Vlies, bazar dierenbescherming 8 uur, Harmonie, jubileumfeestavond po- litie-sportvereeniging. huis, het hoofdkwartier van de Wafd-partij, had begeven, wederom tot botsingen geko men. Toen Nahas Pasja het Volkshuis binnen trad, barstte de menigte, die hem had bege leid, in gejuich uit. Kreten als: „Weg met de Engelschen" en „Leve de revolutie werden uitgeschreeuwd De politie trad daarop met de wapenen tegen de menigte op en bestorm de, toen het gejoel niet wilde ophouden, het Volkhuis. Talrijke personen werden gear- resteerd, terwijl ongeveer 30 personen door schoten gewond werden. Een der demon stranten is gedood. Ook verscheidene agenten van politie bekwamen verwondingen Het totale aantal gekwetsten aan beide kanten bedroeg Woensdagavond in Kaïro 100 en in Tantah 70. Op het oogenblik, d.w.z. Woensdag laat ia den avond, heerscht overal rust. De regee ring vreest echter, dat de onlusten Donrlei- dag voortgezet zullen worden en op de pro vincie zullen overslaan Alle gouverneurs en commandanten van politie hebben de streng ste instructies ontvangen. De staking aan alle Egyptische hoogescholen, die Woensdag begonnen is, zal Donderdag worden voort gezet. Na de scherpe, anti-Engelsche redevoering van Nahas Pasja en na de resolutie, die in de massavergadering is aangenomen, neemt men hier algemeen aan, dat de regeering zal aftreden. Het is volkomen onzeker hoe de toe stand zich verder zal ontwikkelen. Men ver wacht echter niet, dat hieruit reacties zu'len voortvloeien voor het conflict in de Middel- landsche Zee. (Ongecorrigeerd TWEEDE KAMER. Motie tegen salarisverlaging verworpen. De Tweede Kamer heeft verworpen met "52 tegen 27 stemmen de motie-J. ter Laan, de regeering verzoekend af te zien van haar voornemen tot verlaging der salarissen van jeugdig personeel. ITALIË WERKT TOT HALF VIJF. Daarna alle kantoren gesloten. Met ingang van heden zal in geheel Italië op de kantoren aan één stuk door worden gewerkt. Voorloopig zullen alle openbare bedrijven werken van 9 tot 16.30 uur met een half uur middagpauze. Er is thans reeds een strooming om deze regeling ook op de particuliere ondernemingen te laten toe passen In Turijn hebben ook de niet-staatsbedrij- ven besloten deze regeling te aanvaarden. De ononderbroken werkzaamheden op kantoren zullen niet alleen tengevolge heb ben, dat de eigenlijke bureaukosten zooals verwarming en licht lager zullen zijn, doch zal ook belangrijke besparing op het gebied van verkeer geven. De ambtenaren en employé's zullen dan slecht* éénmaal naar en van kantoor behoe ven te gaan. Op deze wijze zullen de eleo- trische autobussen en de trams minder stroom verbruiken, terwijl eveneens benzine voor auto's zal worden gespaard. In de Palazzo Venezia zal de nieuwe maat regel eveneens worden toegepast. Mussolini zal in de toekomst naar verluidt stipt om half vijf zijn regeeringspaleis ver laten. De nieuwe regeling wordt tegelijkertijd in het Italiaansche ministerie voor pers en pro paganda ingevoerd, waarin tot nu toe tot in den laten avond na aankomst van de laatste berichten over den diplomatieken en militai ren toestand zeer druk werd gewerkt. Voor taan zullen na 4 uur de journalisten even wel geen informaties meer ontvangen, aan gezien alle ambtenaren op da+ tijdstip hun bureau zullen verlaten. BETALINGEN DOOR KASSIERS KANTOOR GESTAAKT. Kassier gearresteerd. Tegen het kassierskantoor van den heer J. G. K. te Barneveld is een klacht ingediend. Velen, die za ken met de firma deden, konden geen gelden meer bekomen. Nadat de kassier, de heer K., eenige dagen onder politiebewaking had ge staan, is hij thans te Utrecht, waar heen hij zich begeven had, gearres teerd. Alle boeken en bescheiden van het kassierskantoor zijn in beslag genomen. De vrees bestaat dat velen gedu peerd zijn. DE MOORD TE WILDERVANK. Beide verdachten conform den eisch tot levenslange gevangenis straf veroordeeld. De Groningsche rechtbank deed hedenmorgen uitspraak in de beken de moordzaak Kroeze, welke zaak, zooals bekend, op 31 October j.1. werd behandeld en waarbij de of ficier van justitie tegen de beide verdachten, Klaas Sterenberg en Bouwe Bloem, levenslange gevan genisstraf had geëischt. De rechtbank veroordeelde beide verdachten, conform den eisch, tot levenslange gevangenisstraf. Zij achtte moord, diefstal en braak, evenals mededaderschap bewezen en achtte alleen levenslange gevange nisstraf in den juisten vorm te staan tot het gruwelijk misdrijf. WEER RUST IN EGYPTE? In geheel Egypte is het in den aigeloopen nacht en vanochtend rustig gebleven. Op alle belangrijke punten te Cairo waren poli tieposten opgesteld, doch nergens was het noodig dat men handelend optrad. Men verwacht evenwel dat de onlusten zich vanmiddag of morgen zullen herhalen. Omtrent de bedoelingen van het kabinet ver keert men nog in het onzekere. Algemeen verwacht men, dat. de regeering van Nessim Pasja zal aftreden in verband met de actie van de Wafd-partij, doch ook een kabinets wisseling zal op het conflict in de Middel- landsche Zee naar men verwacht, weinig in vloed hebben. HET NOODLOTTIG ONGEVAL AAN DE VELSERPONT. Pontwachter ook in hooeer beroep veroordeeld ot 2 maanden. Het gerechtshof te Amsterdam bevestigde heden het vonnis van de Haarlemsche recht bank. waarbij de gezagvoerder-pontwachter van de Velser pont wegens veroorzaken van dood door schuld is veroordeeld tot een hechtenisstraf voor den tijd van 2 maanden Ook de procureur-generaal had bevestiging van het vonnis gerequireerd. LIJK OPCEHAALD. De gemeentepolitie van Waalre heeft uit de Dommel het lijk opgehaald van den 86- jarige P Krooymans, die aldaar sedert eenige weken uit het liefdegesticht werd ver mist en vermoedelijk door de duisternis mis leid te water is geraakt en verdronken. BOERDERIJ AFGEBRAND. Vee omgekomen. Hedenmiddag brandde door onbekende oorzaak de kapitale boerderij van den land bouwer J. Steenbergen te Koekange onder de gemeente de Wijk (Drente) geheel af. Een paard, een koe en veertien varkens kwamen in de vlammen om. HET DEVIEZENPROCES TEGEN DEN BISSCHOP VAN MEISSEN. Zeer groote belangstelling. Voor de speciale kamer voor deviezenkwes- ties van het Berlijnsche Landsgerecht is van morgen het proces begonnen tegen den bis schop van Meissen, mgr. Peter Legge. Gezien de persoonlijkheid en de rang van den beklaagde wordt dit proces beschouwd als een hoogtepunt ijl de reeks van deviezen- processen tegen orde-geestelijken, en de pu blieke belangstelling was dan ook zoo groot, dat men de groote jury rechtbankzaal te Moabit voor deze kwestie had ingericht. Ook de belangstelling van de zijde van de pers was zeer groot. Na opening van de zitting roept de voor zitter de verschillende beklaasden op. Be halve de 55-jarige bisschop Peter Legge zijn mede-beklaagd zijn broer de 46-jarige dr Theodor Legge. secretaris-generaal van de Academische Bonifacius Vereeniging te Paderborn, alsmede de 47-jarige vicaris- generaal kanunnik prof. Wilhelm Soppa uit Bautzen, de 25-jarige Auguste Klein uit Paderborn, die echter voor het groote proces niet is opgeroepen en de 30-jarige secretaris generaal van de Bonifacius Vereeniging Wil helm Freckmann. Volgens de aanklacht heeft het bisdom Meissen in 1926 in Nederland een leening van 300.000 gulden opgenomen, waarvan reeds 90.000 gulden op normale wijze ge delgd was, terwijl de koers der obligaties in het buitenland schommelde tusschen 40 en 45 percent. Volgens de opvatting van de aan klacht was na 1933 het terugkoopen van obligaties slechts mogeliik met behulo van export-bonds. Voor het delgen der overige 210.000 gulden der buitenlandsche leening was een bedrag van 180.000 R.M noodig. Dr. Theodor Legge wist 100.000 R.M. bijeen te brengen, die via verschillende omwegen terecht kwamen bij de Universum Bank te Amsterdam op den deknaam van het bisdom Utrecht zijn gedeponeerd. De schuld van den >isschop leidt de aanklacht al uit een door hem op 27 November 1933 geschreven brief, waarin hij den met de leiding der correspon dentie en der mondelinge besprekingen belas ten professor dr. Soppa opdracht geeft hem elke acht tien dagen rapport over de !ee- ningskwestie uit te brengen. Van de zijde van het bisdom wordt daaren tegen verklaard, dat het bisdom Meissen op normale wijze een bedrag te Amsterdam had gestort voor de aflossing van zijn leening en °<aan de amnestie-wet, die op 17 October werd afgekondigd voor 95.000 milden aan obligaties had gekocht, waarvan na af kondiging van de amnestie-wet mededeel in g S terwii» de 30000 gulden aan baar ge d, die van het gestorte bedrag waren overgebleven evenals de obligaties zelf op een Duitsche bank waren gedeponeerd De bisschop van Meissen, Peter L**gg? werd 16 Octobre 1882 te Brakel in Westfalen geboren en in 1907 tot priester gewijd Als proost te Maagdenburg en vicaris te Halle werd hij in September 1932 benoemd tot bis schop van Meissen. NEDERLAND EN DE SANCTIES TEGEN ITALIË- Vandaag nadere afkondiging in het Staatsblad. Met de hedenavond te verwachten afkon diging in het Staatsblad van den algemee- nen maatregel van bestuur tot verdere toe passing van de uitvoerverbodenwet en de toepassing van de daarbij aansluitende sanctiewet 1935 heeft Nederland thans voor zijn deel voldaan aan de tenuitvoer legging van de sanctiemaatregelen tegen Italië, welke te Genève door het coördina tie-comité, waarin ook ons land zitting heeft, zijn voorgesteld. Zooals men zich herinnert, is op 22 Oc tober het Kon. Besl. afgekondigd, waarbij met ingang van dien dag in overeenstem ming met het eerste voorstel van het co ördinatie-comité de uitvoer van wapenen munitie en oorlogsmaterieel uit het Ko ninkrijk der Nederlanden naar Italië en van bezittingen is verboden. Van de thans afgekondigden nadere maatre gelen, respectievelijk betreffende de credie ten, het verbod van invoer van goederen uit Italië en het verbod van uitvoer van be paalde goederen naar Italië, zullen de eerst genoemde overeenkomstig het voorstel van het coördinatiecomité van 14 October, het welk op een zoo spoedig mogelijke inwer- kingstreding aandrong, reeds den dag na afkondiging in werking treden; laatstge noemde op 18 November, den door het coör dinatie-comité in zijn laatste samenkomst be paalden dag. Een witboek. Morgen zal het aangekondigde witboek verschijnen nopens het Italiaansch-Abessi- nisch geschil. Dit zal o.m. den tekst bevatten van de Nederlandsche uitvoeringsmaatrege len inzake de sancties. Het witboek zal bij de algemeene landsdrukkerij verkrijgbaar zijn. VERMISTE AANGETEEKENDE BRIEF TERECHT. Was verkeerd geadresseerd. Zooals gemeld, was door den heer P. H. te Rotterdam bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een aangeteekenden brief, waarin zich o.a. een bankbiljet van 500 bevond. De brief was bestemd voor Amsterdam. Gisteravond is de brief op de plaats van bestemming aangekomen. Ver keerde adresseering was oorzaak dat deze brief den geadresseerde zoo laat bereikte. Staatspensienneering. Maandagavond hield de afd. Schager- brug van den bond voor Staatspensionnee- ring een algemeene vergadering in café van der Poll. Voorzitster was mej. W. Krul, die bij haar openingswoord den overleden voorzitter, wijlen den heer K. van Loenen, in waardee- rende woorden herdacht, waarna alle aan wezigen zich een oogenblik van hun zetels verhieven. Besloten werd ten aanzien van het propa- gandamaken van tactiek te veranderen door bij verkiezing van de volksvertegenwoordi ging te stemmen op de partijen, welke voor standers zijn van premievrij staatspensioen Tot bestuursleden werden vervolgens ge kozen de dames W. Krul en C. Veeter— Bak, alsmede de heeren W. L. Correljé, Jb. Zeeman en Jb. Stins. In de daarop volgende bestuursvergade ring werden benoemd tot voorzitster mej. W. Krul, tot secretaris de heer Jb. Stins en tot penningmeester de heer Jb. Zeeman. Directrice benoemd. Tot directrice van het kleuterhuis „Trein 8.28'' alhier is benoemd mej. C. J. Kars uit Hilversum. Vergadering plattelandsvrouwen en boerinnen. De buitengewoon talrijke opkomst in lokaal Mantel, waarbij het opviel, dat vooral de van verre komenden zeer talrijk verte genwoordigd waren, vond mede haar oor zaak in het onderwerp van den avond, n.1. een handwerkdemonstratie. Mevr. BommeziiSchaak opende met de mededeeling van c?e gevoerde corresponden tie met het comité tot het organiseeren van een crisis-kookcursus. Het getal dergenen, die zich konden opgeven, n.1. 25, werd be reikt, zoodat dan de voorbereidingen als geslaagd konden worden beschouwd. De leiding zal berusten bij mej. v. d. Weide uit Alkmaar. Hierna volgde de demonstratie der hand werken, die in rijken overvloed de tafels ver sierden en de aanwezigen dikwijls zoo enthousiast maakten, dat het eenigszins moeilijk was de dame, die met den heer Lenghaus uit Winkel was gekomen en bij wien de organisatie berustte, in haar ver klarende causerie te volgen. De voormalige secretaresse der vereeni ging, mevr. Feine—van Slooten, werd ver eerd met het insignespeldje der vereeniging. Feestavond Floralia. 'Do Flora'ia- en Huisvlijtvereeniging gaf Dinsdag in café Renses haar jaar- lijkschen feestavond. Do groote zaal kon al de bezoekers niet bergen, zoodat men de schuifdeuren van het aangrenzende café moest open houden. De gebr. van Meurs uit Hoorn brachten dadelijk met hun mooie muziek de stemming er in. De presidente, mevr. Kruimel, riep allen het welkom toe en wenschte de aanwe zigen een prettigen avond. Daarna tra den de leden van „Bilderdijk" uit Alk maar voor het voetlicht met „Najaars stormen een comedie in drie bedrij- y*?' v°°r het tooneel bewerkt uit het Kende boek „Robbedoes getrouwd", oul m<;vr- C. van Bommel—Kouw, en Henk Bakker. Al dadelijk trok het uit stekende werk van den grimeur, den heer André Steenman uit Amsterdam de aandacht en den loop van het spel bleek hoe nauwgezet en juist hij de ver schillende typen verzorgd had. „Robbedoes" en al de andere meespe lenden hebben ons laten genieten van de uitbeelding der waarlijk niet gemak kelijke rollen, waarvoor zeker ook den regisseur, den heer Kaïer een woord van lof toekomt. Zij hebben ons doen mee leven met de moeilijkheden, den storm in het jonge huwelijksleven en vooral het spel van den heer P. Cloeck was treffend. Het applaus groeide aan tot een ovaie en alleen waren het eens met burgemeester Huiser van Rheenen, die in welgekomen woorden namens het bestuur van „Floralia" dank bracht aan den leider en de spelers en hun een tot weerziens toeriep, waarop de heer Lakeman, namens „Bilderdijk" antwoordde dat het genoegen weder zijds was. Daarna gingen de stoelen aan den kant en ging men dansen tot diep in den nacht. Wat is chili-salpeter? Woensdagavond maakten de cursisten van de landbouwavondschool in gezelschap van hun leeraar den heer C. H. Veen uit de Beemster, en twee leden van het bestuur der H. M. v. Landbouw de heeren Jb. Posch en P. de Boer door middel van het witte doek een reisje naar Chili, om daar de win ning en de bereiding van de bekende Chi- lisaipeter gade te slaan. De heer Veen voerde ons naar het dorre, zonnige land, waar door het nijpende wa tergebrek de stikstof in den grond blijft. Van het begin waar men door middel van explosies den grond scheurt, waardoor men de ruwe chilisalpeter kan benaderen, tot 't einde toe, zagen wij de ontwikkeling van de zoo nuttige landbemestingstof. Ook vertoef den wij even in een laboratorium, waar men de jodium er uit haalt, wat wel eenigszins in strijd is met de reclame welke men van de jodium bevattende kunstmest maakt Door de Mulatten worden de balen chilisal peter naar de kust vervoerd, en verder per zeilschepen naar Europa gebracht. Men vaart om Kaap Hoorn, een reis van 34 maanden, om de hooge tolkosten door het Panama-kanaal uit te winnen. In groote opslagplaatsen, voornamelijk in Delftzijl worden de balen bewaard, omdat men in de provincies Groningen en Drente de meeste kunstmest voor de grond noodig heeft. Het was een leerrijke les, die getuige de vele snedige opmerkingen van de jeugdige leerlingen, danig in den smaak viel. Vacature raadslidmaatschap. De heer J. P. Schilder heeft zijn benoe ming tot lid van den raad als opvolger van den heer H. F. van Nuland niet aan genomen. De volgende op de R. K. lijst is de heer W. Dekker. SLACHTOFFERS ONGEVALLEN. Het knaapje de Geus uit Oude Nie dorp, dat gistermiddag in het Centraal ziekenhuis werd opgenomen na een overrijding door een zandauto, heeft een vrij rustigen nacht doorgebracht. Alle gevaar is nog niet geweken. Gistermiddag is in hetzelfde zieken huis ook nog een kind uit Uitgeest op genomen. dat gistermiddag, van het erf komende, tegen een auto was opge- oopen. Ook dit kind werd ernstig ge wond, zoodat levensgevaar nog aan wezig is te achten. UITBREIDING MEUBELZAAK. Hedenmiddag om 4 uur zal de firma N Masée en zonen, Ritsevoort 13, de welbeken de meubelzaak heropenen, welke door verbw- wing en uitbreiding een geheel ander aan zien heeft gekregen. Het interieur is veel rui mer en hierdoor kan ook overzichtelijker de prachtige collectie meubelen, tapijten, gor dijnstoffen, enz., enz. geëxposeerd worden. In de nieuwe werkplaats houdt men zich speciaal bezig met de stoffeerderij en bedden makerij. In een apart zijzaaltje, dat met zeer veel smaak ingericht is, vindt men de groote collectie Perzische tapijten, ter wijl in de keurig ingerichte kamer daar naast eenige Engelsche eetkamer-ameu blementen te zien zijn. Vooral de rustige sfeer (in Engelschen stijl gehouden) zaï de koopers gemakkelijker doen beslui ten. In den eigenlijken winkel zijn talrijke luxe meubelen (bureautjes, fauteuils enz.) ten toon gesteld en wij twijfelen niet of suces is in deze bij voorbaat verzekerd. De verbouwing is geschied onder leiding van de firma Ringers, terwijl het schilder werk door den heer K. v. d. Pol geheel in stijl met het geheel verricht is. De langverbeide tentoonstelling van de afd. Alkmaar van de Ver. voor Huis vrouwen is dan vandaag een feit ge worden, want wanneer dit nummer zijn nieuws wereldkundig zal maken, heeft „t Gulden lies zijn poorten geopend voor de ongetwijfeld honderden en hon derden dames, die met belangstelling deze handwerk-expositie zullen be zoeken. Het is nu eenmaal de plicht van den lin» °m Van elke tentoonstel ling, in welken vorm dan ook. zoo uit voerig mogelijk een beschrijving te geven en meestal lukt hem dit ook wel maar onze geachte iezeressen, die zeer zeker ook recht hebben op een verslag van deze specifiek vrouwelijke tentoon stelling willen misschien het onder staande met eenige clementie gaan naar waarnemingen, verricht in den morm van Donderdag 14 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te de Bilt. i Hoogste barometerstand 770,3 m.M te IC T3 j(3U Laagste barometerstand 734,7 m.M. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 15 November: Meest matige tijdelijk toenemende, zuid westelijke tot zuidelijke of zuidoostelijke wind; aanvankelijk licht tot half bewolkt- later weer toenemende bewolking met toene mende regenkans; weinig verandering jn temperatuur. Weeroverzicht. In het hoofddepressiesysteem kwam in het afgeloopen etmaal nagenoeg geen verande ring. Secundaire daal- en stijggebieden cir kelden langs den zuid- en oostrand over de Britsche eilanden het Kanaal en de Noord zee en geven het weer een ongestadig karak ter, met nu en dan regen uit geheel betrok ken luchten, gevolgd door opklaringen met nagenoeg onbewolkten hemel. Bij het groote drukverschil blijft de windsterkte plaatselijk groot zonder dat het tot storm komt. Over geheel Europa blijft het weer zacht behoudens een sterke temperatuurdaling in de hooge streken in centraal-Frankrijk en in de Rijnvlakten, waar de temperatuur plaat selijk zelfs tot onder nul kwam bij windstilte en helderheid in den nacht. De bergstations in de Zwitsersche Alpen melden helder weer en geen lage temperatu. ren voor den tijd van het jaar. In de oost- Alpen valt plaatselijk sneeuw. In noord- Scandinavië komt nog geen vorst van betee- kenis voor en ook in de Pooizee is de tempe ratuur nauwelijks onder het vriespunt. Hoewel de temperatuur in het westen op den Oceaan schijnt te dalen, zijn er nog geen invallen van polaire lucht in zicht die aan het zachte weer een einde zullen maken. LICHT OP! Hedenavond voor ïijwieien. motorrijtuigen en andere voertuigen 4 40 uur licht op. S. Volgens Art 21 1 j. wordt geen belasting geheven wegens het houden van vrouwelijke dienstboden, die op den eersten Januari van het belastingjaar den vollen ouderdom van achttien jaar nog niet bereikt hebben J. Ik adviseer U tegen Uw aanslag te reclamteren, want zooals U inderdaad op merkt, is geen rekening gehouden met de ondersteuning van Uw ouders. Op Uw aan slag maakt dit een verschil van ongeveer 16. lezen, het gladde terrein,.waarop schrij ver dezes zich thans gaat begeven moet dan niet geheel volmaakt juist geobser veerd zijn, de goede bedoeling is in rui me mate aanwezig en wij zullen dus trachten ervan te maken, wat er in de gegeven omstandigheden van te maken is. Met dit doel zijn we vanmorgen mid den in de grootste drukte van de voor bereidingen gevallen en hebben geïnte- resseerd toegezien, hoe de ijverig-wer- kende jury. bestaande uit Mevr van Kinschot—Dorhout Mees; Mevr. Hoek stra v. Setten, Mej. de Glee, Mej. Vis- >er en Mej. v d. Berg, geassisteerd door eenige andere dames, de laatste hand legden aan de voor dames zoo belang rijke tentoonstelling. t Deze is geopend hedenmiddag van ».30 uur tot 5 uur en vanavond van 7 uur tot 9 uur, terwijl morgen voor dames, die zich meer ijzonder voor de details inte- re seeren, gelegenheid is ae tentoonstel ling te bezoeken van 10 tot 12 uur. order is zij geopend morgenmiddag van l.305 uur en 's avonds van 7—8. De groote zaal van „'t Gulden Vlies" ieent zich altijd uitstekend voor een dergelijke expositie, omdat alles zeer overzichtelijk uitgestald kan worden, terwijl toch ruime wandel-passages over blijven voor de bezoekers. De linkerkant van de zaal bestaat uit stands, waar speciaal geëxposeerd wor den inzendingen (130) van de leden zelf Hiervoor zijn door het bestuur prijzen beschikbaar gesteld en het lijkt on' ino-ilijk uit deze collectie Engels^ borduur- en wolwerk en vooral uit groote inzending smyrna een keus w moeten doen voor een prijs. Iets nieuws is de zoogenaamde W tafel, een stand, waar het bestuur o® speciale aandacht vraagt voor een nie11* idee op handwerkgebied. Daarnaast lS ter opluistering de Roemeensche taf*1- een zeer aparte stand, waar ten duid*' lijkste de Roemeensche kleederdracn geëxposeerd wordt. Dan hebben we de linkerhelft £*ha en wandelen, steeds begeleid door welwillend bestuurslid, dat ons onsefta bare diensten bewijst, door ons een e ander duidelijk te maken uit de ter®' nologie der dames. De collectieve sta van de dierenbescherming is zeer makel ijk, alle mogelijke diersoorten wol ultgoevoerd zijn aldaar te koop- alles ten bate van het direenasyl- Het bekende Centraal Genoot*c voor kinderherstellings- en Vfl""o0te kolonies heeft mede door het succes behaald op de tentoonsW

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2