^Buitenland J^ituwiland JANTJE'S LEER VAN 'T VERKEER. DE AUTOMATISCHE CAMPAGNE IN NOORD-CHINA. DE DOOP VAN EEN VORSTELIJKE BABY. VOORSPELLINGEN VOOR HET JAAR 1936. Fransche „helderziende" profe teert, dat er geen oorlog in Europa zal komen. BINNENVAART-ALMANAK 1936. Uitgave van het Onderwijsfonds. NEDERLANDSCHE AUTODIEF GEARRESTEFRD. BRAND IN STUDENTENHUIS TE LEIDEN. Brandweer had den brand gauw onder de knie. CONTINGENTEERINGEN. DE MECHANISATIE IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. Mededeelingen van den minister van sociale zaken over het aantal machines, dat in gebruik is; een wetsontwerp tegen te snelle uit breiding van de mechanisatie heeft hit departement van handel verlaten STRAATROOVER AANGEHOUDEN. Een goede vangst. DE OUDSTE INWOONSTER. H. M. deed van Haar belang stelling b'iiken. H. M. de koningin heeft ter gelegenheid van den 103den verjaardag van de oudste inwoonster van Den Haag, mej W. J. van Ravesteijn, van Haar belangstelling doen blijken. VERHOOOING OMZETBELASTING TERUGGENOMEN. Ook ingetrokken de bepaling dat de andere verhooging za worden toegevoegd aan he Werkloosheidssubsidiefonds te DRIE MINISTERS VOOR DEN MICROFOON ONVERANDERDE BOTERPRIJS. BOTSING TUSSCHEN DRIE AUTO'S. Vijf personen te Wassenaar min of meer ernstie gewond. DE TRAGISCHE FILM. Weer een arrestatie te Oss. agent vangt een dief in zijn vrijen tijd. vreeseliïkÊdaad van een ontoerekenbare Auto's met steenen gebom bardeerd, dame zeer ernstig gewond. WITBOEK IS VERSCHENEN. Nederland en het geschil ItaliëAbess'nië. DOODELJJKE VAL VAN EEN METSELAAR. Bij het klimmen misgestapt. 18-JAR1G MEISJS DOODGEREDEN. Tragisch ongeluk. ALKMAARSCHE ™.IRANT.,n VRUPAO 15 NOVEMBER la3a Generaal Taka, de Japansche opperbevel hebber in Noord-China, heeft verklaard, dat de inlichtingendienst het waarschijnlijk acht, dat binnenkort de onafhankelijkheid der vijf Noordelijke Chineesche provincies zal worden uitgeroepen. Deze onafhankelijkheidsbeweging is niet door de Japanners op touw gezet en het Japan sche leger zal in dezen niet tusschenbeide komen, behalve om Japansche eigendom men te beschermen. De doopplechtigheid voor het kind van den hertog en de hertogin van Kent zal in den middag van 20 November plaats heb ben in de kapel van Buckingham Palace. Naar verluidt zullen de vorstelijke baby vier voornamen geschonken worden: Ed- ward George Nicholas Patrick. De doop zal verricht worden door den aartsbisschop van Canterbury, terwijl slechts de leden der koninklijke familie en de intneme vrienden van de beide ouders de plechtigheid zulle bij wonen. Bij den doop zal de aartsbisschop gebruik maken van water uit de Jordaan en van de gouden doopvont van Windsor. De „helderziende'' madame Fraya, die o.a. den oorlog in 1914 voorspeld zou hebben, heeft thans weer eenige voorspellingen ge daan voor het volgend jaar, zoo meldt de United Press. „Het Italiaansch-Abessinische conflict", zoo zei zij, „zal slechts van korten duur zijn, daar Mussolini zal probeeren den oorlog met Engeland te vermijden. Mussolini is reeds over het hoogtepunt van zijn carrière heen. Voor Duitschland zal het nieuwe iaar weinig verandering brengen. Hitier wenscht geen oorlog. De regeering-Laval zal in Frankrijk niet lang meer standhouden. Waarschijnlijk wordt deze regeering door een linksche ge volgd. De betrekkingen met Engeland zullen tij delijk verstoord worden, hoewel de „Entente Cordiale" zal blijven bestaan. Groot-Brittannië heeft een goed jaar voor zich. De gunstige ontwikkeling in economisch opzicht zal in het jaar 1936 worden voort gezet. Koning George zal waarschijnlijk nog het heele jaar leven. Komt later de prins van Wales aan de regeering, dan zal hij zich uit nemend van deze taak kwijten Oostenrijk zal het tooneel zijn van onrust, misdaad en aanslagen. Waarschijnlijk keer°n er de Habsburgers in het komende jaar terug. Hun nieuwe regeering zal echter van korten duur zijn. De Vereenigde Staten hebben, net als En geland, een goed jaar voor zich. De alge- meene tendenz is er om het economisch beleid van het experimenteele naar het conserva tieve over te brengen. Mocht Roosevelt hot niet eens zijn met deze tendenz, dan zal hij misschien niet worden herkozen. Ex-president Hoover heeft niet de minste kans in het Witte Huis terug te keeren Over het algemeen zie ik in het komende jaar veel ongelukken, aanslagen, schan dalen en nog meer ellende gedurende de win termaanden. De angst voor een continentalen oorlog zal Europa gedurende het heele jaar vastgrij pen. Ik zie echter geen oorlog. Weliswaar zal het in het Oosten zeer onrustig zijn, vooral in Indië en misschien ook aan de Russisch- Mandsjoerijsche grens. Er zullen belangrijke wetenschappelijke ontdekkingen worden gedaan, speciaal op medisch gebied. Zoo zal de bistrijding van de kanker einde lijk afdoende resultaten bereiken. snel om zich heen, zoodat de vlammen reeds hoog boven het dak uitsloegen toen de brandweer met twee motor spuiten arriveerde. De dienst bleek even wel uitstekend te functionneeren, want tien minuten na het eerste alarm werd reeds water gegeven, en een half uur later was het gevaar voor uitbreiding geweken. De oovenste verdieping brand- d« geheel uit. De burgemeester, wethouders Verwey er van Stralen sloegen de blusscf.ings- werkzaamheden gade, die onder leiding stonden van den inspecteur Couzy. De schade is niet zoo groot. Verschenen is „De Binnenvaart-Alma- nak 1936", jaarboekje van het Onder wijsfonds voor de Scheepvaart. Ondanks de moeilijke tijdsomstandig heden i6 deze Binnenvaart-Almanak, waarvoor elk jaar de belangstelling toe neemt, in vergelijking met het vorige jaar met 24 pagina's tekst uitgebreid. Behalve alle inlichtingen omtrent het Onderwijsfonds en het onderwijs aan schippers en schipperskinderen, bevat „De Binnenvaart-Almanak 1936" alle gegevens, we.ke voor de Rijn-en Binnen vaart van belang zijn: overzicht der seinen, hoogwatergetijden in alle haven plaatsen, watergetijden, sleepvaarttarie- ven voor den Rijn, afotandstabel van den Rijn, artikelen over den Rijn, scheepsboekhouding, scheepsmeting, sto ringen aan motoren, de sociale verzeke ring, enz. en verder een als scheepsjour naal ingedeelde Almanak met alle bij- behoorende gegevens. Deze Almanak wordt als propaganda voor het werk van het Onderwijsfonds voor de Scheep vaart (Binnenkant 22. Amsterdam C.) uitgegeven en wordt na toezending van 25 cent per postwissel of als postzegels (girostortingen no. 47037) franco per post tcegezonden. De politie te Antwerpen heeft gisteren gearresteerd den 27-jarigen Neder lander Vos Overhand, gedomicilieerd Marconistraat te Den Haag, die sinds geruimen tijd door de Nederlandsche recherche werd gezocht wegens het veelvuldig plegen van autodiefstallen te den Haag en elders in Nederland. De man hield te Antwerpen onder een va'schen naam verblijf. De politie is er in geslaagd vijf ge stolen automobielen, welke door middel van valsche triptieken over de Belgi sche grens waren gebracht, op te sporen. De aangehoudene zal worden uitgele verd, nadat hij zijn straf heeft onder gaan ter zake van naamsvervalsching. Voor het eerst sedert de samenvoeging van de Leicbche brandweer en politie diensten heeft deze combinatie hulp verleend bij een brand van eenigen om hang. Omstreeks half tien gisteravond werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand in het tegenover de Universiteit gelegen perceel Rapenburg 5, dat de naan draagt „In het Piere ment". De beide bovenste verdiepingen zijn verhuurd als studentenkamers. Het bleek, dat de brand was ontstaan in een van de twee aan elkaar grenzende on der het dak gelegen studiekamertjes en hoogst waarschijnlijk is veroorzaakt door het uit <tW»ar vallen van een bran dende petroleumkachel. Het vuur greep Men verzoekt ons mede te deelen dat bij de üierna te noemen contingenteerin gen, welke op 1 December a.s. zullen worden verlengd, de navolgende autono me percentages zullen worden vastge steld voor de daarachter vermelde pe rioden: Petten en baretten 25 waarde 1 jaar; Wollen en half wollen dekens 80 gewicht 1 iaar; Cocos stukgoederen 100 gewicht 8 maanden. De tot dusverre geldende basis tijd vakken voor de contingenteeringen van petten en baretten en dekens blijft ongewijzigd. Voor de contingenteering van coco6-stukgoederen :s thans het tijd vak 1 December 1934tot 1 Augustus 1935 als basis vastgesteld. A.V.R.O. EN DE N.S.B. Een artikel in de Radiobode, waar in de georganiseerde „plan-bewus te" candidaatstelling van N.S.B.- leden voor de bestuursfuncties van de A.V.R.O. een gevaar voor het karakter van de vereeniging wordt genoemd. In de Radio-Bode, officieel orgaan van de A.V.R.O. wordt een artikel gewijd aan de verkiezingen voor de gewestelijke besturen van deze omroepvereeniging. Aan dit artikel is ontleend: „Wij kennen de staatkundige gezindheid van de meeste candidaten niet met zekerheid en het ligt niet op onzen weg die te open baren, omdat wij ons dan met iets zouden gaan bemoeien, dat in een vereeniging als de A.V.R.O. geen publieke zaak mag zijn. „Wel is het voor ons komen vast te staan, dat onder de candidaten voor iedere provin cie, waarin straks gekozen moet worden, zich inderdaad personen bevinden, die behooren tot de N.S.B. „Er is voorts weinig scherpzinnigheid voor noodig. om uit het feit, dat er in alle provin cies N.S B.-candidaten zijn gesteld, te beslui ten tot de gevolgtrekking, dat hier van een georganiseerd optreden sprake is. „Er bestaat dus inderdaad de kans, dat ei straks 18 N.S.B.-ers tot A.V.R.O-bestuur ders worden gekozen. Wij komen nu aan de beantwoording van de veel delicater vraag, of in deze mogelijkheid een A.V.R.O.-belang of een A.V.R.O.-gevaar ligt. „De A.V.R.O. vraagt haar leden immers niet naar politieke of godsdienstige overtui ging. Zij verwacht, dat haar leden A V.R.O.- vrienden zijn, bereid om het belang der ver eeniging als algemeenen omroep, waar mo gelijk, te dienen. Dit mag, dat kan, dat moet, los van iedere politieke of geloofsover tuiging. Zoo zullen er ook heel wat N.S.B.- ers onder de A.V.R.O.-leden zijn". „Voor de A.V.R.O. geldt alleen het vinden van een antwoord op de vraag of het A V. R.O.-belang er mee gediend is, wanneer- ver tegenwoordigers van een beweging met dras tische opvattingen over wijzigingen in het bestel van den Staat, op georganiseerde wijze de bestuursfuncties pogen te vermeeste ren in de vereeniging. Met deze vraag heeft niemand die de A.V.R.O werkelijk lief heeft, de geringste moeite. Het antwoord er op, luidt met de grootste stelligheid: Neen! „Georganiseerde, massale toetreding var. zulke vertegenwoordigers, brengt onvermij delijk het gerucht binnenshuis van de harts tochten, die zich op de politieke kampplaats uitvieren. r „In het verschijnsel van de georganiseerde de plan-bewuste candidaatstelling, kan nie mand iets anders zien dan een voornemen de A.V.R.O. bestuursfuncties, bij uitverkiezing te gaan vervullen, volgens een beleid, dat van buiten af is bevolen of beraamd en niet volgens dat, hetwelk den functionnaris wordt ingegeven door zijn persoonlijke opvatting van hetgeen het A.V.R.O.-belang vordert. „Wanneer deze opzet zou slagen zou de A.V.R.O. eerlang ophouden te zijn, wat zij altijd geweest is en wat voorwaarde is voor een bloeiend, gezond harmonisch ontwikkeld en geleid leven: de algemeene omroep, waar binnen duizenden met uiteenloopende over tuiging over den zin van leven en dood, over het aangezicht der maatschappij en over de hand van het gezag, geestelijk ongewapend, te zamen kunnen leven en arbeiden aan den opbouw en de instandhouding van een der gaafste cultureele monumenten, die de Neder landsche maatschappij zich heeft weten te scheppen. „Deze uitspraak keert zich tegen geen en kel staatkundig streven, ook niet tegen aat van de N.S.B. Zij waarschuwt er voor, dat het wakker roepen van politieke tegenstellin gen welke ook in een vereeniging als de A.V.R.O. funelt moet werken. Alleen door voor deze tegenstellingen een camera silentia te zijn, is de A.V.R.O. er in geslaagd haar tegenwoordige positie te bereiken. „Er is geen twijfel mogelijk: deze gevrees de tegenstellingen zullen er komen, wanneer een staatkundige beweging georganiseerd be stuursfuncties verovert Daarom zal het nu aan ieder A.V.R.O.-lid in de provincies, waar straks gekozen moet worden, duidelijk zijn, dat van hem verwacht wordt, dat hij zich uit spreekt. „Het gaat om groote belangen. Men placht tot dusver niet erg druk te stemmenklaar blijkelijk omdat men zich met het algemeen bestuursbeleid wel kon vereenigen. En niet ten onrechte! „De mannen en vrouwen, die nu als be stuurslid fungeeren, mogen met voldoening wijzen op de prachtige A.V.R.O., die zij thans in handen van de leden stellen; men zal altijd vrij zijn die leden te kiezen,.die men het waardigst keurt de A.V R.O.-belangen te behartigen, maar voor de komende verkiezing dreigt een gevaar zóó groot, dat een verkie zingsadvies gerechtvaardigd wordt. „Dat advies zegt niets ten nadeele van welken candidaat ook, die tenslotte toch allen A.V.R.O.-leden zijn, het wordt gegeven in het belang van de A.V.R.O.; het is zeer een voudig. Bevestigt de aftredende leden op- A.V R.O.ijleden zijn, het wordt gegeven in sturen door hen, die toch werkelijk op resul taten kunnen bogen, die voor iedereen zicht en tastbaar zijn De minister van sociale zaken, heeft mede namens de ministers van handel, nijverheid en scheepvaart en van financiën ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Kupers betreffende het aantal der op 15 Mei 1935 en daarna in de sigarer.industrie hier te lande in gebruik zijnde machines en het tijdstip van indiening van een wetsont werp tegen te snelle uitbreiding van een wetsontwerp tegen te snelle uitbreiding der mechanisatie in bedoelde industrie het vol gende geantwoord: 1. Blijkens de door d e Arbeidsinspectie ingestelde enquête waren op 15 Mei 1935 in de sigarenindustrie de volgende machines voorhanden a. compleet-sigarenmachines, 72 stuks; b. compleet-senoritasmachines, 69 stuks; c. sigaren-bosjesmachines, 192 stuks; d. senoritas-bosjesmachines, 74 stuks. Bovendien werden nog aangetroffen 176 bosjesmachines, waaromtrent het niet moge lijk is de bovenbedoelde splitsing te maken, omdat dit bosjesmachines zijn. die zoowel voor sigaren als voor senoritas kunnen wor den ingericht. De boven opgesomde 141 compleet machines en 442 bosjesmachines waren op enkele uitzonderingen na alle in gebruik. Verder werden aangetroffen 940 zgn. op rolmachines voor senoritas of cigarillos, welke machines ten onrechte ook wel worden aangeduid als éénmans compleet-senoritas machines. Van deze 940 machines waren er 333 in gebruik. 2. Bij de opneming van medio October bleek in het aantal compleetmachines en in het aantal senoritas-bosjesmachines geen wijziging te zijn gekomen. Het aantal sigaren-bosjesmachines was gestegen tot 224. Voorts werden 187 bosjesmachines aan getroffen, die zoowel voor sigaren als voor senoritas kunnen worden ingericht. Van de 141 compleetmachines waren een 25-tal niet in bedrijf; de 435 bosjesmachines waren op enkele uitzonderingen na alle in gebruik. Het aantal oprolmachines voor senoritas of cigarillos bleek sedert 15 Mei j.1. niet te zijn vermeerderd. In het getal, dat toen in gebruik was, n.1. 333, is geen uitbreiding geconstateerd. Er kan eerder gesproken worden van een verminderd gebruik. 3. Namens den minister van handel, nijverheid en scheepvaart kan worden mede gedeeld. dat een wetsontwerp, als in de vraag bedoeld, diens departement reeds heeft verlaten. Te Voorburg (Z.-H.) is een man aange: houden, die op heeterdaad werd betrapt bij het stelen van een pakje van een fiets, welke onbeheerd op den Hoekweg stond. Het poli tieonderzoek heeft uitgewezen, dat met de aanhouding van dezen man een goede vangst is gedaan Immers de man heeft be kend zich aan verschillende gevallen van straatroof schuldig te hebben gemaakt, even als aan rijwieldiefstallen. In de gistermiddag gehouden zitting van de Tweede Kamei heeft de minister van Financiën, mr. Oud, medegedeeld, art. 6 van het wetsontwerp, waarin wordt bepaald, dat de opbrengst van de voorgestelde belas- tingverhoogingen wordt toegevoegd aan de inkomsten van het werkloosheidssubsidie fonds, terug te nemen. De minister brengt de overeenkomstige wijziging in de considerans verlt'aarde de minister de verhoo ging der omzetbelasting eveneens terug nemen. Drie ministers komen de volgende week voor den microfoon. Maandagavond spreekt te 9 uur in het algemeen programma minis ter Slotemaker de Bruine over „De kunst in nood"; Donderdagavond spreken voor de Avro de ministers Colijn en Oud over het werk van „De Joodsche Invalide". Boven dien spreekt minister Colijn Dinsdagavond a.s. te 7.35 voor den Marine-avond van den KRO. De Leeuwarder Commissienoteering voor joter werd gisteren vastgesteld op 60 cents )er kilo (vorige week eveneens 60 cents). Ook de Kopenhaagsche noteering was heden onveranderd, n.1. 2.2 kr. of 71 cents. Gisteravond, ongeveer half zes, is een ernstig ongeluk gebeurd op deri rijksstraat weg te Wassenaar, waarbij 5 personen min of meer ernstig werden gewond. Op genoemd uur kwam uit de richting Leiden een auto van iemand uit Den Haag, die een voor hem rijdende vrachtauto wilde inhalen en passeeren. Uit de tegenoverge stelde richting kwamen twee auto's, waarvan er één toebehoorde aan een inwoner uit deemstede; laatstgenoemde wilde op zijn jeurt de voor hem rijdende auio passeeren; evenwel was dat niet mogelijk, omdat daar toe op den weg de ruimte ontbrak. Er reed n.1. ter plaatse geheel rechts van den weg ook nog een bakfiets. Een botsing tusschen de drie personenauto's kon dus niet uit blijven. Met een hevigen slag kwamen de auto's tot stilstand. Er bleek een ware chaos te zijn aange richt, waarbij verschillende personen ver wondingen hebben opgeloopen, n.1. de be stuurder van de auto uit Heems-ede, de chauffeur van de auto, welke uit de richting Leiden kwam, alsmede drie inzittenden daar van. Nadat twee der gewonden ter plaatse de eerste hulp was verleend zijn zij met twee der licht gewonden r.aar het r.k. ziekenhuis in Den Haag overgebracht. De inwoner uit Heemstede is op zijn verzoek naar zijn woning vervoerd. De chaos op den rijksstraatweg was zoo groot, dat de Wassenaarsche politie het ver keer gedurende eenigen tijd via de Papelaan over Voorschoten heeft moeten leiden. De drie auto's zijn in beslag genomen. De toestand der ernstig gewonden was gisteravond laat bevredigend. Door de gemeentepolitie te Oss werd gisteren gearresteerd de 36-jarige H. v die verdacht wordt in vereeniging met een bij hem inwonend persoon in het jaar 1929 in zijn woning brand te hebben gesticht, waarbij het geheele pand een prooi der vlammen werd. Hij is in het politiebureau ingesloten, v. U. blijft alle schuld ontkennen. Een politieagent moet altijd op zijn qyj vive zijn, zelfs als hij in een moestuintje in zeer onofficieel costuum bezig is. Een Bus- sumsche agent zag aldus, dat er op een nabij gelegen paadje een man doende wa6 een be lastingplaatje van een fiets te schroeven. Hij knoopte een praatje aan en vernam, dat de man dit deed omdat een agent in het dorp had gezegd, dat het plaatje niet goed zat en hier was nu een mooie gelegenheid om het plaatje recht te zetten! De agent haalde uit zijn boezeroen een politiepenning te voor schijn en noodigde den fietser uit mee te gaan naar het politiebureau, ten einde aldaar ook het verhaal recht te zetten. De aangehoudene voldeed hieraan gaarne en gaf den inspecteur bij het onderzoek referenties op te Kampen waar zijn ouders zouden wonen en waarheen hij op weg was. De inspecteur zette het in- lichtingenapparaat aan het werk en spoedig bleek, dat men te doen had met iemand die veel op zijn kerfstok had en juist uit de ge- vangenis te Zwolle was ontslagen. Wat de fiets aangaat, die had hij eenige uren te vo. ren in Bussum gestolen. De eigenaar had hem nog niet gemist; het was de dief meer om het plaatje te doen, de fiets had hij in het bosch willen achterlaten. De agent keerde huiswaarts en was in dubber opzicht in zijn knollentuin. Sinds geruimen tijd hield de ontoereken bare 24-jarige G. zich onledig met de ge vaarlijke liefhebberij steenen en hout op de rijksstraatweg tusschen Alphen en Zwam- merdam te stapelen met de bedoeling auto mobilisten en wielrijders overlast aan te doen. Ook ging hij somwijlen zelf languit op den weg liggen. Doordat familieleden en omwonenden steeds tijdig de obstakels wis ten op te ruimen, werden ongelukken voor komen. Gisteren ging de ontoerekenbare voor het eerst tot meer offensieve daden tegen het snelverkeer, waartegen hij een ziekenlijken haat bleek te hebben, over, hetgeen ernstige gevolgen had. De passeerende auto's wer den gistermorgen door hem gebombardeerd met straatklinkers, die hij van de langs den weg staande stapels voor het grijpen had Eenige wagens werden beschadigd, terwijl een steen dwars door de ruiten van een auto vloog zonder echter de vier inzittende dames te raken. Doch met een der inzittenden van een volgende auto liep het slecht af. De dwaas wierp een klinker met zoo'n kracht door de voorruit, dat de steen niet alleen het dikke glas totaal versplinterde, maar de naast den chauffeur zittende mej. J. O. uit Reeuwijk zoodanig tegen het hoofd trof dat haar ge laat een bloedende massa wera. Na door een juist passeerenden dokter uit Wassenaar te zijn verbonden is zij in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Slechts door krachtig remmen wist de chauffeur die, doordat mej. O. bewusteloos tegen hem aanviel, het stuur verloor, een botsing met een boom te voorkomen. G. werd door omstanders gegrepen en aan de politie overgeleverd. Gistermiddag is hij op medisch advies naar het gesticht Endegeest overgebracht. Gisteravond is het Witboek van de Ne derlandsche regeering verschenen, dat een verslag bevat omtrent de behandeling van het geschil tusschen Italië en Abessinië te Genève. Het Witboek beschrijft de ont wikkeling van het conflict vóór de bijeen komst van de zestiende Volkenbondsver gadering, het verloop van deze vergade ring en de bijeenkomsten, die daarop nog zijn gevolgd en het verloop van de zittin gen van het co-ordinatie-comité. Het relaas bevat, na de uitvoerige dagelijksche be richtgeving uit Genève uiteraard ge®0 nieuws meer. Bij het Witboek zijn verschillende bijla gen gevoegd, o.a. de tekst van de rede van minister De Graeff en enkele op deze zaak betrekking hebbende Kon. besluiten. De 52-jarige metselaar v. d. K., die met reparatie-werkzaamheden bezig was op het dak van een bijgebouw van het Cen traal Station aan de Moreeleelaan te Utrecht, had het ongeluk bij zijn klim men mis te stappen. Tengevolge van den val werd hij levensgevaarlijk gewond. Men bracht hem naar de chirurgische afdeeling van de Rijksklniek, doch bij aa. komst aldaar bleek et slachtoffer reeds te zijn overleden. Omstreeks half acht hedenmorgen is op de rijksweg GraveDen Bosch onder de meente Geffen de 18-jarige juffrouw J. v. d- Heijden uit Geffen, toen zii per fiets d01 rijksweg wilde oversteken, door een auto, ko mende uit den Bosch gegerpen en vrijwel op Het meisje, dat uit de Veltstraat te GeffejJ kwam aanrijden, stopte o meen auto te >a.- passeeren om direct achter deze auto o naar den overkant van den rijksweg te ga Zij bemerkte niet, dat direct achter de a nog een auto naderde met bovenstaand nt*"- lottig gevolg. 69 Hij keek heelemaa! niet naar den grond en dat werd zijn ongeluk. Een eindje verder, waren een paar gemeentewerklieden bezig met het nemen van proeven met een s raatrooster, dat vanzelf open en dicht k apte en juist klapte het rooster open toen Jantje er over heen reed. 70. Toen Jantje na tien minut,e,Vagen' was bijgekomen, stond er een P°" Vn ge- bij hem die hem op den koop toe nog duchte uitbrander gaf. „Jantje, je w. domoor, zei de man der wet. Dai teekent gevaar, maar dat wil niet zegs leen gevaar van boven, maar ie y0. uitkijken links en rechts, van je en n ren, want het gevaar kan overal zijn

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10