Agenda JUooutcuiai 'Hieuw* WeecAedcht Ongebonden Stukken (RecfUszoAen Jiech 6L Schooi Stad en Omgeving. MOORDENAAR TER DOOD VEROORDEELD. LIKEURSTOKERIJ DER MONNIKEN VAN CHARTREUSE VERNIELD. BANDIETEN OVERVALLEN EEN DORP. MIJNONGELUK BIJ BEUTHEN. DE AUTONOMISCHE BEWEGING IN NOORD-CHINA. Japansche militaire voorbereidin gen. BERGEN EGMOND AAN ZEE Weeroverzichf. HEILOO Verdachte in hooger beroep. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tentoonstelling De mensch in wording, tot en met Zondag, 25 en 710 uur. Tot en met 27 Nov. eiken dag 10—4 uur, Stedelijk Museum, tentoonstelling van wer ken van Koos Stikvoort en J. de Wolf. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Lady- Killer (hum., sens.); hoofdrollen James Cagney en Margaret Lindsay. Toegang bo ven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, aalf acht, hoofdnum mer Helden van onzen tijd (dram. sens.); hoofdrol Wallace Beery. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag, half 8, hoofdnummer Ruggles dient twee heeren (hum.); hoofdrol len Charles Laughton, Mary Bolland, Char- lie Ruggles, Zasu Fitts. Toegang alle leef tijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Zaterdag en Zondag De Zigeunerbaron (rom.); hoofdrol Adolf Wohlbrück. Toe gang alle leeftijden. Hoofdnummer van Maandag t/m. Donder dag, Wereldsche vrouwen (real.); hoofdrol len Ann Harding, Sari Maritza, Robert Young. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdap 16 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond 15- jarig bestaan K.V.K.V. Zondag 17 November. 8 uur, „De rustende Jager", opvoering „Het zevende gebod" door de A. T. V. Ber gen. Het gerecht te Triër heeft den 18-jarigen Joseph Breuer uit Gonzerath ter dood ver oordeeld wegens roofmoord op zijn groot moeder. De moeder van den jongeman, die eveneens verdacht werd, is vrijgesprokeu wegens gebrek aan bewijs. De bekende likeurstokerij der monniken van Chartreuse, waarnaar ook de „Grande Chartreuse" genoemd is, is door een aardver schuiving vernield. De stokerij ligt te Four- voire in de nabijheid van Grenoble aan den voet van een berg. Donderdagavond tegen 10 uur liet een machtig rotsblok los en rold* in de richting der stokerij, groote massa's aarde met zich meevoerend. De monniken maakten onmiddellijk alarm, zoodat ieder zich in veiligheid kon stellen. Twee gebou wen, waarin zich groote reservoirs bevonden., werden geheel vernield. Steeds weer rolden nieuwe brokken rots van den berg naar beneden; tegen vier uut in den morgen vertoonde het hoofdgebouw cie eerste scheuren en in den morgen werd het door een nieuwe aardverschuiving geheel be dolven. Militairen zijn naar de plaats des onheils gezonden, daar de messenmakerij, die io de onmiddellijke nabijheid ligt, eveneens ge vaar loopt. Naar de „Excelsior" uit Jalapa in den staat Vera Cruz meldt, hebben gewapende bandieten een overval gepleegd op het dorp El Cedro in de nabijheid van Papantla. Zij hebben zes inwoners vermoord, terwijl vele dorpelingen, ook kinderen, gewond werden De meeste huizen van het plaatsje werden in brand gestoken, nadat zij geplunderd wa ren. Bondstroepen zijn uitgezonden om de bandieten te achtervolgen. In een mijn in de nabijheid der stad Beuthen zijn gisteren twee arbeiders bedol ven. Bij een hunner zijn teekenen van leven waargenomen. Het bergingswerk gaat met groote moeilijkheden gepaard. Twee andere mijnwerkers werden licht gewond. In verband met het bericht over het uit roepen der onafhankelijkheid van Noord- China ten opzichte van Nanking kan nog worden gemeld, dat generaal Soeng Tsje Yoean, die tezamen met den Japanschen ge volmachtigden gezant E>oihara den text der desbetreffende verklaring heeft opgesteld, op het oogenblik de meest op den voorgrond tredende figuur in Noord-China is. Hij is bevelhebber over het 29-ste legercorps en gaat door voor den betrouwbaarsten voor stander van een op samenwerking met Japan gerichte politiek in Noord-China. Tegelijkertijd worden de sedert verschei dene dagen in omloop zijnde geruchten over militaire voorbereidingen van Japan tegen Noord-China bevestigd door berichten over Japansche troepenconcentraties buiten den frooten Chineeschen Muur bij Sjanhaikwan. ladat daar Donderdag een speciale trein met troepen en een trein met cavalerie was aan gekomen, is Vrijdag een brigade geconcen treerd, die als voorloopig hoofdkwartier een deel van het stationsgebouw heeft betrokken. Als motief hiervoor wordt gegeven de z.g. concentratie van Chineesche troepen in de provincies Sjantoeng en Hopei, waartegen reeds bij de Nankingregeering zeer energiek protest is ingediend. Voordrachtavonden. De eerste avond van de Vereeniging voor Voordrachtavonden in Bergen mag een succes worden genoemd. De journalist G. Pilger, die zeven jaar in China heeft gereisd en drie jaar in Japan, heeft gisteravond een en ander van China verteld en zijn voordracht met lichtbeel den, gramofoonplaten en tooneelspel aan gevuld. Hij heeft zich doen kennen als een aangenaam causeur en een goed acteur. Door zijn voordracht zijn de hoorders weer iets nader gekomen tot het eeuwenoude China. Het verschil tusschen Zuid- en Noord- China werd duidelijk belicht en treffend was het, te vernemen, hoe de echte Chi- neezen, die in Zuid-China wonen, de ge voelens van vriendschap hoog stellen. In leider verzekerde, dat hij in China vele vrienden heeft achtergelaten, van wie hij weet, dat zij ook, wanneer hij na 20 jaar terug zou keeren, hem met open armen zouden ontvangen. Een sterke tegenstelling daarmee, vorm de zijn mededeeling, dat hij in Japan geen enkele vriend heeft. Het Chineesche volk staat, wat karakter betreft, huizenhoog bo ven den Japanner. Voor wie zich kan aan passen, is het een buitengewoon geluk, in China te kunnen leven. De Chinees is vlij tig en buitengewoon vredelievend. Daarom heeft hij om de vechtende Mongolen en Tartaren buiten zijn Rijk te houden, de be kende Chineesche muur gebouwd. Met den bouw van dezen muur werd 400 jaar vóór Chr. begonnen en 1000 jaar is er aan ge werkt, vóór de muur gereed kwam. Die muur heeft een lengte van 2500 K.M., is 18 M. hoog, beneden aan den voet 8 M. dik en bovenaan nog 5 M. breed. Om de 200 a 300 M. is deze muur, die gebouwd is van dei. gewonen straatklinker, die ook wij kennen, van verdedigingstorens voorzien. Voor de moderne oorlogsmiddelen is deze muur niets meer waard, maar vroeger was het een groot obstakel. De merkwaardig heid van dit bouwwerk, waarvan spr. af beeldingen liet zien, springt te meer in het oog, als men verneemt, dat ze ook loopt over bergen van 3000 voet hoogte en ook door moerassen is gelegd. Te betreuren valt het, dat op het oogen blik in China zoo'n chaos is. China toch is een schatrijk land, dat, als het goed geor ganiseerd werd, één der machtigste landen over de geheele wereld zou zijn. Spr hoop te, dat binnen afzienbaren tijd China tot rust komt, want hij was ervan overtuigd, dat het dan door zijn rijkdom een zeer machtig land zou worden. In beeld toonde spr. ons de Chineezen in hun dagelijksch leven, zoowel in hun hui zen als in hun scholen. Het leven van den Chinees wordt nog steeds beïnvloed door de leer van den grooten Chineeschen wijs geer Confusius. Met verwondering vernamen wij, dat de laagste koelie tot den hoogsten procuratie houder het pienter vindt om steekpennin gen aan te nemen en het daarbij heel ge woon vindt om de schatkist te benadeelen. Het leven van de lagere kasten in China kenmerkt zich dermate door armoede, dat de armste Europeaan in verhouding nog een rijk man kan worden genoemd. Dank zij de leer van Confusius, draagt de arme Chinees deze ellende met groote gelaten heid en weet hij buitengewoon goed de humor van het leven te verstaan. Met nadruk verklaarde spr., dat de Europeaan zich een te groote voorstelling vormt van het opium-schuiven. De gewoon ten bij het opium-schuiven werden door beeld verduidelijkt. Het gebruik om den vrouwenvoet te ver minken, was ontstaan om te voorkomen, dat de vrouwen door invallende Mongolen werden weggevoerd. In de binnenlanden van China wordt deze mishandeling van de vrouw vanaf het vierde levensjaar nog steeds toegepast en verwonderlijk is het, dat zoo'n misvormde voet nog als een uiterlijk teeken geldt voor de vrouw van een hoogere kaste, die deze misvorming met emmers vol tranen heeft moeten boe ten. Wanneer men verneemt, hoe ongeluk kig de postie van de Chineesche vrouw is, dan vindt men het ongetwijfeld noodzake lijk, dat daarin verbetering wordt gebracht. Douder-vereering van de Chineezen is in tegenstelling daarmee ontroerend. Met belangstelling nam men kennis van de begrafenis-ceremoniën bij de Chineezen en van de geluiden der bij de Chineezen in gebruik zijnde muziekinstrumenten. Ook het Chineesche verhaal en de door inleider gespeelde één-acter, in Chineesch costuum, werd met groote belangstelling gevolgd. Het woord van den voorzitter, den heer C. L. Beijneveld, die spr. een tot weerziens toeriep, werd door een krachtig applaus onderstreept. Jubileum van de schietvereeniging Prins Hendrik. Donderdagavond vierde de schietver eeniging Prins Hendrik haar tienjarig be staan met een feestavond in de groote zaal van De Vergulde Valk. De voorzitter, de heer Joh. Dekker, heette de aanwezigen en in het bijzonder den be schermheer der vereeniging, burgemeester C. J. Eyma, hartelijk welkom op dezen feest avond. De vereeniging, die thans 10 jaar bestaat, treedt weinig voor het voetlicht. Zij werkt niet naar buiten, doet niet mee aan wedstrijden elders, maar zoekt het in eigen kring in goede kameraadschap. Van groote daden valt zoodoende niet te gewagen De beschermheer, burgemeester Eyma, wenschte de vereeniging van harte geluk met haar tienjarig bestaan. Gelukkig beoogt deze vereen., ondanks haar gevaarlijken naam, een vreedzaam doel en bevordert daarbij dé goede kameraadschap. Het is een geluk, dat geen groote daden verricht behoeven te wor den! Hij besloot met den wensch, dat de ver eeniging in bloei mocht toenemen en aldus haar vijfentwintigjarig bestaan tegemoet zou gaan. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 16 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 17 November; Meest matige zuidoostelijke tot zuidwes telijke wind; half tot zwaar bewolkt of be trokken; waarschijnlijk eenige regen; weinig verandering in temperatuur. De depressie in het westen vertoont nog steeds een diep minimum ten zuid-westen van IJsland met een uitlooper tot bij de Azoren. Ver in het westen vertoont zich een polaire afsluiting, terwij! die zuidelijke winden nog warmte aanvoeren. Over het vasteland bren gen winden uit dezelfde richting evenwel koude, getuige den neerslag-vorm van hagel, waarvan melding gemaakt wordt en van sneeuw op de Far Or. Op dc Britsche eilanden werd het tenge volge daarvan kouder en ook op IJsland daalde de temperatuur sterk. In het westen wordt het weer warmer en nam de bewolking toe. Het gebied met lage ochtendtempera- turen onder het vriespunt verplaatste zich naar oost-Europa, in Engeland en Schot land viel nog op vele plaatsen regen, even- 'zoo in het westen van Frankrijk. In Duitsch- land heerscht in de bovenlucht nog föhn. In Scandinavië meldt slechts één station vorst. Het is te voorzien, dat de warmte in de bovenlucht zich naar het oosten za! terug trekken en dat in de naderende vochtige ma ritieme luchtmassa's de kans op lichte regens grooter wordt. Van de gebruikelijke prijsuitreiking ver melden wij, dat de 1ste prijs personeele baan, een fraai schilderstuk, evenals de prijs voor de meeste rozen, een groote taart, ten deel viel aan den heer G. Wijker. De 1ste prijs voor de vrije baan, waarvoor geld prijzen beschikbaar waren gesteld, werd toe gekend aan den heer Joh. Dekker, die dus niet alleen als voorzitter zijn leden voorgaat, maar ook als schutier! Burgemeester Eyma mevrouw was tot haar spijt verhinderd aanwezig te zijn had nog een bloemenhulde in ontvangst te nemen. Ook mevrouw Mulder ontving een bloemenhulde, omdat de vereeniging iedere week gratis de zaal van den heer Mulder mag gebruiken. Het te Egmond m den loop der jaren langzamerhand vermaard geworden gezel schap Leo van Norden uit IJmuiden zorgde dezen avond weder voor goéde muziek en vroolijke humor. Dat humor aanstekelijk werkt, werd ook nu weder bewezen, want verschillende genoodigden voelden zich ge drongen op hun wijze bij te dragen tot de algemeene vroolijkheid! Zoo was het 1 uur eer men het wist. En toen was het tijd om met een gezellig souper dezen welgeslaagden feestavond te besluiten. De schietvereeniging Prins Hendrik ver staat niet alleen de schietkunst, maar ook de kunst om gepast en gezellig feest te vieren. De nood der r. k. kerk en jeugd- vereenigingen. Toen in 1927 de nieuwe kerk van de pa rochie van St. Willebrordus werd gebouwd een bouw van plm. 100.000 zal wel niemand gedacht hebben, dat de tijd zóó slecht zou worden, dat de rente en aflossing van de kerk in gevaar zou komen. Men heeft tot heden aan zijn verplichting voldaan, doch de financiën zijn precair. Naast de kerk vroeg het jeugdwerk belangrijke offers, doch nu de algemeene toestand zoo hopeloos is, moet er wat gebeuren. Men besloot het besluit is door den vorigen pastoor genomen om een fancy-fair te houden en wel op grooten leest geschoeid. Veler medewerking werd ondervonden. Er werd een eere-comité be noemd, waarin o.m. de burgemeester en de beide wethouders zitting namen en Donder dagavond 8 uur had de opening plaats. On der de vele aanwezigen merkten we o.a. op het volledige college van B. en W„ de gees telijken, den rector van het St. Willebrordus- gesticht en vele vooraanstaande katholie ken. Natuurlijk werd er gespeecht en niet zui nig ook. Den eersten avond was het tjokvol. Er was van alles. Door de parochianen is veel en metm ilde hand gegeven en Donder dagavond werd men overal aangeklampt om te koopen of van de zeer vele attracties gebruik te maken. Iets nieuws was, dat er een dans tent was en de jongelui maakten hiervan een dankbaar gebruik. Naar men ons mede deelde was het succes den eersten avond -oo groot, dat de onkosten bijna gedekt zijn. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 16 Nov. 1935. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 850000 stuks kipeieren aangevoerd,'waarvan de prijzen als volgt; 56—58 4.505.20, 58—60 5—5.20, 60--62 5.20—5.50, 62—64 5.305.60. Kleine 3—4.30. Eendeieren 2.202.40. ZIJN KINDEREN VERMOORD. l>e arbeider te Lochem, die door de rechtbank te Zutphen tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld we gens het ophangen van zijn beide kin deren, heeft tegen dit vonnis hooger be roep aangeteekend. HET NIEUWE POLITIEBUREAU. Werden bij de aanbesteding van het nieU" we politiebureau vele vakmenschen en bij het plaatsen der schutting om het terrein vele belanghebbende zakenmenschen minder aan genaam verrast; in den nacht van Donder dag op Vrijdag is iets dergelijks de omwonen den (van dit terrein) in ruimen kring ten deel gevallen. Om kwart over twee werden n.1. zeer velen uit hun slaap opgeschrikt door een helsch lawaai, veroorzaakt doordat men met een lading ijzeren buizen aan het lossen ging, welk werk onafgebroken heeft geduurd tot ruim vijf minuten over drieën. Onbegrijpelijk is, dat zoo iets hier in het hartje van de stad zoo maar kan plaats hebben. Was het geheele politiecorps soms op den politiefeestavond? Zoo ja, dan zand er over, want die mannen zijn van harte zoo'n zeld zaam voorkomende onderlinge feestavond gegund. Zij toch moeten steeds dienst doen, als an deren aan feestelijkheden deelnemen. Nogmaals, als dit het geval is, dan zand er over, maar zoo niet, dan is het onbegrijpe lijk, dat hier van politiezijde niet tegen op is gekomen. Voor een gezond mensch is hier nog over heen te stappen, doch men moet maar oud of ziek zijn, of kleine kinderen hebben en dan zoo iets drie kwartier lang in het holst van den nacht te moeten aanhooren, terwij! er geen enkele rede voor bestaat dit werk m den nacht te verrichten, dat loopt toch de spuigaten uit. Mocht een dergelijke handeling soms niet in strijd zijn met de politieverordening hiér ter stede, dan verzoekt ondergeteekende de aannemersfirma beleefd, ons omwonenden, voortaan in den voor den nachtrust bestem den tijd voor dergelijke serenades te sparen U, geachte heer Redacteur, beleefd dank zeggend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend Een omwonende. MEJ. JANSEN 25 JAAR ONDERWIJZERES TE EGMOND AAN ZEE. De gymnastiekzaal der openbare lagere school had Vrijdagmorgen een feestelijk aanzien. Guirlandes sierden de wanden, in het midden stonden bloemen en planten en daaromheen stonden de kinderen geschaard. Een ongewoon gezelschap is in de gym nastiekzaal bijen, de heer Chr. Dun, in specteur van het lager onderwijs in de in spectie Alkmaar, burgemeester C. J. Eyma, de wethouders, de heeren C. Broek en B. A. van Kleef, de gemeente-secretaris mr. J. J. Spit, kapelaan J. van Zauten en enkele an dere genoodigden, de meesten met hun da mes en het onderwijzend personeel, waarbij echter mej. A. Jansen ontbreekt. Zij is de jubilaresse en men is bijeengekomen om haar te huldigen. Als zij onder luide toejuichingen binnen geleid is zingen de kinderen eerst het beken de lied „Veel voor anderen te wezen". Zich aansluitende bij de slotwoorden „die geeft, wat hij heeft", spreekt als eerste, de heer J. G. Bosschaart, als hoofd der school. Hij wijst erop, hoe mej. Jansen als onderwijzeres steeds gegeven heeft, wat zij heeft, ja, alles wat in haar is, terwille van de kinderen Nooit is haar daarvoor iets te veel. Hij kan daarover oordeelen, want bijna 20 jaar heeft hij met de jubilaresse samengewerkt. Zij ver- vervulde haar taak altijd met groote opge wektheid en beschouwde die taak buiten de school niet als geëindigd. Daarom verdient zij gehuldigd te worden bij dit jubileum, waarmede hij haar van harte gelukwenscht. Burgemeester C. J. Eyma voegde, nampns de geneele gemeente, zijn gelukwenschen hieraan toe. De huldiging, die thans plaats vindt, kwam wel spontaan! Geen maanden lange voorbereiding als voor den oorlog Italië—Abessinië! Pas den vorigen dag had men van het jubileum gerept. Met recht kan men dan pok zeggen, dat hier sprake is van een spontane huldiging en niet van een ge dwongen fraaiigheid. De benoeming van mej. Jansen was één der eerste benoemingen on der zijn burgemeesterschap en hij heeft er nooit spijt van gehad! Inspecteur G. Chr. Dun had ook pas den vorigen dag van het jubileum gehoord. Men kan tegenwoordig geen courant opnemen of men leest van Egmond, van de stranding en van huldiging. Gaarne neemt hij deel aan de huldiging van mej. Jansen, die hij leerde kennen als een uitstekende leerkracht Het is geen verdienste 25 jaar iets te zijn, het komt er alleen op aan, hóe men iets is. Mej. Jan sen heeft haar zware taak op waardige wijze vervuld. Zij geeft onderwijs in de laagste klassen en dat acht hij van groot belang, h^t is het eerste contact van het kind met ae maatschappij. Groot is de invloed op de kin derziel. Zooals de juffrouw het zegt, is het! Pastoor B. A. van Kleef huldigde mej. Jansen namens de ouders. Hij memoreerde hoe zij 25 jaar geleden uit de groote stad Utrecht is gekomen naar het kleine dorpje. Zegenrijk werk heeft zij in die 25 jaar verricht, niet alleen op de school, maar ook met haar vereeniging Ta- venu en haar clubje De Zingende Jeugd. Zij heeft daarmede sociaal werk verricht. Namens zijn gemeente bood hij een envel oppe met inhoud aan om daarvoor een aan denken te koopen. Luid schalde daarna het lied, voor de schoolkinderen gemaakt door den heer J. G. Bosschaart, met het refrein: „Juffrouw Jansen! Wij staan gereed, Wij danken U allen voor 't werk, dat U deed". Dan wijkt de kinderschaar uiteen en daar staat het cadeau der kinderen een fraai schrijfbuz-eau. Ontroerd dankt mep. Jansen voor de gebrachte hulde en de cadeaux en bloe- men. Ook zij hoorde eerst den vorigen dag van de hulde. Lientje Schol had het verklapt. „Morgen is er feest juffrouw", had ze gezegd: „$ve weten het allemaal, maai L mag het niet weten!1' Dankbaar gedenkt zij dan de afgeloopen 25 jaar, waarin zij altijd opgewekt naar school „tante Niet minder dan 36000 keer, zoo als de kinderen vlug uitrekenden! Aar- dige herinneringen kwamen boven, zoo- als van een jongen, die te laat op school kwam. omdat hij van zijn moeder alle pannen uit moest likken! Natuurlijk had hij g«en straf 8«had. Dankbaar ge- denkt zij tenslotte de vriendschap, die zij altijd van de familie Bosschaart mocht ondervinden. Dan klinkt tot slot het feestlied nog eens en marcheeren de kinderen af om te genieten van de tractatie en den ver deren vrijen dag. PREDIKBEURTEN. Leger des Heils (Stichter William Booth), Ummerhoek 40, Zaterdagavond 8 uur open luchtsamenkomst op de Steenenbrug; Zon dag v m 7.30 uur bidstond, 10 uur heili. ringsd.enst, n.m. 3.30 uur verblijdings- bijeenkomst, 7.30 uur groote openbare ver- lossingsdienst; Maandagmiddag 2.30 uur gezinsbondbijeenkomst; Dinsdagavond 8 uur bijzondere soldaten samenkomst; Donderdag, avond 8 uur onthullingsdienst. Al deze samenkomsten staan onder leiding van de korpsofficieren. OUE)ORP, 9 30 uur, de heer Baart, cand. te Alkmaar. NIEUWE NIEDORP, av. 7 uur, de heer Baart, cand. te Alkmaar. HEERHUGOWAARD, 2 uur, ds. L. J. v. d. Kan. VIJFTIG JAAR GETROUWD. Gister vierde het echtjaar C. J. Gaart- huisvan 't Hoff, wonende hoek Span jaardstraatKooltuin, zijn gouden huwe lijksfeest. De oudje zijn beiden nog goed gezond. Hel krasse paar (man en vrouw zijn 73 jaar) is in Alkmaar geboren en getogen en mag zich verheugen in het bezit van vier kinderen allen getrouwd en negentien kleinkinderen. De bruidegom was timmer man en twintig jaar werkzaam bij de vroe gere stremselfabriek aan de Kabelstraat, terwijl hij later zes jaar werkzaam was op de stroopfabriek van den heer Bossert. Morgen zal het gouden bruiloftafeest ge vierd worden. EEN GEVAARLIJKE PATIËNT. Bij een onzer doktoren vervoegde zich Donderdagmiddag een patiënte die om dat dokter niet thuis was in de spreek kamer op den medicus mocht wachten. Het bleek al spoedig, dat de patiënte den dokter niet welgezind was, zij had blijk baar iets tegen hem en besloot van de ge legenheid gebruik te maken om wraak te nemen. Zij sloeg alles in de spreekkamer kort en klein, in het bijzonder de fleschjes met medicamenten, waaronder zich ver schillende met bijtende en gevaarlijke vloeistoffen bevonden. Er werd al spoedig ontdekt dat er iets ongewoons in huis gebeurde en toen men om den hoek keek en de ruïne aanschouw de, werd ijlings de politie gewaarschuwd die de vrouw die in overspannen toe stand verkeerde naar een zenuwpavil joen heeft overgebracht. EEN COMITÉ VOOR KLEEDING EN DEKKING OPGERICHT. Het bestuur van den Armenraad, onder leiding van dr. Hofstee, belegde gister avond op het Stadhuis een vergadering met afgevaardigden van 12 instellingen hier ter stede, om te komen tot oprichting van een Comité voor kleeding en dekking, teneinde de werkzaamheden van het Plaatselijk Cri siscomité, voor zoover betreft het ver strekken van goederen in natura, over te nemen. Na bespreking van het door den Armen raad opgemaakte schema, werd tot oprich ting van het Comité besloten, terwijl de heer Bergsma, voorzitter van de Ver. Brokkenhuis, door de vergadering tot voorloopig voorzitter werd benoemd. OPBRENGST ROODE KRUIS- COLLECTE. De collecte ten gunste van het Neder- landsch Roode Kruis heeft 231.46 netto opgebracht. Men brengt gaarne dank aan al len die hebben medegewerkt aan deze col lecte. UITNOODIGING ONTVANGEN. Naar ons werd medegedeeld is het A'kmaarsch Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap", van den heer Corn. Jonker, uitgenoodlgd een concert te geven in het herstellingsoord „Heide- heuvel" te Hilversum. VOOR DE VACANTIEKOLONIES, De op de handwerkententoonstelling van wege de Vereen, v. Huisvrouwen genoude# collecte ten bate van het Centraal Genoot schap voor kinderherstellingsoorden en va- cantiekolonies had een bruto-opbrengst van 82.20. Er waren 1015 bezoekers. HET GRATIS KOOPUUR. Het gratis koopuur in het Alkmaarscjj Warenhuis was gister (Vrijdag) vastgeste op zes tot zeven uur (67 uur) namiddag' BRAND OP TEXEL. Donderdagnacht omstreeks één «n ontdekte een voorbijganger, dat er bran^ was uitgebroken in een auto-garage den heer J. Brouwer te Oosterend. Dir i maakte hij alarm en waarschuwde brandweer. Doordat men in staat was brandende auto te verwijderen en 00Vn( andere auto's konden worden wegger» kon de brand tot de garage beperkt ven, die evenwel ernstig beschadiga De uitgereden auto's waren 8leC{lts. and beschadigd, doch de auto waarin de was ontstaan, werd totaal vernieia. auto was niet verzekerd.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2