ALKMAARSCHE COURANÏ van MAANDAG 18 NOVEMBER 1935 DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN. Het korte programma zorgde voor twee verrassingen. E. D. O. WINT VAN BLOEMENDAAL. het bondselftal won. DE DERDE KLASSERS pu*mersteijn-alkm. BOYS 3-1. Purmersteijn kreeg meer dan q baar toekwam. denP een terre'n. waarvan de doelgebie- yeelh°?r "en aanvang met de noodige hoe- baren6 |6n zandi in een eenigzins bespeel- bonden °fstand gebracht moest worden, 'triid a 6» ro°d-witten Alkmaarders den dat het*" !*en Purmersteijn. Niet alleen bet blppi. zeer slecht te bespelen was, a'"netin,i n.?lf van betrekkelijk kleine v«ste w'! le z''n en de waarlijk trap- eranen-backs" konden voortdu NEERLANDIA I ALKMAAR I 0-2- Wat de Alkmaarsche Boys deden. Uit het Alcmaria-kamp. Van de Alkmaar-elftallen. ALCMARIA OEFENDE. W. F, C. won met 21. DE UITSLAGEN: Aideeling II. Afdeeling I. BEKERUITSLAGEN. Tweede Ronde. Derde Ronde. WIELERCLUB ALCMARIA. SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal. uet was slechte een klein competitie- ramma, dat afgewerkt moest wor- j maar zelfs hier waren nog verras- fmren Zoo verloor H. F. C. op eigen ih van D- W. S., dat daarmee haar ste overwinning boekte. D. W. S. nam tft spel direct in handen en binnen 10 minuten had ze een 2—0 voorsprong Nog "voor de rust werd het H öirna kwam H. F. C. beter in r spc'. 'naar slechts uit een straf- ha.a^ fcuam het eenige tegenpunt. in het Oosten verloo:r Go ahead een t Het was op bezoek bij P. E. C., dat Stekend van zich af beet. De rust klam met blanco stand en toen na de fhee Leo Halle een fout maakte, nam P E. C de leiding. Weldra kwam de ge lijkmaker en daarna gingen aan beide kanten eenige kansen verloren. Het spel eindigde met 1—1. Tubantia wist eveneens een gelijk spel te bevechten, n.1. thuis tegen Wagenin een. De bezoekers speelden iets beter en namen vlak voor de .ust de leiding, pas in het allerlaatste kwartier kwam de gelijkmaker. Juliana in het Zuiden weerstand B. V. V. De thuisclub nam zelfs de leiding en behield die tot ver in de tweede helft. Toen maakte B. V. V. gelijk en waar het winnende doelpuntje uitbleef, werden de puntjes verdeeld. Het is E. D. O. gelukt na een span- nenden wedstrijd haar buurtgenoote Bloemendaal te kloppen met 31. De Haarlemmers hebben thans een kleinen voorsprong genomen, maar of die vol doende is, valt te betwijfelen. E. D. 0. 7 4 2 1 19—15 10 Vriendensch. 7 3 3 1 14—10 9 Alcmaria 7 3 2 2 21—18 8 't Gooi 6 3 1 2 14—13 7 Zeeburg ia 7 3 1 3 18—15 7 A. F. G 7 2 3 2 2021 7 D. 0. S. 6 2 2 2 14—10 6 Bloemendaal 7 2 2 3 15—15 6 U. V. V 7 2 2 3 15—22 6 Kinheim 7 0 2 5 10-21 2 In Rotterdam werd de tradioneele ontmoeting Rotterdamsch Elftal— Bondselftal gespeeld. Het laatste elftal bevatte 6lechts drie spelers van het Nederlandscbe elftal, toevallig de drie Rotterdammers. Het bondselftal nam de leiding en ver grootte die tot 2—0. Toen kwam er veel grootere tegenstand van de Rotterdam mers, die den achterstand in een 32 voorsprong wisten om te zetten. Na de rust wi6t het bondselftal nog twee keer te doelpunten en dus te winnen met 4—3. Veel bizonders leverde ueze wedstrijd niet op. De Boer van Blauw Wit stond spil, speelde in het begin uitstekend, maar was na een half uur al bijna uit gespeeld. Voor de rest was het een matig partijtje, waarin de keuzecominissie geen 6terren ontdekte. Alleen Pienter van Quick speelde verdienstelijk. Bij de Rotterdammers waren Breitner, brok en Vrauwdeunt de besten. De Alkmaarsche Boys konden het in den moeilijken uitwedstrijd tegen Purmer steijn niet tot een zege of een gelijk spel brengen. De rood-witten hadden geducht ®et het zeer zware en moeilijk te bespelen veld te kampen en toen kort voor het ein de de 21 achterstand nog werd vergroot, *as het pleit volkomen beslist. Wel is waar is de 31 ove. ining geflatteerd te noemen en had de feitelijke uitslag dichter bij het gelijke spel moeten liggen, doch dit doet aan het feit niets af. Een goede troost •s het echter, dat deze kaasmenschen ondanks de nederlaag, een goeden wed- str l gespeeld hebben, zoodat in de naaste toekomst wel eenige winstpunten kunnen volgen. Zooals te verwachten viel, zou het bij de ontmoeting HelderZaandijk geducht kun nen spannen en de mogelijkheid niet bui ten gesloten kunnen zijn, dat de Heldersche W'themden zich slechts ten deele van de rurmerender nederlaag van vorige week jonden herstellen. Dit is dan ook inmiddels «eoeurd, daar*de beide winstpunten netjes berden gedeeld (1—1). 2 1 1914 10 1 1 14— 7 9 1 1 12— 7 9 1 3 9—10 7 3 2 11—17 7 0 3 23—12 6 0 3 IS—13 6 1 4 11—20 5 0 5 818 4 1 5 11—16 3 rend de situaties goed beheerschen. En toch had alles geheel anders kunnen zijn als een paar zeer goede scoorkansen door de rood-witten niet zoo jammerlijk om zeep waren gebracht en men wat minder den paal en lat had opgezocht. Het zou dan ook niet gek geklonken hebben, in dien de rood-witten met de rust over een 3 1 voorsprong beschikten, inplaats van een 10 achterstand. Het kon gebeuren, dat de Purmerenders reeds binnen de twee minuten uit een wei fel geval in de Alkmaarsche verdediging, een doelpunt konden scoren. Hoe de Alk maarders ook zwoegden, zij konden maar geen verandering in den stand brengen, al was de gelijkmaker dik verdiend ge weest. Waar de rood-witte verdediging nu de gastheeren goed wist te bedwingen, kwam de rust zonder verandering. Na rust smaakten de Purmerenders op nieuw het genoegen van een doelpunt, zoodat ze reeds over een 20 voorsprong beschikten. Nu was het echter Kwadijk, die eindelijk het doel kon vinden en den stand op 21 bracht. Ondanks het feit dat de rood-witten windnadeel hadden, werden er fel door hen voor de gelijkma ker gestreken. Edoch, het geluk zat aan ■den anderen kant. Er waren nog ongeveer acht minuten te spelen, toen Keesen een glibberigen bal tot corner moest werken en het was deze corner, die in een doelpunt kon worden omgezet. En zoo kwam het einde met een onverdiende 31 nederlaag. Door deze overwinning plaatste Alkmaar zich thans in de 4e ronde voor den KN.V.B - beker. Voor onze 4e klasser een uitstekend resul taat, wanneer men bedenkt, dat deze resul taten allen werden bereikt in uitwedstrij den. Ook de overwinning tegen Neerlandia was weer alleszins verdiend. De weersomstandigheden maakten ook gis teren goed voetbal heel moeilijk. De sterke, schuin over het veld staande wind, bemoei lijkte een juiste balcontrole in hooge mate. Alkmaar, dat bij uitzondering den toss wint, koos het windvoordeel, en was hier door ook direct aanvallend. Zij kreeg ook enkele scoringskansen, welke echter niet wer den benut. De halflinie stuwde in deze perio de de zaak teveel op, waardoor steeds een te groot aantal spelers zich voor het doel be vonden, waardoor het maken van doelpun- en bijna tot de onmogelijkheden behoorden. Wel trachtte Neerlandia het spel te verplaat sen en slaagde zij ook een enkele maal wel hierin, doch het schieten was zeer zwak, waardoor Duiveman met de schoten welke hem bereikten, al zeer weinig moeite had. Wij denken Kranenburg dan voor Alkmaar te zien scoren, wanneer hij in moeilijke po sitie hard inschiet. De uitloopende keeper keert echter het schot gedeeltelijk, waardoor de bal juist tegen den paal rolt. Alkmaar krijgt verschillende corners te nemen, meestal over links, welke door v. Os steeds uitste kend voor het doel worden gezet. De Neer- landia-achterhoede is echter actief en weet de meeste juist te onderscheppen. A. Schoonhoven scoort dan voor Alkmaar, doch gebruikt hierbij noch beenen, noch hoofd, doch zijn handen, waardoor dit doel punt zeer terecht wordt geannuleerd. Wij denken reeds, dat de rust met blanco stand zal aanbreken, doch juist in de laatste minuten loopt Kuis goed door en plaatst kalm in den rechterhoek. Meteen is het rusten. Wij verwachten na de rust een sterk aan vallend Neerlandia, doch het is Alkmaar dat direct het spel in handen neemt en zich eeni ge goede kansen schept Het schieten is niet altijd even zuiver, terwijl ook de Neerlandia- keeper zich betrouwbaar toont. De rechtsbuiten geeft in deze periode zijn voorzetten even te schep, waardoor meestal deze door de Neerlandia-achterhoede kun nen worden onderschept. Neerlandia begint dan wat meer in den aanval te komen, doch de Alkmaar-achter hoede, goed gesteund door de halflinie, geven niet thuis, waardoor slechts weinig schoten Duiveman bereiken. Bij een der Alkmaar-aanvallen begaat een der Neerlandia-verdedigers een overtreding. De hiervoor toegekende vrije schop wordt door v. Os keihard ingeschoten (2—0). Kort daarop, wanneer Kranenburg een goede scoringskans heeft, wordt deze op een onjuiste manier van den bal gewerkt. De strafschop, door v. Os genomen, wordt door den Neerlandia-keeper uitstekend gestopt. Bij Neerlandia trekt dan alles naar voren. Zij ontmoeten echter op hun weg een stevige muur, welke zelfs niet wankelt. De laatste minuten zijn dan nog voor Alkmaar, doch tot doelpunten komt men niet meer. Het eerste elftal bracht een bezoek aan Purmersteijn en trok met een 31 neder laag aan het kortste eind, waarvan elders een verslag. De tweede elftallers hadden bezoek van Vrone I en brachten het tot een goed ein de. Door een flinke overwinning (51), versterkten zij hun positie. Het begin van de ontmoeting liet een vrij regelmatig spel zien, waarbij de rood-witten ten slotte iets sterker werden. Het was Schenke, die na tien minuten deze meerderheid met een fraai doelpunt kon uitdrukken 10. Nadat doelman van der Horst nog een paar maal mocht ingrijpen, was het woord weer aan de rood-witten. V. d. Hilst kon een hard laag schot inzenden, dat den Vrone- doelman te machtig bleek en de toestor mende Licht kon het leder verder in het doel laten verdwijnen, 20. Even later werd Schenke onnoodig in het beruchte gebied ten val gebracht en het is v. d. Hilst, die de strafschop prachtig benut, 30. Er is dan een ruim kwartier gespeeld en de gastheeren doen het nu wat kalmer aan. Nadat Licht eenmaal rakelings langs schot, ontkwam ook het Alkmaarsche doel op een haar aan een doorboring. Het vierde doelpunt komt dan vrij onver wachts, als een doelschop tegen den terug loopenden Schenke aan komt, die zich om- keerd en van grooten afstand het leder in den bovenhoek liet verdwijnen, 40. Na dat v. d. Hilst nog even de kruizing op zocht en Licht den terugstuitenden bal rakeling naast schiet, komt de rust zonder wijziging. Na rust zagen we een periode van wederzijdsche aanvallen, die echter niets opleverden. Eindelijk beproefde ook Goudsblom eens de kracht van de lat en het is ten slotte v. d. Hilst, die een voorzet van Licht kon benutten en den stand op 50 bracht. Nadat Goudsblom nog een dotkans heeft gemist, knalt Schenke, uit een voorzet van Vennik, keihard tegen den paal. Dan komt v. d. Horst er nog een paar maal aan te pas en eenmaal hebben de Vronianen ook al geen geluk, als ze bij een plotselingen uitval, hard tegen den paal schieten. Toch kunnen ze nog de eer red den, als Pater bij een opspringenden bal hands maakt en de arbiter aan Vrone een strafschop toe kent. Met een goed schot komt dan de eindstand op 51 te staan. Met Vrone geducht in de meerderheid brak het einde aan. Het derde team behoefde wegens ter reinafkeuring niet naar Z.V.V. IV en de vierde elftallers hadden een vrijen dag. Het vijfde elftal bracht een bezoek aan het pittige D.T.S. III en moest er met 71 aan geloven. De adspiranten hadden met veel pech te kampen. Ziekte etc. waren oorzaak, dat alle ten strijden trekkende ploegen onvol ledig moesten verschijnen. Zoo verscheen Alkmaarsche Boys-B met negen man op het Sportpark en kreeg van Alcmaria B een 31 nederlaag te slikken. Een resultaat, dat, gezien de onvolledig heid, nu niet bepaald tegen viel. Erger was het met de C-adspiranten ge steld, die bezoek van Alcmaria c hadden. Hier waren slechts acht rood-witjes aan wezig, die een 160 nederlaag te accep teeren kregen. Met de D-adspirantjes ging het niet veel beter. Er moest een bezoek gebracht wor den aan het sterke M.E.V.O. a Ook hier een achttal, die eenzelfde nederlaag te slikken kregen. Over de resultaten der gisteren gespeelde competitie-wedstrijden kan Alcmaria, behou dens één uitzondering, tevreden zijn Van de zestien te behalen winstpunten kwamen er liefst veertien binnen. Alcmaria II verraste met een goede 53 overwinning op de Vole- wijekere II. Aanvankelijk kwam het tweede weer achter te staan, maar dit duurde niet zoo heel lang en 't eind bracht het tweede uit zes wedstrijden zes punten. Precies de helft dus. Misschien, dat 't nu weer beter gaat, als één schaap over de brug is, Alcmaria II was vrij, de aanvankelijk vast gestelde wedstrijd tegen Kennemers II werd uitgesteld. Alcmaria IV maakte de reis naar Koedijk, stond al gauw met 10 achter, tot ongeveer 20 minuten voor het eind de gelijkmaker kwam, gevolgd door de winning goal (21), hetgeen meteen de eindstand werd. Van 't vierde valt 't resultaat na de daverende over winning op het Sportpark op Koedijk I be haald, eenigszins tegen. Aan den anderen kant wilden de Koedijkers hun huid zoo duur mogelijk verkoopen, en liefst een be hoorlijk resultaat bereiken, vooral als mpn dan de heele week niet rookt en vroeg te bed gaat. Het vijfde hield Alkmaar III er met 6—3 onder. Een wedstrijd met eenige buitenspel doelpunten, doch beide partijen kregen ook hierin evenveel en hebben elkaar weinig te verwijten. Het vijfde speelde voor de rust met 10 man en wist toen, geholpen door den wind, een 3—0 voorsprong te behalen, welke voorsprong met z'n elven na de rust behou den bleef. De Junioren A mochten op het Sportpark tegen Q.S.C. A het zoet der overwinning smaken. Met 4—1 werd de misstap van vorige week, zoo niet uitgewischt, dan toch verzacht. De kans blijft dus bestaan. Slechts de Junioren B hadden een slechten dag, met behoorlijke cijfers (7—1), bleef Hollandia A in Hoorn de baas. Er werd hier na afloop nogal gklaagd over de leiding van den scheidsrechter, maar ja, iets moet de schuld hebben. De kans van de Junioren B is nu vrijwel verkeken, of de andere elf tallen in deze afdeeling moeten zoo vriende lijk zijn ook eens te gaan verliezen. Bij de adspiranten treffen we een daveren den uitslag aan, n l. Alm. Boys c—A'cma- ria c 0—16. Ja, dan is de eene partij te sterk geweest, of de ander te zwak. Vooral de miü- voor van Alcmaria schijnt bij dezen wedstrijd de aandacht op zich gevestigd te hebben Alcmaria B won ook van Alkm. Boys B met 3_j en deed het dus kalmer aan, ter wijl de E ploeg warempel zeer een gelijk spel letje wist te behalen tegen Alkmaar A (1—1) en daarmede het 4e winstpunt in de wacht sleepten. Geen slecht resultaat van deze jong ste spruiten. Alkmaar II speelde den eersten wed strijd van de tweede helft n.1. tegen Eginondsche Boys, doch kon het ook in dezen wedstrijd niet tot een overwinning brengen. Hoewel een gelijk spel zeker verdiend was geweest werd thans de einduitslag 5- 4 voor Egmond. De Boys namen al heel spoedig de leiding niettegenstaande ze tegen den sterken wind in speelden. Het duurde echter niet lang of de A -midvoor zorgde met een goed schot voor den gelijk maker. De Egmonders lieten echter zien dat zoo'n halve storm voor hen geen be letsel wa6 en kort na elkaar maakten ze twee doelpunten, waarvan één uit een strafschop, die wel houdbaar was ge weest. Nog voor de rust wist de A.-links- binnen van een weifelen van den Boys keeper gebruik t© maken en liep den bal in het doel. (Rust 3—2 voor de Boys). Na de rust werd het al spoedig door een misverstand in d© A.-verdediging 42 en even daarna meende de A.-kee- per Egmond nog te moeten h©lp©n en gaf no. 5 cadeau. Dit alles werkte echter geenszins de- primeerend op het elftal, integendeel, speciaal de voorhoede gooide er nog een schepje op en speelde tegen den wind in beter dan daarvoor. Spoedig kwam dan ook het derde tegenpunt en zelfs een vierde, ook uit een strafschop. Nu was nog alles mogelijk, doch Egmond verdedigde met man en macht. De cor ners die Alkmaar in het laatste Kwar tier moesten nemen waren legio. Eindelijk uit een schermutseling voor het Boys doel werd nu 5 er ingeloopen doch de scheidsrechter meende dat die bal haa6t niet anders in doel gewerkt kon zijn dan met de arm en keurde dat doelpunt af. Niet lang daarna werd het einde aangekondigd en wacht het twee de elftal van A. nog steeds op de eer ste over vinr.ing. Alkmaar III ontving de leiders Alc maria V en kon het niet bolwerken. Hier kreeg Alcmaria al voor de rust een ge- makkelijken 30 voorsprong. Na de rust ging het nog al gelijk op en maak ten beide partijen 3 doelpunten zoodat de eindstand 63 voor Alcmaria V is geworden, die hiermede geducht op haar concurrenten is uitgeloopen. De adspiranten speelden tegen Alc maria E.-adsp. en wisten het niet ver der te brengen dan tot 11, weike stand al met rust verkregen was. Er zat een meneer achter ons, die elke trap, elke pass en elke ren be- critiseerde. En volgens hem deugde er niets, maar dan ook totaal niets van. De eerste trap was veel te hard, de volgende was absoluut te zacht Gaf een speler een korte pass, dan had het natuurlijk een harde trap naar den vleuge! moeten zijn en omgekeerd was het precies het zelfde. Als een vleugelspeler een ren ondernam, had hij positief moe ten voorzetten, gaf hij den bal direct af en bereikte het leer niet het be oogde doel, dan had de speler veel beter gedaan, om alleen op het doel af te rennen. De groote onbekende vergat, dat er een harde wind stond, vergat echter vooral, dat hier geen Neder- landsch elftal speelde, maar een tweedeklasser. Hij vergat bovendien, dat er toch ook nog wel iete goeds was aan het spel! Iets goeds. Ja inderdaad, als men rustig het verloop van den wedstrijd gaat ont leden, dan is er wel iets, dat verheugend stemt. Laten wij daarbij voorop stellen, dat Alcmaria een vriendschappelijken wed strijd speelde en dat er dus geen sprake van kon zijn, om zich geheel te geven. Daarvoor ontbrak de sfeer en vooral de inzet. Dat was dan ook de oorzaak, dat ve;-chillende spelers de zaak vrij kalm opvatten. Wat heusch niet erg is, al wordt het spei dan minder boeiend voor het publiek. Het ging niet om de puntjes en dus kwam Alcmaria uit met „invallers" en met een vrij sterk gewijzigd elftal. Zie- hifr n.1. de opstelling: Rampen (doel); Bijlsma en Koning (achter); Rootring, de Grand en v. Wieringen (midden); Burger, v. d. Poll. Homan, Hiemst-a en Gerritse (voor). In alle linies dus nieuwe gezichten. En nu gaat het op dit oogenblik voorna melijk om d'e nieuw bezette plaatsen. Laten wij dan echter «eist opmerken, dat de oorspronkelijke opstelling anders was, maar dat dcor bedankjes va.i een paar spelers de withemden in boven staande formatie uitkwamen. Welnu terdege rekening houdende met het karakter van den wedstrijd de gelegenheidsspelers voldeden! Met een groot gemak trapte Koning en van Wieringen den bal en trachtten hem bij of als 't kon vóór de voorhoede te bren gen. Wel was hun opstelling nog niet altijd goed, wel was hun reageeren een enkele keer wel eens wat te traag, over 't geheel speelden beiden op deze plaat sen zeer verdienstelijk. Zij mogen zeker wel eens weer een nieuwe proef onder gaan. Alleen hebben wij het jammer ge vonden. dat v Wieringen bijvoorbeeld na de rust niet op de spilplaats gepro beerd werd, omdat de bezetting van die zeer belangrijke plaats wel een der meest urgente kwesties is. 't Is best mo gelijk, dat v Wieringen daar gefaald zou hebben, maar dan was dat nog zoo erg niet geweest, want de uitslag van dezen wedstrijd was toch bijzaak? In- Eerste klasse. H. F. C.—D. W. S. 1-3 Afdeeling III. Eerste klasse. P. E. C.— Go ahead 1—1 TubantiaWageningen 11 Adeeling IV. Eerste klasse. Juliana—B. V. V. 1—1 Afdeeling V. Eerste klasse. SneekHoogezand afgekeurd. Tweed© klasse A. E. D. 0.—Bloemendaal 3—1 Derde klasse A. PurmersteijnAlkm. Boys 31 HelderZaandijk 11 Derde klasse B. D. J. K.—Halfweg *-4 Vierde klasse B. S. G A.—R. G A. 2-0 A. V. O. G Q. S. G 2—1 Reserve tweede klasse A. Alcmaria Victrix 2 de Volewijckers 2 53 H. R. G 2—K. F. C. 2 1—4 Reserve tweede klasse B. T. O. G. 2—0. S. V. 2 3—1 V. V. A. 2—H. F. G 2 1—3 A. F. G 2—W. M. S. 2 4—1 Reserve derde klasse A. K. V. V. 2—Z. F. G 3 0-3 Reserve derde klasse B. D. E. G 2Ahrend's V. G 2 2—1 Gestaakt wegens beenbreuk D. E. G-speler A. D. W. 2—D. W. V. 3 2-0 J. O. S. 2Assendelft 2 110 O. D. S.Olympia 60 Laakkwartier—Steeds Hooger 20 TheoleRheden afgekeurd. VeloxAssendelft 5—4 West-Frisia—Vriendenschaar 14 B. K. G—D. O. S. 2-3 R. O. D. I.Ripperda 12 Watergraafsmeer—A. E. D. 20 ZeeburgiaA. F. G 30 Ja^ Hanzenkwartier de Spartaan 0—3 NeerlandiaAlkmaar 02 De VolewijckersZ. V. V. 13 S. D. Z.—Utrecht 3—3 Amstelde Germaan 3—1 D. W. V.—Kinheim 3-1 tusschen lijkt het ons, dat de Grand zijn grootste inzinking voorbij is en lang zaamaan weer iets beter in vorm komt. Het zou ons verheugen, wanneer dit in derdaad bet geval was. De samenstelling der voorhoede is ribg steeds niet dat. Individueel doen de spelers geen onaardig werk, maar het samenspel is te traag, te onzeker en vooral te zeldzaam. Weliswaar werd het dit vijftal tegen het in de verdediging sterk zijnde W. F. G niet gemakkelijk gemaakt, maar toch is een enkel doel puntje te weinig. Er wordt o. L te vaak van veel te grooten afstand geschoten en daarnaastvoor het doel veel te lang gewacht. O. i. zal de voorhoede er wel komen, als de schotvaardigheid weer terug komt. En in een week kan er veel ge beuren. Intusschen alles nog eens in groote lijnen beschouwende, gelooven wij, dat de ergste depressie voorbij is. Mocht dat eens waar zijn! Als het den trainer en de leiding ge lukt, om het zelfvertrouwen bij de spe lers terug te krijgen, zien wij de komen de wedstrijden rustig tegemoet. W. F. C. viel niet tegen, maar toch ook niet mee. Wanneer dit een compe titiewedstrijd ware geweest dan geloo ven we, dat Alcmaria gewonnen had, zelfs van een W. F. G, dat meer een verdedigend spel speelt. De Wormerveerders spelen een frisch spelletje en hebben het geluk, een goede verdediging met een heel goede spil te bezitten. Hun beide doelpunten waren van heel wat betere kwaliteit dan het eene, dat Alcmaria maakte. Maar dit was ook mogelijk, omdat elke aanval van W. F. G ^nel en verrassend vanuit de verdediging werd opgezet. De aanval kreeg daardoor Alcmaria drong meestal te veel op, wat jui6t paste in het W. F. G-kader veel vrijer spel en het is heel wat gemakkelijker, om een goe den aanval af te werken, als men weinig verdedigers tegenover zich heeft dan in het tegengestelde geval. De wedstrijd zelf zullen we niet ver der verslaan. Het zij genoeg, dat W. F. G met de rust met 1-0 leidde, dat het daarna 1—1 werd en dat daarna W. F. G het winnende puntje maakte. Scheidsrechter Hoek leidde heel wat beter dan zijn collega's, dien we in den laatsten tijd in de 2de klasse aan het werk zagen. Wielrennen. Alcmaria is in training op de rollen voor den wedstrijd in den Helder en voor een wedstrijd tegen A S. V. Vic trix en dat deze derby nu reeds haar spanning doet gelden bij de renners is duidelijk merkbaar. De tijden door de aanwezige renners gemaakt kunnen het bestuur nog niet bevredigen er zai daarom deze week op de gewone trai- 6 4 6 4 7 3 U i f s'an<f is thans: Helder 4 Hollandia VolV' i 7 2 Volewijckers 6 3 ünr.mer£teiin 6 3 a'Km. Boys 7 2 gucces 7 2 "«verwijk 7 j

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11