Over Amerikaansche echtscheidingen. Stad en Om HBucgediike Stand BEVERWIJK HOORN SCHAGERBRUG STOMPETOREN ZUIDSCHARWOUDE NOORDSCHARWOUDE BERGEN DE RIJP BLOKKER GROOTEBROEK Buitenland. En hoe deze in de Amerikaansche rechtszaal behandeld worden. r p tINMuK0MEN personen. tfoor kleine iuinen. HEER-HUGOWAARD (October). vergezeld was van ir. v. d. Plassche, in specteur van den landbouw. Met groote belangstelling werd kennis genomen en gesproken over den nood in den tuinbouw. Na afloop werd nog een bezoek gebracht aan de veiling en de Chr. Tuinbouwschool. - S&2 ■aür-1 Bloembeden im- en export over October. De invoer bedroeg 92.654 K-G. voor 25.850 tegen 293.621 K-G voor 61.856 vorig jaar, terwijl de invoer van Januari Oct. 521.558 K.G. bedroeg voor 245.371 tegen 966.613 K.G. voor 437.622 overeen komstig een gelijk tijdvak in 1934. De uitvoercijfers waren 6.519,670 K.G. voor f 3.293,812 en over October 1934 2.992.164 K.G. voor 1.517,06, terwijl van Januari—Oct. deze cijfers waren 41.256,016 K.G. voor 20.369,171 tegen 41.953,581 Kg. voor f 21.007,008 gelijk tijdvak verleden jaar. Fruitkoelhuizen in Westfriesland? De zich steeds uitbreidende fruittteelt in Westfriesland, welke zich vooral in de Ban- gert en omstreken tot een hoofdtak van bedrijf heeft gemaakt heeft de vraag urgent doen worden, of ook hier niet, evenals in enkele andere streken van ons land, tot het oprichten van koelhuizen voor fruit moet worden overgegaan. Teneinde dit onderwerp toe te lichten, had de Vereen, van oud-leerlingen der Rijkstuin- bouwwinterschool te Hoorn en te Alkmaar in samenwerking met de afd. Westfriesland der Pomologiscne vereeniging voor j.1. Za terdagmiddag een vergadering belegd. Er bleek voor deze zaak groote belangstelling te bestaan; o.m. waren de besturen van ver schillende veilingsvereenigingen vertegen woordigd. Ir. Mulder schetste de diverse voor- en nadeelen van het koelen van fruit, gaf een overzicht van de inrichting der koelhuizen en de hiermede opgedane ervaring en advi seerde tenslotte, mocht men in Westriesland tot de oprichting van koelhuizen overgaan, dit niet op particulier initiatief te doen, doch een centraal koelhuis bij de veilingen te stichten, waartoe men dan vanuit Wage- ningen gaarne zooveel mogelijk medewer king wilde verleenen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd hierop een druk gebruik ge maakt. Met belangstelling mag worden tegemoet- gezien, of men in Westfriesland en daar zouden dan in de eerste plaats voor in aan merking komen de veilingen te Zwaag, Blok ker en Hem tot het stichten van koel huizen voor fruit zal ovprgaan. Vergadering van „Algemeen Be- lang", annex ijsclub dracht". „De Een- 'Zaterdagavond werd in café van der Polle, alhier, een algemeene ledenver gadering gehouden van de vereeniging tot behartiging van algemeene belangen in de Zijpe en IJsclub „De Eendracht". Na opening door den voorzitter, den heer H. Rezelman, werd medegedeeld, dat Ged. Staten vergunning hebben ver leend aan de N. V. Habo tot het in wer king brengen van de autobusdiensten SlootdorpAlkmaar en Noordechar- woudeSt. Maartensvlotbrug. De voorzitter merkte op, dat door deze autobusdiensten de inwonere van Zijpe zeer zijn gebaat. Door het bestuur is een adres gericht aan den directeur-generaal der poste rijen om te bevorderen, dat ook des avonds tusschen 8 en 9 uur een postver zending plaats vindt. Thans blijven de stukken welke na des avonds 5 uur worden gepost liggen tot den volgenden morgen. De mogelijkheid van postver zending tusschen 8 en 9 uur is reeds bij de posterijen in onderzoek. Vervolgens werd de rekening over het afgeloopen jaar nagezien en goedge keurd in ontvangst op 195.83 en in uHgaaf op 150.29, batig saldo alzoo 45.54. De contributie voor 1935-1935 werd vastgesteld op 0.55 per lid. Besloten werd voorts in het voorjaar 1936 wederom een huisvlijttentoonstel- ling te organiseeren. Aan deze tentoonstelling zal een ru briek „schoolwerk" worden toegevoegd, indien het onderwijzend personeel daar aan medewerking wil verleenen. Als bestuursleden werden herkozen de heeren W. C. Correljé, P. Vries, M. Schip per en W. J. van Loenen, die allen aan de beurt van aftreding waren. Aan de ijsfeestcommissie werd mach tiging gegeven, om, zoodra mogelijk, ijswedstrijden te organiseeren, terwijl, indien er geen ijs komt, voor de leden van de ijsclub een autotochtje naar Am sterdam zal worden ondernomen tenein de de kunstijsbaan aldaar te bezoeken. Een onderzoek naar de 6tichtings- en exploitatiekosten van een te Schager- brug aan te leggen ijsbaan zal plaats hebben. Ten slotte besloot men pogingen in het werk te stellen om de in de dubbele buurt staande transformatorzuil van het P. E. N. een andere plaats te doen geven, omdat deze zuil, waarom de kin deren vaak spelen, groot gevaar ople vert in verband met het drukke auto verkeer daar ter plaatse. Hiervo:r zal de medewerking worden gevraagd van het gemeentebestuur van de K. N. A. C., den A. N. W. B. en den Bond van Bedrijs- autohouders. Hierna sluiting. Bij den Zondagmiddag in café Kamsteeg gehouden onderlinge wedstrijd van de leden der gym.-vereeniging „Voorwaarts" behaal den in de meisjes-afd. A: le pr. Cobi Kam steeg, 2e pr. Ada Hein en Guurtje Dekker, 3e pr. Willy Weeshof en Wies Verweel, 4e Greetje Schuuring en Lena Ringelberg. Meisjes afd. B: le pr. Marijke Tromp, 2e pr. Trien Weder en Martje Heringa, 3e pr. Wijntje Vader, 4e pr. Marietje Kloos terboer. Afd. Dames le pr. mej. J. Blauw, 2e pr. mej. M. Plugboer, Mej. Blauw ontving den wissel-lauwertak. Jongens afd. A le pr. Oege v. d. Wal, 2e pr. Muus Speur. Jongens afd. B. le pr. Arie Kooy, 2e pr Muus Weder, 3e pr. Klaas Verweel. Afd. heeren le pr. H. Brouwer, 2e pr. C. van Leyen. De oefeningen werden gedaan onder lei ding van den directeur, den heer J. Schuu ring, terwijl de heer en mevr. de Rie als jury-leden fungeerden. Zeer vele ouders woonden dezen wedstrijd bij, er heerschte den geheel en middag een prettige geest. Er werd hard en met in spanning gewerkt. Op uitnoodiging van het Nutsgezel- schap „Nieuw Leven" traden Zaterdag avond de heeren W. Lakeman en Jo de Leeuw op. Onder den naam „Het duo „Wijo" voerden zij Nico Splinter's nieuwe revue „Wat doet het er toe?" op in café Renses. De voorzitter, de heer Leegwater, riep den niet talrijken bezoekers 't welkomst woord toe, waarna het woord aan de beide spelers was. Bijzonder mooi waren in alle tafereelen de tooneelaankleeding en de verlichting. In telkens andere kleedij wer den de vele voordrachten en liedjes ver tolkt. Het publiek genoot, de gulle lach schalde door de zaal, en bij de meer ernsti ge gedeelten leefde men mee. Aan het eind bracht de heer de Leeuw, die in zijn Westfriesche voordrachten de lachlust da nig had opgewekt, dank aan het Nutsbe- stuur en aan den heer Jan van den Brink, den componist, die met den heer Ko Sieu- werts op uitstekende wijze het muzikale gedeelte had verzorgd. Ook verklapte hij de aanwezigheid van den auteur, die een applaus in ontvangst had te nemen. Het was een amusante avond. Benoemd. Onze plaatsgenoot de heer A. Groen Jbz., thans werkzaam op de secretarie te Oudkarspel, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie der gemeente Monster. Omzet veiling. De omzet van den Noordermarkrbond was over de maand September 1935 71.511,26 tegen 113.292,73 in dezelfae maand van verleden jaar. Over October was de omzet 177.952 05 tegen 56.973.16 in dezelfde maand van verleden jaar. Het zijn dus nogal aanmerke lijke verschillen. Deze beide maanden bij elkaar genomen geeft het echter een flinke vooruitgang te zien in, de omzetcijfers De oorzaak van de groote verschilllen moet worden gezocht in den iets lateren afzet van de pootaardappelen, welke nu in pjaats van in September zooals verleden jaar, in October werden afgeleverd. Verleden jaar was de aanvoer van vroege aardappelen in Septem ber 1.143.800 K.G. in 1935 257.767 KG. en in October 1934 248.325 K.G. tegen 1.568. 668 K.G. in October 1935. Een aar- merkelijk verschil geeft de vroege wittekool te zien. In September 1934 werd 1429 tor. geveild, in September 1935 984 ton. Ook^ in October was de hoeveelheid wittekool 570 ton minder dan in dezelfde maand van ver leden jaar. De Nationale Tooneelwedstrijd. In de tooneelzaal van hotel Concordia werd Zondagavond de tweede uitvoering gegeven van den nationalen tooneelwedstrijd welke hier is georganiseerd. Wederom had een groot getal tooneellief- hebbers zich opgemaakt naar dezen wed strijd. De zaal was zoo goed als geheel be zet. Voor het voetlicht trad de rederijkerska mer Helmers uit Amsterdam, een bekende tooneelvereeniging, welke o.m. bij den verle den jaar te Leerdam gehouden wedstrijd niet minder dan zeven van de hoogste prij zen in de wacht sleepte. De verwachtingen waren dan ook hoog gespannen.. Wij geloo- ven dat het talrijk publiek niet in de gestel de verwachtingen teleurgesteld is. Het ro mantische tooneelstuk „Het Lied van alle tijden" door H. Scheffer werd door de le den van de tooneelvereeniging op meester lijke wijze vertolkt. Met- groote aandacht werden de verrichtingen aan de andere zij de van het voetlicht gevolgd. Deze tweede avond kan als goed geslaagd worden beschouwd. De Arbeiders Tooneelvereeniging. Voor een geheel bezette tooneelzaal gaf gisteravond de Arbeiders Tooneelvereeni ging ee» opvoering van „Het Zevende Gebod" van Herman Heijermans, door deze een burgerlijke zeden-komedie genoemd, doch dat beter zeden-tragedie kon heeten. De in Amsterdam studeerende minder jarige zoon van een Zeeuwsch katholiek graanhandelaar gaat een vrij huwelijk aan met een meisje met een verleden. Dit meisje, dat geen onderwijs heeft genoten en een paar verdorven ouders heeft, die van haar verhoudingen trachten te profiteeren, blijkt toch een zuiver karakter te bezitten. De jonge menschen leven een oprecht liefdeleven. Begrijpelijk ziet de vader van den jonge man hierin kwajongenswerk, waaraan on middellijk een einde moet worden gemaakt. Deze vader, die vreest, dat hem een klein kind wordt onthouden (zijn andere zoon werd geestelijke; drie zijner kinderen over leden aan t. b. c. en zijn eenige dochter liep van haar man weg, omdat hij haar huwde, terwijl hij wist, dat hij ziek was, met het gevolg, dat haar jonge kinderea stisoÊa £0 ook zij lichamelijk werd verwoest) is door de tragedie in zijn familie een verbitterd mensch geworden en het gevolg van het conflict tus schen vader en zoon is, dat een breuk ont staat en de zoon ergens in de Pijp, in het huis van een slechte kamerhuurster en een zwammenden student-socialist, in diepe ar moede eveneens aan de familiekwaal sterft. In het slotbedrijf het stuk telt er vier worden wij nog eens gesteld voor een bruut verhuurster, een harteloozen kruidenier, een hardvochtig blijvend vader, een medelijden de dochter zonder daadkracht, een de kerk in plaats van Christus dienenden geestelijke en een willoos geworden moeder. Met dit stuk beoogt Heyermans, door de redeneeringen van den student, de toeschou wers duidelijk te maken, dat door de afhan kelijkheid tengevolge van het privaat eigen dom, zoowel in het burgerlijk huwelijk als in het z.g. vrije huwelijk, er geen sprake is van vrije liefde, omdat dit alleen mogelijk is bij een vrij van elkander kunnen gaan. Het stuk stelt hooge eischen aan de spelers, die gisteravond te hoog hebben gegrepen. Tot het vallen van het doek om kwart voor twaalf hebben de aanwezigen echter muisstil stuk en spel gevolgd en met een krachtig applaus beloond. De Arbeiders Tooneelvereeniging had dan ook een succes avond te boeken. *pe heer C. A. van Staveren, burge meester alhier, is gekozen tot lid van het bestuur van de stichting de erven Kos te De Rijp. *De 64-jarige mej. R. van W. is door 'n auto zoodanig aangereden, dat ze ernsti ge verwondingen aan hoofd en beenen op liep. Na verbonden te zijn is het oudje naar het St. Jans-Gasthuis te Hoorn ver voerd. Salarisverlaging. De gemeenteraad heeft zich vereenigd mét het voorstel van B. en W., waarin deze niet accoord gaan met door Ged. St. voor gestelde salarisverlaging van 5 van de salarissen van B. S. en O. Iemand heeft eenigen tijd geleden eens op een drukken morgen een bezoek gebracht aan één der gerechtsgebouwen in de stad New York. Een getal van ongeveer tweehonderd vrouwen tegen vijftig mannen woonde de zit ting bij. Stel u voor, als ge kunt want het gold hier een zitting voor echtelijke aange legenheden twee honderd booze, sombere en verbitterde vrouwen met een handjevol in moeilijkheden verkeerende echtgenooten in één gerechtszaal vereenigd en ge ziet de lief de op haar laagste punt. Wat doet deze tweehonderd vrouwen ko men om herstel te zoeken om te klagen over geen goed gedrag en soms alleen maar om de nieuw aangestelde sociale werkers hun moeilijkheden te vertellen, als een soort uit laatklep voor hun overkropt verdriet? Hoe oud zijn ze, hoe zien ze er uit, zijn het slechte huishoudsters, zeurige vrouwen of alleen slachtoffers van den eeuwigen driehoek? Hebben deze tweehonderd vrouwen in haar karakter iets gemeen dat de oorzaak is, dat tweehonderd echtgenooten weerspannig ge worden zijn? Zij hebben dit karakteristieke gemeen, dat ieder van haar denkt, dat zij met haar man het toppunt van het lijden heeft bereikt en dat geen andere vrouw zooveel heeft te verdragen gehad als zij. Hoe vreemd het ook schijne, de „eeuwige driehoek" bestaat niet in de meeste dezer gevallen. De gemiddelde vrouw, die haar zaak hier brengt, heeft ge woonlijk geen krachten over „een ander, vrouw", die haar in deze moeilijkheden ge bracht heeft. De betoovering en het roman tische van verboden liefde schijnt meer voor te komen in boeken en op de film, dan in het werkelijke leven. Mijn man ziet er niet goed genoeg uit voor een andere vrouw om verliefd op te worden, beweerde een dikke dame, vooral sinds hij valsche tanden heeft en een kalen bol. In 't algemeen zijn het meer de stoffe lijke zijden van 't leven, die de ruzies veroor zaken. Verschillend inzicht in 't besturen der huishouding, 't geloof, leeftijd, nationali teit, ras en de opvoeding der kinderen zijn oorzaak van den twist. Ook het koken neemt een voorname plaats in in het drama, dat zich afspeelt. In de groote smeltpot van een stad als New York worden verschillende menschen op elkaar verliefd, maar dikwijls zijn ze niet in staat het voedsel en de ge woonten van eikaars nationaliteit te waar- deeren. De gespierde Canadees kan er toe gebracht worden in de eerste zalige dagen der wittebroodsweken Sphagetti te eten, maar als zijn Italiaansch bruidje niet gewoon is het voedsel te koken, waaraan hij gewoon is, dan geeft dat vaak aanleiding tot ruzie. Een blik in de rechtszaal doet ook zien, dat de vrouwen verschillen in leeftijd, type en uiterlijk. Het zijn niet alleen jonge vrouwen, die zoo snel overstappen van liefde op haar, bij de eerste verbrande taart of eerste kwestie met een overbezorgde schoonmoeder De grijsharige matrone, gezeten op de eerste bank en in gesprek met een klerk, heeft het huwelijk dertig jaar volgehouden ter wille der kinderen, maar gevoelt, nu de kinderen getrouwd zijn, dat het niet noodig is, dit lang te doen. Ik verdraag zijn dronken schap niet langer, zegt ze, heb het plan hem te verlaten en scheiding te vragen. Een jon ge vrouw, daar dichtbij, knikt vol sympathie haar toe. Zij zoekt hier hulp, omdat haar man de gewoonte heeft het huis voor eenige weken te verlaten, als de huishoudrekeningen te hoog zijn of de kinderen te lastig Slecht huishouden is niet altijd de bron van derge lijke kwesties. Soms ergeren overijverige huisvrouwen hun mannen door gebrom, als deze op een pas-geschrobden keukenvloer loopen en wor den woedend, als in hun in orde gemaakt huis ook maar iets in wanorde komt. Op het gerechtshof blijkt ook, dat de doorsnee-man niet erg galant is. Sommigen slaan zelfs hun vrouw, verder uitstekende echtgenooten ver liezen een enkele maal hun geduld en veroor zaken een blauw oog of een gekneusden arm, als teeken hunner ontstemming. Er zijn ook wel vrouwen, die hun man bijten. Haarspel den schijnen uit de mode te zijn, maar de koffiekan en de koekepan zijn nog altijd han dige wapens, die enkele vrouwen doeltreffend weten te hanteeren. De morgen schijnt de meest geschikte tijd voor familiekwesties. Een vrouw van een melkboer vertelde haar geschiedenis onder tranen, haar man werkt 's nachts, komt thuis om zes uur en gaat dan naar bed. Meestal vraagt hij dan om elf uur morgens zijn ontbijt op bed. Zij komt daar tegen cp, kan slecht voor het ontbijt zorgen, borden wasschen en tegelijk boodschappen doen en ze meende, dat er zoo misbruik van haar gemaakt werd. Haar man was er toe gekomen, zoo deelde ze mede, omdat hij eens iemand gezien had op de film, die van ziin knecht zijn ontbijt op bed kreeg. De rechter herstelde den vrede door den man te bevelen aan tafel te komen voor 't ontbijt en van de luxe om in bed te ontbijten, af te zien. Een andere jongeman van twee en twintig kon zichzelf er niet toe brengen een geregeld leven te leiden. lederen nacht wilde hij gaan dansen en hij zag geen reden, waarom hij thuis moest blijven bij zijn achtienjarige vrouw en zes maanden oude baby. Zij kan ook gaan dansen, voerde hij aan en hij werd boos, toen de rechter hem zei, dat hij zijn dansuren moest verminderen en zijn tijd wat productiever maken. Het zieligste was een kinderlooze vrouw van middelbaren leeftijd, die geen betrekking meer had en die nu al jaren lang moe:te deed ondersteuning van haar echtgenoot te krij gen Een vrouw van vijf en vijftig jaar heeft nu vijftien jaar lang het gerechtshof in- en uit- geloopen. Zij heeft iedere poging van haar echtgenoot tot scheiding verhinderd Haar smart heeft haar wraakgierig gemaak' en haar eenige doel is om haar man te dwin gen de wekelijksche uitkeering uit te betaler. In sommige gevallen is er geen hoop op verzoening; in andere voorkomt een vrien delijke raadgeving, een bedreiging met ge vangenisstraf, een aanbeveling voor meer lichamelijke of geestelijke zorg verdere on- eenigheid. Maar hoe het ook zij, de rechter en zijn assistent hebben ervaren, dat, hoe slecht de echtgenoot ook door de vrouw afge schilderd is, zij altijd bereid is terug te <raan als hij maar spijt toont. De woorden uit het formulier: „te eeren, te beminnen, te gehoorzamen", houden steeds hun bekoring voor het vrouwelijk gemoed VERTROKKEN PERSONEN. T. Hartog, N.H., leerling-machinist, van Grensstraat la, naar Vlissingen. D. Laan, geen, kaaspakhuisknecht, van Ramen 6a, naar Oosthuizen, E. A. Koster, R.K., z.b., van Langestraat 22, naar Heerlen. A. Klinger, N.H., dienstbode, van Wilhel- minalaan 11, n. Andijk. G. C. Beentjes, R.K., kindermeisje, van Maclaine Pontstr. 30, naar Bergen (N.H.) G. J. Bijkerk, R.K., z.b., van Boomkampstraat 14, naar Voorschoten. J. Schekkerman, geen, leerl. machinist N.S., en gezin, van Eikelenbergstr. 27, naar 's Gravenhage. Antje Pronk, N.H., wed. van P. de Visser, z.b., van Mo lenbuurt 22, naar Zeist. A. van der Wal, L d.H., wasscher en strijker (h.), en gezin, van Oosterkolkstraat 29, naar Heiloo. J H. Hendriks, R.K., hoofdconducteur N.S., en gezin, van Kinheimstraat 31, naar Gen nep. W. J. Karssen, geen, aannemer, en kinderen, van Kennemerstraatweg 62, naar Velsen-Noord. H. J. Rijks, z.b., N.H., van Cabeljaustraat 5, naar Frankrijk. J. de Ruiter, geen, monteur, en echtgenoote, van Blaeustraat 24, naar Frankrijk. M. J W. Bernards, R.K., z.b., en gezin, van Corf- straat 31, naar Heiloo. P. M. S. Dekker, N.H., stuurman ter koopvaarij, van Nieuw- poortslaan 94, naar Curagao. A. F. Rozenhart, geen, bankwerker, van Snaarmanslaan 47 naar Den Helder. D. Wubbenhorst, N.Hdienstbode, van Drui- venlaan 3 naar Amsterdam. C. B. M. Mijnsbergen, R.K., zonder beroep, van v Everdingenstraat 18 naar Bergen op Zoom' A. van der Gulik, N.H.. dienstbode, van Hulststraat 7 naar Bergen (N.-H.) - J. Van der Gulik, N.H., landarbeider, van Hulst straat 7 naar Beeinster, Middenbeemster D. G Grootes, NH-, dienstbode, van Kruis man 14 naar Heerhugowaard. J. Blokland geen, fruitventer, en echtgenoote en kinde ren van Eikeienbergstraat 37a naar Gouda P. de Groot, weduwe van C. Conijn O C ne RiLf F p" Snaarmanslaan 58 naar van I I Rr a K"tjt' geen' ech*gen. 117 naar2 lÏff' o Van Laat 11' Q3HF Delft. Q. Krüakm°n D 1/ dienstbode, van Ritsevoort 46 naar' Zuid- scharwoude. M. H. Vial. R K stoker -np HinssiBeetskade 27 naaj Den hS£: Haan»tra, geen. kantoorbediende en echtgenoote, van Zevenhu.zen 1 naar Eg mond aan Zee. - P. A. B D. Sciaroni N H (NLH.) Va" Payglop 21 naar Bergen H^rl,,.* J MS' ln de huishouding, van Heerhugowaard naar Kruislaan 14. - Ja- Planten en verplanten. Nu de meeste bladeren van heesters en boomen af zijn, kunnen we planten en ver planten, waar dat noodig is. Zeker, we kun- nen er ook mee wachten tot het vroege voor- jaar, maar wanneer we nu planten, is de kans van aangroeien zeel zekerder. Bij het ver planten van boomen en heesters is het aller eerst noodzakelijk dat deze met zorg worden gerooid. Daartoe graven we rondom den te verplanten boom of struik eerst een geul, al naar de grootte van het te verplanten exem- plaar, op een afstand van 1 tot 2 M. van den stam. We graven tot onder de wortels, waar na de plant heen en weer wordt bewogen, zoodat deze geheel los komt te staan. Is de kluit te zwaar, dan peuteren we met een pun. tigen stok de aarde van tusschen de wor tels. Te lange wortels, die bij het ontgraven moesten worden doorgestoken, snijden we met een scherp mes zorgvuldig bij, zoodat een gladde wond ontstaat, die gemakkelijk kan overgroeien. Zijn alle bladeren nog niet van de plant, dan worden de laatste er af geplyfr om het krimpen der takken tegen te gaan Bij het vervoer en ook bij het rooien en planten zorgen we dat stam en takken niet worden be. schadigd, daar deze plekken gemakke'ijk worden aangetast door zwammen, die den dood van de plant kunnen veroorzaken Om aantasting te voorkomen, kunnen we de plek- ken insmeren met teer of boomcarboleum. Waar geplant zal worden, maken we een ruim plantgat, waarin de wortels behoorliik kunnen worden uitgespreid. Voor aanvulling tusschen de wortels gebruiken wevooral fijnen grond, die goed tusschen de wortels kan worden gebracht. Na het planten wordt de aarde rondom de plant flink aangetrapt. Wanneer we bij het planten tevens mesten, wat op zichzelf zeer goed is, zorgen we, dat geen sta.-mest direct met de wortels in aan raking komt, dit kan schimmelen van de wortels tengevolge hebben. Het zal ook in de meest gevallen noodig zijn, dat verplante boomen en struiken flink worden gesnoeid. Dit kan direct na het planten gebeuren, of wel gelijktijdig; maar we kunnen dit ook uit stellen tot het voorjaar. In de meeste gevallen is het goed, wanneer we de plant flink uit dunnen, waarbij de vorm zooveel mogelijk be- houden blijft. De nieuwe plaats wordt met zorg bepaald, waarbij we rekening dienen te houden met den groei en de ruimte, die het verplante exemplaar in de toekomst zal in nemen. ger E. en gezin, geen, handelsreiziger, van Oudorp naar Stationstraat 67. Veldman W. M., en gezin, R. K., tuinknecht, van Heiloo naar Geest 52. Engeltje Visser, echtg. van Christiaan Egbergen, O. C., van Egmond aan Zee naar Raaksje 11. Ross- mann, E., E.L., dienstbode, van Noordwrijk naar Kweerenpad 20. Overvliet, H., N.H., tuinmansleerling, van Amsterdam naar Ritsevoort 25. van Langen C., R.K., slager, van Bergen naar Voormeer 9. Nota, A., R.K., barbier, van Zaandam naar Langestraat 64. Grootes, G. D., N.H., ass. in de huishouding, van Bergen (N.H.) naar Kruisl. 14. Voss, J. M., geen, con ducteur Ned. Sp., van Apeldoorn naar Snaarmanslaan 101. Dekker, A., N.H., z. b., van Egmondbinnen naar Snaarmans laan 20. Scheuerman, J. E., R.K., kan toorbediende, van Rotterdam naar Scher- merweg 44. Schotvanger, C., N.H., dienstbode, van Schoorl naar Houttil 30. Kranen, G., N.H., kantoorbediende, van Wageningen naar Lyceumstraat 53. Vrij, HEILOO (October). Geboren: Jaap Dirk, z. v. Jacob Zwaanswijk en Anna Maria Goedkoop. Bob, z. v. Cornelis Jacobus de Graaf en Eefje V ader. Dirk Jan, z. v. Gerard Hommes en Elisabeth Wentink. Engeli- na Anna, d. v. Anthonius Schouten en En- gelina Anna van Veen. Hendrik Jan, z. v. Hendrik Jan de Ruiter en Maria Eliza- bet Petronella Roskam. Johanna Theo- dora, d. v. Harmannus van der Veen en Maria Kuijs. Petrus Leonardus, z. v. Pe trus Kraakman en Anna Bleeker. Jan Eppo, z. v. Jan Philippo en Trijntje Ottes. Frits Peter Jacobus, z. v. Gosse Postma en Petronella Jacoba Dam. Getrouwd: Gerardus Petrus Groot en Alida de Graaf. Pieter Eriks en Jannigje Romkje Geertsma. Dirk Koomen en Maria Johanna Antonia Otterloo. Pieter Sombroek en Anna Maria Wessel. O v erleden: Joukje Wartena, 76 jaar. Catharina Bleeker, echtg. van Pieter Dekker, 77 jaar. Alida Maria Siebeling, echtg. van Jan Christoffel van Nek, 41 jaar. Dirk Out, 70 jaar. Anna Catha rina Budde, weduwe van Hermanus Ver- bruggen, 76 jaar. Geboren: Catharina Maria, d. v. S. Th. Groot en M. Mes. Agnes, d. v. 1 csselaar en A. van Schagen. Agatha Iheresia, d. v. J. Beers en M. C. Bruin. Petrus, z. v. J. van Stralen en A. Wijnker- Geertruida Maria, d. v. C. Weel en L- Dekker. Cornelia Antonia, d. v. Th. va" Schagen en C. Schuit. Catharina Ad8' tha, d. v. P. Bleeker en C. Tamis. hannes Adrianus, z. v. M. Groot en J- Oudhuis. Gerrit Klaas, z. v. D. de JonÉ en M. Engel. Johannes, z. v. P. Beers en G. Hoedjes. Anna Johanna, d. v. K. Paa" cras en A. Bakker. Pieternella, d. v. C- Klercq en A. Smit. 16. Engelina Mari* d. v. N. Op 't Veld en G. Brink. Johan na Maria, d. v. C. J. Ursem en J. Schuit, -j* Cornelia Maria, d. v. C. A. Oudhuis en M- L,. Does. Jacobus Gerardus, z. v. P- X. ijnker en M. Vlaar. Ondertrouwd: J. Bregman v. Zuid- scharwoude en A. Hittema. Overleden: Maartje Appelman, wed- van Simon Suiker, overleden te Akersloot, 83 jaar. Aris Kalf, echtg. v. M. Nottel- man, 47 jaar. Johannes Langendijk, <>ud 68 jaar. „Al weer zoo'n strooibiljet! Al ™ee.l zoo'n stuk pap<er Het zoontje speelt er mee! Dat 's 't n«« r, winkelier.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 14