Agenda ^Buitenland PxoMHciaai 'flieums boeken fcuhtvaact Jieck ÓL School £cmd- en 'Juwbouw £aatste Aecichlett Weeeêecicht 3uqe.KMdm Stukken Stad en Omqevmg. VISITEKAARTJES GEBOORTEKAARTEN ONDERTROUWKAARTEN N.V. Boek- en Handelsdrukkerij BW■Ssrïïïïé v/h Herms. Coster 6c Zn. BIJENZWERM IN EEN ZIEKEN HUIS DOODEN TWEE PATIËNTEN. VENIZELOS ZOEKT VERZOENING. SCHIETPARTIJ TIJDENS EEN BAL TE MARSEILLE. HEILOO EEN ONZICHTBAAR VLIEGTUIG, OUDERAyOND OVER UW ADRES VOOR IS: VOORDAM C 9 ALKMAAR Het trekken van b1oembol1en. BEGRAFENIS TOM DENIJS. Groote belangstelling te Den Haag. CORRESPONDENTIE. I Stedelijk Museum ingang B r e e d s t r a a t, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten In de Oude Doelen tot en met 27 Nov., eiken dag 15 (Zondag 10—5) tentoonstel ling Kunst zij ons doel. Tot en met 27 Nov. eiken dag 104 uur, Stedelijk Museum, tentoonstelling van wer ken van Koos Stikvoort en J. de Wolf. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Lady- Killer (hum., sens.); hoofdrollen James Cagney en Margaret Lindsay. Toegang bo ven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnum mer Helden van onzen tijd (dram. sens hoofdrol Wallace Beery. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag, half 8, hoofdnummer Ruggles dient twee heeren (hum.); hoofdrollen Charles Laughton, Ma- ry Bolland, Charlie Ruggles, Zasu Pitts. Toegang alle leeftijden. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer W-ereldsche vrouwen (real.)hoofdrollen Ann Harding, Sari Maritza, Robert Young. Toegang boven 18 jaar. Maandag 18 November. 8.15 uur, Handelsschool, cursus over mo derne amateur-fotografie, voor de Volks universiteit. Dinsdag 19 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering klucht „Dat klopt niet" docr Ulvadero. Woensdag 20 November. 8.15 uur, geref. kerk Oudegracht, concert zangkoren. Donderdag 21 November. 8 uur, De Unie, viool-recital Joh. Blok; aan den vleugel Jan Couvee. BRIEFWISSELING GEVONDEN. Tusschen Negus en Ras Seyoem. Naar eerst thans bekend wordt, is in Aksoem een uitvoerige briefwisseling tus schen den Negus en Ras Seoem gevonden, waaruit blijkt, dat de Abessiniers zich had den voorbereid op een energieke verdediging, o.a. door het aanleggen van loopgraven Ten gevolge van een onachtzaamheid echter zou een punt, waar de Italiaansche tanks konden passeeren, niet onbegaanbaar zijn gemaakt. DE SANCTIES. Demonstraties er tegen in Parijs. Argetinië besloot de sancties toe te passen en heeft de uitvoer van eenn aantal produc ten naar Italiaansche havens verboden. De president van de Spaansche republiek heeft een decreet uitgevaardigd tot het toe passen van de sancties op Italië. Het decreet zal vandaag, in de staatscourant verschijnen. Ongeveer 10.000 aanhangers van het z-g. Nationale Front, waartoe o.a. de „Jeunesses Patriottiques" en de „Solidarité Frangaise" behooren, hebben Zaterdagavond in een groot vergaderlokaal te Parijs een betooging gehouden tegen de sancties. Verschillende rechtsche afgevaardigden, o.a. de bekende Parijsche nationalist Taittinger voerden er het woord, waarbij zij herinnerden aan de ge- meenschappelijkheid van ras tusschen Frank rijk en Italië en het opheffen der sancties eischten. Verder is in ongeveer 20 Parijsche schouw burgen Zaterdagavond tegen de sancties door middel van betoogingen geprotesteerd. Tijdens de pauze werden van de galerijen vlugschriften naar beneden geworpen met de leuze „Weg met de sancties''. In enkele schouwburgen werden de daders gear- resteerd, elders slaagden zij er in te ontko men. Vervolgens voerde de plaatsvervanger van Hitier, Rudolf Hess, het woord. Hij zeide o.m., dat in het Marxisme en bolsjewisme de strijd van het Jodendom tegen Duitschland gevoerd was, welke strijd in de eerste plaats was gericht tegen de voedingsbasis van het volk. Honger moest Duitschland naar het bolsjewisme drijven. Te elfder ure heeft Hitier dat met zijn tegenorganisatie verhin derd. Nu echter begint de Joodsche boycot hetze om toch nog hetzelfde doel te bereiken. De productieveldslag is dus in wezen een af- weer-veldslag tegen het bolsjewisme. De slag is gewonnen en Duitschland voor honger ge spaard. Met de productieveldslag wordt pch- ter geenszins gestreefd naar autarchie. In dezen strijd beteekent een tijdelijk tekort van een beetje boter niet te veel en bovendien weet de Duitsche arbeider, dat dit tekort over het geheele volk verdeeld is en niet alleen voor hem bestaat. Te Kaapstad (Zuid-Afrika) is bericht ontvangen, dat het regeeringshospitaal te Mbabane overvallen is door een kwaadaar dig soort wilde bijeen. Een zwerm van deze dieren drong de zalen binnen en viel de ver plegers en de patiënten aan Twee patiënten stierven tengevolge van de steken. ZETELAANBOD AAN MACDONALD. Opofferingsgezindheid. Sir Thomas Rosbotham, die naar het Lagerhuis is afgevaardigd door het district Ormskirk, heeft ver klaard, dat hij bereid is, zijn zetel ter beschikking te stellen hetzij van MacDonald, hetzij van diens zoon Malcolm DacDonald. HITLER'S PLATTSVERVANGER SPREEKT. Redevoeringen van Darré en Hess. In de laatste vergadering van den Rijks- boerendag te Goslar hebben minister Darré en de plaatsvervanger van Hitier Rudolf Hess, het woord gevoerd. Darré zette uiteen, dat het vorig jaar opgestelde program tot een volkomen succes was geworden en dat de vetschaarschte een gevolge was van gedu rende 80 jaar gevoerde onjuiste politiek. Het vetprobleem is een deviezenvraagstuk. In het belang van de werkverschaffing zal men zich eenigen tijd wat beperkingen moeten opleg gen. Spr. wees voorts op het verband, dat be stond tusschen de weermacht en de voedsel producenten, die door de weermacht hun vrijheid gegarandeerd zien. Wat de veeteelt betreft zeide spr., dat in den vervolge in Duitschland alleen vee geteeld mag worden uit Duitsche rassen. Bij het fokken zal geen gebruik meer mogen worden gemaakt van in gevoerd vee. Ook voor den boerenstand moe ten de bloedsproblemen in hooge waarde gehouden worden, zelfs wanneer men thans zijn grootste aandacht wijdt aan den produc tieveldslag. De boer moet weer trotsch wor den op zijn „Sippe", op zijn geslacht. Het „Huismerk" of boerenwapen zal weer in eere worden hersteld. Wat de kerkelijke kwesties betreft, zePe spr. nog uiteen, dat het, om te verhinderen, dat oneenigheid onder de boeren gebracht zou worden, den leiders van den Duitschehn rijksvoedingsstand verboden was zich te men gen in welke kerkelijke kwesties ook. Voorts zeide hij, dat waar de Duitsche boer wil leven en gedijen, de Jood en zijn economische methodes niet mag heerachen. WAT SHIRLEY TEMPLE VERDIENT. Zij krijgt weer opslag. De jeugdige Amerikaansche film actrice, Shirley Temple, heeft op slag gekregen. Haar salaris is van 2100 tot 2500 3750) per week verhoogd. Dat beteekent, dat de zevenjarige Shirley even veel verdient als de meeste der hoogst betaalde sterren. Op het toppunt van zijn popu lariteit verdiende Jackie Coogan niet meer dan 1300. ERNSTIGE BOTSINGEN IN FRANKRIJK. Tusschen Vuurkruisen en leden van het Volksfront; verscheidene zwaargewonden. In Limoges in Frankrijk is het na een vergadering van de Croix de Feu tot ern stige botsingen gekomen tusschen bezoe kers van de vergadering en leden van het Front Populaire. Aan beide kanten schijnt daarbij van de vuurwapenen gebruik te zijn gemaakt. De „Humanité" meldt, dat 30 personen, waaronder zich ook agenten van politie be vonden, zwaar gewond zijn. 21 hunner zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Twee zwaargewonden, aldus meldt het blad ver der, zijn aan de bekomen kwetsuren overle den. De „Populaire" maakt melding van 23 gewonden; 17 aanhangers van het Volks front, vier leden van het Croix de Feu en twee agenten van politie. Een gewond lid van het Volksfront zou op sterven liggen. Eleutherios Venizelos, die den terug keer van koning George hardnekkig heeft bestreden, verklaarde gisteren dat zijn volgelingen met het oog op het naderen van een Europeeschen oorlog goed deden de eenheid des volks te be waren en de monarchie te steunen. In ruil voor dezen steun verzocht hij aan de regeering, dat zij amnestie zou ver- leenen aan de revolutionnairen van Maart j.1. Door onbekende oorzaak ontstond gis teravond in een balzaal in een voorstad van Marseille een bloedige vechtpartij, waarbij ongeveer 40 schoten Vielen. Toen de politie arriveerde vond zij vier per sonen, waaronder den waard, ernstig gewond. Een Arabier uit Algiers over leed tijdens het transport naar het zie kenhuis. Voor het leven der drie andere gewonden wordt gevreesd. De overige deelnemers aan de vechtpartij hadden, toen de politie verscheen reeds het ha- zenpad gekozen. Rijwielpadvereeniging. De afdeeling Heiloo van de Rijwielnau- vereen. „Noord-Kennemerland'' hield Zater dagavond jaarvergadering in „De Onder neming" onder voorzitterschap van den heer J. van Gemeren. Ingekomen was een scherp gestelde brief van den voorzitter van het hoofdbestuur ovei het verzoek aan het gemeentebestuur om den Zwarten weg (voorste gedeelte Rijwielpad) onder handen te nemen. We hadden dat niet mogen doen! Blijkbaar waren we mis (en wel aan twee kanten, schrijft mr. Bosman), doch we waren niet mis, aldus de voorzitter, om er op te wijzen, dat er wat diende te gebeuren. De brief werd voor kennisgeving aangeno men. De heer P. A. Holtes deed rekening en ver antwoording. De uitgaven waren 4.81, kas saldo 27.10. Het ledental is teruggegaan tot 32. De rekening werd goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat als bestuurslid werd gekozen de heer G. Smits. De voorzitter, die wilde heegaan, liet zich bepraten om een jaar aan te blijven Hij meende een voorstel te doen om de afdeeling op te heffen. Het hoofdbestuur laat zich zóó weinig aan ons gelegen liggen, dat we wei nig meer hebben te doen dan contributie te innen en over te geven. De heer K Muijs pleitte voor het voortbestaan. Gaat het be stuur heen, dan komt er niets van terecht Laten we liever de jaarvergadering afwachten Met dit voorstel nam men genoegen. In be handeling kwam de beschrijvingsbrief voor de vergadering te Alkmaar. Bij de rekening viel het op, dat er slechis 128 aan onderhoud is uitgegeven en er een kassaldo is van 835.94. De heer K. Muys meende, dat men andere plannen heeft voor een rijwielpad te Bergen. E>e vergadering meende, dat het meer zin heeft om bestaande paden te onderhouden Heiloo geeft 200 subsidie (slechts 50 minder dan Alkmaar en de helft meer dan Bergen) en het is zeker niet de bedoeling van den raad om het Heiloosche pad te ver- waarloozen, zooals heden gebeurt, en de sub sidie te geven voor een paa in Bergen. E>e heer K. Muijs gaf toe, dat er aan het onderhoud wat mankeert, doch nu is er puin aangevoerd. Spr. stelde voor om aan de ge meente te verzoeken om een paar werkloozen om puin te kloppen, terwijl belanghebbenden (bewoners) het zouden inwalsen. Hiertoe werd besloten. Daarna kwam aan de orde het punt: „Hoe maken we propaganda voor ons rijwielpad' Het unanieme antwoord was: Door het te onderhouden, want het wordt neg steeds ge bruikt. Met een opwekking om zonder uitzon dering de jaarvergadering te bezoeken, volg de sluiting. De 7000 is vol. Zaterdag heeft onze gemeente de 7000ste inwoner (iemand, die zich hier kwam vesti gen) geboekt. Het inwonertal bedroeg op 1 Januari 1935 nog maar 6557. Handleiding inzake wettelijke regeling van uitverkoopen en opruimen in het w'nkel- bedrijf. Nauwelijks is de wet, regelende het uitvpr- koopen en opruimen in werking getreden, of er verschijnt een „handleiding" ten dienste van de practijk. Het Buraeu van den Ko ninklijken Nederlandschen Middenstands bond heeft n.1. uitgegeven een „Handleiding ten dienste in het winkelbedrijf'' van de hand van mr. drs. W. O. Lieuwen, chef der afdee ling Voorlichting en Documentatie van ge noemd bureau. Dit werkje, tellende 40 pagina's, bevat een inleiding, waarin de toestandkoming van de wet wordt behandeld en geeft een verklarende toelichting op de artikelen van de wet, terwüi als bijdragen zijn toegevoegd verschillende modellen van formulieren, die bij de uitvoe ring van de wet worden gebruikt. Een zaakregister en korte aanteekeningen in margine vergemakkelijken het gebruik en het naslaan van bepaalde punten. De in- deeling der stof is zeer overzichtelijk, doordat o.a. belangrijke onderdeden vet gedrukt zijn. Aan dit boekje bestond, waar litteratuur op dit gebied nog ontbrak, werkelijk behoefte en het zalf wegens de populaire behandeling der stof, zeker den weg naar den winkelier vin den. Het is, den lagen prijs in aanmerking geomen, keurig uitgevoerd. In het boekje, bevindt zich een bon waar mede men later een aanvulling kan bekomen, wanneer jurisprudente of andere uitvoerings maatregelen, deze noodig of wenschelijk maken. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Perkoetoet bereikt op de uitreis Athe ne; De Nachtegaal (uitreis) kwam in Jod- phur aan, terwijl de Kwak op de thuisreis ui Rangoon landde. De Oeverzwaluw (thuisreis) bereikte Zon dag Athene. De Nachtegaal is heden op uitreis te Ran goon gelandde Perkoetoet is heden op uit reis te Cairo geland en de Kwak is op thuis reis te Jodhpur geland. Naar de „Sunday Express" meldt, wordt in de werkplaatsen der Britsche luchtmacht te Farnborough een „on zichtbaar" vliegtuig geconstrueerd. Dit vliegtuig moet een meesterstuk van camouflage zijn. Gezien van den beganen grond zijn de omtrekken van het toestel zeer wazig, terwijl vliegtui gen, die zich boven het toestel bevinden, het niet zullen kunnen enderscheiden. Dit resultaat wordt bereikt door gebruik van verf, die een veel betere camouflage verzekert dan de in den wereldoorlog aangewende verfsoort. Op van het vliegtuig genomen foto's is het bijna niet mogelijk, het toestel te ontdekken. ONDERWIJZER AAN DE VAKTEEKENSCHOOL BENOEMD. Tot onderwijzer aan de Vakteekenschool van de afdeeling Langendijk van de Ver- eeniging tot bevordering van het Vakonder wijs in West-Friesland is benoemd de heer De Graaf, hoofd der o. 1. school te Broek op Langendijk. TANDVERZORGING TE N.-NIEDORP. Vrijdagavond ,s ten huize van den heer H. J. Kossen te Nieuwe Niedorp een ouder avond gehouden over tandverzorging, onder leiding van den heer B. Verhoeven. Aanwezig waren een 25-tal ouders van schoolkinderen, het gemeentebestuur, dr. de Boer en een afgevaardigde van de bijzondere school in 't Veldt. Dr. de Boer hield op keurige wijze een korte lezing over tandbederf en zette verder het groote nut van vroegtijdige tand verzorging uiteen. De burgemeester gaf nadere toelichting over den financieelen opzet. De vergadering gevoelde veel voor het idee om per gezin te betalen en niet per kind. Zooals bekend wordt gerekend op 1 per kind per jaar, later zal men hierover een oeslissing nemen. Krachtige pogingen zullen worden ge daan om ook de kinderen van de bijzo*1 ere school aangesloten te krijgen. Tot lid van het comité Voor de gemeente Nieuwe Niedorp werd aangewezen de heer H. Boer. KERKVERKIEZING TE OUDORP. 'Tot ouderling bij de Ned. herv. kerk te Oudorp werd gekozen de heer F. Pauw en als diaken de heer C. Smit. VOLKSONDERWIJS. De afdeeling van Volksonderwijs te Oterleek hield een ledenvergadering in café van Ham. De rekening van den penningmeester, na gezien door de heeren Klerk en v. d. Gragt, werd in orde bevonden. De aftredende bestuursleden Jac. Dekker en P. Spaan werden met bijna algemeene stemmen herkozen en namen hun benoe ming aan. Van de te Amsterdam gehouden algemeene vergadering werd een zeer uit voerig verslag gegeven. Bij de rondvraag werd door den heer v. d. Gragt gewezen op den meer dan deso laten toestand van het schoolgebouw. Ver schillende meeningen kwamen dienaan gaande naar voren. Uit de gevoerde discussies bleek, dat de ingezetenen de school wenschen te behou den en zoo spoedig mogelijk willen laten verbeteren. Stappen in die richting zullen door het bestuur ernstig worden overwogen. BLOEMBOLLENSANEERINGSPLAN. De inkrimping van 10 pCt. voor hyacinthen en tulpen gaat niet door. De minister van landbouw en visscherij heeft het percentage, bedoeld in het bloem- bollensaneeringsplan 1935 voor hyacinthen, tulpen en narcissen bepaald op 95. Daaruit volgt, dat de inkrimping van 10 pCt. voor hyacinthen en tulpen niet doorgaat, zoodat dit teeltjaar dezelfde oppervlakte met bloem bollen mag worden beteelt als het teeltjaar 1934-1935 volgens de nieuwe meting. Bij het uitschrijven van de teeltvergunning 1935- 1936 is echter wel met de inkrimping reke ning gehouden, doch te zijner tija zal voor het verschil een aanvullende teeltvergunning worden aangeboden. Nog steeds heerscht er onder een deel der bloemenkweekers de meening, dat zij wanneer zij een kwantum bloembollen trekken voor den bloemenhandel, vrijuit kunnen gaan. Dit vrijuit gaan kan alleen dan, wanneer zij den geheelen oof-t als grondstof voor het eigen broeiersbedrijf bezigen. Is dit niet het geval, dan plegen zij tegenover de Nederl. Sierteeltcentrale eene overtreding welke niet ongestraft blijft. (Ongecorrigeerd Onder zeer groote belangstelling is heden op Nieuw Eik en Duinen het stoffelijk overschot van den be kenden zanger Tom Denijs ter aarde besteld. Namens den minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen, was aanwezig de heer P. Visser, chef van de afdeeling kunsten en wetenschappen van het departe ment. Verder waren vele andere autoriteiten en deputatiën van ver- eenigingen en instellingen op toon- kunstgebied aanwezig. Een schat van bloemstukken dekte de baar. In de rouwkapel, waar ko ralen van Bach ten gehoore werden gebracht, hebben nog eenige spre kers het woord gevoerd. Een zoon dankte voor de belangstelling. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd opname van het vol gende. Bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het ingezonden stuk wat betreft het direct op de fiets stappen na het openen van de Vlotbrug, zou ik wil len vragen waarvoor het noodig is dat er soms aan de overzijde nog auto's staan te wachten bij het veelvuldige openen van deze sta-in-den-weg-brug, want ook de autos vormen hier nog een op leven-en- ni°ZuTné' <teSameJn met d« ^tsen d^ïïlrshcb ik <5 k0" >*PP« teselijk met voet- gangers overgaan, met uitzondering daar waar behoorlijke voetoadon bracht, evenals andere bnutrf/n V, aan*e" zoo.ls de Rootorenbrud «Ihiff ™Lu,em tatóT'f"''" "0Swel schoolgaande kinderen VOOr de U bij voorbaat beleeM dank »g8,ndi EEN ABONNE. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 18 November Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,5 m.M. te Laagste barometerstand 740,1 m.M. te Shields. j j Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 19 November: Meest matige zuidelijke tot zuidwestelijke later meest krachtige windhalf tot zwaar bewolkt; later weer toenemende bewolking; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Uit een secundaire depressie, die Zaterdag als een gebied van lagen barometerstand tus schen de Azoren en de kust van Portugal lag, ontwikkelde zich 'n klein stormcentrum, dat over het Kanaal en het oorten van Enge land trok en thans bezig is op te vullen. De hooge druk in het noordoosten houdt stand. De scheepsberichten van het oostelijk deel van den oceaan maken opnieuw melding van lage barometerstanden en groote druk- dalingen, waardoor c-en herhaling van het weer van gisteren in het volgende etmaal waarschijnlijk is. In de temperatuursverdee- ling doen zich geen groote veranderingen voor. Ver in het oosten ligt een gebied van koude, echter nog zonder vorst van beteeke- nis. De zware regens langs de baan der de- pressie lieten ons land juist vrij. In de Alpen viel veel sneeuw bij zeer lage temperaturen. Geseind te 9.05 uur van de Bilt aan alle posten: Stormsein neerhalen, blijft op Uw hoede. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.38 uur licht op. ONNOODIG NACHTELIJK RUMOER. Mijnheer de redacteur, Naar aanleiding van het nachtelijk ru moer eiken Zondag- en Vrijdagnacht, ver- ooraakt door het plaatsen van hokken op het Waagplein, waardoor vele, vooral zieke en oude menschen van hun nachtrust be roofd worden, eenige vragen: Waarom moet dat om circa 2 uur "s nachts begonnen worden, terwijl Zaterdags pas tegen 8 uur een schaapje of kalfje komt. Waarom moet dat met zulk helsch lawaai gepaard gaan en zoo luidruchtig met die ijzeren bussen en hekken gesmeten worden. Waarom, terwijl er zooveel werkloozen zijn, dat werk door 2 menschen te laten doen. Waarom let de politie daar niet op en verbiedt dat rumoer niet. Waarom, maar zoo zou ik door kunnen gaan, laat de directeur van het markwezen z'n aandacht aan dit euvel schenken en tenminste zorgen dat dit nachtelijk rumoer verhinderd wordt. Dank voor de plaatsing. N. P. L. S. te Bergen. Wij kunnen ons be grijpen, dat U het met den spreker van dien avond niet eens bent. Wij kunnen evenwel onze courant niet beschikbaar stellen om over zijn woorden een gedach- tenwisseling te openen. Daaraan zouden al spoedig ook anderen deelnemen en het einde zou niet te voorzien zijn. Voor een dergelijke gedachtenwisseling, die ten slot te toch geen resultaat zou hebben, kun nen wij ook principieel onze courant niet beschikbaar stellen. Red. Alkm. Crt. HET GRATIS KOOPUUR. gratis koopuur van het Warenhuis blijkt Zaterdag den laa'sten dag dat men een uur gratis kon koopen vastgesteld te dags°P tWeC t0t driC UUF (2—3 uur) namid' DE WERKLOOZEN. In een vergadering van het Werkloozen Agitatie Comité werd na een grondige dis cussie besloten in verband met den steeds nood ïjdender wordenden toestand van de werkloozen om aan B. en W. en de raads leden als de meening van de vergadering kenbaar te maken, dat de noodtoestand vor dert, dat aan alle werklooze goedkoope boter bonnen worden verstrekt; dat het kolengeld met inbegrip van de voor de waterleiding verschuldigde abonne mentsgelden verhoogd wordt tot 2.50; dat kleeding en dekking door het Crisis Comité of liet Maatschappelijk hulpbetoon word: verstrekt; dat een algemeene huurverlaging, zonder verlaging van huurtoeslag, wordt tot stand gebracht; dat productief werk tegen contractloon wordt uitgevoerd en dat het wenschelijk is, dat een commissie van con trole op het verstrekken van kleeding dekking wordt ingesteld. Zondagavond werd ingebroken ten huize van den heer S aan de Wilhelminalaan te Maassluis Bij thuiskomst van den man werd deze met een revolver bedreigd De inbreker wist op de vlucht te slaan, zij hebben geen gelegenheid gehad iets mee te nemen. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De opbrengst van den bloempjesdag ten bate van het vredeswerk heeft 234 70 t*' dragen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 4