i koedijk schagen oosthui2en grootschermer nieuwe niedorp akersloot broek op langendijkl hoorn hoogkarspel noordscharwoude uitgeest zuidscharwoude heiloo Qemeenteuidm J>xooutaaai TUeuws ®eoaeee J{adio{lC^4ramma 00000°# brussel, 322 en 484 M. 322 M.l gemeentelijke radlü- distributie. Een napraatje over den raad, die niet doorging. Zaterdagmiddag 4 uur vergaderde de raad dezer gemeente. Van de heeren Kramer en Visser was bericht van verhindering inge komen. c,.^ Medegedeeld werd, dat van Ged. staten het verzoek was ingekomen, maatregelen te nemen voor aansluiting bij een destructor. Er zal gevolg aan worden gegeven. Van Ged Staten kwam ook de "ledeaee- ling in van opzegging der vergunning tot levering van stroom door Oudorp aan Koe- d \ngevolge 'n verzoek van Ged. Staten wera het reglement op het B. A. aangevuld met de bepaling, dat B, en W. verplicht zijn eens per kwartaal ten kantore van den pen ningmeester van het B. A. kas en boeken op te nemen en dat vanwege Ged. Staten boeken en kas te allen tijde kunnen worden opge- nomen. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten werd besloten de voetbalvereeniging het gymnastieklokaal voor trainingsavonden te laten gebruiken. Besloten werd afwijzend te beschikken op het verzoek van 'n aantal neringdoenden om ontheffing van de bepaling van verlichting van stilstaande bakfietsen. N. a. v een verzoek van Ged. Staten om advies inzake de per 1 Januari 1936 in gaande 5 pet. verlaging van de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger, werd op voorstel van B. en W. besloten tegen verdere salarisverlaging te protes teeren. De heer Boon hoopte, dat eenzelfde voor stel van B. en W. komt, als het gaat om verlaging der lagere salarissen. Besloten werd met de Bank voor Ned. Gemeenten een rekening-courant-overeen komst aan te gaan voor 1936, het door de Bank toegestane crediet aan te vragen en een kasgeldleening van f 5000 aan te gaan. De begrooting voor het G. E. B. voor '36 werd vastgesteld voor afd. I in ontvangst en uitgaaf op f 14.616,71 en voor afd. II op 6.915,99. De begrooting 1936 voor het B. A. werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 21.583.06 met een gemeente-subsidie van f 16.600. Bij de gemeentebegrooting 1936 werd o.m. voorgesteld: den post jaarwedden wet houders te verhoogen met 100, de kosten voor den Vleeschkeuringsdienst te verhoo gen met 150; den post onderhoud arbei- deswoningen te verhoogen met 180; den post onderhoud huizen te verlagen met 100; huur en kosten instandhouden onder wijzerswoning te verhoogen met f 50; de rijksbijdrage voor de kosten der gemeente- huishouding met f 1000 en die voor de kosten van ontspanning en ontwikkeling van werkloozen met 100 te verhoogen, deze laatste te brengen op 300. Deze begroo ting werd aldus vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 184.775,84 (gew. dienst) en op 12.971.74 voor den kapitaaldienst. Besloten werd de legesverordening aan te vullen met een bepaling, dat voor onderzoek der registers van den Burgerlijken Stand 30 cent verschuldigd is, voor elk jaar waarover het onderzoek plaats heeft, tot een maxi mum van 15. De instructie voor den gemeente-opzichter werd aangevuld met de bepaling, dat hij be schikbaar moet zijn op de dagen, dat B. en W vergaderen. Mej. Butter—Grin werd als schoon maakster van het raadhuis in vasten dienst aangesteld, hetgeen naar de voorzitter op een vraag van den heer Boon opmerkte, reeds 1 Juli 1932 had moeten geschieden. De samenwerking tusschen bur gemeester en college. De heer Hart betoogde n. a. v de raadsvergadering, die niet doorging, dat zulks in Koedijk nog nimmer was voorge komen. Spr. had bescheiden verzocht de verga dering 'n paar uur uit te stellen, omdat hij graag bij de behandeling der begrooting aanwezig wilde zijn. Dit was door den voorzitter geweigerd. Spr. wil zich niet te scherp uitdrukken, hij weet geen passende woorden om zich parlementair uit te druk ken, maar hij vond de houding van den burgemeester niet erg waardig en niet een teeken van groote samenwerking met raad en wethouders. Spr wilde zich niet scherper uitdrukken, maar zou willen, dat hetgeen gepasseerd is, in de toekomst niet meer plaats vindt; het geeft maar verontwaardi ging in en buiten de gemeente. Weth. P. Zut zeide, dat hij bericht van verhindering zond, omdat hij weigerde zon der zijn collega-wethouder de begrooting te behandelen. De piëteit voor den overledene bracht mee, dat de vergadering uitgesteld werd hetgeen best mogelijk was. Hij hoopte, dat de burgemeester in het vervolg de wethouders beter begrijpt en beter samenwerkt. De heer Boon en mej. 011 o sloten zich hierbij aan en de heer Schuur betreurde het, dat het zoo geloopen was; het kweekt een verkeerden geest en het gevolg is, dat nu weer twee raadsleden ontbreken. Spr hoopte, dat de samenwerking in B. en W. van dien aard zal worden, dat de burge meester met een billijk verzoek kan mee gaan. De voorzitter wilde er graag het zijne van zeggen. Z. i. konden de begrooting en de andere agendapunten best behandeld worden zonder wethouder Hart. Tijd om een nieuwe vergadering uit te schrijven was er niet; als er 4 leden aanwezig waren ge weest, had tot verdaging besloten kunnen worden. Weth. Hart vond het een slappe verdedi ging en onjuist; hij deed het verzoek niet alleen, maar het was de bedoeling voor de heele fractie, die haar partijgenoot, di'e een verdienstelijk mensch was, de laatste eer wilde bewijzen.Spr. stelde er prijs op, bij de behandeling der begrooting aanwezig te zijndaarom viel de weigering hem tegen. Weth Z u t verklaarde wel te hebben ge komen, als hij wist, dat alleen maar besloten zou worden de vergadering te verdagen. De voorzitter: De mogelijkheid tot verdaging zag ik pas Vrijdagmiddag om 12 uur. Spr. gaf niet toe, dat de raadsvergade ring niet gehouden kon worden zonder een raadslid of wethouder. De heer Hart: De vergadering had uit gesteld kunnen worden. Op een vraag van weth. Zut deelde de voorzitter nog mee, dat n. a. v. een verzoek van de drie tuindersorganisaties aan hooger instanties gevraagd zal worden, (oedijk in een hoogere klasse te plaatsen, opdat de steun en het loon in werkverschaf fing f 1 hooger kan worden. ïierna sluiting. J* -- 1 1 ac lO QK Pftniibir rftn. Jtk Vrijdag vergaderde de raad. Een schrijven was ingekomen van den heer van Nuland, waarin deze bedankt als lid van den raad. De voorzitter zeide, dat de heer v. Nuland steeds krachtig de belangen van de gemeente Schagen heeft voorgestaan en hoopte, dat hij spoedig geheel genezen zal zijn. Van het Hoofdstembureau is bericht inge komen, dat de heer W. Dekker zijn benoeming als lid van den raad aanneemt. Aan los-personeel werkzaam aan de gas- abriek is ontslag gegeven, zulks in verband met de ongunstige uitkomsten bij het gasbe drijf. Een verzoek van den A.N.W.B. om vast stelling van een verordening op art. 62 bis van het Motor- en Rijwiel reglement werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen B. en W. stelden voor den heer Lievens een salaris als nachtwacht te geven van 500 met uitdrukkelijke bepaling, dat geen particuliere nevenbetrekkingen worden ne tleed. Om den heer Lievens alsdan pen menschwaardig bestaan te geven, wordt hij van gemeentewege circa 4 dagen per week te werk gesteld. De heeren v. Erp en Buiskool ontpopten zich als tegenstanders van dit voorstel. De heer v. Erp stelde nog voor hem een salaris te geven van 12O0, hetgeen met 62 verworpen werd (voor mr. dr. Buis kool en v. Erp). Het voorstel B. en W. werd daarna aange nomen met idem 62 (de beide heeren thans tegen). In verband met het voorstel B. en W. be treffende bezoldiging ambtenaar Burgeiijke Stand ging de raad in comité. Na opening werd voorgesteld een function- naris met een bezoldiging van 180 een idem met 20 en de betrekking van den der den ambtenaar, aangezien deze zelden of nooit behoeft op te treden, onbezoldigd te laten. De heer Speur verklaarde zich tegen dit voorstel en sloot zich bij de minderheid van B. en W. (weth. Orsel) aan. Het voorstel van de meerderheid werd met 6—2 (Speur en Orsel tegen) aangenomen. Aan de orde was het schrijven van Ged. Staten betreffende regeling jaarwedden bur gemeester, secretaris en ontvanger. De meerderheid en B. en W. wilde Ged Staten adviseeren tot de voorgestelde ver laging der jaarwedden met 5 ingaande 1 Jan a.s. te besluiten. De minderheid, de heer Orsel, onthield om principieele redenen zijn stem aan dit voorstel. Na uitvoerige discussie werd met 53 stemmen (tegen de heeren Buiskool, Orsel en Speur) het besluit van de meerderheid en B. en W. goedgekeurd. Vastgesteld werd de suppletoire begroo ting dienst 1935. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage in de kosten verbetering Wadweg. Na een zeer ingewikkelde discussie werd op aanraden van den heer Buiskool besloten het voorstel van B. en W. zoo in te kléeden, dat de gemeente Schagen bereid is in de helft van de kosten bij te dragen, welke de polder heeft na aftrek van de bijdrage, welke de provincie hierin zal geven. Óver het leenen van een bedrag hieromtrent zal later worden beslis', wanneer deze kosten bekend zijn. Rondvraag. De heer v. Erp wilde een beslissing in zake de boomen. Ook eenige andere heeren wenschten een geheel uitrooien. Conform het reeds eerder genomen besluit blijven ze staan. Een enkele, welke oa- practisch staat, zal worden verwijderd. De heer v. Erp wilde de Havenstraat ver beterd zien door den aannemer van de ka- naaiwerken. De zelfde spreker beklaagde zich nog maals, dat de hand niet gehouden wordt aan de controle voor den keuringsdienst door veearts de Boer. Het is gebleken, dat deze die aan een ander opdraagt. De heer v. Erp vroeg soepele toepassing bij het incasseeren der gas- en eléctriciteits- oremie. Spreker wilde bij crisismenschen niet direct boete toegepast zien. De heer de Vries vroeg het opruimen van de kluft Loet. De heer Buiskool wees op het parkeeren van part. auto's op de gemeentestraat tijdens tooneeluitvoeringen Met de revue stonden er geteld 31 op de openbare straat, terwij' de garagehouders er naast grijpen. Spreker wilde een parkeerverbod, waardoor de gara gehouders meerdere revenuen zullen incas seeren. De voorzitter zoowel als wethouder Schoorl bestreden de meening van den beer Buiskool. Beide sprekers wilden den vreemde lingen zoo min mogelijk in den weg leggen en steeds trachten hen naar Schagen te trek ken. Een begrooting omtrent de kostep zal de volgende vergadering worden ingediend gehouden raadsveröade ring werd meegedeeld, dat de heer Van Ammers als raadslid bedankt had. Una mem nam de raad het voorstel van B. en W. aan om Ged. Staten te adviseeren niet tot een salarisverlaging van 5 pet. over te gaan voor burgemeester, secretaris en ont vanger. Op een verzoek van de afd. van den Landarbeidersbond werd besloten tot het verleenen van een bijslag op de werk- loosheidsuitkeering van 25 cent per uitkee- ringsdag en een kinderbijslag van 75 cent per week. Collecte blinden. Evenals andere jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de bekende inrich ting, Plantage Middenlaan 64 .te Amster dam. De vereeniging streeft er naar den blinden in staat te stellen zich zooveel mo gelijk in het maatschappelijk leven te kun nen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen gevoelen. Om ait doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een bescheiden loon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de de hunnen te zorgen. De vereeniging be schikt tevens over een Internaat voor al leenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbedoelde loonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De vereeniging hoopt dat de inwoners van Zuid- en Noordschermer met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. De collecte wordt gehouden op Maandag' 18 November a.s. en volgende dagen. Notaris H. de Boer te Hoogwoud heeft Vrijdagavond in het café „De Prins Mau- rits" alhier ten verzoeke van den heer C. Bood te Haarlem publiek verkocht, een huis en erf groot 7 aren 5 centiaren in huur bij P. Kooij. Kooper werd de heer Jb. de Vries Hz. te N. Niedorp voor de somma van 1980. Bijeenkomst van Boerinnen en andere Plattelanilsvrouwen. In de jongste vergadering werd mede gedeeld, dat de Hollandsche Maatschappij, van Landbouw, afd. Nieuwe Niedorp en Winkel eind November een avond zal houden in Prins Maurits, waar als spreker zal op treden de heer G. Lienesch uit Schagen met als onderwerp: Zwitserland. Door het bestuur is een plan gemaakt tot organiseeren van een St. Nicolaasfeest. Een commissie werd benoemd, welke als taak zal worden gesteld, diverse kleeding- stukken in ontvangst te nemen, om die onder de meest behoeftige gézinnen uit te deelen. Vervolgens werd een lezing gehouden door zuster Kok over Geheelonthouding, welke de volle aandacht van de aanwezigen had. Baggerregeling. Door den minister is voor deze gemeente de baggerregeling, bestaande in bagger-, sloot- en greppelwerk, goedgekeurd. Land- gebruikers die daarvoor werklieden kunnen gebruiken betalen 25 pet. van het loon, ter wijl de resteerende 75 pet. blijft voor rijk en gemeente. Aanvrage van personeel dient te geschieden ten gemeentehuize. '3 Een mooi succes. Op het kwartettencóncours te Beverwijk werd, ondier leiding van den heer Paul Kok, door een daartoe gevormd dubbel mannen- kwartet uit het bestaande mannenkoor een le prijs behaald in de hoogste afdeeling met 312 punten, terwijl door een enkel- mannenkwartet eveneens een le prijs werd behaald met 300 punten. Daarnaast behaalde de heer Kok met een dubbel gemengd kwar tet uit St. Pancras een len prijs met 302 punten. Kamer van Koophandel Bij de op Vrijdag gehouden verkiezing van 10 leden, wegens periodieke atreding, werden bij enkele candidaatstelling geko zen tot leden van de K. v K. en F. voor Westfriesland alhier, voor de afdeeling Grootbedrijf de heeren M. A. Emmerling te Heiloo; N. Groot te Enkhuizen: C Kroon te Hoorn; F. F. L. M. Middelhoff te Purmer- endi en Joh Veldstra te Opmeer; voor de afdeeling Kleinbedrijf de heeren Jac. de Bruijn te Enkhuizen; R, Eilander te Hoorn; J. Kamp te Berkhout; H. Spaander te Mid- woud en E. J. M. Stumpel te Hoonr, allen aftredend. Reuzenbieten. Bij den oogst van voerbieten trof de landbouwer W. de Jongh geweldig zware exemplaren. Een dezer soorten haa een ge wicht van ruim 30 pond, wat een zeldzaam heiqi mag worden genoemd. Benoemd. Onze plaatsgenoot de heer A Olthof werkzaam bij de houthandel der firma J. Eecen als kantoorbediende, is benoemd als agent van politie te Amsterdam met ingang van 1 December a.s. Tentoonstelling Door de r. k. jeugdvereeniging „de Graal" werd Zondag in de school een ten toonstelling van kleedingstukken gehouden ten bate van de armen in de parochie. Di verse door de leden gemaakte stukken wa ren tentoongesteld. Voor een en ander was wel belangstelling. Vergadering „Crescendo De zangvereeniging „Cresendo" hielc haar jaarvergadering in „Concordia" waar de meeste leden tegenwoordig waren Voor zitter was de heer J. Langedijk. Door mevr. Mallecote-Mets werd een keurig jaarverslag uitgebracht. Wij kun nen vermelden dat het ledental thans 64 bedraagt dank zij het toetreden van 20 nieuwe leden uit Dirkshom. De rekening van den penningmeester ga eep batig saldo aan van 195. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. Dekker en J. Langedijk. In beginsel werd besloten tot het geven van concerten in de kerk te Dirkshorn en ook in de nieuwe kerk als deze klaar is, ter 8 0 8 Dinsdag 19 November. HILVERSUM, 301 M. (A.V.R-0- uitz.) 8.- Gr-pl. 9 Ensemble Lismonde. 10.- Morgenwijding, gr pl 10.30 Ensemble Lismonde. fl._ Kookpr. 11.30 Viool en piano. Voordr 12.30 Kovacs Lajos en gr. pl 2 15 Het Omroeporkest m. m. v. vióolsolisten. 3.— Knipcursus. 4.— Gr pl 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Voor 'de kinderen. 5.30 Bijbelvertel ling 6.— De Avro-Decibels. 6.30 Psychologische causerie. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Pianorecital. 7.30 Engelsche les. 8.Ber., concert door het Omroeporkest mmv. tenor. 9 Radiotooneel. 10— Grplaten. 10 20 Verslag schaakmatch Euwe— Aljechin. 10.25 Bridge-les 11.— Ber., tot 12.— Avro-Decibels. HILVERSUM. 1875 M. (0.0- uitz.) 8.—9.15 en 10— Gr pl. 11 30—12.— Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. en schlagennuziek. 2.— Vrouwenuur. 3.— Modecursus. 4.— HIRO. 5.10 Or.pl. en orkestconcert. 6.40 Esperanto. 7.15 Causerie. 7.35 Marine-avond, mmv. orkest en sprekers, o.a. dr. H. Colijn. (8. Ber.) 9.20 Causerie. 9.30 „Jephta", oratorium van Handel. 10.30 Ber. en gr.pl. 10.45 Populair concert. 11.45—12— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M- 11-20— 11 50 Órgelcoiicert. 12.10 Gr.pl. 12Ï35 De Karl Caylus Players. 1.20 —2.25 Schotsche studio-orkest m. m. v. solist. 3.10 Gr.pl. 3.55 Fran- sche les. 4.20 Lezing. 4.40 Het Portland Strijkkwartet mmv. solist. 5 35 Mantovani's Tipica-orkest. 6.20 Ber. 6.50 Pianorecital. 7.15 Fransche les. 7.50 Lezing. 8.20 Re vue progr. 9.20 Mickev Mouse- progr. 9.50 Ber. 10.10 Voordracht. 10.20 Het Londensch Symph.- orkest. 11.35—12,20 Dansmuziek RADIO PARIS, 1648 M. 7 20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert. 2.50 Or.pl. 4.20 Concert. 5 50 Ka merconcert. 6.50 Dito. 9.05 Koor zang. 11-0512.35 Populair con- eert. KALUNDBORG, 1261 m. 11.20 _1 20 Strijkorkest. 2.20—4.20 Het Omroeporkest. 7.20 Het Omroep- «friikorkest. 7.45 Radiotooneel. 9.15 Gr pl. 9.50 Het Rafn-kwartet. 10.20 —11.50 Dansmuziek. KFULEN, 456 m. 5.50 Orkest concert11.20 Omroepkleinorkest. 1 35 Gr pl- 4.20 Het Dortmundsch symph .-orkest. 6.20 Omroepkwintet. 7 35 Het Omroepstrijkkwartet. 8.— Hoorspel met muziek. 12 20 Or.pl. 12.50 Omroeporkest. 1 50—2 20 Gr pl. 5.20 Salonorkest. 6.35 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Oev con- eert 10.30—11.20 Or.pl. 484 m.: 12 20 Or.pl. 12.50 Salonorkest. i 50—2 20 Gr.pl. 5,20 Zang en vioolrecital. 6.50 Salonorkest 8^20 Bach-Franck-concert. 9.35 Beetho ven progr. 10.3011.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7 30 Gev. progr. Dansmuziek^ 9 20 Ber. 9.50 Kamermuziek. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Dansmu- ziek. Lijn 1Hilversum 1. Lijn 2: Hilversum II. Lijn 3: Brussel VI. 8 05—9.20, Keulen 9.20-11.20, Kalundborg 11.20—12.20, Brussel VI. 12.20— 14.20, Kalundborg 14.20—14.50. Parijs Radio 14.50—17.20, Brussel VI. 17.20—19.20, Berlijn 19.20— 21.20, Weenen 21 20-24.— Lijn 4: Parijs Radio 8 05—10.05, D.sender 10.05—10.35, Lond. Reg. 10.35—13.20, Droitwich 13.20— 14 20, Lond. Reg. 14.20—17.35, Droitwich 17.35—18.20, Hamburg 18.20—18.50, Droitwich 18.50— 19.20, Lond. Reg. 19.2020.20, Droitwich 20.2021.50, Lond. Reg, 21.50—24.—. wijl verder weer zal worden deelgenomen aan het bondsconcours en mogelijk ook nog aan een ander concours. Ook werd de mo gelijkheid nog onder oogen gezien van het ïouden van een'concert in „Concordia". Toen de voorzitter tot sluiting overging ton men op een geanimeerde vergadering terugzien. Boomen rooien. Op het erf van den heer IJ. aan het Westergeest te Uitgeeet moesten eenige boomen worden gerooid. De werkloozen B. en Z. mfldden zich al spoedig aan om dit werkje te mogen opknappen mits de boomen voor hen waren. Dit accoord werd aangegaan en gi6ter zou het werk je verricht worden. Nadat er eenige tak ken waren afgezaagd besloot men de wortels van den boom te ontgraven en deze dan om te trekken. Hierbij is be paald door de werkloozen vergeten den boom vast te zetten althans zoodanig op te vangen dat hij niet kon uitvallen in de richting van het zeer dicht nabij- staande huis van den heer Van D. Het gevolg is dan ook dat de boom juist den verkeerden kant opviel en min of meer op het aangrenzende hui6 terecht kwam. Het waterbord werd meegenomen als mede de dakgoot en een groote hoeveel heid dakpannen werd vernield. Het buitenkansje kan nu wel eens verande ren in een grooten tegenvaller. Vergadering afd, S. D. A. P De afdeeling Zuidscharwoude van de S. D. A. P. vergaderde Donderdagavond ten huize van den heer P. Gutter. De voorzit ter, de heer A. Schrijver, herdacht in zijn openingswoord wijlen den heer P. Zeeman, die zeer veel voor de beweging heeft be- teekend. teekend. Het werk van den heer Zeeman wordt zeer gewaardeerd. Laten wij zijn werk trachten voort te zetten, besloot spr. zijn woorden. Hierna werd met een oogenblik stilte de overledene herdacht. Tot de werkzaamheden overgaande, werd het Plan van den Arbeid besproken en de daarvoor te voeren actie. Naar aanleiding van een ingekomen stuk van de afdeeling Purmerend werd besloten voor de vacante betrekking van secretaris van 't gewest N.-Holland de candidatuur- Van den Berg te steunen. Langedijker Bestuurdersbond In de vergadering van den Langendij ker Bestuurdersbond, welke werd gepresi deerd door den heer D. Bakker wegens ongesteldheid van den heer J. van den Abeele, werd het overlijden herdacht van den heer P. Zeeman. Een der familieleden was op de vergadering aanwezig om de laatste beste wenschen van den overledene aan de Langendijker partijgenooten over te brengen. De afdeeling van den Ned. Typografen bond werd toegelaten als lid van den B. Ten aanzien van het Bureau voor Arbeidsrecht werd besloten, dat hieraan meer bekendheid zal worden gegeven. Afdeeling Landarbeidersbond. De afdeeling van den Landarbeiders bond vergaderde ten huize van den heer rl. stoffers, onder voorzitterschap van den heer K. Kliffen. Zeventien leden waren aanwezig. Na opening werden verschillen de ingekomen stukken behandeld. Bij de gehouden controle van de kas van den penningmeester, den heer D. Blom, werd alles in de beste orde bevonden. Voor het werkkamp voor jeugdige werk loozen, dat te Vierhouten wordt gehouden, heeft zich een lid opgegeven. Ten aanzien van de werkloozenkas werd de uitkeering besproken. Men deelde mede, dat het verplicht is, met de contri butie éan te zijn, wil men voor uitkeering in aanmerking komen. De arbeiders zijn tot nu toe geplaatst in de werkverschaffing in de Wieringermeer. Men zal trachten in Schoorl bij Staatsboschbeheer te werk te worden gesteld. Van de z.g. proefgemeente werden de voor- en nadeelen, welke aan deze regeling kleven, onder de loupe ge nomen. Bijeenkomst van pluimveehouders. De Ver. van Pluimveehouders hield Vrij dagavond een goed bezochte vergadering in café Roozing. De voorzitter, de heer A. Hop man, opende en sprak zijn genoegen uit over de opkomst. Ingekomen was 'n brief van den heer Scheltens te den Helder, dat de inschrij ving van duivenhouders dan plaats vindt, als zij bij de afdeeling van de pluimveehou ders ter plaatse zijn ingeschreven. Daarna kwam in behandeling het bestuursvoorstel om 120 beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van een moederklok, duiven- manden etc. Het is, aldus de voorzitter, een belegging van een bedrag waarvoor rente en aflossing terug komt in den vorm van con tributie en ook gaat ons ledental vooruit. Uit de uitvoerige bespreking bleek dat men geen zuiver begrip van het voorstel had, alleen is noodig dat men lid wordt, men behoeft daarom nog geen kippen te houden, voor die heeren zijn duiven genoeg. Daarna conform goedgekeurd. In behandeling kwam de oeschrijvings- brief voor de jaarvergadering te Allernaar. De sympathieke voorzitter, de heer Drost, stelde zich niet meer herkiesbaar. Besloten werd de candidatuur van den heer G. EÏekker te Dirkshorn te steunen omdat het een leg- bedrijfhouder (geen piepkuikenfokker) is. Wat betreft de candidaten Bankertsen en Goudsblom had men geen voorkeur. Het voorstel Bergen: Opheffing van de teeltrege ling, had aller belangstelling. Men vond net treurig dat de regeering niet meer kan of wil doen tegen den ongebreidelden invoer van kuikens uit België. Na 15 Mei is het hier verboden. Dan gaan onze eieren naar België en duizenden kuikens komen hier. Laat de re geling vrij, aldus de vergadering, alle regee- ringsinmenging is uit den booze. Besloten werd 't voorstel-Bergen te steunen. Niet min der belangrijk was 't voorstel: broedverbod voor N.H. Blauwen. Men besloot om de afge vaardigden vrij mandaat te geven. Aan 't eind van de agenda was een „noodkreet" merk baar. Het hoofdbestuur stond voor het ge val: contributieverhooging of vrijwillige bijdrage en men besloot tot het laatste Uit voerig werd deze zaak besproken. Men was zich wel bewust dat men zóó niet kon door gaan. Het vorig jaar gaf de secr.-penning- meester Kwant geheel zijn salaris, zoodat hij voor niets werkte. Er moet wat gebeuren. Het bestuursvoorstel om een vrijwillige bij drage te geven werd aangehouden tot na ne jaarvergadering. Laten we, aldus de voor zitter, ons bewust zijn dat het een ramp zou wezen als de organisatie er niet meer is, een lichaam dat zich te weer kan stellen tegen regeeringsmaatregelen e.d. Als afgevaardig den werden benoemd de heeren A Hopman en E. Zeeman. De laatste werd ook gekozen als lid van de controle-commissie. Na ge" houden rondvraag, volgde sluiting. Ingekomen personen. Mevr. H. K. Folmer—Siegmund, geen, F 253, van Berlijn. H. Pel en echtgen., R.K., J 49, van Alkmaar. A. H. Idema en gezin, R.K., H 134, van Linwnen. J- G- van Heek, R.K., A 385, van Dongen. Wed. M Koomen—Broerse. N.H., L 7 van Assen delft. F. Goos, N.H., E 73, van Amster-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8