Aspirin [Buitenland ü&iiuienlatid JANTJE'S LEER VAN 'T VERKEER. laat kaas u helpen ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 19 NOVEMBER 1935 door MARTINE WITTOP KONING. Het is natuurlijk het streven van iedere huisvrouw, om het huishoudgeld zoo zuinig mogelijk te besteden in dezen tijd van ver anderde inkomsten een steeds meer drir.- 1de noodzakelijkheid. Én wat die taak vooral zwaar maakt, is de ♦wiifel of bij een zuiniger manier van leven He gezondheid van het gezin geen schade zal 1 den* of het vervangen van het gebruikelijke duurdere voedsel door goedkoopere levens welen geen nadeeligen invloed zal uPoefc- en oo het weerstandsvermogen van kinderen HTvan volwassenen. Niet iedere huisvrouw is in staat om zich de hand van z.g. „voedingstabellen" Venschap te geven van de waarde der door Laar gekozen voedingsmiddelen; het is geen der dat ze daarom aarzelt om een tot Tcverre altijd gebruikt product te vervangen iets goedkoopers In dien term „goed- d°°^„ i schuilt voor haar dan de bijge- y%e aan „minderwaardig"; en het gevaar vnkfrekt niet denkbeeldig, dat werkelijk m gevallen het met weinig geld bc- s0^al levensmiddel ook in waarde achter af* het duurdere Tn sommige gevallen"; er bestaan .hI'r"in dit opzicht zeer gunstige uitzonde- een- en het moet voor de huisvrouw wel wé"moeite waard zijn, om die uitzonderingen fe Ieeren kennen en waardeeren. Een sprekend voorbeeld daarvan is dc kaas! een voortreffelijk goedkoop eiwit rijk voedsel. Dat weet nu zoo langzamerhand iedereen wel" hoe komt het dan, dat het dagelijksch gebruik van kaas in de meeste gezinnen nog steeds te wenschen overlaat? Voor een deel meen ik als oorzaak te moe ten noemen het begrip, dat kaas op de boterham b.v. nog te veel wordt be schouwd als overdaad, als luxe, als een lek kernij, die zoo nu en dan wel mag worden toegestaan, maar waarvan we toch geen hoofdzaak moeten maken. En als dus kaas voor boterhambelegging wordt gekozen, dan snijden we zoo dun moge. lijL want »dat deelt meer uit". De kaasver- kooper stelt er zijn kaasschaaf op in, dat een ons véél plakjes levert, en moeder past wel op, dat ze niet iedereen maar den baas laat spélen over het stukje kaas: ze deelt de door haarzelf dun geschaafde of gesneden plakjes rechtvaardig uit. Daarin ligt op zichzelf niet zooveel kwaads, als het tenminste om niets anders te doen is dan om een smakkelijke boterham. Hebben we echter de kaas bedoeld om mede te voorzien in onze eiwit- en vetbehoefte, en een eereplaats in te nemen onder de voedings middelen, dan mogen we het gebruik niet be perken tot het dunne schilfertje tusschen twee sneedjes brood: dan moeten we kunnen spre ken zooals we dat bij andere voedingsmid delen immers ook gewend zijn van Y> ons, 3/4 ons misschien zelfs wel 1 ons per persoon. 't Grappige van het geval is, dat de huis vrouw zoo'n hoeveelheid kaas „begrooteüik" vindt, en dat zit eenvoudig vast aan de fnide gewoonten en gebruiken, die de kaas maakten tot een smakelijke maar niet noodzakelijke versnapering, in plaats van een noodzakelijk en thans op den voorgrond tredend voedsel We moeten on6 dus alleen maar wat lan ger en wat beter in dit bepaalde geval inden ken, om dan ten slotte tot de wel wat eigen aardig klinkende maar in den grond zeer ware conclusie te komen, dat we kunnen be zuinigen door royaal te zijn met kaas. Dat wil dan zeggen: als we van dit goed- koope voedingsmiddel dagelijks per persoon minstens H ons gebruiken, dan sparen vt daardoor geld uit. Maar één ding is daarbij nog noodig. Iets wat uit den treure op dezelfde wijze wordt voorgezet, gaat vervelen en wordt op den duur hoe goed het ook ziin mag niet langer ten volle gewaardeerd. Naast het gewone olakje kaas op de boter ham stellen we dus bij voorkeur ook ander? mogelijkheden, die met weinig moeite en met veinig kosten te bereiken zijn en waarin toch steeds de kaas een hoofdrol vervult. Aan der gelijke mogelijkheden zullen we het volgend artikel wijden GEVECHT MET EEN KONINGS AREND. In Warmland (Zweden) werd een man, die s avonds van een boschweg afdaalde en met *en lantaarn zijn pad verlichtte, plotseling door een vleugelslag van een grooten vogel den grond geslingerd. Het bleek een arend te zijn, die zich omkeerde om den man opnieuw aan te vallen. De man had inmiddels een tak gegrepen en verledigde zich daarmee, tot hij er na eenige malen in slaag- V? met een hevigen slag den arend te dooden. ™t bleek een koningsareno met een vleugel- oreedte van 2.10 M te zijn, die naar het ™Useum te Upsala werd gezonden. Sedert Par is in Warmland geen koningsarend rrj$esch°ten. Vermoedelijk is de vogel af- T^J'g uit het gebied in het Noorden van weden, dat als natuurreservaat is be schermd DE MEELVERGIFTIGINGS- AFFA1RE. mJ iu' betrekking tot de arrestatie van den eeihandelaar te Murda in Spanje wordt dat deze drie wagons met die i u Baryt-aarde had ontvangen en 40no°or "et meel had vermengd. Meer dan ziin ^sonen werden ziek. Twee hunner tenJ!, Kestorven en een arbeider verloor tieinJ lge ,van de pijnen, die door de vergif- s'oev )ve/x^en veroorzaakt, het verstand en Verschd i aan z'chzelf. De vergiftigings- zich ki-nse n komen overeen met die, welke mere k„m'juWer'ter8 we' voordoen. De ar- SebruiUn„^groepen, die zeer veel brood eenige d Zl)a e* zwaarste getroffen. In ziek geword611 ongeveer 100 gezinnen *°rden'cu)er van arbe'd. die na het bekend bezoek bra i,ler^dfigingsverschijnselen een b®eft bevni aan de provincie Murcia gegeven, dat onmiddellijk doe toren, verplegend personeel en medicijnen moeten worden gezonden. Daar ook bij een groot gedeelte van het vee vergiftigingsver schijnselen zijn voorgekomen, is een voor loopig slachtverbod uitgevaardigd. De justitie heeft reeds een uitgebreid on derzoek ingesteld, dat geleid heeft tot de arrestatie van den meelhandelaar. BLOEDIOE BOTSING IN NUEVO LEON. Naar aanleiding van presidents verkiezing. Naar uit Monterey (Nuevo Leon) wordt gemeld zijn bij politieke botsingen naar aanleiding van de a.s. gouverneursverkie- zing 5 personen gedood en 20 gewond. Politie en federale troepen moesten tot herstel der orde worden gerequireerd. Ver scheidene politiebeambten zijn gearresteerd wegens misbruik maken van hun ambts bevoegdheid. DE OVERSTROOMINGEN IN ZUID-ENGELAND. De overstroomingen in Zuid- en Midden- Engeland breiden zich nog uit. Bij Windsor staat een deel van het slotpark onder wate', terwijl ook de bekende sportvelden van Etoii overstroomd zijn. Ook te Londen is men ongerust in verband met den was van de Theems. Te Boberts- bridge bij Hastings zijn vele schapen ver dronken, terwijl de bewoners naar de boven verdiepingen van hun huizen moesten vluch ten. In de bekende badplaats Bath staan hon derd huizen onder water. De inwoners maken gebruik van roeibooten om van de een? plaats naar de andere te komen. Ook in tal rijke andere plaatsen staan de straten blank. Hier en daar bereikt het water een stand van 1.50 M. NIEUWE ONRUST TE BELFAST. Een bom ontploft. Gedurende het weekeinde is het te Belfast opnieuw tot incidenten gekomen. In de North Thomasstreet, waar de Protestantsche en de Katholieke bewoners door barricaden van elkaar geschieden zijn, is een bom ontploft, waardoor verscheidene ruiten vernield wer den. Uit een café werden revolverschoten gelost, die echter geen doel troffen. GOEDE VANGST TE MAASSLUIS. De recherche te Maassluis is er in ge slaagd de beide daders te arre6teeren, van de inbraak ten huize van den heer S. aan de Wilnelminalaan te Maassluis, Zondagavond jl. gepleegd. Beide inbre kere zijn toen op de vlucht geslagen zonder de gelegenheid gehad te hebben iets mee te nemen. Het zijn de Gebrs. W. uit Rotterdam, die bij hun verhoor bekenden de daders te zijn van niet minder dan 14 inbraken in den omtrek, om. te Schiedam en Vlaardingen. DE ONCONTROLEERBARE AUTOMATEN. Adres aan den minister Het bondsbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Bond van Handels- en Kantoorbedienden heeft zich in een adres tot den voorzitter van den mi nisterraad gewend, waarin wordt mel ding gemaakt van het feit, dat uit een aantal plaatsen in het land bij voort during klachten komen, terzake over tredingen van de winkelsluitingswet, van welke overtredingen de bonafide wiikeliers en werknemers de dupe woeden. Voorts wordt als oorzaak van deze veelvuldige overtredingen aangegeven het ontbreken van een wet, regelende den verkoop per automaat, omdat door dit ontbreken het toezicht op de juiste naleving van de winkelsluiting vrijwel onmogelijk wordt gemaakt Onder herinnering aan het per 28 Maart 1934 verschenen ontwetywet, re-,e!ende den verkoop per automaat, van welk ontwerp na de verschijning van het voorloopig verslag op 17 Mei 1934 niets meer werd ve nomen, ver zoekt het bondsbestuur in het algemeen belang te willen bcvorde en. dat het ontwerp-automatemvet op korten ter mijn door de Tweede Kamer in behan deling kan worden genomen. ERNSTIGE AUTOBOTSING ONDER WOUDENBERG. Eén doode. één zwaar gewonde. Gistermiddag om vier uur heeft zich onder de gemeente Wouden berg een ernstige botsing tusschen twee personenauto's voorgedaan, waarbij één doode valt te betreu ren, terwijl voorts een tweede per soon er zoo ernstig aan toe is. dat er voor zijn leven weinig hoop meer bestaat. Het ongeluk greep plaats op den hoek van den Rijksweg en den Provincialenweg, den z.g. Viersprong, onder de gemeente Woudenberg, waar op genoemd tijdstip een auto, komende uit de richting Maarn en een wagen, welke van den kant van Wou denberg kwam, elkaar met groote snelheid naderden. De botsing ontstond doordat de bestuurder van het eerstgenoemde voertuig naliet de andere auto voorrang te verleenen. De schok was zoo hevig, dat de aanrijdende wagen, een open auto, tegen een paal vloog waarna de beide inzittenden op den weg werden geslingerd. Van hen is de 22-jarige Van der Bedum, woonachtig te Soest, zeer kort na het ongeluk ter plaatse overleden. Hij bleek een dubbele schedelbreuk te hebben bekomen. Zijn metgezel, eveneens een jonge man. is met een zeei ernstige hersenschud ding in buitengewoon zorgwekkenden toe stand, nadat door een geneesheer de eerste van zijn grondstoffen, de voortdurende en zorgvul dige analyse tijdens het fabricatie-proces door eersteklas deskundigen, garanderen een product van naam. Het product van vertrouwen. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. an oranjazakjes van 2 tabl. 10 ets. JONGEN DOOR AUTO DOODGEREDEN. Gisteravond is de 15-jarige P. Kloekstra te Noord-Bergum bij het oversteken van den straatweg door een personenauto aangert- den en vrijwel op slag gedood. Het lijk van den jongen is in beslag genomen. ELECTRICIEN DOOD GEVALLEN. De 22-jarige electricien P. de Ruiter, ge woond hebbende in de Zomerhofstraat te Rotterdam, heeft gisteren bij het plaatsen van een antenne op het dak van jjand 57 in de Nozemanstraat aldaar het evenwicht ver loren, waarna hij op straat is gevallen. Met een schedelbreuk is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij is overleden. hulp was verleend, naar het ziekenhuis „de Lichtenberg" te Amersfoort vervoerd. Men vreesde gisteravond het ergste voor zijn leven. De bestuurder van de andere auto, die al leen hierin was gezeten, is er heelhuids af gekomen, hoewel de wagen is omgekanteld. Dit voertuig kwam uit Den Haag en ge noemde bestuurder was de heer W. H. B Sierp. Rijks- en gemeentepolitie waren spoedig na het gebeurde op de plaats van het onge luk aanwezig. De beide vernielde wagens zijn in beslag genomen. Gisteravond was de identiteit van het tweede slachtoffer nog niet bekend. Toestand van het slachtoffer hopeloos. Omtrent den toestand van het tweede slachtoffer vernemen wij, dat deze vrijwel hopeloos is. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Eén doode, één ernstig gewonde. Gisteravond omstreeks negen uur is in de beruchte bocht bij Renswoude een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij een persoon werd gedood en een ander levensgevaarlijk werd gewond. Een auto, komende uit de richting Renswoude, rijdende in de richting de Klomp, is in genoemde bocht, waar schijnlijk doordat het voertuig te groote snelheid had, met groote vaart tegen een boom gereden. Zwaar gewond wer den de beide inzittenden uit den wagen gehaald. Een van hen. dr. Wouter H'bv uit Den Haag was vrijwel op slag dood. De bestuurder, de heer W. Stear, .waar schijn)ijk van Duitsche afkomst, is in zorgwekkenden toestand naar het op eenige tientallen meters afstand gelegen gemeentehuls vafi Renswoude vervoerd. Zijn toestand is zóó ernstig, dat van vervoer naar een ziekenhuis voorloopig geen sprake kan zijn. Toestand van het tweede s!a:htofier bevredigend. De toestand van het tweede slachtof fer is bevredigend. In den loop van den avond is hij naar het Diaconessenhuis te Arnhem overge bracht, waar bleek, dat hij waarschijn lijk een hersenschudding en eenige schaafwonden had opgeloopen. Direct levensgevaar bestaat niet meer. DOODELÜJKE RIJWIEL-BOTSING, Gisteravond is de ongeveer 40-jarige A L., die per fiets op weg was naar St. Antho- nis te Leedeacker, (N.B.) door den wielrijder P. uit St. Anthonis aanger. Het «lachtoPer bleef bewusteloos op den weg liggen. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, is L. naar zijn woning vervoerd waar hij heden morgen te half vijf zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. WAPENSMOKKELAAR AANGEHOUDEN. Te Roosendaal hebben Zondagmiddag douane-beambten aan het station een 22-ja- rigen Rotterdammer, zekeren K. de L., aan gehouden, die een revolver en henderd pa tronen uit België binnensmokkelde. Bij zijn verhoor door de marechaussee bleek men met een bekend wapensmokkelaar te doen te hebben, wien het verblijf in de grensstreek was ontzegd. De smokkelwaar is in beslag genomen; L. is na verhoor op vrije voeten gesteld. LADELICHTER AANGEHOUDEN TE ROOSENDAAL. Een veelbelovend jongmpnsch. In een winkel op den Boulevard te Roo sendaal werd vorige week door een onbe kende de inhoud van de lade gestolen. De ciief kon niet gevonden worden; al te groote brutaliteit heeft dezen er toch doen inbu- pen. De dief is n.1., blijkbaar aangemoedigd door zijn succes, nogmaals teruggekeerd, maar werd daarbij door de vrouw des hui zes gesnapt. Toen er gebeld werd en laatst genoemde zich aanstonds naar den winkel begaf, trof zij daar niemand aan. Bij nader onderzoek ontdekte zij echter achter de toon bank een jongeman, die zich daar had ver borgen. Er ontstond een worsteling, waar bij de dief er in slaagde zich los te rukken en, met achterlating van zijn jas, te ontkomen. De politie, die een vermoeden had, arres teerde enkele uren later een jongeman, den 17-jarigen R., in wien zij bleek den dief te hebben aangehouden. Deze was pias de vo rige week uit de gevangenis te Breda ontsla gen wegens een soortgelijk vergrijp. Voor eenzelfde geval had hij ook reeds een voor waardelijke veroordeeüng achter den rug. Hij is gisteren ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Breda. NIEUWE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE. Journaals op geluids-smalfilms- Naar wij vernemen, is hier te lande met zetel te den Haag opgericht de Om- nicum Film Maatschappij, een onderne ming, welke zich ten doel stelt Neder- landsche geluids-smalfilms te produ- ceeren. Tot voor betrekkelijk korten tijd was de smalfilm nagenoeg uitsluitend bestemd voor de filmamateurs en voor het maken van pro pagandafilms voor vereenigingen, enz. Toen echter gebleken was, dat het mogelijk moest zijn, evenals bij de normaalfilm (35 m.M.), op de 16 m.M. smalfilm geluidsopnamen te maken, werd een nieuw arbeidsveld voor de film geopend. De normaalfilm toch kan we gens het groote brandgevaar uitsluitend ver toond worden in bioscoop-theaters of in za len, welke met een voor de projectie van films gebouwde cabine zijn uitgerust. De vertoo ning van 35 m.M. films in zoogenaamde kofferkino's blijft, ondanks alle voorzorgs maatregelen, steeds gevaar opleveren. Het groote voordeel van de 16 m.M. film is, dat deze onbrandbaar is en dien tengevolge vertoond kan worden ook in die zalen, waarin geen speciale projectie-inrich ting is gebouwd, en in plaatsen, waar geen bioscoop-theaters zijn gevestigd. Bovendien zijn de productiekosten van smalfilms heel wat minder dan van normaalfilms, hetgeen voor het vervaardigen van cultureele en on- derwijsfilms van groot belang is. Sinds eenige maanden zijn door verschil lende fabrieken voor de vertooning van ge luids-smalfilms installaties aan de markt getracht, die het practisch mogelijk maken de geluids-smalfilms overal te vertoonen. Een groot bezwaar was echter, dat er geen voldoende smalfilmproductie bestond en dat in ons land nog geen geluids-smalfilms behalve een enkele maal voor speciale doel einden werden gemaakt. De nieuw opgerichte Omnicum Filmmaat schappij zal thans uitsluitend geluids-smal films vervaardigen, zoowel een wekelijksch Nederlandsch journaal, als cultureele, pro paganda- en onderwijsfilms en tenslotte ook speelfilms. De nieuwe onderneming, die ge heel door Nederlandsch kapitaal wordt gefi nancierd, alleen Nederlandsche arbeidskrach ten in haar dienst heeft en zooveel mogelijk met Nederlandsch materiaal werkt, heeft reeds de medewerking van de bevoegde auto- rileiten verkregen. Hoewel tal van mocMiilheden moesten wor den overwonnen, zijn de noodige voorberei dingen thans zoover gevorderd, dat binnen kort de eerste openbare vertoonin-r van ge luids-smalfilms der Omnicum Filmmaat schappij kan worden tegemoet gezien PRÏJSVERHOOGTNG VAN DE SCHOENEN. Het besluit van de Federatie van Ned. schoenfabrikanten. In de gisteren gehouden algemeene leden vergadering van de Federatie van Neder landsche schoenfabrikanten is met algemee ne stemmen in beginsel besloten, gezien de stijging der lederprijzen, over te gaan tot verhooging der schoenprijzen. Met betrekking tot den datum, waarop deze verhooging zal ingaan, werd geen bindend besluit genomen elk bedrijf blijft te dien aanzien geheel vrij. Hieraan kan worden toegevoegd, dat de federatie zestig procent van de geheele Ne derlandsche productie vertegenwoordigt. DE PALMOLIVE WEDSTRIJD. Maandag dezer ontving mej. Truus Jonk, Purmersteenweg 11, Purmerend, een tele gram van den heer H. van Gemert, directeur van de Colgate-Palmolive Handel Maat schappij, Amsterdam, met de mededeeling dat zij een der gelukkige winnaars is in den orooten Palmolive-wedstrijd. Mej. Jonk heeft de keuze tusschen een Fongers rijwiel ter waarde van f 41,50 of een chèque van 35. Palmolive kondigt iederen dag een geluk kigen fietswinnaar in dezen wedstrijd aan, terwijl tevens aan 50 andere deelnemers aardige prijzen worden toegekend in den vorm van schoonheids-producten voor dames, of voor heeren een doos met eenige specialiteiten voor de verzorging van het uiterlijk Per maand worden niet minder dan 1327 prijzen toegekend! Maar bovendien wordt ééns per maand nog een groote hoofdprijs van f 500 beschikbaar gesteld AUTO TEGEN GEVEL GESMAKT. Ernstig ongeval in Den Haag In den afgeloopen nacht omstreeks kwart over twaalf is een ernstig auto-ongeluk ge beurd op den Stationsweg en den hoek van de Hoogendorpstraat te Den Haag. Een perso nenauto, komende uit de richting Wagen straat en gaande naar het station Holland- sbhe Spoor, slipte bij het uitwijken en reed met groote snelheid met een daverenden slag tegen een lichtmast. Vervolgens werd de auto op het trottoir geslingerd om terecht te komen tegen de éta- lageramen van het bijkantoor van de Maas bode. Op dat moment passeerden hier juist drie voetgangers, een militair en twee dames. Zij liepen alle drie zware verwondingen op, vooral een der dames, die ernstig aan het hoofd werd gewond. De eerste hulpdienst was spoedig ter plaatse en voerde met een tweetal wagens de slachtoffers naar het ge meentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal. AMBTENAAR VERDUISTERT GELDEN. Op heeterdaad betrapt. De ambtenaar ter gemeente-secretarie te Vierlingsbeek, J. van R., is gisteren wegTs verduistering ten nadeele van de gemeente kas gearresteerd en naar Den Bosch overge bracht. Reeds geruimen tijd vermiste de gemeente secretaris, tevens gemeente-ontvanger, kleine bedragen uit de kas. Zoo was er de vorige week een bedrag van 130 te weinig. Daar het vermoeden bestond, dat v. R. zich hieraan had schuldig gemaakt, werd een list bedacht om hem te betrappen. Burgemeester en secre taris deelden den ambtenaar mee, dat zij Vrijdag op reis gingen en de zaken aan hem toevertrouwden. Er was een gaatje in 't pla fond vlak boven de brandkast gemaakt, waar. bij de politie post vastte Toen v. R. nu Zater dag probeerde de brandkast te openen en zich geld wilde toeëigenen, kon de politie hem op heeterdaad betrappen. De aangehoudene heeft nog geen bekente nis afgelegd. GROOTE SOM GELDS VERBRAND. Boerderij in vlammen opgegaan. In de boerderij van den landbouwer J Wiliemsen in het hooge Hasselt, onder het Noord-Limburgsche Maasdorpje Velden, is gisteravond omstreeks zes uur door onbe kende oorzaak brand uitgebroken. De brand, welke is ontstaan in een stapel stroo, die in een der stallen was opgesla gen, breidde zich in deze brandbare materie zeer snel uit en de vlammen tastten weldra de boven de stallen gelegen vertrekken van den landbouwer aan. Met groote moeite slaagden de landbouwer en zijn vrouw er in, ae beide kinderen, die in een dezer ver trekken sliepen, in veiligheid te brengen. In allerijl werd de brandweer gealar meerd, terwijl ook de hulp der brandweer uit Arcen en Velden werd ingeroepen. Aan gewakkerd door den feilen wind, breidde het vuur zich intusschen snel uit, zoodat weldra de geheele boerderij in lichterlaaie stond. Met vereende krachten slaagde men er in, het vee in veiligheid te brengen. De inboedel ging echter grootendeels verloren, terwijl ook de landbouwwerktuigen een prooi der vlammen werden. Ook een portefeuille, in houdende een bedrag van 200 gulden, dat de boer kort te voren voor verkocht vee had geïnd, ging in het vuur verloren. In de boerderij woonde ook de broer van den landbouwerW. Naar gemeld wordt zou den zijn geld en waardepapieren door het vuur vernietigd zijn. Deze eigendommen waren niet verzekerd. De boerderij brandde tot den grond toe af. Een schuur, welke los van ae boerderij stond, kon behouden worden. De eigendom men van den landbouwer W. waren verze kerd. EEN ALBINO-MOL. Als bijzonderheid wordt gemeH. dat door de gebrs. Van Loenen en den heer W. Karreman in den jjolder Blokweer te Alblas- serdam een geheel witte mol werd gevangen VREEMDELINGENVERKEER IN NOORD-HOLLAND. De Federatie van V. V. V.'s in Noord- Holland boven het Noordzeekanaal houdt haar vijfde vergadering op Woensdag 11 December in Hotel Van Poeteren te Zaan dam. Besproken zullen worden het organisee- ren van sterritten en kettingtochten en een voorstel tot het houden van een kleine ver loting. Van het bestuur zijn aan de beurt van af treding de heeren J. G. Bosschaart te £g- mond aan Zee, en J. J. Dinkelberg te Koog a. d. Zaan. Na de vergadering zal de Zaanstreek wor den bezichtigd en zal de V. V. V Zaanstreek een thee aanbieden. 75. Het was voor Jantje maar goed dat niemand ontdekt had wat hij gedaan had, want anders was hij met de politie in aan- raking gekomen, en zou hij misschien wel een paar jaar gevangenisstraf hebben kun nen krijgen voor zijn roekeloosheid. 76. Langs een omweg reed Jantje naar do stad terug, toen hij opeens weer voor een nieuw waarschuwingsbord stond. Het leek net of er allemaal dwarslatjes op waren ge timmerd. Dat zal wel een nieuw soort vogel verschrikker zijn, dacht Jantje.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9