RHEUMATISCHE PIJNEN KWELDEN KLOOSTERBALSEM DE LAATSTE LES VAN LANGELoï !Bumetdand Jledüs<iaken DE INBRAAK BIJ WILTON. OUDEN HEER VAN 60 JAAR Dank zl| den KLOOSTERBALSÉh is hij nu «veer kras en monter AKKER'S „Geen goud zoo goed" de zaken. In het begin der vorige maand speelden te Kopenhagen, tegelijkertijd met het vaste gebouw van Schumann nog vier tentcircussen, en geen van de vijf klaag de over gebrek aan belangstelling. Méér be hoef ik niet te zeggen. Er zijn echter, en ik geloof, dat ons kleine landje hier nog al in „uitmunt", nog zoo veel menschen, die het circus slechts beschouwen als een instituut van ruwe zeden, dierenmishandeling en kin- der-exploitatie. Nu, wat die kinder-exploita'ie betreft, dat loopt werkelijk zoo'n vaart npt. Een artistenkind heeft artistenbloed, en het is niet alleen de wil van vader of moeder, maar ook de vurige wensch van het kind, om net te worden als vader en moeder, natuur lijk er mogen uitzonderingen zijn, maar die bevestigen ook hier juist den regel. En wan neer dat zelfde kind later als Oscar Lapa.:o, of hoe hij ook moge heeten, boven in de Ber- lijnsche Wintergarten aan de trapeze hangt tegen een ster-gage van 500 Mark per avond, terwijl een Pietje Jansen of Jantje Pietersen voor dertig gulden in de week dag in dag uit zijn neus in een kantoorboek mag stekn, dan is aan u het woord, om te zeg- f en, wie het 't verst gebracht heeft, en daar omt nog bij, dat ik nog nooit een kanrooi- man gezien heb, die pleizier in zijn werk had; dat een goed artist in zijn werk op gaat en voor zijn kunst leeft, staat daaren tegen als een paal boven water. En da,i die dieren-mishandeling: Er zijn onder mijn lezers vermoedelijk wel, die een hond hebben, welken zij hebben leeren opzitten, of anders hebben zij bij familie of kennissen wel eens dergelijke kunstjes gezien. Dat is aardig, dat is leuk, dat moet oom zien, dat moet tante zien, dat is de attractie, ,,zoo'n verstandig beest toch, hoe is 't mogelijk". Maar nu de circusman, die heeft ook een hond, die kan ook opzitten, en nog veel meer. Met dien hond trekt de man de wereld door, dag en nacht zijn zij samen, praat hij met het dier dat luistert, zij zijn kameraden, zij deelen samen den vaak zoo moeilijken strijd om 't bestaan Denk u werkelijk, dat deze man, voor wien ik ook iederen anderen circusman had kunnen nemen, zijn vriend mishandelt? Laten wij hier vanaf stappen, het is te flauw, om lan ger over te praten. En dan tenslotte d-e zeden: Ik kan u de verzekering geven, dat onder de circusartisten, de bohémiens toch nietwaar, vele zijn, die een heel wat fatsoen lijker en geregelder leven leiden dan meni ge burger. De man, die daar avond aan avond hoog boven in den circuskoepel zweeft, moet zijn partner, die met groote snelheid door het luchtruim komt aan-„vliegen", „van gen", d.wz. hem in een ondeelbaar oogen- blik bij de polsen grijpen. Dat vereischt in iedere voorstelling 100 van het lichaam en 100 van de hersens, en dan kan één uit spatting fataal zijn. Hierover behoef ik ver der niets te zeggen. Wanneer er én plaats is waar ons de allerbeste sportprestaties worden vertoond en wij het menschelijk lichaam in de schoon- te evoluties aanschouwen, waar wij de mooi ste resultaten van vriendschap en begrijpen tusschen mensch en dier zien, waar wij ken nis maken met dieren en volkeren uit a'ie windstreken der aarde, waar ons oog geboeid wordt door de meest uitheemsche en betoove- rende schouwsspelen en ons oor gestreeld door vroolijke klanken, waar wij alles om ons heen vergeten, onze lasten en onze zorgen, dat is 't het circus, die wonderlijke wereld van kleuren en klanken, die vreemde en toch ook weer zoo vertrouwelijke microcosmos, zonder welke wij niet kunnen leven, en waaraan wij toch allen op z'n tijd behoefte hebben, cir cus! En thans keer ik terug tot den man, wiens naam ik noemde bij den aanvang van mijn causerie, Sarrasani. Ik wil niet eindigen, zon der een enkelen zin, speciaal over dezen groo- ten man. Ik wil daarom met een kort woord, hèm gedenken, die een sieraad was voor het vak. Hij zal voortleven in de harten van vel» artisten en allen die hem van nabij gekend hebben. Hij was groot als kunstenaar, als organisator, als reclame-man, maar vooral ook als mensch, en daarom wijd ik met ver- schuldigden eerbied mijn laatste woorden aan hem, den man wiens wil de weg wees: Hans Stosch Sarrasani, den grootvorst uit de wereld van het bijgeharkte zand. JAAP BEST. Bergen (N.-H.) OPLICHTER AANGEHOUDEN. Misleidende liefdadigheid. De Haags che politie heeft aangehou den zekeren G. G. E. J., oud 49 jaar, zich noemende leeraar in de Fransche taal, waarvoor hij echter de bevoegd heid mist. De man heeft getracht bij tal van notabelen in Den Haag en in Was senaar gelden los te krijgen, naar hij zeide met het plan hiervoor een ambu- lancea-uto voor Abessinië te koopen, welke hij dan aan het Roode Kruis zou willen afstaan. Bij onderzoek is echter gebleken, dat er van een relatie met het Roode Kruis geen sprake was, zoodat men ver moedt hier met een poging tot oplich ting te maken te hebben. De man was reeds eerder terzake van oplichting ge ve: baliseerd, hoewel hij toen niet ver oordeeld is. Mr. W. A. P. F. L. WINCKEL t Oud-president van het Hoogge rechtshof in Ned.-Indië. Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 80 jaar overleden de oud-president van het Hooggerechtshof in Ned.-ndië, mr. W. A. P. F. L. Winckel. Mr. Winckel ging als jong jurist naar Ned.-Indië en werd daar eerst als rech terlijk ambtenaar ter beschikking van den gouverneur-generaal gesteld. Hij doorliep de verschillende rangen, was voorzitter van de landraden in een groot aantal plaatsen en werd in 1890 be noemd tot officier van justitie bij den raad van justitie in Makassar. In 1894 volgde zijn benoeming tot raadsheer in het Hooggerechtshof van Ned.-Indië. In 1901 werd hij vice-president en in 1903 president van dit hooge college. In 1905 verliet hij den staatsdienst. Gedurende den tijd dat hij raadsheer in het hooggerechtshof was, gaf hij on derwijs in het burgerlijk en handels recht en het burgerlijk procesrecht aan de afdeeling taal-, land- en volkenkunde van Ned.-Indië van het Gymnasium Willem III te Batavia. Mr. Winckel was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. DOOR VALLENDEN KABEL GETROFFEN. Arbeider gedood. Op het terrein van de Rotterdamsche Droogdok Mij. op de Heijplaat te Rotter dam is gisteravond een takel uit een hijêchstelling gevallen. De 36-jarige W. Kruithof, van het Van Hogendorpsplein werd er door getroffen. Met een schedel breuk is hij naar het -ziekenhuis ge bracht waar hij is overleden. GEEN TEELTVERGUNNING. De kwestie op Oud-Beijerland, Eenigen tijd geleden hebben wij ge mald, dat te Oud-Beijerland een contro leur van den crisis-opsporingsdienst in samenwerking met de gemeente-politie p.-oces-verbaal opgemaakt heeft tegen den 50-jarigen D. V., wegens verkoop en in voorraad hebben van fruit zonder in het bezit te zijn van de vereischte teeltvergunning. Ruim 45 ton fruit is toen in beslag genomen en overgebracht naar het gebouw van de coöp. groenten- en fruitveiling te Oud-Beijerlandd. Naar men meedeelt, is dit fruit naderhand echter vanwege het betrokken over heidsorgaan vrijwillig bij den heer V. teruggebracht. De rechtszaak moet nog in hooger beroep dienen. DOODELIfK ONGEVAL TE HILVERSUM. Gistermiddag heeft op den Lagen Naar derweg te Hilversum een ongeluk met doo- delijken afloop plaats gevonden. De 14-ja- rige Auke Boelsma uit Laren reed aldaar op zijn fiets met de handen los van het stuur. Hij geraakte aan het slingeren, zwenkte naar links en kwam daardoor in botsing met een juist van den anderen kant komende personenauto. Hij werd tegen den grond geslingerd en in bewusteloozen toe stand opgenomen en naar het Diaconessen- huis vervoerd. Hier werd een ernstige sche delbreuk geconstateerd. De jongen is enke le uren later zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleden. SCHOENPRIJZEN VERHOOGD. De Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten besloot tot een verhooging van 1015 Met de bedoeling de reeds eerder in de bladen verschenen berichten aan te vullen of. voorzoover deze onjuist waren, te rectificee- ren, wordt ons door de Federatie van Neder landsche Schoenfabrikanten het volgende officieele communiqué verstrekt: „In de Maandag 1.1. gehouden algemeene ledenvergadering der Federatie werd met groote instemming het bestuursvoorstel be groet om in de verhooging der prijzen, waar toe de belangrijke stijging van de leerprijzen iederen individueelen schoenfabrikant nood zaakte, in onderling overleg meer uniformi teit te brengen. Algemeen was men van oordeel, dat het in de gegeven omstandigheden onmogelijk is zonder prijsverhooging de huidige kwalitei ten te handhaven, zoodat ieder geplaatst is voor de keuze: óf in een vermindering van kwaliteit óf in een verhooging der prijzen compensatie te zoeken voor de prijsstijging der grondstoffen. Met algemeene stemmen werd tenslotte be sloten tot een vei hooging der thans geldende prijzen met 1015 al naargelang van de verhooging, waartoe reeds eeraer werd over gegaan". L. De man is daarom op transport ge steld naar Enschedé, waar de politie de zaak nu verder zal uitpluizen. De aangehoudene is de 23-jarig« H. J. v. d. C., afkomstig uit Arnhem. GELDKISTJE MET f 2500 ONTVREEMD. De heer R. te Tilburg, die bij zijn schoonzoon in de Blocmfonteinstraat 1 aldaar inwoont, heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat onbekende daders uit die woning een geldkistje, inhoudende 2500 aan bankpapier, hebben ont vreemd. GECOMPLICEERDE AANRIJDING TE GRONINGEN. Drie gewonden, waarvan een vrij ernstig. Gistermiddag om half zes is op de Wil- helminakade te Groningen een gecompliceerd ongeval gebeurd. Een bestelauto van de fir ma Remmers uit Groningen, bestuurd door den 21-jarigen M. v. W., botste met een vrij groote snelheid tegen een handkar aan, waar achter de monteurs van het Electriciteits- bedrijf liepen Het waren de 4ó-jarige L. de J. en zekere R. T. De handkar schoof na de aanrijding onge veer 20 meter vooruit en botste tegen den 37-jarigen wielrijder S. M. aan. Deze, alsmede de twee monteurs werden door de kar geraakt en min of meer ernstig gewond. De beide monteurs zijn in het Dia- conessenhuis te Groningen opgenomen Hier bleek, dat de J. er het ergst aan toe was, hij had o.a. een hersenschudding opgeloopen. HET VERRADERLIJK LITTEEKEN. Gezocht inbreker zong liedjes langs de straat. De politie te Enschedé zocht reeds langen tijd naar den mededader van een inbraak, welke een tijd geleden aldaar werd gepleegd en waarvan één verdach te, zekere Van der L., indertijd te Gro ningen is aangehouden. De naam van den tweeden verdachte was niet bekend, doch de politie beschikte over een dui delijk signalement, waarvan een littee- ken over den neu6 en een zeer slecht ge bit de voornaamste bijzonderheden wa- ren. Gisteren nu bekeurde een agent van politie te Groningen een man, omdat deze zonder vergunning langs de straat uep te bedelen en liedjes te zingen. De man werd naar het hoofdbureau van politie gebracht, waar bleek, dat hij on der een valschen naam in een logement daar ter plaatse vertoefde. Bovendien ontdekte de politie dat de man een spre kende gelijkenis moest vertoonen, met den gezochten inbreker, wiens signale ment men bezat. Hoewel de man ont kende iets met de inbraak te maken te hebben, zocht men verder en daarbij kwam aan het licht, dat h,; wel omgang had met den anderen verdachte Van der PASSAGIER OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Hij liep nog lachende naar de reeling. Onder de reis van Vlissingen naar Har- wich is aan boord van het stoomschip Prin ses Juliana een der passagiers, een Deensch advocaat, overboord geslagen en verdronken. De eerste stuurman van het schip deelde gistermiddag ter zitting van den raad voor de Scheepvaart te Amsterdam, welke een on derzoek naar dit ongeval heeft ingesteld, me- 1 de, dat hij de wacht had op de brug, toen hem te 2.30 uur door een beaiende gerappor- teerd werd dat een man overboord was ge slagen. Getuige heeft onmiddellijk alle maat- 1 regelen genomen om den drenkeling te red den. Zoo werd de machine onmiddellijk ge stopt, het roer stuurboord aan boord ge draaid en met de machine gemanoeuvreerd om het schip rond te doen gaan. Er is ook dadelijk een reddingboei overboord gewor pen, terwijl in voortop. groottop en kraaien nest wachtposten werd geplaatst om de zee af te kijken. Van 3.20 tot 5 uur is men blijven zoekenmen heeft den ongelukkige echter niet meer gezien. De passagier liep lachende naar de ree ling! verklaarde vervolgens een scheepsbe diende, die van het ongeval getuige was ge weest Hij stond op het promenadedek en door het overhalen van het schip liep hij naar de verschansing aan bakboordkant, greep mis, kwam met zijn lichaam tegen de reeling, ging daardoor te veel voorover en verloor, toen het schip weer een duw kreeg, zijn evenwicht, tengevolge waarvan hij in zee terecht kwam. Getuige is nog naar de reeling geloopen om het slachtoffer te grij pen, doch deze poging mislukte. Onmiddel lijk daarna heeft hij een reddingboei over boord geworpen en alarm gemaakt. Den pas sagier heeft hij niet meer gezien. Mogelijk is verklaarde de stuurman nog dat het slachtoffer een klap van de schroef heeft gekregen. De raad zal later uitspraak doen. Tegen de jeugdige dieven 2 en 3 jaar geëischt. Op de werf van Wilton-Feyenoord op den Vlaardingerdijk onder Schiedam is in den nacht van 21 op 22 Februari j.1. een brutale inbraak gepleegd, waarbij de dieven een be drag van ongeveer 40.000 buitenmaakten. De inbrekers bleken zeer goed met de situatie van de kantoren op de werf op de hoogte te zijn en wisten blijkbaar, dat de kluis nog niet geheel was gemonteerd. Temeer omdat de ar beiders gereedschap hadden laten liggen, was het forceeren van de kluisdeur niet moei lijk gevallen. De inbrekers troffen in de kluis een bedrag van 60.000 aan dat be stemd was ter uitbetaling aan de werklieden. Zij ledigden de loonzakjes, waarin zij echter het zilvergeld achterlieten. Het bankpapier ten bedrage van 40.000 namen zij in een actetasch mee. Naar men zich zal herinneren, heeft be halve de Schiedamsche politie, de telepaath Maloïtz zich bezig gehouden met het opspo ren van het gestolene en de inbrekers. Bijna zeven maanden na de inbraak is de politie er toe overgegaan bij den 19-jarigen slagersknecht Adr. Markestein in Schiedam een huiszoeking te doen, waar zij op zolder, verstopt onder den vloer een zak Nederland sche en Engelsche bankbiljetten ter waarde van 15.000 vonden en achter een balk nog een portefeuille, inhoudende f 2000. Onmiddellijk daarna is de politie overge gaan tot de arrestatie van M. en diens 58- jarigen vader, den stoker-bankwerker Corr. Markestein. De zoon bleek de inbraak samen met een vriend, den 18-jarigen plaatwerkers- maat Gerard Lemson, werkzaam geweest bij Wilton-Feyenoord, te hebben gepleegd Te zijnen huize is een bedrag van 13.500 aan Nederlandsch bankpapier in beslag genomen, verstopt in een koffertje met dubbelen bodem. Gistermiddag had het drietal zich voor de Rotterdamsche rechtbank te verantwoorden. Zij legden allen een bekentenis af. Marke stein senior merkte, toen hij op 25 Februari j.1. uit Veenhuizen terugkeerde hij was mTot mijn 50st« jaar mankeerde ik nooit iets, maar toen begonnen hevige rheu- mattek-aanvallen mijn leven te ver- gallen. Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend van mijn leeftijd mij vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen h(j had opgedaan met Kloos terbalsem. Nu ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mg weer jeugdig en monter gevoel als een knaap van 30 Jaar, al hoop ik eerstdaags 60 jaar te worden." J. Vr. te H. ORIGINEEL TER INZAAI Onovertroffen bfj brand-ensnfjwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bJJ Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren SchroetdooE 35 ot Pottinet. en f 1.04 N4R» wegens poging tot diefstal van 8000 uit een kist voor den Schiedamschen correspon dent van de Nederlandsche Bank en wegens het in voorraad hebben van matrijzen voor het namaken van Nederlandsch geld veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf, maar voorwaardelijk in vrijheid gesteld dat zijn zoon, die werkloos was, groote uitgaven deed en merkte, dat hij de inbraak bij wilton had mee-gepleegd Hij had zich daarop over het geld ontfermd. Na het verhoor van rechercheur H. J. Lus tenburg en van den betaalmeester van Wil ton, hield het O.M., waargenomen door mr. H. A. J. Reumer, zijn requisitoir. Het O.M. ging na wat zich in den nacht van de inbraak heeft afgespeeld en schelste de groote moeilijkheden, welke de politie heeft ondervonden bij de opheldering van het mis drijf in welk verband spr. lof toezwaaide aan hoofdinspecteur Dasoul en rechercheur Lug- tenburg. Bij de bepaling van de strafmaat wijdde het O.M. eenige woorden aan de personen van de daders. Over de beide jongemannen zijn rapporten ingewonnen, waarvan de con clusies ongunstig zij. Beiden en ook de oude M. zijn reeds eerder met de justitie in aan raking gekomen. Rekening houdende met de brutaliteit, waarmede de verdachten te werk zijn gegaan, eischte het O.M. tegen A. Mar kestein en G. Lemsen wegens diefstal in ver- eeniging met gebruik making van een val schen sleutel drie jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis en tegen C. Markestein wegens opzettelijke heling twee jaar gevangenisstraf, eveneens met af trek van voorarrest. De verdediger van G. Lemson, mr. J J. Walthoer, drong aan op een voorwaardelijke straf met langen proeftijd onder zware voor waarden. In gelijken zin concludeerde de raadsman van A. Markestein, mr. H. J. Woltjes. Uitspraak 3 December. STRANDING MOTORLOGGER BIJ KATWIJK. Onderzoek door den Raad voor de Scheepvaart. Roerganger de hoofdschuldige? De stranding van den onder Poolsche vlag varenden motorlogger „Mewa X" G.D.IJ 132, thuisbehoorenae te Scheveningen, in den nacht van 26 op 27 October bezuiden Kat wijk aan Zee een gebeurtenis, zooals deze gemeente sinds jaren niet had beleefd is gistermiddag in de onder leiding van prof. mr. B. M. Taverne gehouden zitting van den raad voor de Scheepvaart te Amsterdam aan een onderzoek, dat mede geloopen heeft over de vraag of het ongeval geweten moet wor den aan een daad of nalatigheid van den schipper, onderworpen geweest. De schipper verklaarde, dat het weer in den nacht van de stranding goed was. Met ten lading haring aan boord, werd op de terugreis naar Scheveningen, te half één 9 vadem geloodeen kwartier later werd nog maals 9 vadem gemeten. Het licht Noordwijk werd in Zuid-Oost ten Zuiden gepeild. Na de eerste looding is de koers veranderd in Zuidwest. Te kwart voor drie kwam het licht van Scheveningen in zicht; de schipper, die nat was is toen naar beneden gegaan, na den roerganger order te hebben gegeven Scheve ningen over de lichten aan lij te houden De uitkijk werd waargenomen door een licht matroos. Te 3.20 uur is de schipper aan dek geroe pen dadelijk ontdekte hij dat het schip vlak op de kust zat. Even daarna voelde hij de Mewa stooten. Toen hij naar beneden was gegaan, was het schip nog ver genoeg uit de kust, naar schatting acht mijlen. De stran ding geschiedde even bezuiden Katwijk. Er werden, afschoon er geen onmiddellijk ge vaar was voor de bemanning, noodseinen gegeven, als gevolg waarvan de Katwijksche reddingboot is uitgevaren, welke 9 opvaren den, o.w. vijf Polen, van boord heeft gehaald. De 'logger zit thans nog op het strand; nog steeds worden pogingen gedaan om het schip vrij te maken De schipper verklaarde nog, het volle ver trouwen in den roerganger te hebben gehad De roerganger, die als getuige werd ge- hoord, deelde mede, dat de logger binnen een half uur nadat hij in de stuurhut was geko men, is vastgeraakt. Hij had alleen op de lichten gelet, niet op het kompas. Een vasten koers had hij niet opgekregen, toen hij de wacht overnam. De volgende getuige, een motordnjver, verklaarde dat, toen hij aan dek kwam, hij onmiddellijk bemerkte dat het schip te dic.',( in den wal zat. Er was een licht te zien, dat niet dat van Scheveningen was, doch dat door den roerganger, wien hij dadelijk op de gevaarlijke positie van den logger opmerk zaam had gemaakt, blijkens een opmerking zijnerzijds daarvoor gehouden werd. Roerganger in hoofdzaak de schuldige. De inspecteur-generaal voor de Scheep vaart, de heer C. Fock, was van oordeel dat, toen de schipper kort voor drieën naar be neden is gegaan, hij een fout gemaakt heeft door niet nogmaals te looden. Bovendien is het hem als een verzuim aan te rekenen, dat hij den roerganger geen vasten koers heeft opgegeven. De hoofdschuldige is echter de roergan ger, die tusschen acht minuten voor drie en kwart over drie niet op de juiste wijze heeft gestuurd, waardoor de logger op het strand is geloopen Misschien heeft hij een verkeerd licht voor dat van Scheveningen aangezien of is er een andere oorzaak. Toen de motordrijver aan dek kwam lag het schip, blijkens zijn verklaring, Zukf- Oost ten Oosten; hoe het ook zij, in geen geval is in den goeden koers gestuurd. De raad zal later uitspraak doen. VOOR DE TWINTIGSTE MAAL Voor de twintigste maal stond de 55-jari- e koopman J. G. L., thans gedetineerd, voor Ie Haagsche rechtbank. Ditmaal was hem diefstal sub6. heling van een rijwiel ten laste gelegd, welk feit ten stelligste door verdachte werd ontkend. L. was op een avond in de Kikkerstraat te Den Haag door een politie-agent, die hem kende, aangehouden, terwijl hij met de fiets aan de hand liep. Verdachte beweerde, dat hij even te voren het rijwiel van een beschonken man op den Stationsweg voor 7.50 had gekocht. Een jongeman verklaarde, dat hij dit rij wiel eenigen tijd op den Stationsweg onbe heerd haa gelaten. Het O.M., waargenomen door mr. P. R. Blok, eischte wegens heling vier maanden gevangenisstraf. Uitspraak 2 Dec. a.s. BEDORVEN VLEESCH IN VOORRAAD GEHAD. Een Amsterdamsche slager had zich giste- ren voor de rechtbank te Amsterdam te ver antwoorden wegens overtreding van de vleeschkeuringswet. De kantonrechter had hem te dier zake veroordeeld tot f 100 boete, subs. 30 dagen hechtenis. De man zou in zijn kelder bedorven scha- penvleesch in voorraad hebben gehad. Hij verklaarde, dat het vleesch in de kelder ver geten was en niet voor de consumtie bestemd. Volgens den ambtenaar, die proces-venraai had opgemaakt, stond verd. bekend als een man, die steeds zeer goed vleesch in zijn winkel aanwezig had. Officier: Kan dat bedorven vleesch dit maal bestemd zijn geweest om in worst te worden verwerkt? Getuige: Niet onmogelijk. Officier: Eet smakelijk! De verdachte ontkent ooit de bedoeling te hebben gehad het bedorven vleesch te ver werken. Het O M requireerde bevestiging van bet vonnis van den kantonrechter 100 boete). De verdediger, mr. M. van Voolen was van meening, dat geen veroordeeling kan volgen, daar het vleesch behoorde aan de NV. en niet aan verd. persoonlijk. De ambtenaar van het O M. is op 29 Februari in hooger beroep gegaan, pas op 9 Maart is dit appèl aan verd. beteekent, ter wijl de wet voorschrijft, dat dit binnen drie dagen moet geschieden. Het Openbaar Mi nisterie is naar pl.'s meening niet ontvanke lijk in zijn vordering. PI. drong aan op vrijspraak, subs. clemen tie. 287. Nu kon hij op verkenning uitgaan. Wat was dat een vreemd land waar hij was aangespoeld! Het was er onmenschelijk heet en er groeiden allemaal groote narde planten met stekels er aan. Dat waren cactus sen. Nu begreep Langelot, dat zijn bootje hem over de zee naar Afrika had gevoerd. voor het eerst van zijn leven had Langelot erkelijk spijt, dat hij de raadgevingen van groot moeder in den wind had geslagen. Hoe zou hij hier uit de wildernis vandaan komen? Overal waar hij ging, prikte hij zich aan de groote scherpe cactus doornen en het gebeurde ook heel dikwijls, dat de prikken611 opzettel^k voorover bogen om hem te

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10