Vreeselijk auto-ongeluk bij Den Bosch. feereen noodlottige brand te Oss. De décors voor dit stuk zijn geleverd door de Fa. THEO GROOTHUIZEN Décorateurs. Alkmaar. 1 OOSTMUIZEN ZUID- EN NOORDSCHERMER BERGEN in ons landbouwtentoonstellingswezen kom^.rvoor was z.i. een studiecommissie, dio t te groot was, noodzakelijk. Realoten werd de samenstelling van de cotnnii8»ie aan het bestuur van H. N. K. over middagvergadering hield Dr. J r./ashuis uit Arnhem een lezing over de r 1 O- controle op mengvoeders en het u-i'anir van een goede minerale voorziening Lu fBltmadand \ato °P itdilaande vrachl-aalot 2 perionen op ilag gedood, 2 zwaar gewond. Cr kon niet meer uitgemaakt gorden, wie de chauffeur was. Hedennacht t© ongeveer 1 uur ,s op den Rijksweg tusschen den BosCh en Grave ter hoogte van jjjlometerpaal 15 een personen auto op een vrachtauto gebotst m«t buitengewoon ernetige ge volgen. In de personenauto, die ln de richting Grave reed, bevonden zich mr. v. Scherpenberg, advo caat en procureur; de heer Seeuwen, candidaat-notaris, de leerares mej. Pfaff en de tand arts, de heer J. Herwijer; allen uit Nijmegen. De auto is opge vlogen tegen een stilstaand© vrachtauto, die rechts van den weg stond. De bestuurder heeft getracht de auto, die was ver licht, rechts te paeseeren en kwam daardoor met het rech- ter-achterstuk van den wagen in botsing. Mogelijk heeft de be stuurder de vrachtauto voor een tegenligger aangezien Vreeselijke gevolgen. De gevolgen van de botsing waren ontzettend. Beide wagens werden zéér ernstig beschadigd. De heeren Scher penberg en Seeuwen waren op slag doad. De chauffeur van de vrachtauto, de beer Rosa uit Gouda, werd ernstig gewond, evenals de inzittenden van de personenauto, mej. Pfaff en de heer .Herwijer. Medische hulp en de marechaussee waren spoedig ter plaatse om een onder zoek in te stellen. De gewonden zijn overgebracht naar het ziekenhuis te Oss. De belde dooden zijn vervoerd naar het St. Ludoviusgesticht te Heesch. De toestand van den chauffeur Rosa ie niet levensgevaarlijk. Voor het leven der beide anderen bestaat ernstig ge vaar. Nog in den loop van den nacht werd ter plaatse een onderzoek ingesteld, door mr. Dubois, officier van justitie te den Boech en door burgemeester Offer man van Heesch. Men weet niet zeker, wie de bestuurder van den wagen ie ge weest, doordat de auto geheel in elkaar was gedrukt. Men vermoedt, dat het de heer Seeuwen was. Mr. Scherpenberg. een bekend Nijmegenaar. Met mr. H. J. C. van Scherpenberg, het leven heeft verloren is een bekend Nijmegenaar heengegaan. De heer van Scherpenberg, die in 1885 werd geboren, is jarenlang lid geweest van den Nij- meegsche gemeenteraad voor den Vrijz. item. bond; adviseur van de Nijmeeg- 'che handelsvereeniging, hantonrechter- plaatsvervanger en voorzitter van de Nijmeegsche spaarbank. ZIJN PATROON BEDROGEN. Verlies uw portefeuille niet. Den laatsten tijd werden in een garage Groningen steeds benzinebons ver ast. Als verdacht deze bon6 te hebben ontvreemd, is thans aangehouden de ^Harige chauffeur J. B. Deze bekende, jjkt hij de bons valschelijk invulde en o&arop als hij met den wagen van zijn Patroon op reis was, benzine innam, ter- w»jl hij bij zijn patroon de benzine in ^kening bracht Hat feit kwam aan het licht, toen de J°ngeman zijn portefeuille verloor en daarin gestolen bons werden gevonden. 1 Dec. a s. 5-Jarig knaapje verbrand. Hedenmorgen is door tot dus verre onbekende oorzaak brand ontstaan in een schuurtje achter de woning van den heer Balgooy aan de Meervalsstraat te Oss, terwijl kleine kinderen van het echt paar in de schuur aan het spelen Waren. Toen de vrouw van den heer Bal- toesnelde om de kinderen te Redden, bleken een vijf-jarig zoon- hehk^ ern8*'8e brandwonden te ben opgeioopen, dat hij vrijwel v'rect daarna overleed. Het lijkje ®n den kleine is naar het zieken- •fte Oss overgebracht. De drie WonrtI 'tin^eren hebben geen brand- liirh gekre^€n- Zij konden in vei- bL' worden gebracht. Het le was, spoedig gebluscht. KONINKLIJKE GIFTEN. Naar wij vernemen, heeft H.M. de konin gin verscheidene aankoopen laten doen op de bazar van Tesselschadfc in Hotel Witte r,uK heeft prinses Juliana een belang- rijke gift aan het bestuur van Tesselschaile doen toekomen. DE OFFERBLOK-LICHTER BEKENT. Niet minder dan 11 diefstallen op zijn geweten. Het blijkt, dat de politie te Lage Zwaluwe met de arrestatie van den persoon, die te Lage Zwaluwe in de R.K. kerk een offerblok lichtte en den inhoud daaruit ontvreemde, een goede vangst heeft gedaan. De verdach te bekende reeds niet minder dan 11 diefstal len m verschillende r.k. kerken in Noord brabant en Noord- en Zuidholland-. Op zijn aanwijzing zijn reeds twee offerblokken, één uit een r.k. kerk in de omgeving van Ooster hout en één uit de r.k. kerk van Klundert, teruggevonden. J-ootteel ULVADERO'S JONGSTE SUCCES. „Dat klopt niet" klopt wel! Toen het doek open ging, kla erde een hartelijk applaus op uit de uitstekend bezette zaal. 'tWas het directe compli ment aan den décorverzorger, onzen stadgenoot Theo Groothuizen, die als wij oiis niet vergissen voor het eerst bij Llvadero dit onderdeel verzorgde. Het applaus was welverdiend, want inderdaad had Groothuizen voor een ju weeltje gezorgd, niet alleen wat het eerst bedrijf betreft, maar ook later in de volgende twee bedrijven. Toen kon het spel beginnen. „Dat klopt niet" ls de titel van de klucht in drie bedrijven, geschreven door Franz Arnold. En ofschoon 't spel e. d. wel klopte, bleek de titel wel goed, want er was veel, dat niet klopte. Een erfprins, Leopold Wilhelm, heeft in zijn vlegeljaren de bloemetjes te veel buiten gezet en werd gedwongen het land te verlaten. Na een paar jaar komt hij heimelijk terug en ontdekt dan dat hij op het punt staat om te trouwen! Een vroegere bediende van hem, die zijn papieren en identiteitsbewijzen ge stolen heeft, ziet n.1. kans om den vader van een aardig meisje over te halen, zijn dochter uit te huwelijken aan een „prins" en papa stemt toe, omdat hij er een middel in ziet, om zijn zaak weer op de been te krijgen. Dat de jongedame in kwestie den „prins" verafschuwt, doet natuurlijk weinig ter zake. De echte prins maakt kennis met het meisje, maar als bediende, als onderge schikte dus. Dat doet hij, om op die ma nier zijn oplichter te kunnen snappen, liij kan echter niet verhinderen, dat het huwplijk plaats vindt Na dit huwelijk volgen de meest on verwachte gebeurtenissen. De prinses gaat alleen op de huwelijksreis, bege leid door haar nieuwen chauffeur, den echten prins. Enbeiden voelen gene genheid voor elkaar, ofschoon ook ieder voor zich weet dat „er niets van kan komen": zij een prinses en hij 'u chauf feur! De papa komt echter al gauw tot de ontdekking, dat de „prins" een oplich ter is, die hem een flinke som heeft af handig gemaakt, maar hij houdt dit vöor zijn omgeving geheim. En als er dan kennissen op bezoek komen en o.a. een dame den chauffeur voor den prins aanziet! ('tis n.1. een goede intieme vriendin van hem!) neemt de chauffeur prins de rol van prins op zich en speelt de gelukkige echtgenoot. En met veel succes, al wordt de situatie voor de jonge vrouw en voor den vader wel wat pijnlijk. Tal van verwikkelingen volgen; nu eens denkt het vrouwtje, dat de chauf feur werkelijk de echte prins is, dan weer meent men met een tweeden op lichter te doen te hebben. Echter na heel veel komische gebeur tenissen en précaire situaties komt de uit-eindelijke oplossing. En hoewel de oplichter uit naam van den prins met het aardige meisje getrouwd is, wordt het huwelijk natuurlijk niet ongeldig verklaard, omdat beide partijen dan toch later voor de tweede keer voor den ambtenaar van den burgerlijken stand hadden moeten verschijnen. Ziedaar in 't kort den inhoud van een stuk, dat werkelijk alleraardigst be dacht en geschreven is, maar dat aan de spelers en regisseur wel zeer zware eischen stelt. Het moeilijkst was onge twijfeld het eerste bedrijf, omdat hierin de verschillende personen geïntrodu ceerd moesten worden. Dit eerste bedrijf geeft dan ook weinig gelegenheid tot „spel", omdat de rollen elk voor zich nog te onbeduidend zijn. Dat regisseur v. d. Bogaerde er in slaagde, dit bedrijf toch nog onderhoudend te laten spelen, is een compliment èn voor hem èu voor de spelers. Maar dan de twee andere bedrijvenI Daar zat actie iu, daar zat spanning in en daar zag men pas, hoe er gerepeteerd is geworden. Want... alles klopte! Het samenspel was in orde, de tafree- len waren logisch opgebouwd en er werd met veel kleur gespeeld, niet al leen door de hoofdrolvertolkers, maar door alle medespeleuden. O natuurlijk kwamen er een paar foutjes naar voren, maar deze waren onbeduidend tegenover het fraaie geheel, dat steeds een geheel bleef, dat steeds.... klopte! Piet Kroon en Thea Kroon waren de hoofdfiguren: hij als de echte prins, zij als de aangetrouwde prinses. De ma nier, waarop beiden speelden, was boeiend. Zij beheerschten hun rollen volkomen, speelden vrij en frank en waren den geheelen avond het middel punt. Direct daarna mag Sougé genoemd worden. Hij had weer een lastige rol, waarin hij de opvliegende vader van Annelore, de prinses, had te spelen. De vertolking van deze rol had onze volledige instemming. Dan was er G. v. d. Post, die Ulrich, de oom van den prins, speelde. Ook deze rol was in goede handen en v. d. Po6t had een ver diend succes in ontvangst te nemen. Dick Haasbroek speelde den geheim raad Claassen en wa6 vooral in het der de bedrijf buitengewoon op dreef. Het zelfde kunnen we zeggen van Jaap v. Hanneghem, die de advocaat speelde, en Bertus Zinger, die de echte chauffeur was. En tenslotte Piet Lely! Als slotbe waarder en huisknecht hadden wij hem graag ouder willen hebben en hem een andere type toebedacht, als maltre d hotel was voor ons Piet Lely een prarhttype, die zijn rol volkomen be- heersrhte. En nu nog de dames! Reeds noemden we Thea Kroon, maar Ali Blaauw als Sabine, de vrouw van den geheimraad en Janny Haasbroek als Nanette, het Fransche kamermeisje gaven een paar prachtige rol'en, die mede veel tot het succes bijdroegen. Bovendien mag ge zegd worden, nat al de medespelende James met zorg haar toiletten had ge kozen enze met gratie en smaak droegen! Rest ons tenslotte nog een compli ment te brengen aan N. Masee. die een fraaie collectie meubelen afstond voor het tooneel, aan Ko Bottemanne, die voor de lampen zorgde en André Steen man, die een magnifieke grime ver zorgde. Deze onderdeden waren volkomen af. En zoc heeft Ulvadero weer een tot in de puntjes verzorgde tooneeluitvoering gegeven, die door een dankbaar en enthousiast publiek gevolgd werd. De heer Sietsma als voorzitter der afdeeling Alkmaar van de N. R. V. sprak een kort openingswoord en aan het slot bracht hij een welverdiend compliment aan de spelers, waarbij hij den regiseur in het groote 6ucces liet deelen. W. Jiunst en lüetenschap EXPOSITIE J. M. GRAADT VAN ROGGEN EN TOOS GRAADT VAN ROGGEN. De Bergensche kunstenaar Graadt van Roggen geeft in de expositie van zijn werk in zijn atelier aan den Notweg te Bergen blijk, dat, ondanks zijn 70 levensjaren, het schildersvuur nog in hem gloeit. De eerste vier maanden van het jaar maakte hij een reis naar Joego-Slavië. Hij heeft daar veel gewerkt aan de kust van Dal- matié en van hem is het bekend, dat hij. wanneer hij in het buitenland vertoeft, met al zijn energie nacht en dag werkt. Als ge boren artist weet hij onmiddellijk de sfeer van het land te pakken en steeds weer consta- teeren wij, dat hij zich weet te vernieuwen. Bij de meeste schilders staat het zoo, dat zij hun beste werk in de kracht van hun leven maken. Slechts bij enkele uitzonderin gen valt waar te nemen, dat het werk op rijperen leeftijd crescendo gaat. Een sterk staaltje hiervan wat de Italiaan T itiaan, de schilder van het zinnelijk schoone, die op 96- jarigen leeftijd zijn mooiste schilderij maakte. Graadt van Roggen behoort in ieder ge val tot de ouderen, die ons telkens weer verrassen over de vernieuwing van hun palet. Dat was vooral in 1934 het geval, toen hij van een acht-maandsche reis uit Zuid-Spanje en van de Balearen-eilanden terug keerde, vanwaar hij, vooral uit Ibiza, met zulk be langrijk werk terugkeerde. Graadt van Roggen is een fijn kunstenaar. Zijn kunstzin komt ook tot uiting in zijn tuin en zijn huis. door hem vóór 35 jaar in Bergen gebouwd. Voor ons is dit huis en deze tuin nog het mooiste, dat wij in Bergen kennen. Met de Russen heeft Graadt van Roggen de vereering voor den berkenboom, die in den herfst en in het voorjaar van een teere schoonheid is, gemeen. Toen wij gistermiddag in de berkenlaan van zijn woning wandelden en de teere ber ken boomen met het verborgen nieuwe leven en de parelende regendruppels aanschouw den, gevoelden wij. dat slechts een waar achtig kunstenaar deze natuurlijke schoon heden zoo weet te rangschikken. Het inte rieur van zijn huis bewijst eveneens, dat Graadt van Roggen een man is, die bescha vende schoonheid om zich heen behoeft. Zijn, door hem persoonlijk gebouwde ate lier, vanaf den Russenweg door den tuin van zijn woning bereikbaar, is op zichzelf reeds een bezoek waard. In dit Kunstenaarsatelier, thans als exposi tiezaal ingericht kan men uren toeven om de etsen, Houtsneden, teekeningen, aquarellen en schilderijen van Graadt van Roggen te be wonderen. Men staat eenvoudig perplex over de scheppingskracht van dezen kunste naar, welke kracht waarschijnlijk zoo sterk is, omdat hij, als doofstomme, zich alleen met enkele personen kan onderhouden en overigens, uit de wereld, in zich zelve leeft. Zijn nieuwe schilderijen uit Joego-Slavië zijn van een lichte toon en bewijzen, dat de atmosfeer er luministischer is, dan in het zware Holland. De doeken uit het haven plaatsje Dubrovia, waar het landvolk zijn bestaansbron vindt in enkele schapen en geiten die daar op den weinig vruchtbaren bodem nog het noodige vinden, zoodat de meeste gezinnen daar van 50 cent per dag leven, zijn om hun kleur en compositie van een bijzondere schoonheid. Er gaat een blij heid van uit, die voor ons onbegrijpelijk is, als men hoort van de groote armoede dezer bewoners, die voor een groot deel van olijven leven. De menschen daar zijn hoogst eenvoudig. Men vindt er pracht typen, die Graadt van Roggen heeft vastgelegd in zijn teekeningen. Het viel ons op, dat Graadt van Roggen iets van de blijheid van deze streken heeft vastgelegd in net nieuwere werk van ons strand en ons duinlandschap, dat hij thans minder zwaar aanvoelt. De zee, de bergen en de romantische land huizen van Joego-Slavië heeft Graadt van Roggen gevoelig weergegeven. Onder den invloed der tijden heeft de kunstenaar zijn prijzen herzien en het mogelijk gemaakt, dat het ook voor de menschen met kleine beurzen niet meer noodig is, om zich met een mechanisch kunstproduct tevreden te stellen. Vanaf f 2.50 kan men hier zelfs een door den kunstenaar ingelijste ets of hout snede bekomen en ook de prijzen van de schilderijen zijn zoo gesteld, dat ze zeker geen beletsel meer vormen om rechtstreeks van den kunstenaar op zijn atelier te koopen Gelijk met den kunstenaar exposeert zijn dochter Toos Graadt van Roggen, hoofd van de weefafdeeling in het Provinciaal Zieken huis te Santpoort, de producten van haar in- dividueele weefkunst, bestaande uit kussens, overtrekken, linnenweefsels, tafellakens, da mast, loopertjes, kleedjes, damestaschjes, das sen en naaldwerk, alles naar eigen ont werpen. Toos bewijst, dat zij van haar vader haar geweldige werkkracht bezit en tegelijkertijd zich mag verheugen in een har monisch kleurgevoel en een artistiek talent. Wie rekening houdt met het geweldig aantal arbeidsuren, met dit werk gemoeid, staat verbaasd over den lagen verkoopprijs en be grijpt, dat hier het loon in hoofdzaak ver- Kregen wordt in de voldoening, die ligt in het bewustzijn, iets moois te hebben gemaakt. D. A. K. Txooinciaal 7lieuws DROOGTE IN DE DUINSTREEK. Niet aan waterleiding doch aan klimatologische omstandigheden te wijten? Door de tuinders in de duinstreek van Vel- sen, Heemskerk, Wijk aan Zee en Duin en Caatricum wordt voortdurend geklaagd over de wateronttrekking aan de duinen door het Provinciaal Waterleidingbedrijf. Hieraan schrijven zij de droogte toe van hun terreinen en in verband hiermede achtten zij de schrale oogsten der laatste jaren verklaard. Zij heb ben zelfs een comité gevormd om zich ten dezen recht te verschaffen. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben thans op aanmerkingen van Statenleden het volgende geantwoord: Het is aan Ged. Staten bekend, dat als ge volg van de zeer abnormale klimatologische verhoudingen der laatste jaren, waarin erst in de laatste maanden eene kentering schijnt te komen, niet alleen cultures der aan de duinen grenzende terreinen, doch ook die op de andere hooger gelegen terreinen hier te lande, waar men den grondwaterstand niet beheerscht. schade hebben ondervonden van de aanmerkelijke daling van het grondwater. Dit verschijnsel heeft zich niet slechts voor gedaan in gebieden, welke zich in de omge ving van kunstwerken, als kanalen en water- winplaatsen, bevinden, doch evenzeer in stre ken, waar geenetfei kunstmatige wateront trekking plaats heeft. Ten aanzien van het duingebied kan voorts vermeld worden, dat, naar uit de literatuur blijkt, ten tijde, waarin van eenige wateronttrekking in de duinen geen sprake was, zich eveneens perioden van „nog nooit eerder voorgekomen" water- schaarschte in het duingebied voordeden, waarvoor men geen verklaring wist te geven. Het is aan Ged Staten voorts bekend, dat de door een groot aantal zich benadeeld ach tende belanghebbenden in het leven geroepen „Commissie voor het verkrijgen van een goe den waterstand in de Gemeenten Wijk aan Zee en Duin, Heemskerk en Castricum-Bak- kum" zich tot den Minister van Economische Zaken heeft gewend met het verzoek om het vraagstuk op welke wijze de (naar haar meening) schadelijke gevolgen van de water onttrekking aan den bodem te voorkomen zal zijn, in onderzoek te nemen en dat gp- noemde bewindsman daaromtrent het advies heeft ingewonnen van de „Commissie inzake wateronïtrekking aan den bodem". Nu dit onderzoek van Regeeringswege is ingesteld komt het aan Ged. Staten niet gewenscht voor, in dezen zijn oordeel kenbaar te maken in meer gedetailleerden zin, dan hierboven is geschied. Het ligt overigens in de bedoeling van Ged. Staten de leden der Provinciale Staten in het voorjaar van 1936 uit te noodigen tof het deelnemen aan de reeds eerder in uitzicht gestelde excursie naar enkele werken van het P. W. N., bij welke gelegenheid dan tevens een bezoek zal worden gebracht aan de Pro vinciale duingebieden. Terverheldering van het inzicht in de zich hier voordoende geo- hydrologische vraagstukken, hoopt de direc teur dan een nedere uiteenzetting te geven Wethouderszetel ter beschikking gesteld. Maandagavond kwam de afdeeling Oosthuizen van de S. D. A. P. in huis houdelijke vergadering bijeen. O.m. kwam de bezetting van de wethouders zetel ter sprake. Op advies van de raadsfractie besloot de afdeeling una niem den wethouderszetel ter beschik king te stellen Voorts werden ter ver gadering nog enkele ingekomen stuk ken behandeld, welke alle hun beslag kregen. ECONOMISCH-TECHNOLOGISCHE DIENST IN NOORDHOLLAND. Januari a.s. in werking. Ged. Staten van Noordholland deelen mede, dat verwacht mag worden, dat de economisch-technologische dienst voor die provincie over enkele maanden b.v. met Januari a.s. zijn werkzaamheden zal kunnen beginnen. De Raad van Ad vies is als volgt samengesteld: mr. J B. Bomans ,lid van Gedeputeerde Sta ten, voorzitter; Ed. Polak, lid van Ged. Staten, vice-voorzitter ;ir. H. J. M. Bek kers, directeur der N.V. Kon. fabriek voor rijtuigen en spoorwagens J. J Beynes .te Haarlem; C .C. W. Bonnet, eigenaar der firma Reus Slot en Bon net, te Broek op Langendijk; ir M. H. spoor", te Amsterdam; J. A. E. Ver kade, directeur van Verkade's Fabrie ken N.V., te Zaandam; H. Amelink, secretaris van het Chr. Nat. Vakver bond in Nederland, te Utrecht; F. van de Walle, 2e voorzitter van het Ne.:. Verbond van Vakvereenigingen; F. Brussel, secretaris van den Ned. R K. Fabrieksarbeidersbond te Den Haag; Th. G. C. Hooij, lid van de Prov. Staten; W. G. Scheeres, te Den Haag (electro- technisch en verlichtingsbbureau); secretaris: mr. M. A. Stufkens, referen- daiie ter provinciale griffie; adjunct- secretaris: mr. J. A. G. Baron de Vos van Steenwijk, adjunct-commies ter provinciale griffie. Gouden huwelijksfeest. Gisteren vierden de heer P. Spaan Fzn en diens echtgenoote, E. Spaan\Xater, hun gouden huwelijksfeest, temidden van familie leden, vrienden en buren. Zooals dat meer de gewoonte is, hadden ('e buren de driekleur uitgestoken ter eere van het gouden paar, dat zich in een goede ge zondheid mocht verheugen, al had de gouden echtgenoot ook een paar kwade jaren doorge maakt. De thans 70-jarige P. Spaan- en zijn 69- jarige vrouw, beiden rasechte Noordhollan ders en beiden in hart en nieren Noordho! landsche boer, begonnen hun huwelijkslever, in den Kogerpolder, maar na 8 jaar vertrok ken zij naar de Schermeer, waar zij thans aan den Blokkerweg 42 jaren lief en leed samen gedeeld hebben. De nog steeds levenslustige oudjes hebben het wel en wee van het boerenbedrijf meege maakt. Zij hebben goede tijden gekend, zij hebben kennis gemaakt met slechte jaren er, weten ook thans terdege, wat de huidige crisis beteekent! Wel is de toestand veranderd! We! heeft het boerenleven zich geheel gewijzigd! Nu geen kaasmakerij meer en al de drukte daar van, maar een veel rustiger leven, waar de melk dagelijks naar de zuivelfabriek gaat. De heer P. Spaan was vele jaren hoofd ingeland van het waterschap de Schermeer, maar moest voor deze functie bedanken, nu hij dit jaar 70 jaar werd. Verder was hij vele jaren poldermeester, welke functie hij ook thans nog waarneemt. Het feest werd gisteren op eenvoudige wijze gevierd, des middags door de famil'e en vrienden, des avonds door de buren De heer E. J. Voute onderscheiden. Bij K. B. is aan E. J. Voute secretaris van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskun dig Genootschap te Bergen (N.-H.) vergun ning verleend tot het aannemen var. de ver sierselen van Ridder in de Orde van den Witten Leeuw van Tsjecho-Slowakije. £atuU en Jmh&ouut DE NOORDHOLLANDSCHE SANEERING OPGEHEVEN. De Noordhollandsche saneering van den groenten-, fruit- en aardappelenhandel, welke eenigen tijd werd ter hand genomen door eenige vereenigingen van groentenhandela- ren, is op niets uitgeloopen Men deelt ons mede, dat in een vergadering is besloten, de N.-H. saneering op te heffen. Er bestond zeer weinig belangstelling voor. BROEK OP LANGENDIJK. Bestuursvergadering van de Langendijker Groenten Centrale. (Vervolg). Betreffende voorstellen voor de vergade ring der Prov. commissie achtte de heer Muller het gewenscht, dat in verband met de tweede actie, welke op touw is gezet door de gemeentebesturen, door de Prov. commissie adhaesie werd betuigd aan het desbetreffende adires. De voorz. achtte het niet gewenscht, dat de organisaties zich daar mee bemoeien, daar de oppervlaktesteun door hun gevraagd, van een heel andere strekking is dan de daadwerkelijke steun, gevraagd door de gemeentebesturen. Van de Prov. commissie was een verzoek in gekomen om de formulieren voor de inven tarisatie, welke op 20 Nov. a.s zal worden gehouden, nauwkeurig in te vullen en tevens van de handteekening te voorzien van den desbetreffenden bouwer. In verband met den plaats gehad hebbenden misoogst, waardoor de kwaliteit der pro ducten heeft geleden, wordt gewaarschuwd niet uit de hand te verkoopen aan scharre laars, daar dit moeilijkheden op zou kunnen leveren voor de betrokken tuinders. Evenals vorige jaren zullen ook dit jaar voor de maand December weer op beperkte wijze bonnen worden verstrekt ter bevorde ring van den handel. Er werd op gewezen, dat de aanvoerders de juiste getallen moeten opgeven van het product, dat geveild wordt. Op 1 December zal gedurende de winter maanden de veiling alleen des Maandags morgens om 9 uur beginnen. Medegedeeld werd dat dit seizoen 109 wa- gons doorgeiiraakie aardappelen zijn inge- kuild, waarvan er 89 zijn geleverd, alzoo een verlies van 18 pet. Behoudens enkele kleine te goeder trouw gemaakte fouten is de aflevering op correcte wijze en tot volle tevredenheid geschied. De heer Wagenaar (Koophandel) zou gaarne zien, dat niet te lang gewacht worde met het aanvragen betreffende verstrekking van bonnen Verder wenschte de heer Hoogland, wan neer ter veiling door een koopman een zeker getal wordt gekocht van een partij, dan niet de mogelijkheid open staat, dat andere kooplieden die gelegenheid krijgen om er zoo maar voor dienzelfden prijs een gedeelte toegewezen te krijgen. Laat deze ook op den knop drukken om het zelf te koopen. Den betaalmeester zal er op gewezen worden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7