D. O. S.--ALCMARIA 3-2. Na een nuttigen 2-0 voorsprong verliezen onze stadgenooten door een strafschop en tw>e zwakke momenten dezen belangrijken wedstrijd, waarin zij niettemin behoorlijk spel vertoonden. Wat de Alkmaarsche Boys deden. Van de Alkmaar-elftallen. Uit het Alcmaria-kamp. Anderiesen beschikbaar voor den strijd tegen Ierland. De Engelsche wedstrijden. der hoog over doel laat verdwijnen. De strijd gaat nu wat meer gelijk op en nadat Kee- sen nogmaals goed kan wegwerken, breken de Grand en v. d. Hilst gezamenlijk door, terwijl Indri den voorzet hard inschiet, die door Baars keurig wordt gestopt. Aan beide zijden worden enkele corners verwerkt, die slecht worden genomen, of worden weg gewerkt. Opnieuw weet Keesen een moeilijken bal keurig te verwerken, terwijl vervolgens In dri juist naast schiet. Een paar zeer ge vaarlijke Boys-aanvallen worden met moei te gekeerd en dit schijnt de rood witten te inspireeren tot grooter daden. De Amster dammers moeten alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Dan mag Bogneteau 'n corner nemen, doch ook de gastheeren ge ven niet thuis. Wederzijdsche kansen ko men, doch worden zeer goed bedwongen. Plotseling breekt v. d. Hilst door alles heen doch zijn schot gaat rakelings over Nadat Houtkooper zeer goed redt ten koste van een corner, weet Slikker deze keurig weg te werken. Opnieuw ontkomt het Volewijckers- doel aan een doorboring als v. d. Hilst goed doorbreekt, doch een gunstig resultaat juist uitblijft. Zeer goede wederzijdsche aanvallen volgen, doch beide verdedigingen zijn ongenaakbaar. Toch kan Hachman door de rood witte defensie heen glippen, doch ziet tevens kan over te schieten. De tijd verstrijkt en het is nog een enkele minuut voor rust ais v. d. Hilst en Poetskoke er van door gaan. Via den keeper gaat het leder van de lat langs den paal, juist tot corner, die die Grand echter achter plaatst. Na de thee eenzelfde spelbeela, alleen wordt nu nog enthousiaster gespeeld en reeds zijn zeven minuten vertreken als Kwa- dijk een corner van Indri juist naast kopt. Dadelijk daarop kopt v- d. Hilst goed in, doch Baars is er bij om het gevaar te voor komen. De Volewijckers doorstaan den korte druk zeer goed en kunnen zich ten slotte los werken. Nu bemerken we enkele prachtige staaltjes van doelman Keesen, die zeer resoluut ingrijpt. Poetskoke kan ook het doel niet vinden, daar hij een paar maal naast schiet. In deze periode laten vooral de Amsterdamsche linksback en Alkmaarsche spil zeer goed werk zien. Nog noteeren we een paar gevaarlijke Boys-aanvallen, doch het begeerde doelpunt blijft uit. Het wordt ter dege hoogspanning, waarbij Keesen enkele malen „ontspanning" brengt Eenmaal keert hij een tot drie ingeschoten bal. Dan komt het moment van den dag. De Grand speelt het leder zeer goed af, drie Boys zien we op het heiligdom van Baars af stormen en het is Indri, die nog met een tik na 30 minuten het pleit voor loopig beslist, 1—0. Doch dan komt met een Keesen er weer aan te pas, die zeer voor treffelijk werk doet. Dan wordt het pleit volkomen beslist, als v. d. Hilst goed doorbreekt en in het beruchte gebied ten val wordt gebracht. De toegestane penalty wordt door hem in een doelpunt omgezet, zoodat de rood witten een nuttigen 2—O-voorsprong hebben. Op nieuw echter wordt Keesen nog eens ge ducht aan den tand gevoeld doch het einde komt zonder eenige veranaeriftg Scheids rechter Vaassen leidde voortreffelijk op de hem rustige wijze. Het Is zoo langzamerhand alweer twee maanden geleden, dat Adcmaria voor het laatst het zoet van de over winning mocht smaken. Sindsdien heeft men zich vóór iederen competitiewedstrijd steeds weer opnieuw afgevraagd of de ploeg zich zou herstei len, omdat de punten zoo langzamer hand dringend noodig worden, willen de withemden niet aan het eind van dit seizoen in dezelfde weinig benijdens waardige positie komen te verkeeren van de laatste twee jaren. Gisteren scheen het lang verwachte herstel dan eindelijk te zijn ingetreden. Twee goede doelpunten van Homan en Gerritse schonken Alcmaria een goede 2—O-voorsprong, terwijl het achtertrio, dat door de opname van Ko ning geducht versterkt bleek, den beweeglij ken D.OS.-aanval, vrijwel volkomen in be dwang hield. Opmerkelijk was het, dat Bijlsma thans veel rustiger en beter werkte dan de laatste maanden het geval was. In de middenlinie was het weer Rootring, die door zijn onvermoeid werken de aandacht trok, terwijl de voorhoede als linie zeker vol doende kon worden genoemd. Technisch staken onze stadgenooten zeker boven de Utrechtenaren uit, die op hun beurt over meer enthousiasme beschikten. Dat enthousiasme was oorzaak, dat zij zich herhaaldelijk tot practijken lieten verlei den, die niet door den beugel konden en die den wedstrijd meermalen een onaangenaam cachet gaven. Zeer jammer was het daarbij te moeten constateeren, dat de scheidsrechter hiertegen onvoldoende optrad, niet dat hij voor één der ploegen meer sympathie betoonde dan voor de andere, maar wel omdat hij voor zijn taak niet was berekend. Hij floot herhaal delijk te laat of liet zich door het publiek of spelers intimideeren. Dat publiek was gezien de ontmoeting U.V.V.A.F.C. nog in vrij groote getale opgekomen, zoodat het weinig comfortabele en zeer gladde D.O.S.-terrein tegen tweeën met een haag van bezoekers was omringd. De wedstrijd. Het is even twee uur, als scheidsrechter Leurs, voorzitter van A.D.O., de volgende elftallen laat aantreden: D.O. S. v. Velzen v. Sandwijk de Lang v. d. Lek Weber Brouwer v. Leur Jr. Veltmeyer v. Leur Sr. Dumontier Schreuder o Gerritse Homan Plas Hiemstra v. d. Pol Lengers de Grand Rootring Koning Bijlsma Rampen Alcmari, D.O.S. wint den opgooi en verkiest tegen den zon in te spelen. Homan trapt dus af en reeds direct komt de bal via Plas bij Gerrit se, die echter het leer weer kwijt raakt. De Utrechtenaren nemen den aanval over, doch eerst strandt de gevaarlijke Dumontier op buitenspel, terwijl Bijlsma daarna tot tweemaal toe een aanval onderbreekt. Rampen krijgt zijn eerste werk te verrich ten, waneer hij een schot van verren afstand met moeite stopt. Een oogenblik later is de snelle Schreuder aan zijn bewaking ontsnapt, doch zijn voorzet belandt op het net van Alc- maria's doel. De uittrap stelt Homan in staat de eerste schuiver op het doel der „kanaries" te lossen, die echter niets oplevert evenals een moment later een uitval der Utrechte naren. Alcmaria komt geleidelijk meer in den aan val, doch het gladde veld en 't stevig spelen de DO.S. voorkomen voorloopig alle onheil. In de volgende minuut breekt Koning alleen een dreigende aanval en wanneer een minuut later Lengers voor open doel mist, weet Rampen het harde schot van Schreuder toch nog te stoppen. Na den uittrap bemachtigt v. d. Pol den bal. Op den grond liggend weet hij toch nog een schot te lossen, dat de D.O.S.-keeper ech ter naar behooren stopt. Goed spel van Lengers stelt Gerritse in staat een voorzet te geven, doch op het be slissende moment wordt hij straffeloos in den rug geloopen. Ook Koning wordt daarna ten val gebracht, waardoor Rootring slechts ten koste van een corner kan redden, die ech ter niets oplevert, evenals onmiddellijk hier na een goed schot van Gerritse dat gestopt wordt. Herhaaldelijk tracht Alcmaria een aanval op te bouwen, doch eenerzijds wordt het korte samenspel te ver doorgevoerd, terwijl anderzijds de fanatiek spelende D.O.S.-backs den bal in alle standen opruimen. Een goede door Gerritse genomen hoek schop wordt dan weer weggewerkt, evenals een vlugge uitval van D.O.S. Op unfaire wijze meent daarna de D.O.S.- linksback Homan te moeten nemen, met het resultaat dat de vrije trap tegen Alcmaria wordt genomen. Rampen moet nu eenige gevaarlijke scho ten verwerken, wat hij op resolute wijze doet. Reeds denken wij een voorzet van Plas in het D.O.S.-doel te zien verdwijnen, maar ook deze kans wordt verijdeld. Doch de volgende Alcmaria aanval is suc cesvoller. Alcmaria leidt na 25 minuien. Homan komt dan in het bezit van den bal. Handig dribbelt hij door de D.O.S.-linies, geeft het leer een moment aan Hiemstra af, die het weer vrij maakt voor Homan, die daarna van dichtbij een kogel op het D.O.» doel lost, die van Velzen te machtig blijkt, (O11). Onmiddellijk na den aftrap is het v. d. Pol, die hard in het D.O.S.-zijnet schiet Twee minuten later maakt de Alcmariaan zijn fout weer goed. De voorsprong tot 2O vergroot. Een door hem opgehaalde bal geeft hij op het juiste moment aan Gerritse over, die voor de zooveelste maal wordt gehaakt. Toch weet hij het leer in zijn bezit te hoi en cn voor het D.O.S.-doel gekomen, sch:et hij het keihard in den uitersten hoek, zocilat de stand thans 2—-O voor Alcmaria is. Het spel van D.O.S. begint meer en meer het toelaatbare te overschrijden. Herhaalde lijk worden Alcmarianen vastgehouden of te gen den grond gewerkt. Dan krijgt Ramoen weer werk te verrich ten. en vrije trap voor hands van de Granc en een scherp genomen hoekschop maakt hij onschadelijk, evenals een felle aanval van v Leur Sr. Alcmaria komt nu weer opnieuw in den aanval, waarbij zoowel Gerritse als Homan het Utrechtsche doel in gevaar brengen, waar de keeper echter op zijn post is. Een volgende door v. d. Pol geleide aanval levert een hoekschop op, waarbij de D.O.S.-keeper den bal uit zijn handen laat vallen, zonder dat dit echter schadelijke gevolgen heeft. Bijlsma raakt vervolgens tot 2 maal toe in een heftig duel gewikkeld, waaruit hij beide malen als overwinnaar te voorschijn komt Een snelle aanval van den oudsten v. Leur brengt Rampen in een moeilijke positie, doe hij weet den bal nog uit het uiterste hoekje Ie grabbelen en corner te stompen, die ook alweer niets oplevert. Tot twee maal toe moet het spel thans onderbroken, eerst voor Gerritse, die een schop krijgt en daarna voor Dumortier, die kans ziet zichzelf te mishandelen. Resoluut slaan Bijlsma en Koning vervo gens tot drie maal toe een D O S.-aanval a tewijl daarna v. Leur Sr. voor open doe naast kopt. Rampen bezorgt de weinige AIcmaria-aup porters daarna een rilling, als hij den ba! uit een hoekschop op de doellijn slaat. Het Utrechtsche publiek juicht reeds voor een doelpunt, dat echter niet blijkt te zijn ge scoord. 2 minuten te laat fluit de scheidsrechter dan voor de rust. De 2e helft Na de hervatting begint Alcmaria weer met aan te vallen De zon is verdwenen, zoo dat de withemden en in het bijzonder Ram pen daar geen last meer van hebben, Koning en Homan valle herhaaldelijk op en een goede pass van de laatste stelt Gerritse in staat een kogel te lossen, die rakeling langs het D.-doel gaat, terwijl daarna van Velzen tot tweemaal toe een Alcmaria-aanval order breekt. Op een moment, dat zulks niet wordt ver wacht, wordt de voorsprong verkleind. De Grand loopt wat forech op Veltmeyer in, wat de scheidsrechter aanvankelijk niet straft. Het loeien van het publiek doet hem echter tenslotte naar de witte stip wijzen, vanwaar Weber den bal onhoudbaar langs ?ampen knalt (1—2), Na den aftrap weet Plas een corner te for- ceeren, die op de D.O.S.-doellijn een zelfde situatie doet ontstaan als kort tevoren bij Alcmaria Alcmaria tracht herhaaldelijk den voor sprong te vergrooten, doch teveel spelers in het Utrechtsche doelgebied voorkomen de kans tot scoren. Een aanval der kanaries brengt Bijlsma zoodanig in het nauw, dat hij op eigen doel schiet, vanwaar de bal tot hoekschop wordt verwerkt, die geen resultaat oplevert, evenals een zelfde door Koning veroorzaakte situatie. Dan zien we v. d. Pol weer eens het DO. S.-doel onder schot nemen, waar v. Velzen echter op z'n post is. - Voor het eerst ontstaat in de Alkmaarsche achterhoede het beruchte misverstand, dat thans nog geen gevolgen heeft. Vinnig blijft D.O.S. aanvallen, maar Bijlsma en Koning verrichten uitmuntend werk- Toch denken we Dumortier gelijk te zien maken, doch de Utrechtenaar faalt op het beslissende moment. Aan de overzijde verknoeit Hiemstra voor open doel staande een hem door v. d. Pol ge boden prachtkans, door van dichtbij hoog over te schieten. Nadat de beide achterhoeden nog enkele aanvallen onschadelijk hebben gemaakt, waarbij v. d. Pol nog eenmaal juist in de landen van Velzen kopt, ontstaat de gelijkmaker. Bijna alle spelers zijn op het Alcmaria- doel teruggetrokken, zoodat er geen ruimte is, om den bal behoorlijk op te ruimen. Toch is het de gevaarlijke Ehimortier, die iet leer uit een warboel van beenen weet te bemachtigen en het met een forech knal ach ter Rampen doet verdwijnen, zoodat Alcma- ria's voorsprong thans geheel verloren is ge gaan. De Utrechtsche rechtervleugel krijgt nu ïerhaaldelijk vrij spel, waardoor eenige ge vaarlijke schoten langs Rampen's doel sui zen. Eerst weet de Grand op het laatste mo ment een hoekschop uit het doel te koppen, terwijl even later Rampen een hard schot var. Dumortier over den lat tipt. De hoekschop evert niets op. Nog even zien we Homan op gniepige wijze tegen den grond loopen. Dan voltrekt zich 8 minuten vóór tijd het noodlot. D.O.S. scoort het winnende doel punt. Dumortier, wiens bewaking door de mid denlinie thans geheel onvoldoende is, weet nu voor de zooveelste maal te ontsnappen In de Alkmaarsche defensie wordt even gewij- Eeld met hem aan te vallen en als Bijlsma tracht alsnog te redden, wat er te redden valt, doch te laat. Luid gejuich van het Utrechtsche publiek verkondigdt, dat D.O S. de leiding heeft genomen, wat met nog enkele minuten te spelen zeker de overwinning bc teekent. De laatste minuten zijn wellicht de meest fanatieke. Alles schijnt bij D.O.S. thans ge oorloofd te zijn. De Utrechtsche backs depo- neeren den bal zoover mogelijk in de naast bijgelegen weilanden en slooten. V. d. Pol en Lengers trachten nog een laatste kans te scheppen en Ehimortier komt nog eenmaal voor Rampen, dan kondigt scheidsrechter Leurs het einde van dezen weinig aangenamen wedstrijd aan Nabeschouwing Alcmaria heeft dus zij het ook met eere verloren. Tpch heeft deze ontmoeting iets bemoedigends opgeleverd. De achterhoede is n.1. niet meer zoo zwak dan in de vorige wed strijden,terwijl het spel van de geheele ploeg vanuit technisch oogpunt bezien, zeker voldoende is. Alleen het tot het uiterste doorgevoerde samenspel voldoet ons niet. Er is echter o.i. geen reden tot groote on gerustheid. Wanneer het elftal Zondag a s tegen Vriendenschaar de tanden neg eens rp elkaar klemt, bestaat er zeker de kans op een behoorlijk eindresultaat. Eén ding heeft ons echter verwonderd. Alcmaria heeft de achter- en voorhoede her haaldelijk gewijzigd, doch de middenlinie waar o.i. de zwakke plek zit, heeft men tot nu toe ongewijzigd gelaten. Natuurlijk hebben alle spelers zich geheel naar beste krachten gegeven, doch het wordt nu heusch tijd, dat Alkmaar weer eens een paar punten verzameld. Met den thuiswedstrijd tegen Vrienden schaar is de eerste competitiehelft dan be ëindigd, waarbij teveel kostbare punten in het strijdgewoel zijn gebleven. zwaargewicht middenvoor was er ondanks zijn dikte als de kippen bij en werkte den bal over de lijn, zoodat de stand na ongeveer 20 min. weer gelijk was Niet lang daarna deed de spil van Ai* maar een poging om den Mevo-keeper te verschalken, ook al met een schot van groo- ten afstand, dat de keeper naar het voor beeld van zijn collega aan den overkant met den voet uit het doel wou werken. Dit soort werk is echter beter toevertrouwd aan een veldspeler, die maar eens voor een ver andering in doel staat, dan voor een keeper in de werkelijke beteekenis van het woord Hij raakte den bal dan ook maar half en weer was het middenvoor die no E ceerde. Dit was de Alkmaar voorhoede nog niet naar den zin en bij 'n missen van de Mevo- verdediging was het de rechtsbinnen, die zich een niet te missen kans schiep, welke hij dan ook prompt in een doelpunt om zette. Alzoo brak de rust aan met een 3—1 voorsprong. Direct na de rust pakte Mevo krachtig aan en na eenige vergeefsche pogingen ver kleinde deze den achtrstand tot 3—2. Met zoo'n stand was de Alkmaar-voorhoe de echter niet tevreden, want met een 3—2 stand was alles nog mogelijk en de over winning nog lang niet zeker. Bij een aan val kwam de bal bij den rechtsbuiten te recht, deze bedacht zich niet lang en met een flink schot in den uitersten hoek lag no. 4 in het Mevo-doel. Dit gaf den burger weer moed en de Alkmaar-invaller kee per kon zich weer wat vrijer bewegen. Het was thans weer Mevo, dat het laatste kwartier flink in den aanval kwam, doch verder dan een derde doelpunt kwam zij niet en Alkmaar II heeft voor 't eerst van dit seizoen gewonnen en daar zal iedereen het ook wel over eens zijn, geheel verdiend. Alkmaar III ondernam de reis naar Ber gen om het tweede elftal van dien naam partij te geven. Dit was ook al een return wedstrijd. De eerste in dit seizoen werd met 3—2 gewonnen en thans met 2—1, wat, ge zien de jeugd van de meesten van ons elf tal, 'n gunstig resultaat is, tegen zoo'n elf tal van Bergen, dat nogal eenige oude rot ten telde, die het spel nog wel beheersch ten, doch die hun tekort aan vlugheid trachtten aan te vullen met kracht en spraak zaamheid, waardoor de scheidsrechter zich nog al eens liet intimideeren. De spelers van Alkmaar lieten zich ech ter niet van de wijs brengen en het waren de jeugdige links- en rechtsbinnen, die zorg den dat binnen 20 min. Alkmaar een 2O voorsprong kon nemen met welken stand ook de rust inging. Na de rust probeerde Bergen alles, doch het was pas 2 min. voor het einde, toen er een tegenpunt kwam en zoo doende kwam de overwinning van Alkmaar haast niet meer in gevaar en bij 't laatste fluitsignaal was de stand dan ook 2—1 voor Alkmaar III. candidaten op: Akersloot, Alkmaar, Ur- 6em en heeft slechts 1 punt verloren. Voorloopig staan ze dan ook onbedregj aan het hoofd en wachten nu weer op een thuiswedstrijd. Bii de adspiranten vinden we een uit- ctekend resultaat Alcmaria B tegen Bovs A 2-0. Werkelijk een prestatie voor do'B-ploeg. Zouden ze op 't eind toch nog boven dit elftal op de ranglijst komen9 't Zou uitstekend zijn, maar toch heeft de B-ploeg z'n grootere broer Alc- maria A hiermede een behoorlijke dienst Unnaria D won ook weer met 6—fl Ik had niet anders ver wacht, hoewel bij voetbal alles moge- 2 fabri- van D. T. S. a. Het eerste elftal zag kans na een pitti- gen wedstrijd het bezoekende Volewijckers met 20 te slaan. Elders in dit blad hier over een verslag. Voor het tweede- en dierde elftal, werden respectievelijk het O. S. V. en Z. V. V.-terrein afgekeurd, terwijl alle overige elftallen vrij van spelen waren Echter de A-adspiranten kwamen nog in actie en moesten Alcmaria B op het sportpark partij geven. De jeugdige rood witten lieten net met een 2—O-nederlaag leelijk zitten. Alkmaar II bond den strijd.in de morgen ochtenduren aan tegen de plaatselijke ver- eeniging over de Friesche brug Mevo. Alkmaar kwam weer eenigszins in gewij zigde opstelling uit, vooral wat betreft de plaats onder de lat, ditmaal was die toe vertrouwd aan iemand die nog nooit te vo ren de functie van keeper had vervuld. Hij kweet zich echter zeer goed van zijn taak en heeft laten zien dat goede wil veel ver goedt. Ondanks het zeer gladde veld werd er met veel animo gespeeld en was het een vlug op en neergaande strijd met wisselen de kansen. Mevo was echter het eerste aan bod; de midvoor werd even vrij gelaten, kon een goed schot op doel richten, hetwelk Alkmaar's keeper te machtig was en na 10 min. spelen was het 10 voor Mevo. De Alkmaar-voorhoede was echter zeer strijdlustig en schoot uit alle standen op het Mevo-doel. De linkstinnen loste van grooten afstand een schot dat de keeper wel stopte doch niet kon wegwerken en de We schijnen bij den laatsten wedstrijd van het derde deze ploeg een te groote pluim gegeven te hebben, want nu hai hei 3e het hee' wit gemakkelijker, ten minste op papier en had 6lechts 1 inval Ier Maar ziet h'j liet aanvangssignaai tegen K. V. V. 2 hal Alcmaria negc-n spelers, de twee overigen ham en last van bcenwindse'.s, In elk geva', waren ei met En K. V. V. profiteerde d^or it. brie minuten 3 goals te maken. Toon pa werd Alcmaria wakker en voltallig, maar was het al te laat. Tot overmaat van ramp kwam een fiksche stortbui de gemoederen kalmeeren en het toch al vette K. V. V. terrein werd een ware modderpoel, 't wa6 in één woord treurig. Werkelijk een raadsel dat er doorge speeld werd. Sommige spelers waren na afloop haast niet meer te herkennen. Enfin, 't derde haalde op tot 32, toen kwam bovengemelde stortbui, en 't eind was 52 voor K. V. V. 2, na een ware glijpartij, weike een zeer onvoldaan ge- voldoen gevoel achterliet bij de 6pelers van het derde, die op alle^ gerekend hadden, maar op zoo'n partij niet. Het vierde deed 't beter en schudde na een goede partij voetbal Oudorp I van zich af. Alcmaria maakte er al spoedig 1—0 van, welke stand met rust tot 3—0 opgeloopen wa6. Vooral de tweede goal is vermeldenswaard; v. d. Meer, de Alc- maria-r'echtsbuiten heeft de bal bij de lijn, hij wordt aangevallen en ten val gebracht, maar weer toch al vallende een hooge bal te geven in de richting van het doel, waar de keeper geen hand naar uitsteekt, terwijl v d. Meer met z'n neus in 't gras ligt. Na de thee komt Oudorp opzetten en heeft al spoadig succes (3—1) Vooral da achterhoede is hier actief let terdege op Alcmaria's m'ddenvoor B is. die regel matig geschaduwd wordt. Dit heeft ten gevolge dat de binnenstere vrijer komen en de Groot en Blocthoofd profi- tecren hiervan, door samen een goal te maken. (4—1). Weer maakt Oudorp een tcpengoal (42), als M'aiboer even niet klem is, maar ook Alcmaria vindt 't nog niet genoeg en maakt er 5—2 van. Het vierda staat nu vrijwel ovibpdre''rd aan den kop met 4 punten voorsprong op nr. 2. Het vijfde liet een veer. 't Eerste ver- liespunt is er. tegen Ursem werd 11 gespeeld 't Vijfde knapt ecb'.er zoo zoet jes aan allo uitwedstrijden tegen mede lijk is. Het vraagstuk, wie de 6p1lplaats zal bezetten in het Nederlandsche elftal, dat op 8 December a.s. te Dublin tegen Ier- land zal spelen, is voorloopig weer op verheugende wijze opgelost. Anderiesen is, nadat van de zijde der Keuze-Commissie een beroep op hem was gedaan, op zijn besluit om niet meer voor de nationale ploeg te spelen, teruggekomen en heeft besloten zich voor dezen wedstrijd weer beschikbaar te stellen. Daar bovendien waarschijnlijk ook v. Nellen alsnog in de gelegenheid zal zijn de reis naar Ierland mede te maken, zal dus het Nederlandsche elftal in de sterkst mogelijke formatie tegen de Ieren kunnen aantreden. Het Volk meldt: Men zal zich herinneren dat Anderiesen kort voor den laatsten interland-wedstrijd te gen Denemarken besloot om na dien wed strijd niet meer voor het Nederlandsche elf tal uit te komen. Het hoofdmotief, waarop dit besluit gegrond was, was gelegen in het feit, dat de training en voorbereiding van de ploeg hem te veel tijd kostte, welke hij aan zijn gezin moest onthouden. Trouwens, ook van Ajax-zijde was reeds bezwaar gemaakt tegen het feit, dat niet minder dan vijf Ajax-spelers door de Neder landsche elftalclub en de oefeningen te Den Haag en Rotterdam werden opgeëischt, een omstandigheid, waardoor de eigen clubtrai ning niet tot zijn recht kwam en waaraan men van den kant der Amsterdamsche rood- witten de mindere successen van de ploeg voor een deel wijt. Daarop hebben besprekingen plaats ge vonden tusschen de T.C. en de Ajax-leiding, waarin werd overeengekomen, dat gezien de uitstekende training van Reynolds de Ajax-spelers van de Fiaagsche en Rolterdam- sche training vrijgesteld worden, een belof te, die tfouwens reeds eerder door den heer Lotsv gedaan was, doch waaraan door ver schillende omstandigheden nimmer gevolg was gegeven. Hierdoor is thans Anderiesen's hoofdbe zwaar komen te vervallen en daar bovendien enkele andere bezwaren uit den weg geruimd zijn, staat niets zijn uitkomen voor het Ne derlandsche elftal meer in den weg en mag het spil-vraagstuk, dat de Keuze-commissie groote zorgen baarde, daarmede opgelost ge noemd worden. Ook Van Nellen beschikbaar. Inmiddels is een andere verheugende om standigheid, waaronder het Nederlandsche elftal den strijd tegen de Ieren tegemoet gaat, hierin gelegen, dat ook v. Nellen voor de ploeg beschikbaar is. Verleden week, in den wedstrijd RotterdamBondselftal, heeft de DH C.-er zoo uitstekend gespeeld, dat alge meen betreurd werd, dat hij door beroepsbe zigheden verhinderd was de reis naar Du blin mede te maken. Ook hierin is evenwel een gelukkige oplossing gevonden, zoodat v. Nellen eveneens tegen de sterke Ieren zal kunnen spelen. De Keuze-commissie had inmiddels nog aan de mogelijkheid gedacht om Kammeijer, den Haarlem-spil die ook candiaaat voor de spilplaats was de linksbuitenplaats te laten innemen, een gedachte, die men overi gens nog niet losgelaten heeft. Daar Kam meijer echter niet in de gelegenheid is aan den Engelsch-Iersche trip deel te nemen, be hoefde aan dit denkbeeld voor dezen wed strijd verder geen aandacht te worden be steed. Reisplan naar Dublin- Omtrent de reis zelf vernemen wij, dat de leiding van het gezelschap, dat uit vijftien spelers zal bestaan, berust bij het bestuurs lid, tevens voorzitter der Technische commis sie, den heer O. de Vries, terwijl de techni sche leiding in handen is van de heeren Mundt en Triebel. Dinsdagavond vertrekt het gezelschap per Batavier-lijn naar Lon den, waar het Woensdag den grooten wed strijd EngelandDuitschland zal bijwonen waarna Donderdag naar Dublin doorgereisd wordt. De Sunderland kan zich als leider der eerste divisie handhaven uitslagen van de gespeelde wedstrij den voor de Engelsche League luiden Arsenal—Wolverhamptpn W. Birmingham—Aston Villa Blackburn R.—Preston N. E. Chelsea—Brentford Grimsby Town—Everton Leeds United—Bolton W. LiverpoolDerby County Manchester C—Sheffield W Stoke City—Portsmouth SunderlandMiddlesbrough VV. Bromw. A Huddersfield T De stand der leiders is momenteel: Sunderland 16 11 2 3 4826 Huddersf. T. 16 9 4 3 26—19 Derby C. 16 8 5 3 24—14 Arsenal 16 7 5 4 35—H Toen de rust inging was er voor Sunder land alle redenen aanwezig om pessinrst'f0 te zijn. Een 1-O-achterstand te "en brough plus een niet in juisten vorm spelen' de ploeg waren de oorzaken. Maai zie-*" 4-0 2-2 1-1 2-1 0—4 5-2 0-0 3-0 2-0 2-1 1-2 24 22 21 19

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10