Qwteettie '.aden £atuU m Jumèouw Zo n rheumaliek! 1 ^Provinciaal Tlieums tBUwailaiid DE LAATSTE LES VAN LANGELOT LIMMEN R hI Van f 13 750 ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR! NOORDSCHARWOUDE OTERLEEK WARMENHUIZEN OUDE NIEDORP STOMPETOREN Tragisch auto-ongeval bij Hengelo. Kindje van drie maanden gedood, verscheidene personen gewond. uit de verdere besluiten in de vergade ring van Prov. Staten mag blijken, dat ons vertoog ingang bij U heeft gevonden on OUZ« gemeenten gespaard mogen blij ven voor het verlies van de bedrijven, welke zij grootendeels op verlangen van de provincie met vlijt en beleid hebben opgebouwd en die zij; vooral moeilijke omstandigheden wel aller- onder de thans heerschende uiterst minst kunnen missen, terwijl boven dien, naar onze innige overtuiging, het beheer daarvan het allerbest gedecen traliseerd, d. w. z. in handen van de ge meentebesturen, kan worden gevoerd. Pit adres is geteekend door de burge meesters en secretarissen van Hilver sum. Bussum en Alkmaar. - j MV AUIICIl Z1CIL. WOK werd n debat tusechen den heer Dekker en a over«e raad8leden en en W. gevoerd over de verhooging van den post correspondent Arbeidsbeurs van 150 op 175. heer Dekker vond clat men beter een kon aanstellen, daar de correspondent voor zijn werk had spr. niets dan lof werk genoeg heeft op de secretarie en men in weer werk voor een ander heeft. Zoowel B. en W. als al de overige raads elen gevoelden niets voor veranderen, lenslotte werd de begrooting vastgesteld ontvangsten en uitgaven op 70.152.10, onvoorziene uitgaven 118.497. De Vrijdagmiddag om half twee gehou den raadsvergadering werd door alle Inden bijgewoond. Ook de publieke tribune was diwt bezet. Na afhandeling van een reeks ingekomen stukken kwam aan de orde de cir culaire van Oed. Staten over de jaarwedden van burgCTWster, secretaris en ontvanger, -waarmede de raad zich vereenigde. Van de Coöp. Boerenleenbank alhier kwam bericht, dat het tuinderscrediet werd opge heven. Het nadeelig saldo (een luttel bedrag) is voor rekening Rijk en Gemeente. Ingekomen was een verzoek van den L.T.B. om regeling der steunverleening of werkver schaffing- B. en W. stelden aanhouding voor daar het adres niet ter vise had gelegen. De voorzitter verzekerde, dat naar een oplossing wordt gezocht, men zal spoed betrachte?:. Ingekomen was voorts een verzoek van „St. Deus Dedit" en de r.k. bouwvakarbeiders om een betere regeling voor de werkverschaffing B. en W. stelden voor een werkweek met eer. loon van 2 50 per dag, daarna een steun werk en kindertoeslag van af het 2e kind beneden de 14 jaar met een maximum bedrag van 3, kolentoeslag 1. B. en W. verwerpen het verzoek om één maal per dag te mogen stempelen, feitelijk behoort het laatste tot de competentie van den burgemeester. De heer Bult was een voorstander van standaardloon. Als ze een week werken en daarna een steunweek, wordt het geheel nog laag. De heer Dekker vond een loon van f 1 per dag (in de steunweek) voer vuilnis varen te laag. Voorts stelde spr. voor het loon te be palen (in de werkweek) op 3 per dag. Na uitvoerige bespreking„werd het loon bepaald op f 2.75 per dag en het andere roo- alsB. en W. voorstelden Daarna kwam in behandeling een voor- stel om verlaging van aansluitingskosten hij de radio-centrale. B. en W stelden voor een verlaging tot 4 per aansluiting. Over dit onderwerp werd uitvoerig gediscusseerd ♦eri alotte werd een voorstel-Dekker, om de aan sluitingskosten over 8 maanden te mogen betalen, door B en W. overgenomen en goed gekeurd. Een ontwerpbesluit tot wijziging begroo ting 1935 (eenige af- en overschrijvingen) werd goedgekeurd. Besloten werd tot een kasgeldleening, groot 10.000, rente 4V2 pet. en een reke ning-courant Overeenkomst met de coöp boerenleenbank, groot 15.000 De 'egesgel- den voor ventvergunning (alleen voor bur gers) werden verlaagd van f 0.25 op 0 15 per week. B. en W stelden voor om ook in de be bouwde kom van kracht te doen zijn de reclameverordening, waardoor men rege lend kan optreden tegen ontsierende reclame, welke bedenkelijke vormen heeft aangenome.i Conform besloten. Goedgekeurd werd een voorstel van B en W. om het reglement van het Burg. Armbe stuur te wijzigen door daarin op te nemen «en verzekering tegen diefstal of inbraak. Hierop kwam in behandeling een verorde ning regelende betalingen voor crisis-zieken fonds voor werkloozen, steuntrekkers of voor hin die werkzaam zijn in werkverschaffing. B. en W. zeiden, dat meerdere werkloozen ®et betalen achter zijn en ook zijn er onder die er zich aan onttrekken. B. en W wilden nu een regeling, waarbij de gemeente 1/3, het Ziekenfonds 1/3 en de dokter 1/3 der premie betaalt. Voor de werkloozen, die nog g^en laar in de gemeentelijke werkverschaffing ]ffltzaam zijn, stelden zij voor 1/3 te bc talen. Hoewel de heeren Bult en Dekker nog al bedenkingen aanvoerden en de regeling voor allen (voor zoover mogelijk) gelijk wi^ «en stellen, werd het voorstel van B. en W 2st. aangenomen. Begrootinget Aan de orde kwamen de begrootingen ««.bedrijven en van de gemeente. beheer Bult zou gaarne zien, dat de leden begrooting thuis kregen, men kan dan ru»j|g bestudeeren. begrooting burg. armbestuur werc Z 107769" 'n ontvangsten en uitSaven °P va^6 kgrooting van het radiobedrijf werd in ontvangsten en uitgaven op van'*" W. zullen onderzoeken een klacht dio r ^kker inzake een ambtenaar u„'•20nder dat de raad hieraan zijn goed rv"£ verleende, werd gekort, een hp£f°°ting 0EB- vaat8eateld 2ittp'! ~f gemeentebegrooting bracht de voor- v verschillende hoofdstukken in ont den an uit8aven naar voren. We teeken guidl'"1: al de burgemeester-secretaris 4500 iXj^rwedde heeft, n.1. 2850 veronpdi' Wethouders hebben elk etnolumlr,?' gemeenteveldwachter (met i3tn l t>n) f 1570, de gemeente-ontvanger 15oo\ h ,8fmeentewegwerker 1350 (is 4261 L i! Jager openbaar onden 'ijs kost !*8rootino ,.bl)zonder onderwijs 5768. De Kunnen r va8t bij werkloozenarbeid. voor de Jl, nu niet eens wat meer doen ,eer DetiL i°°zen en tuinders, vroeg de 61 hooren erw'j' 0e heer Bult zijn stem ren, beiden tuinders en kleine boe- beiders l ben het niet beter dan de ar *t') docl^h'.!, f e.n w we zijn van goeden op niet gemakkelijk. Met dit antwoord was de heer Del.ker niet tevreden. In Akersloot pakt men het anders aan. Is het nu hier niet mogelijk om met overheidssteun (regeeringssteun) werk te vin den? Spr. dacht van wel. De voorzitter beloofde, dat B. en W. werk- objecten onder de oogen zullen zien. Ook tiff-rr* 'n ii. - Pijnen van rheumatiek-aanvallen maken (J soms machte loos. Neemt bij de eerste verschijnselen van zo'n aanval Aspirln. Ook U komt dan tot de conclusies Uitsluitend verkrijgbaar In da oranja-bandbulsjas v. 20 tebl. 70 ets. an oran)azak|as v. 2 tabl. 110 ets. NOORDERMARKTBOND TE NOORDSCHARWOUDE Het veilingsbestuur van den Noordei- marktbond te Noordscharwoude vergaderde Vrijdagmiddag in het vergaderlokaal in het «taaikantoor. De heeten J. Bakker en Jb. Groen Az. hadden bericht van verhindering gezonden. Oo voorstel van den voorzitter, den heer J. Ootjers, zal namens de vergadering een schrijven aan den heer Bakker worden ge zonden met de betuiging van de deelneming van alle bestursleden bij het overlijden van zijn vrouw. De omzet over October. De voorzitter deelde mede, dat men over de maand October den goeden omzet had gehad van 177 952,05. In het minimum- prijzenfonds werd 889,76 gestort In luii van dit jaar zijn 151 wagons vroege aardap- )elen doorgedraaid. Afgeleverd heeft* men liervan 1.318.214 K.G., zcodat men een goed resultaat heeft gehad Er is pl m. 12 minder afgeleverd dan opgeslagen Er was een belangrijk kwantum zieken bij dit minder geleverde. Oevraagd werd of de zieke aardappHen nog werden uitbetaald. Het antwoord luidde ontrennend. Ook werd gevraagd, cf degenen die 9traf verdiend" hadden, deze ook kregen. De voorzitter antwoordde, dat dit wel het geval is. Ze moeten het teveel ontvangene terugbetalen Bovendien zal een boete van 1.50 per 100 K.G. voor het niet geleverde moeten worden betaald. Degenen, die ze niet gced hebben verzorgd, krijgen een boete van 0.50 per 100 K G Men vroeg verder, wat er tegen is, dat de zieken worden uitbetaald. Het zijn toch de aardappelen van de regeering. Hierover zijn de meeningen wel verdeeld Juridisch heeft men geen recht op steun, omdat niet ge leverd is. Omdat het hier een uitzondering «treft. zou het misschien mogelijk zijn, dat steun wordt uitgekeerd. Er word wel aan ge werkt door sommigen. De totaal-omzet over 1935 was tot en met October pl.m. 975.000. Ingekomen was een uitnoodiginp van den Plantenziektenkundigen dierst voor een ver gadering te Alkmaar over de resultaten van net onderzoek van de bestrijdingsmiddelen van de draaihartigheid Deze middelen had den niet den gewenschten uitslag. Een der afgevaardigden deelde mede, dat door hem een proef was genomen met zg nicotine-zeef. Het resultaat was nihil Het dag. bestuur zal naar deze vergade ring gaan De Vereen, van Westfriesche gemeente besturen verzocht een subsidie te mogen ont vangen, aangezien de meeste gemeentebt- sturen geen subsidie meer mogen gever, wegens den financieelen toestand. De kas is uitgeput, er is zelf een tekort. Gevraagd wordt 5 cent per lid. Het dag. bestuur stelde voor, het bes'uur te machtigen deze uitgave te doen, wanneer ook de anderen het doen De heer Hazeloop als rijkstuinbouwconsu- lent dankte voor de hulde hem gebracht bij zijn afscheid. De steun aan den tuinbouw. Naar aanleiding van den toestand was van „Nieuw Leven" een schrijven ontvangen, waarin werd verzocht pogingen in het werk te stellen, dat een gezamenlijke actie npt de gem.-fcestpren wordt gevoerd. Men was ioen aan <I»n Langer.dijk al bezig met de actie De vertegenwoordiger van „Nieuw Leven1' gaf een toelichting van dit schrijven Naar aanleiding van gevoerde besprekni gen met de burgemeester van Heerhugo waard, die mededeelde, dat de resultaten van dit adres vermoedelijk niet onbevredigend zullen zijn, wilde men dit eerst eens af wachten. I De voorzitter gaf een overzicht van de werkzaamheden van de gezamenlijke organi saties. Spr. gaf tenslotte in overweging nu niet uit de hand te verkoopen, anders hangen den overtreder groote moeilijkheden boven het hoofd. Ook late aardappelen moeten wor den geveild. Opgemerkt werd, dat de poter-verkoop vrij is, de groenten zijn echter niet vrij. Degenen, die groenten uit de hand verkoopen, begeven zich op gevaarlijk terrein. Voorstellen alg. verg. Prov. Com missie. Het dagelijksch bestuur had geen voorstel ten. Een der afgevaardigden wiide de kweshe van de al- of met-uitbetaling van de verziekte ingekuilde vroege aardappelen op de verg i dering der Prov Commissie ter sprake b' er- gen, opdat de P. C. zich van deze uitbetaling zou inspannen. Het voorstel zal niet worden ingediend, werd na eenige besprekingen besloten. Verder werd voorgesteld, om den verkee" den toestand ter sprake te brengen van het „op naam" staan van de teeltvergunningen in sommige gevallen, waarbij een huurder ergens anders heen ging om het bedrijf uit te oefenen. De teeltvergunning neemt zoo iemand mee en de landeigenaar blijft met he? land zitten zonder teeltvergunning. Het is de bedoeling, dat elk geval op zich zelf wordt beschouwd. Wanneer noodig teeltrecht op naam, of op den grond, naar billijkheid. Het voorstel zal aan de Prov. Commissie worden gedaan. Bij de hier? a gehoucHn rondvraag werden eenige interne zaken behandeld, waarna de voorzitter de vergadering sloot. KOOLTELLING. Te Koedijk. De op 22 November 1935 gehouden 'kooltelling van de tuinbouwvereeniging De West gaf tot uitslag, dat aanwezig waren 83K wagons roode kool, 24 wagons gele kool, 110 wagons witte kool, 6 wagons uien en 6000 K.G. peen, de wagons gerekend op 10000 K.G. In November 1934 waren er 203 wagons roode kool, 111 wagons gele kool, 277 wagons witte kool, 13 wagons uien en 2 1/4 wagon peen. Te Zuidscharwoude. De uitslag van de 20 November gehou den kooltelling bij de leden van „De Toe- comst" te Zuidscharwoude was ae uitslag als volgt: In 1935 en 1934: Roode kool 25 wagons (56 wagons); gele kool 17 wagons (104 wagons); Deensche witte kool 23 wagons (68 wagons); uien 27 wagons (23 wagons); peen 15 wagons (14 wagons), totaal 107 wagons (265 wagons). Hieruit blijkt dus wel. dat de luizenplaag enorme verwoestingen heeft aangebracht De vermindering van de kool-opbrengst is 163 wagons van 10000 K.O., of ruim 71 pet van de kooloogst van 1934. Dit spreekt o. i. boekdeëlen. Geref. mannenvereeniging opgericht. Op een speciaal daarvoor uitgeschreven vergadering is alhier opgericht een geref mannenvereeniging met aanvankelijk 14 leden. Als voorzitter werd gekozen de heer R Schuil, als secretaris de heer Jac. Jong Jr., terwijl als gewone bestuursleden gekozen werden de heeren Jac Outter en E> Bar- ten Dz. Vergadering r.-k. Staatspartij. De r.k. Staatspartij afd. Noordscharwou de hield haar jaarvergadering in hotel „De Burg". De voorzitter memoreerde bij de opening den val van het ministerie-Colijn en hoe dii weer is terug gekomen. Door den secretaris werd een uitgebreid jaarverslag uitgebracht. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de afd. door de slechte tijden wel eenig veriies had eleden aan leden. Tot voorzitter werd her- ozen de heer B. J. Wilmink, terwijl tot be stuursleden werden gekozen de heeren N. Groot, P. Duyves, L. Schrijver, L. Dignum, D. Bruin en J. Hand. Vervolgens werd be handeld de agenda voor de algemeene verga dering van den Rijkskieskring. Tot afgevaar digden werden benoemd B J. Wi'mink en P. Duyves, als candidaten voor het bestuur van den Staten-kieskring werden opgegeven de heeren C. Kramer te Zuidscharwoude, Doedens van 't Zand, P. Tromp te Heerhugo- waard, Smits te Den Helder en B. J. Wil mink te Noordschaiwoude. Uitvoering „Kunst naar Kracht". De tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" opende Zondagavond het speelsei zoen met fle opvoering van ,,De Dwarskop", een tooneelstuk in drie bedrijven van James Yoland. De opkomst van het publiek zal zelfs den penningmetster reden tot tevreoen- teid hebben gegeven. De zaal van de Vries kon nauwelijks alle bezoekers bevatten. Het stuk stelt, vooral aan de vertolkers der hoofdrollen, hooge eischen, doch allen hebben zich uitstekend van hun taak ge kweten. Het bleek ook overtuigend uit de stilte tijdens het spel, hoe intens het publiek meeleefde. Een hartelijk applaus klonk na elk bedrijf. Als toegift op het ernstige voorstuk kreger we: „De Gastdag", een vrooüjk spel uit het Noordhollandsch dorpsleven van mevr. G. J. Loevens—Jongejans. Een stukje tegenstelling tusschen platteland en stad is hierin verwerkt, waai onbedaarlijk om ge lachen is. Zonder aan het uitstekende spel der anderen iets tekort te doen. meenen we toch te mogen memoreeren, dat de beide „boer tjes" prachtige typen waren, zondei te over drijven. We zijn overtuigd, dat de schrijfster, die in dc zaal aanwezig was, over de ver tolking van haar stuk zeer tevreden is Inder daad. dit „toetje" smaakte naar meer. Prach tig op tijd was de uitvoering afgeloopen, waarna de jongelui een druk gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid nog een dansje te maken. Huurverlaging. Het kerkbestuur verzocht ons te vermel den, dat op de huurverlaging met 10 pet., welke wij dezer dagen publiceerden, de goed keuring van het college van toezicht moet worden verkregen, alvorens in werking te kunnen treden. Vergadering R. K. Volksbond. 'Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen haar eerste vergadering in dit seizoen-. Als spreker trad op de heer van Slingerland, wethouder van Alk maar en districtsbestuurder van den Volksbond. Hij sprak over de diverse groote stroomingen in het politieke le ven, die allen roepen: „volg onze vaan". Spr. was van meening dat de eind strijd gestreden zal worden tusschen het socialisme en het katholisisme. De eischen en de plannen van de katholieken werden vervolgens uitvoe rig uiteen gezet. De Staat moet de ka tholieken in hun 6treven niet hinderen, d\.ch eerder steunen. Om tot een betere maatschappij te komen moeten de men- schen beginnen met eerst zichzelf te verbeteren. Er moet komen gemeen- scbaps-, hedrijfs- en standensolidariteit. De r.-k. arbeidersbeweging zal mee wer ken dat te bereiken. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd nog al gebruik gemaakt. R.K. vereeniging voor ziekenhuis- verpleging. Woensdag werd in lokaal Pepping te 't Veld de aangekondigde bijeenkomst ge houden om te komen tot oprichting van een vereeniging voor ziekenhuisverpleging. Een 25-tal personen uit de parochies 't Veld en Waarland, waren ter vergadering tegenwoordig, waar een duidelijke uiteenzet ting werd gegeven door de heeren Stolk, voorziiter en Rijs, secretaris van de landelijke federatie. Na diverse vragen te hebben beantwoord en van gedachten te hebben gewisseld, werd tot oplichting besloten. Een 19-tal gezinshoofden gaven zich als lid op, waaruit een voorioopig bestuur van 5 personen vlrerd gekozen, n.1. de heeren Jb Hoebe en G. Borst te Waarland, respectieve lijk voorzitter en secretaris en als leden de heeren C Bakker Jz. te Slootgaard, J. Wit Jr. en F. G Jong te 't Veld. Binnenkort zullen de definitieve oprich tingsvergaderingen worden gehouden. Uitvoering „Aurora" In gespannen verwachting irokken wij Zondagavond naar café Kamsteeg, waar de tooneelvereeniging Aurora „Santa Lucia" een comedie in vier bedrijven door den heer A. den Hertog, op zou voeren. De groote zaal was geheel bezet, wel een bewijs dat Aurora een goeden naam heeft. De voorzitter, de heer Jb. Posch, riep in zijn openingswoord speciaal dr Heringa, de heer Sougé, lid van het hoofdbestuur van den prov. bond en de heeren Kater en v. d. Laan, resp. regisseur en voorzitter van de rederijkerskamer „Bilderdijk" te Alkmaar het welkom toe en wenschte de aanwezigen een prettigen avond. Het bleek helaas, dat de regisseur, de heer S Heringa, in „Santa Lucia" de speel- kracht van zijn clubje had overschat, terwijl tot overmaat van ramp de grimeur slecht op dreef was geweest. Zoo zagen wij een vader en zoon, die men zeker in de zaal van rollen had verwisseld, als zij stilspel hadden moe ten leveren. De hoofdpersonen hadden een te zware taak, van de bijrollen maakte mej. A Lakeman een juweeltje als mevrouw Dulle- man, terwijl de heer Posch. als de goede oom genoemd mag worden. Doch ook hij was uiterlijk zeer slecht verzorgd. Herinneringen aan vorige uitvoeringen dringen zich bij ons op. Kostelijke blijspelen, welke de spelers zoo goed voor het voetlicht brachten, en waarvan de heer Sougé ge waagde, toen hij, herinnerend aan het verle den jaar gevierde 70-jarig jubileum, de bondsmedaille uitreikte. Aan ijver bij de spelers heeft het niet ont broken, hen ontbrak het scherpe oog van den stuurman, die van den aanvang af het scheepje in den goeden koers moest brengen. Met verlangen en belangstelling zien wij naar de tweede uitvoering uit. Het décor van Theo Groothuizen voldeed ten volle. De gebr. van Meurs verzorgden het muzi kale gedeelte. Voor dansmuziek misschen ge schikt, in de pauzen was het echter niet, wat wij van dat trio gewend zijn. ARBEID IN WINKELS IN VERBAND MET ST. NICOLAAS-, KERST EN OUD-JAARSDRUKTE. De hoofdingenieur van den arbeid, hoofd van het 6e district der arbeidsinspectie, ir J. H. J. Huvgens, schrijft ons: Van 25 November t.m. 5 December en van 18 tot en met 24 December gelden voor winkels de volgende werk- en sluitings uren: Opening en sluiting op werkdagen: tus schen vm. 5 en nm. 10 uur (door het ge meentebestuur kan een later sluitingsuur worden vastgesteld); Opening en sluiting op Zondagen (I en 22 December): gedurende de uren welke in gewone omstandigheden voor den Zondag gelden. Werk tij den: Personeel van 18 jaar en ouder: a. van 25 November tot en met 5 De cember gedurende ten hoogste 11 uur per dag en 66 uur per week (zoodanig te rege len, dat van 24 November t.m. 14 Decem ber a.s. in totaal 172 uur wordt gewerkt); b. van 18 tot en met 24 December gedu rende ten hoogste 11 uur per dag en 62 uur per week. Personeel van 16 en 17 jaar: van 25 November tot en met 5 Decem ber ten hoogste 10 uur per dag en 60 uur per week, uitsluitend op werkdagen tus schen vm. 8 en nm. 8 uur (zoodanig te re gelen, dat van 24 November tot en met 14 December a.s. in totaal ten hoogste 166 uur wordt gewerkt). Deze personen mogen geen arbeid ver richten op Zondag. Jeugdige personen van 14 en 15 jaar mogen geen overwerk verrichten. Vrije ochtend of -middag: Deze mag alleen gedurende het tijdvak van 25 November tot en met 5 December voor alle personen in winkels éénmaal ver vallen, echter voor personen van 14 en 15 jaar met behoud van het weekmaximum van 53 uur. Deze ontheffing geldt bijvoorbeeld niet voor kappers, indien bij gemeentelijke ver ordening een verplichte ochtend- of mid dagsluiting is vastgesteld, tenzij deze ver plichting voor een of meer dagen in boven genoemd tijdvak door het gemeentebestuur buiten erking is gesteld. Brood-, banket-, suikerwerk- en chocolade winkels: In winkels, waar deze artikelen uitslui tend of in hoofdzaak worden verkocht, mag door mannen en vrouwen van 18 jaar of ouder op 3, 4. 5 en 24 December gedu rende ten hoogste 14 uren per dag en op 31 December gedurende ten hoogste 13 uur worden gewerkt. Bloemenwinkels: In deze winkels mag door mannen en vrouwen van 18 jaar of ouder op 23, 24 en 30 December gedurende ten hoogste 14 uur per dag worden gewerkt. Afwijkingen arbeidslijst. In alle winkels moet de afwijkende werk en rusttijdindeeling op een naast de ar beidslijst op te hangen papier nauwkeurig zijn aangegeven. Bij niet stipt opvolgen van deze voor waarde, gelden de toegestane uitzonde ringen niet. Zondagmorgen is op den Rijks weg Hengelo—Borne ter hoogte van het café Welberg een ernstig verkeersongeval gebeurd. Een auto, bestuurd door den heer A. J. uit Almelo kwam uit de richting Borne en moest een autobus van de garage Nijhuis uit Hengelo pas6eeren. Waarschijnlijk heeft de heer J zijn auto te gauw naar rechts gestuurd, waarbij hij de autobus heeft geraakt Deze laatste botste hierdoor tegen een boom. De passagiers van de bus werden door elkaar gesmeten, waarbij verscheidene ernstig werden gewond. Een kindje van drie maanden, dat bij de moeder op schoot zat, werd dood naast de zitplaats van den chauffeur gevonden De moeder, mevr. van der Velde uit Borne, werd zeer ernstig gewond. De jonge vrouw is naar het ziekenhuis te Hengelo overgebracht. 295. Alles zou dan ook prachtig verloopen zijn, als er niet een verschrikkelijke storm op was komen ste ken. Het was zóó erg, dat de eene matroos na den andere van het dek spoelde. Gelukkig maar dat ze Langelot aan een van de masten hadden vastge bonden. 296. Toen de storm eindelijk was gaan liggen en de zee weer heelemaal kalin werd, zat het schip tusschen een paar hooge rotsen vaslgekneld. Het hing heele maal in de lucht en er was geen kans om liet weer los te krijgen, zelfs niet al brulde de kapitein den heeleu dag van: Leo, tiger, crocodillusll

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7