Agenda ïBinneutand 'JlcowHciaal Tlieuws fandenJuUt&oum ^(lütste AeticfUen JlucgecÜike Stad en Omgeving. WeecAeeicht EEN NIEUWE VORM VAN OPLICHTING. Te Amsterdam. MINISTER COLIJN BLIJFT HOOFD VAN KOLONIËN EN DEFENSIE. Zoo noodig een nieuwe func tionaris voor Koloniën. PROV. STATEN VAN OVERIJSEL. N. S. B.-protest niet toegelaten. GEMEENTEN CONTRA P.E.N. Motie aan Staten van Noord- holland. GERED DOOR TEGENWOORDIG HEID VAN GEEST. Rangeerongeluk, dat goed afliep. HERZIENING VAN DE VOGEL WET, Binnenkort wordt een voorstel ingediend. EGMOND AAN ZEE ZUIDSCHARWOUDE De chauffeur reed door. WIJK AAN ZEE EN DUIN Brand. BEVERWIJK HET VERBOUWVERBOD VAN BRAVO, DE WET EN KAMPIOEN. de Lange &de mdr^az. Hoe een 24 M. hooge schoorsteen omgetrokken werd. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer De Duivelsvallei (Wild-Westfilm), hoofdrol Buck Jones; tweede hoofdnummer Een nacht van liefde (rom.); hooldrol Grace Moore. Toegar boven 14. jaar. City-theater, 7.30 utu, hoofdnummer De man die zijn hoofd behield (sens hoofdrol Claude Rains. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnum mer Het mysterie van de Mondscheinsonate (rom., Nederlandsche film); hoofdrollen Louis de Bree, Louis Saalborn, Emil Meu nier, Wiesje van Tuinen e.a. Bioscoop Harmonie, t/m. Woensdag eiken avond half 8, hoofdnummer De kruistochten (hist. film uit den geloofsstrijd der volke ren); hoofdrollen Loretta Young, Henny Wilcoxon, Jan Keith, Kath. de Mille. Woensdag 27 November. 3 en 8 uur, derde (laatste) dag van de driedaagsche conferentie in Waakt en Bidt verschillende sprekers. 8 uur, 't Gulden Vlies, tooneeluitvoering door Selskip Friso. 8 uur, De Unie, genootschap Nederland Frankrijk. 6 uur, Evangelisatielokaal aan de Kerk laan te Heiloo, bazar. Donderdag 28 November. 8 uur, De Unie, Ned. Jongeren Verbond, luchtbeschermingsavond. Laval op duidelijke en ondubbelzinnige wijze den werkelijken toestand heeft geschetst en volkomen onbaatzuchtig het welzijn van het land heeft verdedigd. De pers van de oppositie is een andere meening toegedaan en verklaart, dat, wan neer de minister-president een zeer droef beeld heeft gegeven van den financieelen-po litieken toestand zooals hij dien heeft aange troffen bij het aanvaarden der regeering, hij vergeten heeft daar den tegenwoordigen toe stand tegenover te stellen, welke geenszins beter is. De leider der socialisten Leon Blum ver klaart in de „Populaire" dat de houding van zijn partij zal zijn een strijd tegen de regee ring tot het uiterste. De arbeidersbuurten te Amsterdam worden in de laatste dagen onveilig ge maakt door een man met een bolhoed op en een gele regenjas aan. Hij heeft het voorzien op die woningen, waar de be woners uit zijn. Treft hij zulk een wo ning aan, dan begeeft hij zich naar de beneden- of bovenburen en deelt daar mee, dat de juffrouw boven of beneden koffie bij hem heeft besteld, maar dat de juffrouw niet thuis is, of men zoo goed wil zijn de bestelling aan te nemen en te betalen. Hij woont ver weg en geeft de verzekering, dat de bestelling in orde is, bovendien i6 het bedrag niet groot, het is maar tachtig cent. In vele gevallen wordt liet pakje kof fie aangenomen en betaald. Het blijkt dan later' dat de buurvrouw in het ge heel geen koffie heeft besteld en dat de waarde van den inhou 1 van het pakje met een veel te hoog bedrag is betaaid. De gevolgen zijn dikwijls heftige on- eenigheden over wie de schade moet lijden. Naar de „Standaard" verneemt, is te verwachten, dat dr. H. Colijn voors hands zoowel het departement van Ko loniën als dat van Defensie zal blijven beheeren. Het voornaamste motief hier voor zou liggen in de noodzakelijkheid om het Marine-vraagstuk, zoowel wat het materiaal als wat de personeelsbe zetting betreft, tot een goede oplossing te brengen. Gezien het nauwe verband inzake het maritieme vraagstuk tusschen Neder land en Indië wordt in bevoegde kringen aangenomen, dat enkel een minister die hoofd van beide departementen is, in staat zal zijn het vraagstuk tot een oo- vredigend einde te brengen. Naar het blad nog verneemt, moet het niet onwaarschijnlijk worden geacht, dat dr. Colijn, indien deze dubbele taak hem te zwaar zou worden, als minister van defensie zal optreden en een nieuwe functionaris voor koloniën zal worden benoemd Gisteravond zijn ook de Prov. Staten van Overijsel in vergadering bijeenge komen. Echter is hier de bekende pro- testverklaring van de N. S. B. niet afge legd, daar de voorzitter een verzoek daartoe had afgewezen. De drie N. S. B.-leden hebben de ver gadering tot het einde bijgewoond, maar aan het afdeelingsonderzoek van de begrooting en de volgende Staten vergadering zullen zij geen deel nemen. De colleges van B. en W. van Naar- den, Limmen en Ca6tricum hebben een adres aan de Staten van Noordholland gericht, waarin zij verzoeken het op de begrooting 1936 van het provinciaal electriciteitsbedrijf uitgetrokken bedrag van 3.325.000, waarvan een bedrag van 3.000 000 is bestemd voor de overne ming van laagspannnigsnetten, niet goed te keuren. Tijdens het rangeeren van een trein op het rangeerterrein van het Centraal Station te Amsterdam, kwam gisteren een rangeerder te struikelen, tengevolge waarvan hij door een gerangeerd trein deel dreigde te worden aangereden. De man behield echter zijn tegenwoordig heid van geest en liet zich zoo plat mo gelijk vallen. Andere arbeiders, die in de nabijheid stonden, waarschuwden, hevig ontsteld, den geneeskundigen dienst. Inmiddels bleek echter, dat de rangeerder er goed was afgekomen, de wagons waren over hem heen gegaan, zonder dat hij er door geraakt was. Bij het eerste onderzoek vielen dan oo kgeen kwetsuren waar te nemen. De rangeerder kreeg voor dezen dag verder vrij van dienst, om van den schrik, dien hij natuurlijk had opge daan, te bekomen en zich zekerheidshal ve nogmaals te laten onderzoeken. Hij kon zich te voet naar huis begeven. WARDENIER ALS AUTO- ONTVREEMDER. Ex-uitvinder in arrest. De Zwolsche rechercheur Biemans heeft de sluier gelicht van eenige auto-diefstallen, welke, zooals achteraf gebleken is, door den ex-uitvinder Wardenier uit Wolvega waren gepleegd. Genoemde politieman heeft het zich tot gewoonte gemaakt de in de verschillende dee- len der stad geparkeerde auto's flink op (e nemen en te toetsen aan de signalementen der verdwenen auto's. Zijn weg leidde Maandagmiddag om streeks kwart over 4 naar de Melkmarkt. Een der daar geparkeerde auto's beantwoordde vrij nauwkeurig aan de beschrijving van de verdwenen auto van pastoor J. F. H. Eshuis te Zwolle. Hij wachtte bij de auto tot de be stuurder zou komen opdagen. De verklaringen van dezen jongeman, die sprak van een auto Van W., waren niet af doende om vertrouwen te wekken weshalve auto en bestuurder meegenomen werden naar het politiebureau. Het onderzoek wees uit, dat de bestuurder was een zekere N., wiens vader in Blesse (gem. Westellingwerf) een auto-verhuur-af- faire dreef. Deze N. wist te vertellen, da; de auto toebehoorde aan J. Wdie de wagen bij zijn vader had gestald, onder mededee- ling dat hij vrij gebruik kon maken van oe auto. Inderdaad heeft N. zulks gedaan, en zoo was diens zoon naar Zwolle gekomen ea liep in de val. Inmiddels was pastoof Eshuis gewaar schuwd, die in de in beslag genomen auto zijn wagen herkende. Op last van den commissaris van politi», den heer Derksema, toog rechercheur Bie- maits met eenige agenten van politie naar de garage in Blesse. Hier kwam W. spoedig opdagen. Aller eerst werd hij gefouilleera, en op hem werden gevonden auto-papieren ten name van ds. Valeton te Zwolle, wiens auto zich inderdaad in die garage bevond. Onmiddellijk werd de politie te Zwolle ge waarschuwd en het bleek, dat ds Valetcn nog niet eens wist, dat zijn auto gestolen was. Hij meende, dat de wagen nog rustig voor zijn huis stond. Inmiddels ging de politie in Blesse over tot arrestatie van W. Deze, alsmede de garagehouder N. en de wagen van ds. Vale ton werden naar Zwolle overgebracht. Hier werden zij aan een scherp verhoor van den commissaris van politie onderworpen, welk verhoor tot 2 uur 's nachts duurde. Tijdens de strikvragen viel W. door de maand en bekende op 20 November de auto van pastoor Eshuis te hebben gestolen en Maandagmiddag de auto van ds. Valeton Er stond verder in de garage nog een de, - de auto, alsmede een motorrijwiel door W. aangebracht. Deze derde auto had hij reeds geruild met den garagehouder. Na de herkomst van deze auto en van het motorrijwiel wordt nog een nader onderzoek ingesteld. W. reed rond zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Hij bevindt zich thans in arrest op het politiebureau te Zwolle. De minister van landbouw en visscherij deelt in de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer mede, dat hij binnen zeer kor ten tijd de indiening van een gereed zijnd ont werp van wet, ter herziening van de thans geldende voorschriften van de Vogelwet 1912, hoopt te kunnen bewerken. Daardoor hoopt hij, mede ter beteugeling van de clandestiene vangst van beschermde vogels, een bepaling in de wet te doen opnemen om de poging tot het vangen en dooden dezer vogels door onbe voegden, strafbaar te stellen. RADIO-SPORTREVUE. Kampioenen voor de K.R O-- microfoon. Op Zaterdag 14 December des avonds van 8.20—9.15 brengt de K. R. O een gioote radio-sportrevue naar het manus cript van Passepartout, waaraan medewer ken N. Broekhuyzen, T. Osendarp, Willy ^.eij ^u'Jen»wrnevr- Wuyckhuize, Luit. L. Pahud de Mortagnes, A. van Hamersveld A. Viruly en Jan Pijnenburg met muzika le medewerking door de K. R. O-Boys Deze voor sportliefhebbers zeer interes santé radio-revue is te beluisteren op 1875 meter. Bovendien maakt de K. R. O. een aan vang met een reeks Olympische interviews, te beginnen met Dinsdagvond, 3 December om 9 uur. Passepartout interviewt den heer Jan de Vries, voorzitter en mevr. Triebeis-Koens, bestuurslid van den Kon. Ned. Zwembonc over de training van de Olympische zwem mers. Aanrijding. Dinsdagmiddag had op den langza merhand berucht geworden hoek van de Voorstraat en de Prins Hendrikstraat we der een aanrijding plaats. De 21-jarige Rijer Wijker wilde per fiets vanuit de Voorstraat de Prins Hendrikstraat inrij den, juist toen van den anderen kant een auto met grind voor de Prins Hendrikstich ting, bestuurd door Corn. Adrichem uit Heiloo, naderde. Ook de auto moest de Prins Hendrikstraat in. Hoewel beiden kalm reden, was een botsing niet te vermij den. De fietser botste voor tegen de auto op. Zijn fiets werd vernield, terwijl de kop lampen en de radiateur van de auto be schadigd werden. De fietser kwam met den schrik vrij. B-steun. De commissie van het crisiscomité, be last met uitreiking van de B. steun heeft voor ruim 2000 aan bonnen voor kleeding en schoeisel uitgereikst. Kostgangers ont vingen 4 aan bonnen, terwijl per gezin werd toegekend 6, plus 2 voor kinderen onder 14 jaar en 3 voor oudere kinderen Door deze steunverleening wordt in een groote behoefte voorzien. De Drente is hedennacht door het wa ter met den achtersteven ongeveer 3 M. naar den zeekant getrokken, zoodat het schip nu met de kop naar het duin staat. 'Hier gebeurde Dinsdagmiddag een ongeval, dat nog goed is afgekomen. Mej. K. kwam per fiets uit zuidelijke richting aanrijden. Van tegenoverge stelde richting kwam een luxe auto, welke bij 't passeeren van een aan den kant van den weg staande kar had moeten wachten om mej. K. voorrang te geven en haar te laten passeeren. Dit deed de chauffeur echter niet. Hij stopte te laat, waardoor mej. K. niet verder kon en tegen het hek aanreed. Zij werd hierdoor licht verwond en kreeg een groote scheur in haar mantel. De chauf feur, wiens schuld dit was, reed door. Gistermiddag i6 brand ontstaan ten huize van den heer J. W. Roet, aan de Gladiolenlaan 45 alhier. Het vuur breidde zich zienderoogen uit en sloeg weldra over naar de woning op no. 47, bewoond door den heer P. C. Stam. De gang van dit huis werd door het vuur aangetast. De woning aan de andere zijde werd in allerijl door den bewoner, den heer J. P. Metselaar, ontruimd. De brandweer was ïieer snel ter plaat se en wist de brand in de woning van den heer Stam te stuiten. Het huis van den heer Roet is geheel uitgebrand. In het andere perceel is de brand- en waterschade zeer groot. De heer G. Hannema, directeur van het openbaar slachthuis, alhier, heeft tegen 1 Januari eervol ontslag uit deze functie gevraagd. STANDPLAATS-AFTREK PROV. PERSONEEL N.-HOLLAND. Voordracht 17 December opnieuw in de Staten. De Prov. Staten van N.-Holland hebben in hun vergadering van 29 October met grcote meerderheid van stemmen verworpen een voordracht van Ged. Staten om, ingevolge den wensch van den minister van Binnen- landsche Zaken, standplaats-aftrek toe Ie passen op personeel in dienst van de provin cie. Naar wij vernemen, hebben Ged. Staten nu opnieuw een brief van den minister on'van gen, waarin deze vasthoudt aan zijn te dezen aanzien ingenomen standpunt en den wensch uit, dat standplaats-aftrek wordt ingevoerd. Ged. St. zijn nu voornemens in de vergade ring der Prov. Saten van 17 December weer een voordracht in te dienen ter voldoening aan den ministeriëelen wensch. Verwerpen de Staten het voorstel opnieuw hetgeen wel waarschijnlijk is dan zul len Ged. Staten den aftrek toepassen buiten de Staten om. Het is niet te verwachten, dat ook Ged. Staten de uitvoering zullen weigeren in welk geval de minister deze zou opleggen omdat een meerderheid van het college vóór toepassing van den standplaats-aftrek is Bij koninklijk besluit van 30 October 1935 is met ingang van 1 Jan. 1936 de ver bouw van aardappelen, onder welke be naming ook bekend, behoorende tot de rassen Bravo, de Wet en Kampioen, ver boden. Door dit verbouwverbod zullen vele verbouwers genoodzaakt zijn, dezen winter of het volgend voorjaar pootgoed aan te schaffen van rassen, waarvan de verbouw wel is toegestaan. Aangezien het uitvaardigen van een verbouwverbod ten doel heeft de geva ren, die voor cultuur en handel aan de teelt van voor wratziekte vatbare rassen verbonden zijn, te verminderen, wordt door den Plantenziektenkundigen Dienst met de meeste klem aangeraden on. ter vervanging van Bravo, de Wet en Kampioen alleen die rassen te verbou wen, welke onvatbaar zijn voor de wratziekte. Hiertoe behooren o.a. de hier volgen- !L'd, (rass€nlij<it. van h€t Instituut ooi I lantenveredeling opgenomen geel- vleezige rassen: Bevelander, Noordeling Souvernir, Furore, Populair, West Bra' bander, Record, Robijn, Unicum, Mun- tinga 17, Gruno, Nationaal, Bato, Alberta Julinieren, Alpha, Triumf, Erdgold, Dunbar Yeoman, Preussen, Atlas, Bonus en de witvleezige rassen Albion, Con current, Hellena, Majestic en Great Scot. Tot de zeer weinig vatbare rassen kunnen gerekend worden de Roode en Bonte Star. Het aankoopen van te velde goedge keurd pootgoed, voorzien van certificaat en plombe van den N. A. K., verdient alle aanbeveling. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen, door de bij dezen Dienst werkzame ambtenaren alsmede door de Rijksland- en Tuinbouwconsulenten. (Ongecorrigeerd.) ZITTING EERSTE KAMER. Het Plan van den arbeid. In de hedenmiddag gehouden zitting der Eerste Kamer was het bezuinigingsontwerp aan de orde. De heer van Lanschot (R. K.) wees erop, dat dit ontwerp niet gebracht heeft de dekking van het tekort. Hij vroeg wat eigenlijk de toekomstplannen der re geering zijn. Het „Plan van den Arbeid" bespreking, meende de heer van Lanschot dat de samenstellers daarvan blijk gaven van bedenkelijken overmoed, omdat de lee- nngscapaciteit van den staat daartoe ontoe reikend is. De heer van Lanschot drong er nog op aan de fondsen-politiek in studie te nemen. De heer S. de la Bella (S. D. A. P.) kwam op tegen het aantasten van de posi tie der fondsen. De politiek ten aanzien van invaliditeits- en ouderdoms-fonds achtte hij gevaarlijk. Hij beschouwde „Het plan van den Arbeid" als een enkele poging om tot grooter welvaart te komen. De heer Droogleever Fortuin (A. R.) vroeg een duidelijke uitspraak der regee- ring ten aanzien van de vaste lasten. ALKMAAR. GETROUWD: Cornelis Valkering en Jacoba Mooij. Folkert Botma en Amalia die Lange. GEBOREN: Lammigje, d. van Aaldert Folkers en Pie- tertje Bergsma. Gerardus Jacobus, z. van Klaas Kesselaar en Adriana Blokker. Adrianus Comelius, z. van Adrianus Staps en Geertje Steenhuis Cornelis Jozef. z. van Nicolaas Besseling en Anna Spanjaart. Hubertine Maria Henrica, d. van Jacobus Grandjean en Henrica Koenen. OVERLEDEN: Dirk Binnewijzend, 79 jaar. Arnoldus Hertogs, 60 jaar. Cornelis Bos, 49 jaar. BANKIERS ie ALKMAAR SINDS „Vanmiddag zal er in de Oosterzijpol- der op Heiloo een fabrieksschoorsteen geveld worden, is dat misschien iets voor jullie?" „Natuurlijk", was ont antwoord, „daar zit copie in en je kunt op ons rekenen". Zoo was 't begonnen en eenmaal onder- weg, langs het kanaal fietsend teger, een on- meedoogenloos harden storm en in een strie- menden regen, toen dachten we hoe wissel vallig 't beroep van verslaggever toch eigen lijk is, om je nu zoo druk te maken voor „zoo'n dooie schoorsteen". Maar het was, lezer, toch maar één mo ment, dat deze gedachte door het brein van schrijver dezes flitste, want toen hij daar scherp zich afteekenend in het met dreigende wolken bedekte hemelruim, den schoor steen zag, toen vond hij het geval ondanks weer en wind toch wel interes sant door de wetenschap, dat, als je straks terug zou fietsen, er van een stoeren schoor steen geen sprake meer zou zijn. 't Leek of langs den anders zoo stillen Ka- naalweg enkele boerenjongens ook nieuws ge roken hadden, want in een lange rij tornde een heele slinger blauwgekielde jonge boeren tegen den wind op om toch maar vooral op tijd te zijn bij den plechtigen ondergang van den alouden schoorsteen. Aangekomen bij het stoomgemaal, waar stoker Heinis vertelde, aan een ieder die t maar hooren wilde, dat de oude pijp over bodig was geworden, omdat 't gemaal elec- tr.sch was geworden, had zich inmiddels een groepje menschen verzameld. Strak-gespannen stalen kabels waren reeds met een lus om den pijp aange bracht en alles was in gereedheid om het ge vaarte straks omlaag te halen. Enkele arbei ders hadden groote stukken steen in het voet stuk weggebeiteld en eigenlijk hing het leven van den strammen 60-jarigen aan een iize ren draadje. J Helaas liet de langverbeide fotograaf od zich wachten, zoodat tenslotte het besluit ge getrokken! d<? P'jp Wordt om! Het is bijna onbegrijpelijk, dat een zoo stevig gefundeerde 24 Meter hooge nS een gevaar opleverde voor de bewoners on het erf, want het leek wel of de schoorsteen in den loop der tientallen jaren wortel tre. schoten had, zóó stoer en stevig verhief hii zich nog in het luchtruim. Toen we dan allemaal op een hehnnrii-o afstand tat verdere «rli™ en in wijden kring alles was stonden daar slechts drie mannen tu 1 door middel van een schoorsteen grafwaarts te trekken Alles klaar! Trekken!! naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 November. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.5 m.M. te Lacoruna. Laagste barometerstand 733.8 m.M. te Jan Mayen. Verwachting (geldig tot den avond van 28 November): Matige, later weer toenemende westelijke tot zuidwestelijken wind, tijdelijk opklarend, later weer kans op regen, weinig verande- ring in temperatuur. Wee-overzicht. De depressie in het Noorden neemt af, maar na een sterke stijging is de barometer op IJsland weer dalende bij Zuid-Oostelijken wind, wegens nadering van de volgende de pressie. De hooge drukking verplaatste haar een- trum naar de Noordkust van Spanje. In Zweden is de vorst verder afgenomen. Ook in Duitschland en Frankrijk nam de lichte vorst af. Het stormt nog uit Zuid-West aan de Noorsche kust, waar veel regen is ge vallen. De Britsche Eilanden hebben tijdelijke opklaring bij iets gedaalde temperatuur; op den Oceaan vertoont zich echter een wanne luchtstrooming. Frankrijk heeft nog veel windstilte en mist; in Duitschland valt in het Zuiden nog regen. De algemeene toestand doet na tijdelijke opklaring opnieuw windverheffing verwach ten, met kans oo regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.24 uur licht op. Zbnder veel inspanning trokken de man nen aan de touwen, welke langs een katrol de verbinding vormden met de stalen kabels om den pijp. Men was daar niet meer dan en kele seconden mee bezig, toen de pijp reeds een weinig helde. En wat daarna gebeurde, nam eigenlijk niet meer dan een enkele se conde in beslag en het schrijven hierover duurt zeker honderdmaal zoo lang. Even slechts leek het of de schoorsteen zich ver zette tegen deze ondankbare belooning voor zijn jarenlangen trouwen dienst, doch dit weifelend moment duurde slechts eei. fractie van een seconde endaar viel hij, lang zaam en statig. Ongeveer midden in zijn val plotseling een knik en toen een doffen slag. De reus was geveld. Meters in den omtrek wierden brokstukken steen geslingerd en het was van den aannemer Rus goed gezien, de nieuws- gieiigen op grooten afstand te houden. Daar lag de eens zoo kranige schoorsteen pijp, verbrokkeld en in duizenden stukken. Nog een laatste belangstelling voor den overledene en toen verlieten allen, verheugd dit weinig voorkomende feit te hebben mee gemaakt, den doodenakker DE HEER GRONDSMA WORDT WEER RAADSLID. De heer Grondsma heeft ons medegedeeld, dat hij besloten heeft het raadslidmaatschap (in de vacature van den heer Ringers) te aanvaarden. VOORLOOPIG ONDERDAK! Gistermorgen is door de politie op den Bergerweg een persoon aangehouden, die nog voor een groot aantal dagen in het Algemeen Politieblad stond gesignaleerd. Zijn opsporing werd ook nog door andere politie-autoriteiten verzocht. EEN NAT PAK OPGELOOPEN. Gisteravond kwam een bestuurder van een bakfiets uit de Worstelsteeg gereden en wilde langs het Luttik Oudorp in de richting van de V lotbrug rijden. Juist op het oogenblik dat hij deze bocht nam, kwam uit de richting Vlot brug een wielrijder aanrijden en ontstond er een botsing. De wielrijder, die hierna nog te veel naar links uitweek, tuimelde met zijn rijwiel in het water van het Luttik Oudorp, doch was spoedig weer op het droge. Qokzijn rijwiel kon er worden uitgehaald. Beide be stuurders hadden «lkander te laat opgemerkt, daar er ter plaatse geen vrij uitzicht bestaat. Materieele schade is er niet ontstaan. OPENBARE DRONKENSCHAP. terzake openbare dronkenschap is gister avond door de politie proces-verbaal opge maakt tegen een persoon, die zich in dusdani- gen toestand op de Nieuwesloot bevond. Hij is ter ontnuchtering aan het bureau van polit e in bewaring gesteld. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Alkmaar acht het wenschelijk nogmaals onder de aan dacht van belanghebbenden te brengen de na volgende waarschuwing, voorkomende in dit blad op 8 Februari 1934: „De Officier van Justitie te Haarlem ves tigt de aandacht op Hendrik Anton Pieter Versteeg, geboren te Amsterdam 21 Januari 1899, zich noemende vertegenwoordiger «n assuradeur, wonende aldaar, Hillegomstraat 24huis, en geeft in overweging de noodig® voorzichtigheid te betrachten alvorens m«t dezen in relaties te treden". PLAATSELIJK CRISISCOMITE. Door den secretaris van het Plaatselijk Cr.siscomité is de bekende circulaire in zake het verleenen van voorschotten thans ook aan d«. middenstands vereenigingen verzonden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2