DE LAATSTE LES VAN LANGELOT WAT MOTORRACES BETEEKENEN. „Het volgend seizoen zullen in Alkmaar slechts twee motorraces gehouden worden." r-touuicïaal 'llieuuts SCHOORL b®atuur'nfuv.' bracht naar voren, dat het HEILOO STOMPETOREN Witte Kruit. TEXEL Botsing vrachtauto en venters- wafien, 31itutentand ZOLDERING INGESTORT. Arbeider onder balken bedolven en gedood. KUNSTHANDELAAR VRIJGESPROKEN. De geruchtmakende Berlijn. zaak te PAARD OP HOL GESLAGEN. Man levenatfevaarlijk gewon*!. VLIEGVELD BIJ LEEUWARDEN. pen bedrag van 2400, waarbij een verlies v- n 550 genoteerd moet worden. "in de post ontvangsten zitten o.m. de vei lende bedragen: aan contributien f 600; ?aI1 torenkaarten 750 en aan gemeente lijke subsidie 500. De begrooting, die zeer scherp was opgemaakt, werd z.h.st. aange- n0peaftredende bestuursleden, de herren J. p Bosman, Swets en Schouten werden bij de eerste stemming reeds herkozen met een meerderheid van stemmen, pot leden der kascommissie voor de rekening 1Q3S werden benoemd de heeren Mooy, Ja- cobse en W. Prins. Ma rondvraag volgde sluiting. pe vergadering van Alcmaria V.V.V. Kpsloot unaniem, om het volgend seizoen slechts twee motorraces te organlseenen, 'u'.ks omdat de geldmiddelen niet toe- Uete.Vi om op d®OMlfdeu voet door te aau kt* reeds jaren de gewoonte was. de duizenden liefhebbers van lle reeds jaren de gewoonte was. Vo of ,.wiport is het natuurlijk Jammer, dat races hier met één verminderd zul len warden, maar voor de stad Alkmaar «"bet nog méér te betreuren, dat een dergelijk besluit genomen ls. Ir. dit verband kdTnen we terecht op het'stadhuis. Volgens den voorzitter van V. V. V. toch zouden B. en W. geheel onverschil lig staan tegenover dit besluit, maar als hit juist is, moeten wij ons toch afvra gen. of B. en W. in dezo kwestie niet al te kortzichtig lijn geweest. immere, het gaat om de financiën. Onze gemeente kan er zich heusch niet op beroemen, dat haar financien zoo ge zond zijn. Zij moet dus trachten haar bronnen van inkomsten te verhoogen of haar uitgaven te verlagen. Nieuwe belastingen? Er zijn grenzen! Nieuwe verlagingen van uitgaven? Ër zijn evenzeer grenzen! En nu gooit men k bout portant zoo maar een som geld weg, wat gedurende dertien Jaren toch altijd nog een welkom bedrag geweest ie! Als V. V. V. een race laat ver vallen, beteekent dat voor de gemeente een verlieevan mssfdan duizend gulden! Wilman het bewije? Dtgemeente ontving van 1922 tot en BKll93f> van Alcmaria V. V. V. aan huur nu het sportpark en aan stedelijke be- JMting totaal een bedra* van 59.424 96, 21.974.30 aan huur en 37.460.57 aan stedelijke belasting. Toch wel getallen, die iets zeggen. Wil men ze specificeeren? Goed! In 1931 waren de bedragen (reep. huur en belasting) 3000.70 en 4701.90; in 1932 2560.76 en 3944.90; in 1933 ƒ2294.35 en 3884.68; in 1934 2191.47 en 3613.30 en in 1935 1580.83 en 2695.16. Nu wil men de „vroeg-eomer "-race, d.L de slechtste, laten vervallen. Deze slechte race bracht in diezelfde jaren op aan huur en belasting: in 1931 690.21 en 1082.17 In 1032 376.92 en 609.39 in 1033 323.86 en 849.74 in 1034 1036.84 en 1070.15 in 1935 384.27 en 674.53 Men tiet due hieruit, dat bij niet door gaan van too'n race de gemeente een bedrag van meer dan duizend gulden verliest aan huur van het eportpark en aan stedelijke belasting. Feitelijk moeten wij hier nog meer bijvoegen. Want ook het gemeentelijk parkeerterrein brengt op too'n dag nog een aardig duitje op, een bedrag, dat on6 echter niet bekend is. En verder levert zoo'n dag ook zbo'n slechte dag! nog wel wat op voor verschillende inwoners. Wij den ken aan de garages en fietsstallingen rondom het sportpark, wij denken aan de verteringen, op en in de nabijheid van het sportpark gemaakt. Men denke daar niet te licht over. De pachter van het sportpark zal toch wel terdege rekening gehouden hebben met *i]n „hoogtij"-dagen en zal bij een vol gende verpachting zeker voor een lager "édrag inschrijven, als hij weet, dat er «en motorrace minder gehouden wordt! En zonder zslfs de binnenstad nog te noemen, komen wij reels tot deze con clusie: als v. V V. afstand doet van haar s'«chtste race, dan beteekent dit voor de gemeente een direct nadeel van 1000.— aan huur en belastingen, vermeerderd ntat een bedrag aan parkeergelden. Het beteekent voor meerdere ingezete- S'5 *en var'ie« van inkomsten, wat wel- •jcht zijn terugslag vindt in de belas- "igen van de Aikmaarders. hn het beteekent in de naaste toe* *°mst een vermindering der pachtsom 3£ de sportpark-buffetten. ottd.at het le gemeente zeker niet on- arschillig mag laten, of V. V. V. twee of - races organiseert! Vergadering van de V. V. V. u «Noord Kennemerland". m ljff^dagavond vergaderde de V. V. V. tob-,1 van den heer Timmerman. In De Jüaren 44 'eden aanwezig, biieerit rf'^er' de ^eer Kielstra, opende de aainu^?"15' me* een hartelijken groet aan de huWeiiike»! ?a,van de 0arde hun 25-jang UK-urr, i herdachten, alsmede bij het vereeni<rin t'aan van de Pensionhouders- v®n meH«i8' waren stoffelijke blijken Wtigdnanlens de v" V over- Een ingekomen stuk zal behandeld wor den bij punt 5 van de agenda. Vervolgens kwam aan de orde, het verkiezen van een nieuwen voorzitter, waar de tegenwoordige, door drukke bezigheden buiten de gemeente, de tijd moeilijk meer kon vinden om alle dingen naar behooren waar te nemen. In zijn plaats werd de heer C. M Winder gekozen. Verder was er te voorzien in de openge vallen bestuursfuncties van drie bestuurs leden. De heer Groothand had bedankt om gezondheidsredenen, mevr. Roos—Breed en den heer Schermer wegens drukke bezig heden. Het bestuur mag reglementair uit 5 leden ten hoogste oestaan, thans waren er 7. Om nu maar zuiver aan het reglement te voldoen, stelde de voorzitter eerstens aan de orde, het benoemen van een bestuurslid, en daarna van «dviseerenJe bestuurs leden. Tegen deze laatste heeft het reglement geen bezwaren. De heer Beudeker zou liever het reglement wijzigen en 7 leden als maximum stellen, doch de voorzitter meende, dat dit op de con vocatie diende te staan en verder maar zoo niet klaar was. Trouwens, over drie jaar is de wettelijke levensduur van het reglement verstreken, en zullen we het alsdan algeheel dienen te herzien. De stemmingen hadden natuurlijk nog al voeten in de aard, doch na eenige vrije stem mingen en herstemmingen werd de heer C. de I eeuw tot bestuurslid, en de heeren K. Pulstra en IJ. Minkema tot adviseerende be stuursleden benoemd. Na de gewone plicht plegingen en een hartelijk woord tot de scheidenden, was dus het bestuur weder vol ledig. De heer van de Oarde sprak een woord van dank tot de eminenten voorzitter, die zooveel voor de vereeniging had gedaan, en zulk een keurig en slagvaardig voorzitter is geweest. De heer Schermer deed verslag, als voor zitter van de commissie voor het gehouden buurtfeest. Het bleek, dat dit feest, 't welk niet kan steunen op entrees, aan de V. V. V., alsmede aan de Buurtcommissie 45,40 had gekost, en dus financieel was meegevallen. Hierna deed de heer Zuurbier verslag van het informatiebureau. Er waren 391 monde linge en 607 schriftelijke informaties ge geven, 37 intercommunale telefooninforma ties waren ingekomen en 18 uitgegaan, ter wijl 137 brieven waren beantwoord van andere strekking dan voor pensions en ver blijf in Schoorl. De aanvragen uit Amster dam waren merkelijk minder dan in het vorig seizoen, doch uit het Noorden des lands kwamen er meer. De heer Blankenstijn gaf een verslag van de gehouden verloting. De ontvangsten be droegen van de 1349 verkochte loten 33',25, terwijl de uitgaven, ontstaan door prijzenaankoop, drukkosten en provisiën f 141,19 hadden beloopen. en er dus een saldo was van f 196,06. Hierna kwam de uitgave van de gids voor 1936 ter sprake. Het bestuur stelde voor om een gids uit te geven, in de geest van die van 1935, doch onder gehouaenheid. dat reke ning zal worden gehouden met de besluiten van de laatstgehouden buitengewone leden vergadering, d.w.z. dat er een inschrijving wordt gehouden, doch dat de uitvoering en de eindaflevering onder controle zal staan van deskundigen. De heer Zuurbier beweerde, dat ook over de gids 1935 een deskundig oordeel ter tafel had behooren te komen, doch notulen en meeningen van anderen waren hier tegen overgesteld, en waai ook de plaatselijke drukker geen prijs stelde op zulk een rap port, zal in deze niets gescnieden De heer Oldenburg meende, dat in den vervolge nu hij, als drukker, een prijs zou opgeven, welke door deskundigen en aan de hand van papiermonsters zou worden gecontroleerd. Ook de heer Zuurbier meen de, dat het zoo was vastgesteld. De voorzitter ontkende dit echter perti nent en deelde mede, dat er een vrije inschrij ving zou plaats hebbed, iets wat ae vereeni- ging aan het belang van hare leden is ver plicht. Zeer zeker zou echter rekening worden gehouden met de belangen van plaatselijke zakenlieden. Nadat nog eenigen tijd werd gediscus sieerd over model en uitvoering, werd aan het bestuur opgedragen om de gids weder te doen verschijnen. De voorzitter deelde mede, dat men weer diende over te gaan tot het laten drukken van de wandelkaart, aan gevuld met de nieuwste gegevens, met of zonder annonces bedrukt. Tot de uitgave werd besloten, echter zon der annonces, en alleen aan de kaartzijae be drukt met enkele wenken in het belang van het Sfaatsboschbeheer. Bij de rondvraag vond de heer S de Jong het wenschelijk om de functie van secretaris en penningmeester op één persoon te ver eenigen, terwijl het honorarium diende te worden verhoogd. Dit zal het bestuur in overweging worden gegeven. De heer van Os wilde affiches aan de stations hebben, betaald uit het reclame- fonds. Als voren. De heer C. de Leeuw had vernomen, dat de leges op het kampeeren op 10 ets per per soon en per dag zouden worden gesteld, wat gelijk zou staan met een kampeerverbod Hij zou aan het gemeentebestuur willen vragen, orr. dit zoo laag mogelijk te stHlen. De secretaris leest een brief voor afge zonden door B en W. en waarin de meening van het bestuur wordt gevraagd Ook deeHe hij het antwoord van het bestuur mede In de brief werd geen bedrag van 10 ets. ge noemd. De heer Zuurbier had een „bevoegde" zijde gehoord, dat de meerdere opbrengst uit het kampeeren f 1500 zou moeten zijn, waarmede dan de begrooting der gemeente werd sluitend gemaakt. Spr. wilde een schrijven richten aan de ge meente om de kampeerleges niet voor andere doeleinden te benutten. De heer Schermer zeide, dat wat den heer 7uurbier voorstelde het opentrappen van een geopende deur beteekende Het moest den heer Zuurbier bekend zijn, dat legesgelden in het algemeen slecn's ten dienste mogen worden gesteld ten nutte van de bron, waaruit ze worden geput. Zou een gemeenteraad anders doen, dan had dit het onvermijdelijk gevolg, dat de begrooting door Oed. Staten niet zou worden goedge keurd. De heer Z. was dus verkeera inge licht. Het wijzigen der leges had geen ander doel, dan een meer juiste heffing daarvan, berekend over het aantal dagen van het ver blijf. De meeropbrengst zal zijn voor toe zicht op het kampeeren. De heer Winder: Als er een tekort is hier of daar, dan zegt de burgemeester: We zoe ken 't op de leges. Aan B en W. zal worden gevraagd om de legesgelden eenig en alleen te benutten voor de bron. waaruit ze komen. De heer Leysen wilde een hernieuwde actie voor den Zeeweg. De heer Minkema vroeg, hoe 't ging met de informaties voor zee. Deze worden thans mede doorgezonden naar de leden te Kam perduin. Het bestuur werd verzocht betref fende dit punt een behandeling toe te staan op de voorjaarsvergadering. De heer Beudeker zegt alsnog te meenen, dat de toename van het kampeeren tot schade zal zijn van verhuurders en pension houders. Ook meent hij. dat het niet goed is, dat de beide strandwachttfs niet kunnen zwemmen, waarop de heer Minkema antwoordde, dat door de zorgen der strandwachters nog al tijd de ongelukken zijn voorkomen. Ook wilde de heer Beudeker een actie voor goedkooper gas. Het was de V. V. V. té Bergen gelukt. Hem werd tegengeworpen, dat het gas in Bergen thans nog altijd duur der is dan In Schoorl. De heer Hofmeester wilde de naambordjes bi: de duinwegen gaarne in orde zien. De heer Maars vroeg verbetering van den toestand bij de Oriënteertafel, alsmede een rijwielpad naar Kamperduin. Hierna sloot dé voorzitter de vergadering. *De afd. Heiloo van het Ned. Roode Ttruis, hield Maandagavond zijn eerste jaarvergadering in De Rustende Jager. Van Jhr. van Kinschot, kringcommia- saris, W86 bericht van verhindering ge- k< men. MeJ. ter Buurkes, het nieuwe be stuurslid, is belast met het toezicht op de transportcolonne. Het ledental is de 100 gepasseerd (104). Den heer G. Louter bracht het jaar verslag uit. Het getuigde van den bloei der vereeniging. Dr. Walbeek deed rekening en verant woording. De ontvangsten en uitgaven waren f 324.50, voordeelig ealdo 8.90. Aangeboden werd de oegrooting 1933, in ontvangsten en uitgaven 210. Het ligt in de bedoeling om de koninklijke bewilliging od de statuten aan te vragen en een subsidie van 25 van de ge meente Heiloo. Tijdens de pauze werd gelegenheid gegeven om in te teekenen op de liet voor de uitzending van een ambulance naar Abessinië. Voor het misdeelde kind. Zooale reeds eerrige jaren eerder ge schiedde, ligt het ook nu weer in het plan vaa de echtgenoote van onzen burgemeente', mevr. Huyser van Reenen, om de actie te leiden voor den zegelverkoop ten behoeve van het misdeelde kind. Het k te wenschen, dat aller harten zich openen en ieder naar zijn vermogen mee helpt dezen nuttigen arbeid te ateunen. Het geeste lijk arme en lichamelijk misdeelde kind dit immer zooveel moet ontbeeren, doet een be roep op ons. Laten wij ons zelf verblijden, met de weten schap, dat, ais straks een huisbezoekster ons verlaten heeft, wij hebben meegebouwd aan het gelukahuia voor hen die lijden. Ouderavond. Het hoofd der school voor L. O. de heer P. Köhne riep Dinsdagavond bij den aan vang van den ouderavond de aanwezigen het welkom toe, in het bijzonder burgemeester Huyser van Reenen, wiens belangstelling hij zeer op prijs stelde. Toen kwamen de kinde ren van de drie hoogste klassen om ons te laten genieten van hun kostelijke, tweestem mig gezongen liedjes, waarna ze ouderge woonte eens lekker werden getracteerd Mevr. Heep gaf het verslag van een vorigen avond, waarvoor den afgetreden secretaris een woord van dank zal worden gebracht ln de pauze was er gelegenheid de mooie resultaten van de teekenkunst der scholieren te bewonderen. De heeren Schuuring en Posch brachten een financieel verslag uit vin de uitgaansdagen. Er is een batig saldo van pl.m. 5. Daarna las mevr. v. d. Walde Boer een door haar geschreven schetsje, „Begrip" ge titeld, voor en kwam de heer Jb Posch met „Melsens kruis" een ontroerend verhaaLje uit den wereldoorlog door Maurits Sabbe. Ook dit jaar zal op bescheiden wijze Op school het St. Nicolaasfeest worden gevierd. Vervolgens dankte de heer de Oeus het hoefd der school voor de prettige leiding, en de ivi- de voordragers voor hun bijdrage, waarvan hij getuigde genoten en iet6 geleerd te heb ben. De heer Köhne hoopte, dat de avonden steeds zóó besteed zouden worden. Hij gif nog een overzicht van het vlotte verloop van de avondschool en sloot, nadat de burgemees ter tn een kort speechje van zijn tevredenheid had getuigd, deze bijeenkomst. Dinsdagavond vergaderde de afd. van Het Witte Kruis onder voorzitterschap van dr. Heringa in cafc Kamsteeg. Onder de ingekomen stukken was een op wekking tot bijwoning van de algemeene vef gadering in Amsterdam op 10 Dec Tevens zal daar het 60-jarig bestaan der vereeniging worden herdacht. De voorzitter deed mededeeling van een hoofdbestuursbesluit om bij wijze van ca deautje aan verschillende afdeelingen gratis een cursus in huisverpleglng aan te bieden, waarvoor 1000 uitgetrokken zal worden. Aangezien dit seizoen reeds vergevorderd is, zal men het verzoek tot deelname voor het volgende jaar indienen. Verder was er een verzoek van de commissie voor de Malaria bestrijding, om mee te helpen dit nuttige werk, dat wegens inkrimping van subsidies zoo deerlijk gehandicapt wordt, in stand te houden. Dr. Heringa dacht, dat een bedrag van bijv. 10 als een droppel water in de zee zou zijn, doch burgemeester Huyser van Reenen was van meening, dat, als alle af deelingen naar draagkracht meehielpen, de algeheele afbraak voorkomen kon worden. Dr. Heringa beantwoordde nog eenige vra gen over de malariabestrijding, waarna men met algemeene stemmen besloot van 1936 af, jaarlijks met 10 te steunen. De heeren D. de Boer Dz., Joh. Harskamp en C. Kramer Glijnis werden wederom als bestuursleden benoemd en verklaarden hun functie te zullen blijven waarnemen. Dr. Heringa en de heer C. Kramer Glijnis werden afgevaardigd ter bijwoning van de algemeene evrgadering^ waar zij de candi- datuur van mevr. Teekeno—Kunst voor hoofdbestuurslid zullen Steunen. De vraag, welke de afdeeling Alkmaar in de algemeene vergadering behandelen wil, werd uitvoerig besproken. Dr. Heringa was van oordeel, dat men vertrouwen in het H.B. moest hebben, waar mee allen het eens waren. Ook werd de zaak van de afd. Kinderhygiëne onder het oog ge zien. Men wilde eerst nog een afwachtende houding daaromtrent aannemen. De voorzitter vroeg en kreeg permissie om een nieuw ledikant aan te schaffen en het zwarte wit te iaten maken. De heer de Wit gaf nog eenige inlichtingen over een ligtent, waarna de vergadering gesloten werd. Polderverkiezing. *Bij de Maandag t© Den Burg gehou den herstemming voor d© verkiezing van twee hoofdingelanden voor het wa terschap „De dertig gemeenschappelijke polders op Texel'1 werden uitgebracht 391 stembiljetten. De heer Jn. Vlaming Jacz. kreeg 251 stemmen; de heer Sbr. Keyser Jacz. 249 stemmen; de heer J. Keyser Augz. 131 st. en de heer J. Kik- kei t Paulusz. 125 stemmen, zoodat de heeren S. Keyser en Jn. Vlaming zijn gekozen. Maandagmiddag kwam op den Hoofdweg in den polder Eierland op Texel een vrachtauto ln aanrijding met een venterswagen, die zich aan den ver keerden kant van den weg bevond. Het paard sloeg van schrik op hol en «leur de de wagen achter zich aan; de voer man kon nog van den wagen af- springen. Eerst een heel eind verder wist men het hollende paard tot stil staan te brengen. De wagen was geheel vernield doch de kruidenierswaren wa ren zoo goed als onbeschadigd. In den namidoag omstreeks kwart voor vijf had in perceel Waterlooplein 53 te Amsterdam «en ern«tig ongeluk plaats, dat het leven kostte aan den 50- jarigen gehuwden arbeider L. Water man. Hij werd bedolven onder een instor tende zoldering. In het getijkvloersche gedeelte van genoemd perceel is een pakhuis geves tigd, waar karren, stellages en planken van de marktstallen, koopwaar etc. liggen opgestapeld. Daar het naastgelegen pakhuis, waar eveneens stallen liggen opgeslagen, wordt verbouwd, was de inventaris hier van tijdelijk ondergebracht in perceel 53. Om ruimte te krijgen was in het ach tergedeelte over de geheele breedte, on geveer 8 meter, en tot een diepte van ruim 6 meter, een tussehenzolder ge maakt. die op zware balken rustte. Op deze geïmproviseerde zolder was een groot aantal marktstallen opgeslagen. Op het fatale oogenblik. kwart voor vijf, was Waterman, die 's avonds als stalbaas dienst doet, in het achtergedeel te werkzaam en bevond hij zich dus on der het hulpzoldertje. Plotseling braken twee zware steun balken. Met donderend gekraak kwam het houtwerk naar beneden, waaronder Waterman werd bedolven. Onmiddellijk werden brandweer, ge neeskundige dienst, en politie gewaar schuwd en reeds enkele minuten later was de brandweer van de hoofdwacht Ruyterkade druk bezig met opruimings- werk. Er was nog hoop Waterman levend aan te treffen. Inmiddels was ook de Geneeskundige Dienst, onder leiding van den directeur, dr. L. Heijermans, ter plaatse. Weldra kon het lichaam onder het houtwerk vandaan worden gehaald Waterman bleek een balk op het hoofd te hebben gekregen en moet op slag dood zijn geweest. Het lichaam is naar het Vereenigings- huis van de Joodsche gemeente ge bracht. Waterman woonde in hetzelfde per ceel, waar hij zoo tragisch om het leven is aekomen. Bij het onderzoek naar de mogelijke oorzaak bleek, dat in «en der beide be zweken balken op de plaats van de breuk een zware knoest zat. Het onderzoek wordt voortgezet. Gisteravond heeft de Berlijneche rechtbank in hoogste instantie uit spraak gedaan ln het geruchtmakende proces betreffende het schilderij „Re- becca aan den bron", dat door den Ne- derlandschen kunsthandelaar Lamber- tus de Vries a!s een Rembrandt aan een Berlijn8Chen advocaat was verkocht, terwijl het vroeger voor een B&rent Fabritius goll. De heer de Vries en zijn Puitsche com pagnon Reinemer werden vrijgesproken. De openbare aanklager had tegen on zen landgenoot twee en tegen Reinemer negen maanden gevangenisstraf ge- eischt. De beklaagden werden verdedigd door Geheimrat dr. Ponfick en dr. Dix, den advocaat van Dimitroff tijdens het Rijksdagproces, die de vorige week ook de belangen verdedigd© van dr. Legge, Bisschop van Meissen. Gistermiddag is de 20-jarige landbou wer H. Verstappen te Meyel (L.) onder een kar geraakt en levensgevaarlijk ge wond. Door nog onbekende oorzaak 6loeg een door V. aan de teugels geleid paard op hol en kwam V. te vallen, waarbij hem een der wielen van den wagen over het lichaam ging en zijn borstkas ingedrukt werd. In zeer «mati gen toestand werd V. naar het St. Lau- rentiu6 ziekenhuis te Roermond overge bracht. Het paard is later tot staan ge bracht; de kar is ernstig beschadigd. De gemeenteraad van Leeuwarden heeft gistermiddag aangenomen een voorstel van B. en W. om 492.000 be schikbaar te stellen voor het aanleggen van een luchtvaartterrein, zulks nadat B. en W. hadden toegelegd een ver hoogde subsidie aan te vragen van de Provinciale Staten, die 30 en van de Kamer van Koophandel, welke 60000 gulden in de kosten hadden toegezegd. 299. Nog dienzelfden middag kwam er een brief van de vader en moeder van Langelot en Duimelot, waarin stond, dat ze onmiddellijk naar huis moesten komen. Daar hadden ze ook al gehoord van de vele vlegelachtigheden, die Langelot tijdens zijn logeer partijtje bij grootmoeder had uitgehaald. 300. Het was erg jammer voor Langelot, want na de laatste ervaringen in Afrika was hij juist een heel erg zoete jongen geworden. Dat was blijkbaar de laat ste les geweest, die Langelot eindelij1 tot inkeer had gebrachtl Maar de vader en moeder van Langelot wilden dat niet meerder gelooven. vóór hij dat bewe zen had En het duurde zeker wel drie heele maanden voordat ze het eindelijk geloofdenI EINDE.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7