SPORT EN WEDSTRIJDEN. Sint Nicolaas-verrassingen op komst? ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 30 NOVEMBER 1935 LANDBOUWBELANGEN. WIE DOODDE HELEN STANLEY? Vidoria-Theafer. De leiders in afdeeling I naar R. C. H. Rotterdamsche derbies. Go ahead— Heracles. DE EERSTE KLASSERS £xuuL en'JmUiBouw Vergadering te Stompetoren. Woensdagavond had de H. M. van Landbouw in combinatie met de ver- eeniging van Land- en Tuinbouwers in de Schermer, de leden bijeengeroepen in café Kamsteeg te Stompetoren voor een belangrijke vergadering, waar twee deskundigen op dat gebied, nl. Ir. G. Lienesch en Ir. J. Muntinga, het woord jouden voeren. Ook de leerlingen van de landbouwavondschool woonden deze bijeenkomst bij. De voorzitter van de H. M. v. L., de her P- Spaan, riep de sprekers en de bezoekers het welkom toe en wees op den ernst der tijden, waaronder het boe renbedrijf zoo zeer te lijden heeft. Spr. twijfelde aan de kracht van den nieuwen minister, om de zaak in goede banen te kunnen leiden. Na een kleine opleving volgde weder een inzinking. Een woord van hulde bracht bij aan den dijkgraaf, den heer C. Kraber Glijnis, die in de vergade ring van hoofdingelanden aangedrongen had op verlaging van de belastingen in den polder. Spr. kon niet genoeg nadruk leggen op de noodzaak, dat de besturen het geld van den zwoegenden boer zui nig moeten beheeren en hun verdiensten in evenredigheid van den slechten toe stand brengen. Verder wekte hij de leden op, niet door afgunst verwijdering onder elkaar te bewerkstelligen en gaf het woord aan dén heer Lienesch. Rede van Ir. Lienesch. Gaarne had spr. aan de uitnoodiging gevolg gegeven om het een en ander omtrent de „Technische bedrijfscontrö- le" te vertellen. Ofschoon het woord „controle" den boer zoo langzamerhand de stuipen op het lijf zal jagen, acht 6pr. dezen tak van dienst zeer nuttig. Hij wees op den toestand van 40 jaar geleden, toen men de eerste landbouvv- consulenten die van alles op de hoogte moesten zijn, aanstelde. Hun arbeids veld was veel te groot, langzamerhand kwam er specialisatie en kon men zeg gen dat de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst, met objectief werkende, gratis ter beschikking gestelde ambtenaren, een prachtige instelling is. In dit jaar is daar een nieuwe vorm bijgekomen nl. de technische bedrijfscontrole. Uitvoerig besprak de heer Lienesch het rapport van Westerwolde, waar zich een kleine vereeniging gevormd heeft, die een bedrijfscontroleur aanstelde om met de grondgebruikers de moeilijkheden van allerlei aard te onderzoeken en ze met behulp van de rijkslandbouw- consulenten te verbeteren. Ook in Z.- Holland werkt men reeds met veel suc ces in die richting. Spr. gaf eenige cij fers van financieelen aard daaraan ver bonden, maar wist stellig, dat men dat ruimschoots terug kreeg. Ook droeg dit werk geen politiek karakter, enkel hoogere inkomsten door verbeteringen te brengen, werden beoogd. Spr. was van oordeel, dat een handige tactvolle jonge man met een helder verstand, enkel in het bezit van een diploma land- bouwcursus, bedrijfscontroleur zou kun nen worden. In Westerwolde krijgt men hulp op financieel gebied van daar bestaande fabrieken. Spr. verwachtte dat hier, in dien men er toe zou overgaan, ook de zuivelfabriek niet afzijdig zal blijven en noemde in dit verband nog eenige lichamen. Vele grondgebruikers zijn nog leeken op het gebied van de kennis van hun Mond en de grasgewassen. Noord- hollanïï leek spr. geschikt voor het in stellen van „de technische bedrijfscon trole". Na nog eenige vragen te hebben beantwoord, eindigde dezen spreker zijn in gemoedelijken toon gehouden rede. Rede Ir. Muntinga. Na de pauze kwam ir. Muntinga op het spreekgestoelte, om aan de hand van een serie lantaarnplaatjes onze ken nis van de voetziekte bij de tarwe, te vermeerderen. „Voetziekte" is een ver zamelbegrip van drie ziekten, nl. de tarwehalmdooder, die op lichten grond veelvuldig voorkomt, de oogvlekziekte, die op zwaren grond de plan teistert, en verder de scherpe oogvlekziekte. Dertig jaar eleden, aldus de spr., schonk men geen aandacht aan de voetziekte. De eco nomische omstandigheden waardoor men 2H maal zooveel tarwe is gaan verbouwen, zijn wel oorzaak, dat men er steeds meer van wil leeren, om het euvel te bestrijden. De plant komt goed op, groeit, doch vertoont op den stengel bruine vlekken. Zigzagsgewijze vallen de halmen over elkaar, de aren, ivoor wit, blijven klein. Het eerste lantaarn- p'aatje bracht ons in de Oekraine, waar de voetziekte op de uitgestrekte tarwe velden in het geheel niet voorkomt. Verder had spr. nog plaatjes gekregen van dr. Oort, assistent, verbonden aan het laboratorium van de landbouwhoo- geschool in Wageningen, oa. een af beelding van de graanhalmwesp en de larven, evenzeer een groote vijand van de tarwe. Onderzoekingen had spr. ge daan in den Waard en Groetpolder en in Groningen. In Noordholland heeft men Voor ongeveer 25 last van het euvel. Do zomertarwe is er beter tegen be stand dan het wintergraan. Spr. ried vooral aan om het winterkoren niet voor half Oct. te zaaien (vroeg zaaien kan funeste gevolgen hebben), de grond met twee paarden voor den ploeg, niet te diep te ploegen, bemesten met kali. om een sterken rietstengel te verkrijgen. Aan de hand van statistieken zagen wij de gevolgen van slechte groeivoorwaarden. De hoeveelheid die gezaaid wordt en ook de voorbouw i6 van groot belang. Spr. beval wisselbouw van tarwe en bieten aan. Ook, maar in geringere mate. treedt de voetziekte op bij haver en gerst. Dat dit onderwerp wel in het brand punt der belangstelling staat, bewees het groote aantal vragen en het mede- deelen van eigen ondervinding. Duide lijk zette de spreker uiteen wat de we tenschap er van verklaren kan. In beginsel besloot men het bestuur de voorwaarden, verbonden aan de technische bedrijfscontrole te laten on derzoeken, waarbij ir. Lienesch zijn hulp toezegde. Daarop sloot de voorz. met een woord van dank aan de sprekers, deze buitengewoon interessante bijeenkomst. PRIJS VAN ROGGE EN GERST. Toezegging voor een langen termijn. De minister van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat het in de bedoeling der Ugt om voor de 0°Ssten 1936, 1937 en 1938 van rogge en gerst zoodanige maatregelen te treffen, dat een prijs wordt bereikt, liggende tusschen f 7 en 8 per 100 K G- geleverd ter gewone marktplaats. Deze toezegging voor een langen termijn geschiedt, om door het verschaffen van zoo groot mogelijke zekerheid ten aanzien van den prijs dezer producten het den landbou wers beter mogelijk te maken, zich met de inrichting van hun bedrijf en hun bouwplan aan te passen aan de door de omstandighe den gewenschte wijzigingen in hun be drijf. Ten gevolge van den langen termijn, waarvoor deze garantie geldt moet ten aan zien van de wijze waarop de prijs zal wor den bereikt, de volle vrijheid worden voorbe houden, terwijl uiteraard het voorbehoud moet worden gemaakt, dat onder zeer bij zondere en nu nog niet te voorziene om standigheden de noodzaak kan dwingen, op deze toezegging terug te komen. NIEUWE BOND VAN ZUIVELFABRIEKEN. Kaasmarkt of kaasbeurs? In café Central werd Vrijdagmiddag een ledenvergadering gehouden van den Nieu wen Bond van Zuivelfabrieken, onder voor zitterschap van den heer Schrooder Blijkens de ingekomen stukken hadden twee fabrieken als lid bedankt. Voor den secretaris was een schrijfmachine van 95 aangekocht. De fabriek te Limmen werd als lid toegelaten. In de vacature-H Kuypers, die volgens de statuten niet herkiesbaar was, werd tot bestuurslid gekozen de heer Schnijders uit Egmond. De voorzitter dankte de heer Kuy pers voor hetgeen hij heeft gedaan en uitte den wensch, dat ook met het nieuwe lid prettig zal kunnen worden samengewerkt. In de financieele commissie werden aange wezen de fabrieken te Beets, Twisk en Wog- meer. Bij de begrooting werd die post t. b. c.- bestrijding rundvee van 40 op f 10 ge bracht. De secretaris verklaarde, nadat de heer Lakeman de noodzaak had bepleit, ge noegen te nemen met 10 pet. korting op zijn salaris, dat daardoor voor een jaar van 500 tot 450 wordt teruggebracht. De heer Lakeman gaf in overweging, zich voor de kolenleverantie ook met ande ren dan de V. B. te verstaan, omdat hem gebleken was, dat anderen goedkooper leveren. De voorzitter: Ieder kan die kolen krijgen van dien handelaar dien hij wenscht, doch men dient op kwaliteit te letten. Het presentiegeld voor de bestuursleden werd van f 2.50 op 2 gebracht De begrooting werd tenslotte in ont vangsten en uitgaven vastgesteld op f 865. De voorzitter wenschte hierop de kaasmakers van de fabrieken de Weere. Egmond, Twisk en Haarlem geluk met de door hen behaalde prijzen op de heden ge houden kaaskeuring. Dr. Scheydeed eenige mededeelingen over het onderzoek van melk- en melkpro ducten op het station te Hoorn. Hij consta teerde met genoegen, dat er dit jaar een toename was van het aantal gezonden mon sters, vooral wat betreft zuursel en controle op deugdelijkheid der geleverde melk; dit is een verheugend verschijnsel. Uitvoerig weidde spr. uit over de methode van onder zoek, welke zeer secuur in haar werk ging; aan de hand van cijfers uit de practijk ver duidelijkte spr. zijn betoog, waarbij hij vele nuttige wenken gaf Voor een 15-tal fabrie ken was f 321.50 aan onderzoek gedaan; sommige fabrieken maakten van het station geen gebruik. Wat zijn werkzaamheden als consulent in het afgeloopen jaar betreft, deelde spr. mede, dat hij weer veel werk had moeten doen voor het zuivere bedrijfswater op de fa brieken; spr. wees er op, dat het water, dat diep uit den grond komt (b.v. 60 M.) bac teriologisch zuiver is, mits de norton goed is. Het norton water in de Wieringermeer was over 't algemeen heel goed, behalve in den hoek onder Wieringen, waar het erg brak is, doordat het zeewater onder de kei- leemlaag is doorgedrongen. De heer T. L a k e m a n Jr. besprak de vraag, of het verkoopen van kaas via de markt in dezen tijd nog te verantwoorden is, of dient hiermede gebroken te worden door voortaan op monster te verkoopen? Spr. wees op de kaasbeurs te Purmerend, die 6 jaar reeds werkt. Spr. gaf toe, dat bij verkoopen via de beurs de verkooper meer vertrouwen moet genieten, doch ook op de kaasmarkt „kan" de kooper bedrogen worden. Gaat de markt niet naar wensch, dan zit de ver kooper niet met z'n partij kaas, die weer terug moet; ook de expeditie geeft bij de beurs minder moeilijkheden en kosten. Bij verkoopen via de beurs wordt de kaas gewogen in het pakhuis van den koo per; al is 't nog een moeilijkheid, het bevor dert de eerlijkheid. Het bezwaar, dat de kaas daags tevoren aan de markt komt de nadeelen van weersinvloeden vervallen bij koopen via de beurs. Om de bewering, dat de Vrijdagsche kaasmarkt een reclame voor de kaas is, moet ^pr lachen Wel is 't een reclame voor de stad; de reclame voor 't product slaat spr. niet hoog aan. De kosten op de kaasmarkt zijn nogal hoog, aan zetloon, waag- en weegloonen en 't ceeltje wordt samen pl.m. 70 ct. per 100 K.G. uitgegeven. Op 'n partij kaas, van 100 K G. melk ge maakt, komt zoo 595 onkosten; spr. be rekent, dat dit via de beurs slechts 'n 50 bedraagt. De ervaring op de beurs te Purmerend leert, dat daar ook wel verkocht wordt. Ook de kaashandelaar verkoopt op moa- ster of op het eerlijke gezicht aan de leve ranciers. Een nadeel van de beurs is ode. dat het koopgeld daar later ontvangen wordt De voordeelen tegen de nadeelen op wegend, zeide spt., dat de verkoop v.a de markt zijn tijd heeft gehad en die via de beurs zijn tijd krijgt. Nadat de voorzitter den heer Lake man had dank gebracht, volgde eenige ge- dachtenwisseling en rondvraag. Jilmnieutos VADER'S EEREWOORD. Een Shirley Temple-film in Bioscoop Harmonie. De kleine Shirley Temple, de wel zeer jonge veelbelovende filmster, die in „Harte- dïef" voor het eerst voor het Alkmaarsche publiek optrad, blijkt sinds dien ook hier veel vereerders te hebben verworven Dat zagen we gisteravond, toen in de bioscoop Harmo nie de film Vader's Eerewoord gedraaid werd, waarin zij weder een hoofdrol ver vult. Men genoot in groote spanning van haar optreden en als om maar niets te ver liezen van de op het witte doek gebrachte beelden, gaf men elkaar slechts fluisterend zijn oordeel te kennen en dat was alge meen bewonderend. Er bleken onder de aan wezigen te zijn, die vrijwel wèg waren van het spel van de kleine Shirley, en inderdaad gaat dit zéér ver uit boven hetgeen men van een kind mag verwachten, ook als men weet te doen te hebben met een ster-in-den- dop. Zij speelt in „Vader's Eerewoord" als Pennie, het dochtertje van Jerry en diens overleden echtgenoote. Sinds dat overlijden ii Jerry getrouwd met Toni, die met hem het avonturiersleven deelt en met hem vlucht van het eene land naar het andere, zoodra hun de grond onder de voeten te warm be gint te worden. Pas op een dezer vluchten hoort Toni van 't bestaan van 't kind, als Jer- rv het plan oppert 't voor 75000 dollar voor goed af te staan aan zijn zwager in Ameri ka, die op zich had genomen voor Pennie te zorgen. Toni kan zich niet goed met dit plan vereenigen en blijft in Parijs achter, als Jerry doorreist naar de Nieuwe Wereld. Daar ontmoet hij het kind, dat zich al spoedig met haar eerlijke zieltje aangetrok ken voelt tot den man, die zoo heel anders is dan haar oom, die haar vóór alles ge hoorzaamheid meende te moeten leeren. Hij neemt haar mee naar Europa, waar Toni wacht. Ontroerend is het te zien, hoe de nieuwe moeder en het kind zich langzaam-aan aan elkaar gaan hechten, dank zij niet in de laat ste plaats het lieve karakter van Pennie. Aan de Rivièra, waar de vader om der wille van het kind een ^erlijk bestaan zoekt als huizenverhuurder, komt een rijke weduwe, mevr. Crane, op hun weg. Zij wil Pennie adopteeren, of minstens elk weekend bij zich hebben. Bij een bezoek in hare woning, waar de oude dame een feestje geeft ter eere van het kind, kan de op zwart zaad zittende Jer ry de verleiding niet weerstaan om een pa relsnoer te stelen. Hij verstopt het in de teddy-beer van Penine, waar de politie het kostbare kleinood niet vindt. Het meisje vraagt haar vader of hij iets van den dief stal weet en op zijn eerewoord verzekert hij onschuldig te zijn. Hartbrekend is de smart van het kind, als zij in den nacht het snoer vindt in het beertje, waaruit zij natuurlijk afleidt dat vader een dief en een woordbre ker is, in wien zij geen vertrouwen meer kan hebben Dank zij de opofferende liefde van Toni komt echter alles in orde, d.w.z. het snoer komt terecht en mevrouw Crane neemt Pen nie aan als haar dochter, haar aangeboden door den vader, die in een worsteling den man doodde, aan wien hij het snoer had overgegeven en van wien hij het terug wilde, maar daarbij zelf ook gevaarlijk verwond werd. Hij houdt zich voor zijn kind goed en hoopt dan te sterven, omdat hij niet wenscht dat zij zal weten de dochter te zijn van een gevangenisboef. Hij sterft echter niet, want op het politiebureau wordt hij uit 'een bewusteloosheid weer bijgebracht, waarop Toni hem trouw belooft en als haar meening te kennen geeft dat Pennie hem nimmer zal verachten, nu hij door zijn laat ste daden zich van een goede zijde heeft la ten zien. Het voorprogramma opent met een jour naal, waarin o.a. de viering van den wapen stilstandsdag in Londen en Parijs en ver schillende foto's van den oorlog in Abes- sinië. Vervolgens worden er twee kluchten gegeven: „Melk is goed voor elk", waarin een emotioneele wedstrijd tusschen koeien melkers, en „Cherchez la femme", een revue vol verrassingen, alsmede een Betty Boop- teekenfilm, waarin een kat en een hondje de voornaamste medewerkers zijn. Roxy-Théater. Dat is de groote vraag, waaromheen zich allee concentreert en waar nog tal van andere vragen aan verbonden kun nen worden. Helen Stanley is de beroemde film ster, wier leven 6teeds foor gevaren om ringd is. Zij heeft vijanden voor wie zij inderdaad bang is, doch die zij kent, meer zijn echter de vijanden, die haar onbekend zijn en die steeds op de loer liggen haar 't leven ondragelijk te maken. Als een wervelwind zweven een de- tectieve en een kamermeisje om haar heen en zoo moet deze afgematte film star eiken dag begeleid worden van huis naar de studio en terug. Op een kwaden dag, als het hoogte punt van de nieuwe film op het cello- phaan vastgelegd zal worden en alles daartoe in gereedheid is gebracht, komt Helen Stanley in al haar statie de film gebouwen binnen en reeds is een ner veuze sfeer duidelijk merkbaar. De fel- brandende lampen worden gericht, de camera's worden ingesteld, de entourage is tot in de puntjes verzorgd en nu kan de dans beginnen. De muziek zet in en glacieus glijdt Helen Stanley over het spiegelgladde parket, totdateen schot weerklinkt en de eens zoo be roemde filmactrice levenloos neerstort. Wie doodde nu Helen Stanley? Vooraleer hierop een antwoord te geven, worden alle mogelijke en onmo gelijke verdenkingen door den scherp- zinnigen inspecteur Trent tot in alle details onderzocht en eindelijk ja, wan neer men besluit, de film te reconstru- eeren, dan is de dader gebrandmerkt! We zullen natuurlijk de oplossing niet aan de publiciteit prijs geven en we kunnen alleen verklaren, dat hier een „thriller" gebracht wordt, welke zeer zeker de moeite waard is te gaan zien. Een goed-verzorgd voorprogramma completeert het geheel o.m. journaals, een teekenfilm en eenige kluchtjes. VERRAAD. City-Theater. Het City-theater brengt deze week als hoofdnummer een film van den grooten re gisseur John Ford een film, die allerwe- ge groote belangstelling heeft getrokken, zoowel door den inhoud als door het groot- sche spel van Victor Mc. Laglen, wiens kwaliteiten in de film Verraad (The Infor- men) wel bijzonder tot hun recht komen. Het verhaal speelt in Dublin tijdens den opstand der Ieren tegen Engeland. Ook toen bestonden onder de Ieren geheime ge nootschappen, die van de leden de stiptste gehoorzaamheid eischten. Gypo Nolan heeft eenmaal een opdracht geweigerd en is daarvoor uit het genoot schap gestooten. Armoedig zwerft hij door de straten van Dublin. Daar ziet hij plot seling een proclamatie waarbij de politie twintig pond belooning uitlooft voor het aanbrengen van de schuilplaats van Fran- kie Philips. Nu is Frankie altijd een beste vriend van Gypo geweest, maar toch komt er een duivelscn plan in Gypo op, als hij plotseling Frankie ontmoet. Deze heeft het nog eenmaal gewaagd naar Dublin te ko men om afscheid te nemen van zijn moeder. Nu zal Gypo gemakkelijk twintig pond kunnen verdienen, het geld dat hem en zijn meisje in de gelegenheid zal stellen naar Amerika over te steken. En Gypo verraadt zijn vriend, die in een gevecht met de poli tié wordt gedood. Gypo strijkt het verra dersloon op. Maar het berouw komt al di rect daarna. En de leider van het genoot schap weet weldra wie Frankie verraadde Bij loting wordt iemand aangewezen die aan Gypo het doodvonnis moet voltrekken. Gemakkelijk gaat dit niet. Maar ten slotte treft ook hem het doodelijk lood. Strompe lend bereikt hij nog de kerk, waar hij van Frankie's moeder vergeving verkrijgt voor zijn daad. De rol van Gypo is Victor Mc. Laglen om een vakterm te gebruiken op het lijf geschreven en hij speelt den ruwen, ster ken, verstootenen en wanhopigen zwerver op 'n wijze, die men niet licht vergeten zal. Het is mede daardoor dat de film de bezoekers in groote spanning doet meeleven. De regis seur heeft de sfeer prachtig getroffen, en waar ook de andere rollen op voortreffelijke wijze zijn bezet is een zoo boeiend geheel verkregen. De film. „Verraad" brengt weer eens heel iets anders dan gewoonlijk, wat zeker hoogelijk gewaardeerd zal worden. Het voorprogramma was ditmaal uitste kend verzorgd en de nummers mogen zeker afzonderlijk worden vermeld. Een Fox Mo- vietone Nieuws met tal van interessante op namen en een bijzonder nummer, waarin een drietal artisten groote radio-krachten fraai imiteeren. Verder een nieuw soort tee kenfilm met verrassende momenten, en een leuke komische twee-acter, waarin de be kende Edgar Kennedy en een allerleukste baby de hoogdrol vertolken. Zoowel hoofdnummer als voorprogram ma zullen deze week de belangstelling on dervinden, die zij verdienen. Gisteravond waren reeds velen voor Victor Mc. Laglen gekomen. GEKETEND. Een jonge vrouw is secretaresse van den eigenaar van een stoombootreederij Diens vrouw, mevrouw Field, reist zoo ver en zoo lang, dat haar man ternauwenood weet, dat hij getrouwd is. Het gevolg ligt er dik bovenop. Hij kan niet meer buiten de toewijding van zijn secre taresse en in een onderhoud van beiden met de vrouw, die toevallig even thuis is, bekent hij die vrouw zijn liefde voor het meisje. De vrouw is echtgenoote van een million nair, zij is geacht en wordt geëerd, zij kan in de hoogste kringen verkeeren en wil daarom niet scheiden. Dan belooft het meisje den man hem ook in deze omstandigheden te willen toebehooren, maar hij wil dit offer niet dadelijk aanvaar den. Het meisje Joan Crawford zal een reis naar Buenos Ayres maken en onderweg nog eens alles overdenken. Hij brengt haar aan boord van een van zijn luxieuse booten en nog maar weinige uren in zee maakt zij ken nis met Mike Bradley Clailc Gable een jonge farmeigenaar uit Buenos Ayres. Het leven kan erg eenvoudig zijn. De man en het meisje, die bij elkander behooren, hebben elkaar gevonden en eerst nu weet Diane Lo- vering wat ware liefde is. Zij wil er aan den ken, waarom zij op deze boot is, zij stelt zich voor oogen, dat er in Londen een twintig jaar oudere man is, die heel zijn familieleven voor haar heeft opgeofferd en vol ongeduld op haar terugkomst wacht Zij wil zich dat alles herinneren, maar de natuur is nog altijd sterker dan de leer en eenmaal op de farm van Mike komt onafwendbaar het mo ment, dat hij het meisje in zijn armen houdt. Dan gaat Diana terug met het voornemen om Richard Field alles te bekennen en zij vindt een Richard, wien het inmiddels gelukt is van zijn vrouw te scheiden, die zijn kinde ren met die vrouw heeft meegegeven en die haar bekent, dat hij zonder haar niet meer zal kunnen leven. Het groote offer wordt gebracht. Diane zwijgt over haar liefde en trouwt den man, dien zij zooveel verschuldigd is. Zij wordt mevrouw Field, geacht, geëerd als haar voor gangster, maar een mevrouw Field, die een kameraad voor haar man is en nooit de Mike uit Zuid-Amerika kan vergeten. Zij vindt op een van haar tochten door Londen Mike terug. Mike, die haar afscheidsbrief nog niet vergeten is en zich nu op een afstand houdt, totdat bij een lunch in een chambre séparé de waarheid tot hem doordringt. Diane neemt voor altijd afscheid van hem, haar plicht voert haar naar Richard terug, maar in een buitenhuisje in de bergen komt Mike, die hun beider geluk het zwaarst wil laten wegen, cp bezoek om met den ouderen man te spreken Hij ziet de angst in Diane's oogen en gaat heen zonder gesproken te hebben, maar Richard heeft al begrepen. Hij hergeeft zijn vrouw de vrijheid en het slot van deze pracht film toont een gelukkige Diana als vrouw van Mike op een farm vol zon en landelijk leven. Joan Crawfort en Clark Gable hebben van deze film iets bijzonder moois gemaakt. Vooraf gaat veel actueel nieuws in beweeg baar geïllustreerden vorm, een aardige screensong en een allerleukste éénacter, waarin een klein jongetje zich als een buiten- gewoon goed filmspeler doet kennen. Voetbal. Morgen begint de week van St. Nico- laas en net als alle andere jaren moe ten wij rekening houden met allerlei ver rassingen. 't Is alleen maar moeilijk te voorspellen, welke de verrassingen zijn. Intusschen heeft het programma ver schillende lastige wedstrijden, die van belang zijn voor de bezetting van de eerste plaats. Zoo moet V.S.V. naar R.C.H., ontvangt Goahead het sterke Heracles, krijgt Stormvogels bezoek van D.F.C en gaat Longa B.V.V. een bezoek brengen. Om van de rest maar te zwijgen!' R.C.H.V.S.V. In afdeeling I is de spanning de vorige week zeer toegenomen door de flinke neder laag, die V.S.V. incasseerde, nog wel op eigen terrein. En nu moet datzelfde V.S.V morgen op bezoek bij R.C.H.dat thans nog één punt achter is bij de Velzenaren- Moeten wij rekenen op een volgende V.S.V.-nederla3g of moet men tot de conclusie komen, dat de nederlaag der vorige week slechts een vergis sing is? Wij weten het niet. Maar toch, er is hier alles mogelijk. Ook voor Ajax is het van belang, hoj bovenstaande ontmoeting verloopt, maar in tusschen moet ze zelf thuis een zeer moei lijken wedstrijd spelen. H.B.S. komt n.1. bij haar op bezoek en de Hagenaars zijn op vreemd terrein nog niet geklopt Dus Ajax heeft nog lang niet gewon nen en zal o.i. met een gelijk spel al wel tevre den moeten zijn. A.D.O.Haarlem geeft de thuisclub een behoorlijke kans op de twee puntjes, al zal men Smit in de gaten moeten houden. K.F.C.H.D.V.S. geeft aan de Koogers een goede gelegenheid om beide puntjes te bemachtigen. En in de Rotterdamsche ontmoeting Spai- taXerxes zal de thuisclub ongetwijfeld wel niets voor een nederlaag voelen. Blauw Wit, D.F.C., Stormvogels Drie kampioenscandidaten, waarvan er twee tegen elkaar uitkomen en de derde een zeer lastigen uitwedstrijd te spelen krijgt. Die derde is Blauw Wit, morgen op bezoek gaand bij D.H.C., dat weer geheel de oude is. 't Zou ons niet verwonderen, wanneer Blauw Wit haar eerste nederlaag te slikken kreeg Stormvogels heeft tegen D F.C het voor deel veiliger terrein en dit zal wellicht deze keer de doorslag geven, waardoor D.F.C. eenigszins zou afzakken. D.W.S. ontvangt het zwakke V.U.C. en moet dus in staat zijn, om haar gering pun- tenaantal met twee te .vermeerderen. Ook H.F.C. heeft thuis een klein kansje tegen het verzwakte Z.F.C., maar de Haarlemmers zullen voor de zege heel hard moeten vech ten. Go aheadHeracles! De geheele belangstelling concentreert zich Zondag in het Oosten op den grooten wedstrijd Go aheadHeracles. Zeer zeker wordt dat een spannende ontmoeting tus schen twee vrijwel gelijkwaardige tegen standers. Wellicht is de Heracles-voornoe- de iets beter dan die van Go ahead, maar dat verschil wordt opgeheven door haar iets minder krachtige verdediging. Wie zal dat winnen?

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 13