LBinnenland de Lange &de moraaz. Ernstig tumult in den Stadsschouwburg. ^Agmda GROOTE FABRIEKSBRAND TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Een geweldige vuurzee. Bij de opvoering van hel tooneelstuh De Beul' hel lol heftige demonstralies gekomen. is Politie treedt krachtig op. P. T. T.-BEAMBTE STAL BRIEF MET GFLD. Gearresteerde heeft 21 dienst jaren achter den rug. £aatste Betichten 14 dagen hechtenis of f 150 boete. WeerAecicht 'Puwmcuial 'Hieuw* BERGEN -itmss&mm BAXK7ERS te ALKMAAR SIXÜS Stad en Onufevüuf RAMPEN ERNSTIG GEWOND. Van opzet en ruw spel geea sprake. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, eiken avond half 8, fioofdnmmer Vader's eerewoord (rom.); hoofdrollen Gary Cooper, Carole Lombard, Shirley Temple. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, t/m. Zondag Wit Roxy-theater, eiken avond 7.45 uur, hoofd nummer De geheime Radiozender (sens); hoofdrol Ralff Forbes. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ver raad (sens.): hoofdrollen Victor Mc. Laglen, Heatner Angel, Preston Foster, Margot Grahame. Toegang boven 18 jaar. Vietoria-theater, half acht, hoofdnummer Geketend (rom.); hoofdrollen Joan Craw- ford en Clark Gable. Toegang boven 18 jaar. Maandag 2 December. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot 111, psychometrische seance mevr. Akkcringa. Dinsdag 3 December. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot 111, psychometrische seance mevr. Akkeringa 7.30 uur, café Wester te Heerhugowaard- Zuid, vergadering afd. Het Witte Kruis MINDER AUTOVERKEER IN ITALIË. Stijgende vraag naar rijwielen. De voortdurend stijgende benzineprijzen in Italië hebben reeds tot gevolg gehad, dat het autoverkeer merkbaar is verminderd. In de straten van Rome ziet men minder auto's, terwijl de dienst op verschillende autobus lijnen gestaakt is. Talrijke autobezitters ma ken in het geheel geen gebruik meer van hun wagens of stellen die ter beschikking van het land. De vraag naar rijwielen groeit met den dag. De „Goirnale d'Italia" veront waardigd. De „Giomale d'Italia" meldt uit Rome zeer verontwaardigd, dat te Genève de ge delegeerde van een der staten, die sancties toepassen, gezegd heeft, dat het petroleum embargo „het kerstgeschenk voor Italië" zou worden. Het blad noemt geen naam van per soon en nationaliteit, doch merkt op, dat het interessant zou zijn, indien die zouden kunnen worden vastgesteld. De gelaakte uiting is volgens het blad een nieuw bewijs voor het „cynisme, dat karakteristiek is voor de geestelijke degeneratie van den bond Het moet nu duidelijk gezegd worden, aldus het blad, dat deze ironie het beest achtige karakter van het anti-Italiaansche sanctionisme bevestigt. Italië zal dat even min vergeten als de houding der staten, die de sancties toepassen. OVERVAL OP KLAARLICHTEN DAG. Anderhalf millioen peseta's geroofd. Toen Zaterdagmiddag de loen- en sala- risgelden, bestemd voor de employê's der ge meente Madrid, naar het stadhuis werden overgebracht, heeft een bende roovers een overval gepleegd op de personen, die met het overbrengen belast waren. De bandieten openden het vuur uit hun pistolen en maak ten zich meester van een bedrag van IK millioen peseta's. Eenige der aangevallenen werden gewond, terwijl de daders konden ontkomen. Een felle brand heeft in den afgeloopen nacht het kantoor en het fabrieksgebouw van de N.V. Rhenania, fabriek van geas- phalteerde gas- en waterlei dingbuizen te Alphen a. d. Rijn, in de asch gelegd. Te ongeveer half twee bemerkte de restauratiehouder van het station te Alphen a. d. Rijn, dat er in het ketelhuis van de fabriek, hetwelk op een terrein naast de spoorlijn is gelegen, brand was uitgebroken. Nog voor hij de brandweer kon waarschuwen, was deze reeds ter plaatse, daar op het terrein van de gasfabriek, waar de brandspui ten gestationneerd zijn, de brand even eens was opgemerkt. Hoew el men onmiddellijk met de bei de motorspuiten uitrukte, stond men reeds van het eerste oogenblik af mach teloos tegenover de vuurzee, die, aange wakkerd door den hevigen Noordwester storm, zoowel het fabrieks- als het kan toorgebouw, welke beide geheel uit hout zijn opgetrokken, in lichter laaie zette. Bovendien vond het vuur gretig voedsel in een groote hoeveelheid teer en afval, welke in de loodsen waren op geslagen en die door den hevigen wind tientallen meters ver werden wegge slingerd. Een ware vonkenregen was oorzaak, dat niettegenstaande het slechte weer, honder den nieuwsgierigen naar het terrein van den brand gingen. Een gelukkige omstandigheid was, dat ae gebouwen buiten de bebouwde kom liggen daar anders bij den heerschenden storm uitbreiding van den brand zeker niet te voorkomen zou zijn geweest. Nu dreigde slechts een oogenblik gevaar voor een nabij gelegen boerderij, welk gevaar evenwel kon worden afgewend Hoewel door de brand weer volop water werd gegeven, kon men niet voorkomen dat het geheele gebouw tot den grond toe afbrandde. Niets is gered. Omtrent de oorzaak vernemen wij, dat deze vermoedelijk moet worden gezocht in het feit, dat een plaatsvervangend stoker, die Zondagavond om tien uur den stoomketel heeft aangemaakt, vermoedelijk wat te hard heeft gestookt, hoewel het ook mogelijk is, dat door den storm het vuur in dén ketel fel Ier dan gewoonlijk is gaan branden. Hoewel het bedrijf door een en ander uit- teraard stagnatie zal ondervinden, zullen de leveranties gewoon voortgang kunnen heb ben, daar de voorraad buiten de fabriek was opgeslagen. De schade wordt door verzekering gedekt. De vertooning van „de Beul", het veelbestreden stuk van Par Lager- kvist, door de Amsterdamsche Too- neelvereeniging, onder directie van Albert van Dalsum en A. Defresne, heeft Zondagnamiddag, in den Stadsschouwburg te Amsterdam tot tooneelen geleid, zooals in het offi- cieele theatergebouw misschien nog nooit zijn voorgekomen. Het was bekend geworden, dat er van zekere zijde tijdens de Zondagmiddagvoor stelling, tegen verschillende tafreelen en pas sages zou worden geprotesteerd. Vandaar dat de politie uitgebreide voorzorgsmaatre gelen had getroffen. Een groote macht politie, in civiel, behoorend tot de centrale recherche, en in uniform, was in het gebouw aanwezig, en ook daarbuiten waren de noodige maat regelen getroffen om tegen ordeverstoring te waken, althans op te treden. De schouwburg was, op alle rangen, zoo goed als uitver kocht. Voordat de voorstelling begon, trad de heer Defesne voor het nog neerhangende gordijn, om een kort woord tot het publiek te spreken. Hij deelde mede, dat het bekend was, dat er zich een aantal personen in de zaal bevonden, die niet waren gekomen uit belangstelling voor de voorstelling, maar om andere redenen. Hij voegde eraan toe, dat alle mogelijke maatregelen waren genomen om stoornis te beletten of om daar een eind aan te maken, en verzocht het goedwillende publiek zich kalm te houden en zich vooral geen angst te laten aanjagen, als er met rookbommen mocht worden gegooid. Een angst-reactie op het hier en daar opstijgen van rook. zou ernstige gevolgen kunnen hebben, omdat hieruit paniek zou kunnen voortkomen. Men behoefde in zoo'n geval niet aan brand te denken, en kon rusiig op zijn plaats blijven zitten. Onder die omstandigheden begon de voor stelling. De verwachting was, dat de demon straties zouden beginnen tijdens het tweede, in onzen tijd spelende deel. met zijn anti fascistische tendenzen. Maar de eerste teeke nen van onrust vertoonden zich reeds in de le afdeeling; de midden-eeuwsche. Het visioen van den beul. die met de veroordeel de vrouw wenscht te trouwen, gaf aanleiding tot protesten uit de zaal. Iemand riep, en anderen vielen hem bij, dat de in dit verband gebezigde termen godslastering inhielden. Even ging het licht op. en toen gingen de protesten over in een algemeen gekuch. Een viertal personen werd door de aanwezige politie uit de zaal gezet. Spanning na de pauze. Men ging de pauze in, in spanning over hetgeen daarna volgen zou. En wat volgde was veel erger! Bij de behandeling van het spel werd de zaal niet meer geheel donker gemaakt. Er werd bij halflicht verder ge speeld ten einde het verwekken van stoornis te bemoeilijken. Er. overal zag men nu bij de uitgangen der verschillende rangen, politie dienaren in unifotm. De eerste fascistische phrases verwekten applaus en tegerappl.ius. Een paar bezoe kers van de stalles en de fauteuils-balcon werden verwijderd Toen een der laatstge noemden zich blijkbaar verzette, zagen wij voor het eerst van ons leven op het pre- senteer-blaadje" (zooals de vooruitgebouwde fauteuils-de-balcon in den volksmond heeten) den gummistok zwaaien. Ook een heer op de eerste rij stalles liep klappen op. Omstreeks dien tijd meenden wij een onaangename en prikkelende lucht te ruiken. Het was echter niet zóó, dat wij konden constateeren. dat er werkelijk met stinkbommen geworpen was, zooals om ons heen beweerd werd. Wel schijnt het. dat, na afloop van de voorstel ling, toen de zaal dus reeds geheel ontruimd was. achtergelaten doosjes met dergelijke projectielen door de politie gevonden zijn een viertal volle doosjes en twee leege. En toen volgden de protesten, die steeds, als automatisch, gevolgd werden door een ver wijderen uit de zaal. elkander regelmatig en in steeds sneller tempo op; nu hier dan daar, nu boven, dan beneden, op de duur dere zoowel als op de goedkoopere rangen. Wat dan telkens een opdraaien en na ver wijdering der ordeverstoorders, op min of meer hardhandige wijze een (half) neer- draaien van het licht en zboals vanzelf spreekt vertraging van de voorstelling tengevolge had. Er werd echter steeds door gespeeld. Tot staking van het spel kwam het niet; den geheelen middag niet. Het stuk werd geheel afgespeeld. Wat er geschreeuwd werd. Wij kunnen onmogelijk een eenigszins volledig overzicht geven van al wat er geschreeuwd werd. Van de meest karakteristieke noemen wij„Het is een schande voor Am sterdam!", en „Volk van Neder land ontwaakt, protesteert tegen die vuiligheid". Ook: „En dat noe men ze nou kunst!" Moesten tengevolge van dergelijke protes ten bezoekers naar buiten gebracht worden die eenigszins midden in de rijen stalles, parket en parterre zaten, dan zag men een enkele maal de rechercheurs zelfs over de stoelen naar den delinquent of de delinqu enten (vaak was het een heel rijtje) klaute ren. Meestal gingen ze gewillig mee, maar soms ging de uitleiding gepaard met heftig verzet, klampten de uitgeleiden zich vas; aan de stoelen of anderszins en werden dan met geweld naar buiten gebracht. Dat het daarbij dan niet zacht toeging, valt te begrijpen. Een trachtte, tot tweemaal toe, op het tooneel te komen, wat hem echter be let werd. En het waren niet alleen leden van het sterke geslacht, die demonstratief hun mis noegen over het vertoonde te kennen gaven; ook dames nAmen hieraan ijverig- deel. In de stalles kwamen er naarmate de voorstel ling vorderde, groote open plekken, en ook de andere rangen gingen steeds meer hiaten vertoonen. Zeker de helft van de zaal was leeg, toen de voorstelling geëindigd was (nadat een deel van het publiek ook nog: „Voor Koningin en Vaderland" gezongen had). De overblijvenden degenen die dus behoorden tot de andere helft) brachten aan van Dalsum en de zijnen eene storm achtige hulde. Minutenlang juichten zij de spelers staande toe. Daartusschen door klonk schel gefluit. Buiten den schouwburg, op het Leidsche plein was het nog eenigen tijd rumoerig Motorpolitie en politieruiters verspreidden de nieuwsgierigen binnen korten tijd. Nader vernemen wij, dat tegen verschil lende personen proces-verbaal is opgemaakt wegens verzet tegen de politie en mishan deling, alsmede wegens baldadigheid Een verklaring van de directie der Amsterdamsche tooneel- vereeniging. Naar aanleiding van deze wanordelijk heden publiceert de N.V. Amsterdamsche Tooneelvereeniging de volgende verklaring: De directie van de Amsterdamsche Too neelvereeniging bericht, dat haar voor den aanvang van de voorstelling van „De Beul" op Zondagmiddag j.1. in den Stads schouwburg telefonisch medegedeeld werd, dat ca. honderd fascisten georganiseerde wanordelijkheden zouden worden gepleegd. De directie nam dienovereenkomtig hare maatregelen, welke niet overbodig bleken Vóór den aanvang van de voorstelling heeft zij het woord tot het publiek gericht met het verzoek op deze georganiseerde provo caties niet in te gaan, aan welk verzoek door het overgroote deel van het publiek op voorbeeldige wijze werd voldaan. Dat deze wanordelijkheden georganiseerd waren bleek van den aanvang af. Het eerste bedrijf in de Middeleeuwen speelt en daartoe geen en kele aanleiding geeft, werd bij herhaling onderbroken door vijandige elementen, zoo dat reeds tijdens dit bedrijf een tiental per sonen verwijderd moest worden. Nu burgerlijke en politioneele autoriteiten tegen de opvoering geen bezwaren hadden, heeft men in bepaalde kringen blijkbaar naar dit middel gegrepen om den autoritei ten door georganiseerde provocaties een vertod alsnog af te dwingen. De directie neemt maatregelen haar ver koopsysteem zoodanig te wijzigen, dat de kans op georganiseerde relletjes uiterst moeilijk zal zijn. w.g. A. van Dalsum, A. Defresne. KERKINBRAAK. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben ongenoode gasten een bezoek ge bracht aan de Ned. herv. kerk te Zeerrijp. De inbrekers zijn door de achterdeur, wel ke geforceerd is, naar binnengekomen. Zij hebben de offerblokken gelicht, waaruit een bedrag aan geld is ontvreemd. Hoe groot dit is staat nog niet vast. Tot nog toe ontbreekt van de daders elk spoor. Zaterdag is in het huis van bewaring te Den Bosch ingesloten de beambte der posterijen F. M. de W. al6 verdacht van diefstal van een enveloppe inhou- donde een geldswaarde. Bij fouilleering werd de enveloppe met inhoud 1 op hem bevonden. Deze beambte heeft reeds 21 dienst jaren achter den rug. AUTOBUS BEKNELD. Tusschen de leuning van een brug over het Eemskanaal en de tram. Geen persoonlijke ongelukken. Gisteravond tegen acht uur is op de brug over het Eemskanaal een ongeval geschied, dat nog goed is afgeloopen. Een autobus van de N.V. Van Dam ge raakte bekneld tusschen de brugleuning en de Oost-Groningsche tram. Dank zij het krachtig remmen van den be stuurder van de tram kon een ernstig onge luk worden voorkomen. De zijwand van de autobus werd gedeel telijk weggescheurd Persoonlijke ongelukken hadden evenwel niet plaats. De passagiers van de bus zetten in een andere autobus hun reis voort. De tram had ruim een kwartier vertraging. TOEPASSING LOTERIJWET 1905. De puzzlewedstrijden. Ter bevordering van een juiste handhaving der Loterijwet 1905 wordt door den minister van Justitie onder de aandacht gebracht, dat de zoogenaamde puzzlewedstrijden, zooals die worden aangekondigd in dagbladen, periodieken, reclamebiljetten enz. in den vorm van kruiswoordpuzzles, prijsvragen en derge lijke, den laatsten tijd hand over hand 'oe nemen. Aanvankelijk beperkt in aantal en vorm hoewel veelal steeds formeel, echter in 't al gemeen niet op ernstige wijze, overtreding der Loterijwet 1905 opleverende is dit reclamemiddel steeds meer van karakter ver anderd en vormt herhaaldelijk een enstige overtreding der Loterijwet. Men tracht met de hier bedoelde middelen de publieke aandacht te trekken en »e vesti gen op eigen onderneming dan wel op be paalde door haar in den handel gebrachte artikelen, om zoodoende den afzet te bevor deren. De waarde der uitgeloofde prijzen neemt toe. De fabrikant of winkelier, die door mid del van zijn puzzle zooveel mogelijk be'ang- ^telling zal trachten te trekken voor zijn zaak, zal er veelal toe overgaan, puzzles zon der ernstige moeilijkheden op te geven, me; als gevolg dat vrijwel uitgesloten is te ach ten, dat onder de goede oplossers niet zou be hoeven te worden geloot, ter aanwijzing der prijswinnaars. Als men voorts nog in aanmerking neemt, dat het straffeloos doen plaats vinden van deze puzzlewedstrijden door den een, diens concurrent en anderen er allicht toe brengt hetzelfde te doen, dan zal het duidelijk zijn, dat het gewenscht is, dat de justitie en politie haar bijzondere aandacht hieraan geven. Ter voorkoming van schade en andere on aangenaamheden worden belanghebbenden gewaarschuwd, met het vorenstaande reke ning te houden. (Ongecorrigeerd NEGUS VOERT ZELF 'T LEGER AAN. De beslissende slag? De speciale correspondent van de „Völ- kische Beobachter" meldt uit Addis Abeba, dat de Negus eenige dagen te Dessié blijft. Het schijnt thans de vooravond te zijn van belangrijke gebeurtenissen. Men verwacht aan het noordelijk front een groote veld slag, óie wellicht beslissend zal zijn. Haile Selassi zou de veldtocht zelf leiden. Deze geruchten worden bevestigd door in lichtingen uit goeden bron en door te con stateeren, dat Roode Kruis-detachementen en artsen snel naar het noordelijk front worden vervoerd. De veldslag zou ieder oogenblik te verwachten zijn. STORMEN TEISTEREN FRANKRIJK. Schepen in nood; zeelieden verdronken In geheel Frankrijk teisterden de hevige westerstormen, welke den geheelen Zondag met onverminderde kracht aanhielden. Ze hebben overal aanzienlijke schade aange richt, waarbij ook Parijs niet gespaard is gebleven. Bijzonder hevig hebben de kust streken te lijden gehad. Ook in het gebied van de Middellandsche zee heerschen zwa re westerstormen. Tal van schepen hebben aanzienlijke vertraging. In een kleine haven bij Lannion aan de Bretonsche kust is een motorschip door den storm verrast. De mast sloeg overboord en het schip werd tegen de rotsen geslagen. Twee matrozen probeerden met alle kracht het schip uit zijn hachelijke positie te bevrijden, waarin zij tenslotte ook slaagden. De beide koene zeelieden werden bij hun reddingspogingen door een golf overboord gespoeld en zijn jammerlijk ver dronken. GESTIKT. Een oude man, die gisteren in de I Vinkenstraat te Amsterdam bij zijn zoon op bezoek was, is tijdens de maal tijd gestikt in een stukje vleesch, dat hem in de keel bleef zitten en niet tijdig kon verwijderd worden. DE MOORD OP SARA BEUGELT ASCH. Hooge Raad vonnist eveneens levenslang. De Hooge Raad behandelde heden het cassatie-beroep van den 21-jarigen E. P. te Amsterdam, die in hooger beroep door het gerechtshof te Amsterdam veroordeeld is tot levenslange gevangenisstraf met be trekking tot den moord op 27 Augustus 1934 op de 7-jarige Sara Beugeltasch ge pleegd in een bananenpakhuis te Amster dam. Mr. Samuel van Oven heeft één cassatie middel verdedigd, daarbij opmerkende, dat juridisch over de zaak weinig te zeggen is en het cassatie-raiddel geen weerspiegeling geeft van de belangrijke vragen, die zij aan de orde stelt. Pleiter zeide, dat de deskun dige, dr. v. Ledden Huizebosch aan het hof zijn bevindingen heeft meegedeeld en daar bij foto's heeft overgelegd. In 's Hof's ar rest had niet mogen ontbreken, hetgeen die foto's weergeven, omdat op deze weergave mede de veroordeeling, gegrond is geweest. De advocaat-generaal mr. Berger zal con clusie nemen op 16 December. ONDESKUNDIG „TANDARTS". De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van P. M B., die aoor de rechtbank te Haarlem is veroordeeld tot 14 dagen hechtenis voorwaardelijk en 150 bette wegens het trekken van tanden, terwijl hij n et bevoegd was tot het uitoefenen van de volledige tandprothese. naar waarnemingen, verricht in den mor™, van Maandag 2 December. Medegedeeld door het Kon Nederl Mm Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 763,1 m M La Coruna. 1 le Laagste barometerstand 731,0 m.M i Sküdesnaes. Verwachting, geldig tot den avond va„ Dinsdag 3 December: d" Matige tot krachtige tijdelijk stormachtig wind uit westelijke richtingen; 2waar wolkt tot betrokken met tijdelijke opklarb' gen. Regen en hagelbuien, weinig verand» ring in temperatuur. Weeroverzicht. De diepe depressie op de Noorsche zee ver plaatste haar centrum naar zuid-Noorwegen vanwaar gisteravond een barometerstand van 710 m.M. werd gemeld. Over het geheele waarnemingsgebied heerscht stormachtig en buiig weer met veel regen en zware hagelbuien. Langs den westrand der depressie werden arctisch» luchtmassa's aangevoerd, die het geheele westen en centraal-Europa overstroomen met temperaturen beneden minus 30 gr C on 5000 M. hoogte. In de Alpen is het zéér koud, aldaar heer schen evenals in de Duitsche middelg». bergten zware sneeuwstormen. Nagenoeg alle stations melden gToote hoeveelheden neerslag. Te Maastricht viel in twee etmalen 29, te de Bilt 21 en te Vlissingen 24 m.M neerslag. In Schotland valt sneeuw De storm gaf temperatuursstijging in het bin nenland van Zweden en langs de Noorsdie kust. (Föhn). Vorst van beteekenis komt niet voor, zelfs niet aan de oostkust van Groen land. Voorloopig is nog weinig verandering in het buiige weer te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen er. andere voertuigen 4 22 uur licht op. BMagaaamaas?" De bazar geslaagd. Met dank aan al degenen, die voor de bazar werk hebben geschonken, daar heb ben gekocht of geholpen, deelt de voorzit ster van het comité mevrouw van Reenen— Jurriaans, mede dat de bazar geslaagd is en in twee dagen ongeveer 400 heeft op geleverd. waardoor het mogelijk is gewor den voor een aantal behoeftige gezinnen dekens en beddegoeo te koopen. Het geial voor de pop met bed was 435. Dit nummer was niet geraden. Wel was er tweemaal 425 geraden en dit getal kwam het dichtst bij. zoodat bij loting de pop met bed werd toegewezen aan Bientje van Bergen. De naam van de kleine pop was Annette Ook deze naam werd niet geraden. Het dichtst er bij kwam het woord Annetie ve raden door den heer Voüte J 8 De uitslag van de verloting luidt als volgt: le pr. 127 2e pr 29 3e pr. 126 4e pr 84, 5e pr 101, 6e pr. 188 7e pr 96 8e pr 54 en 9e pr. 21. De adjunct commies-redacteur (et secreta rie mr Rovers bekwam bij het draaien aan het rad van avontuur een verwonding aan zijn hand welke 'n symptoom van bloedver giftiging tengevolge had, zoodat hij zich onder medische behandeling moest stellen Zijn toestand is echter gunstig. Zooals men in het vere ag van den voetbalwedstrijd Alcmaria—Vrienden schaar kan lezen, ie de Alcmaria-doel- verdediger even voor het einde in bot sing gekomen niet een speler der tegen partij. Rampen, Alcmaria's doelman, wera daarbij ernstig gewond en moes' worden vervangen. Wij laten hier wat uitvoeriger volgen wat er allemaa. gebeurde. Ongeveer 10 minuten voor het einde toen de stand nog 3teeds 22 was. brak de mid-voor van v.-jendenschaar alleen dcor de Alcmanu-vordediging. Rampen zag het gevaar, liep uit en liet zich pard's-v, oo den bil vallen waarbij hij in botsing kwam met den Vriendenschaarspeler. Alles ging nor maal. van ruw spel was heelemaal geen sprake en alleen door dit krachtige in grijpen behoedde Rampen Alcmaria voor een nederlaag. Echter, Rampen bleef op den grond liggen en het spel werd gestaakt. Nie mand kon toen denken, da* er werkelijk iets ernstigs gebeur was, want hoe vaak gebeurt het niet. dat een „g* kiaakt" speler na enkele minuten weer verder speelt. Maa.- toen Rampen na ongeveer 5 mi4 nuten op6ton! en tusschen twee ande* ren het veld verliet, werd het anders. Want nauwelijks was men een 10 Meter gevorderd, of de arme doelverdediger kon niet verder en zakte ineen. Men droeg hem toen naar de kleedkamer helaas op een totaal verkeerde wijze. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat de leiding toen in handen was van een lid van het Roode Kruis, zoodat slechts diens adviezen opgevolgd moesten worden. Terwijl het spel hervat werd, heeft een dokter Rampen in de kleedkamer onder zocht in tegenwoordigheid van de® vader van den speler, die op het wejr strijdterrein aanwezig was. De ar~ adviseerde voorloopig volkomen rus - Toen de spelers en de bestuursleden de kleedkamer kwamen, bleek de 8® wonde heel wat opgeknapt, maai P"* tegen 5 uur werd hij vervoerd. ^'cnlt0 ria's bestuur liet hem per ziekenau naar zijn woning te Bergen vervoere zulks op verzoek van den vader. de dokter het ziekenhuis had reerd voor een nader en grondiger de.-zoek ae. In Bergen moest de plaatselijk® e neesheer er aan te pas komen en oo' deelde later op den avond den stand zoo, dat overbrenging naai ziekenhuis gewenscht was. En zoo Rampen gisteravond naar het ziekenhuis overgebracht. wa8r Een operatie bleek noodzakelijk- bleek dat Ramnen een groote wo de buikholte had.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2