JUooUiciaal Tlieuws £aalste A Jlucgecêijke Stand "Rechtszaken {Luchtvaart, Machthecichtm Adoecteutiën BERGEN i tUUF t0e' 031 °°k aan 't ZAND EGMOND AAN ZEE Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Kantongerecht te Alkmaar. DE AANRIJDING MET. DOODELIJK GEVOLG BIJ BURGERVLOTBRUG. De rechtbank alhier heeft heden T. P. R., koopman uit Scheveningen, wegens het ver oorzaken van dood door schuld de aan rijding met doodelijk gevolg bij Burgervlot brug tot 3 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. De eisch was f 200 boete of 60 dagen hechtenis. LOCOMOTIEF GEKANTELD TE SCHAGERBRUG. Tengevolge van de drassigheid van den grond is bij de werkzaamheden van het nieuwe kanaal StolpenSchagen een locomo tief gekanteld, doordat de rails ter plaatse verzakte. De machinist en de stoker konden gelukkig tijdig van de machine springen, zoodat het ongeval beperkt bleef tot eenige materieele schade. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de Verkeerspolitie dezer ge meente in de maand November 1935 gehou den controles, werden 40 processen-verbaal opgemaakt, terwijl 87 personen werden ge waarschuwd terzake slechte handremmen, stuurinrichtingen, inschrijvingsbiljetten, spie gels, achterverlichting, verblindende verlich ting, rijden met slechte banden en te snel rijden. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de volgende feiten: Autorijden zonder goede rem 11 Autorijden zonder goede stuurinrichting 3 Autorijden zonder rijbewijs 2 Autorijden tonder nummerbewijs 2 Autorijden zonder verlicht letter en nr. 3 Autorijden zonder zichtbaar letter en nr. 2 Autorijden links in de bocht 1 Autorijden op zoodanige wijze dat daar door de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht 1 Rijden met vrachtauto en daarmede 15 personen vervoeren 1 Rijden met vrachtauto met te hooge en te breede lading 1 Rijden met vrachtauto met remsysteem dat niet overeenkomstig het inschrijvingsbe- wijs is 1 Rijden met vrachtauto zonder inschrij- vingsbewijs 1 Rijden met bespannen voertuig zonder voor- en achterverlichting 1 Wielrijden zonder licht 3 Wielrijden en zich aan rijdend motorrij tuig vasthouden 1 Twee personen op rijwiel vervoeren 1 Openbare dronkenschap 1 Opgeven valschen naam 1 Aanhouding als verdacht van diefstal met braak 1 Aanhouding gesignaleerde Algemeen Poli tieblad 1 Enkele berichten. •Op vertoon van het nummer kan men de prijzen gevallen op de gister door ons gepubliceerde nummers van de verloting van de bazar ten bate van behoeftige gezinnen, bekomen aan de lunchroom van den heer de Vries. Mr. Rovers, de adjunct-commies- redacteur ter gemeente-secretarie, die bij het ronddraaien vaii hét rad van avontuur op de bazar een verwonding aan zijn hand had bekomen, heeft daar door geen bloedvergiftiging gekregen zooals het gerucht ging, doch is slechts wegens verkoudheid genoodzaakt eenige dagen het bed te houden. In verband met het ongeval Zondag op het voetbalveld van Alcmaria aan den ambtenaar ter secretarie, den heer Rampen, overkomen, hebben B. en YV. als tijdelijk ambtenaar ter secretarie aangesteld de heer Rensink, die juist gister met pensioen wa. gegaan. Van den vader van den heer Rampen vernemen wij, dat hij met goedvinden van den dokter zijn zoon eerst naar Ber gen deed vervoeren. Berger IJssportvereeniging. De gisteravond gehouden vergadering van de B.IJ.V. was door 16 leden bezocht. De voorzitter, de heer A. van Reenen, heette hen welkom en releveerde de vele verbeteringen, welke aan de baan in het afgeloopen jaar zijn aangebracht; zoo zijn b.v. de slooten gedempt, het ijzeren hek om de baan vervalt, waarvoor 100 houten driepootjes zijn aange schaft voor" baanafzetting. Een verzoek aan de gemeente, om de Kerkedijk tot de ijsbaan te verlichten werd afgewezen. Blijkens het jaarverslag was het ledental van 517 tot 386 teruggeloopen. Ook in het jaarverslag werd uitvoerig vermeld, wat er aan de baan was verbeterd. Ook zijn drie chronometers aangeschaft voor wedstrijden. De uitgaven bedroegen 1.789.42, waar onder een bedrag van 766.28 voor baan verbetering en verlichting. Er was een saldo van 30 22. Getracht zal worden voor het stroomverbruik een goedkooper tarief te krij gen. De begrooting werd goedgekeurd in ont vangst en uitgaaf op 908. Namens de commissie tot nazien der reke ning bracht de heer Otten verslag uit; on der dankzegging aan de penningmeesteresse, rievr. v. d. Berg, adviseerde hij tot goedkeu ring en décharge, waartoe werd beslotence voorzitter bracht de commissie dank voor haar werk. Voor 1936 werden in de finan- tieele commissie aangewezen de heeren v. c. Plas en Blokker. De bestuursleden Kooyman en v. d. Exkster werden herkozen. Wat het wedstriidprogramma betreft werd besloten, ijs en weder dienende, achtereenvol gens de volgende wedstrijden te houden: hardrijden jongens, kinderwedstrijden, hin derniswedstrijden voor volwassenen en de bekerwedstrijd om de Kennemer Beker door de B IJ V. uitgeloofd. Ook zal getracht wor den de kampioenswedstrijd Korte Baan (169 M.) van den Bond van IJsclubs in Noordhol land in Bergen te laten verrijden. In princi pe werd besloten in elk geval een kortebaau wedstrijd te organiseeren. Een voorstel tot verzekering van de leden pee aan£etou^en> daar nog niet voldoende wil™ omtrent condities en rechten bekend waren. Bij de rondvraag deelde de voorzitter on ^.3 Va" den heer °tten mede, dat om finantieele redenen geen bedrag is uitgetrok ken voor uitzending van Akerboom. N.a.v Ham tJES8"? ,Vaun den heer v" d- Plas en v- plaatselijke zakenmenschen opgave zal var- de" de muziek op de baan. £oo gauw de kas het toelaat zal een eigen S'k'Hstaltatie worden aangeschaft. Afge- d nri, e" bruikbare gramofoonplaten worden dankbaar door het bestuur aan vaard. Nadat de obligaties no. 121,295, 126, 30 en 165 waren uitgeloot, volgde sluiting ,.,T°LV,00":ittcr der vereeniging „Plaat selijk Belang alhier is benoemd onze plaatsgenoot, de heer J. J. Boerma, arts. De maximumprijs voor brood. Naar aanleiding van de door den ge meenteraad vastgestelde verordening betreffende maximumprijzen voor brood, hebben enkele bakkers ter plaat se een bespreking gehad met B. en W. Deze verordening stelt B. en W. in de gelegenheid om maximumbroodprijzen te bepalen, ingeval naar hun meening de broodprijzen ongemotiveerd hoog zouden zijn. Dat nu reeds maximum prijzen zouden zijn vastgesteld is on juist. Ook in de toekomst zullen geen maximumprijzen worden vastgesteld dan nadat met de bakkers ter plaatse overleg is gepleegd. Uit de besprekingen is eveneens gebleken, dat deze verorde ning geenszins door B. en W. als repres- saillemaatregel tegenover de bakkers is bedoeld. Bazar van Tavenu. Tavenu heeft weder haar jaarlijksche bazar gehouden, die Zaterdagavond door de presidente, mej. Jansen, werd geopend. Dankbaar voor de groote belangstelling, memoreerde zij, hoe dit jaar 50 prijzen meer voor verloting waren ingezonden dan het vo rig jaar. Het vorige jaar kon de vereeniging in 70 gezinnen hulp verleenen, met Kerstmis tnandstof zenden e.d. Een groot verlies leed de vereeniging dit jaar door net overlijden van mej. Dekker, beter bekend als tante Doortje. Reeds 10 jaar maakte zij de sprei, den hoofdprijs, voor de verloting. De 11e kon zij helaas niet afmaken! De lotenverkoop ging buitengewoon vlot. Als extra-prijs is dit jaar linnengoed beschik baar gesteld, omdat velen dat nu best kunnen gebruiken. Als altijd, was de bazar van Tavenu weder bijzonder goed verzorgd. Er waren fraaie prijzen, ontbijtlakens, kussens, babygoed, enz., teveel om op te noemen. Voor de kinderverloting waren er een ta- felbiljard en een tafel en stoeltje. Verder werd nog apart een prachtige aangekleede pop verloot. Zondagmiddag was Sint Nicolaas op be zoek. Tavenu kan op een zeer geslaagde bazar terugzien. (Ongecorrigeerd J DE SPOORWEGAANSLAG TE OLDEBOEK. Vonnis van den Bosschen Krijgsraad. De krijgsraad van 's-Hertogenbosch wees heden vonnis in de zaak van den spoorweg aanslag te Oldebroek op 18 Aug. j.L, welke zaak acht dagen geleden werd behandeld, en waarvopr drie dienstplichtigen van het 3e regiment veldartillerie te Breda terecht ston den. De 20-j. soldaat H. C. H., tegen wien zes maanden gevangenisstraf was geëischt. werd veroordeeld tot vijf maanden gevangenis straf; de 20-j. korporaal H. B. K. overeen komstig den eisch tot 3 maanden gevangenis straf en verlaging van rang en ae 20-j. .sol daat H. J. W. tot 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. De eisch was 14 dagen gevangenis straf. INBRAAK TE LEIMUIDEN. De bankbiljetten terecht Het is gebleken, dat de aanwijzingen welke door de Leimuidensche politie wer den ontvangen omtrent de inbraak bij de firma Maarse en Kroon te Leimuiden in den nacht van Zaterdag op Zondag waar bij een bedrag van, volgens opgave, 8 a 900 gulden werd ontvreemd, juist zijn ge- weest. De burgemeester van Leimuiden deelde mede, dat na verhoor van den vermoe- delijken verdachte P uit Aalsmeer Maandag avond 59 bankbiljetten van 10 gulden en één van 20 gulden zijn gevonden in het koffie huis van Belick, staande aan het Stations plein te Aalsmeer zoodat thans 708,50 van het ontvreemde bedrag terecht is. De politie neemt verder in verband met deze vondst en naar aanleiding van het verhoor van P met groote zekerheid aan, dat deze inbraak is geschied door den verdachte Sch. te Aalsmeer. Tot nu toe blijft deze ontkennen ZITTING TWEEDE KAMER. Begrooting werkloosheids subsidie-fonds. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Eenige kleinere wetsontwerpen worden zonder debat en zonder hoofde lijke stemming aangenomen, waaronder dat tot wijziging van de artikelen 17 en 88A der tabakswet en dat tot ruiling van grond te Wageningen.. Voortgezet wordt de begrooting van het werkloosheids-subsidie-fonds. De heer Drees (s. d. a. p.) betoogt, dat verschillende gemeentebesturen te zeer afhankelijk zijn van beslissingen der regee ring. De heer IJsselmuiden (r.-k.) vraagt zich af of de gegevens waarvan de regeering uitgaat wel betrouwbaar zijn. Minister Oud merkte op dat de rijksbij drage elk jaar opnieuw wordt vastgesteld. De ramingen zijn nu gebaseerd op ver schillende gemeente-begrootingen voor 1936. Zoo noodig kan de minister een extra bijdrage verleenen. DE ENGELSCHE TROONREDE. De troonrede, welke de Lord Kanselier vanochtend bij de opening van het parle ment heeft voorgelezen, luidde als volgt: Met spijt mij, dat ik niet persoonlijk het woord tot U kan richten. Mijn betrekkin gen met de vreemde mogendheden blijven van vriendschappelijken aard. De buiten- landsche politiek van mijn regeering zal zooals tot nu toe gebaseerd zijn op een krachtigen steun aan den Volkenbond. De regeering blijft bereid in samenwerking met andere leden van den Volkenbond de verplichtingen van het handvest te ver vullen. In het bijzonder is zij vastbesloten te allen tijde gebruik te maken van het ge- heele gewicht van haar invloed voor het behoud van den vrede. Te dien einde heeft mijn regeering zich genoopt gevoeld in samenwerking met ongeveer 50 andere le den van den Volkenbond zekere maatrege len van economischen en financieelen aard aan te nemen met betrekking tot Italië. Terzelfder tijd zal zij voortgaan haar invloed aan te wenden ten gunste van den vrede op zoodanige wijze als aan vaardbaar is voor de drie bij het geschil betrokken partijen, te weten Italië, Abes- sinië en den Volkenbond. Zich richtende tot de leden van het La- gerhis vervolgt de troonrede: De vervulling van onze internationale verplichtingen overeenkomstig het Volken bondspact en niet minder een passende be scherming van mijn rijk, maakt het dringend noodzakelijkheid dat de tekortkomingen in de verdedigingskrachten worden aangevuld. Mijn regeering heeft uitnoodigingen ge richt tot de regeeringen van de andere staten, die partij zijn geweest in de vlootverdragen van Washington en Londien om deze maand te Londen een conferentie bij te wonen tot het sluiten van een nieuw internationaal ver drag ter beperking van de vlootbewapening. Met voldoening heb ik vernomen, dat alle uitnoodigingen voor deze conferentie zijn aangenomen en ik vertrouw dat haar werk zaamheden met succes zullen worden be kroond. Mijn minister zullen tegelegenertijd bij het parlement voorstellen indienen, welke zullen worden beperkt tot met het minimum, dat voor deze beide doeleinden wordt verëischt. Vervolgens behandelde de troonrede bin- nenlandsche aangelegenheden. Bevordering der burgerluchtvaart zoowel in Engeland als in hét geheele rijk, en voor stellen ter ontwikkeljj^g van 't onderwijs en ter verhooging vaii den leerplichtigen leeftijd zullen worden ingediend. DE OORLOG IN AFRIKA. Weer een Italiaansch legerbe- richt. Het 6l6te legerbericht, dat maarschalk Badoglio telegrafeert luidt: Onze colonne heeft een aanval van meer dan 200 gewapende Abessiniërs in een gebied ten zuiden van den bergpas van Abaro teruggeslagen. De vijand is gevlucht met achterlating van eenige dooden. Aan Italiaansche zijden zijn een offi cier en vijf Askari's gewond. ALKMAAR. GEBOREN: Albertus Raimundus Maria, z van Jaco- bus Verberne en IJda Bos. Helena Clara Anna, d. van Gijsbertus Ket en Anna Feld- kamp. OVERLEDEN: Huibert Anthonie Schuit 74 jaar. Geertje Jonker wed. Cornelis Rootjes 76 jaar. Margaretha Dapper 72 jaar. Maartje IJpelaan gehuwd met Cornelis Kaandorp 66 jaar. Pieter Gootjes 71 jaar. Margaretha Tecola Kruijer 66 jaar Zitting van Dinsdag 3 December. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken vorige zitting. Cornelis P., werkman, Venhuizen, valsche opgaaf aan de steunregeling, vrijgesproken. Jeltje V., huisvr. van Hendir. de Vr., Am sterdam, flesschentrekkerij, f 30 boete of 15 dagen. Joost L., landbouwer, Egmond-Binnen, hooger beroep vonnis kantongerecht betref fende sierteeltovertreding, vonnis bevestigd. Engel Z., Castricum, als voren. Jan W., chauffeur, Hoorn, verduistering in dienstbetrekking, 2 maanden gevangenisstraf Theodorus Petrus R., koopman. Scheve ningen, dood door schuld, 3 maanden gevan genisstraf, aanrijding met doodelijk gevolg onder Burgervlotbrug. De eisch was 200 boete of 60 dagen hechtenis. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 29 November 1935. Overtredingen van de motor- en rijwielwet: P T. te Hoogwoud 5 boete of 1 week tucht school. A. H. J. v. B. te Alkmaar 10 boete of 2 weken tuchtschool. M. S. te Alkmaar, 2 boete of 2 dagen hechtenis. W. J. V. te Winkel. M L. H. te Amsterdam, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. P. B. te Alkmaar, L. J. S. te Breezand, ieder 3 boete of 3 da gen hechtenis. C. D. te Zijpe 4 boete of 2 dagen hechtenis. K. B. te Alkmaar, G. de V. te Middenmeer, ieder 4 boete of 3 dagen hechtenis. N. S. te Zuidscharwoude, J. de W. Pzn., H. K. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. V. te Vught, Th. T. te Akersloot, J. H. V. te Medemblik, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. J. B. S. te Alk maar, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. J. v. O. te Den Helder, W. v. Z. te Beverwijk, A T. te Waddinxveen, L. S. te Castricum, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. A. J. G te Amsterdam, M. S. J. S. te Limmen, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. P. K. te Oud karspel, W. L. te Harlingen, ieder 10 boete of 8 dagen hechtenis. C. v. Z. te Beverwijk 12 boete of 8 dagen hechtenis. J. W. B. te Hilversum 15 boete of 10 dagen hechtenis. J. H. te Alkmaar, J. H. te Alkmaar, C. B. te Alkmaar, A. T. te Tilburg, Th. K. te Alk maar, P. H. te Spanbroek, N. S. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverordeningen: N. S. te Alkmaar, W. J. W. te Heiloo, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronken schap): S. A. te Alkmaar, C. E. te Zutfen, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. H. V. te Alkmaar 3 dagen hechtenis. Overtredingen van het bloembollensanee- rmgsplan: J. L. te Egmond-Binnen 35 boe te of 20 dagen hechtenis. L. Z. te Castricum 50 boete of 30 dagen hechtenis. J. de J. te Schagen 10 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de visscherijwet: H. v. d. W. te Amsterdam 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de wapenwet: P. J. H. te Zuidscharwoude 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de ijkwet: M. B. te Zuidscharwoude 2 x 1 boete of 2 x 1 dag hechtenis. W. S. te Egmond aan Zee, J. N. S. te Beemster, ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis met verbeurdverklaring van de in be slag genomen maten of gewichten. ONZE POSTVLUCHTEN. De Perkoetoet (thuisreis) is gisteren uit Allahabad te Jodhpur aangekomen. De Oeverzwaluw (uitreis) vloog gis teren van Jodhpur naar Rangoon. De Kwak (uitreis) vloog gisteren van Caïro naar Bagdad. DE „HAVIK" KREEG REMOUS- KLAPPEN. Naar thans is gebleken, is het vliegtuig, dat gisteren boven Engelsch grondgebied de uitwerking van kanonschoten bij mili taire manoeuvres „aan de lijve heeft on dervonden" de „Havik" van de K. L. M. geweest. Gezagvoerder Kooper, die hedenmorgen te half twaalf met deze machine uit Lon den is teruggekeerd, heeft gerapporteerd, dat de „Havik" gistermiddag te 3 uur toen het toestel in den gewonen lijndienst op weg' naar Croydon zijnde, zich op 200 M. hoogte boven den zuidelijken Thames-oever bevond' 'n hevigen remous-tik kreeg, waar door de machine heftig heen en weer werd geschud. Het voorloopig onderzoek heeft uitgewe zen dat ter plaatse militaire manoeuvres werden gehouden, waarbij stukken veldge schut van verschillend kaliber in actie wa ren. Er werd echter niet met scherp ge schoten, zoodat de „Havik" uitsluitend de gevolgen heeft ondervonden van de hevige drukverplaatsingen. Er zaten in het toestel verscheidene pas sagiers. De K. L. M. heeft over het gebeurde aan het ministerie van luchtvaart te Londen nadere inlichtingen gevraagd. JEAN BATTEN NIET PER VLIEG TUIG NAAR DE VEREENIGDE STATEN, Jean Batten, de 25-jarige Nieuw-Zee- landsche aviatrice, de eerste vrouw, die alleen over het Zuidelijk deel van de Atlantische Oceaan is gevlogen is per vliegtuig te Montevideo aangekomen. Jean Batten heeft haar plannen een be zoek te brengen aan de Vereenigde Sta ten, opgegeven. Zij zal waarschijnlijk Vrijdag naar Buenos Aires terug kee- ren. De terugreis naar Engeland zal zij per stoomboot maken. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 2 Dec. 1935. De prijzen waren heden als volgt: Aardappelen per 100 K.G. 2.50; Andijvie per 100 stuks 0.502; Appelen per 100 pond 2— 8.50; Bloemendaler kool 59-50 en Bloemkool le s. 9—14, 2e s. 3—5.50 per 100 stuks; Boerenkool per 100 str. i qo8; Bieten per 100 K.G 3.50; Druiven per 100 pond 1419; Gele kool per 100 K.G. 1.60—4; Groene kool 1 6, Kropsla 15.50 en Knolselde- rie 25.60 per 100 stuks; Koolrapen per 100 K G. 1.20—2.50; Peren per 100 pond 2—6; Prei 1.50—4 en Pieterselie 2.50 per 100 bos; Roode kool per 100 K.G. 3.608; Selderie per 100 bos 0.501.60; Spinazie per bak 32—98 cent; Schorseneeren 2.50—5.50 en Spruiten 2.507; Tomaten per 100 pond 6—11Uien 1—3, Witte kool 1.60 en Wortelen 2.20 per 100 K.G.; Wortelen per 100 bos ƒ4—9.50; Witlof le s 4.50—6.50 en 2e s. 2.503.50. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 3 Dec. 1935. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijz enonveranderd. Aanvoer 148.000 K.G PURMEREND, 3 Dec. 1935. Op de he den gehouden weckveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, wegende 32000 K.G. Hoogste prijs 18. Handel matig. Kaas: 13 stapels Kleine boeren 17.40, Volvette 22.50 per 100 K.G.; 608 K.G. Boter 1.45—155 en weiboter 1.30 p. K.G.; 560 Runderen, w.o.: 365 vette koeien 4050 cent per K.G., 105 Geldekoeien 80 135, 68 Melkkoeien 110170, 26 Stieren 32—38 cent per K.G., 13 Paarden 86130; 100 Vette kalveren 3045 ct. per K.G., handel matig; 229 Nuchtere kal- ren: slacht 511 en fok 813, handel vlug; 152 Vette varkens (slacht) 4044 cent per K.G., 40 Magere varkens 29 en360 Biggen 9—16, han del matig; 1211 Schapen 1020, han del stug; 38 Bokken 3—9, handel matig; Kipeieren 4.50—5 en Eendeieren ƒ2.40 per 100 stks; Piepkuikens 50—60 cent per K.G.; Oude kippen en hanen 25—45 cent p. K.G.; Konijnen 040—1.65 en Eenden 20—65 cent stuk; Duiven 40 cent per paar; 491 Ganzen 2—2.80 en 49 Zwanen 2.503 75420 Eendeneieren A 4.40 4.80 en 193 stuks Eendeneieren B 3.203.60. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A 110000 stuks Eendeieren 2.252.65, broedeieren 1.25 en 50.000 stuks kippen eieren, waarvan de prijzen als volgt: 7080 K.G. 5—5.60, 65—66 4.80—5, 63 —64 4.705/ 60-02 4.60—4.80, 58—59 4.40—4.60, 56—57 4.10— 4.30, 53—55 3.50—4, 50-52 3.30 3.50 en 40—49 2.703.20. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Dec. *35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 150 K.G. Aardappelen: Bevelanders 1.90; 11000 K.G. Uien: gele nep 3.704, gele drielingen 0.80—0.90; gele uien 2—2.20, Grove 2.702.80; 525 K.G. Bieten 2.903.30; 1750 K.G. Peen 1.30—1.40; 250 K.G. Rammenas 44.90; 13000 K.G. Roode kool 1.50 5.90; 7500 K.G. Gele kool 1—7.20 5100 K.G. D. witte kool 0.70—3.30 11000 stuks Ruige gele 0.603.10 14000 str. Andijvie 5090 cent en 475 st. Bloemkool le s. 5.305.90, 2e s. 1.60 NOORDSCHARWOUDE, 2 Dec. 1935 600 K.G. Peen 11100 K.G. Roode kool (doorschot) 4.80 en 750 K.G. D. witte kool (doorschot) 1.60, alles per 100 K G Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, in zijn Heer en Heiland, onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, de Heer JACOB VAN T VEEN, iii den ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam, H. C. VAN T VEEN— WAPSTRA. Alkmaar, 3 December 1935. Fabrieksweg 15. De begrafenis zal D.V. plaats hebben a.s. Viijdag op de Gemeentebegraaf plaats. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. twee uur. Heden overleed in zijn Heer en Heiland, Broeder JACOB VAN 'T VEEN, iri den ouderdom van ruim 71 jaar. Zijn leven was ons allen ten zegen. De Stads-Evangelisatie. De gedenkdienst zal plaats hebben a.s. Vrijdag avond 8 uur in het gebouw Laat 56, Alkmaar. Alkmaar, 3 Dec. 1935. Heden overleed in het Sint Elisabethziekenhuis onze lieve Vrouw, Dochter, Zuster en Behuwdzuster MARIA JACOBA SCHUT echtgenoote van JACOB KES, in den ouderdom van 51 jaar. Uit aller naam, J. KES. Alkmaar, 3 December 1935. Fabrieksweg 5. Briefadres: Bisschop Bottemannestr. 56. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 6 December op de Gemeente- Begraafplaats. Vertrek vanaf ziekenhuis 2 uur. Heden overleed onze ge liefde Moeder en Groot moeder ANTJE MEEREBOER (Wed. P. VOLKERS) ia den ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam, A. VOLKERS Pz. Sint Pancras, 2 Dec. 1935.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3