DE GEBROEDERS „GOCHEM" HEILOO BEPGEN EGMOND A. D. HOEF WIERINGERWAARD NOORDSCHARWOUDE EGMOND AAN ZEE Qemeenieuiden ZUIDSCHARWOUDE EGMOND BINNEN Sprekende over de kerk en de maat schappij, betoogde spr., dat de kerk thans in de verste verte niet meer de plaats van vroeger onder het volk in neemt. De plaats van de kerk is niet onder den staat, maar naast den staat. Kork en staat hebben ieder een eigen taak te vervullen. De kerk is er voor het religieuss, de staat voor de huishouding van den staat, de verbetering van den staat, de economie van der staat, de op voeding van de jeugd en zooveel andere dingen. En voor de opvoeding van de jeugd hebben kerk en staat samen een taak te vervullen. De N. S. B. is niets anders dan een be weging, die samen wil binden, opdat er samengewerkt kan worden tusschen allen, die een zuiver nationaal bewust zijn hebben. Wie eerbied heeft voor eigen natie, zal eerbied krijgen voor andere naties Tegen ons groot Oostelijk buur- volk wordt ons volk haat ingepompt, maar tegelijkertijd wil men eraan ver dienen Wanneer het daar echter kapot gaat, dan gaat het ook hier kapot en wanneer gij hier weer mogelijkheden wilt hebben van export, dan zult gij ook vandaar moeten importeeren Het is van groot belang, dat wij met alle ons om ringende landen in groote harmonie leven, want wij mogen niet vergeten, dat een volgende Europeesche oorlog het einde kan zijn van de Europeesche be schaving. Spr. wil op goeden voet staan met onze Oostelijke buren, omdat hij Nederland wil besparen dat het 't slag veld zal worden van een Euvopeeschon oorlog. Wij tellen nu, zoo zeide spr., 55000 man, protestanten en katholieken, werk gevers en werknemers. Alle machten staan tegenover ons. maar wij hebb<m toch het gevoel, dat wij zn'len winnen omdat het nationaal socialisme iets is, dat in al onze harten leeft. Hierop wsrd 20 minu'jj genauzeer' waant! gelegenheid wer I gegeven om schriftelijke vagen in to d'inen, dit ucor ien tpr werden Oja.iU wi Het kamerlid van Braambeek ia „De Rustende Jager". Vrijdagavond sprak voor een geheel ge vulde zaal het Kamerlid van Braambeek over het Plan van den Arbeid. De spreker behan delde als onderdeel van het Plan van den Arbeid het vervoerwezen. De bijzonderheden van het Plan van den Arbeid zijn wel overal bekend, vooral door de bespreking in de Tweede Kamer. Na de rede was er gelegen beid voor gedachtenwisseling, waarvan ge bruik werd gemaakt. Soc. Dem. Vrouwenclub viert eerste lustrum. Ter herdenking van het 5-jarig be staan van de Soc. Dem. Vrouwenclub afdeeling Koedijk-Bergen werd Zater dagavond in de Rustende Jager te Ber gen een feestavond gehouden, waaraan medewerking werd verleend door de Stvm des Volks, afdeelingen Bergen, Schoorl en Koedijk, onder leiding van den heer J. P. Blauw, de A. J. C. afd. Alkmaar, terwijl mevrouw C. Pothuis Smit, lid van de Eerste Kamer, sprak Mevrouw de Moor opende de bijeen komst met een kort woord van welkom aan de medewerkenden en een woord van dank aan de vrouwen, die voor een te houden verloting zoon groot aantal prijzen bijeen brachten. De Stem des Volks zong hierna de „Strijdmarsch der Arbeiders"' en „Mor genrood", waarna het woord was aan mevr. Pithuis, die herinnerde aan het besluit tot het jaarlijks houden van een Vrouwendag, nu juist 25 jaar geleden in Kopenhagen. Toen was de bedoeling speciaal dien dag op te komen voor het algemeen vrouwenkiesrecht en dat is volgehouden. Daarnaast zijn op de vrouwendagen ook andere leuzen naar voren gebracht, de ontwapening, de strijd voor den vrede. Helaas kan de vrouwendag thans in vele landen niet meer gevierd worden. Wij gedenken hen, die daar onder moei lijke omstandigheden strijden, in droef heid en eerbied voor wat zij hebben te doorstaan. De leuze van dit jaar is „Het Plan van den Arbeid wijst ons den weg.' Het plan wil ordenend werken, een einde maken aan de werkloosheid Dag in dag uit stijgt nog de werkloos heid, zoo kan Nederland niet doorgaan, we kunnen niet wachten op een inter nationale opleving. De regeering heeft in de Eerste Kamer volmondig moeten toegeven dat zij leeft bij het oogenblik. zich niet den weg voor uit gebaand heeft. Toch noemt minister Colijn het plan een luchtspiegeling. In korte trekken zette spreekster de grondgedachte van het Plan van den Arbeid uiteen: het uitvoeren .van groote werken, wat vermindering van de werk loosheid brengt en stijging van de koop kracht, welke een herleving in de in dustrie en den middenstand moet bren- Sen Alle door de regeering genomen cri sismaatregelen hebben nog niets meer Uitgewerkt dan de menêchen gered van den totalen onderging. Verbetering is uiet ingetreden. Bij uitvoering van het plan zal die verbetering niet kunnen uitblijven. De verbetering zal na 3 jaar, vastgelegd Voor het uitvoeren van openbare werken, doorzetten door industrialisatie en or dening. Het tegengestelde van ordening is de vernietiging van de producten. Het is dure plicht, zei spreekster, ons achter het plan te stellen. Zij wenscht daarna de Vrouwenclub Reluk met het 5-jarig bestaan. Er zijn zoo vaak kleine moeilijkheden, maar Bergen schijnt deze met 6ucces te boven t® zijn gekomen. Nieuwe strijd staat u o wachten, voert dezen strijd met groot elan, ook dien voor het Plan van dei. Arbeid voorafgegaan door de p anvlag. Hierbij overhandigde spreek ster aan de afdeeling een planvlag. (Daverend applaus). A' C. voerde hierna met groot succes een leekenspelletje op. Landarbeidersbond. e' testuur van den Landarbeiders an q *er^en herkozen de heeren A, Leijen Bruinenberg; tot bestuursleden werden gekozen de heeren W. Rozemeijer, G Witte- j (n W. Butter; in de controle-commissie werd benoemd de heer C. Wittebrood. Witte Kruis Hnlriua?a™?nd V€rKac,«rde de vereeni- h"h Kruis" in het lokaal van den heer H. v. d. Woude, onder lei ding van den heer S. Siewerda. De be langstelling was miniem. Besloten werd len VV<?er 300 Emmablo«mpjes te bestel- Als afgevaardigde en plaatsvervan gend naar de algemeene vergadering, welke op 10 Dec. te Amsterdam zal wor den gehouden, werden gekozen de bee- ,e!l dr- D. de Vries en 0. Haringhuizen. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief werd besloten den afgevaar digde viij mandaat te verleenen. In verband niet een circulaire van het hoofdbestuur dat er een bedrag van 1000 beschikbaar wordt gesteld voor het houden van cursussen voor huise lijke ziekenverpleging, werd in principe tot deelname besloten. Aan het H. B. S. zal om subsidie worden gevraagd De Bond van Boerinnen e. a. platte landsvrouwen, die met het Witte Kruis voor dat doel wilde samen werken, heeft te kennen gegeven een eventueel te kort gezamentlijk met het Witte Kruis bij te passen. Rondvraag nihil wAarna slui ting met den wensch dat een volgende maal meerdere personen blijk gaven van belangstelling. Jubileum van den beer Leurink. Zondag 1 Dec. was het voor den heer Leurink, gemeenteveldwachter alhier, een bijzondere dag. Op dezen dag n.1. herdacht deze bekende politieman den dag. waarop hij voor 125-s jaar tot gemeenteveldwachter de zer gemeente werd benoemd. Hoewel er heel weinig ruchtbaarheid aan gegeven was, heeft het den heer Leurink niet aan belangstelling ontbroken. Er is nu eens ondubbelzinnig to» uiting gekomen, dat de jubilaris de sympa thie heeft van het grootste gedeelte van de bevo'king van Noordscharwcude, zoo niet van de geheele bevolking Het was een aan loop van je welste. De deur stond feitelijk den heelen dag niet stil. Steeds kwamen in gezetenen hun gelukwenschen aanbieden, ter wijl een stroom van kaartjes werd bezorgd Teen wij den jubilaris Zondagmiddag een bezoek brachten, werd ons een presenteer blad vol kaartjA getoond, waarbij er telkens nog meer bij kwamen. De jubilaris vertelde ons, zeer verneugd te zijn, dat zoo velen van hun belangstelling blijk gegeven hadden 's Middags heeft de burgemeester van Noordscharwoude jhr. van Spengler den heer Leurink te zijnen huize gecomplimen teerd en hem waardeerende woorden toege sproken. De burgemeester roemde de wijze van optreden van den heer Leurink, dat steeds heel bedaard en rustig, irmr niettemin zeer bes'ist is geweest. Hij had er nooit be rouw van gehad den heer Leurink als veld- wachier te hebben gekregen. Namens de ge meente en namens den burgemeester als hoofd van de politie overhandigde deze den jubilaris een tweetal geschenken. Ook van andere zijde waren nog blijken van belangstelling gekomen. Het gemeente- personeel, van hoog tot laag. met den rijks veldwachter den heer Rcod. h."d den collega een blijvend aandenken aan dezen dag een nrr.chtige staande schemerlamp aangeboden, terwijl mevr. Leurink in de hulde deelde met een pracht bouquet bloemen. Verder waren nog enkele aardige souvenirs van buren ont vangen. Kortom, het is voor den heer Leurink een dag geweest, die hij n:et Echt zal vergeten. Wij kennen den heer Leurink als een man, die zijn plicht doet. weet op te treden als het npodig is, maar ook als een humaan politie man, die ons steeds, waar mogelijk bereid willig ter zi;de staat. Wij wenschen den ju bilaris en zijn familie ncgmaals veel geluk. Vergadering Egmcnd-Zeeêr Reddingsbrigade. 'Vrijdag werd in de „Vergulde Valk alhier de najaarsvergadering der wel kende leden van de Egmondzeeër Red dingsbrigade gehouden. Door den voor zitter der brigade, den heer J. W. Kockx, werd op verzoek van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen aan de leden der E. R. B., de heeren Huibert Conijn en Hendrik Dekker een diploma met aanteekening uitgereikt in verband met een gevaarvolle redding op 9 Augustus j.1. van een 15-jarigen jongen, die zich bij het baden te ver in zee had g-ewaagd. De voorzitter overhandigde de diploma's met een hartelijke toespraak, waarbij hij wees op het belang dat de badplaats heoft bij het bestaan van een reddings brigade en het vertrouwen uitsprak, dat alle leden hun plichten trouw zullen blijven vervullen en weder een voor beeld zullen nemen aan dez-e succesvol le redding. Tevens wensch te de voorzi t ter aan de leden van de E. R. B. die daadwerkelijk hulp hebben verleend bij de stranding van de „Korkp'ein" en de Drente", in het bijzonde- de schipper j. van der Plas Mzn. en de roeiers W tpn Bruggencate en R'ic. de Graaff van de N Z. H. R. Mdie tevens lid zijn van de E R- B., hulde brengen voor hun menschlievend werk. Hij wilde verder aan alle leden van de E. R. B. die dien nacht, eveneens soms met levensgevaar, bij de redding behulpzaam geweest zijn, dank zeggen. Een viertal nieuwe leden werd toege laten, terwijl besloten werd, dezen win ter weder een cursus „Eeiste Hulp bij Ongelukken" voor de werkende leden te houden, welke cursus zal worden ge leid door de wijkverpleegster, Zr. de Groot. Ten slotte deelde de heer Kockx mede, dat hij als gevolg van zijn vertrek uit Egmond aan Zee, gemeend heeft al6 voorzitter de E R. B. te moeten bedan ken, hoezeer hem dit ook ter harte gaat. De penningmeester drukte namens de brigade zijn spijt uit over dit besluit, ofschoon hij de motieven geheel kan eerbiedigen. De voorzitter heeft vele ja ren steeds over de belangen van de E. R. B. gewaakt en veel tijd en moeite aan de vereeniglng gegeven, zoodat het moeielijk zal vallen een gelijkwaardige plaatsvervanger te vinden. Hij stelde namens het bestuur voor om den heer J. W. Kockx tot eerevoorzitter van de Egmondzeeër Reddingsbrigade te be noemen, om daarmede uitdrukkirg te geven aan de groote verplichtingen, die de brigade aan haar oud-voorzitter heeft. Met algemeene stemmen en luid applaus werd dit voorstel aangenomen. De heer Kockx dankte voor deze on* derscheiding. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond half acht tsn raadhuize. Na opening verzocht de voorzitter de raadsleden zich van hun zetels te verhef fen en sprak voor eenige woorden ter nage dachtenis aan wijlen den heer P. Zeeman, die 15 November j.1. alhier teraardebesteld werd. De overledene heeft steeds de belangen van de gemeente Zuidseharwoude naar beste weten behartigd. Na zijn vertrek naar Alkmaar zijn de 'belangen van Zuidsehar woude en speciaal van den tuinbouw hem na aan het hart gebleven. Zijn lichaam was lijdende, maar geestelijk heeft hij zich te sterker ingespannen voor deze gemeente en speciaal vcor de tuinbouw. Men had wel eens verschil van meening tijdens zijn lidmaatschap van de vrcedschap, doch men wist steeds, dat de heer Zeeman sprak uit eerlijke overtuiging. De heeren C. Haringhuizen en baron Van Fridagh werden wederom gekozen als regenten van het Centraal ziekenhuis te Alkmaar. Aan den heer G. Bekker werd eervol ontslag verleend als ambtenaar van den burgerlijken stand, onder dankzegging voor de vele der gemeente bewezen diensten Ten aanzien van het schrijven van Ged. Staten, waarin het gevoelen van den raad wordt gevraagd over een voorgestelde ver laging van de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger deelden B. en W mede, dat zij zich met dit schrijven niet kunnen vereenigen ,daar nog slechts kort geleden een nieuwe salarisregeling is inge steld op een belangrijk lager niveau, waar bij slechts als motief gold dat de tijdelijke kortingen niet bestendigd moesten blijven. Na zoo'n korten tijd reeds weer op dit o.i. juiste standount verandering te brengen, lijkt B. en W. afkeurgswaardig. B. en W stelden voor, Ged. Staten in deen geest te berichten en hierbij tevens op te merken, dat vooral in de lagere klassen een verdere korting niet verantwoord is, aangezien de huidige salarissen vergeleken bijv. met de meeste andere provinciën reeds zeer laag zijn. De raad ging hiermee accoord. Ten opzichte van het schrijven van Ged Staten over de wenschelijkheid van een con trole van den penningmeester van het burg armbestuur ziet het college van B. en W. de noodzakelijkheid van kascontrole niet in, daar het nagenoeg niet voorkomt, dat de penningmeester een belangrijk bedrag on der zijn berusting heeft. Een regeling voor persoonlijke- of zakelijke zekerheid is wel ge- wenscht, ware het alleen maar om het risi co van diefstal door derden te verzekeren B. en W. stelden voor, hiertoe te besluiten Na eenige bespreking werd het voorstel van de meerderheid van B. en W. verwor pen. met de stemmen van de heeren Weel en Dijkhuizen voor. De gemeentebegrooting zal schriftelijk worden aangeboden. In de commissie voor onderzoek werden benoemd de heeren Weel, Bakker en De Geus. Reorganisatie Armbestuur. De raadsleden de heeren D. Bakker en P. de Geus Jz. stelden voor over te gaan tot het nemen van een lesluit tot reorgani satie van et burg. armbestuur en tot de in stelling te besluiten van een Instituut voor Maatschappelijk Hulbetoon. Een concept reglement werd hierbij overgelegd. Het stuk ging vergezeld van een uitge breide memorie van toelichting. B. en W. ackiseeren, dit stuk voor prae- advies aan hen te retourneeren. De raad sloot zich hierbij aan. De Oudercommissie van de O. L. school verzocht den gemeenteraad te willen bevor deren, dat alle kinderen van de school een maal per jaar door den plaatselijken arts grondig werden onderzoent. Het resultaat van dit onderzoek aan de ouders bekend te maken. B. en W. deelden mede, dat de ge meentegeneesheer van meening is, dat een onderzoek ééenmaal per jaar weinig nut zal afwerpen in tegenstelling met een gere geld toezicht, B. en W. adviseeren daarom het verzoek af te wijzen. In aanmerking werd hierbij genomen, of men de post wel op de begrooting zou kun nen krijgen. De voorzitter herinnerde aan de helaas mislukte pogingen om te komen tot een districts-schoolartsendienst. De voor zitter vroeg, of de ouders niet éénmaal per jaar zelf hun kinderen zouden kunnen doen onderzoeken. De heer Du Burck zeide, dat er zoo goed als geen tegenstanders meer zijn van een schoolartsendienst. Men is verplicht de ge varen op school zoo gering mogelijk te ma ken. Aan de hand van eenige rapporten van deskundigen toonde spr. aan, dat een onderzoek heel goede gevolgen kan hebben. Het is in het belang van het kind, dat het jaalijks onderzoek wordt toegestaan. De heer Dijkhuizen was het met den heer Du Burck eens. Voorzitter wees op de groote kosten. Men schept precedenten ten opzichte van de kin deren van andere scholen. Spr. is niet tegen een schoolartsendienst. De meerderheid is echter wel tegen een „pseudo-toezicht". Verschillende heeren zetten hun stand punt uiteen en werd tenslotte met 5 tegen één stem, die van den heer Kramer, het voorstel van de meerderheid verworpen. Kosten der werkverschaffing. De kosten van werkverschaffing moeten worden verhoogd met 15.669, De oor spronkelijke post was 20.000, dus blijkt hieruit wel, dat de post geweldig overschre den wordt. Eenige reclames voor de hondenbelasting werden behandeld en afgewezen, waarbij zich wderom een debat ontspon over de vraag: „Wat is een waakhond". Alle hon den zijn waaksch, want als er vreemden komen, slaan ze aan. Een definitie ontbreekt echter in de verordenig en kan men dus niets beginnen voor hierin een wijziging, althans een n.-dere aanduiding wordt gege ven. Bij de rondvraag werden door den heer Weel eenige vragen gesteld ten aanzien van werkverschafifng en steunregeling, welke echter alle door den voorbiiter wer den beantwoord met de mededeeling, dat dit tot de competentie van B. en W. behoort. Het ging hier om een adres, dat in andere gemeenten wel behandeld wordt, volgens den heer Weel. De heer Weel liet de verant woordelijkheid dan ook geheel voor B. en W. Daarna sluiting. Vrijdagavond vergaderde de raad onder voorzitterschap van burgemeester Bos Het eerste onder de ingekomen stukken was het bekende schrijven van Ged. Staten, waar in verzocht werd den raad te hooren omtrent een verlaging van 5 van de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger. B. en W. stelden voor Ged. Staten te be richten met deze verlaging accoord te kunnen gaan, mits echter dan ook de salarissen con form worden aan die van Rijk en Provincie en dus ook de gemeente-ambtenaren kiuder toeslag krijgen. Weth. de Waard vond het een billijke zaak. dat ook de gemeente-ambtenaren kindertoe slag gouden ontvangen. Zonder stemming werd na eenige discussie besloten aldus te berichten. Van Ged. Staten kwam een schrijven bin nen, waarin de voorwaarden zijn vervat, onder welke Rijkssteun kan worden verkre gen. De voorzitter deelde mede, dat 1935 sloot met een tekort van 5400 en dit tekort weed aan het Rijk gevraavd. De regeering heeft zich inmiddels bereid verklaard te helpen, het bedrag zal echter nader worden bepaald en hiervoor zal een Rijksaccountant wórden gezonden. De voorzitter voegde hieraan toe, dat deze juist hedenmiddag de laatste gege vens had verzameld. Deze voorwaarden b!e ken niet al te gemakkelijk, niets mag buiten machtiging van den minister worden gedaan Voorts moest werden getracht de funriie van deurwaarder te verlagen tot 25, dit is 75. Echter was gebleken, dat de tegenwoor dige functionnaris zou bedanken, indien hij voor f 25 deze niet zeer begeerenswaardige betrekking zou moeten waarnemen, zoodat deze post bleef gehandhaafd, daar men bij aanstelling van een ander veel duurder uit zou zijn. Dan moesten de salarissen van gemeente arts en verloskundige te zamen worden ver laagd met 400. Deze kwestie was ook me' den Rijksaccountant besproken en deze zou in zijn rapport voorstellen den gemeente ar's niet te verlagen en de verloskundige met 200, omdat deze laatste in twee gemeenten deze functie waarneemt. De raad was eenstemmig overtuigd, dat de voorwaarden zouden moeten worden aan vaard. Van de Bank voor Nederl. Gemeenten was bericht binnengekomen, dat zij bereid is deze gemeente een crediet te verstrekken van 32000 voor den dienst 1936; dit crediet was voor 1935 geweest 25000, de tijdsom standigheden noopten echter een grooter crediet aan te vragen, hoewel hiermee niet ge. zegd is, dat dit inderdaad noodig zal zijn. De N.V. Ontginningsmaatschappij ant woordde op een schrijven van het gemeente bestuur of tuinders bij de Provincie geplaa'st konden worden, dat thans hiervoor nog geen gelegenheid was, dat echter bericht zou wor den gezonden zoodra deze gelegenheid er is. was. De heer van de Reep vroeg of er dan wei arbeiders bij de Provincie konden werken, dan konden de tuinders de plaatsen van de arbeiders innemen aan den Vennewatersweg. De voorzitter deelde mede, dat volgende week ongeveer 12 tuinders geplaatst zullen worden voor arbeiders, die een maand hebben gewerkt, de week daarna de volgende 12. om dat het Hoogheemraadschap liever niet een geheelen nieuwe ploeg, ineens heeft Men dacht de tuinders de keuze te laten of ze een heele week of enkele dagen wilden werken In het nieuwe jaar zal met baggeren en werkverschaffing te Schoorl kunnen worden begonnen en zullen een 75 man kunnen wor den geplaatst. De heer van de Reep vroeg, wat men nu dacht te doen voor de arbeiders, waarop de voorzitter antwoordde, dat zij in December hoofdzakelijk op steun en hun bond zouden zijn aangewezen. De heeren van Duin en Zentveld zouden gaarne zien, dat er meer voor de tuinders werd gedaan, zij waren er nog veel slechter »aan toe dan de arbeiders. De heer Simons zag een mooi werkver schaffingsobject in het uitbaggeren van Egmondbinner- en Hoevervaart. Vorigen zomer bleek, dat deze vaarwaters heel si echt waren, dit animeerde niet voor plezierboctjes om hier tijdelijk te komen, spreker zag hierin een groot belang tevens voor het vreemde lingenverkeer, bovendien kon de gemeen e een liggeld vorderen. De voorzitter vond deze gedachte heel goed en zou dit plan nader bekijken. In verband hiermede wees de heer van Duin op den slechten toestand van het haventje in Egmondbinnen. Zou dit in werk verschaffing niet eens opgeknapt kunnen worden? De voorzitter meende, dat dit wel gaan. De heer van de Reep vroeg, waarom no niet aan de Provincie was gevraagd of er oo arbeiders konden worden geplaatst. Men heeft lang op den Vennewatersweg gewacht en nu bleek, dat slechts zeer weinigen te werk konden worden gesteld. Spreker had ver wacht, dat het gemeentebestuur meer werk had gemaakt van plaatsing van arbeiders bij de Provincie, er waren nu reeds twee verga deringen overheen gegaan. Spreker meende, dat de gemeente destijds ook aandeelen van de Ontginningsmaatschappij had moeten koopen. De voorzitter vroeg, waar die 20.000 gul den vandaan moesten komen, waar dan nog slechts 20 arbeiders mee geplaatst konden worden, dit was voor een dorpje niet te deen. De heer Zentveld vroeg of het Rijk de tuin ders niet steunde. De regeering doet dit n:et, omdat men daarna ook een veehouder en winkelier om steun zou kunnen krijgen, zij mogen echter in de werkverschaffing. De heer Simons zou gaarne zien, dat zoo min mogelijk menschen naar Schoorl werden gezonden, dit was te ver van huis. De voorzitter had over het werk aldaar nimmer klachten gehoord. De heer van de Reep beaamde dit, de afstand was echter een bezwaar. Hierna deelde de voorztter mede, dat een circulaire was ontvangen, waarin werd ver zocht een comité te vormen om te komen tot tewerkstelling van jeugdige werkloozen van 14 tot 25 jaar, ongehuwd en geen kostwinner. De raadsleden vonden het een onuitvoer baar plan en men stapte van dit onder werp af. De rekeningen 1934 werden vastgesteld, de commissie had alles in orde bevonden, de voorzitter dankte de diverse administrateurs voor het werk. De begrooting 1936 werden vervolgens aangeboden en de geheele raad, uitgezonderd de beide wethouders, in de commissie be noemd belast met het nazien van deze begroo tingen. zou 9. De drie belagers stelden zich verdekt op in een greppel en nauwelijks hadden ze zich verborgen, of daar kwam het voertuig met Pit erin aangehobbeld. Hij had den kap opgezet ter bescherming van de brandende zon en zeulde op zijn gemak de helling af tot 10 hij na zijn driedubbele salto, bezaaid met builen overeind krabbelde, eerst met de lachende vrienden in de greppel afrekende en toen pijnlijk steunend naar huis sjokte. Rat toonde hem triompheerend de met moeite weggewerkte zeepnaam. ,,'t Lijkt nou wel of dat ding de zwarte pokken heeft", griende Pit. Dan was het eerst nog beter. Nu ga ik nog niet mee"*

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7