3'2 millioen voor de tuinders. 0*>iHneMland De Nederlandsche Roode- Kruis-ambulance naar Abessinië vertrokken. Afscheidsrede van Prinses Juliana. ANTON SIM EK. t HET ONGELUK BIJ NIGTEVEGT. HAZARDSPEL. AUTO'S RAMMEN EEN HUIS. Geen persoonlijke ongelukken. ERNSTIG ONGELUK ONDER HALFWEG. Tragisch ongeval WIJZIGING GELDSCHIETERS WET VERBOD PARTICULIERE WEERCORPSEN. Verbod van alle organisaties van particulieren, welke een quasi- militair en quasi-politair karakter dragen. GEEN MAATREGELEN VOOR HET ONTSLAGEN K.H L -PERSONEEL Land- en Tuinhout, De producten, waarvoor steun wordt verleend. wc K.G. Na de behandeling van deze agenda vroeg cl£ heer de Waard of het niet mogelijk zou Mjn de schoolgeldheffing te wijzigen, zoodaf men met meerdere kinderen meer aftrek had; nu betaalde men voor ieder kind exen- veel. De voorzitter lichtte toe, dat de verorde ning op de Rijksinkomstenbelasting was ge baseerd, waardoor de kinderaftrek in het in komen was verwerkt. Volgens den accountant zou het schoolgeld nog moeten worden ver hoogd, zoodat de heer de Waard begreep, dat van een verlaging allerminst sprake kon zijn. De heer Simons vroeg, wanneer iemand een wachtweek moest maken of hij dan, indien men volgens den geest van de steunregeling handelde en niet volgens de letter in aan merk ig kon komen voor een kolenbon. De voorzitter beantwoordde dit ontken nend. De heer Simons bracht vervolgens het lichtprobleem nogmaals ter sprake. In de vorige vergadering was de hr. de Waard van meening geweest, dat een paar centen ver laging voor de menschen niet veel beteekende. Spreker kon deze meening niet deelen, in ieder geval achtte het gemeentebestuur een cent wel de moeite waard. De heer de Waard zou een verlaging ten zeerste toejuichen, meende echter te weten, dat de toestand van het bedrijf dit niet toe liet. De voorzitter stelde voor deze kwestie bij de begrooting te bespreken. De heer Simons vroeg of het niet mogelijk was de ventvergunningen wat te beperken, deze vergunningen waren nadeel voor de neringdoenden. De vergunningen worden hier verstrekt 1 dag in 2 maanden, natuurlijk zijn er echter die het zonder vergunning wagen. Men kan de beperking ook weer niet te ver doorvoeren door alle neringdoenden uit andere gemeen ten te weren. Op het gemeentehuis wordt speciaal gelet op de venters. Den heer Simons is uit Staatsstukken be kend, dat op de personeele belasting voldoen de gelegenheid is om den druk dier belasting voor koffiehuishouders te verlichten. De voorzitter antwoordde, dat de gemeen te de bevoegdheid had om deze belasting met 1/3 te verminderen, dit is geschied. De heer Zentveld vond, dat het voor het dcrp Egmondbinnen zeer moeilijk was ge worden, nu de lijnwerker op den Hoef woont. Hij zou graag zien, dat er iemand in Eg mondbinnen werd aangewezen, die kleine defecten dadelijk kon herstellen. De man, die als tijdelijk lijnwerker had gefungeerd, zou dit wel kunnen doen. De voorzitter opperde, dat men toch Eg- mond a. d. Hoef kon opbellen, de kosten kon den dan worden vergoed. De heeren Apeldoorn en van de Reep voel den ook veel voor een plaatsvervanger in noodgevallen. De voorzitter zag hierin moeilijkheden, dat voor elke kleinigheid deze man kon worden geroepen, hij zou echter met den persoon in kwestie hier eens over praten. De heer van de Reep had vernomen, dat onlangs een arbeider, die bij het werk aan den Vennewatersweg een half uur te laat kwam, doordat zijn fietsband was gespron- fen, een half uur loon werd ingehouden, preker vroeg of het Hoogheemraadschap de Heidemaatschappij er niet op zou kunnen wijzen toch niet in zulke kleinzieligheden te vervallen. De heer van de Reep vroeg, wie thans voor zitter was van de arbeidsbemiddeling, inder tijd was dit de 2de wethouder geweest, en wie de administratie voerde en of er notulen van de vergadering werden gemaakt. Tijdelijk plaatsvervangend voorzitter was de burgemeester, de administratie werd ge voerd door den heer Portegies en er werden notulen gemaakt. De heer van Duin had een klacht over den slechten toestand van de fietspaden, de wegen, die het Hoogheemraadschap aanleg de waren zoo goed en solide, waarom waren deze paden zoo slecht. Het is den voorzitter bekend, dat deze fiets paden te licht in het bestek waren opgeno men, er is over deze paden al veel gepraat. Koningin neemt afscheid. Hedenochtend om 11-45 u. heeft H. M de koningin in het gebouw van het hoofd bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis afscheid genomen van de leden der Neder landsche Roode-Kruis-ambulance, welke in den loop van den middag naar Ethiopië zal vertrekken. H. K. H. prinses Juliana in haar hoedanigheid van voorzitster van het Neder landsche Roode Kruis heeft H. M. in haar werkvertrek ontvangen en aan de koningin de in de groote zaal opgestelde leden van de ambulance en van de ambulance-commissie, persoonlijk voorgesteld. H. M. heeft zich vervolgens door elk der leden der ambu lance laten inlichten omtrent de hun ter piaatse van bestemming wachtende humani taire taak, daarbij haar oprechten wensch uitsprekende, dat deze met succes moge worden vervuld. Tenslotte is aan de ambulance het portret van H. K. H. de prinses aangeboden, waar voor de leider der ambulance dankte. Hedenmiddag om 4 uur is de Nederland sche Ambulance naar Abessinië vertrokken vanaf de Lloydkade te Rotterdam. Ter gele genheid hiervan heeft prinses Juliana de volgende rede gehouden. Rede van prinses Juliana. Zoo is dan thans de ure aangebroken, die de kroon komt zetten op al hetgeen in de afgeloopen weken met vereende krachten werd voorbereid. Van alle kanten is daartoe zoowel in Nederland als in Oost- en West- Indië medewerking verleend. Deze sympathie is voor de volijverige Am bulance-Commissie bij haren veelomvatten- den arbeid een voortdurende steun en aan sporing geweest. Reeas voordat in beginsel tot het uitzenden eener ambulance was besloten, hebben zich verpleegsters, en daaronder ongetwijfeld uit nemende krachten, bij tientallen aangeboden. Op uitdrukkelijk verzoek van het Ethiopische Roode Kruis moest er echter van worden afgezien vrouwelijke hulpkrachten bij de am bulance in te deelen. Uitnemende medici stelden zich verder te onzer beschikking, hetgeen een selectie mo gelijk gemaakt heeft, die de beste verwach tingen rechtvaardigt omtrent hunne verrich tingen, wanneer zij straks de plaats hunner bestemming zullen hebben bereikt. Dat hun taak niet licht zal zijn, daarvan zijn wij allen doordrongen, zij zeiven ongetwijfeld wel in de eerste plaats. Wanneer ik thans met een enkel woord buiten den eigen kring treed, past ons in de eerste plaats een woord van dank voor de volle en voortvarende medewerking van de regeering, op welker welwillende tusschen- komst bij herhaling een beroep moest wor den gedaan. Tal van firma's hebben ons deels door het schenken van dikwijls aanzienlijke hoeveel heden van verschillende benoodigdheden deels door aanbiedingen onder buitenge woon gunstige prijsvoorwaarden in de gele genheid gesteld tot het treffen van verdere voorzieningen, waartoe de beschikbare mid delen anders misschien niet zouden hebben gereikt. En nu nog een laatste afscheidswoord aan alle leden van de Nederlandsche Roode Kruis-ambulance. Dadelijk gaat gij op weg naar Uw doel, voldoende aan de roeping van het Roode Kruis, en, zooals wij hebben mogen constateeren, aan een wensch in Uw vaderland, dat Uw arbeid in Ethiopië met zijn sympathie zal blijven volgen. Wij wen- schen U geluk op Uw tocht! Gij zult dat zeker vinden in de groote en dankbare taak, die gij op U hebt genomen. Wij weten, dat wat gij waagt U door nog grootere bevredi ging zal worden terugbetaald, en daarom mogen wij ons voor U verheugen, nu wij U zien gaan. Wij hopen als het kan spoedig tot de Uwen en ook in ons midden te zien wederkeeren. Ik heb gezegd. Dr. Ch. W. F. Winckel antwoordt H. K- H. Dr. Ch. W. F. Winckel, de leider der Ambulance beantwoordde deze rede met de volgende rede: Als voorzitster van het Nederlandsche Roode Kruis heeft Uwe Koninklijke Hoog heid zich de moeite willen getroosten, de voor Ethiopië bestemde ambulance uitge leide te doen, en aan de leden daarvan een woord van vaarwel toe te roepen. Heden morgen hadden wij de door ons zoo hoog- waardeerde eef, aan Hare Majesteit de ko ningin op Hoogstderzelver uitdrukkelijk verlangen te worden voorgesteld, zoodat op den dag van heden het hoogtepunt bereikt is van de onderscheidingen, welke aan ons, leden der ambulance, de laatste weken ten deel mochten vallen. Wij allen die thans op punt staan te ver trekken, voelen het als een onderscheiding, dat het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis ons uit een schare uitkoos, ter vervulling der taak van een ambulance in oorlogstijd en op een oorlogsterrein. Van harte hoop ik, dat Uwe Koninklijke Hoog heid en het hoofdbestur van het Nede"- landsche Roode Kruis de verzekering wilt aanvaarden, dat het ons aller streven zal zijn, ieder naar de mate zijner krachten, in eensgezindheid en kameraadschap mede te werken aan de verwezenlijking van het doel van het Roode Kruis: caritas in armis. Wij Dr. Winckel beseffen volkomen, welke verantwoordelijk heid op onze schouders is gelegd: het Ne derlandsche volk bracht in een moeilijken tijd de middelen bijeen, om in het verre Afrika aan gewonde en zieke krijgers bij stand te verleenen; deze middelen zijn aan ons toevertrouwd, wat ons den plicht op legt, te trachten het maximum van nuttig effect ermede te bereiken. Wij voelen onszelf allerminst als slacht offer: wij gaan een druk leven vol afwisse ling, vol nieuwe indrukken tegemoet, be vrediging vindende in de vervulling van onze taak. Wij begeven ons niet noodeloos in geva ren, zullen elkaar bijstaan, en hopen met Gods hulp over eenige maanden weer terug te komen in het vaderland. Gij weet, hoe wij over onze uitzending denken, hoe wij die opvatten als een onder scheiding, en ook als een uitverkiezing tot een nobele taak. Houdt U ervan overtuigd dat wij onze uiterste best zullen doen, die taak zoo goed mogelijk te vervullen. In het bijzonder gelieve Uwe Koninklijke Hoogheid onzen dank te aanvaarden, voor de tot ons gesproken woorden. Ten slotte nog dit: wij voelen, dat wij in Afrika niet alleen het Roode Kruis verte genwoordigen. Wij vertegenwoordigen er ook het Nederlandsche wik. In Ethiopië, waar vermoedelijk nog nooit zooveel Neder landers tegelijk aanwezig waren, zal men Nederland beoordeelen /aar ons, die thans erheen gaan. Het Roode Kruis kan ervan overtuigd zijn, dat wij onzen best zullen doen, den Nederlandschen naam in den vreemde hoog te houen. HEDENAVOND A.V.R.O.- REPORTAGE. Over het vertrek der Abessinische ambulanceleden. De Avro zal hedenavond terstond na de nieuwsberichten, dus te ca. 8.10 uur een re portage uitzenden van het vertrek der am bulance-leden, die door het Roode-Kruis naar Ethiopië zijn gezonden en bij welks afscheid H. K. H. prinses Juliana het woord heeft gevoerd. In den ouderdom van 73 jaar is gister middag in het Onze Lieve Vrouwe Gast huis te Amsterdam, waar hij sinds eenige dagen verpleegd werd, overleden de heer Anton Simek, eere-president van de Tsje chische Vereeniging „Comenius", tevens een der oprichters van deze organisatie. Officier van justitie teekent beroep aan. De officier van justitie, mr. H. A. Was- senberg, heeft beroep aangeteekend tegen de beslissing van de raadkamer der recht bank, waarbij de automobilist J. v. O. in vrijheid is gesteld na een maand in voorar rest te hebben doorgebracht. De man is eenige maanden geleden bij Nigtevegt in het Merwede kanaal gereden waarbij zijn vrouw en kind zijn verdronken. Hij wordt ervan verdacht dit ongeluk op zettelijk te hebben veroorzaakt. Een inval te 's-Gravenhage. Gistermiddag omstreeks 5 uur heeft de politie een inval gedaan in het café van D. K. in de Herderinnestraat, waar gelegen heid gegeven werd tot hazardspel. De ca féhouder en zijn vrouw, benevens 32 spe lers, werden overgebracht naar het politie bureau aan de Prinsestraat. Na verhoor kon men weer zijns weegs gaan. Gistermiddag is op de Rijksstraatweg on der de gemeente Zwammerdam een vracht auto welke uit Culemborg afkomstig was, in botsing gekomen met een grooten tractor met aanhangwagen, waarop 10.000 K.G kalk in zakken werd vervoerd. De wagens geraakten elkaar zoodat de vrachtauto een geheele slag om maakte, waarna beide wa gens tegen de woning van den timmerman De Bruin terecht kwam. De voorgevel van dit huis werd totaal ingedrukt. De tractor kwam in de voorka mer terecht, doch gelukkig werd niemand gewond De aangerichte schade was echter zeer groot. Ook de beide chauffeurs kwamen er zonder nemenswaardig letsel af. Het ver keer op dezen drukken weg moest geruimen tijd omgelegd worden. Gisteravond heeft op den Rijksstraatweg tusschen Halfweg en Haarlem ter hoogte van den Vinkenburg een ongeluk met doo- delijken afioop plaats gehad Een in de richting Haarlem rijdende bak fiets werd van achteren aangereden door een personenauto, bestuurd door den heer ding werd de bakfiets op de trambaan ge ding erd wde bakfiets op de trambaan ge slingerd, terwijl de bestuurder van dit voer tuig op den weg terecht kwam. Achter laatstgenoemde auto reed een tweede personenauto, welke bestuurd werd door den heer D. uit Haarlem, welke met gedimde lichten reed en den op den weg lig- genden man niet zag, waardoor deze door den slinger van de auto werd gegrepen en ongeveer 15 meter meegesleurd werd Dr. Kuipers uit Halfweg werd onmiddellijk gewaarschuwd, doch toen deze ter plaatse arriveerde, bleek de man reeds te zijn over leden. De identiteit van den ongelukkige kon nog niet worden vastgestel doch vermoede lijk is het een zekere Gortor, afkomstig uit Rotterdam en thans verblijvende te Haar lem. De gemeente-politie uit Halfweg stel de een uitgebreid onderzoek van het onge luk in. De beide wagens, die licht bescha digd waren en de bakfiets werden in beslag genomen. Het lijk is naar de Maria Stich ting te Haarlem overgebracht. Een wetswijziging ingediend tot wijziging van ondergeschikte punten. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de Geldschieterswet. Aan de memo rie van toelichting wordt het volgende ont leend De Geldschieterswet is thans ruim twee jaren in werking. De indruk van de regee ring over de gevolgen en het nut van de wet is stellig niet ongunstig. Al is niet aan allen woeker en aan alle overige misbruiken in het volkscredietwezen een einde gemaakt, tegen excessen kan toch veel krachtiger dan vroeger worden opgetreden. Bovendien worden vele euvelen door het toezicht van de overheid voorkomen. Intusschen is het wenschelijk gebleken de wet op een aantal, meest ondergeschikte, punten aan te vullen en te herzien Van de voorgestelde wijzigingen is een tweetal van meer bijzondere beteekenis De bepaling van art. 27, voorschrijvende, dat de akte moet worden onderteekend in de gemeente, waar de geldschietbank gehouden wordt, vormt naar de meening van de regee ring een al te ingrijpende belemmering van de werkzaamheden van betaalzegelkassen, die hun arbeidsveld in meer dan één gemeen te yinden. Bij ongewijzigde handhaving dezer bepaling kan het bedrijf dezer kassen op den duur geen voortgang vinden. Dit nu ware in strijd met den opzet van de wet. De tweede hier bedoelde voorziening is de toevoeging van een nieuw art. 43 a aan de wet, welk artikel beoogt tegemoet te komen aan het euvel, dat het voor den geldleener, die in handen van een woekeraar is gevallen, vrijwel onmogelijk is, in rechte het bewijs te leveren, dat de gelduitleener een geld schieter is in den zin van art. 2 Het nieuw voorgestelde artikel nu keert in deze geval len in de civiele procedure den bewijslast om. Wie tegen het krachtens de wet vastge steld tarief (pl.m. 19 pet.) of daarboven een geldsom beneden 500 (c.q. 750) uit leent, is, vrijwel zonder uitzondering, een geldschieter in den zin der wet en mag dus, ten civiele geacht worden een geldschieter te zijn, tenzij hij bewijst of aannemelijk maakt, dat hij het niet is. Bij de Tweede Kamer is thans ingediend het aangekondigde wetsontwerp, houdende voorzieningen omtrent weercorpsen. In de toelichting wordt o.m. gezegd: Reeds sedert eenigen tijd heeft de regee ring met bijzondere aandacht de meer en meer tot uiting komende neiging van be paalde politieke groepen in den lande gade geslagen om, hetzij binnen, hetzij naast de partij, doch met haar nauw verbonden, or ganisaties te vormen, welke zich onder om- standighedea kunnen leenen tot daadwerke lijke machtsontplooiing. Ook zoolang zekere particuliere organisaties zich nog niet tot formeele quasi-militaire groepen hebben kunnen ontwikkelen, kan in haar aanwezig heid een gevaar schuilen. Ook zonder wa penbezit en zonder dat in het openbaar in uniform wordt opgetreden, is in vrij aanzien lijke mate militaire vooroefening en aankwee king van een geest van militaire discipline mogelijk. Organisaties, waarin zulks ge schiedt, bestaan heden ten dage. Bij toe nemende ontwikkeling kunnen zij zonder veel moeite worden omgezet in een soort parti culiere legercorpsen. Preventie is hier nood zakelijk. De regeering is daarom te rade ge worden, dat het aanbeveling verdient, alle organisaties van particulieren, welke een quasi-militair of quasi-politiair karakter dra gen, te verbieden, behoudens uitzonderingen. Dat door de algemeenheid van dit wets ontwerp ook de categorie van zeer loyale vereenigingen (burgerwachten e.d.) onder 't wettelijk toezicht komt te staan, is eeiT sequentie, welke men geenszins behoef?011* betreuren. Vereenigingen, welker bestaan optreden het wettig gezag slechts met 01 kentelijkheid kan waardeeren, zullen .5' zekerheid op de in het ontwerp ^.„7^ toelating kunnen rekenen. De op haar h!e trekking hebbende voorschriften zijn vJÜi gebrekkig en vertoonen niet het gewensS? systeem en samenhang De door die ore* saties zelf geambieerde dienstbaarheid het wettig gezag en zijn organen beh<w! wat nader te worden geregeld De uitW ring van de nieuwe wet zal een voortreft lijke gelegenheid bieden, die regeling stematische en deugdelijke wijze te doen J schieden. Behoudens toelating bij of krachtens ato meenen maatregel van bestuur zullen boden zijn het tot stand brengen van we/ corpsen, het daarvan deel uitmaken en hl* steunen van deze. Organisaties zullen reeds onder het ver bod vallen, zoodra zij zoodanig optrede dat in haar activiteit virtueel met grond fel' worden gezien een voorbereiding voor W geen tot de taak behoort van weermacht^' Opzettelijke overtreding van het vetfwi wordt bestempeld als een misdrijf, onop»t telijke overtreding als een overtreding heid* te berechten door de rechtbanken Art. 2 luidt: Opzettelijke overtreding var art. 1 wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar of geldboete van ten hoogste 1000 gulden. van „De plannen tot definitieve reorganisatie van de Koninklijke Hollandsche Lloyd ziin vergevorderd; binnenkort kan een bed», sing ter zake tegemoet gezien worden" al dus lezen wij in de memorie van antwoord over de begrooting van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. De regeering heeft geen aanleiding kun nen vinden tot het nemen van bijzondere maatregelen ten bate van het ontslagen per soneel van de Koninklijke Hollandsche Lloyd. Dit personeel heeft bij ontslag al les genoten, waarop de arbeidsovereen- komst aanspraak geeft; het staat gelijk met de tallooze ontslagen van andere onderne mingen Voor degenen, die vroeger gepensionneerd waren, heeft minister Gelissen aldus de memorie ook nimmer een bepaalde toe zegging gedaan; wel heeft hij gezegd, er naar te streven, voor deze menschen een re geling te doen treffen. Een definitieve me- dedeeling daarover kan echter eerst wor den gedaan, nadat ten aanzien van de Zuid-Amerikadienst een beslissing is geno men. De minister van Landbouw en Vis- scherij heeft uit het Landbouw-Crieis- londs aan hen, die als teier van gewas sen van den tuinbouw zijn aangesloten bij de Stichting Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage, en op den dag der uit- keering geacht kunnen worden hun be drijf alsnog uit te oefenen, steun ver leend overeenkomstig de bepalingen van een beschikking, tot een totaal be drag van ten hoogste 3.500.000. Steun wordt Verleend over de hoeveel heden van de hierna vermelde produc ten, welke in het achter elk product vermelde tijdvak van het jaar 1935 door de boven bedoelde telers van die pro ducten over een door de genoemde Stichting erkende veiling of veilinghou der zijn verhandeld, tot de daarbij ver melde bedragen per eenheid: Andijvie 17 Juni21 Sept. 0.20 per 100 Stuks. Augurken A en B 2 Sept.—28 Sept. 4 per 100 K.G. Augurken C en D 2 Sept.28 Sept. 2 per 100 K.G. Bieten 1 Jan.1 Juni 0.25 100 K.G. Bloemkool 17 Juni—13 Juli 1 100 stuks. April15 Juni 1 per per 29 per per 0.50 1 Juli— 3 5 Aug.31 0.86 per 1.15 Bospeen 100 K.G. Bospeen 17 Juni—31 Aug. 0.50 per 100 K.G. Breekpeen 1 Jan.1 Juni 0.50 109 K.G. Waschpeen 17 Juoi27 Juli per 100 K.G. Doperwten 17 Juni27 Juli 3 per 100 K.G. Komkommers (platglas) Aug. 1.50 per 100 stuks. Komkommers (platglas) Aug. 1 per 100 6tuks. Gele kool 1 Jan.16 Febr 100 K.G. Gele kool 18 Febr.—30 Maart per 100 K.G. Gele kool 1 April—27 April 0.55 per 100 K.G. Gele kool 29 April—1 Juni 1.15 per 100 K.G. Deensche witte kool 1 Jan.16 Febr. -J.45 per 100 K.G. Deensche witte kooi 18 Febr.30 Maart 0.90 per 100 K.G. Deensche witte kool 1 April27 April 0.45 per 100 K.G. Deensche witte kool 29 April—1 Juni *.50 per 100 K.G. Roode kool 17 Juni—24 Aug. 0.60 per 100 K.G. Spitskool 10 Juni—21 Aug. 0.70 per 100 K.G. Peulen 10 Juni—27 Juli 1.50 100 K.G. Radijs 25 Maart—27 April 0.40 100 bos. Schorseneren 1 Jan.—25 Mei per 100 K.G. per per 1.25 daarvan schriftelijk kennis te geven aan Sla 15 April—18 Mei 10.25 p. 100 krop. aangewezen kantoorhouders. Snijboonen 15 Juli—14 Sept. 1.50 per 100 K.G. Spekboonen 15 Juli—14 Sept. 1.50 per 100 K.G. Stokprincesseboonen 15 Juli—14 Sept. 1.50 per 100 K G. Stamprincesseboouen (dubbele) 15 Juli —14 Sept. 0.50 per 100 K.G. Stamprincesseboonen (enkele) 15 Juli 14 Sept. 0.50 per 100 K.G. Pronkboonen 15 Juli—14 Sept. 0.59 per 100 K.G. Tuinboonen 17 Juni—3 Aug. 0.50 per 100 K.G. 1 Juli13 Juli 6 per Aug. 1 2 Sept.—26 Oct. 2.50 100 per per 1 Juli—17 Aug. 2 19 Aug.—26 Oct. 4 1 Per Tomaten K.G. Tomaten 15 Juli31 Tomaten 100 K.G. Blauwe druiven per 100 K.G. Blauwe druiven per 100 K.G. Kruisbessen 10 Juni—6 Juli 100 K.G. Behoudens voor het koelhuis bestemde druiven komen deze producten niet voor bovenbedoelden steüh in aanmerking, indien deze administratief zijn geveild Voorts is door den minister bepaald, dat de krachtens deze beschikking door de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale uit te keeren gelden zullen worden verstrekt in rtadere verrekoning uit de 6aldi van die Stichting en dat deze beschikking kan worden aange haald onder den titel: Crisis-Steunbe* schikking 1935 (fruit en warmoezerijge* wassen XII). CRISIS-RUNDVEEBESCHIKKING 1935 I (TEELTREGELING). De minister van Landbouw en Visscherij, Gelet op artikel 2 der Crisis-Rundvee^ schikking 1935 I (Teeltregeling), zoo» deze laatstelijk is gewijzigd; Heeft goedgevonden: Voornoemde beschikking in dier voege wijzigen, dat: I. in artikel 2, onder a, in de zinsnede, „voor het tijdvak van 1 November y 31 December 1935: 60-400 K.G"; m*"06 van „60" wordt gelezen „120". II. in artikel 2, onder b, in de zinsnede- „voor het tijdvak van 1 November t/m- December 1935: 100—400 K.G."; 'nste^ van „100" wordt gelezen „140". TEELTREGELING VARKEN5- Ingevolge besluit van het bestuur dej Stichting Landbouw-Crisis-Organisatie Noordholland, zijn de georganiseerden voornoemde L. C. O. verplicht, maal 24 uur, nadat van door hen jn(jjen zeugen biggen zijn geboren (echter, dit geschied op 29, 30 of 31 Decefflbe vóór 2 Januari 1936, des middags te i je

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8