i De onbuigzamen Het Witte Kruis. Stad en Omgeving. Vergadering afd. Alkmaar. - Geen subsidie voor malaria-bestrijding. De kwestie met het hoofdbestuur op bevredigende wijze opgelost. Ttkort op do oxploitatio van hot badhuis. De algemeene ledenvergadering, gister avond onder voorzitterschap van dr. Pa- meijer gehouden in het Wapen van Munster aan het Verdronkenoord, was als gewoonlijk zeer schaarsch bezocht. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een schrijven van de commissie voor de malariabestrijding door de bevolking deelde de secretaris, de heer mr. G. A. de Lange, mede, dat het be stuur deze zaak zal afwikkelen. De heer H. Jansen vroeg om nadere me- dedeelingen. Desecretaris antwoordde, dat er geen post op de begrooting kon worden uitgetrok ken voor de malariabestrijding. De héér Jansen releveerde de geschie denis van de actie tot bestrijding van de ma laria. Men is er van overtuigd geworden, dat de strijd het heele jaar moet worden ge voerd. Alle artsen werken mede door ieder malaria-geval aan de commissie te melden, waardoor het aantal sterk kon worden ver minderd. Thans is, tengevolge van het in trekken van subsidies, de strijd noodgedwon gen verslapt, met als gevolg dat de ziektege vallen .de laatste twee jaren weer sterk zijn toegenomen, zooals spr. met cijfers aan toonde. i Spr. meende, dat men daarin niet zonder meer mag berusten en stelde voor, dat de af deel ing 100 zal toestaan. Devoorzitter zeide, dat de rijkssubsi die is ingetrokken, zooals de steun voor zoo vele andere zaken in dezen crisistijd moest worden opgeofferd (spr. dacht o.a. aan de gezondheidscommissies). Intusschen mag men aannemen, dat de bevolking thans vol doende is geïnstrueerd om de malariabestrij ding zelf ter hand te kunnen nemen. Men weet wat ter zake gedaan moet worden, 't Is wel jammer, dat er geen subsidie meer wordt verstrekt, maar men moet niet vergeten dat de malaria toch ook geen gevaarlijke ziekte is, zooals b.v. wel de typhus, waarvan de be strijding destijds door de waterleidingen is ter hand genomen. Spr. stelde vast, dat de afdeeling van het Witte Kruis er niet zoo rooskleurig voorstaat als de heer Jansen schijnt te meenen. Vele leden verlagen hun bijdragen, zoodat de uit gaven moeten worden bekrompen, want het bestuur wil absoluut rondkomen. De heer Jansen zou zich bij de zaak neerleggen, als het bestuur de mogelijkheid ontkent om de gevraagde subsidie te verlee- n en. De voorzitter merkte nog op, dat het voorstel-Jansen, indien het mocht worden gesteund, niet kan worden uitgevoerd, omdat het bestuur eerst advies moet geven. De heer Jansen zou zijn voorstel op schorten tot de Febr.-vergaoering. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de voorzitter en mevr. Prins, werden zonder tegencandi- daten herkozen verklaard. In de vacatures, ontstaan door de aftreding van twee r.k. be stuursleden, waren gisteravond candidaten opgegeven, wat te laat was om op deze ver gadering tot benoeming over te gaan. De voorzitter sprak de hoop uit, dat deze verkiezing in de eerstvolgende vergade ring op normale wijze zal kunnen geschie den. Als lid van de commissie van beheer over het badhuis werd de heer Lutterot bij accla matie herkozen; als lid van de commissie tot nazien der rekening over 1935 werd aange wezen de heer Winder. Begrooting 1936 afdeeling en badhuis. De secretaris-penningmeester las de verschillende posten der begrooting voor en gaf, waar noodig, toelichting. De contributie was, mede in verband met de nei ging tot terugloopen ervan, geraamd op if 9700. De totaal-ontvangsten waren ge schat op 10.500. De subsidie aan Huisverzorging, Zuige lingenbescherming en Tuberculosebestrijding was gesteld op dezelfde bedragen als voor heen, n.1. 1050, 1000 en 500. Om dit mogelijk te maken, was het bedrag voor uit zending naar herstellingsoorden met 100 verminderd tot 550. Het onderhoud voor het gebouw was van 50 op 200 ge bracht, om zoo mogelijk daarvoor een fonds te vormen, waaruit de straks komende hoo- gere uitgaven voor schilderen enz. bestreden kunnen worden. Verschillende andere posten waren onver anderd gebleven. Tenslotte waren ook de uit gaven geraamd op 10.500, met een voor- aeelig saldo van 683.25 (hieruit moet het nadeelig saldo van het badhuis worden be streden.) De heer N o u w e n beval aan, om een pro-memoriepost onder „uitgaven" op te ne men voor het geschatte tekort van het bad huis. De s e c r .-p e n n i n g m. zou deze opmer king voor het volgende jaar ter harte ne men. De heer Jansen had bezwaar tegen den post van 60 voor provisie nieuwe leden, welke post telken jare terugkomt. Men zou dit bedrag evengoed bij het salaris van den magazijn-meester-propagandist kunnen stel len. Maar overigens meende spr., dat het werven van nieuwe leden niet apart moest worden betaald. Hij was van oordeel, dat het geld gebruikt zou kunnen worden voor ma lariabestrijding. De heer D e L a n g e bepleitte handhaving. Het geldt hier geen salaris, maar provisie. De propaganda mag zonder eenige vergoe ding niet gevorderd worden. Mede dank zij deze propaganda staat Alkmaar aan de spits der afdeelingen van het Witte Kruis. De afdeelingsbegrooting werd hierna zon der stemming goedgekeurd. De begrooting voor het badhuis sloot in ontvangsten en uitgaven met 4823.30, met een geraamd nadeelig slot van 981.30. De penningmeester merkte hierbij op, dat de ontvangsten de laatste paar jaren geregeld terugloopen, mede als gevolg van de huidige tijdsomstandigheden. De prijs der baden is wel verlaagd, ten behoeve van de werkloozen, maar het gebruik is daardoor niet gestegen, ondanks de gemaakte propa ganda. Wat de uitgaven aangaat, deelde spr. me de, dat gepoogd zal worden om te komen tot verlaging van de rente der annuïteitsleening Overigens zijn de lasten vrijwel niet te ver minderen. De heer R i k e vroeg of de prijs van water 426) niet verlaagd zou kunnen worden door reductie vanwege het P.W.B. De heer Margadant ontkende deze mogelijkheid, omdat het P.W.B. met hand en tand vasthoudt aan den grondprijs van 25 cent per kubieken meter. Herhaaldelijk had spr. reeds ten behoeve van werken waarvoor veel water moest worden gebruikt, op verla ging van den prijs aangedrongen, maar steeds zonder succes. De heer R i k e vroeg of de post onkosten ad 250 niet voor verlaging vatbaar zou zijn. De penningmeester antwoordde, dat hierbij is inbegrepen 100 voor den boekhouder, de rest is (misschien wat ruim) voor onkosten. De begrooting werd hierna ongewijzigd goedgekeurd. Beschrijvingsbrief algemeene vergadering. De voorzitter las de punten van den beschrijvingsbrief voor, o.a. opmerkende, dat in de voorjaarsvergadering reeds is besloten de candidatuur van mevr. Teekens—Kunst te steunen; den te benoemen afgevaardigde zal dit worden meegedeeld. Het conflict tusschen de afdeeling en het hoofdbestuur is opgelost in voor Alkmaar bevredigenden zin; spr. zou willen zeggen, de afdeeling is in eer hersteld. Op de alge meene vergadering zullen nadere mededee- lingen worden gedaan door het hoofdbe stuur. De heer N o u w e n vroeg of het desbetref- Radiopto q canuna 6 December. 30! W. (8.-12.—, Vrijdag HILVERSUM, 4 —8 en 11.—12.—de AVRO van 12.4.en de VPRO van 8.11.uur). 8.Gr.pl. 10 VPRO-morgenwijding. 10.15 Deel. 10.35 De Zonnekloppers. 11.— Deel. 11.20 Verv. concert. 11.45 en 12.— Gr.pl. 12.30 Kovacs Lajos orkest en gr.pl. 2.10 Piano-recital. 2.30 Causerie. 3.— Gr.pl. 3.10 De AVRO-Decibela. 4.— Gr.pl. 5.- Kinderuur. 5.30 Gr.pl. 5.45 Zang. 6.— Orvitropia. 7.— Lezing, gr.pl. en deel. 7.50 Ber. 8.— Causerie. 8.05 Religieuze causerie. 8.30 Zang en piano. 9.Religieuze causerie. 9.30 Vervolg zang en piano. 10.-— Interview. 10.45 Ber. 11.Voor dracht. 11.12 Jazzmuziek, gr.pl. 11.40-12.— Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (NCRV- uitz., Alg. proer.) 8.Schrift lezing. 815—9.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.— Gr.pl. 11,15— 12— Piano-recital. 12.15 Gr.pl I.30 Orgelconcert. 2.30 Chr. Lec tuur. 3.15 Sopraan en piano. 4.— Or.pl. 5 Ensemble van der Horst. 6.30 Causerie. 7.Ber. 7.15 Re portage. 7.30 Literaire causerie. 8.Ber. 8.05 Militair concert. 9 Causerie. 9.30 Verv. concert. (10.- Ber.) 10.30-11.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20— II.50 Orgelspel. 12.10 Trocadero Cinema-orkest. 12.50 Dansmuziek. I.35—2,20 Orkestconcert mmv. so liste. 4.20 BBC-Midland-orkest. 5 35 Dansmuziek. 6.20 Ber. 6.50 Schütz-concert. 7.10 Lezingen. 8.20 BBC-orkest mmv. soliste. 9 50 Ber. 10.20 Causerie. 10.40 Cabaret. II.10 Kwintetconcert. 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8 20 Gr.pl. 12.35, 4.20 en 5.50 Or kestconcert. 9.05 Operettemuziek. 1105—12.35 Gr.pl. l 5.50 Orkest- Hauck's orkest. Leipziger Sym KEULEN, 456 M concert. 11.20 Fr. 3.30 Concert. 4.20 I phonie-orkest, koor en solisten. 6.20 Mannenkoor. 7.35 Schumanncon. eert 8 05 Concert mmv. orkest, koot en solisten. 10.20—11.20 Populair- muziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12 20 Gr.pl. 12 50 Salon-orkest. 1 50—2.20 en 5.20 Or.pl. 5.50 St. Nicolaae-progr. 8.20 Omroeporkest en zang. 10.3011.20 St. Nicolaas progr. 484 M.; 12,20 Or.pl. 12,50 Omroeporkest. 140 Zang. 1.50— 2.20 Or.pl. 5.20 Sym ph.-concert. 6.20 en 710 Gr.pl. 7.35 Zang. 8.20 Symph.-concert en zang. 10.30 -11.20 Or.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 8 05 Vocaal concert. 8.35 Radio-tooneel. 9.20 Ber. 9.40 Causerie. 9.50 Concert. 10 05 Weerber. 10.2011.20 Dans muziek. OEMEENTELIJKE RADIO- DISTRI 1UTIE. Lijn 1Hilversum I. Lijn 2: Hilversum II. Lijn 3: Brussel VI. 8.05—9.20, Keulen 9.2011.20, Kalundbo -g 11.2012.05, Parijs R. 12.05— 13.20, Brussel VI. 13.20—14.20, Dsender 14.20—16.20. Keulen 16.20—17.50, Parijs Radio 17.50— 18.20, Berlijn 18.2<519.Weenen 19—19.35, Keulen 19.35—20.10, Rome 20.10-22.20, Berlijn 22.20 —23.05, Parijs Radio 23 05—24.— Lijn 4: Parijs R. 8.05—10.05, D,sender 10.05—10.35, Lond. Reg 10.35—12.10, Droitwich 12.10— 13.20, Lond. Reg. 13.20-17.35, Droitwich 17.35—18.20, Luxem burg 18.20—18.50, Lond, Reg. 18.50—20.20, Droitwich 2020- 21 50, Lond. Rég. 21.50-24.— !huMetm naar het Engelsch 3 van J. S. FLETCHER ^oor mr. „Dat zei iemand, die verleden week bij me logeerde, ook al!" antwoordde Oliver. „En ongetwijfeld zouden de meeste men- schen dat wel beamen. Maar zie je, ik praat zoo niet! Dat is het heele verschil. Ik heb er nu eenmaal mijn zinnen op gezet. En voor iemand als ik is een teleurstelling iets verschrikkelijks... En als die dan nog van iemand als Bickerdyke komen moet! Ik zit er ditmaal tusschen, maar den volgenden keer is de beurt aan Joe Bickerdyke! Ik zal hem er wel onder krijgen!" Marshalle schonk zich nog eens in en keurde den wijn aandachtig. „Die champagne is goed „dry", bemerkte hij. „Hoor eens beste kerel, je moet natuur lijk doen wat je zelf wilt, maar laat me je een raad geven. Dat wraak nemen is toch maar min werkpas op, dat het niet op jezelf terugslaat"! Oliver gaf er geen antwoord op. De eer ste vlaag van zijn woede was voorbij; hij was zijn zenuwen weer wat de baas gewor den; hij zat te eten en te drinken met den gezonden eetlust van een krachtigen man, die in vijf uu{ niets te eten had gehad.. En eindelijk, nadat hij koffie en likeur had be steld en een van zijn eigen sigaren had aangestoken, begon hij weer gewoon te praten en wie hem een uur later met Marsall de Griffin had zien verlaten, zou niets anders gedacht hebben, dan dat die twee welgedane heeren het leven onbezorgd en licht opnamen. Maar Oliver ging toch in een verkeerde stemming naar zijn fabriek terug. Alle zonneschijn scheen voor hem uit de lucht verdwenen. Tusschen gisteren en vandaag lag een diepe klove, die door niets over brugd worden kon. En al was dan zijn eerste, blinde woede wat gezakt, dan was er nu toch een niet minder bittere wrok voor in de plaats getreden. Hij moest en hij zou Bickerdyke afstraffen en hij zou niet ophouden, voordat hij zich gewroken had! En dat had eerst Hargreaves en toen Marshall hem reeds voorgehoudenhet had er veel van weg, dat zijn eigen zoon hem daarbij de grootste moeilijkheden be zorgen zou, door zijn genegenheid voor de dochter van Bickerdyke. Oliver had slechts dien één zoon. Hij had er twee gehad. Maar de andere was tegen den zin van zijn vader met een der fabrieksmeisjes getrouwd en uit zijn vaders huis weggejaagd. Hij was vroeg gestorven met achterlating van zijn vrouw met een nog jong kind. Oliver, die een rechtvaardig man was, had hun een lijfrente toegekend waarvan ze fatsoenlijk konden leven en' hen daarna even degelijk uit zijn hoofd gezet, als hij zijn zoon weggejaagd had, 'omdat hij aan zijn vaderlijke bevelen on gehoorzaam was geweest. Zoodat hij nu alleen Louis John overhad, een jongeman itnde agendapunt, gezien dezen stand van zaken, nog gehandhaafd moest blijven. De secretaris zette uiteen, dat dit handhaven zeer zeker beter was. De verschillende agendapunten gaven geen der aanwezigen nog aanleiding iets te vra gen of op te merken. De voorzitter deelde als de meening van het bestuur mede, dat het wensehelijk moet worden geacht, dat de afdeeling dit jaar door een commissie van drié personen wordt vertegenwoordigd op de 'algemeene vergadering, zulks met het oog op de inlich tingen enz., die eventueel zullen dienen te worden gegeven bij hét punt inzake het ge schil tusschen de afdeeling en het hoofdbe stuur. Het bestuur stelde voor als leden de zer commissie aan te wijzen den voorzitter, den secretaris en den heer Margadant. Werd goed gevonden. r Bij de sluiting deelde de voorzitter de resultaten mede van den gehouden speld jesdag (opbrengst 225), welk bedrag de nadeelige uitkomsten van het badhuis ten goede kan komen. Spr. memoreerde met dank de deelname van zusters uit de beide ziekenhuizen, wier hulp het bestuur op hoogen prijs stelt. Rechtszaken ONRECHTMATIG ONTSLAG. Belangrijke uitspraak Ambte narengerecht. Het Ambtenarengerecht te Amsterdam, ge presideerd door mr. F. L Neppérus, heeft een belangrijke beslissing gegeven inzake het aan twee leeraren van het Rijksinstituut tot Op leiding van teekenleeraren gegeven ontslag. Beiae leeraren waren ontslagen „in ver band met de reorganisatie van net Rijksinsti tuut, waardoor hun werkzaamheden overbo dig waren" aldus het ontslagbesluit. Het Ambtenarengerecht heeft het beroep van de beide leeraren tegen het door den mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen gegeven ontslag gegrond en het ontslagbesluit nietig verklaard. INBRAAK BIJ WILTON. Twee jaar. De rechtbank te Rotterdam heeft gisteren de beide jongelieden, die zich hebben schul dig gemaakt aan diefstal van een bedrag van 39.600 uit de kluis in het kantoorge bouw van de N.V. Wilton Feijenoord te Schiedam, veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek van preventieve hechte nis. Het O.M. had tegen ieder een gevangenis straf van drie jaar geëischt. De vader van A. M., een der verdachten, die zich wegens heling te verantwoorden heeft gehad, is, zoo als bekend, daags na de terechtzitting in het Huis van Bewaring overleden. ZOUTZUUR NAAR HAAR MAN GEGOOID. Op 24 Oct. heeft d« Hs«geche rechtbank behandeld de zaak tegen de 25-jarige mej. C. B., lu 's-Grarvetfbage, die zich heeft moeten -verantunoorden wegens poging tot zware mishandeling. In een café aan de Spinozastraat zou zij haar echtgenoot de» Inhoud van een fleschje, gevuld met zoetzuur naar het hoofd hebben geworpen. Do behandeling werd geschorst om ■een wijziging in de dagvaarding aan te brengen waartegen de vouiediger. mr. Huygens zich heeft verzet. Voorts werd bij de vorige behandeling de caféhouder gearresteerd al6 verdacht van meineed. Als getuige décharge werd nu ge hoord de koopman Becker6, die van de mi-handeling getuige is geweest. Beckers verklaarde niet gezien te heb ben dat verdachte den inhoud van het fleschje naar het hoofd van haar man heeft gegooid. Ook heeft hij niet gehoord, dat mej. B. zou hebben geroepen: Ik zal je blind gooien. Verdachte ontkende pertinent de be doeling te hebben gehad haar man te mishandelen. In een handgemeen met haar echtgenoot i6 de inhoud van het f'eschje in zijn richting gevlogen. Hoe dit precies is gebeurd kon verd. niet ver klaren. Ze was zeer opgewonden. De officier van justitie, mr. Cohen Tervaert, achtte het ten laste gelegde bewezen. Spr. was van meening dat ver dachte schuldig moet worden verklaard van net twee en twintig, die in karakter werkelijk veel op zijn vader geleek. De ge storven zoon had het fabrieksmeisje boven de millioenen van zijn vader gesteld zou Louis nu ook iets dergelijks doen? Mars hall had in elk geval wel gelijk, met te zeg gen, dat Louis een stijfkop wasmaar dat was hij zelf, Oliver Carsdale, immers ook? Misschien dat ten tweede male de ge negenheid van den zoon in strijd kwam met den vaderlijken wil. Oliver klemde de kaken op elkaar, als hij daaraan dacht. „Met mijn toestemming komt er nooit 'n huwelijk tusschen een Carsdale en een Bickerdyke tot stand", gromde hij verbeten. Toen hij dien middag op 't kantoor kwam, vroeg hij zich af, of een zijner onderge schikten misschien iets af zou weten van wat er in de club gebeurd was. In elk ge val waren twee hunner ook leden der club en die zouden allicht wat hebben kunnen hooren; ongetwijfeld hadden ze het dan met elkaar over zijn narigheden gehad! Bij die gedachte hield hij zijn hoofd nog rech ter op dan gewoonlijk en nu zijn eerste nederlaag geleden was, ging hij al bezig aan zijn plannen voor zijn strijd en over winning. Hij reed van de fabriek oip denzelfden tijd weg als anders, alsof alles zijn gewone gangetje ging. Maar voor het eerst in lange jaren nield hij op den terugweg naar huis niet even stil op een plek, waar hij nu reeds zoolang gewoon was geweest een blik te slaan op Ryvedale Abdy. Meest al had hij zijn wagen daar laten staan, had er een poosje rondgewandeld en was daii naar huis gereden. Nu ging hij zender een aan poging tot zware mishandeling. Zij staat ongunstig bekend en is een onso ciaal individu. Het is van belang haar uit de 6amendeving te verwijderen. Spr. vorderde zes maanden gevangenisstraf. ONTVREEMDING DOOR BRIEVENBESTELLER. De brievcenbesteller J. G. K. uit Den Haag, thans gedetineerd, heeft uit een expressebrief, welken hij onder zijn be heer had van de posterijen, een bankbil jet van 10 ontvreemd. Een referendaris der P. T. T. werd als getuige gehoord. Er werden in het be gin van dit jaar vermissingen ontdekt van verschillende expresse-brieven. Ver dachte was aan de betreffende afdeeling werkzaam en op een gegeven oogenblik viel de verdenking op hem. Van het bankbiljet, dat later bij verdachte werd bevonden, was het nummer genoteerd. Verdachte bekende. De officier van justitie mr. Blok noemde het feit buitengewoon ernstig. Het reclasseeringsrapport is matig. Ver dachte heeft veel schulden gemaakt Spr. vorderde één jaar gevangenis straf. Als bijkomstige straf vroeg hij ontzetting uit het recht om een betrek king bij de posterijen te hebben. Kantongerecht te Alkmaar. Er liggen nog altijd een aantal kantonge rechtzaakjes op plaatsing te wachten en met de overvloedige copie van de laatste dagen is het te vreezen, dat zij in de eerstvolgende dagen nog niet gepubliceerd kunnen worder. Wij zullen daarom maar net doen als de meeste middenstanders en eens een oprui ming wegens vergevorderd seizoen houden, een opruiming waarvoor wij zelfs niet eens toestemming van de Kamer van Koophandel aangevraagd hebben. Van de zitting van 29 Nov. vermelden wij in het kort de volgende zaken Jan B., Alkmaar (verkeersfout) vonr.is 15 boete of 10 dagen hechtenis. C. A. M. B., Alkmaar, verkeerde wikkel enkel oogenblik oponthoud door. Hij had niet het minste verlangen om de abdy te ziennu ten minste nog niet. Louis John was uit geweest, op bezoek bij vrienden. Zoodra Oliver thuis kwam, vroeg hij allereerst naar hem. En hoorend, dat hii in den namiddag Teruggekeerd was, ging hij regelrecht naar de kamers van zijn zoonen toen hij zijn hand op den deurknop legde, voelde hij opeens, dat hij bang was, voor wat er mogelijkerwijze vol gen zou. HOOFDSTUK IV. Koelbloedig. Voor niemand van alle menschen, die hij kende en dat waren er heel wat had Oliver meer ontzag dan voor zijn zoon. Die vrees ontstond uit de onzekerheid in het begrijpen van zijn eigen kind. Voor hem was Louis John een gesloten boek. Ze had den veel dingen met elkaar gemeen, maar in het algemeen verschilden vader en zoon toch ook weer hemelsbreed. De begrippen van den vader waren niet die van den zoon. In uiterlijk waren ze al even verschillend als in temperament. Oliver was groot, breed geschouderd, gebaard en luidruchtig Louis een kleine, tenger gebouwde man met een root hoofd en groote oogen. Hij had het oofd van een scheppend genie en oogen, die in de toekomst schenen te kunnen zien. Oliver wist dat zijn zoon buitengewoon knap was en zooals hij het uitdrukte: niet veel meer dan een kop met hersens Hij bewonderde hem, maar wist nooit goed, papieren voor margarine gebruikt (deze week schriftelijk vonnis). W. Ph. B., Bloemendaal (verkeersfout», 10 boete subs 6 dagen hechtenis. Toewij zing civiele vordering van 45. Piet V., Zuidscharwoude (verkeersfout). f 10 boete of 6 dagen hechtenis met toewij zing van 32 schadevergoeding. Jan B. S., Alkmaar (verkeersfout). 7.50 boete subs. 5 dagen hechtenis. A. van Sch., Zijpe (overtreding boeten- voorschriften), geen straf opgelegd Corn. S., St. Pancras, ƒ15 eube. 10 dagen. J. de W., Heiloo, 2.50 sube. 2 dagen. A. K., Heiloo, f 25 subs. 15 dagen. L. Z., Castricum, 50 subs. 25 dagen. B. L., Bakkum, 20 subs. 10 dagen. Th. P., Limmen (as. week vonnis). Jan de J., Schagen, 10 subs. 8 dagen ;ot P. van D., Egmond-Binnen, 75 suhs. 25 dagen. C. G. A., Egmond-Binnen, 2X 40 suhs 2 X 20 dagen. Joh. P. A., Egmond-Binnen, 10 subs. 10 dagen. Joh. L., Egmond-Binnen, 35 subs. 20 dagen. Arie S., Egmond-Binnen, 75 subs. 30 dagen. (Allen wegens benadeeling van de sier- centrale). A. de L., Schermerhorn (onwettig in voor raad hebben van spijsvet). 3 X 3 boete subs. 3 X3 dagen met verbeurdverklaring. W. D., St. Maartensbrug (overtreding leerplichtwet), 3 boete subs. 3 dagen. W. G., Egmond-Binnen (verkeersfout), 3 subs. 3 dagen. Jan V., Alkmaar (verboden hengelsport), 0.50 boete subs. 1 dag. A. Zw., Egmond aan Zee, 3 subs. 2 dagen. W. W., Koedijk (verkeersfout), 2 X 3 boete sub6. 2X2 dagen. J. Zw., Egmond aan Zee (etrooperij), 2 X 20 boete subs. 2 X 15 dagen. D. G. en G.G., Alkmaar (verkeersfout), 1 boete subs. 1 dag. A. G., Alkmaar (verkeersfout), 2 boete subs. 1 dag. G. H., Rotterdam (venten zonder vergun ning), 2 subs. 2 dagen. wat hij aan hein had. Louis was in zijn oogen een van die drommels knappe jonge menschen, die veel te veel denken. En toen hij op zekeren keer Joe Bickerdyke had wil len duidelijk maken, hoe knap zijn zoon was, had hij gezegd, dat, als ze Louis op een onbewoond eiland zouden zetten, hij dat eiland binnen een half jaar in 'n vrucht: baren tuin zou hebben veranderd en zich zelf een geriefelijk huis zou hebben ge bouwd, uit de dingen, die hij er vond Bickerdyke, zoowel als iedereen in Halftrth was er van overtuigd, dat Louis John e«n goed stel hersens had. Louis voelde zich getrokken tot het doen van uitvindingen. Hij was er mee begonnen op een leeftijd, dat andere jongens m?t proppenschieters speelden. Als hij een stuk speelgoed kreeg, begon hij met het uit el kaar te nemen. Hij had een hekel aan lie ren, maar voor wiskunde en bouwkundig teekenen had hij een groote handigheid. Na drie jaar op een college gestudeerd te heb ben, wist hij zijn vader over te halen hein er vandaan te nemen en hem naar een tech nische school in een naburige stad te stu ren. Daar werkte hij met noesten vlijt tot zijn achttiende jaar, toen zijn vader er bil hem op aandrong, dat hij naar Oxford of Cambridge zou gaan studeeren. Louis had er heelemaal geen zin in en kreeg wee' zijn zin. Hij studeerde twee jaar aan bet Armstrong-college te New Castle. Nu wa* hij al weer een jaar thuis en Oliver w'3'' dat hij bezig was aan een machine, die een groote omwenteling op industrieel geh'ed brengen moest, wat, wist hij niet precis»- (Wordt vervolgd;- 8)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6