DE GEBROEDERS „GOCHEM" Alkmaarsche Politierechter Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. De timmerman en de bakker in conflict. Een dronken vrachtauto-be stuurder. Hij liet het sr niet bij zitten. De man met de zwarte wenk brauwen. Door onoordeelkundig rijden een aanrijding met doodelijk gevolg veroorzaakt. Valschheid in een certificaat van herkomst en gezondheidscertifi caat. Drie Heldersche boeven voor de rechters. Oeds en Albertus mochten nog even blijven. Artikel 247 wetb. v. strafrecht. Xtoüiticiaai Tlieuws WARMENHUIZEN AKERSLOOT EGMOND A. D. HOEF NIEUWE NIEDORP r M. T., Schoorl (loopen over verboden <rrond), 3 subs. 3 dagen. W. H., Heiloo (verkeersfdut), 1 subs. 1 dag. N, B., Alkmaar (overtreding art. 453 W. v. Strafrecht). Vonnis aangehouden. Zitting van 2 December. Ook de zaken van den politierechter d.d. 2 Dec. moeten wij opruimen. S. P., Amsterdam (hazardspel), 75 subs 60 dagen. Klaas H., Urk (huisvredebreuk). De zaak wordt op 6 Jan. hervat. H. K., Urk (mishandeling), vonnis 20 boete subs. 10 dagen. F. H., Alkmaar (verduistering van gel den), 3 maanden gevangenisstraf. j. C. S. Gr., Égmond-Binnen (verduiste ring van gemeentegeld), 50 boete subs. 25 dagen en 3 maanden gev. voorwaardelijk. J. de W., Alkmaar (beleediging per brief), 100 boete subs 60 dagen. v. d. W., Zijpe (kippendiefstal), f 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. Klaas O., Oterleek (verkeersfout), 25 boete subs. 15 dagen. j. H., Hoorn (mishandeling), 20 boete guts. 10 dagen. j. de B., Helder (mishandeling), 25 boete subs. 15 dagen. j. J. L., Bergen (beleediging), 10 subs. 10 dagen. M. M., Enkhuizen (verduistering van ben zine), bevestiging vonnis 2 maanden gev- straf. Een Enkhuizer timmerman, met name Jac. H., die voor de variatie ook auto rijdt, had volgens de schriftgeleerden op 13 April in de Paulus Potterstraat, al waar hij woont, een aanrijding veroor zaakt met een dergelijk vehikel bestuurd door bakker H. Nauta. De timmerman legde voor den kan tonrechter te Hoorn het loodje en werd aldaar verooi deeid, doch de man nam met dit vonnis geen genoegen, hij kwam in hooger beroep en deed heden reus achtig goed zijn woordje. Het was ech ter een feit dat ook de bakker niet aan stotteren soufreerde en zijnerzijds niet verzuimde de zaak voor hem zoo gun stig mogelijk voor te 6tellen tegenover een zoo lastige tegenpartij. Hij verzuim de dan ook niets om de rijkunst van den timmerman bij officier en rechters in een dubieus blaadje te brengen. Een tweede getuige contra den tim merman, de studeerende heer H. Hom mes verklaarde echter in het voordeel van den bakker, maar de officier bleek op zoodanige wijze geporteerd te zijn voor den appellant dat door hem ver nietiging van het vonnis en vrijspraak werd gerequireerd. Het was dus ditmaal eens niet „voor den bakker." De vrachtauto-chauffeur Simon An- dries Sm., verkeerde op 20 April duch tig onder den invloed, zoodat niet alleen de geëxpedieerde uien en roode kool links en recht6 van den wagen stoven, door zijn onbehoorlijk rijden, doch de zuster van het Leger de6 Heils, mej. Hol lenberg, die behoorlijk rechts op den Twuyverweg te St. Pancras op haar rij wiel reed, ook nog omver werd gereden en wat wel een wonder mocht heeten gelukkig alleen maar schade bekwam aan haar fiets en kleeren. De rijks- en gemeentepolitie maakte een eind aan 't schadelijk geros van de zen onverantwoordelijken chauffeur. Er werd eigenlijk getwijfeld of de man gek of dronken was. Met 'n tasch sterke kof fie trachtte hij toen weer zoowat bij zijn positieven te komen. Uit het onderzoek bleek trouwens wel dat de chauffeur zijn alcoholische portie behoorlijk geno ten had. Bovendien was zijn wagen zeer onoordeelkundig geladen, wat de ver spreiding van de lading op den weg mede verklaarde. Rijksveldwachter van Beek had dui delijk geconstateerd dat Simon rook na&r alcphol en wartaal sprak. De officier noemde het optreden van dezen chauffeur ergerlijk en requiree: de bevestiging Van het vonnis van den kantonrechter te Alkmaar, waart)ij Sm was veroordeeld tot 20 boete of 10 da gen hechtenis, benevens ontzegging rij bevoegdheid voor den tijd van 3 maan den. De officier noemde deze straf feite 'ijk te licht, doch was niet in de gelegen heid gesteld daarin verzwaring voor te stellen. De heer Steven Hen-dr. V. te Oudorp, «en verwoed minnaar van palingstroo- Pen met behulp van de aalreep, was deëwege door den kantonrechter te Alk maar veroordeeld doch in hooger beroep gekoiqen, wat wèl te denken was, want Steven hangt bij voorkeur aan de hoog ste galg. Toch had hij bijna zijn kans verkeken, aangezien zijn tw-ee hooger beroepszaken reeds behandeld waren, toen hij nog ter elfder ure aan kwam boemelen. De heeren waren zoo beleefd nog eens opnieuw te beginnen en hoor den alstoen met belangstel'ing de reeds voorheen door hem ontwikkelde bezwa ren aan. Hij ontkende. Bevestiging van beide in eerste instan tie gewezen vonnissen werd gevorderd De in de strooperswereld niet geheel onbekende los arbeider Aldert Zw., uit Bgm. a. Zee, werd veroordeeld door den kantonrechter ter zake het los laten loo- IXn van honden, benevens een rijwiel overtreding. Van deze vonnissen was Al dert, die zich onderscheidt door een paar bijzonder sterk uitkomende zwarte wenkbrauwen, die bij de behandeling in eerste instantie een domineerende rol hadden gespeeid. Aldert had tot dusver steeds ontkend doch nam nu een meer soepeler houding aan. Bevestiging van de gewezen vonnissen werd gerequireerd. Een 36-jarig melkhandelaar uit Bree- zand, Evert R., was door den kanton rechter te Helder veroordeeld omdat hij op 17 Dec. 1934 op den Rijksweg te Hel der met de door hem bestuurde vracht auto eenige aangespannen rijtuigen links was voorbij gereden niettegen staande vaft de andore zijde eveneens verkeer naderde, waardoor een aanrij ding het gevolg was, waardoor de ge meentewerkman Thoes werd gedood De melkhandelaar vermeende geen schuld te hebben en was alsnu in appèl geko men en thans, bij dit hooger beroep zich den juridlschen bijstand verzekerd van een advocaat mr. A. Hoek uit Schiedam we.ke jurist zijnerzijds 2 getuigen a décharge had doen dagvaarden. Na een interview van den verdediger met den getuige Versuys bleek dat de wagens der gem.-reiniging van den Hel der van achteren wit waren geschilderd. De voorman der gem.-reiniging A. Ni- colai, die zich op dien noodlottigen mor gen per fiets op het rijwielpad bevond, wist niet of de gemeentereinigingswa- gens van lantaarns voorzien waren, wel waren reflectoren aanwezig. Roode lan taarns waren echter besteld maar op den noodlottigen 17 Dec. nog niet aanwezig. De officier wijdde eenige vriendelijke woorden aan de nagedachtenis van den jammerlijk omgekomen gemeentewerk man om daarna tot de conclusie te ko men, dat van grove schuld geen sprake was. De verdachte werd door den kantonrechter te Helder veroordeeld tot 100 boète of 60 dagen hechtenis, als mede ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. Deze straf acht te de officier echter in casu te zwaar en spreker requireerde bevestiging doch het opleggen van 50 boete of 25 dagen hechtenis, alléén dus géén ontzegging rijbevoegdheid. Mr. Hoek sprak ook een woord van deernis betreffende het slachtoffer, hield voorts een zeer uitgebreid pleidooi, waarin hij de dagvaarding geweldig aanviel en tot de conclds'e kwam dat verdachte zou moeten worden vrijge sproken. Hierop volgde nog re- en dupliek en werd de behandeling gesloten. De 41-jarige koopman Jan Klooster boer te St. Pancras had zich in de mid dagzitting te verantwoorden betreffende de tegen hem staande ernstige verden king dat hij in een certificaat van her komst en gezondheid, bestemd als ver- voerdekking te dienen van 3 K G. aard- apelen aan het adres van Emil Lotsköpf te Cöln in Duitschland. De aange geven „drei kilogram" op dit biljet zou hebben veranderd in 2000 kilo en boven dien nog eenige andere valschheden heb ben gepleegd in andere cijfers en num mers op dit certificaat voorkomende. Dit feit zou zijn gepleegd te Alkmaar op 28 Juli 1934. Deze verdachte werd als raadsman en veidediger geassisteerd door mr. P. Langeveld. Hij ontkende de hem ten las te gelegde valschheden te hebben ge pleegd, niet hij, doch een der getuigen, IJsbrand van Duin, 'n handelaar op Duitschland, had in bedoeld certificaat geknoeid, docli vooral getracht den verdachte te bewegen, andere cijfers op het certificaat te plaatsen, wat ten slotte door verdachte was geweigerd. Ver dachte had toen van IJ. v. Duin afscheid genomen en was naar hij meende met de stukken naar St. Pancras gegaan. Het van valscheid verdachte en nog een ander verknoeid certificaat, bevonden zich op de zitting. Verdachte ontkende bij de zending belang te hebben gehad, wel had v. Duin er belang bij. Hij moest echter toegeven dat hij, als de zaak rond liep 2/3 van de winst zou genieten. Aan v. Duin had hij 1000 uitbetaald, wat de president verbeterde tot 1300. De pre sident vermeende dat verdachte toch wel degelijk belang had bij deze onder neming. Als eerste getuige werd alsnu de heer N. van Poeteren, inspecteur van den Plantenziektekujidigen dienst te Wage- ningen gehoord. Deze legde verklarin- 5en af betreffende de werking van den ienst, speciaal wat betreft de uitgifte der certificaten. Op elke plaats waai aardappelen of andere gewassen w orden verladen zijn controleurs, totaal 240 aanwezig eii deze zijn belast met de be- handeling der consenten en afgifte der certificaten. De uitgaande wagens wor den vooraf nagezien. Het geldelijk nadeel voor den Staat was pl.m. 3 of zoo iets, deelde mijn heer v. Poeteren op de vraag van den verdediger mede. De 28-jarige koopman Piet Tenzen, uit Hem gem- Venhulzen, gehoord als 2e getuige, had op verzoek der firma Kloos terboer 2 monsters aardappelen, verge zeld van 2 certificaten afgeleverd. Het adres Was Emil Lötsköpf te Cöln. De certificaten waren afgegeven dooi een controleur, die het niet noodig vond de monsters te onderzoeken. Getuige kreeg opdracht direct met de monsters te gaan met de auto naar de schuit. In een cgfé had de verdachte de monsters overgenomen. Hij kwam uit de telefoon cel en zeide: O, wat ben je laat! Tenzen is onmiddellijk vertrokken. Eindelijk werd gehoord getuige Cornelis Godvliet, 'n hulpcontroleur v. d. plantenziektekun- digen dienst te Wijdenes. Deze heer had 9 certificaten van 2X3 K G. pootaard- appelen afgegeven. De aardappelen had hij niet gekeurd. de tot gen op De getuige IJ. van Duin was er niet. ...en vermoedt, dat hij zich in Duitsch land in „schuthaft" bevindt. olgens den heer v. Poeteren scheen firma Kloosterboer met betrekking certificaten niet onverdeeld gunstig bekend te staan. Over deze certificaten-geschiedenis ontspon zich tusschen den inspecteur en den verdachte een nogal heftige dis cussie. verband met de onsten tenis van ge tuige van Duin, die nog wel 2 jaar af wezig kan blijven, werd uitstel overwo^ i, ook de verdachte drong sterk aan het verhoor van dezen getuige. De zitting werd hierop geschorst en het college begaf zich in raadkamer, teneinde over de netelige kwestie te be raadslagen. De verdediger protesteerde, toen in specteur van Poeteren verlof kreeg, zich mogen verwijderen, waarop de heer Poeteren weer jn de zaal terugkeerde Na terugkomst der rechtbank bleek dat de verdediging niet af wilde zien van het hooren van getuige van Duin en werd de zaak alsnu aangehouden tot 18 Februari 1936. Een drietal veelbelovende leden van de uit Leeuwarden afkomstige familie T., vertoevende te Den Helder en thans gratis logies genietende in het huis van bewaring te Alkmaar, stonden heden terecht in het avonduur vVegens verschillende diefstallen met of zonder braak aldaar. Het waren de 22-jarige Al- bertus, de 30 jarige tuinder Oeds en 24- jarige chauffeur Frederik die zich in den nacht van 14 op 15 September hadden schuldig gemaakt te Huisduinen aan diefstal uit een schuur van deh landbou wer G. Icager van 13 konijnen tuinboo- nen, gaas enz. Voorts hadden de heeren nog eens gegapt 13 konijnen, eigendom van den heer S. Rijk, alsmede was door hen een automaat opengebroken toebe- hoorende aan den sigarenwinkelier K. Blom aan de Dijkstraat en waren daar uit ontvreemd een aantal doosjes siga retten en sigaren. Verdachten, die de feiten toegaven, werden verdedigd door mr. de Groot en mr. v. d. Loos. De officier beschouwde dit stelletje vei dachten als roovers, die het venten met pantoffels bezigden om hun slag te kunnen slaan. Vele huissleutels te den Helder en omstreken zijn gedurende de pantoffelcampagne op raadselachtige wijze verdwenen en alzoo werd tegen deze zwervende woonwagennomaden gevorderd tegen Frederik 5 maan de*. en tegens Oeds en Albert 10 maan den gevangensstraf. Mr. v. d. Loos pleitte voor Oeds en Frederik T. en verzocht met betrekking tot deze heeren clementie of eventueel een voorw. veroordeeling. Mr. de Groot opponeerde voor Albertus en concludeerde een voorw. straf, sub sidiair met de ondesgane straf geheel te verdlsconteeren in de straf die eventueel zou worden opgelegd. De heeren Oeds en Albertus T. moes ten daarop nog speciaal rekening en verantwoording afleggen wegens het stelen van een damestaschje met inhoud dat zij op 28 Sept. te Het Zand hadden geroofd van de bejaarde mej. Jonk, die rustig op den Boschweg wandelde. De beroofde vrouw zette een keel op als een mager varken en daardoor werd de aan dacht zoo gevestigd op deze straatroo- vers en konden zij gearresteerd worden. Het liep de spuigaten uit, meende de officier, met deze schavuiten en requi reerde thans tegen ieder 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Mr. v. d. Loos refereerde zich en mr. de Groot was van oordeel, dat aan Al bertus, zijn prodiaan, feitelijk niets ten laste was te 'eggen. Oeds had het tasch- je uit de handen van de oude dame ge rukt en het aan Albertus gegeven. Mr. de Groot verzocht vrijspraak. De offi cier kon niet nalaten verdediger van re pliek te dienen en werd daarop door pleiter, die ook niet den mond is te stop pen, beantwoord. De 50-jarige tuinder Laurens C. te Schermerhorn had zich op verschillende tijdstippen schuldig gemaakt aan bo- venaangeduid zedendelict. Deze zaak, w aarin mr. Schenkeveld optrad als ver- dedediger, werd op grond van het ze- denkwetsende met gesloten deuren be handeld. Hierna sluiting. Verg. Witte Kruis. De N.H. vereeniging het Witte Kruis afd. Warmenhuizen hield Maandagavond een algem. vergadering in de zaal van den heer Slikker. De voorzitter, de heer P. Slot, opende de vergadering, de aanwezigen hartelijk welkom heetende. Het deed spreker genoegen eens wat meer leden te zien dan wij gewoon zijn op deze vergadering. Bii den beschrijvingsbrief kwamen in be spreking enkele candidaten in de vacature voor lid van 't hoofdbestuur. Na stemming is besloten de candidatuur baron van Fn dagh, burgemeester van Schoorl, te steunen. Cursus huiselijke ziekenverpleging De vergadering ging accoord met het voor stel inzake huiselijke ziekenverpleging en gaf de afgevaardigden over verdere besprekingen op de algem. vergadering omtrent dit punt vrij mandaat. Tot afgevaardigden werden benoemd de jieereri H. G. Rijs, P. Slot en Jb. Swan. Ingekomen stukken. Wegens inkrimping van subsidies van rlik en gemeente voor de malariabestrijding, werd besloten 25 subsidie te verleenen. Een verzoek was ingekomen van de naai- krans te Schoorldam, die genegen is goede ren te maken voor het Witte Kruis en om hiertoe te komen materiaal of subsidie hier voor beschikbaar te stellen. De bedoeling is dus eigenlijk om op deze manier een linnenkast te vormen voor het Witte Kruis. Wat de afgifte betreft, hier mede zal de Zuster worden belast en volgens haar oordeel afgegeven worden, waar het noodig is. Dit doel wordt zeer nuttig geacht. Na verschillende besprekingen werd besloten voorloopig 25 beschikbaar te stellen. Medegedeeld werd, dat de collecte voor Zonnestraal heeft opgebracht 24 50 Verkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren S. G. Rijpma, G. J. Jonker en T. Donin op de laatste vergadering het ge- heele bestuur bedankte behalve de heer Klant, die niet ter vergadering was Het bestuur heeft toen echter de toezegging gedaan de functie te zullen waai- nemen tot de volgende vergadering en het oordeel te laten aan de vergadering Nu de gemoederen zijn gekalmeerd, stelde het bestuur zich disponibel en moet tevens worden voorzien in de vacature Hopman. Na gehouden stemming werden gekozen de hee ren, P. Slot, S. G. Riipma, T. Donin, G v. d. Wel en G. J. Jonker. In de vacature Hopman werd gekozen de heer P. J. Mink. Genoemde heeren namen allen de benoeming aan. Rondvraag. De heer Swan informeerde of het iuisi is, dat aan het Wit-Gele Kruis nog al vaak goederen worden uitgeleend. De magazijn meester antwoordde hierop, dat hoogsrens dit 3 a 4 maal is voorgekomen doch den laat- sten tijd nie meer. Dit geschiedde dan met medeweten van het bestuur. De voorzitter deelde mede, dat absoluut hiervan geen misbruik is gemaakt en het met noodgevallen kan .voorkomen. Het bestuur is van oordeel, dat wij bij zulke gevallen elkan der moeten helpen. Na deze verklaring was de heer Swan bevredigd. De heer Jb. Slot Nz. vroeg of de contri butie niet verlaagd kon worden. Het bestuur oordeelde beter dit niet te doen. Met de be taling wordt de meeste soepelheid betracht en er kan desnoods in drie keer worden betaald. Besloten is echter, dat aan niet-leden abso luut geen goederen zullen worden uitge leend. Met een toepasselijk woord sloot de voor zitter de vergadering. Witte Kruis. Dinsdag vergaderde in het café van den heer van Kleef de afdeeling Akersloot van de N.-H. vereeniging het Witte Kruis. Aan wezig waren 26 leden en het bestuur. De voorzitter, de heer van 't Hof, sprak zijn dank uit voor de groote belangstelling. Ingekomen stukken. Op te richten een stichting als hulde voor wijlen de koningin- moeder, betreffende t.b.c.-bestrijding voor op en minvermogenden en voor dat doel een bij drage te offeren. De voorzitter zeide, dat dit wel op een on gelegen tijd komt. Behandeling beschrijvingsbrief alg. verga dering te houden op 10 Dec. a.s. te Amster dam. Besproken werd het ontwerpreglement betreffende samenwerking Wit-Gele Kruis en Witte Kruis voor kinderhygiëne. Aan de afgevaardigden werd na breedvoe rige bespreking vrij mandaat verleend. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren J. Dil en Jb. Blokker Jnzn. De voorzitter deelde mede, dat 3 r.k. be stuursleden hebben bedankt, zijnde de heeren J. Buur, P. van Duijn en J. Bejkhout met ingang van 1 Jan. 1936. Hij zou nu geen verkiezing willen houden, want er moeten menschen zijn, die er iets voor gevoelen en men moest daarom geen besluit diiect nemen, maar half December weer vergaderen, zoodat alsdan het bestuur met een voordracht ion komen. De afgevaardigden kunnen alsdan ook hun verslag van de alg. verg. uitbrengen. Tot mijn spijt, aldus de voorzitter, zie ik deze bestuursleden vertrekken, de samenwerking was altijd even prettig, maar er zijn factoren tusschen gekomen, die zeer te betreuren zijn, maar waarin wij moeten berusten. De heer van Duin: Over een afdeeling van het Wit-Gele Kruis moet nog onderhandeld worden. Wel bedanken wij als bestuurslid, maar niet als lid. De heer W. Blokker: Weer 3 katholieken als bestuurslid te benoemen, heeft geen zin, men krijgt toch een algeheele afscheiding en geen samenwerking met het Witte Kruis. De heer van Duin: van 't Hof is aan he* Witte Kruis verknocht en heeft daarvoor veel en nuttig werk verricht en daarom is het van groot belang, dat menschen gevonden kunnen worden, die voor hun taak berekend zijn, zoodat die voorgedragen worden op een volgende vergadering te houden in begin Januari a.s., waarmede de vergadering accoord ging. De heer Jb. Zweeris: Nu zijn er veel men schen op de vergadering en die juist voor dit punt gekomen zijn en op een volgende verga dering zal dit heel wat minder zijn. De voorzitter- Wij zullen personen vragen, die genegen zijn een bestuursfunctie te aan vaarden. De heer W. Blokker: Ik hoop, dat het een goed einde neemt, maar betreur, dat het in zoo'n kleine gemeente deze wenaing heeft ge nomen, want de financieele offers zullen niet gering zijn. De heer D. Dil: De hoofdbesturen willen samenwerking en hier moet alles uit elkaar. De heer van Duin: Het Wit-Gele Kruis is er, dus ook hier kan een vereeniging wor den opgericht. Zoolang ik in het bestuur van het Witte Kruis zitting heb, is er altijd aan genaam samengewerkt. Ik heb den heer van 't Hof leeren waardeeren voor zijn werk en zijn liefde voor de afdeeling. De katholieke overheid staat er op een eigen organisatie te hebben. Wat is betrekkelijk door het Witte Kruis gedaan voor de volksgezondheid? De voorzitter kwam hiertegen op en gaf aan wat in al de jaren door het Witte Kruis is gedaan. De heer Aafjes: Er zijn wel dingen bespro ken in het bestuur en dan werd er gezegd, de geestelijke is er niet voor. De heer van Duin zeide dit zich niet te herinneren en gaf er een anderen uitleg aan. De heer J. Vermeulen: U had het straks over principe om daar voor uit te komen. Kom u er nu ook voor uit, dat is geen schar, de. De heer van der Oord vroeg, hoe de ge neesheer tegenover deze kwestie staat. De voorzitter: Geheel onzijdig. De heer Helder: Welk recht heeft een be stuurslid in noodgevallen? De voorzitter: Daar is het geheele bestuur voor en anders wordt gehandeld op medisch advies. Voor de kwestie, waar het hier ooi gaat, hebben wij dr. Koppen uitgenoodigd, maar hij is er niet geweest en nog altijd wil len wij deze zaak bespreken. Hierna sluiting. Een schadepostje. Toen de heer P. O. Woensdagmorgen zijn kruideniers-bakfiets even aan den kant van den Hoeverweg zette om een klant te gaan bedienen, reed de fiets, hetzij door den wind, hetzij door het niet goed op de rem zetten, de sloot in. Een hoeveelheid kruidenierswaren geraakte in het water, zoodat dit voor O. een aanzienlijke schade beteekende. Propaganda voor den Blindenbond. Maandagavond werd vanwege den Ned. Blindenbond een propaganda kunst- en film avond gegeven in de zaal van den heer Gelder, met medewerking van Niedorp's gemengd koor. Na het optreden van de zangvereeniging heeft de heer Joh. v. d. Berg, propagandist voor den Blindenbond, verzen gedeclameerd van Adama v. Scheitema. Hierna werd ver toond de film „Wat wij willen", waarin we in de eerste 2 acten zagen de opleiding van blinde kinderen tot zooveel mogelijk onaf hankelijke menschen. In de laatste 2 acten zagen we blinden in het uitoefenen van ver schillende beroepen, daarbij hun werkzaam heden verrichtende als volwaardige arbeids krachten. De heer v. d. Berg wees er in zijn propa gandistisch woord op, dat de blinden geen medelijden willen opwekken, doch willen staan in het volle leven. De blinden willen 13. Nadat ze hun epistel op de keukendeur gedepo neerd hadden, werd er om geduimd, wie het eerst moest trekken, terwijl de ander zijn gemak ervan kon nemen. Het lot had uitgemaakt, dat Pat het eerst moest trekken. Hij had wel niet veel puf, maar ja, eerlijk is eerlijk. Pit troonde nu als een lord in de koets en bij hem hun onafscheidelijke hond Dumpie. En zoo trok het 3.-tal op weg. 14. Na een tocht van verscheidene uren kwamen ze doodvermoeid in een dorp aan. Het interessante van hun onderneming was er al aardig af na de afmat tende voetreis. „We zijn wel vol moed op weg gegaan, maar wat moeten we nu eigenlijk? We kunnen toch niet op straat slapen", geeuwde Pit hongerig". „Dat ben ik ook niet van plan", geeuwde Pat terug, „we gaan eerst naar gindsche boerderij".

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7