Aqwda Wlij^diaAxiJt's Voedecs ÖSuuwdand 'fzoiuHciaai Tlieuws £aatste Aedcfiten JCutist en Wetenschap Weec&edcht Jietk School £uchtüaact mmm Stad en ÜJ DE KROONPRINS EN KROONPRINSES VAN ZWEDEN OP SCHIPHOL. ALGEMEEN NEDERLANDSCH PERSBUREAU „A. N. P." Aansluiting bij de internationale nieuwsbureaux. AFVLOEIING VAN CONDUCTEURS BIJ DE NED. SPOORWEGEN. NIEUWE NIEDORP GROOTSCMERMER NOORDSCHARWOUDE URSEM Aanrijding. LANGENDIJK Bedrijvigheid in den andijvie- handel. ZUIDSCHARWOUDE FRANS ERENS. Groote figuur uit de Nieuwe Gidsbeweging. ONZE POSTVLUCHTEN OP INDIE. MET 7V> P.K.-MOTOR VAN LONDEN NAAR ROTTERDAM. Robert Kronfeld op weg naar Nederland. de Lange &de moraaz. Een ernstig auto-ongeluk. Nadere bijzonderheden. tot Stedelijk Museum i n g a n Breedstraat, eiken werkdag van 9 t 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Geschichten aus dem Wienerwald (hum hoofdrollen Magda Schneider, Wolf J bach—Retty, Theo Lingen, Leo Slezak. Toe gang elke leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag, half 8, hoofdnummer Anny en Max; hoofdrollen Anny Ondra en Max Schmeling. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopend voorstelling Roxy-theater, Y.45 uur, hoofdnummer Meisjes van Achttien (real.); hoofdrollen Frances Dee, Ginger Rogers en Billie Burke Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Broadway Humor (revue); hoofdrollen Alice Faye, James Dunn, Ned. Sparks. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 7 December. 8 uur, Harmonie, feestavond gymnastiek vereeniging De Halter. bedaart spoedig met Per stuk 8cf. Doos 45ct.Bij Uw drogist wijdte van zijn ommekeer. Dit werd pas later onthuld door Rocca, den journalist, die Mus solini's uitlating gepubliceerd had. Ik heb zijn verklaring voor me liggen, terwijl ik dit schrijf. Hij zet uiteen, dat Mussolini, terwijl hij in de „Avantr' artikelen tegen de tegeering en den oorlog schreef, zich persoonlijk uit liet ten gunste van het deelnemen van 'talië aan den oorlog. „Terwijl hij nog steeds redacteur van de „Avanti" was", schrijft Rocca, en terwijl hij den socialisten beloofde nooit iets tegen de Partij of tegen haar dagblad te ondernemen, wendde hij zich tot den redacteur van de „Resto del Carlino'' en bood hem aan, zijn socialistische opvattingen op te geven, als hem een blad ter beschikking werd gesteld Dit werd in orde gemaakt. Veertien dagen later verscheen de „Popoio d'Italia". Haar standpunt was: de interventie van Italië ten gunste van de geallieerden en haar kolom men bevatten verwoedde aanvallen op Je Socialistische Partij en de „Avanti". Gistermorgen hebben de kroonprins en kroonprinses van Zweden per K. L. M.- vliegtuig Londen verlaten op weg naar Scandinavië. Om 10.50 uur kwamen ze op Schiphol aan en om 11 uur 20 zetten zij de reis naar Malmö voort. Het Algemeen Nederlandsch Persbureau „A. N. P.", het nationale nieuwsbureau, gesticht door de vereeniging van Uitgevers van Dagbladen „De Nederlandsche Dag bladpers", zal met ingang van 1 Januari 1936 als lid toetreden tot den Bond van Internationale Persbureaux, waartoe o.m. behooren: Reuter, Havas, Deutsches Nach- richtenbüro, Stefani, Belga en Associated Press of America. Het Nederlandsch Telegraafschap te Am sterdam, dat als vertegenwoordiger van het Engelsche Reuterbureau totdusver als aan gesloten bureau voor Nederland is opgetre den, wordt opgenomen in het „A. N. P.", dat hiertoe een overeenkomst met Reuters Limited te Londen heeft gesloten De tegenwoordige directeur van het Ne derlandsch Telegraaf Agentschap, de heer H. Schlick, en de meeste redactieleden van het N. T. A. zullen als zoodanig in het A N. P. worden opgenomen. De continuïteit der buitenlandsche bericht geving aan de Nederlandsche bladen is hierdoor in de toekomst verzekerd, terwijl ook de berichtgeving over Nederland in het a'gemeen, aan de aangesloten buitenland sche persbureeuax op passende wijze zal worden verzorgd. Als gevolg van deze regeling zal het Algemeen Nederlandsch Persbureau, in nauwe samenwerking met Reuter, in den vervolge zelfstandig en onafhankelijk zijn plaats kunnen innemen in de internatioale berichtgeving. De Perso'neelraad ontving van de directie der Nederlandsche Spoorwegen de mede- deeling, dat zij met het oog op het over compleet van personeel bij den dienst der exploitatie besloten heeft om met ingang \an 5 Januari 1935 a.s., 17 locaaltrein-con- ducteurs te pensionneeren, die dan 55 ja ren of ouder zijn. GEMEENTE-ONVANGER PLEEGT FRAUDE. 10.000 door de familie aan gezuiverd. Gistermiddag is de heer H. H. Boer- richter, gemeente-ontvanger te Ambt Hardenberg gearresteerd wegens ge pleegde onregelmatigheden. De heer B. had in zijn hoedanigheid van penning meester der Landarbeidersvereeniging afdeeling Ambt Hardenberg der Bouw- vereeniging „Beter wonen" en der Chris telijke Nationale Schoolvereeniging, ver schillende onregelmatigheden gepleegd ten bedrage van ongeveer 10.000.De verduisterde bedragen waren inmiddels door de familie reeds aangezuiverd. De heer B. zal heden ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. Naar aanleiding van het voorgevallene heeft de gemeenteraad van Ambt Har denberg gisteravond in zijn zitting be sloten den heer B. als gemeente-ontvan ger te schorsen. WORSTVERGIFTIGING IN LIMBURG Vijf personen zwaar ziek. De familie Tefrére gebruikte dezer dagen bloedworst van een slager uit Waubach in Limburg. Kort na het gebruik werden de vijf gebruikers onwel. De dokter werd gewaar schuwd en deze constaterde vergiftiging. Al le vijf werden direct naar het ziekenhuis St. Josef te Heerlen gebracht. Hun toestand is zeer ernstig. De heer Te frére zou nog het best er aan toe zijn; naar alle waarschijnlijkheid zal hij het er goed afbrengen. Het parket uit Maastricht heeft een onder zoek ingesteld. UIT DEN TREIN GEVALLEN? Een raadselachtig geval met een doodelijk gewonde, die gistermorgen om vijf uur door een boer in zijn stal werd aangetroffen, houdt de politie zoowel als het publiek bezig te Woerden. De veehouder, die dacht, dat de man na door een auto te zijn aangereden in den stal was gelegd, stelde de politie met het geval in ken- is. De agenten vonden een kreunenden en war taal sprekenden man, die ernstig gewond bleek en door bloedverlies verzwakt. Ook dr. v. d. Giesen vond 's mans toestand hcogst zorgwekkend en liet hem naar het R.K. ziekenhuis overbrengen. Daar zijn toestand in den loop van den middag verergerde, heeft men hem van de H H. Sacramenten voorzien. Op welke wijze de man, die de 66-;arige H. C. G. uit Leiden bleek te zijn, gewond en in den stal gekomen is, geeft het in zijn bezit ge vonden spoorkaartje op het traject Leiden Utrecht van 5 December eenige aanwijzingen. Men vermoedt, dat G. bij de aan de spoorlijn liggende buurtschap Geestdorp eergisteravond uit den trein gevallen en naar dei. stal gekro pen is. Daar G. evenwel nog steeds niet tot bewust zijn is gekomen, valt niet vast te stellen, door welke oorzaak hij uit den trein is geraakt. DS. EKERING ALS „PARTIJLOOZE". Hij heeft bedankt voor de Herv. Geref. Staatspartij. Ds. Ekering, wiens optreden in den kerk raad der Ned. hervormde kerk ten gunste van de N.S.B.-rel tegen „De Beul" zooveel op zien baarde, heeft gemeend te moeten bedan ken voor het lidmaatschap der Hervoimd (Ger.) Staatspartij. Ds. C. A. Lisgbeek voegt aan de vermei ding van dit feit in „Staat en Kerk" toe, dat d6. Ekering er prijs op stelt te verklaren, da> een christelijke staat met den bijbel zijn ideaal is gebleven. Als partijloos denkt hij thans zijn weg te zullen gaan. „Wij hadden een tijdlang gehoopt hem eenmaal als een der onzen in de volksver tegenwoordiging te zien plaats nemea", voegt ds. Lingbeek eraan toe. Ei. Ekering, wiens uittreden „niet te eenen- male onverwacht" komt voor de Herv Gt Staatspartij, heeft dus nu officieel zichzeii vrij baan gemaakt. In de kring der hervorm de predikanten was men den laatsten tijd er niet zeker van of hij reeds lid van de N.S B. was geheim, natuurlijk! of niet. Zijn optreden, destijds voor de A.V.R.O, daarna in een N.S.B.-vergadering de hou-zee-gropt brengend en thans de misleidende wijze, waarop hij den kerkeraad er toe bracht een onberaden en onjuist besluit te nemen waren sterke aanwijzingen. Terwijl in Duitschland orthodoxe predi- canten verklaren de nationaal socialistische dictatuur niet te kunnen gehoorzamen „om der consciëntie wille", en gevangenis en >roodsgebrek verkiezen boven verzaking van lun beginselen, wandelt ds. Ekering. een orthodox predikant, houzee-groetend naar iet nationaal-socialisme. („Het Volk" DE RAMP VAN DE „POOLSTER". Uitspraak van de Raad voor de Scheepvaart. Gisteren deed de Raad voor de Scheep vaart uitspraak in zake het verloren gaan tijdens stormweer in de monding van de estertems van de „Poolster", waarbij vijf menschen omkwamen De Raad acht de oorzaak van den ramp. Hij betreurt het, dat de kustwacht de „Poolster" niet heeft jemerkt en merkte op, dat, ondanks de „be perkte" uitkijk te Schiermonnikoog, op den dag van het ongeluk de lichtwachter bijna onafgebroken heeft uitgekeken. (Ongecorrigeerd HET NIJVERHEIDS-ONDERWIJS. De minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen heeft heden in een der zalen van iet departement geïnstalleerd de commissie voor georganiseerd overleg inzake de rechts toestand van het onderwijzend personeel, werkzaam bij het nijverheidsonderwijs. NACHTZITTING FRANSCHE KAMER. Hedennacht heeft de Kamer drie wetsont werpen afgehandeld, welke betrekking hebben op verscherping van het wapenverbod, de ont binding van verboden strijdorganisaties en par ticuliere weerkorpsen, zoomede het strafbaar stellen van aansporing tot politieken moord door de pers. De zitting werd hierna verdaagd tot a.s. Dinsdag. Dan zal worden overgegaan tot de behandeling van de begrooting. Tijdens de nachtzitting, waarin de minister van justitie Bernard namens de regeering sprak, werd de regeering bij afzonderlijke stemmingen in de meerderheid gebracht. Brand. Donderdagmiddag 3 uur ontstonc brand jn het burgerwoonhuis staande aan het hoefje, bewoond door den heer C. v. d. Voorde. Het geheele huis stond in korten tijd in lichte laaie en brandde tot den grond toe af. Van den inboedel werd niets gered. De bewoners waren afwezig. Om trent de oorzaak tast men volkomen in het duister. Verzekering dekt de schade. St. Nicolaas op bezoek. Donderdagmiddag bracht de goede Sint, vergezeld van zijn onafscheidelijken zwarten Piet, een bezoek aan de school al hier, waar behalve de blijde kinderschare een groot aarital ouderen in het aardig ver sierde schoollokaal aanwezig waren. Rijke lijk werd taat-taai en speculaas rondge deeld en het zingen der talrijke St. Nico- laasliederen maakte droge kelen. Echter had mevrouw van Stralen voor een heer lijk kopje chocolade gezorgd, waarmee de dames der ouder-commissie wel raad wis ten hij haar talrijke afnemers. Het personeel der school zorgde voor eenige toepasselijke St. Nicolaasvertellingen. De goede Sint toonde zich buitengewoon tevreden over het gedrag der leerlingen. De grabbelmand viel bij de jeugd zeer in den smaak. Nu Sint was wel voorzien, zoodat een ieder een aardig geschenk in ontvangst kon ne men. Het personeel werd zelfs niet verge ten, een attentie der leerlingen, die zeker zeer op prijs werd gesteld. Met de bus van vijven, toegezongen door de jeugd, vertrok het hooge gezelschap in Zuidelijke richting. Het was een goed ge slaagd feest. Ook werd een bezoek gebracht aan Drie huizen, waar eveneens in opgewekte stem ming het St. Nicolaasfeest werd gevierd. 3de Non-Stopuitvoering „Hercules en Hygiea". Onze plaatselijke gymnastiekvereni ging, hier kortweg genoemd „Hercules en Hygiea" is reeds weer geruimen tijd bezig met het repeteeren voor haar jaarlijksche groote uitvoering, d.w.z. niet minder dan drie in één week achter elkaar. Voor totaal negen uur aan gymnastiek, balletten, rythm. oefeningen, voordrachten, enz. wordt al deze drukte gemaakt nu al weken lang. Dit nu is een bewijs, dat de actieve gym- nastiekvereeniging m.t haar eminenten di recteur, den heer Boot, de bevolking van den Langendijk en verre omgeving iets bij zonders voor het voetlicht zal brengen waarover men nog lang zal spreken Vo rige opvoeringen staan hier borg voor, al ware het b.v. de revue van Buziau zelf. Niet minder dan 135 nieuwe costumes, zelf door de damesleden gemaakt, zullen bij deze opvoering gebruikt worden. Beken de tooneelisten en musici zullen wederom hun medewerking verleenen, zoodat wij er niet aan twijfeleen of ook deze 3de non- stopuitvoering, waarover men elders in dit nummer nog iets kan vinden, zal tot in de puntjes slagen. Sint Nicolaas. Sint Nicolaas heeft de O.L. school al hier niet vergeten met zijn jaarlijksch bezoek. Aan alle klassen van deze school wero een bezoek gebracht, waarbij de kinderen werden verrast met een versnapering. De kinderen is een pleizierige middag bezorgd. Gistermorgen had bij de R.K. Kerk, juist in dj bocht, een aanrijding plaats tusschen een autobus van de NACO en een luxe-auto. De gladheid van den weg was de oorzaak van dit gebeuren. De luxe wagen had een ingedeukte radiateur en moest worden weggesleept. De laatste dagen was er nogal bedrijvig heid in den andijviehandel. Op de verschillen de parkeer- en laadplaatsen was een drukte zooals we nog in langen tijd niet hebben gekend. St. Nicolaas in school. Donderdagmiddag werd door St. Nico laas een bezoek gebracht aan de O.L. school alhier. Het bezoek werd door de kinderen zeer op prijs gesteld. In de verschillende klassen werden door de kinderen liedjes ge zongen, terwijl St. Nicolaas versnaperingen uitdeelde, en hier en daar een of ander jon getje of meisje een vermaning of 'oed^n raad gaf. In de kleuterschool van de afd. Langen- dijk van Volksonderwijs, welke ook in de O.L. school is overgebracht, werd eveneens een bezoek gebracht. Dit was een buitenge wone voldoening voor St. Nicolaas, vertelde hij ons. Zeer aardig werd er door de kleine peuters gezongen en geantwoord op de door St. Nicolaas gestelde vragen. Geen der klei nen had eenige vrees voor den heiligen man. Voor de moeders der kinderen, die voor een gedeelte aanwezig waren, was dit ook een heel aardig moment. Het bestuur van de Kleuterschool was mede aanwezig. Door het onderwijzend personeel werd St. Nicolaas toegesproken en hartelijk be dankt voor de bereidwilligheid om aan de O.L. school een bezoek te willen brengen. St. Nicolaas antwoordde, dat het hem een groot genoegen had gedaan, de school te hebben bezocht, terwijl hij de kinderen een tot weerziens toeriep. Een woord van dank voor hen, div door hun medewerking dit feest mogelijk hebben gemaakt is zeer zeker wel op zijn plaats. Het was voor de schooljeugd een onvergetelijken middag. Te Houthem-St Gerlach is, naar de Maas bode gisteravond meldde, onverwacht op 78-jarigen leeftijd mr. Frans Erens over leden. Hij is slechts enkele dagen bedlegerig geweest, en hoewel hij reeds langen tijd met zijn gezondheid sukkelde, was dit plotse linge einde toch niet te voorzien. Donderdag middag om half twaalf is deze fijne geest, welke een zoo persoonlijke plaats in De Nieuwe Gids-beweging heeft ingenomen, verscheiden. Frans Erens is in 1857 te Schaesberg ge boren Hij studeerde te Leiden in de rechten, was advocaat te Amsterdam en maakte daar deel uit van de kern der jonge litteratoren, waaruit De Nieuwe Gids zou geboren wor den, van welke hij bij zijn dood nog redac teur was. Hij was het vooral, die bij dezen kring de middelaar was voor den invloed der Fransche cultuur; vele Fransche auteurs ken de hij persoonlijk van zijn verblijf te Parijs. Van Erens, hoewel hij eenigen tijd grif fier bij het kantongerecht te Veghel en te Oostburg is geweest, kan men zeggen dat hij zijn leven aan de letteren heeft pewijd in dien letterlijken zin ook, dat het er wij ding door verkreeg. Hij zelf heeft in zijn ge denkschriften gesproken van de verscheurd heid. die innerlijke tweespalt, welke deze verdeeldheid tusschen de juridische loop baan en de litteraire roeping voor hem be- teekende. Zijn werk heeft daar altijd de sporen van gedragen: het bleef steeds een eenigszins fragmentarisch karakter behouden In 1893 verscheen Dansen en Rhytftmen. dat wij nog steeds voor zijn belangrijksten en besten bundel houden. Voorts schreef hij: Litteraire Wandelingen (1906), Gaugen en Wegen (1912), Vertelling en Mijmering, Toppen en Hoogten (1922), Litteraire Overwegingen. Litteraire Meeningen (1928). Hij heeft voorts uitmuntende Nederlandsche vertalingen ge maakt van werken van groote mystic: De Navolging van Christus van Thomas Kern- pis, Augustinus' Beiijdenissen, Het Sieraad der Geestelijke Bruiloft van Ruusbroec. Toen in 1909 De.Nieuwe Gids en Het Tweemaandelijksch Tijdschrift werden ver- eenigd, bestond de redactie uit Willem Kloosv Lodewijk van Deyssel, dr H J. Boeker, mr. Frans Erens, Jac. van Looy, Fra.is Netscher en dr. A. Aletrino. Het is weemoedig te be denken, dat van hen allen thans alleen nog de twee eerstgenoemaen in leven zijn Frans Erens, met Thfjm en Diepenbrock de eenige katholiek ondet de groote figuren van Tachtig, heeft nimmer de felle strijdbaarheid bezeten van zijn vrienden van De Nieuwe Gids. Daarvoor was hij een te teedere en vooral te beschouwelijke natuur. Voor een auteur uit het impres;onistisch tijdperk heeft hij als criticus steeds van een kantig, scherp zinnig en zeer onafhankelijk vernuft doen blijken. Hij ging gaarne 'tegen algemeen aanvaarde opinies in. verdedigde gaarne on derschatte, miskende of vergeten werken en auteurs. Zijn beste werk is voortreffelijk van stijl en formuleertng. Erens was overtuigd katholiek, maar deze wereldbeschouwing is eerst in zijn latere werk een duidelijke "rol gaan spelen. De heeren K. Zander en W. Peereboom werden herkozen als notabel bij de Ned herv. gemeente te Wieringerwaard. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Zondag 8 December. Kapelkerk, 10 uur, ds. Warners, bedie ning v. d. doop; 6 uur, ds. Kloosterman. WEST-GRAFTDIJK, 10 uur, ds J. E. Loysen. ZUID-SCHERMER, 10 uur, ds. W. A. Kastein. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 7 Dec. 1935. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 206300 K G N.V. EIERVE1L1NG NOüRDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 7 Dec. 1935. Op de heden gehouden eierenveilinj waren in totaal 12COOO stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 3.804.20, 58—60 4.304 40, 60—62 4.30— 4.60, 62—64 4.40—5, kleine 3.30 -ƒ 3.80. Eendeieren 2.40—2.60. Hedenmorgen te 8 uur is de Lijster" met twee passagiers aan boord van Schiphol voor de reis naar Indië vertrokken. De Koetilang (uitreis) vloog gisteren van Rome naar Athene en de Perkoetoet (thuis reis) is gisteren te Marseille geland. De vlieger Robert Kronfeld is gistermorgen om 10.40 uur met rijn vliegtuigje „The Drone" van Croydon opgestegen met bestemming Rot terdam. Het kleine toestel is uitgerust met een standaardrootor van een motorrijwiel van 7 >4 P K. Voor zijn vertrek zeide hij, dat hij Rotter dam dacht te bereiken in iets minder dan den tijd, dien hij in het begin van dit jaar noodig had om Parijs te bereiken, t. w. 4 uur en 5 minuten. Het vliegtuig van Kronfeld is het type van eea zweefvliegtuig. De zitplaats van den be stuurder is geheel open en bevindt zich voor den vleugel, aan de achterzijde waarvan de kleine motor is aangebracht. v i u 1° Kent geland. xvronteld is te Tonbridge in Kent geland we gens een defect aan den motor. Reuter vernam verder, dat de noodlanding van Kronfeld te wijten is aan de felle koude, welke zijn carburator deed bevriezen en op 5000 voet hoogte ijsafzetting op de vleugels veroorzaakte. naar waarnemingen, verricht in den morger van Zaterdag 7 December. Medegedeeld door het Kon Nederl Met Instituut te de Bilt. X Hoogste barometerstand 766,3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 746,4 m.M. te Vest Manö. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 8 December: Zwakke tot matige zuidelijke tot westelijkt wind; nevelig tot gedeeltelijk bewolkt; wei nig of geen neerslag; iets zachter. Weeroverzicht. De depressie in het noorden vult steeds meer op, die bij IJsland breidde zich een weinig naar hetnoorden uit, doch werd niet dieper. Het gebied van hoogen druk in het zuid-westen neemt geleidelijk in beteekenis toe en strekt zich reeds uit tot over centraal- Europa. De secundaire depressie, die giste ren over het Kanaal lag, trok zuid-oost- waarts naar de Golf van Genua, zij gaf zware regen in zuid-Frankrijk. Over het geheeie vasteland heersebt be trokken en mistig weer. Het gebied van lichte vorst breidde zich geleidelijk uit, terwijl in Zwitserland zelfs strenge vorst voorkomt. In de .middelgebergten en in de Alpen is het zeer koud. Op het Junfraujoch daalde de temperatuur in den nacht tot —24 gr. C. de Zugspitze meldde hedenmorgen —18 gr' C Ook over Engeland en Schotland ligt een gebied van mist en vorst. Het is te verwach ten, dat de wind westelijk zal blijven en dat de zeewind iets zachter, doch nog steeds vochtige lucht zal aanvoeren. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 4 16 uur licht op. ptamsamtctitiZ* BAAKTERS te ALKMAAR SIXDS Twee auto's tegen elhaat gebotst. Vier dooden. Men seint ons uit Wieringen: Hedenmorgen heeft op den beton weg tusschen Hyppolitushoef en den Oever een ernstig auto-ongeluk plaats gevonden. Twee auto's schijnen daar in groote vaart op elkaar gebotst te zijn met het gevolg, dat er drie dooden te betreuren zijn. Wij vernemen nader de volgende bijzon derheden Hedenochtend heeft op den Wie- ringsche betonweg bij Stroe een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto, komende uit de rich ting van Noordholland is waar- 'schijnlijk tengevolge van de gladheid van den weg geslipt. De bestuurder van den wagen geraakte de macht over het stuur kwijten kwam als ge volg daarvan in botsing met een auto, die uit de richting Friesland kwam. De Friesche auto sloeg over den kop en geraakte in de langs den weg loopende sloot. Twee inzitten den zijn verdronken Het is waar schijnlijk een echtpaar. In de auto, die de botsing veroorzaakte, zaten 4 personen, een van hen werd ge dood, de drie anderen werden ge wond, van wie twee zoo ernstig dat zij naar het ziekenhuis te Den Hel der moesten worden overgebracht. De auto, welke de botsing veroor zaakte is waarschijnlijk uit de pro vincie Utrecht afkomstig. De dooden zijn naar het kerkge bouw te Hyppolitushoef overge bracht. Omtrent het ongeval wordt nader gemeld: De botsing had plaats tusschen Hypolitus- hoef en den Oever tusschen twee auto's, die beiden waarschijnlijk groote snelheid hebben gehad. Er volgde een hevige slag, die tot ver in den omtrek hoorbaar was. Toen men ter plaatse kwam vond men een vernielde auto, die over den kop geslagen was en een twee de wagen in de sloot. De auto uit Friesland werd bestuurd door den 31-jarigen chauffeur T. Zeilstra, die he denmorgen met 4 of 5 passagiers vermoedelijk uit Sloten in Friesland voor een reis naar Noord-Holland was vertrokken. De andere auto is waarschijnlijk afkomstig uit Zeist. Het aantal slachtoffers is niet precies bekend. Tegen 12 uur waren in de kerk te Hypolitushoef de lij ken van drie mannen en één vrouw opgebaard. Het schijnt echter dat er nog meer slachtoffer) zijn. Eenige gewonden zijn naar den Helder overgebracht. De wagen uit Zeist is totaal vernield. De mo tor ligt er naast en de bankeu zijn uitgerukt. AANGEREDEN. Dc heer Jb. Dr te Noordscharwouffc heeft op St. Nicolaasdag een onaangenaam avontuur medegemaakt, dat wonder boven wonder nog goed is afgekomen. Toen hlJ zich per rijwiel van Noordscharwoude naar Broek op Langendijk begaf, werd hij te Zuld'

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2