ivorol De SiederianiEscIie Tandpasta LBuitenland tEimuitland Vtaag. en Aanbod Voor 100 jaar. Spoct DUITSCH PROTEST TE KOPENHAGEN tegen caricatuur en artikel in „Social-Demokraten", beleedi- gend voor Hitier. NEGUS PROTESTEERT BIJ VOLKENBOND tegen bombardeeren open steden en Roode-Kruis-hospitaal te Dessié. „Directeur" gearresteerd. Voor groote bedragen benadeeld. DE EERSTE TREKKING DER J. I.-LOTERIJEN. Definitief vastgesteld op 30 December a.s. BOERDERIJ-BERGPLAATS AFGEBRAND, RAMPEN. MORGEN IERLAND—NEDERLAND. Zondag wordt een der allerbelangrijk sta landenwedstrijden van dit seizoen gespeeld n.1. IerlandNederland. Dat wordt voor de onzen een zeer moeilijke wedstrijd, omdat letland het elftal zeer zorgvuldig gekozen beeft en omdat dit Iersche elftal goed geoefend voor dP„ dag komt. Daarnaast moet wraak geno men worden op de zware 5—2-nederlaag, twee jaar geleden in Amsterdam ge1«. den. Onze elf zijn echter niet voor kleintje vervaard. De voorhoede en het achtqr- trio zijn krachtig genoeg, om tot iets buitengewoons in staat le worden ge- acht en als de middenlinie voor de volle 100 in actie komt, dan Is Nederland nog lang niet verloren. Han Hollander zendt den wedetrQd uit. De elftallen zijn als volgt Nederland. Voor de vierde ronde zijn o m. de vol gende wedstrijden vastgesteld Tubantia—Alkmaar. Z.V.V.—Wageningen. Z.F.C.—Tegelen. Haarlem—Hoogezand. G.V.A.V.—Stormvogels. K.F.C.—winnaar Nepiunue-Sliedrecht Blauw-Wit—Sneek. HeraclesVelox. Winnaar H.R.GDe Meteoor—R.B.C. De Kennemers—Zeeburgia. Roermond—Vriendenschaar. AjaxV.U.G R.GH.—Muntendam. REDE VAN GOERING TE HAMBURG. Rijksminister Goering heeft Vrijdagavond in de Hanseatenhalle te Hamburg een rede gehouden, waarin hij o.a. sprak over de wederbewapening v?n Puitsch'.apd in ver band met den intèmètionalen toestand. Er kon geen veiligheid van het rijk bestaan, zoolang het volk zijn vrijheid niet had, ver klaarde Goering. Vrijheid en eer zijn twee onafscheidelijke begrippen. Duitschland heeft niet bewapend om militaire parades te hou den of om militairistische gevoelens te kwee ken, en ook niet om andere volken te onder drukken, doch om den wereldvrede te die nen. Een weerloos volk kan zijn nabuurvol ken er toe in de verleiding brengen, dingen te doen, die in strijd zijn met het begrip vrede. Duitschland heeft in het Europeesche concert een plaats ingenomen, waardoor het geen vredesklanken kon laten hooren. Bo vendien zijn er hardhoorige partners, die slechts door het gebulder der kanonnen uit hun slaap gewekt kunnen worden. Door zijn bewapening kan Duitschland in het interna tionale concert weer volgens zijn waardig heid gehoord worden. Men kan bovendien niet weten, of en hoe de spanningen, die thans in Europa heerschen, zich zullen ont laden. Indien net onweer losbarst moet er een staatsbestuur zijn, dat kan verhinderen, dat het op Duitschen bodem vernieling zal brengen. In verband hiermede wees Goering op de noodzakelijkheid van grondstoffen en de schaarschte van sommige levensmiddelen, die hij weet aan de hamsteraars en winstmakers uit d enhuidigen conjunctuur. Hij deed een beroep op de boeren om de voedselvoorzie ning veilig te stellen. In verband hiermede dementeerde hij de berichten in de buiten- landsche pers over een ongunstige stemming, die bij het Duitsche volk zou heerschen. Ten slotte laakte hij den kerkstrijd en het optre den der kerkelijke oppositie en bepleitte Goe ring nauwkeurige toepassing van de jongste rassenwetgeving. UITSPRAAK IN DEVIEZENPROCES. De speciale rechtbank te Berlijn heeft gis teren uitspraak gedaan in het deviezenproces tegen vijf leden der orde van de Barmhar tige Broeders uit Trier. De voornaamste beklaagde, Ferdinand Hoffmann is wegens verraad der Duitsche volkshuishouding en voortgezette deviezen- overtredingen veroordeeld tot 5 jaar tucht huisstraf, 5 jaar verlies van eer en een boete van 141.000 RM. De generaal-overste August Wolff is wegens voortgezette overtreding der deviezenvoorschriften veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf en een boete van 15.000 RM. Beiden zijn gemeenschappelijk aansprakelijk voor een bedrag van 100.000 RM. De prior Michael Thiel werd wegens aan zetting tot begunstiging veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf; de beide leeken- broeders Meiser en Sauer wegens begunsti ging tot 4 maanden, die door het voorarrest als ondergaan gelden. Ook bij de andere ver oordeelden wordt het voorarrest afgetrokken. Op grond van een caricatuur in het regee- r igsblad „Social-Demokraten" te Kopenhagen, die als een grove smaad van het hoofd van den Duitschen staat wordt beschouwd, en van een artikel van den leider der soc.-dem. fractie in het Folketing Hartvig Frisch heeft het Duit sche gezantschap te Kopenhagen een vertoog gericht tot het ministerie van buitenlandsche zaken. In de heden gehouden zitting van het Folke ting verzochten de fractieleiders van de link- sche boerenpartij en van de conservatieven de regeering om een verklaring, welke maatrege len zij dacht te nemen om in de toekomst der gelijke beleedigingen van een buitenlandsch staatshoofd tegen te gaan. De minister-president Stauning constateerde evenals hij bij vorige gelegenheden had gedaan, dat de pers verplichtingen en verantwoorde lijkheid heeft. De pers moet zich niet met be leedigingen op de politieke leiders van andere landen werpen of zich mengen in de binnen- landsch-politieke omstandigheden van andere landen. De minister van buitenlandsche zaken Munch gaf uiting aan zijn leedwezen over be- leedigende uitlatingen in de pers tegenover een vreemd land en noodigde de pers uit, zich in het belang van een goede verstandhouding tusschen Denemarken en andere landen in de toekomst te onthouden van beleedigende uit drukkingen en provoceerende uitlatingen over vreemde staten, volken en staatshoofden. Dit gold in dezelfde mate voor teekeningen en afbeeldingen. Bij het secretariaat-generaal van den Vol kenbond is het volgende telegram van den keizer van Abetiinië, gedagteekend 6 Decem ber, ingekomen. „Sedert het begin der vijandelijkheden is het ons duidelijk geweest, dat het de actiek der Italiaansche regeering is, ons volk niet door haar eigen troepen te vernietigen, maar alleen door het gebruik maken van mechanische mid delen en inheemsche troepen uit de Italiaan sche koloniën. Zij kan zich wellicht gerechtigd achten, ons te bombardeeren, wanneer wij uit trekken om het lijden van onze soldaten te deelen en om onzen bodem te verdedigen. Maar het bombardeeren van open steden als Dabat en Gondar en van talrijke dorpen met een vreedzame boerenbevolking en zonder troepen en verdedigingsmiddelen, alsmede het dooden van vrouwen en kinderen en het bom bardeeren van hospitalen van het Roode Kruis zijn zonder eenigen twijfel schendingen van het internationale recht. De beschieting van een hospitaal is heden te Dissié geschied en is geconstateerd door de vier artsen Dassius, Lom, Schuppler en Bollot en door de correspondenten van „Associated Press", „Times", Reuter, „Chicago Tribune" en „Daily Express". Wijzelf hebben den dood van een vrouw erf 'twee kinderen geconstateerd. Het Amerikaansche hospitaal te Dcssië, dat met goedkeuring het kenteeken van het Roode Kruis draagt, is ernstig beschadigd. „Ofschoon Italië zijn verplichtingen tegen over Abessinië nooit is nagekomen, meenen wij u te moeten verzoeken, den staten, die lid van den Volkenbond zijn, op de hoogte te willen stellen van deze nieuwe schending der interna tionale wetten en gebruiken door Italië". WEINIO ITALIAANSCH COMMENTAAR OP HOARE'S REDE. De Italiaansche bladen leveren in het ge heel geen commentaar op de rede, welke mi nister Hoare gisteren in het Lagerhuis heeft uitgesproken Zelfs de verzekering, dat En geland de positie van Mussolini niet wil verzwakken en het fascisme niet wil ver nietigen, doch veeleer 'n sterk Italië wenscht, wordt niet besproken. Wel publiceert de „Giornale d'Itaiia" felle artikelen aan het adres der geestelijkheid van de Anglicaan- sche kerk. Even koel-gereserveerd zijn de toonaan gevende kringen, die weliswaar de vriende lijke woorden van Hoare aan het adres van Italië met eenige erkentelijkheid aanstippen, doch er veel meer den nadruk op leggen, dat in de rede niet gesproken is van een nieuwe basis, waarvan een verbetering in den toestand zou verwacht kunnen worden DE MOEILIJKHEDEN IN DE ENGELSCHE MIJNINDUSTRIE. Arbeiders achten voorstellen der mijneigenaars onvoldoende. Het Engelsche ministerie voor het mijn wezen heeft gisteravond, nadat besprekingen hadden plaats gehad tusschen de executieve commissie van den mijnwerkersbonö en den minister en tusschen gedelegeerden van den mijnwerkersbond en afgevaardigden der werkgeversorganisatie, een mededeeling ge publiceerd, waaruit blijkt, dat de vertegen woordigers der arbeiders den minister heb ben doen weten, dat de voorstellen, die tot dusverre door de eigenaars zijn gedaan, als een onvoldoende basis voor het bereiken van een regeling worden beschouwd. Zij hebben den minister verzocht, zijn bemoeiingen te willen voortzetten, waarin hij heeft toege stemd. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN PAUS. In tegenstelling tot zekere geruchten, vol gens welke de gezondheidstoestand van den Paus slechter geworden zou zijn, wordt be kend, dat in dien toestand geen verandering is gekomen. De Paus heeft gister de gewone audiënties verleend. VIJF-EN-TWINTIGHONDERD MILITAIREN GEARRESTEERD Volgens officieele mededeelingen zijn in totaal 2461 militairen, die zich gecompromit teerd hebben bij den jongsten opstand in Brazilië, gearresteerd. VERTROUWEN IN DE REGEERING UITOESPROKEN. Met 351 tegen 219 stemmen. De Fransche Kamer heeft Vrijdagavond haar vertrouwen in de regeering uitgespro ken met 351 tegen 219 stemmen. De kamer werd daarna verdaagd tot 21 uur. Dan zullen de debatten over de door de regeering ingediende wetsontwerpen begin nen. Vele personen, vooral in België, benadeeld. Gisteren hebben de justitie en politie te Amsterdam een inval ge daan bij de Hollandsche Escompto Bank, die gevestigd is aan den N.Z Voorburgwal 120-126. De direc teur, die te Amsterdam woonachtig is, doch die tijdelijk verblijf houdt te Blaricum, is gistermorgen vroeg van zijn bed gelicht, gearresteerd en in het hoofdbureau van politie inge sloten. De inval werd gedaan door den officier van Justitie, mr dr. J. A. van Thiel, den substituut-officier, mr. H. A. Wassenbergh, den rech tercommissaris, mr. H. J. Hütsch- ler en den inspecteur van politie Dijkstra, bij wien het politioneele onderzoek berust. De bank, die zich hoofdzakelijk bezig houdt met premie-affaires in België en Frankrijk en die ook als animeerbank bekend staat, wordt sedert 2jaar te Amsterdam gedreven. Reeds geruimen tijd bestond bij de politie het vermoeden, dat deze bank zich bezig hield met tamelijke louche zaken Hun werkwijze is als volgt: In België en Frankrijk, doch den laatsten tijd is vooral eerstgenoemd land het operatieterrein van deze heeren, reizen zoogenaamde remisiers de steden en dorpen af, na vooraf hun aan staande slachtoffers wekelijks, of maandelijks „beursberichten te hebben toegezonden. Het behoeft geen betoog, dat deze beursberichten verre van betrouwbaar zijn. De meestal wei- nig terzake kundige aanstaande cliënten werden bewogen zich te wagen in fondsen die verre van safe zijn. De klanten zijn, na aldus met „tips" te zijn bewerkt, rijp voor een nadere bespreking, waarin zij tenslotte den remisier opdracht geven en een premie be talen Deze premies verdwijnen in de zakken van de remissiers een ervan is de broer van den directeur en ook de directie krijgt een deel van den buit. De posten worden schriftelijk of telefonisch opgegeven aan het hoofdkantoor te Amster dam^ doch van uitvoering der opdrachter komt in het algemeen niets. - Ook moesten velt klanten stukken-in onder-, pand afstaan Reeds in Januari kwam vanuit Frankrijk een klacht in van een cliënt van de bank, die zich benadeeld achtte. Het onderzoek duurde geruimen tijd, daar bewijzen, noodzakelijk om in het bedrijf van deze heeren in te grij pen, moeilijk te verkrijgen waren. Deze Fran sche cliënt zou 14.000 aan fondsen in on derpand hebben gegeven en die fondsen zou den verdwenen zijn; het staat nog niet vast, of hier sprake is van oplichting dan wel van verduistering. Het globale onderzoek heeft reeds uitge wezen, dat tientallen personen in Be'gië stukken in onderpand hebben gegeven en die fondsen thans kwijt zijn. Verschillende per sonen zijn voor groote bedragen gedupeerd, varieerend tusschen 15 en 20.000 gulden. Directeur een strooman? Er wordt door de justitie vermoed, dat de directeur van deze N.V. een strooman is en dat de werkelijke eigenaar een buitenlander is, die zich vermoedelijk te Weenen ophoudt. De directeur, die gister gearresteerd is, is een Hollander. Gezien de groote hoeveelheid materiaal, die in beslag is genomen op het kantoor is geheel schoon schip gemaakt en de 'nge^ wikkelde wijze, waarop de bank „zaken' deed, zal het onderzoek waarschijnlijk ge ruimen tijd in beslag nemen. Het verhoor van den verdachte en ver schillende getuigen is den geheelen avond door inspecteur Dijkstra voortgezet Waarschijnlijk is door deze bank op ge lijke wijze gewerkt als indertijd door de „Inter Bank" te Den Haag, die ongeveer een jaar geleden door de justitie is gesloten Op verzoek van den gearresteerden direc teur heeft mr. W. Loeb zich met diens ver dediging belast. Men verzoekt ons opname van het volgende: Als tastbaar bewij6 van de zoo schit terend geslaagde radio-uitzending, kan „De Joodsche Invalide" berichten, dat zij de eerste trekking harer loterijen, n.1. de loterij Gelderland* hoofdprijs het prachtige heerenhuis te Amsterdam, den Texstraat 56, heeft kunnen vaststel len. Deze zal plaats vinden in het open baar, Maandagavond 30 December a.s. in het gebouw „Musis Sacrum" te Arn hem, ten overstaan vftri notaris Ch. J. Engelberts .Spoedig daarna zal de trek king der loterij Drente, hoofdprijs het heerenhuis Cl. de .Vriesëlaan 15 Rotter dam, volgen, terwijl fle trekking der andere loterijen, met korte tusschen- pozen zal plaats vinden. De talrijke vrienden der J. I., die zich zoo welwillend belast hebben met den lotenverkoop zullen ongetwijfeld aange moedigd door het succee, nu met fris- schen moed ervoor zorg dragen, dat de in bezit zijnde loten spoedig verkocht worden. Dit zal niet moeilijk vallen, niet alleen dank zij de prachtige prijzen, de zes huizen, luxe Ford-auto's, etc., doch mede dank zij de zeer bijzondere welwil lendheid der betrokken firma's, die de J. I. in de gelegenheid stellen, bij ieder lot een luxe doos De Beukelaer's biscuits of Korff-chocolade cadeau te geven. „De Joodsche Invalide" zal gaarne loten 2.50 per stuk. met gratis sur prise, (deze laatste ongefrankeerd) op aanvraag toezenden. Loten zijn verkrijgbaar aan de beken de adressen in het geheele land en bij „De Joodsche Invalide", Nieuwe Achter gracht 98, Amsterdam, postgiro 10260. Gisteravond om zeven uur is door onbe kende oorzaak brand ontstaan in de groote, leegstaande boerderij van den heer Foppe Haanstra, gelegen in de Heistraat, gemeente Sprang-Capelle (N.-Br.) De boerderij diende sinds eenigen tijd als bergplaats van materiaal van den rijkstelefoon en als slaapgelegenheid voor het personeel van den rijkstelefoondienst, dat belast is met het leggen van ondergrond sche kabels in de omgeving. Het materiaal ging geheel in de vlammen op en in een goed uur lag de geheele boerderij tegen den grond. De plaatselijke brandweer was met twee spui ten aanwezig, welke op de waterleiding wer den aangesloten, doch tegen het vuur was niets te beginnen. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 retfels 60 cent bij vooruit betaling te voldoen. TE KOOP 2 HAARDEN in zeer goeden staat, 1 SALAMANDER KACHELTJE. SCHOLTEN en Co., Schermerweg 11, tel. 4103. Pracht Duitsche Piano (kruisenarig zonder gebreken 75, prachtig Crapeaucl 10, Aanhangwagentje voor fiets 7.50, Groot 5 slags Kamerschut 10, Hang- Boekenkastje 2.50, enz. DEKKER, Laat 182. Ptima Veeren Bedden vanaf 2.50, be^te Winterjassen vanaf 2 50, prima Handnaaimachines vanaf 6 50, Trapm vanaf 10, Werkfietsen vanaf 4.50 Ledikant 2.50, enz. DEKKER, Laat 182 Een mooie gebr. CAFEKACHEL 7 50. een mooi klein HAARDKACHELTJE 13.00. een prima GODINKACHEL 15. C. VRIESMAN en Zn. Vit de Alkmaaische Louraut van 7 Dec. 1835. De plaats van INSTITUTRIE aan het jufvrouwen Kostschool te Alkmaar tot dusverre niet vervuld zijnde, wordt aan de ^zoodanigen welke daarom niet reeds hebben gevraagd en welke daartoe de noodige bekwaam heid en geschiktheid hebben als nog gelegenheid gegeven, zich daarvoor te adresseeren aan Heeren Borpsmesstsr en Wethouden aldaar. Aan deze post is verbonden een jaarlijksch tractement van 500.— en een groote en gezon de Woning, geschikt om daarin Kostjufvrouwen te kunnen plaatsen. Alkmaar, den 4den December 1835. Ter Ordonnantie van Burge meester en Wethouders der Stad Alkmaar, De Dieu Fontein Verschuir. o 1 ve n. KOLFWEDSTRIJDEN TE HOOGKARSPEL. De uitslag van de in de maand November in café „Bantam" te Hoogkarspel gehouden wedstrijden is als volgt: le klasse. 1. Jn. Goet te Alkmaar met 507 punten; 2. W. Ooteman te Bovenkarspel met 485 junten; 3. Jn. Klopper te Enkhuizen met 484 punten. Serieprijs J. Boon en D. de Smeth te Bo venkarspel met 105 punt 2e klasse. 1. C. van Beusekom te Alkmaar met 476 punten; 2. P. Schaar te Koog-Zaandijk met 466 punten; 3. Jac. Brander te Hoogkar spel met 455 punten. Serieprijs K. Dekker te Barsingerhorn met 103 punten. 3e klasse. 1. John. Buisman te Hoogkarspel met 434 punten; 2. K. Palensteyn te Wetswoud met 420 punten; 3. C. Groen te Venhuizen met 13 piunten. Serieprijs R. Messchaert te Hoogkarspel met 95 punten. De deelname was als altijd weer zeer groot, hetgeen voornamelijk is te danken aan de mooie baan en de inrichting der zaak. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat iet baanrecord, dat met 505 punten ten na me van den heer Jn. Goet te Alkmaar stond, door genoemden heer is verbeterd en gebracht op 5007 punten. V o e t b L Bram Elte schrijft in het Alcmaria-Nieuws, dat heden verschijnt: - Er is een jonge kameraad gevallen in de kracht van zijn jeugd. Hij waa niet de eerate, die ona gewond ontviel en hij xal ook niet de laatste zijn. Maar wannaer wij niet andera konden zeg gen dan dat er een jonge kameraad gevallen was, dan ware 4U *eer weinig. Neen, er ia niet alleen een jong doch ook een goed kameraad gevallen, een kameraad, dien wij gaarne machten om zijn bescheiden heid, zijn enthousiasme en de welhaast nog kinderlijkheid van zijn jeugd. Weemoed en deernis vervullen ons bij de gedachte aan hem en zijn getroffen oudere, doch wij zijn tevens dankbaer, dat van opzet hier geen sprake was. Bij die dankbaarheid voegt zich de hoop, dat Jo geheel zal herstallen en weer apoedig de oude zal zijn. Wij jongeren denken soms in het laaiend vuur der onbezonnen jonkheid hoo rnen te kunnen vellen en bergen te kunnen verzetten, totdat ona een donderend halt wordt toegeroepen. Dit laatste geschiedde met Jo in den middag van dien eersten Decemberdag. Achter hem het doel, waarvan hij de wachter was, dat hij moeit beschermen voor hem, de tegenstan der, die reeds met kracht zijn been optilde om een schot af te vuren, dat tevens onze neder laag zou beteekenen. Moedig wierp Jo zich voor zijn voeten, de nederlaag werd afgewend, helaas ten koste van zijn lichaam, dat ernstig heel ernstig zelfs werd gewond. Hij heeft de gevolgen van zijn daad niet klaar voor oogen gehad. Anders had hij in dit geval dat offer niet -mogen brengen, omdat het hier maar spel gold en levens te kostbaar zijn om er mede te spelen. Maar niettegenstaande dat, heeft hij blijk ge geven moedig te zijn, niet zoozeer om deze daad, doch wel om de symboliek, dat hij iets wilde offeren om leed van anderen af ta wen den. Het was trouwens niet de eerste maal, dat hij gewond werd. Ook in het begin van dit atervande jaar on dervond hij in Bussum, dat dotlverdedigen in de 2e klasse, zeker geen sinecure beteekent. Het lag niet in z'n aard om het gevaar te zoeken, doch het gevaar zocht hem. Hij was om zoo te zeggen de bliksemafleider, die de hoeve beschermde tegen het hemelvuur, doch dat zich juist op dien bliksemafleider ont laadde. In deze voor hem zoo smartelijke dagen zijn wij in gedachten bij hem omdat zijn laad ona leed ia, leed dat ona niet ter neer mag druk ken, omdat wij vurig hopan op ean spoedig, algeheel heratel. Dan zal ar vreugde zijn, niet alleen bij ons Alcmarianen, doch in den geheelen omtrek van onze oude stad. Jo, al snelt de tijd ook rusteloos voort, wi zullen je niet vergeten. - - - Iersche Vrijstaat. Harrington 0*NeilI Mc.Ouire Olen (aanv.) Andrews CReilly Ellis Don nel ly Moore Horlacher Kendrick Scheidsrechter dr. Bauwens (Duitschl.) v Nellen Smit Bakhuijs Drok Wels v. Heel (aanv.) Anderiesen B. Paauwe Caldenhove Weber Halle DE K. N. V. B.-BEKER. H G—De Spartaan. N.A.G—DOS. D W.S.—D.H.G LANOS DE N H.V.B -VELDEN. In verband met den interland wedstrijd Ierland—Holland, een klein, doch niet geheel onbelang rijk programma. In verband met den interland-wedstrijd is er en vooral voor de morgenuren slechts een klein programma samengesteld, wat echter niet geheel onbelangrijk is. Zoo bemerken we in de eerste klasse A opnieuw de ontmoeting Alkmaarsche Boys 11 C. S. V. I en we kunnen gevoegelijk ver wijzen naar het overzicht van vorige week. We verwachten natuurlijk, dat de rood wit ten hun kans zullen waarnemen en voor een overwinning op de Castricummers zullen zorg dragen! Bij een zege ia niet alleen een concurrent belangrijk uitgeschakeld, doch de mogelijkheid is tevens zeer groot, dat 4e kaasmenschen de leiding kunnen hernemdk daar het leidende K. V7v. II bij W. F. C. V op bezoek moet ennog lang niet ge wonnen heeft. Het zou ons niets verwonde ren als de Krommenieërs in deze Zaansch* derby verliespunten te boeken kregen. Ook K. F. C. IV krijgt een moeilijke trip te verwerken, daar een bezoek gebracht moet worden aan het heusch niet zwakke Z. F. C. V, wat ook voor de bezoekers wel eens nadeelige gevolgen zou kunnen heb ben. In de tweede klasse A is het bijna alles derbies, wat de klok luidt Zaansche Boys I mag probeeren Z. V. V. IV een punt afhandig te maken, wat haar ondanks de inspanning wel niet lukken zal. Zilvermeeuwen III zal tegen het bezoe kende Verkade II wel het loodje moeten leggen, terwijl Meervogels III in eigen om geving van O. F. C. I, wel een nieuwe ne derlaag te slikken zal krijgen. De tweede klasse D laat een paar aardige ontmoetingen zien. Het leidende Alcmaria IV gaat naar Alkmaar II en zal geducht op zijn tellen moeten passen, daar het de groenwitten tot een eer zal strekken, de withemden de eerste nederlaag te mogen toebrengen Ondanks alle „scloone" bedoelingen, roee nen we toch, dat de leiders na veel inspan ning aan het langste eind zullen trekken. In de derby Oudorp MEVO I, zouden de gastheeren revanche kunnen nemen van de eertijds geleden nederlaag. Of dit lukken zal?... De gelegenheid is er, alleen nu nog de vraag of cle roodblauwe Oudorpcrs hiervan gebruik zullen maken en het tot 'n goed eind zullen brengen. Wij meenen van wel en kennen voorshands de gastheeren de volle winst toe. De derde klasse E laat slechts de ontmoeting Bergen II— Alcmaria V zien, waarin de kaasmenschen aan hun eer verplicht zijn te winnen, wat dan ook wel zal geschieden. Of denken de Bergenaren er anders over? Ook de vierde klasse F geeft een paar interessante ontmoetingen te zien. Het leidende Koedijk II gaar 'n bezoek brengen aan Alkmaarsche Boys V en zal eveneens op zijn tellen moeten passen. De ze nog al eens wisselvallig spelende kaas menschen zouden wel eens voor een minder aangenaam St. Nicolaas-cadeau kunnen zorg dragen. Toch stellen we in de Koedij kers het meeste vertrouwen. Ursem II krijgt het ook al niet gemak kelijk, daar een bezoek gebracht moet wor den aan MEVO II en... we vreezen voor de Ursemmers dan ook het ergste. Oudorp II zal het in eigen huis tegen D. T. S. III wel niet kunnen bolwerken. Kegelen. ALCMARIA I EN II WINNEN! De uitgestelde wedstrijd in de le kl., afd A., Alcmaria Victrix—de Burg is gif' teravond verkegeld. Voor de 2e maal zijn Alcmarianen, zoowel 't le als het 2e vijftal, overwinnaar gebleven. Alcmaria I gao,ff op banen 1 en 2 respectievelijk 326 en 366 692 hout, de Burg I behaalde 327 «j| 269 596, een verschil derhalve van 9# hout. Alcmaria II gooide 331 en 311 642 «j de Burg II 275 en 305 580, een verschil van 62 kegels.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6