P| i i i a A SI IS DE GEBROEDERS „GOCHEM" Incident bij de match Euwe-Aljechin. De uitslag was: DE ALKMAARSCHE OVERDEKTE. Een trainer in dienst genomen, BOND VAN IJSCLUBS IN NOORDHOLLAND. De jaarlijksche ledenvergadering. Rekening en verantwoording. Kampioenschappen. DE 28STE PARTIJ SCHAAK AFGEBROKEN. Euwe heeft goede remise kansen. De Weensche schaakmeester Klein uit het gebouw verwijderd. DE HALTER VIERT FEEST £and* en 'JuUi&cuw ONKRUIDBESTRIJDING. JiidscficifteH or L. Gehrels P Kobus D. H. v. Eymcr L Katoen J G. Beuming 5 4 pt. brt. h.s. a.g. 1500 108 109 13.88 1410 132 84 10.68 1139 126 65 9.03 1228 144 53 8.52 1095 122 94 8.97 744 142 43 5.23 Z w e m me n. Goed nieuws voor de Alkmaarsche zwem mers! De directie van het binnenkort te ope nen overdekte zwembad heeft als trainer in dienst genomen de Haarlemsche zwemmer v. Hemsbergen, kampioen van Nederland in 1933 op de 400 en 1500 M. Deze trainer zal de Alkmaarders speciaal opleiden tot wed strijdzwemmers en polcspelers en hij zal pro beren om in Alkmaar oo'-<gens een Willy of een Rietje te ontdekken! Men ziet, dat wij hier niet alleen een prachtig bad krijgen, maar bovendien een gelegenheid, waar men onder zeer deskundi ge leiding kan oefenen. Op 18 December zal het zwembad officieel geopend worden. IJ s s p o r t. De bond van ijsclubs in Noordholland hield Zaterdagmiddag in het paviljoen Kin- heim alhier zijn algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van mr. C. P. Eecen. Deze heette in zijn openingswoord de aan wezigen welkom en was bizonder verheugd over de aanwezigheid van den heer van Rik sen, den voorzitter der federatie van ijsbonden Spr. hoopte tenslotte, dat dezen winter in praktijk mocht worden gebracht, wat de bond beoogde. Na voorlezing en goedkeuring der notulen door den heer H. G. Rijs, secretaris, deed de voorzitter eenige mededeelingen, w.o. een kort verslag van de vergadering der fede ratie, welke onlangs te Leeuwarden gehou den werd. Uit een en ander bleek, dat de federatie thans 301 clubs als lid telde, n.1. 154 in Friesland, 76 in Groningen, 34 Drente, 26 in Overijsel en 11 in Noordholland. Het na tionaal kampioenschap kortebaan voor man nen is dit jaar toegewezen aan den Frieschen bond. Verder werd meegedeeld, dat het maximum aan geldprijzen voor het kampioenschap voor mannen was vastgesteld op 300 en voor vrouwen 250, terwijl Drente een schrijven had gezonden met verzoek om adhaesie, om deze prijzen te verlagen tot resp. 250 en 150, iets, wat ook in de lijn van den Noord- hollandschen bond lag. Verder werd meegedeeld, dat zoo spoedig mogelijk een reglement voer koppelwedstrij den zou worden samengesteld, terwijl tevens besloten was, om dit jaar nog te rijden onder de reglementen van den Frieschen bond, om dat het federatie-reglement nog niet gere°d was. De voorzitter deelde verder nog mede, dat de/regeling van kortebaan-wedstrijden ock voor amateurs geheel aan de provinciale bonden is opgedragen door den K N.S B met wien de samenwerking volkomen vriend schappelijk was. Tenslotte deelde spr. mede, dat hij de over tuiging had, dat de federatie in een behoefte voorziet. Wat den eigen bond betreft, kon spr. nog mededeelen, dat de Iconinklijke bewilliging op de statuten was verkregen, al had het heei lang geduurd, omdat de IJ.H.N. er bezwaar tegen gemaakt had. Tot leden der leascommissie voor 1934 1935 werden benoemd de ijsclubs Hoorn er de Rijp. De afgevaardigden van deze clubs controleerden de boeken en kwamen tot de conclusie, dat alles in orde was bevonden, waarna den penningmeester, den heer G. K- Oud. décharge werd verleend. De ontvangsten bedragen dit jaar 95.74, de uitgaven 4.16, terwijl alsnog betaald moest worden een bedrag van 98 36, zoo dat het nadeelige saldo f 6.78 bedoreg. De heer van Riessen merkte later op, da» de Overijselsche bond het eerste jaar ook een tekort had gehad, en dat men daar besloot, om voor één jaar de contributie met 50 te verhoogen. Hij adviseerde ook thans in deze richting te werken. De voorzitter nam het voorstel over en de vergadering besloot behoudens goedkeu ring door de ledenvergadering der clubs om voor dit seizoen de bondscontribtbtie eveneens met 50 te verhoogen. Het provinciale kampioenschap werd aan Heiloo toegewezen, terwijl Enkhuizen reserve is. Zulks was ook het vorig seizoen het ge val, maar toen is er geen kampioenschap ver reden. Bij loting werd aan Zaandam het kam pioenschap 1937 toegewezen, terwijl de Beemster reserve is voor dat jaar. Tot bestuurslid werd met algemeene stem men herkozen de heer G. K. Oud, die de her benoeming aannam en de vergadering dank bracht voor het in hem gestelde vertrouwen. Tenslotte werd nog meegedeeld, dat dis kwalificaties van rijders, die op niet-aange- sloten banen uitkomen of dubbel inschrijven of op andere wijze het reglement overtreden, bekend zullen worden gemaakt per adverten ties en op circulaires. De heer van Riessen spreekt. Voordat de rondvraag begon, gaf de voor zitter eerst het woord aan den heer van Ries sen uit Heerenveen, federatie-voorzitter. Deze Friesche gast vertelde o m., dat een rondschrijven is gericht aan alle rijders en rijdsters, waarin werd medegedeeld, dat jon geren beneden 16 jaar, die op wedstrijden voor volwassenen hebben meegereden, en een prijs hebben behaald, nimmer meer op jeugdwedstrijden mogen uitkomen. Vervolgens deelde spr. mede, dat de Fede ratie op 't oogenblik bestaat uit 5 bonden. In Gelderland, Utrecht en Zuidholland zijn ech ter ook clubs, die kortebaanwedstrijden orga- niseeren. Spr. heeft getracht, aldaar ook pro vinciale bonden op te richten, wat echter mislukt is, omdat men in die provincies het wedstrijdwezen niet kende. De federatie heeft daarna besloten, om de volgende maatregelen te nemen: deGeldersche clubs zullen bij Over ijsel worden ingedeeld, terwijl Noordholland de provincies Utrecht en Zuidholland onder haar hoede zal nemen, zoolang geen bonden zijn opgericht. Wellicht kan men dan later komen tot een bond ZuidhollandUtrecht en daarna tot provinciale bonden. Dit alles zij dus als overgangsmaatregel te beschouwen De vergadering stemde met het idee vol komen in. Spr. vertelde verder, dat het reglementee ren van koppelwedstriiden wacht op nadere gegevens, aan de praktijk getoetst. Boven dien wil ook de K.N.S.B. koppelwedstrijden organiseeren en het is beter, dat men samen werkt in deze materie. Daarom is het ook beter, dat men de wedstrijden zuiver houdt en een scherpe lijn trekt tusschen de verschillen de wedstrijden. Na deze korte uiteenzetting volgde de rondvraag. „Volharding" vroeg, waarom de af metingen van een kampioensbaan 240 bij 50 M. moeten zijn. De heer van Riessen ant woordde, dat men een uitloop van 40 M. moet hebben aan beide kanten en dat er vol doende ruimte voor de toeschouwers moet zijn, opdat voorkomen wordt, dat het pub'iek te veel opdringt naar de wedstrijdbaan. wat gevaar voor de rijders zou kunnen opleveren. DeBeemster vroeg, hoe het stond met de verzekering, waarop de voorzitter antwoordde, dat er bij hem nog geen aan- viage om verzekering was binnengekomen, maar dat dit steeds kan geschieden Zaandam bracht de baanafmetingen nog weer ter sprake. Zij heeft een baan van 220 M. lengte. Zouden de startplaatsen bij de verschillende rondes niet verplaatst kunnen worden? De heer van Riessen zeide, dat dit natuurlijk mogelijk was, maar dat daardoor een gedeelte van de wedstrijdbaan minder ge schikt wordt voor het rijden. De voorzitter meende, dat er voorloopig soepelheid betracht moet worden, maar eisch- te toch een minimum-lengte van 210 M Zaandam vroeg verder nog in het voorjaar een financieel verslag van den bond, wat werd toegezegd. Hoorn merkte op, dat de ijsclub aldaar hoofdzakelijk dient voor de ijssport en min der voor het wedstrijdwezen. Ze organiseerde echter wel onderlinge wedstrijden en vroeg, of daar thans toestemming voor noodig is, waarop de voorzitter mededeelde, dat de club volkomen vrij was in het organiseeren van wedstrijden, maar dat kortebaanwedstrij den ook van niet-Ieden bekend gemaakt moe ten worden, evenals de uitslagen. Daarna werden de afgevaardigden der Haarlemmermeer begroet en de voorzitter hoopte, dat de induk bij hen zoo geweest ia, dat deze club zich zou aansluiten. Een der afgevaardigden deelde daarop mede, dat zij hoofdzakelijk gekomen waren, om eens poolshoogte te nemen. Tenslotte werd besloten, dat eigenaars van ijsbanen als lid kunnen toetreden tegen een contributie van 10 gulden per jaar en 10 gulden voor eiken wedstrijd. Met deze be paling werd de ijsbaan St. Moritz (Haarlem) lid van den bond. Hierna sloot de voorzitter de vergadering, dank zeggende voor de prettige tjesprekin- gen. Schaken. Gisteravond werd de 28ete partij scha ken gespeeld en Euwe, die wit had, speelde in hot begin een mat partijtje. Pas later, toen hij nadeelig stond, kwam hij beter op dreef en verdedigde zich goed, zoodat hij tenslotte goede remise kansen kreeg. Het verloop der partij was: Geweigerd damegambiet. Acht en twingste partij, gespeeld in Je Militiezaal den 8en December. Wit: Euwe. Zwlrt: Aljechin. 1. d2—d4 Pg8—f6 2. c2—c4 e7e6 3. Pblc3 d7—dó 4. Lel—gó Lf8e7 5. e2e3 Pb8—d7 6. Pgl—f3 0—0 7. Tal—cl c7—c6 8. Lfld3 h7h6 9. Lg5—h4 d5Xc4 10. Ld3Xc4 b7—bó 11. Lc4d3 a7—a6 12. e3—e4. Pf6Xe4 13. Ld3Xe4 Le7Xh4 14. Le4Xc6 Ta8—a7 ló. 0—0 Pd7—b6 16. Pc3e4 Lh4e7 17. Pf3eó Ta7—c7 18. Ddl—d3 Pb6c4 19. Pe5Xc4 Tc7Xc6 20. Pc4—eó Tc6Xcl 21 TflXcl Lc8b7 22. Pe4—có Le7Xcó 23. TclXcó Dd8—d6 24. a2a4 b6Xa4 25. Peöc4 Dd6—f4 26. Dd3e3 Df4—g4 27. f2—f3 Dg4g6 28. Pc4d6 Lb7d5 29. De3c3 Kg8h7 30. Dc3c2 DgfiXc2 31. Tc5Xc2 Kh7g6 32. Tc2c8 Tf8Xc8 33. Pd6Xc8 Kg6—f6 34. Kglf2 35. Pc8b6 Ldóc6 36. Pb6—c4 Kf6e7 37. Pc4—e3 Ke7—d6 38. Kf2e2 f7—fó 39. g2—g3 Lc6—bóf 40. Ke2d2 fó—f4 Stelling na 40 zetten. Zwart: Aljechin. 'iï. ftbedeffh Wit: Euwe. Een incident heeft zich voorgedaan bij de 28ste partij van de match Euwe- Aljechin, dat waarschijnlijk zijn verkla ring kan vinden in de groote spanning, waarmede de eindspurt van dezen strijd om den wereldschaaktitel gepaard gaat, doch dat niettemin een zeer onaange- namen indruk heeft gewekt De onaan genaamste zijde van dit incident is nog niet het feit, dat het Comité zich genood zaakt heeft gezien den Weenschen schaakmeester Klein, die voor een aantal buitenl. bladen de match bijwoont, het verder verblijf in de zaal bij deze en de beide resteerende partijen te ontzeg gen, een uitzetting die, van de zijde van den Weener, gepaard ging met handtas telijkheden, doch wel de aanleiding van het incident de wijze waarop dr. Alje chin zich met den heer Klein tijdens de partij onderhield. De heer Klein, die beweert, thans Alje- chin's trainer te zijn, hetgeen intusschen door den wereldkampioen pertinent ontkend wordt, schijnt aldus de Tel. den titel houder opmerkzaam te hebben gemaakt op een variant, die men in Weenen geanalyseerd heeft en die voor zwart tot een gunstige ont wikkeling zou leiden. Daartegen is uiteraard niets in te brengen. Het is dr. Aljechin's goed recht in de voor hem critieke phase, waarin de match om den titel, die voor hem zooveel beteekent, gekomen is, gebruik te maken van alle mogelijkheden, die de schaaktheorie hem bieden kan. Het viel echter hedenavond op, dat dr. Aljechin zich tijdens de partij eenige malen naar den heer Klein, die zich in de pers ruimte bij de spelers aan de tafel van me vrouw Aljechin bevond, begaf en eenige woorden met hem wisselde. Toen Aljechin. op een moment dat zijn stelling zich voor hem gunstig ging ont wikkelen. wederom naar den heer Klein ging, en hem hartelijk de hand schudde, achtte het Comité het oogenblik gekomen in te grijpen. Het maakte er den heer Klein op merkzaam op, dat het niet geoorloofd ge acht moest worden, dat dr. Aljechin tijdens een partij contact had met een schaakmees ter; het comité verzocht hem daarom de zaal te verlaten. Aanvankelijk opponeerde de heer Klein daartegen, doch ten slotte zwichtte hij voor den aandrang van het Comité, dat dreigde, indien hij niet goedschiks wilde heengaan, politiehulp te zullen inroepen. Handtastelijkheden. Gevolgd door het lid van het Comité, den heer Van Harten, begaf de heer Klein zich daarop naar den uitgang van de zaal. Zijn optreden was echter van dien aard. dat de heer Van Harten meende gerechtigd te zijn hem zijn perskaart te ontnemen. De heer Klein antwoordde op het verzoek zijn pers kaart aan den heer Van Harten te geven, met een „klinkend" argument: hij gaf den heer Van Harten een k'ap, waardoor deze pijnlijk aan den mond getroffen werd. Omstanders schoten te hulp, en beletten den heer Klein het gebouw te verlaten, tot polrtiehulp aan wezig was. Onder geleide van eenige politie agenten is daarop de heer Klein naar het politiebureau aan het Singel gebracht, waar van het gebeurde proces-verbaal werd opge maakt. Aldus de omstandigheden van het incident, zooals die uit mededeelingen van het Comité zijn gebleken. Hef meerendeel der honderden toeschouwers heeft van deze onaangename gebeurtenissen niets gemerkt, verdiept als men was in het verloop der partij. Wel trok ken de gesprekken tusschen dr. Aljechin en den heer Klein de aandacht, ook van hen, die zich bij de afscheiding tusschen spelers- en toeschouwersruimte bevonden. Uiteenzetting van het comité. Wij hebben het Comité gevraagd naar de motiveering van zijn optreden tegen den heer Klein. „Wij stellen ons op het standpunt", aldus werd ons unaniem door de leden van het Comité verklaard, „dat de schaakjournalisten, die de match bijwonen, zich behoorlijk heb ben te gedragen, en zoo niet, het recht ver beuren zich in de spelersruimte te bevinden Het was o.i. al niet juist, dat de heer Klein plaats had genomen aan de tafel van mevr Aljechin, in stede van- aan de perstafels. Echter in strijd met de begrippen van goed sportmanship achten wij het, als een schaak journalist zich tijdens een partij eenige malen in gesprek bevindt met een der spelers. Dat was het geval met den heer Klein. Eenige malen sprak hij met dr. Aljechin. Eén der Comité-leden was er getuige van, dat dr. Aljechin den heer Klein ten slotte hartelijk bedankte. Of dit nu was voor een variant die hij hem voor de partij had mede gedeeld, of wel voor een tijdens de partij gegeven tip, doet er niet toe: wij kunnen daarover niets weten, doch naar onze mee ning dien: zelfs de schijn vermeden te wor den dat een der spelers tijdens een partij een schaakmeester consulteert. Wij zeggen niet dat dit laatste gebeurd is, wij zeggen alleen dat de indruk gewekt zou kunnen worden. Daarom achtten wij het noodzakelijk den heer Klein te verzoeken de zaal te verlaten. Dat dit verzoek de gevolgen had, die u be kend zijn, maakt deze geschiedenis natuur lijk nog onaangenamer. Wij meenden echter tegenover beide spelers verplicht te zijn de maatregelen te nemen, die wij hebben ge nomen". Verdere maatregelen van het Comité zijn in deze aangelegenheid niet te verwachten, behalve dan natuurlijk dat den heer Klein tot de beide volgende partijen geen toegang verleend zal worden. Turnen. Onze turnvereeniging De Halter heeft Zaterdagavond in de groote zaal van de Har monie haar jaarlijkschen feestavond gege ven, die als steeds door een zeer talrijk publiek werd meegemaakt De turnvereeniging had voor een e:gen programma gezorgd en had de voorzitter deelde het in zijn openingswoord mede van de zustervereeniging Olympia uit Am sterdam een stuk ter leen gekregen, dat dezen avond door de Halter-leden zou wor den opgevoerd. Nadat de voorzitter nog had meegedeeld, dat de diploma's voor donateurs niet alleen voor dezen feestavond, maar ook voor de turnuitvoering gelden, kon het spel beginnen. ..'t Doet wel prettig aan" is de titel van een blijspel, dat door den onbekenden sclrij- ver genoemd wordt „een beeld des tijds''. Hij heeft o.i. een spotternij willen schrijven op jubilea, die steeds te pas en te onpas gevierd worden, waarbij zulke prettige en sym pathieke woorden gesproken worden, terwijl de werkelijkheid wel eens anders is. Die werkelijkheid wordt in vier bedrijven geschetst. We krijgen te zien en te hooren, hoe groot de saamhoorigheid onder 't perso neel der firma Groothand en Kleinvoet is, we hooren maar al te duidelijk de sympathie, die beide firmanten voor elkaar voelen en uit alles blijkt, dat ruziet jes en scheldpartijen den vrede voortdurend storen. De menschen op 't kantoor maken elkaar het leven zuur, de patroons worden (als ze er niet zijn) be- en meer nog veroordeeld, de patroons zelf zijn naijverig op elkaar en zelfs hun vrouw^i blijken vijandinnen te zijn. En als er dan bovendien nog een correspondente is, die vroe ger met een der patroons verloofd geweest is en die thans wraak wil nemen op hem, dit zijn trouwbelofte gebroken heeft, dan weet ieder wel, dat de strijdbijl is opgegraven, dat de vrede van Locarno zeker niet getee- kend is op de kantoren der firma. De zenuwen eischen te veel van de men schen en het toeval wil, dat op zekeren Za terdag een groot deel van het personeel en beide firmanten met hun ega's naar Dennen oord trekken en daar in een hotel een week end willen doorbrengen En daar in dat hotel zien allen elkaar weer, echter niet in de beste stemming. Er wordt ontrouw verdacht, nog erger zelfs, want het beteekent toch wat, als men minstens twee getrouwde dames vindt in hotel-kamers, die niet toebehooren aan hun 19. Daarbinnen hingen aan een lijn ettelijke koeienstaarten. Pat zocht een flinke dikke uit en bewerkte deze vorgvuldig met een boender. Aan het boveneinde bond hij een touw en zorgde dat de staart er stevig aan vast zat. In de keuken had hij een stuk ijzerdraad opgescharreld en prutste daarvan een soort haak, waaraan hij het touwtje goed vastmaakte. 20. Als 's middags het erf schoongeveegd was, liep het sproe tige Keetje daar altijd te wandelen met haar poppenwagen. Geen mensch of dier was veilig voor haar; elke knecht of meid die ze tegen kwam, reed ze met haar wagen tegen de voeten. Zelfs de kippen kon ze nooit met rust late" echtgenooten Echter, daar hebben behalve een paar toe. valligheden, de heeren Gap en Hap schuld aan. Want dit tweetal, dat liever niets doet dan een heel klein beetje, moet van den jong. sten firmant „liefdesbrieven", die hij aan de correspondente gestuurd had, onderschep pen. En aangezien het duo natuurlijk een verkeerde dame voor de correspondente aan ziet. Enfin't wordt een hevige scène aan het slot en alles dreigt totaal verkeerd te loopeö. Dan komt het jubileum der firma, üe bureau-chef spreekt de beide firmanten toe, wijst op de harmonie, die steeds geheerscht heeft, zegt nog een boel mooie woorden en kondigt dan een revue aan, die door het per. soneet zal worden opgevoerd. Deze revue is meer een slot-apotheose, be- staande uit een 16-tal tafreelen, waarin de dag van 7 tot 24 uur behandeld wordt. Elk uur van den dag gebeurt er wat en wat op dat uur gebeurt, laat Vader Tijd op het tooneel zien. En met het Halter-ltfd wordt dan besloten Het stuk heeft aan de Halter-leden zeer zware eischen gesteld, maar over 't geheel genomen, viel de uitvoering bij het welwillen- de publiek in goede aarde. Wij gelooven niet, dat wij* hier namen mo«. ten noemen. Het programma vermeldde ze niet en wij zouden bovendien een scherp ver- schil moeten maken tusschen nieuwelingen en geroutineerde dilettanten. Het eenige, wat we meenen te moeten zeggen en dat doet aan het geheel niets af was, dat meneer Correkt den boel herhaaldelijk in de war trachtte te schoppen, omdat hij zijn rol waar- schijnlijk een paar keer gelezen maar niet ge leerd had. Voor de rest ging het goed en de Halter kan op een geslaagden avond terug zien. De muziek tijdens het spel (een comple ment voor de begeleiding, dit misschien het allerbeste deel was van de opvoering) en ge durende het bal was van Siem Spruit. Maar goede wijn behoeft geen krans' 't Deed wel prettig aan. De Rijkstuinbouwconsulent te Hoorn schrijft ons: Nu op het oogenblik zoo veel onkruid op de velden staat, probeeren verschillende bouwers dit te bestrijden door middel van het sterk doodende natrium chloraat. Daar niet met voldoende zekerheid te zeg gen is, dat het gewas van het volgende jaar daar geen schade van zal ondervinden, is groote voorzichtigheid geboden. Het lijkt mij beter om in den winter, wanneer de grond bevroren is, gebruik te maken van superfosfaat. Dit middel levert in geen geval gevaar op en is tegelijk een waardevolle meststof. Verder zou men een proefje kunnen nemen met een gemengde oplossing van 2—3 kopervitriool en 2—3 landbouwout accijnsvrije keukenzout). Hiermede *ot- den in den zomer aardappelen dood gespo ten en misschien kan men er thans wel on kruid mee verdelgen. Men bedenke hierbij echter dat keukenzout de geelkoperen sprceimachines aantast. De beste werking is te verwachten bij droog weer. OTERLEEK. Voorraad stapelgroenten „Ons Begin" te Oterleek. 20 Nov. 1935: 31500 K G. roode kool, 26500 K G. Deensche kool, 35000 K G. gele kool, 43000 K G uien. 20 Nov. 1934 77000 K G. roode kool, 43500 K.G. Deensche kool, 71000 K G. gele kooi, 32000 K G- uien. De Jazzwereld. Het December-nummer van het maand blad voor jazz, gramofoon, radio en dans muziek „De Jazzwereld" begint met een breedvoerig artikel over „De Lumirex Mike Serenaders en Jacques Kluger's Collegians veroveren in Brussel de Internationale-Jazz- kampioenen". An de Haas publiceert nieuws uit Ame rika, dat zeer lezenswaardig is. Naast de officieele mededeelingen van de Nederlandsche Jazzliga, vinden we in dit nummer uitvoerig besproken, wat er op jazzgebied zooal in de verschillende plaat sen in ons land te beleven valt, terwijl ten slotte de zeer-deskundige gramofoonbespre- kingen het geheel completeeren. Van de foto's noemen we o.m. Jacques Kduger's internationals, de Lumirex Mike Serenaders. Luis Rustell en zijn band, de Revellers, Paul Godwin met zijn Belgische band, de nieuwste foto van Anny de Reu ver, de charmante lady-crooner, enz., enz. Dit nummer moge dan qua hoeveelheid copy iets minder zijn dan de vorige nummer- qua inhoud, zal het zeker niet nalaten, de jazzminnende lezers in alle opzichten te be vredigen. „Het Kind". Het nieuwe nummer van het voortreffelijk geredigeerd veertiendaagsch tijdschrift voor ouders en opvoeders (red. E). L Daalder) opent met een alleraardigst gedicht van M. Hoogland „Brief aan Sinterklaas". De redactie vervolgt met de interessante serie Communistische opvoedingsidealen- Een buitengewoon goed geschreven en ge documenteerd artikeltje is dat van mevr. T. v. Nierop—Mulder over „Het kind en de film", een fel betoog tegen het optreden 1 kirtderen in een film. Van de hand van v. Rede lezen we een en ander over de vader-verhouding, terwijl ook L. J. Sci.-l- tema en Hk. Oosterhuis zich op dit onder werp hebben geworpen. De Hans-Hak-kwestie wordt in dit num mer weer vanuit verschillende gezichtspun ten bezien en wij meenen, dat het g°ed 's' dat een dergelijk subtiel probleem ons aller aandacht moet hebben. J. H. Koch Jr. reageert op het artikel „Ouders Iet op uw saeck" uit het vorl^ nummer. Tenslotte zijn de gebruikelijke en telkens weerkeerende rubrieken uitsteken verzorgd, zoodat we een ieder kunnen aan raden zich van den inhou-' van dit nutnnic op de hoogte te stellen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10