Agenda Amstecdantsche ïBeucs Stad w Omgeving Weee&eacht m ▼an Maandag OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH RELLETJES TE CAIRO. De autoramp op Wieringen. Nadere bijzonderheden. Egmond en de gestrande schepen. COLEMAN HAWKINS' OPTREDEN. Groote belangsteling voor den beroemden tenor-saxofonist. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Geschichten aus dem Wienerwald (hum.); hoofdrollen Magda Schneider, Wolf Al- bachRetty, Theo Lingen, Leo Slezak. Toe gang elke leeftijd. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdag, half 8, hoofdnummer Anny en Max; hoofdrollen Anny Ondra en Max Schmeling. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Meisjes van Achttien (real.)hoofdrollen Frances Dee, Ginger Rogers en Billie Burke. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Broadway Humor (revue)hoofdrollen Alice Faye, James Dunn, Ned. Sparks. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 9 December. 8 uur, Heul 3, Volkszangavond. Dinsdag 10 December. 3 uur, Nassaulaan 19, ledenvergadering Vereen. Kinderbewaarplaats. Woensdag 11 December. 8.30 uur, gebouw Leeszaal, ledenvtrgade ring Openbare Leeszaal en Boekerij 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond Mij. tot Nut van 't Algemeen. 8 uur, Rustende Jr.ger te Bergen, causerie en vertooning film A.N.W.B. Donderdag 12 December. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, cause rie en vertooning film A.N.W.B. 7.30 uur, bij A. Rus te Heerhugowaard, optreden duo Hofman. Duitschland inzare de wereldeconomie aan neemt. Duitschland erkent het belang van de wereldeconomie en wijst autarkie af. Het is bereid zijn schulden te betalen, doch kan dat slechts doen door leveringen in natura. In wezen kan Duitschland slechts daar grondstoffen betrekken, waar het zijn eigen producten kan ruilen. Hier aan weet hij ae bestaande verhouding op handelspolitiek gebied tusschen Duitsch land en de Vereenigde Staten, die Duitsch land de gevolgde ruilpolitiek verwijten. Waarmede kan Duitschland echter Ameri- kaansche katoen koopen? Producten accep teeren de Vereenigde Staten niet als beta ling en het clearing-systeem werkt niet meer. Ook de beschuldiging dat Duitsch land zijn invoer kunstmatig wil beperken wees Schacht af, want zonder invoer was geen uitvoer mogelijk en zonder uitvoer zou Duitschland zijn schulden niet kunnen betalen Duitschland zou het toejuichen, wanneer de wereldhandel door handelsver dragen op langen termijn weer een solide basis zou krijgen. Dank zij den door Hitier nieuw gewekten levenswil zal het Duitschs volk in staat zijn de moeilijkheden van de buitenlandsche schulden en het gebrek aan grondstoffen te overwinnen. Daarnaast zijn de politieke gelijkgerechtigdheid van Duitsch land's positie als groot-consument van han delsproducten van de wereldmarkt twee be langrijke actieve posten op de balans eener toekomstige wereldeconomie. DE VERLIEFDE COMMISSARIS. Oevaarlijk vrouwelijk schoon De chef van den nationalen veiligheids dienst te Grenoble (Fr commissaris La lanne, heeft wel hoogst onaangename gevol gen ondervonden van een avontuurtje met de knappe oplichtster Emilie Coudert. Deze „dame'' kwam, na een bezoek aan zoowat alle Fransche gevangenissen, «enige jaren geleden te Avignon met commissaris Lalanne in aanraking. De commissaris stelde een buitengewoon ongunstig rapport over de schoone Emilie op, als gevolg waarvan zij weer eenige jaren achter de tralies mocht doorbrengen. Na deze straf uitgezeten te hebben dook de avonturierster te Grenoble op, waar La lanne ondertusschen chef van den veilig heidsdienst was geworden. Weer maakte zij zich schuldig aan oplichterij, en weer kwam zij in aanraking met den commissaris, die zelf het onderzoek wel in handen zou nemen Maar toen ze even alleen werden gelaten in het kabinet van Lalanne, slaagde zij er in door het W.C. raampje te ontvluchten, ten minste, dit was de lezing van den commis saris. Weer een maand later werd mevr. Cou dert de Besan^on wegens diefstal tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld, welke straf zij te Grenoble moest uitzitten. Toen zag de vrouw echter haar kans schoon zich te wreken over het rapport, dat Lalanne te Avignon had opgesteld. In bijzonderheden begon zij te vertellen over haar intieme onderhoud met den com missaris in diens kabinet. Toen Lalanne zich even verwijderd had, had zij hiervan geprofi teerd om gewoon de deur uit te stappen, met medeneming van de portefeuille inhouden de 6000 francs en de ambtssjerp van den commissaris. Na aanleiding van deze verklaringen word een onderzoek ingesteld, waarvan de resul taten in een uitvoerig rapport zijn ver zameld. En het verhaal van commissaris Lalanne over de vlucht door 't W C.-raampje bleek inderdaad niet in overeenstemming met de waarheid te zijn Met het gevolg, dat de chef van den vei ligheidsdienst zijn baantje kwijt is (Ontvangen per STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1931 4 J934 4 Ned.-Indil 1934 4 1934 A 5J4 Duitschland 1930 Idem met kettingverklaring. t B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Citiee Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. i i Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actione MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong 9 December 1935. LANDBOUWCREDIEl N. V. diaadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot TAB^Klc!*11*1' t t Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Paciiie RNoteering per 50 x) ex coupon fExclaim. PR'V i 'Exdividend. 97", 97'/. 97>/„ 97 2118/t« 23"^ pl.m. 1.30 81»/. 8'»/. 96»/, 96»/, 22 23'/4 pl.m. 1.4b pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 23"/* 109'/. 126'/, 45% 46% 83'/. 82% 103'/, 27»/, 27% 46 58% 24:»/, 27% 57/ia 10. 20'/, 1U0 15/ 196 212% 83'/, 2 8«fo 107% 62'/, 8 32% 61% l»/is 11% 45% 171 181 181% 34'/. 9%. 67% 231% U0»/. 100% 100% 232% 100%, 37'/, J'%» 29'/, 17/, 29 17'/w 29% 17% 29%. 17%, 29% 28'%, 28% 28% 225'/, 120 106 225 224 168 158 160 196 212 b3 2''% 9 V, 211% 9% 212 80 97. Yio 212% 97. 107% bi 83 32 61% 1»/. 10/ 44'/, 172 180 laO 171% 181 182 34% 'Ie koers 08 3% pCt. Heden 3 pCt .OLRShN AMSlcP M New-York Londen Berlijn Parijs NIET OFFICIEEL Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madtld Italil Vorige Koer, op koer, lieden 2 uur »-47»/, 1 47%, 20% 217, 59 32% v.74 9 47. 24 83 24.S5 47.827, 17 85 ii 45 12 50 37 50 37 50 16 55 16 50 20 15 20 15 00 00 Ou. 00 Studenten weer in actie. Zondagochtend hebben zich opnieuw ern stige botsingen voorgedaan. Reeds vroeg was in de stad een spanning merkbaar, welke de politie aanleiding gaf door manschappen te voet en te paard te laten patrouilleeren. Uitrukauto's waren gereed, terwijl de poli tie voorts de beschikking had over eenige pantserauto's. Bij het ziekenhuis van de medische facul teit kwam een groote, in hoofdzaak uit stu denten bestaande, menigte bijeen, die de po litie met steenen bekogelde. Zij vormden spreekkoren, waarin zij onaf hankelijkheid eischten en de afkondiging van een grondwet. Ten slotte vielen de betoogers autobussen en tramrijtuigen aan. De passa fiers werden gedwongen uit te stappen. enige wagens werden in brand gestoken De politie loste eenige salvo's. Eenige poli tiebeambten werden gewond. Sedert Zaterdagavond heeft de politie honderden belhamels gearresteerd. De bij de excessen van Zaterdag gewonde Britsche luitenant-kolonel Lucas, de onder-comman dant der politie, moest worden geopereerd. Zijn verwondingen zijn zoo ernstig, dat men verwacht, dat hij jen oog zal moeten missen. Bovendien waren Zaterdag een Britsche politiebeambte en twee Egyptische agenten gewond. Bij de betoogingen ic groote schade aan gericht, vooral aan de huizen. fteeemomK de Lange êde moraaz BANKIERS te ALKMAAR SINDS Omtrent den autoramp op den Wieringschen betonweg, waarvan wij in ons nummer van Zaterdag reeds de feiten noemden, welke vijf dooden eischte, terwijl er vier per sonen naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht, vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: Kort voor half tien zag een Hongaar, San- dor genaamd, die zich nabij den betonweg, welke op Wieringen buiten de bebouwde kommen naar den Afsluitdijk loopt, bevond, twee auto's uit tegenovergestelde richting met zeer groote snelheid elkaar naderen. Hij schatte de vaart op 80 K.M. Met deze vaart raakte de uit Zeist afkomstige auto, welke op weg was naar Franeker, met het rechter voorwiel een der langs den weg staande be tonnen mistpaaltjes, dat afknapte. Hierdoor kwam de wagen met dit wiel terecht in den door de regens der laatste dagen zacht ge worden berm. De bestuurder, die de auto weer op den weg wilde brengen, stuurde hierop scherp naar links, maar door het te groote effect, draaide zij om haar as en bot ste eerst met den achterkant, daarna met de voorzijde tegen de van den Afsluitdijk komen de auto. Deze onderhield een z.g. wilde auto busdienst van Sloten in Friesland naar Hil- legom. Vreeselijk aanblik. De gevolgen van de botsing waren ver schrikkelijk. De Friesche auto werd in het langs den weg loopende water geduwd, waar zij op een kant bleet liggen. Toen Sandor, die het ongeluk had zien gebeureh, nabij gespoed was, zag hij een vrouw door een raampje een eind omhoog houden. Hij pakte dit aan en trok daarna de vrouw op het droge. Het wa ren Aaltje Roovers, echtgenoote van H. var Wijngaarden en haar driejarig dochtertje. De vrouw, die gehuwd is met den onder nemer van den „wilden dienst'' kende haar medereizigers niet. Toen nadat toegeschoten menschen verder de behulpzame hand hadden geboden en meenden alle slachtoffers op het droge te hebben gebracht en de takelwagen de zwaar gehavende auto op den kant zette, werd daar in het lijk van den chauffeur aangetroffen. Dr. de Groot uit Hippolytushoef was onmid dellijk op de plaats des onheils aanwezig en stelde den burgemeester van Wieringen op de ïoogte, die de rijkspolitie te Oosterland en te Den Oever waarschuwde. Deze was tien mi nuten na het gebeurde op de plaats van het ongeval, die midden tusschen Hippolytushoef en Oosterland ligt. Zij nam foto s van het gebeurde en legde beslag op de lijken en op de auto'6. Medische hulp. Dr. de Groot legde den gewonden een voorloopig verband aan en deed hen over- >rengen naar nabijgelegen huizen. Hiervan daan zijn vier personen later nar het Marine hospitaal te Den Helder vervoerd. Van de zeven personen, welke in de uit Sloten komende auto zaten, werden gedood de 35-jarige gehuwde chauffeur Taeke Zeil- stra uit Sneek, de 65-jarige Jacoba Tietema, echtgenoote van T. de Jong uit Bolsward en de heer Höhle uit Sneek. Naar het Marinehospitaal te Den Helder werd overgebracht het echtpaar Schukken uit Bolsward, van wie de vrouw het zwaarst gewond is. De vrouw van den ondernemer is met haar dochtertje naar Sloten terugge- teerd. Van de vier personen, die in de Zeister auto zaten, werd gedood de 40-jarige gehuw de agent van politie W. Wiersma uit Zeist, terwijl zijn 16-jarige zoon licht gewond werd. Naar het Marinehospitaal moesten worden vervoerd de chauffeur eigenaar van de auto H. C. van Gerven uit Zeist en de 20- jarige O. Bruinsma uit Franeker. De toestand van de gewonden, die vooral aan het hoofd zijn getroffen, is van dien aard, dat hun nog geen verhoor is kunnen worden afgenomen. KINDERPOSTZEGELS. Men verzoekt ons te melden, dat morgen in een tentje in het postkantoor de verkoop van de kinderpostzegels zal beginnen. „Ze benne twee seconden aan den gang, 10 voor Holland" aldus de omroeper, hoog boven op de „Kerkplein", tot de beneden verzamelde menigte. De bemanning, de ber gers meegerekend, uit 20 koppen bestaande, zit gezellig om de radio geschaard. Men gunt het publiek beneden op het koude strand ook wat. Af en toe wordt de stand afgeroepen Of het in „IerlandHolland" zat of dat het weer te slecht was, het bezoek is Zondag bepaald tegengevallen. Drie schej>en op het strand, een voorstelling zonder concurrentie en toch weinig bezoekers! O zeker, er zijn wel een paar duizend menschen geweest, maar men is het in Egmond de laatste weken an ders gewend. Men had er meer van ver wacht. De strandtaxi's, die af en toe met een vrachtje langs het strand snorden naar de „Jos Maria'het zeeschuim hoog om den achtersteven opstuivend, hadden het dan ook niet druk. Ook de voerman van paard en wagen op luchtbanden klaagde! Het kostte toen maar een kwartje voor een retour! Men houdt echter moed. De Kerstvacantie komt aan en vóór dien tijd zullen de „Kfk- plein" en de „Jos Maria" wel niet vertrekken Zaterdag heeft het bergingsvaartuig de „Meermin" nieuwe ankers voor de „Jos Maria'' gebracht. Maandag begint men met uitladen van de stijfsel. Daar zullen we! een paar weken mee gemoeid zijn en eerst dan zal het schip vlot gesleept kunnen worden. Dat zal wel heel wat vlugger gaan dan de „Kerkplein", waar men de laatste week niets aan heeft kunnen doen. De „Kerkplein" is Zondag door den storm een stuk verzet. Men verspeelde daarbij één van de vier zuigpompen, die inmiddels door een duiker weder opgedoken is. Toui moest alles weder op zijn plaats gezet worden en nu kan men dan bij gunstig weer verder gaan met zuigen. De bedoeling is, het schip aan de ankers te winsen, d.w.z. naar zee te trekken en eerst als het vlot ligt kan sleepboot-assis- tentie baten. Zoolang het schip vast zit, zouden de sleepbooen er eenvoudig naar toe getrokken worden. Dan zou het zijn „Mann meint zu 6chieben und wirt gescho- ben"! Ook als de „Kerkplein" vlot is, zal het werk er nog niet af zijn. We waren dezer da gen in de gelegenheid eens een kijkje aan boord te nemen. In de machinekamer zijn bu> zen afgeknapt als riet, zware ijzeren palen van een d.M. dikte zijn kromgebogen, ijzeren platen zijn ontzet. Het schip maakt vrij veel water. En nog voortdurend „werkt" het schip. Het zal moeten dokken en grondig na gezien moeten worden, éls het vlot komt. Het is voor de bemanning aan boord nog wel uit te houden, al zou de stuurman 'iever op weg zijn naar Buenos Aires, dan als bes'e stuurman aan den wal te fungeeren! In de salon brandt gezellig de haard en daar legt men 's avonds een kaartje. De radio zorgt voor muziek of andere verstrooiing. En als ook dat verveelt, gaat men eens passagieren in Egmond of profiteert van een uitnoodigii.g voor bioscoop, dilettantentooneel of dgl Sin terklaas werd aan boord gevierd, waarbij de Egmondsche fctevolking zorgde voor taai-taai en speculaas! En zoo leeft de bemanning aan boord als in Abrahams schoot. Van de stranding van de „Jos Maria" heeft men in het geheel niets gemerkt, 's Morgens ontdekte men pas, dat men buren gekregen had! Rustig wacht men op den dag, waarop de „Kerkplein" zee zal dezen. Of die dag spoedig zal aanbreken? ONTVLUCHT EN TERUGGEVONDEN. Door de j>olitie is Zaterdagmorgen een ontvluchte patiënt uit het psychopa- thengesticht te Heiloo. alhier aange houden. De man is weer naar de in richting overgebracht. NIEUWE VERKEERSVOOR- SCHRIFTEN. In de sinds 1 December j.1. in werking getreden nieuwe verkeert verordening is het verboden, dat aan kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar op den weg de leiding of het stuur van eenig rij- of voertuig wordt toevertrouwd. Dit verbod geldt niet voor bokkenwagens of hon denkarren. Eveneeii6 is het verboden aan kinde ren beneden dien leeftijd het geleiden of drijven van trek- of rijdieren of vee toe te vertrouwen. Voortaan is dus b.v het naar het land brengen van paarden en het besturen van handkarren door jon gens, jonger dan 16 jaar, in geen geval meer toegestaan. Tenslotte wordt gewezen op het vol gende: „Een ieder is verplicht in het belang van de openbare orde en van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer bij het aan- of uitgaan van bijeenkomsten in schouwburgen, concertzalen, kerken of andere drukbezochte plaatsen, bij aan komst of vertrek van openbare midde len van vervoer, of wel op plaatsen, waar markt wordt gehouden of een druk verkeer bestaat of wel bij eenige tot samenstiooming van publiek aanleiding gevende gebeurtenis te voldoen aan de bevelen van de politie en waar het marktplaatsen betreft bovendien van de marktmeesters, omtrent den te vol gen weg, de orde van het rijden of de plaatsing van rij- en voertuigen en van motorrijtuigen en rijwielen." OP HET NIPPERTJE. Zaterdagmiddag werd in de Lange- straat een voetgangster door een wiel rijder aangereden. De wielrijder reed rechts van den weg en moest voor een stidstaande auto eenigszins naar links uitwijken. Bedoelde dame stak op dit moment den rijweg over, doch bleef op het midden hiervan weifelend staan, met het gevolg dat zij werd aangereden en tegen den grond viel. In bewusteloo- zen toestand is zij in den winkel van Nierop en Slothouber binnen gedragen, alwaar een geneesheer haar verder heeft behandeld. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 9 December. Medegedeeld door het Ken Nederl Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,6 m.M. (e Riga. Laagste barometerstand 759,3 m.M. te Brussel. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 10 December: Zwakke tot matige oostelijke tot noord oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen neerslag; lichte vorst 's nachts; overdag om het vriespunt. Wecroverzicht. De depressie, welke Za'enagmorgen ten zuidwesten van Ij3land lag, is eerst lang- zaam daarna sneller naar het zuidoosten ge- trokken. Gisteren was zij over de Noordzee gelegen, waarbij ze in ons land regen en sneeuw bracht, hedenmorgen bevond haar kern zich ten zuiden van ons land en had zij zich met de Middellandsche zee-depressie vereenigd. Over België en Frankrijk brengt zij thans nog betrokken en regenachtig weer. Intusschen ontwikkelde in den afgeloopen nacht, zich een hooge drukrug over de Brit sche eilanden, terwijl ook over Scandinavië, de Oostzee en de randstaten een hoog druk- gebied tot ontwikkeling kwam. Over Scan- dinavië ging het optreden van de hooge druk gepaard met tonnemende vorst. (Sarna meldde hedenmorgen 27 gr C.) Ook over Duitschland werd de vorst licht tot matig. In onze omgeving was dt ochtendtempera tuur iets hooger aan gu-teren. Het is te ver wachten, dat de thans heerschende oosten, windtoestand nog blijft aanhouden. Men mag daarbij aanvoer van koudere lucht ver wachten, zoodat 's nachts lichte vorst, over dag temperaturen om het vriespunt zullen optreden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.18 uur licht op. KONING ALCOHOL REGEERDE... Door de politie is Zaterdagavond twee maal een persoon aan het bureau van politie ter ontnuchtering in bewaring gesteld, aangezien deze lieden onder zoo- danigen invloed van gebruik van aleo- holhoudenden drank verkeerden, dat t\) ntet ln staat konden worden geacht hun rijwiel naar behooren te besturen. Pro cesverbaal is opgemaakt. KRUIDENIERSWAREN Bij de politie is aangifte gedaan van de ontvreemding van kruidenierswaren uit een fietsmand. De fiets stond in een eteog aan het Scharloo. Een onderzoek wordt ingesteld. HIJ KREEG ONDERDAK Door de politie is hedenmorgen een man aangehouden, die in het Al (re meen Politieblad 6tond gesignaleerd tot het onderaan van enkele daen hechtenis- straf. Hij ie daartoe overgebracht naar het huis van bewaring alhier. GEOUND. Het schilderwerk van 55 woningen van Volkshuisvesting is gegund aan den heer J- de Boer, Achterdam, alhier. GESLAAGD. Mej. J. A. Sturing, onderwijzeres aan de U.l.o.-school alhier, slaagde voor het examen M.O. Geschiedenis. Het gebeurt niet te vaak, dat Alkmaar zich erop kan beroemen, een geziene jazz-persoon- lijkheid binnen zijn vesten te mogen herber gen. Wanneer er zich dus zulk een gelegen heid voordoet, is het begrijpelijk en vooral waar het hier een Hawkins betreft dat er groote belangstelling was in 't Gulden Vlies toen Coleman in een tweetal exhibitions, zijn uitzonderlijken tenorsax-spel demonstreerde. Nu dient gezegd te worden, om alle mis verstand in deze te voorkomen, dat Hawkins met de andere vier bandleden juist in Leiden een „zwaar" feest meegemaakt had, zoodat uit den aard der zaak niet die spirit aan den dag gelegd kon worden, als we dat in den regel van nen gewend zijn. Want bij het vele goede, dat het cick-bandje vöor het voetlicht bracht, lag er toch over het gehce. 'n matte stemming en vooral Hawkins-him- self liet zich in deze apathische sfeer o i. ie veel meesleepen. Zijn ras-mentaliteit moge dan al6 oen ex- vuus worden aangevoerd, het is onze taak te beoordeelen, wat gepresteerd werd en zooals reeds gezegd, in deze won de kwaliteit het van de kwantiteit. Naast Hawkins' spel was ook het debuut van den alt-sax Red Debroy (vroeger Ambro- se-lid) zeer opmerkelijk. Evenals alle andere" speelde hij ook 1'improviste en zijn techni" en toon staken het spel van Hawkins naa1 den kroon. Dolf Dienske maakte verdienste lijke piano-soli (o.a. een grappige St. Nie°' laas-paraphrase) en eenige knappe syncopa tions met den trompettist Theo v. Ree-" Ze' matig waren den string-bass van Pfeiffer e" drumms van Mullemeister. Beiden ware" ondanks goed muzikaal aanvoelen, lang n:t" ingespeeld en stoorden vaak als er van en homogeen volume sprake kon zijn. llfV En tenslotte de groote Coleman met Z'J wonderlijk mooi instrument w..aruit

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2