band****' K^h^ssi <«- 'fxovwciaal 7lieuws JiexA School !BucqedijAe Stand JtacAtiteckhten rfci BERGEN HEILOO V. V. V. contra opvoering revue. BROEK OP LANGENDIJK! ENKHUIZEN MEDEMBLIK meesterhand aangeslagen, de meest fantas- tisch-exotische melodieën vloeide. Denken we t,.v. aan zijn onverbeterlijke Tiger-rag (style Jimmy Dorsey), hoe gemakkelijk improviseer de hij de cadansachtige passages uit dit spe cifiek jazz-lied. Of Dinah, waarbij hij een tcnor-sax-manier van interpreteeren demon streerde, merkwaardig in haar rliythmisch- harmonischen achtergrond met de sprankelij- ge self-made melody-inspiraticns. Zoo ook in ,Some of these days" en in de Decca-weerga- 've van „Lady be good". Noemen we verder \Vhispering, After you've gone. Button up vour overcoat, Darktown Strutters Ball en Blue Moon, dan meenen wij hiermede een exclusief lijstje soli van Coleman gehoord te hebben, waarop menige stad jalersch zou zijn- Overigens, het talrijke publiek liet zich dan ook niet onbetuigd en warm applaus viel den neger-saxofonist ten deel. Zelden za! Alkmaar in de gelegenheid zijn geweest een meer waarachtig jazz-hoorspe' te kunnen beluisteren a's gisteravond. En daarom waardeering voor het eenigs- zins stoute experiment van de directie van rt Gulden Vlies, die gezien dit succes naai" wij vernemen Tweeden Kerstdag met een tweede verrassing hoopt te komen Want succes heeft Hawkins gehad, dat is zeker. BRANDSTICHTING TE NIEUWE-NIEDORP? Naar de oorzaak van den brand waar door Donderdag de arbeiderswoning van V d. V. te Nieuwe-Niedorp aan den grond werd gelegd is door de gemeente- en rijks politie een ernstig onderzoek ingesteld. Vrijdagmiddag is de vrouw van v. d. V door den burgemeester, tevens hulpofficier van Justitie, aan een langdurig verhoor onderworpen. Hoewel de vrouw blijft ontkennen is zij toch in den laten avond van Vrijdag op Za terdag op vermoeden van brandstichting naar A'kmaar op transport gesteld en in het Huis van Bewaring ingesloten. VAN DEN WAL IN DE SLOOT GERAAKT. Toen Jac. Tamis, boerenknecht te Stompetoren, zich Zaterdagavond van zijn vrienden huiswaarts wilde begeven, hoorde hij luidkeels om hulp roepen. Het bleek, dat in de sloot voor de pastorie een man te watër was geraakt. Onmiddellijk haalde Tarais zijn vrienden W. en P. Staassen, en met behulp van een voorbijganger wist men met veel moeite het slachtoffer, den heer P K. alhier bij de steilen berm op te krijgen. VEEHOUDER TE DIRKSHORN VERDRONKEN. Zaterdagnamiddag begaf de heei P. Berk- houwer, veehouder alhier, zich nog een poos je naar zijn land, om daar enkele werkzaam heden te verrichten. Daar door de aanhoudende, zware regens der laatste weken vooral de dammen tus- schen de weilanden zeer modderig zijn ge worden, had de heer B. zijn laarzen aange trokken. Toen hij tegen melktijd nog niet weer was thuisgekomen, ging zijn dochter eens kijken achter de woning, of vader haast kwam. Niets van hem ontwarende, liep zij de eerste weide op, en vond aan 't einde hiervan tot haar vreeselijken schrik haar vader in de sloot. Op haar hulpgeroep snelden een paar personen uit de naatste omgeving toe en haalden den drenkeling uit het water. De ijlings geroepen geneesheer, dr. Groenhart, kon echter slechts constateeren, dat de le vensgeesten reeds waren geweken. Vermoedelijk is de heer B. op den modde- rigen dam uitgegleden en op zoo'n ongeluk kige wijze in de sloot gevallen, dat hij zich niet heeft kunnen redden. Wel een indroe- vig geval. De heer Berkhouwer was lid van het be stuur van den Voorpolder, idem van de af- deeling Harenkarspel van „Het Witte Kruis" en notabel van de Ned. Herv. Ge meente alhier. Met hem is een geacht inge zetene van de gemeente Harenkarspel heen gegaan. INGEKOMEN PERSONEN. B A Boll, N.H, venter in manufacturen, Dr. Schaepmankade 27, van Hoorn Th W. Joseph Fleskens, R.K., rijkscontroleur, Geestersingel 49, van Veghel. C- Jonker, IK echtg. van S- H. Visser, fabrieksarbeid ster, Achterdam 7, van Heiloo. E M. Du- dink, R.K., dienstbode, Oudegracht 277, van Blokker. C. A Zagt, geen, stuurman groote vaart, Heiligland 38c, van Naarden. - A. Gijsen, R.K., bedrijfsleider Spoor straat 78, van Amsterdam. J- Schermer, N-H, dienstbode, Schermerweg 97, van Zaandam H. M. Verbeek, R K-, naaister, in nr: „1 \Y/ T QrhrkntS. ^aaaam H. M. Verbeek, k k naaiMci, Stationstraat 47, van Tiel. W. J. Schoots, R-K.. ass. vertegenwoordiger maatschappij i»;De Automaat", en echtg. en kinderen. Sta tionstraat 47, van Tiel. C. Bergen, RK„ wed. van N. Staadegaard, zonder beroep, en kinderen, Doelenstraat 8a, van Heiloo. J- H. Leurs, R.K., blikslager, Doelenstraat 8a, van Heiloo. A. T van Doorn. R.K., religieuse Oudegracht '204, van Amersfoort J- P- Kuijper, geen, werktuigkundige, Mient 13. van Dubbeldam. T. P. van Latum, R.K., timmerman, Lyceumstraat 10, van Amsterdam C. C. Beerepoot, R.K., ,eerl. verpleegster, v. Everdingenstraat 18, van Hoogkarspel. J. Mol, N.H., café houder, en echtg en zoon, Spoorstraat 93, van Oudorp. C. J. Luken, R.K.. huishoud- s.er, le Tuindwarsstraat 22, van Eindhoven. J G. Hoffer R.K., slager, Ritsevoort 26, van Landsmeer. F. A. Wijnker, R.K., leer ling-verpleegster. van Eveidingenstraat 18, van Oude-Niedorp. C. van der Velde, N.H., kapper, Boters'raat 11, van Den Hel- °er- M. Johanna van Diggelen, geen, huishoudster Scharloo 11a, van Schoorl. A. Gildemeijer, RK., dienstbode. Houtweg 10, van Bergen (N.-H.) E. de Ronde, geen, echtg. van J. E. van Tongeren, Langestraat 55, van Koog aan de Zaan. G. van Dregt, R K., wed. van A. van de Nes. Emma- straat 12, van Amsterdam. A. W. Druij- ven, R.K., dienstbode, Mient 19, van Castri- cum. J. M. G. Klaver, R.K., Geesterweg 8, van Amsterdam. J. Mienis, R K., dienst bode. Koningsweg 43, van Akersloot. J W. Macdonald, geen, chef taxidienst, Eg- monderstraat 22, van Bergen (N.-H.) C. T. A. Kerklaan, R.Konderwijzer, Ouaegracht 219a, van Oudorp. J. Revers, R.K., dienst bode. Kinneimstraat 11, van Schagen. J. P. Vlaming, geen, timmerman, Druivenlaan 11, van Oudorp. M. Govers, N.H., zonder beroep. Stationsweg 13, van Barsingerhorn. J J Ursem R.K. slagersknecht. Heeren straat 4, van Hoorn. A. M. van Peper straten. R K., dienstbode, van Everdingen straat 18, van Oude-Tonge. G. van den Bosch, N.H., Schermerweg 54, van Sappe- meer. F. K. Rambonnet, geen, ingenieur Rijkswaterstaat Kennemerstraatweg 135, van 's-Gravenhage. P. R. Nierop, geen, ma troos K N. M., Stuartstraat 23, van Den Helder P Smit R.K beambte Rijkstele graaf, en echtg. en kinderen. I oussaintstraat 10. van Vught. J. M. Blokker. N.H., echtg van J. Verhage Overdiestraat 67, van Am sterdam. M. Koning, R K. dienstbode, Omval 55, van Egmond-Binnen. A. D. Aafjes, N.H., apothekers-assistente, Koor straat 47, van Zaandijk. C. Tesselaar. R.Kchauffeur, en echtg. en kinderen, Oudegracht 14, van Koedijk. S. M. Boom kamp, R.K., chef-verkoopster, Lyceumstraat 10, van Enschede A. Smit, N.H.. manu- facturier. en echtg., Stuartstraat 21, van Koe dijk. H. Kroeskop, N.H., zonder beroep, v. d. Meystraat 9 van Bergen (N.-H.) P H. H. Slater, echtg. v. B. J. Leeuwen berg, R.K., van Rotterdam naar Laat 194. - Sj. Franssen, echtg. v. W. v. Hulst, N. H., z. b., en zoon, van Den Helder naar K. van 't Veerstraat 78 inw. C. Wester, R.K., dienstbode, van Heerhugowaard naar Wes- terweg 334. Th Druijven, R.K., dienst bode, van Castricum naar Nieuwlandersin- gel 70. F. J. M. Classen, R.K., vertegen- woordiger, van 's-Gravenhage naar P. Hendrikstraat 32. Aaltje Post, N H., dienstbode, van Meppel naar Kennemer- park 13. C. J. M. Scheerder, R.K. ver pleegster, van Hillegersberg naar Eveidin genstraat 18. Gr. de Vries, DG, ver pleegster, van Utrecht naar Dahliastraat J8. V. Fischer, N.I z. b., van Amsterdam naar Kennemerstraatweg 101. C. J F Plankman, R.K., expeditieknecht, van Am sterdam naar Tuinstraat 69. L. Knijp, R.K., religieuse, van Delft naar Emmastraat 12, B. S. Staude, wed. v. P. Pilkes, E L z. b., van Duitschland naar Bisschop Botte- mannestraat 30. E. M. van den Bos, R.K., leerl. verpleegster, van Nieuwer-Amstel naar Everdingenstraat 18. D. Stuurman, N H., van Zuid-Scharwoude naar Kruislaan 14 VERTROKKEN PERSONEN. G. Blokker, N.H., dienstbode, van Kenne merstraatweg 187, naar z uids^iiarwouue. H. J. de Vries, gven, echtg. van P. J. J. Jonker, ass. huisnouaing, van Langestraat 55, naar Amsterdam. E. Joséewoonijk, HA., z. b., van Uitenbosciistraat 01, naa: den Helder. M. van Leijen, N.H., huis houdster, van Uitenbosciistraat 91, naai Broek op Langendijk. C. Bijpost, geen, echtg. van J. Swaag, z. b., van Lmmastraat 99, naar Broek op Langendijk. W. Droog, N.H., z.b., en eentgenoote, van Westerweg 326, naar Heiloo. J. Huizing, N H., ass in de huish., van Grensstraat la, naar Am sterdam. I. G. C. Pater, R.K., winkeljuf frouw, van Oudegracht 155, naar Heiloo E. Haanraads—Ursem, R.K., z.b., van Dr Schaepmanstraat 10, naar Heiloo. J. Pe perkamp, R.K., dienstbode, van Noorderkade 7, naar den Helder. J. Th. Schipper, R.K., slagersknecht, van Nieuwpoortslaan 135, naar Hoogkarspel. C. Roos, G.K., meubelmaker, van le Tuindwarsstraat 15, naar Amsterdam. E. J. Bruijn, G.K., z. b., van Geest 17, naar Haarlem. M. Buijs, R.K., dienstbode, van Heilooërdijk 31, naar Heiloo. A. Bijkerk, R.K., kleerma ker, en echtg., v. Boomkampstraat 14, naar Amsterdam. A. G. J. Bijkerk, R.K., kleer maker, van Boomkampstraat 14, naar Haar lem. B. C. PoverSlijderink, R.K., van Baansingel 11b, naar Meppel. A Bakker, R.K., dienstbode, van Koningsweg 43, naar Harenkarspel. W. Klarenbeek, R K., los werkman, van St. Annastraat 23, naar Am sterdam. L. Bons, R.K., kappersbediende, van Langestraat 64, naar Den Helder. A Koning, R.K., dienstbode, van Nieuwstr. 13, naar Egmondbinnen. J. H. I. van Ginkel—Hartman, N.H., z.b., van Station straat 7, naar Dordrecht. C. G. van Ra- vesteijn, R.K., dienstbode, van Eikelenberg straat 58, naar Amsterdam. B. Görgen, R Kvan Nieuw:andersingel 70, naar Duitschland. R. M. Knap, N.H dienst bode, van Langestraat 58, naar Haarlem. St. Nicolaasfeest. Gistermiddag hield de commissie, welke gevormd is uit leden van S. D. A P., A. N. B., V. A. R. A. en S. D. V. C., afdeeling Bergen haar jaarlijks St. Nicolaasfeest in de Rustende Jager. Het aantal kinderen, dat officieel aan het feest deelnamen.bedroeg 110, terwijl de zaal geheel bezet was met belangstellende ouders en kindervrienden, terwijl ook een aantal jonge menschen aan wezig waren, die in hun schooljaren aan voorgaande St. Nicolaasfeesten hadden deel genomen. De voorzitter der commissie, de heer Mon- nier, dankte in zijn openingswoord de ouders en kindervrienden voor hun gtootè finan- cieele offers (ondanks den slechten tijd) om de commissie in de gelegenheid te stellen, dit St. Nicolaasfeest voor de kinderen te kunnen organiseeren. Men kan bewondering hebben voor de wijze waarop de commissie het feest organiseert, en zich de hulp kan verzekeren van vele rappe handen, die met volle toe wijding mee helpen, het feest een vlot ver loop te geven. Vertoond werden een vijftal kinderfilms, welke zeer goed in den smaak vielen. St. Nicolaas vergastte de kinderen op een tweetal verhaaltjes. In de pauze werden de kinderen onthaald op chocolade en snoep jes, terwijl St. Nicolaas aan het einde van den middag de kinderen ieder een pakket uit reikte met een toepasselijk woord De com missie kan dank zij de hulp van velen op een goed geslaagd kinderfeest terugzien. Volksliederenavond. Door de Berger schoolvereniging was voor j.1. Zaterdag een muziekavond inge richt, waarvoor twee jonge artisten waren uitgenoodigd, n 1. Harry van Oss, zanger (bariton) en Felix de Nobel, pianist. Dit tweetal wijdt zich sedert een aantal jaren aan de beoefening van het internationale volkslied. In tal van plaatsen traden zij op en overal verwierven zij het meest mogelijke succes Na eer welkomstgroet van het hoofd van voormelde school, den heer Beyneveld, nam de zanger het woord om in 't kort uit te leg gen, hoe volksliederen waren ontstaan en gaf als inleiding een liedje uit Jutland ten beste. Overigens bepaalde men zich dezen avond tot het uitvoeren van volksliederen uit Ne derland, Frankrijk Zwitserland, Jiddische liederen (Jiddisch is een taal, voornamelijk gesproken coor Oost-Joden, die over de geheele wereld verspreid zijn) uit Duitsch land en geestelijke en wereldlijke Neger- liederen. Het eerst kwamen de Hollandsche liederen aan de beurt: Oud Kerstlied, Daar waren twee koningskinderen, 'n Vlaamsch liedje, den Uil. 't Kwezelke. En hoe werden deze liederen en alle an deren voorgedragen? Beiden maakten van elk lied een waar kunststukje. De zanger heeft een mooi klin kend, uitmuntend geschoold orgaan en zijn voordiacht maakt den inhoud van het te zingen lied levend, 'h Lied, als bijv het Fran- sche ,Les trois Tanfbours", dat door de vele coupletten vervelend kan worden, houdt de aandacht geboeid door de manier, waar op het voorgedragen wordt. Van elk lied werd alvorens het gezon gen werd den inhoud verteld, en welke die inhoud ook was de verscheidenheid was zeer groot steeds was de zanger de echte kunstenaar. En de Nobel, voortreffelijk pianist als hij is, en die alle liederen een klavierbegeleiding dikwijls illustratief gaf, volgde den zanger op den voet, hield ten nauwste ver band met hem. Wat van Oss naar voren bracht de Nobel dichtte he. op het klavier na. En zoo werd dezen avond er een van 'n bizonder soort. Extra nummers bleven dan ook niet uit en met instemming van de aanwezigen he laas niet velen onderstreepte men door hartelijk applaus het dankwoord van den heer Beyneveld, waarin vermeld werd, dat spr. in staat was de jonge artisten een hout snede aan te bieden, vervaardigd door een der oudere scholieren. Besturen van kunstkringen en andere ver- eenigingen zij dit tweetal ten zeerste aanbe- volx en wat de artisten zelf betreft, wenschen wij hun bij hun aanstaand optreden in Lon den een volkomen succes toe. Witte Kruis. De afd. Heiloo van het Witte Kruis hield Vrijdagavond een matig bezochte ver gadering in de Rustende Jager. De voorzitter, de heer A. N. K. Hopman, opende op de gebruikelijke wijze, waarna be handeling van den beschrijvingsbrief op 10 Dec. a.s. Omtrent de vacature in het hoofd bestuur werd de afgevaardigde opgedragen Baron von Fridagh te Schoorl te steunen, omdat er door het bedanken van den heer Frese te Alkmaar een vacature in district Alkmaar is. Omtrent de vraag van Alkmaar over de kwestic-Wit-Oele Kruis en Witte Kruis, gaf ds. Bioemhoff in ernstige overwe ging om goed te luisteren wat er aan de orde is en in geen geval goed te keuren het teeke nen van een contract zonder de afdeelings- besturen te hooren. Hiertoe werd besloten. Het voorstel van het hoofdbestuur om 1000 als feestgave ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan, beschikbaar voor cursussen huishoudelijke ziekenverpleging, had aller in stemming. Zoo mogelijk zal men er gebruik van maken. Het amendement van Andijk hierop ingediend om niets nieuws aan te pakken als er nog veel is te doen voor tuber- culoseverpleging, had ook aller instemming. Besloten werd om hierover de afgevaardig den vrij mandaat te geven. Besloten is om niet te voldoen aan het verzoek van Haarlem om een bedrag voor een feestgave aan te bieden, omdat men het steeds weer jubileeren niet urgent acht. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren Hopman en v. Diepen. Bij de rondvraag vroeg men o.m. de tus- schenkomst van het bestuur voor de vervuil de beek aan het zuidelijk deel van den Hee- renweg. Het bestuur zal zijn aandacht hier aan schenken. Onze correspondent schrijft: In aansluiting op het bericht van Donder dag verzoekt men ons mededeeling van het volgende" Als gevolg vén de actie tegen de afgetre den bestuursleden der V.V.V., hetwelk o.m. geforceerd was door het optreden van eenige leden van V.V.V., hebben deze ex-bestuursle den ook gemeend te moeten bedanken voor een verder werkzaam aandeel in de straks voor de V.V.V. te spelen revue. Besloten is te spelen voor het Roode Kruis (50 pCt. der baten) en de Algemeene Armen (eveneens 50 pCt. der baten). De distributie van goedkoope groenten. De distributie van goedkoope groenten is een onderwerp, dat reeds langen tijd den handel bezighoudt. Verschillende malen zijn hierover al conferenties gehouden met den regeeringscommissaris of de crisisinstelling, welke deze distributie beheert. Het gaat echter nog lang niet naar den zin van den handel. Dat is weer gebleken op de vergadering van het bestuur van den Bond van kleinhan delaren in aardappelen, groenten en fruit, toen dit punt ter sprake kwam. Van ver schillende zijden werd er op gewezen, dat de distributie, ondanks alles, toch doorgaat, terwijl ook nog groenten ter distributie wor den ingekocht. Dit wordt door den handel een onhoudbare toestand geoordeeld, daar men er zeer veel schade door ondervindt. Vele groentenhan- delaars, die andere jaren steeds hun brood hebben kunnen verdienen met den handel, ge raken nu naar de werkverschaffing De dis tributie wordt, evenals de erkenningen voor den handel als een geduchte schadepost be schouwd. Daar komt bij, dat de besprekin gen van den handel met de betreffende cri sisinstellingen niet oe gewenschte resultaten opleveren, althans de molen draait daar bij zonder langzaam. Er werd rlog de aandacht op gevestigd, dat in Groningen groenten, voor de distribu tie bestemd, werden gekocht en wel uit de hand. Dat is dus gewone concurrentie aan den handel. Aan het dag. bestuur van den bond werd opgedragen, maatregelen te ne men te-en die kooplieden, die deze groenten voor de distributie inkoopen. Zij behooren volgens het bestuur niet in de rren der kooplieden thuis. Westfriesche Jeugdherbergstichting. Hier is in beginsel besloten tot oprich ting van de Westfriesche Jeugdherberg stichting. Het doel der stichting beoogt aan propaganda vóór de jeugdherberggedachte en jeugdherbergwerk; b. het zoo mogelijk exploiteeren van jeugdherbergen in West- friesland. Nog een kwestie-Evenhuis. Zooals men zich herinneren zal werd de Fransclie cursus te Medemblik met ingang van 1 Januari 1935 opgeheven in verband waarmede tevens een einde kwam aan de tijdelijke werkzaamheid van den heer Even huis als onderwijzer van dien cursus. De heer Evenhuis teekende daartegen protest aan bij het plaatselijk scheidsge recht. Volgens zijn meening had men hem per 1 Januari 1934 een vaste aanstelling als onderwijzer aan den Franschen cursus moeten zijn gegeven. Was deze opvatting juist, dan zou de heer Evenhuis per 1 Jan. als onderwijzer aan genoemden cursus zijn ontslagen wegens opheffing zijner betrek king en verkreeg hij daardoor het recht op wachtgeld. Het gemeentebestuur bestreed deze ppvatting en werd door 't plaatselijk scheidsgerecht in het gelijk gesteld. Daarna ging de heer E. van deze uitspraak in be roep bij den Centralen Raad van Beroep ie Utrecht, waar op 14 Nov. 1.1. de zaak in 't openbaar behandeld werd. De heer E. ver dedigde daar 'zelf zijn zaak, terwijl de bur gemeester als pleitbezorger der gemeente optrad. Gister, 5 Dec., deed de Centr. raad van Beroep uitspraak en stelde de gemeen te in het gelijk. Men verwarre deze zaak niet met die, be treffende het aan den heer E. verleende niet eervolle ontslag als hoofd der openba re U. L. O.-school. Deze aangelegenheid wacht nog op haar laatste beslissing n.1. die van de Kroon. Bij de verkiezing voor de Ned. herv. ge meente is (in de vacature-IJ. Blokker) als ouderling gekozen de heer P. Vierkant en als diaken de heer S. Akkerman. BUITEN AANMERKING GELATEN. Het gemeentebestuur van Egmondbinnen had een verzoek gericht tot den minister van onderwijs om toepassing van artikel 7, eerste lid der wet van 4 Aug. 1933 gewij zigd bij de wet van 29 Dec. 1934, in dien zin, dat bij de vaststelling van het bedrag der vergoeding, bedoeld in art. 101 der L agei-Onderwijswet 1920 over het jaar '36 de eenige openbare school alhier buiten aanmerking kon worden gelaten. Het betrekkelijk gering aantal kinderen (40) der O. L. school en de jaarlijks terug- keerende vrij hooge kosten voor het onder houd van deze school deden het gemiddeld bedrag van de kosten van instandhouding dier school zoodanig stijgen, dat dit rede lijkerwijs niet tot grondslag kon dienen voor de berekening van de vergoeding voor de bijzondere scholen. Over 1936 zou dit ver moedelijk respectievelijk worden 15 per leerling, terwijl de bijzondere scholen res pectievelijk 165 en 196 leerlingen tellen. Overigens is gebleken, dat de gemeente bij de vaststelling van de vergoeding van de kosten van instandhouding voor de bij zondere scholen met de redelijke behoeften dier scholen rekening zullen houden. De minister heeft de redelijkheid van dit verzoek ingezien en bepaald, dat over het bedrag der vergoeding, bedoeld in het eer ste lid van artikel 101 der L. O. wet 1920, de openbare lagerscholen alhier buiten aan- mekring zal worden gelaten. KERKVERKIEZING TE GRAFT. Tot notabel der N.-H. gemeente te Graft is heden gekozen de heer Jac Voogt. KALENDERS. De N.V. Hollndsche Spaarverzekering Maatschappij biedt haar kalender aan ondti het motto „De lichtende ster in donkeic dagen". De twee-maandelijksche bladen be vatten mooie foto's van stadsgezichten: Gouda, Hoorn, Franeker, Haarlem, Velsen en Amersfoort. De achterzijde der verschil lende bladen geeft nuttige wenken voor ver zekering en tarieven. Een mooie kalender, dien men gaarne in menige huiskamer zal hangen. De Nederladsche Spoorwegen geven een maand-wandkalender uit, welke in sprekend" kleuren is uitgevoerd en waarvan elk blad spreekt van de service en goede zorgen der N.S. voor personen en goederen. Het eerste blad van den kalender verdient bewaard te worden. Het bevat n.1. de voornaamste bepa lingen voor het reizigersvervoer, in een zeer gemakkelijk overzicht. De achterzijde van het blad geeft aan hoe en op welke voorwaarden de verzending van goederen plaats vindt. Van de Hollandsche sociëteit van Levens verzekeringen, opgericht in 1807, ontvingen we een maandkalender, die niet alleen een blad bevat voor de thans loopende maand December, maar bovendien nog voor alle maanden van 1937. De cijfers zijn zeer dui delijk, de algemeene christelijke feestdagen zijn aangegeven en er is ruimte voor notities ALKMAAR. GEBOREN: Nellij, d. van Nicolaas van Twuijver en Maria Wijkhuizen. Maria Cornelia Chris- tina, d. van Lambertus Kouwenberg en GeertruTda Kalkhovcn. Willem Godefri- dus Johannes, z. van Cornelis Bierman en Maria Bras. OVERLEDEN: Petrus Conneman, 84 jaar. Johanna Borst, 86 jaar. Simon Petrus Spijker, 52 jaar. Maartje Buik, wed. van Dirk Hoek, 75 jaar. KOEDIJK (November). Geboren: Elisabeth Geertruida, d. van Frans Hes en van Antonia Ros. Nicolaas. z. van Johannes Klanker en van Aaltje Heilig. Jacob, z. van Hendrik Boon en van Maartje Spruit. GetrouwdWillem IJfs en Sientie Gortworst. Johannes Zonneveld en Trijntje Margaretha Koning. Ovérleden: Trijntje Brouwer, 67 jaar, echtgenoote van Gerrit Meijer. Klaas Ruiter, 70 jaar, echtgenoot van Jantje van der Neer. Cornelis Bos, 49 jaar. HF VFF M Aft KT ALKMAAR, 9 Dec. 1935. Óp de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als vólgt: 96 Vette koeien 100—205, handel redelijk; '4 Graskalveren 20— 35; 36 Nuchtere kalveren (slacht) 6 16; 332 Vette varkeus (zware) 36—40 cent per K G. Handel stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 9 Dec. 1935. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blau we 2.602.80, eigenheimers 2.10— 2.30, poters 1.60—1.90; N.H. Eigen heimers 1.902.10, Friesche bintjes 1.80—2; Andijker bonte en blauwe 2 302.50; Drentsche zandaardapoe' i 1.90—2.30; Duinzandaardappelen 3.503.75. Alles per H.L. Aanvoer 262.600 K G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 9 Dec. 1935. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 534 Vette koeien, le kw 49—52 cent, 2e kw. 4248 cent, 3e kw. 32 —40 cent per K.G. slachtgew.; 51 Melk en kalfkoeien 160—190; 110 Vette kal veren le kw. 5460 cent, 2e kw. 48—54 cent en 3e kw. 42—46 cent per K.G. levend gewicht; 50 Nuchtere kalveren 49; 96 Schapen en lammeren, resp. 12—16 en 10—12; 466 Varkens, vleeschvarkens wegende van 90 tot 110 K.G. 4849 cent enkele boven noteering, zware varkens 47— 48 cent, vette varkens 4647 cent per K.G. slachtgew.; 15 Paarden 60—100. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Dec. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 2750 K.G. Aardappelen: eigenheimers 2.302.60, blauwe eigenheimers 2.70; 8600 K.G. Uien: gele nep 3.40, gek drie lingen 1 1.20, gele uien 2—2.10, grove 2.402.60; 2300 K.G. Peen 1.40—1.60; 4200 K.G. Roode kool 2.10—6.30; 6300 K.G. Gele kool 1.40- ƒ5.70; 3000 K.G. D. witte kool 13.60 en 11000 K.G. Ruige gele kool 0.60—2.40, alles per 100 K.G. en 1000 krop Andijvie 1. WARMENHUIZEN, 7 Nov. '35. Roode kool le s. 5.20—6.70, 2e s. 3.70- 7.30; Gele kool le s. 5.40—6.50, 2e s. 2.50—6; D. witte kool le s. 4.10— 4.50, 2e s. 3.604.30; Nep 3.50- 3.60; Drielingen 0.90—1; Uien 1.80 2.30; Grove uien 2.50. Aanvoer: 29300 K.G. Roode kool; 12000 K.G. Gele kool; 21600 K.G. D. witte kool; 525 K.G. Nep; 2450 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 7 Dec. 1935. 1100 K.G. Aardappelen: BI. Eigenheimers 2.60 en BI. Aardappelen 3; 10400 K.G. Uien: grove 2.202.60, uien 1.70— 2.30, drielingen 0.90—1.10, gele nep 3.30-/ 3.50; 3000 K.G. Peen 1.20- 1.40, kleine Peen 0.700.80; 1000 K.G. Kroten ƒ3.5; 43700 K.O. Roode kool 3.50—7.10, doorschot 2.50—6.50; 16500 K.G Gele kool 3.60—6.50, door schot 3.10—6.20; 59900 K.O. D. witte kool 1.79—4.80, doorschot 1 40 3.90, alles per 100 K.G. en Andijvie 66— 70 cent,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3