Rechtszaken i i '.i i TRAOISCH ONOEVAL OP EEN VISSCHERSVAARTUIG. Onderzoek door den Raad voor de Scheepvaart. Het tragisch ongeval, aan boord van het motoryisschersvaartuig „Twee Gebroeders'' HD. 25, waar op 12 November nabij Ter schelling de schipper en zijn zoon door de lier werden gegrepen, tengevolge waarvan de eerste gewond en de tweede gedood werd, heeft gistermiddag het onderwerp van onderzoek uitgemaakt door den Raad voor de Scheepvaart. Nog diep onder den indruk van het ge beurde verklaarde de als getuige gehoorde schipper B., die te Den Helder woonachtig is, dat het net was opgehaald, toen tenge volge van den wind de punten van de lange jas, die zijn zoon droeg, naar voren flap perden en door den winch gegrepen werden, waardoor het slachtoffer bekneld raakte en eenige malen werd rondgesleurd. Getuige, die het vreeselijk ongeval zag gebeuren, kwam zijn zoon te hulp en trachtte de jas van diens lichaam te scheuren, vergeefs even wel. Ook hij geraakte bekneld en werd ern stig gewond; zijn zoon boette dit ongeluk met zijn leven. De expert van de Scheepvaartinspectie te Den Helder, die als deskundige werd ge hoord, verklaarde dat het technisch onder zoek heeft uitgewezen dat de riem te kort is geweest. Ook het dragen van een lange jas is in de nabijheid van winches gevaarlijk. De inspecteur-generaal voor de Scheep vaart, de heer C. Fock, zeidie, dat uit dit on geval de leering valt te trekken dat, behalve het gevaar van te korte drijfriemen, welke men, zooals thans gebleken is, niet kan los gooien op het moment dat dit noodig is en het dragen van een lange jas in de nabijheid van een winch, het noodzakelijk moet worden geacht dat dergelijke winches van een rem worden voorzien. Uitspraak volgt later. VECHTPARTIJ IN HECK'S LUNCHROOM. N.S.B.er gewond. Op Zaterdagavond 25 Mei ontstond in Heck's lunchroom op het Rembrandtplein ee.i vechtpartij tusschen eenige gewone bezoekers en een vijftal leden der N.S.B. Bij deze ge legenheid werd een der N.S.B.-ers aan net hoofd gewond: in het politieposthuis in de Halvemaansteeg werd hij verbonden Voor den politierechter heeft zich de 27- jarige koopman J. S. wegens mishandeling te verantwoorden gehad: de zaak werd ver wezen naar de meervoudige kamer. Gisteren werd deze zaak voor de Vierde Kamer der rechtbank behandeld. Als eerste getuige werd de mishandelde, de woninginspecteur H. Wittkamp gehoord. Ik was met mijn mannen bij Heek. Het begin van de ruzie heb ik niet gezien, ik had me even verwijderd. Toen jk terugkwam, was de vechtpartij in vollefi gang. Ik herken ver dachte als den man, die me heeft aangeval len toen ik achteroverviel heb ik zijn gezicht gezien. De verdediger van verdachte, mr F. Pauwels, stelt getuige eenige vrag<m, waarop deze uitroept: Als U uw ooren beter hadt opengezet De verdediger: Ik protesteer tegen den toon van dezen getuige. Ik veracht U Hier interrumpeert de president, mr Thöne; op diens vragen antwoordt getuige, dat hij de bezoekers bii Heek niet uitgeschol den heeft voor „rotjood". Ik heb tegen mijn mannen gezegd, toen ze ons uitscholden voor moordenaars, laat ze kletsen. De verdediger: Kan getuige mij verklaren of hij opdracht had gekregen om aaar provo- cec-i end op te treden. Getuige: Dat is een idiote vraag. *t Was de eerste maal, dat ik bij Heek kwam. Ik kom uit principe al niet op plaatsen waar Joden zijn, om herrie te voorkomen. De verdediger: Is meneer luitenant van de W. A., van die Duitsche vereeniging, de N.S.B.? Getuige's antwoord is onverstaanbaar De verdachte verklaart zeer nadrukkelijk, dat getuige en de zijnen met schelden zijn be gonnen. Toen heb ik hem met de vlakke hand in het gezicht geslagen, niet met een voor werp. Maar 't was een algemeene vechtpartij. ben volgende getuige heeft gezien, dat ver-, dachte geslagen heeft. Hij weet echter niet of dit al of niet met een voorwerp geschiedde. Hij heeft ook gezien, dat de politie met den gummistok heeft geslagen. Een agent van politie verklaart, dat aan weerskanten klappen zijn gevallen, de vecht partij was algemeen. Het O.M., waargenomen door mr de Blé- curt, eischt tegen verdachte 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. In zijn pleidooi betoogt de verdediger mr. F Pauwels, dat deze vechtpartij een politieke rel is, die haar oorzaak vindt in spec kringen der N.S.B., waar in navolging van Duitsch- land een anti-semietische strooming heerscht; hierdoor wordt de geestelijke vrijheid aange rand, een Nederlandsche traditie, welke we tegen eiken prijs wenschen te handhaven Een wetsontwerp ligt thans gereed tegen ce W. A„ een organisatie der N.S.B.die erop i tgaat om te provoceeren en het is algemeen kend, dat getuige Wittkamp luitenant va.i tle W. A. is. Het is volstrekt niet bewezen, dat verdachte den slag, waardoor Wittkamp ge wond werd, heeft toegebracht bij deze vecht partij ontstaan na een scheldpartij. Intus- schen komen deze vechtpartijtjes thans veel sporadischer voor. PI. dringt aan op vrij- praak, subs. een lagere boete. Vonnis 20 December. Kantongerecht te Alkmaar. Zitting van 6 December. De fiets had niet veel te vertellen. De oude molenaar A. Leegwater uit Koe dijk bevond zich in den avond van 20 Oc- tober op een driewieldefiets te Alkmaar nog heel bij de Nieuwpoortslaan en kwam toen bij het oversteken van den Straatweg, in Krachtige aanrijding met een auto, bestuurd door den heer C. J. v. d. Lucht uit Texel. Natuurlijk kwam de driewieler er niet al te best af en hét was nog heel gelukkig, dat de gebrekkige berijder nog heelhuids het avon tuur beleefde. Waar echter de aanrijding werd geweten aan een verkeersverzuim van den molenaar, moest hij tot overmaat van ramp ook nog terecht staan. Waar echter beide partijen de schuld zoo ver mogelijk van zich af schoven, kon de ambtenaar het met het voorhanden zijnde getuigen-materiaal niet naar genoegen red den en zal de zaak de volgende week met nieuwen moed en nieuwe getuigen worden vervolgd. Hij ventte wel eens met de kindertjes van Flora. Volgens brigadier de Koekoek ventte de bollenteler Arie A. uit Limmen zoo nu en dan met bloemen en die toelichting was den ambtenaar voldoende om Arie bij zijn kraag te pakken en 25 boete of 20 dagen te eischen wegens overtreding van het teelt verbod. De kantonrechter achtte dit eerste Sinterklaascadeautje echter wat al te peperig en legde 10 boete of 6 dagen op. Levende pieren, maar geen levende aas-vischjes. De heeren Corn. P. en A. B. te Uitgeest, die van vischstroopen niet bepaald bang zijn, waren door den rijksveldwachter Tilstra ge snapt wegens het z.g. snoeken met levende aas-vischjes. Zij hadden getracht Tilstra zand in Je oogen te strooien, door te beweren, dat ze doodschuldig met levende wormen hadden gevischt. Maar de vlieger ging niet op en de bemoeiing van Tilstra had het resultaat, dat beide heeren tot een behoorlijk kwantum boete of hechtenis werden veroordeeld. Het plan is nu om in hooger beroep te gaan, wat echter wel niets uit zal halen. Hij speelde de deugdzame rol. De rijksveldwachter Tilstra was ook zoo gelukkig op hèeterdaad ter zake het visschen met de verboden aalreep zekere heer H. A. bij de kladden te krijgen. Tilstra voer in het donker met zijn politiesloeip tegen het fregat van A. aan en deze heer schrok zoo hevig, dat hij zijn aalfeep uit zijn handen liet vallen. Hij deed toen of zijn neus bloedde en ver telde aan Tilstra als een actueel nieuwtje, dat er in Uitgeest veel gestroopt werd. Dit werd volkomen beaamd met de toevoeging, dat mijnheer A. wel het ijverigste lid was van het stroopers-gilde. De kantonrechter wilde zulks wel aannemen en veroordeelde hem dan ook tot 8 boete of 6 dagen met verbeurdverklaring van het hoektuig. Zijn alibi hielp ook al niet. De heer Albert Zw. Cz. te Egmond, die bekend staat als een hartstochtelijke strooper, was op 9 October in de duinen van jhr. Six door den jachtopziener Daan Koelewiin betrapt en stond nu voor dit feit terecht. Hij beweerde echter bij hoog en laag, dat hij op 9 October het kantongerecht te Alkmaar had bezocht en daar met den heer de. Vries en ook met mr. Tack persoonlijk had gesproken over een rijwielbekeuring, door hem dien dag opgeloopen. Dit verhaal klopt niet geheel, want mr. Tack had op genoemden datum te Hoorn een groote zitting meegemaakt, maar de heer de Vries erkende, dat Ap inderdaad dien dag op de griffie was geweest. Maar dit alibi mocht echter toch niet baten. Want nu het feit toch gebeurd was in October (ja 10 October, zei Albert met zelfvoldoening) was hij er evengoed bij. Jachtopziener Koelewijn verklaarde nog, dat de stroopers hoofdzakelijk moeilijkheden maken en in verzet komen, om de jachtop zieners naar de rechtbank en uit het jacht veld te lokken, dan kunnen zij ongehinderd hun slag slaan. Maar Albert is echt voornemens het stroopen op te geven, hij wil gaan trouwen en zich te Amsterdam vestigen, waar niet anders dan dakhazen te stroopen zijn. De kantonrechter wilde het alsnu nog eens probeeren met dezen futuristische bekeerling en veroordeelde hem tot 8 boete of 10 dagen, wat wel een belangrijke reductie was op de f 20 boete door de ambtenaar ge vorderd. Waar echter Albert direct ook nog moest terecht staan ter zake het loopen over ver boden duingrond in de duinen van jhr. Six had hij de loopende zaken nog niet geheel afgehandeld en werd hij voor dit feit ver oordeeld tot 3 boete of 3 dagen. Het ex cuus van Albert, dat hij aardappeden had ge rooid op het door zijn vader gepachte per ceel duingrond mocht niet baten, aangezien hem als bekend strooper den toegang tot de duinen ook in dit geval verboden was. Daar kon nog geen eind aan gemaakt werden. Een der chauffeurs van de autobus dienst Alkmaar—Bergen was op 26 Oc tober in de bocht bij de winderigen hoek te Bergen zoon beetje met zijn bus in de knel geraakt en zou toen de oorzaak zijn ge weest, dat een wielrijder uit Oudorp, Jan Zeeman, niet dan met groote moeite zich door het verkeer had kunnen wringen en genoodzaakt was geweest om af te stappen, wilde hij aanrijding voorkomen. De chauf feur, S. T., heden te dier zake terecht staande, gaf 'n andere hem metr gunstige voorstelling vat zaken en had mr. Wynne en twee ge tuigen décharge meegebracht om die op vatting ingang te doen vinden. Waar echter alsnog geen oplossing kon worden ver kregen, zal a.s. week de zaak worden hervat met het hooren van nog meer andere ge tuigen. Een mysterieuse auto-geschiedenis. In den avond van 27 Juni zou de tuinder Jac. O. te Schoorl hebben gereden onverlichte auto en daarbij zoo onver schillig hebben gereden, dat de arbeider Jan Beeldman, die met een dame en 'n hond hem tegenkwam, vlug op zijde had moeten sprin gen, om niet geraakt te wordlen. Zijn hond was nog eenigszins getroffen, maar niet ge wond. De tuinder beweerde niet in de auto te hebben gezeten, maar liet zich niet uit, wie de bestuurder dan wel zou geweest zijn. Ge tuige Beeldman beweerde dat het de bedoe ling was geweest om zijn hond. die nog wel eens verdacht wordt, achter de konijnen van verdachte te jagen, om zelfs te helpen Ver dachte had zich wel eens in dien minder vriendelijken geest uitgelaten. Tenslotte werd de tuinder wegens bewijs- gebrek vrijgesproken, doch de ambtenaar zal toch trachten uit te visschen, wie de bestuur der wel is en dan zal de verdachte van heden tot getuige worden gepromoveerd. Hij nam het niet zoo nauw met de grenzen van zijn jachtgebied. De landbouwer Dirk M. te Wartnenhui- zen, in het bezit van een jachtgeweer met akte, was op 22 October op de hazenjacht gegaan te Winkel en had nu heelemaal niet gemerkt, dat hij zich bevond op een weiland, waar anderen dan hij jacht- rechten op hadden, welke dwaling hem he den door het opleggen van 3 boete of 2 dagen duidelijk werd gemaakt. Hij gaf ze niet de ruimte. Een chauffeur uit Witringen, Gerrit H., was op 4 October van meening, dat de rij weg alléén van hem was en gaf te Schagen aan 'n andere wagen, bestuurd door zekere heer G. Slikker zoo bitter weinig ruimte tot passeeren dat een lichte aanrijding niet kon uitblijven. Vonnis 4 boete of 2 dagen. Een verkeerszondaar Niet zoo goedkoop zal de vrachtrijder Jan v. d. M. uit Katwijk aan Zee er ver moedelijk afkomen! Deze woesteling gaf zich op 14 October op den Kanaaldijk over aan het verderfelijke verkeer snijden met ge volg dat de tegenligger, bestuurd door den heer Corn. Nierop, een veehouder te Zijipe, met kracht werd aangereden en in de sloot terecht kwam. Db ambtenaar sprak terecht zijn verontwaardiging uit over der gelijke onbeschaafde verkeersmanieren en 'requireerde 210 boete of 30 dagen. Uitspraak a.s. week. 'n Driedubbele zondaar. De fourageur Piet P. te Zijpe had gereden met gedoofd achterlicht en zijn fout nog ver zwaard door geen gevolg te geven aan het stopbevel van den rijksveldwachter v. d. Meulen. Hij werd dan ook tweemaal onder het mes genomen en veroordeeld tot 2 straf fen 3 en 2 boete of 3 dagen hechtenis. De meester zelf bestraft. De onderwijzer Herm. P. te Heiloo, die in den avond van 25 Oct. zonder licht fietste werd heden gecorrigeerd met 1 boete of 1 dag hechtenis. Hij zette de bloemetjes al bij voor baat buiten. Een 66-jarige koopman Pieter O. te Alk maar, liefhebber van een hartig slokje, had op 7 Oct., den vooravond van het Ontzefeest, ai zoodanig aan Bachus geofferd, dat aan- houding en proces-verbaal niet kon uitblij ven. De oude pimpelaar gaf heden de schuld aan de feeststemming die reeds in hem bruischte en werd veroordeeld tot 6 boete of 4 dagen hechtenis. Het meet maar tegen loopen. De autohersteller Anth. L. te Zijpe, die even zijn wagea probeerde^ werd juist ge snapt zonder nummerbewji, 2 boete of 1 dag hechtenis. Zijn richting niet geannonceerd. De chauffeur Engelber y. B. te Alkmaar, die toch beter moest weten als vakman, ver zuimde bij het richting veranderen op zijn rijwiel, daarvan behoorlijk aanwijzing te geven, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. De man met de dubbelganger. De 20-jarige Jan Adr. Z. te Beemster schijnt hevig te sukkelen met een dubbelgan ger. Reeds verscheen hij in verband met aeze vreemde plaag voor de politierechter, thans verscheen hij voor den kantonrechter omdat hij zonder licht had gefietst. Ook hier kwam de dubbelganger, een student uit Purmerend weer op de proppen en waar bei de zaken met dubbelgangers met elkaar in verband stonden, zal eerst eens worden afge wacht, wat zich op 9 Dec. voor den kanton rechter zal afspelen. Achterilluminatie en nummerbord niet in orde. De chauffeur Joh. T. te Alkmaar liep in de fuik omdat zijn achterlicht en nummer ontbraken en werd gctracteerd op 2 straffen 1 X 2 of 1 X 2 dagen en 1 X 1 boete of 1 X 1 dag hechtenis. De papieren absent. De vrachtautochauffeur Th. B. uit Wijde- nes kon op 2 Nov. te Alkmaar niet het ver- eischte inschrijvingsbiljet toonen. 2 boete of 1 dag hechtenis. Rechts graf voor. De 18-jarige tuinder M. v. d. M. te Broek die deze gulden Motor- en Rijwielwetregel verzuimde werd voor de keus gesteld; 3 boete of 2 dagen hechtenis. De tijd van den vrijen handel is vervlogen. Een nijver jong handelsman, Herman Pr. uit Alkmaar, had St. Pancras uitgekozen als terrein van zijn operaties, maar zag zich weldra verrijkt met een bonnetje wegens venten zonder vergunning, 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtredingen van de motor- en rijwiel- wet: J. P. de K. te Purmerend 2 en 1 boete of 2 x 1 week tuchtschool. C. Z. te Hei loo 1 boete of 1 dag hechtenis. H. Th. P Amsterdam, F. J. M te Hilversum, A. P S. te Amsterdam, J. G. te Hillegom, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. S. te Rot terdam, H. F. K. te Wieringerwaard, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. F. v. d. P. Haarlem, L. P. te Alkmaar, W. H. W. te Sassenheim, ieder 3 boete of 3 dagen hech tenis. C. K. te Heiloo 4 boete of 2 dagen hechtenis F. G. te Castricum, C. M. te Bak kum, C. R. te Noordscharwoude, P. G. te Haarlem, S. de M. te Uitgeest, ieder 4 boe- of 4 dagen hechtenis. N. B. te Velsen, F. M. te Hilversum, J. D. B. te Den Helder, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. E. J. A. O. te Schiedam, 5 boete of 5 dagen hech tenis. H. S. te Hoorn 4 en 2 boete of 2 en I dag hechtenis. J. de R. te Haarlemmer meer. N. B. te Haarlemmermeer, G. W. B te Zaandam, H. J. C. te Haarlemmermeer, G te Amsterdam, ieder 6 boete of 4 da- M. RadiopcoQcanttna Dinsdag 10 December. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz) 8.— Gr.pl. 9Ensemble Jonny Kroon. 10.Morgenwijding. Gewijde muziek. 10.30 Verv. van 9.11.Kookpr. 11.30 Orgel en zang. 12.30 Renova-kwintet. 1.30 Omroeporkest en solist. 3.Knip cursus. 4.Piano-recital, 4.30 Kin derkoorzang. 5.— Voor kleine kinde ren. 5.30 VPRO. 3ijbelvertellingen 6.Gr.pl. 6.30 RVU. Causerie. 7 Voor de kinderen. 7.05 Gr.pl. 7 30 Engelsche '.es. 8.Ber. 8.10 Rud. Neïson's Revue. 8.40 Omroep orkest mmv. soliste. 9.— Hoorspel. 10.— Royal Ladies Choir. 10.30 Verslag schaakmatch. 10.35 Gr pl. 11.—Ber. en gr.pl. 11.1512. Dansmuziek. HILVERSUM, 1875 M. (K.R.O.- uitz.) 8.Gr.pl. 815—9.30 Hoogmis. 10.— Gr.pl. 11.30—12. Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. en schlagermuziek. 2.Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.Gr.pl. en orkestconcert. 6.40 Lezingen. 7.35 Gr.pl. 8.— Ber. en causerie. 8.15 Symph.-concert. (8.50 Causerie). 9.35 De KRO-Trojbadours. 10.15 Causerie. 10.20 Gr.pl. 10 30 Ber. 1035 Populair concert. 11.30 12 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 11.50 Orgelspel. 12.10 Gr.pl. 12.35 De Karl Caylus Players. 1.20 —2.20 Het BBC-Schotsche orkest mmv. solist. 3.153.55 Gr.pl. 4.20 Causerie. 4.40 Alt en strijkkwartet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Ber. 6.50 Schüzconcert. ..15 Fransche les. 7.50 Lezing. 8.20 1'iano-recital. 8 35 Hoorspel. 9.50 Ber. 10.20 Voordr. 10.40 BBC-Theater-orkest. r.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7 20 en 8 20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5 50 Concert. 11.20 Letpz. Symph.-orkest 1.35 Gr pl. 3.30 Zang" en piano. 4 20 Omroepkleinorkest. 6.50 Piano-reci tal 7 30 Kwintetconcert. 8.20 Om roepkoor. 10.20—11.20 Orkestcon- eert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn I: Hilversum I. Lijn 2: Hilversum II. Lijn 3: Brussel VI. 8.05—9 20, Keulen 9.20—11.20, Kalundborg 1120—12.20, Brussel VI. 12.20— 14.20, Kalundborg 14.20—15 20, D.sender 15.20—16.20, Keulen 16.2017.20, Brussel VI. 17.20— 18.50, Beromünster 18.501930, Weenen 19.30—20.50, Straatsburg 20.50-24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8 058.50, Normandië 8.50—10.05, Dsender 10.05—10.35, Lond. Reg. 10.35— 12.10, Droitwich 12.10—14.25, Lond. Reg. 14.25—17.35, Droit- widt 17.35—18.20, Frankfurt 18.20 —18.50, Lond. Reg. 18.50-20.20, Droitwich 20.2020.35, Lond. Reg. 20.35-24.—. °°f nu- Q gen hechtenis. H. B. te Avenhorn, 6 boete of 6 dagen hechtenis. F. J. R. te Overveen 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. H. v. R. te Nijkerk, J. H. L. v. d. S. te Limmen, P. op den K. te Haarlem, J. B. te Blaricum, J. S. te Haren karspel, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. J. B. M. v. d. S. te Aardenhout 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverordenin gen: H. v. d. W. te Beverwijk, A. B. te Arn hem, J. N. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van art. 314 van het wetboek van strafrecht: H. B. te Amsterdam 8 boe te of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 453 van het wet boek van strafrecht (openbare dronken schap): J. K. te Heerhugowaard, J. V. te Breda, K. E. te Zutfen, J. O. te Midden- Beemster, ieder 6 boete of 6 dagen hechte nis. Overtredingen van de jachtwet: A. K. Czn te Egmond aan Zee 15 boete of 10 dagen hechtenis. J. T., F. D. en H. J. F. allen te Haarlem, ieder 20 boete of 10 dagen hech tenis. Overtredingen van de visscherijwetB. C. A. te Amsterdam, S. R. te Amsterdam, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. G. K. te Am sterdam 3 en 1 boete of 2 en 1 dag hech tenis. J. v. d. V. te Zaandam 4 bode of 2 dagen hechtenis. K. V. te Amsterdam 2 x 3 boete of 2 x 3 dagen hechtenis. D. M. te Zaandam, G. v. d. V. te Zaandam, J. B. te Zaandam, ieder 6 boete of 3 dagen hech tenis. Overtredingen van de ijkwet: J. B. te St Pancras, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. C. v. d. P. te Winkel 10 x J 0.50 boete of 10 x 1 dag hechtenis, met verbeurdverklaring van de in beslag geno men gewichten. Overtreding van het crisistuinbouwbe- sluit: P. B. te de Rijp 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van het reglement vervoer der spoorwegen: J. K. M. M. te Rotterdam 8 boete of 8 dagen hechtenis. J. v. d. W. te Groningen 10 boete of 8 dagen hechtenis. LAWIJ^ERAMP IN NOORD-RUSLAND. Twee huizen ingestort. Acht-en- tachtig dooden,, 44 gewonden. In de stad Kirowsk (vroeger Moermansk geheeten) op het schier eiland Kola in Noord-Rusland zijn twee huizen van twee verdie pingen volkomen weggeveegd door sneeuwlawines, die neerstortten van den berg Joekspoer, die in de on middellijke nabijheid der stad ligt Een derde huis werd ernstig bescha digd. De ramp eischte 88 dooden, terwijl 44 menschen gewond wer den. Naar het agentschap „Tass" meldt, wer den 85 der slachtoffers op slag gedood Drie menschen bezweken later aan hun verwondin gen. Tweeduizend arbeiders werkten aan de verging der bedelvenen. De regeering heeft een commissie tot onderzoek van de oorzaak der ramp ingesteld en een bedrag van 300.000 roebels beschikbaar gesteld voor de nagelaten betrekkingen der slachtoffers OENERAAL VIRGIN TE HAMBURO. „Situatie niet zoo ongunstig voor de Abessiniërs". Aan boord van het s.s. „Usssakuma" is de Zwecdsche generaal Eric Virgin uit Abes- inië te Hamburg aangekomen. Hij heeft tegenover een vertegenwoordiger van het D.N.B. zijn meening te kennen gc- 5even over de kansen van den oorlog in ibessinië Volgens hent kunnen de Abessi niërs verhinderen, dat de Italiaansche troe pen nieuwe belangrijke vorderingen maken vóór de regentijd een aanvang neemt. Dit is een punt van groot belang. Van oneenigheid tusschen de Abessiniërs is geen sprake, aldus Virgin. De voornaamste stamhoofden zijn onwankelbaar trouw aan den keizer. Virgin achtte den toestand geenszins wan hopig voor de Abessiniërs, zelfs indien het den Italianen gelukken zou den spoorweg Addis Abeba—Dzjiboeti te onderbreken. De vaak opduikende geruchten, als zouden de Abessiniërs troepen met voedingsmoeilijk- heden te kampen hebben, zijn overdrevtn Tenslotte meende de Zweedsche generaal dat de Abessiniërs ook tegen feller offende- ven hunner vijanden zijn opgewassen. AUTOBUS DOOR LOCOMOTIEF GEOREPEN. Tusschen Schneidemeuhl en Firchau In Duitschland is een autobus door een locomo tief gegrepen en tachtig meter meegesleurd Vier inzittenden van de bus werden gedood, acht zwaar en de overige licht gewond. SCOTTLAND YARD TEOEN NARCOTICA-SMOKKELAARS. Blijkens informaties van de haven-autori teiten te Dover en Folkestone en uit eigen aanwijzingen heeft de Engelsche Scotland Yard een felle campagne geopend tegen de smokkelaars van narcotische stoffen, die den laatsten tijd te Londen en wel voorna melijk in het West End, aan het werk zijn. Het schijnt, dat binnen enkele dagen ver scheidene arrestaties te wachten zijn. NIEUW-ORIEKENLAND. Het vefrzet van Kondylis. De vroegere Grieksche minister-president Kondylis heeft verklaard, dat zijn partij niet zol verschijnen, indien de nationale vergade ring bijeen wordt geroepen. Tevens dringt hij er op aan, dat de vergadering onverwijld zal worden ontbonden en dat verkiezingen zullen worden gehouden volgens het stelsel der evenredige vertegewoordiging. RICKETT TERUG NAAR LONDEN? De geheimzinnige onderhandelaar over de Abessinische petroleumcon- cessiès, Rickett, die in den loop van de afgeloopen week te Rome is aan gekomen, zou vandaar zijn reis voortzetten naar Abessinië of naar Bagdad. Naar verluidt, is Rickett gisteren met zijn privé-vlicgtuig uit Rome vertrokken, echter niet naar Abessinië of Bagdad, doch om naar Londeif terug te keeren. Hij weiger de echter elke mededeeling. ANTI-FASCISTISCHE PROPAOANDA- Door kinder-ballons. De anti-fascistische organisatie van Ita liaansche emigranten, „Giustizia o Liberta", de haar meeste leden in Frankrijk heeft, doch ook in Italië zelf illegale vertakkingen schijnt te hebben, maakt de laatste welen een druk gebruik van de kinder-speelgoed- balonnen, waarmee ze groote hoeveelheden anti-oorlogspropaganda-materiaal over de Italiaansche grens stuurt. Naar verluidt zijn meer dan duizend ballonnen met 50.000 op zeer dun papier gedrukte pamfletten in ver schillende deelen van Liguria en Piemont neergekomen. In sommige dorpen hebben soldaten en leden der fascistische militie de velden afgezocht om de pamfletten te verza melen en zijn bij de bewoners huiszoekingen verricht om te voorkomen, dat d*1 pamfletten verborgen worden. Verscheidene ballons hebben afstanden van minstens 150 K.M. afgelegd. Men vermoedt dat zij op Fransch gebied "'orden opgelaten, doch er bestaat ook verdenking, dat lede" van een der illegale groenen op Italiaanse" gebied des nachts de ballons oplaten. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 6 December 1935. 4 20 Krettly-orkest, 5.b3 Kamermu ziek. 9.05 Gevar. progr. 10.10— 12 35 Oratorium-concert en dans muziek. 12 20Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50 1 50—2 20 Gr.pl. 5.20 Salonorkest. 6 35 en 7.35 Gr.pl 8.20 Oevar. progr. 10.3011.20 Gr.pl. 484 M.; 1220 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1 50 —2 20 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest. 5.50 Gr.pl. 6.50 Zang en piano. 8 20 Pierné-concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.20 Rijkspartiidae der Vrij heid. 9.20 Ber. 9.50 Piano-recital. 10.05 Weerber. 10 20—11.20 Ka. mermuziek.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6