£uchtoaact Pcavüiciaat Tlieums £cutdw üaatste éericfiten Jiheepstiiduiqen noodlanding engelsch sportvliegtuig. BEVERWIJK WIERINGEN LANGENDIJK URSEM DE RIJP KOEDIJK de langendijker groente nvehingen. Stad en Omgevi^ Zweedsche houtboot bij Castricum ges* ond Hei s.s. „Diana" tijdens den mist uit de koers getoopen, en recht op hei strand gevaren. Hedenmiddag te half drie is het schip weer vlot gekomen. ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN CRILLY AIRWAYS EN K.L.M. De verkoop van rier F 12 toe stellen zal waarschijnlijk door gaan. Sedert eenigen tijd zijn tusschen de K.L.M. en de nieuwe Engelsche luchtvaartmaat schappij Crilly Airways te Londen, onder handelingen gaande over den verkoop van vier machines der KLM., F 12 toestellen, die vroeger op de Indië-route hebben gevlo gen en thans op Europeesche lijnen dienst doen. De onderhandelingen hebben een gunstig verloop gehad zoodat aangenomen mag wor den dat, de aankoop zal doorgaan De Crilly- maatschappij is van plan de machines te ge bruiken voor een nieuw te openen luchtlijn tusschen Londen, Lissabon en Madrid. Zondagmiddag heeft een Engelsch sportvliegtuig bestuur door mr. Ed- ward Walker Sykes uit Londen, dat de Hamburg was opgestegen en op weg was naar Schiphol, tengevolge van een sneeuwbui een noodlanding gemaakt op een tarweveld te de Krim. Doordat het toestel daarbij in een sloot terecht kwam, sloeg het over den kop. De beide inzittenden behalve mr. Sykes bevond zich de Enge'sch officier Hughes in de machine zagen kans dcor een raam- pje naar buiten te klimmen. Alleen de bestuurder kreeg verwondingen aan het hoofd. De propellers van het tweemo- torige toestel braken af, terwijl de neus van de machines werd beschadigd. De inzittenden zijn per trein naar Amster dam doorgereisr. Vandaag zal de ma chine worden gedemonteerd^ L Aan de Beverwij ksche bloemmenmarkt werden heden de eerste getrokken roode tulpen van de Srt. Scarlet-duc aangevoerd. Aanbestedingen Zuiderzee werken. Aanbesteed ral worden het onderhoud van den Afsluitdijk van de Zuiderzee tusschen Wie- ringen en de Friesche kust nabij Zurich, met bijbehoorend hoofd, aansluitende terreinen en havendammen te Kornwerderzand, Breezand en Den Oever, van de aanwezige Rijksgebouwen en van het aanwezige gedeelte van Rijksweg nr. 9 met bijkomende werkzaamheden. De raming bedraagt 155.000. Verder wordt aanbesteed het onderhoud ge durende 1936 van den Wieringermeerdijk met toebehooren en den dijk rond den proefpolder bij Andijk, met toebehooren, tezamen geraamd op 10.450. Stremming scheepvaart. De pontonbrug over het Noord-Hollandsch kanaal bij de Kooij zal wegens de uitvoering van werkzaamheden van 11 December a.s. te 22 uur, tot 12 December 1935 te 10 uur, of zooveel langer of korter als noodig zal blijken, voor het verkeer te land zijn afgesloten. Ge- d ende dien tijd zal in den overtocht van personen en rijwielen worden voorzien door een roeiboot bij genoemde brug. Vergadering plaatselijke raad en N. V. V. De Plaatselijke Raad van S. D. A. P. en N. V. V. vergaderde dezer dagen. De heer Frielink, secretaris, moest aftre den en was niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer R. Rijkeboer. Tot gedelegeerde in het bestuur van de A. J. C. werd aangewezen mej Frie link—Nalis. Als spreker heeft men voor de Kerstverg. beslag weten te leggen op den heer ds. Van der Heide, soc.-dem. Tweede Kamerlid. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van de stichting van een eigen gebouw aan den Langendijk. In de sa menstelling van deze commissie werd een kleine wijziging aangebracht. Binnen een maand zal door deze commissie rapport worden uitgebracht van de resultaten van het onderzoek. St. Nicdaas-attractie. Het slot van de St. Nicolaas-attractie van de Langendijker Winkeliersvereniging was een knal-avond in de zaal van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. Aan dezen avond was nog een extra attractie verbon den, behalve de groote toewijzing van de vele beschikbaar gestelde prijzen. De zaal was tot de uiterste hoeken gevuld Een muziekgezelschapje zorgde voor mu zikale afwisseling. De heer Joc. Prijs, voorzitter, opende deze bijeenkomst met woorden van welkom. Spr. constateerde, dat de attractie wel de belangstelling heeft van de Langendijkers. De weg naar dezen slotavond is niet over rozen gegaan. Maar toch is het gelukt, de attractie verwezenlijkt te zien. De eendracht onder de Langendijker winkeliers stemt zeer verheugend. Een enkele winkelier echter uit gezonderd, die om principieele redenen niet met de attractie wilde meedoen, doch wei met de Mica. Ra, ra, hoe kan dat? vroeg spr. zich af. Een bijzonder woord van hulde werd gebracht aan den heer D. Zeeman voor zijn vele bemoeiingen. Allen werd dank gebracht voor de medewerking. Daarna werd onder politietoezicht een begin gemaakt met de toewijzing der cadeaux, hetgeen in een zeer gezellige stem ming geschiedde. Velen werden verrast met een geschenk. Aardige combinaties waren er soms bij, welke de vroolijke stemming er nog eens terdege in brachten. De heer P. Kist, die de prijzen overhan digde, droeg op even verdienstelijke wijze het Bonnenlied voor, waarvan het refrein door de aanwezigen werd meegezongen. Het was een waardig slot van deze attrac tie van de Langendijker Winkeliersvereeni ging. Een rijwiel werd tenslotte toegewezen aan den heer A. Timmerman te Oudkarspel. St.-Nicolaas op de school. Donderdagmiddag arriveerde St.-Nicolaas met lijn knecht in de openbare lagere school alhier. De leerlingen van de beide lokalen wa ren voor deze gelegenheid ondergebracht in één lokaal, terwijl tevens gelegenheid was ge maakt voor de ouders om dezen heerlijken middag te kunnen bijwonen. Per auto arriveer de de lang verwachte. Onder het zingen van St.-Nicolaasliedjes werd hij ontvangen, en deed aan de kinderen verhalen over zijn reis uit Spanje. Zwarte Piet strooide moppen en daarna werden aan de kinderen geschenken uitgereikt. Toen de groote mand met speel goed, door Zwarte Piet in het lokaal gebracht werd, steeg een hoera op, waarbij hooren en zie verging. Op alle gezichten stond te lezen: vol verwachting klopt ons hart. Het was voor de kinderen een overgelukkige dag. Het onderwijzend personeel komt een woord van lof en hartelijken dank toe voor het Voorbereiden van dit feestje, dat door de ouders op hoogen prijs wordt gesteld. In de dezer dagen gehouden vergade ring van de afd. de Rijp „Het Witte Kruis", is de heer S. SchermëVhorn ge kozen tot bestuurslid in de vacature dr. Jebbink. Ingekomen personen A. Koning, van Schoorl. A. Lugtigheid. van Sassenheim. M. M. J C. Klos, van Broek op Langendijk. A. Bakker, van Bergen (N.-H.) T. Hillen, van Noord- scharwoude. W. N. Commandeur. Vertrokken personen. D. C. Kramer, naar Haarlem. W. Hoo- geboom, naar Schoorl. A. Smit en echt- genoote. naar Alkmaar. T. M. Koning, naar Zaandam. Dat er op het oogenblik al gele kool wordt verkocht voor 8 en roode reeds voor 7 is verhandeld, terwijl Deensche witte al 5 opbracht, typeert den toestand, welke momenteel aan de Langendijker groentenvei- lingen heerscht. Er komt zoo weinig eerste soort goed, dat de vraag het aanbod over treft en er nu, vóór Nieuwjaar nog wel, al zulke hooge prijzen worden besteed. Dit is een ongezonde toestand, want maar zeer wei- nog kan tegen deze prijzen worden verkocht. De oorzaken zijn zeer gering en van die ge ringe voorraden is het grootste deel nog tweede kwaliteit waar. De aanvoer van aardappelen was weer niet groot. De prijzen zijn zoo laag, dat de meeste tuinders, die ze hebben ingekuild, be tere tijden afwachten. Veel wordt uit de hand verkocht en aldus administratief geveild. Blauwe Eigenheimers brachten niet r.eer op dan 2.40 tot 2.70 (een enkel partijtj 2.90), Eigenheimers (blanke) 2.30. Voor Friso werd 1.70 tot 1.80 besteed en voor Bevelanders 1.90 tot 2.10. Voor Duke werd 1.60 betaald. Iets beter was de aanvoer van roode kool. Slechts zeer zelden kwam er een partijtje puike waar. Deze is duur. Kool van 5 pond en zwaarder werd voor 6 tot 6.50 ver kocht, die van 1 tót 2% K.G. bracht 1 tot ruim 4 op. Voor tweede kwaliteit werd 1-50 tot 4 betaald, soms iets meer. Alles kan worden verkocht. Draait er een partijtje zeer klein zijn. Het is meestal tweede soort of kleingoed. Eerste soort brengt beste prij zen op. Zij brengt 4.20 tot ruim 6 op, soms 7 tot 8, afhankelijk van vraag en aanbod op bepaalde marktdagen. Voor twee de kwaliteit wordt 1 tot 4 betaald, al naar het gewicht en de meerdere of mindere afijwijking van Deensche witte kool. Het meeste behoort echter ook tot de tweede soort. Deze wordt meestal door de zouters afgenomen voor den inmaak van zuurkool. Eerste kwaliteit met een gewicht boven drie pond bracht 4 tot 4.70, enkele partijtjes liepen tot 5. Voor tweede soort werd 1.60 tot 3.60 betaald, terwijl het stortgoed 70 cent tot ruim 1 opbracht. Bloemkool kwam er weer maar veinig. De kwaliteit is niet best. Eerste socrt werd ver kocht voor bijna 6, tweede soort voor 1.60. Met de uien ging het ook nog niet best. Al leen voor de kleine of nep was nogal Mr.ng- stelling. Zij bracht van 3.70 tot 4.20 op. Voor grove uien werd 2.50 tot 2.80 be taald, voor middelgroote 2 tot 2.40 en voo:r drielingen 90 cent tot 1.10. Peen kwam er minder dan de vorige we ken. Voor groote werd 1.30 tot 1.50 be taald, voor kleine 0.80 tot 1. Zeer gering was ook de aanvoer van bie ten. Kleine brachten 3 30 tot 3 50 op, groote 2 tot 2.70. De handel in andijvie bleef zeer slap. Hei- nig vraag is er voor dit product, waarvan de kwaliteit over 't geheel te wenschen over laat. Ze werd verkocht van 50 tot 90 cent per 100 struik; een enkel partijtje bracht iets meer op. We kregen aeze week ook groene kool aan de veiling. Ze bracht 60 cent tot 3.30 op, al naar kwaliteit. Ook werd er Tuige, gele kool aangevoerd, waarvoor 60 ct tot ruim 3 werd betaald. Rammenas was duur; er werd n.1. 4 tot ƒ4.90 voor besteed. Over 't geheel kan worden vastgesteld, dat de aanvoeren van te weinig beteekenis zijn in een kring van ongeveer 3000 tuinders. Ir. W. Fuhrl Snethlage. die benoemd i* tot directeur van den Economisch- Technologischen dienst voor Noord- Holland DECEMBER WINTERMAAND! EEN GEURIGE SOEP? Prei, Selderie, Doperwtjes. Worteltjes, Knolletjes en Bloemkool. Al die ingrediënten vereenigd in zoo'n busje SOEPGROENTEN van HOOGENSTRAATEN 1214 CENT Meer dan honderd winkeliers in ALKMAAR en Omgeving kunnen het U leveren. (Ongecorrigeerd) HET GEVAL-DR. KORTENHORST. Nog niet zeker of hij terugkeert naar Duitschland. Wij hebben dr. L. G. Kortenhorst gevraagd of deze onder de be staande omstandigheden voorne mens is aan de onderhandelingen met Duitschland over een nieuwe handelsovereenkomst deel te blij- van nemen. Dr. Kortenhorst ant woordde ons, dat' de beslissing bij de regeering ligt, die hem tot lid onzer delegatie heeft benoemd. Naar wij vernemen, heeft de re geering ten deze nog geen beslis sing genomen. KONINKLIJKE BELANGSTELLING. Voor Mengelberg-orkest. H.M. de Koningin, de Prinses van Er- bach en de hertogin van Mecklenburg heb ben Zaterdagavond het Mengelberg-concert in het gebouw voor K. en W. te Den Haag bijgewoond. LIJK GEVONDEN iN DE BOSSCHEN. Zaterdag werd te Zeist tijdens een drijf jacht in een vak Hooge Heide gevonden het lijk van een onbekende jongeman van onge veer 25-jarigen leeftijd. Niets duidde op een worsteling of eenig ander geweld. Behalve eenig Hollandsch geld werd niets op hem gevonden. Foto's en vingerafdrukken zijn ter identificatie aanwezig. BEGRAFENIS FRANS EERENS. Onder groote belangstelling heeft heden te Heerlen de uitvaart en begrafenis plaats gehad van dr. Frans Eerens, die zijn laatste levensjaren sleet op de boerenhofstede „Maartenshof" te Houthem, waar hij de vorige week is overleden. TRAGISCH ONGELUK IN DE RESIDENTIE. Jongeman door vallenden balk gedood. Hedenochtend heeft op de Hooft- kade nabij de Koningsstraat te den Haag een ernstig ongeval plaats gehad. Van een bouwwerk aan het weeshuis op de Hooftkade werd een stelling afgebroken. De balken van deze stelling werden door werklieden getransporteerd van de vijfde verdieping naar de derde. Een van deze balken is waarschijn lijk door de gladheid losgeschoten en kon niet meer worden tegenge houden. De balk kwam neer op een juist passeerenden wielrijder, den 25-jarigen G. v. R. die in zeer ernstigen toestand naar het zieken huis moest worden vervoerd, al waar hij enkele uren later aan de opgeloopen verwondingen is be zweken. VLOOTCONFERENTIE BEGONNEN. Welkomstwoord van Baldwin. Hedenochtend is te 10 uur precies in de Locarnözaal van 't Foreing Office te Londen onder voorzitterschap van Baldwin de vlootconferentie geopend. Tegenwoordig zijn de vertegenwoor digers van de vijf onderteekenaars van het verdrag van Washington en van de Britsche Dominions. Baldwin heette de aanwezigen welkom voor de hoogstbe- langrijke zaak, waarvoor zij zijn ge komen. Verder zeide hij, dat het de wensch van de Britsche reeerin is, om Vannacht is de Zweedsche houtboot „Diana metende 1856 ton en met een laadvermogen van 3000 ton, op weg van Leningrad naar Am sterdam, op ongeveer 1 K M. ten noorden van den Bakkumer Zeeweg in de gemeente Castri cum gestrand. Door het heiige weer had de kapitein het lichtschip „Haaks" niet opgemerkt en aange zien hij volgens zijn logboek het aantal mijlen had afgelegd dacht hij regelrecht op de haven van IJmuiden aan te stevenen, maar kwam regelrecht op het strand tereoht. De stranding, die 2 uur na laag water tusschen 4 en 5 uur plaats had, werd ontdekt door den Egmond- schen strandjutter Engel de Groot, die de kust wacht en de bemanning van de Egmondsche reddingboot waarschuwde. De Egmondsche boot uit. Kapitein van der Plas en zijn mannen trokken er onmiddellijk met de boot op uit. Inmid dels was ook de motorreddingboot de Neeltje Jacoba van IJmuiden uitgevaren, doch de ka pitein van de „Diana" weigerde assistentie, omdat de zee kalm was en er voor de beman ning niet het minste gevaar dreigde. Ook de sleepbooten Nestor en Hector van het bureau Wijsmuller verschenen ter plaatse om, zoo noodig, bij het vlotbrengen hulp te verleenen. Drukte op het strand. In de omgeving van de „Diana" heerschte reeds eenige drukte. Een paar vletterlieden uit IJmuiden lagen met hun vlet in de nabij heid op het strand, om straks, wanneer dit ge- wenscht wordt, de trossen van de sleepbooten met de „Diana" te verbinden. Mannen van de Waterstaat waren bezig de juiste plaats vast te stellen, terwijl fotografen van een foto- bureau per auto op het strand verschenen om d gebeurtenis in beeld te brengen. Ook wij hadden het gewaagd om per auto naar de strandingsplek te gaan. Met een flink vaartje was het ons gelukt te Castricum van de duin helling af op het strand te komen en eenmaal op het strand leverde het rijden geen moeilijk heden meer op. Wij waren echter nog nauwelijks op de strandingsplek aanwezig, of de Amsterdamsche chauffeur van de persfotografen verzocht ons assistentie te verleenen, aangezien zijn wagen in een geul stond, waar hij op verzoek van de fotografen was gezet en nu niet meer weg kon. Een van de fotografen had, bij de afwe zigheid van den chauffeur, echter een poging gedaan om de auto weg te rijden en succes geboekt. Wij besloten langs het strand d**rbi( - naar Egmond te rijden en kregen daarbi) den goeden raad van den waterstaatsman om de waterlijn t houden, omdat wij na 1,5 K.M. een schelp*,,' bank zouden ontmoeten, waar wij met de auto niet over zouden komen. Op deze plaats zag(„ wij inderdaad een van Egmond gekomen aut in de bank tot de assen weggezakt zitten waren gelukkig voldoende helpers aanwezJ zoodat wij met een behoorlijke snelheid kon- den doorrijden, en de Jos Maria en de Kerk plein passeerende, het strand te Egmond be" reikten, waar „de Drente nog diep in het zSnd zit. Handige taxichauffeurs stonden hier gepïr keerd met op hun wagens het opschrift: „Naai de Diana via de Jos Maria". De auto van het fotobureau was ons inmjj dels gevolgd en deed vergeefsche pogingenon tegenover Zeezicht van het strand af te komen Wij probeerden hetzelfde tevergeefs bij den Schelpenweg en zagen ons genoodzaakt om na assistentie van een tiental Eronder, weer naar het strand terug te keeren, r!0. waar het ons met een snelle vaart bij Zeezicht gelukte van het strand af de helling op te kc. men en vasten grond te bereiken. Van de assisteerende Egmonders, die wij in hun stamkroeg „de Boei" een glaasje bier aanboden, vernamen wij, dat de taxichauffeurs met behulp van ijzeren platen de duinhelling op- en afrijden, doch dat zij die platen steeds weghalen, om te voorkomen, dat automobilis ten hètzelfde gaan doen. Nu begrepen wij, waarom het drietal taxi's zonder moeite op en van het strand konden komen. De Egmonders bedankten ons voor het glaasje bier en vertrokken lachend om den chauffeur van de auto der persfotografen te gaan helpen, die nog steeds niet er „bovenop" was gekomen. De „Dianfweer vlot. Om 2 uur gelukte het de „Diana" tijdens den hoogsten stand van de zee op eigen kracht vlot te komen. Honderden, die per fiets of auto naar Cas tricum waren gekomen, sloegen het schouwspel gade. De directie van het badhotel was zoo actief om het café-restaurant te openen. Uit de serre van dat hotel had men een fraaien kijk op de zee en velen sloegen vandaar het ongewone schouwspel gade. Voor deze inrichting is het jammer, dit de stranding van de Diana zoo spoedig tot het verleden behoort. De „Diana", die recht op de kust aan is gevaren, met de beide sleepbooten. De jeugd amuseert zich kostelijk bij deze ongevaarlijke stranding. de principes van de verdraen van Washington en Londen verder voort te zetten met wijzigingen welke in den loop van den tijd noodig zijn gebleken. GEEN 1NCIDENT-DR. KORTENHORST. Aanmerking op critiek over Duitschland. Naar aanleiding van zexire persberichten als zou dr. Kortenhorst, die als lid der Ne- detlandsche delegatie voor handelsbesprekin gen met Duitschland te Berlijn vertoefde, uit Duitschland zijn gezet, wordt van be voegde zijde medegedeeld, dat dr Korten horst uit DuitschianH is teruggekeerd omdat er een pauze in de onderhandelingen was in getreden. Wel heeft zich en incident voorgedaan, nl in dezen vorm, dat aan dr Kortenhorst in verband met den indruk, die te Berlijn verkregen is uit een onlangs in de tweede Kamer gehouden redevoering, te verstaan is gegeven, dat hij, hoewel zakelijk als lid der delegatie erkend geen onverplichte beleefd heden van socialen aard zou genieten, terwijl er niet voor kon worden ingestaan, dat de Duitsche pers over dr. Kortenhorst's uitla tingen in de Kamer zou zwijgen. K. N. S. M. Amazone 8 Dec. van Amsterdam naar Cura^ao. Ariadne 9 Dec. Holtenau gepass. Costa Rica 8 Dec. te Amsterdam. Ganymedos 8 Dec. te Amsterdam. Hermes 8 Dec. van Alexandrie naar Pi- raeus. Juno 8 Dec. te Lissabon, Nereus 9 Dec. Brunsbuttelkoog gepass. Oberon 8 Dec. te Hamburg. Perseus 9 Dec. Holtenau gepass. Pluto 8 Dec. Holtenau gepass. Stolla 8 Dec. te Amsterdam. Telamon 8 Dec. van Napels naar Bur- riana. STOOMV. MIJ. „NEDERLAND". Tawali, thuisreis van Sabang 8 Dec. Poelau Bras thuisreis te Hamburg 9 Dec- Joh. de Witt thuisreis van Port Said 7 Dec. KON. HOLL. LLOYD. Waterland, thuisreis 6 Dec. van Rio Japeiro. „Al weer zoo'n strooibiljet! Al weef zoo'n stuk papier! Het zoontje spaelt er mee! Dat 's 't nut, winkulisr' De advocaat: Hoera, ik heb mijn eerste zaak. Mijn kleermaker heeft me een P10**? aangedaan!" n^ai

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8