IBIS SHAG Dobbelmami lebber ...man! £ucfitoaact JUooutciaai 'Hieuws Spoel JtheepsüidiHqètT JiacfuBecichien Staatsloten} J\ucqediittc Slattd_ AFSLUITING VAN HET FILM- EN BIOSCOOPBEDRIJF. WIJZIGING IN DE LUCHTROUTE NAAR INDIE. De route wordt in Maart: Athene RhodosAlexandriëKairo LyddaBagdad. FRANSCH VLIEGTUIG DOOR BRAND VERNIELD. Passagiers hadden juist het toestel verlaten. Belgisch verkeersvliegtuig boven Kent neergestort. Allo elf inzittenden van Sabene-vliegtuig gedood. BERGEN DIRKSHORN LANGENDIJK HET DREIGEND CONFLICT BIJ DE ETNA, De riiksbemiddelaar prof. mr. Aalberse zal Woensdag in het Tweede-Kamergebouw een conferentie hebben met partijen, betrokken bij het dreigend conflict aan de N.V. Ijzer gieterij en Etnailleerfabriek De Etna te Breda. Voer deze bespreking is mede ultgenon- digd de R.K. Vereeniging van Werkgevers in de metaalnijverheid. VREDES-VROUWEN DEMONSTREEREN. Tegen het lachtbeschermings- ontwerp. Om 4 uur gistermiddag kwam op het Bin nenhof te Den Haag een aantal dames, om streeks GO, uit verschillende deelen van het land, In en buiten de vredesbeweging staan de, bijeen, omdat men meende, dat op dat tijd stip de Tweede Kamer in behandeling sou nemen het wetsontwerp in zake bescherming der burgerbevolking tegen luchtaanvallen. Deze dames hebben namelijk bepaalde ge wetensbezwaren tegen het ontwerp, zoonis dat nu luidt. Zij hebben daarom aan de regeering zoowel als aan de Kamer een adres gezonden, waarin verzocht wordt, een clau sule betreffende de gewetensbezwaren in het wetsontwerp op te nemen. Om aan dit verzoek kracht bij te zetten, waren de dames op het Binnenhof gekomen. De leidsters van deze demonstratie, de dames lferoma—Ennen en Smit—Schuckinck Kool, hebben op de griffie der Tweede Kamer een lijst, met onwtreeks 5600 handteekeningen gedeponeerd. De Nederlandsche Bioscoopbond heeft dezer dagen onder -voorzitterschap van den heer D. Hamburger Jr. in hotel Krasnapolsky te Amsterdam een bui tengewone algemeene ledenvergadering gehouden, weike zeer druk bezocht was. In deze vergadering is met algemeene stemmen een voorstel van het hoofdbe stuur aangenomen om het d.d. 11 Febr. 1936 vastgestelde bondsbeeluit nopens de afsluiting van het Nederlandsche film en bioscoopbedrijf, dat op 31 December a.s. zou expireeren, te verlengen voor- ioopig tot 15 Februari 1936. Deze beslissing is genomen, teneinde de speciale studiecommissie, bestaande uit verschillende vooraanstaande leden van den bond, en die tot taak heeft nieu we regelen te ontwerpen met betrekking tot de oprichting van' nieuwe zaken, daarbij een gezonde expansie van het film- en bioscoopbedrijf in het oog hou dende, gelegenheid te geven het resul taat harer studie na rijp beraad aan het hoofdbestuur te rapporteeren. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Hedenochtend te 8 uur is de Nachtegaal met twee passagiers aan boord voor de reis naar Indië van Schiphol vertrokken. In den loop van het volgende voorjaar in Maart of April gaat de ICL.M. eenige ver anderingen aanbrengen in de reisroute van haar Indischen dienst. Er wordt dan n.1. een tvsschenlanding ingelascht op het eiland Rhodos in de Middel landsche Zee. Op dit eiland zouden de Italianen aanvan kelijk een terrein voor zuiver locaal militair verkeer aanleggen. Op verzoek van de K L. M. hebben zij hun plannen echter gewijzigd, zoodat op Rhodos thans een zeer goed inge richt vliegterrein voor internationaal burger- luchtverkeer wordt in gereedheid gebracht. De K L M heeft in deze de meeste medewer king van de Italiaansche autoriteiten onder vonden. Het nieuwe terrein zal omstreeks Maar? ge reed zijn en de K.L.M. zal het dan als aan loophaven gaan gebruiken. Dat is van veel belang, omdat het oversteken van de Mid- dellandsche Zee thans ncodig maakt, dat men te Athene een groote hoeveelheid ben zine laadt, waardoor men minder vracht geen post, maar passagiers en goederen kan meenemen dan met een kleine lading benzine wel mogelijk zou zijn. Vooral het passagiersvervoer van Griekenland naar Pa lestina zal met het nieuwe station waar schijnlijk nog belangrijk ontwikkeld kunnen worden. In het beiang hiervan wor?.f mede een andere, hoewel minder gewichtige ver andering in het traject gebracht. De KLM. zal n.1., tegelijk met Rhodos, Lydda in Pa lestina inplaats van Gaza gaan aandoen. Lydda is voor het passagiersvervoer naar Palestina gunstiger gelegen. De route wordt dus van 't voorjaar: Athe neRhodosAlexandriëKairyLydda Bagdad enz. Een Fransch verkeersvliegtuig van het tra ject MarseilleParijs heeft een noodlanding moeten maken bij Auxerre. De steward weid gewond. Toen de inzittenden het toestel ver laten hadden, brak plotseling brand uit ea werd het vliegtuig volkomen vernie'd. DUITSCHE BALLONVAARDERS IN ENOELAND GELAND. In Lincolnshire is een Duitsche luchtballon geland, die dezer dagen te Essen was opge stegen in het kader van een afstandswed- stnjd. De drie inzittenden hadden twee ge vaarlijke nachten boven de Noordzee dooi gebracht. Laat in den middag is gister boven Zuid-Engeland een vreeselijk vlieg ongeluk gebeurd, dat elf menschen het leven heeft gekost. Tegen vijf uur is een drie-motorig verkeersvliegtuig van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sa bena, op weg van Brussel naar het Londensche vliegveld Croydon, door tot nog toe onbekende oorzaak nabij Tatefieïd in het graafschap Kent neer gestort. Alle elf inzittenden, n.1. de vier koppige bemanning, bestaande uit den eersten piloot Schroonbreit, den tweeden piloot, een radio-telegrafist en een hof meester, en zeven passagiers, werden gedood. Van de 7 passagiers waren twee van Engelsche nationaliteit, één vermoedelijk van Belgische nationaliteit en vier van Duitsche nationaliteit. Van de vier Duitschers, die allen uit Keulen kwamen, waren twee vrouwen, en wel mevr. Scholer, mejuffrouw Czeya en de heeren Heintzmann en Zuckmann. Tengevolge van de duisternis, die reeds was gevallen toen het ongeluk geschiedde, was het zeer moeilijk een onderzoek naar de oorzaak in te stellen, hoewel deskundigen en hulp-ploegen van het op niet zeer groOten afstand gelegen vliegveld Croydon zich on middellijk naar de plaats van de ramp had den begeven. De lijken van enkele slachtoffers zijn zwaar verminkt, en van een der beide vrouwen is het hoofd geheel van de romp gescheiden. Het vliegtuig is geheel in elkaar gedrukt, doch brand is in het wrak niet uit gebroken. Het verongelukte toestel, dat gistermiddag te 3 uur van het Brusselsche vliegveld Haren was vertrokken, is een in Italië gebouwd Savoia-vliegtuig, dat verleden jaar door de Sabena is aangekocht. Nadere bijzonderheden over de ramp. Tegen een boom gevlogen? De ramp, die het Belgische Sebena-vlieg- tuig heeft getroffen en elf slachtoffers heeft geëischt, heeft te Londen diepen indruk gemaakt. De om het leven gekomen bemanning van het toestel, dat de registratieletters O. O. A. G. M. droeg, bestond uit den piloot J. Schoonbroodt, den radio-telegrafist J. Des- met, den boordwerktuigkundige Verbinnen en den hofmeester Strechfuss. De namen der drie niet-Duitsche passagiers waren Sumun, Samny en Varden, vermoedelijk alle drie van Britsche nationaliteit, alhoewel hieromtrent geen zekerheid bestaat. Een der beide vleugels is van het Savoia- toestel afgebroken en ligt op den weg, die van Tatefieïd naar Biggen Hill leidt, terwijl de vernielde romp op het land terzijde van den weg ligt. Aangezien de ramp tegen 5 uut, toen het reeds volkomen donker was, geschiedde, neemt men aan, dat het vliegtuig door nog onbekende reden laag heeft ge vlogen en een boom heeft geraakt met een der vleugels. De slag van de botsing was tot twee mijl in den omtrek te hooren. De werkverschaffing en wat daarbij gehaald wordt. Tot den heer L. den Das, Wethouder en opzichter van de gemeentelijke werkver schaffing te Bergen (N.-H.) is door den heer J. Broersma de volgende open brief gericht: Met groote belangstelling heb ik in de Alkmaarsche Courant van Zaterdag gele zen, het artikel, onder het opschrift .Ar beidsvreugde in de werkverschaffing". Van een artikel als dit kan onpartijdig worden gezegd, dat het van groote waarde is voor de gemeenschap en voor de arbei dende klasse in het bizonder. Het vestigt scherp de aandacht op het groote belang, dat er aan verbonden is om met den meesten spoed de werklooze arbei ders te onttrekken aan het heillooze sy steem der Heidemaatschappij, een systeem, dat reeds duizenden arbeidersgezinnen tot j»ra°ht'eed en groote verbittering heeft ge- Hij vestigt er tevens de aandacht op, dat het systeem der duizenden ondernemers in de bouwwereld, hier door U met succes toe gepast, n.1. den arbeider een billijke behan deling, dus ook het loon te geven, dat in gegeven omstandigheden redelijkerwijze kan en mag worden betaald, op de productivi teit van enormen invloed is. Want hierin is gelegen het enorme ver schil in prestatie van den werkman in en buiten de werkverschaffing. Dit is, en ik wil hierbij even stil staan iets anders dan wat gij blijkens dat artikel beweert dat „Uw systeem" is. Uw systeem bestaat slechts in Uw fantasie. Gij doet het voorkomen, alof gij den steen der wijsheid hebt gevonden. Gij be weert n.1. dat Uw systeem is gevestigd op eenerzijds Uw uitgebalanceerde tarieven, anderzijds op de solidariteit der arbeiders. Gij weet, dat dit enorme nonsens is, zoo goed als ik, zoo goed als de duizenden werkgevers, arbeiders en arbeidersleiders in ons land. Ten eerste is het idoterie om te trachten bij een „maximum" loon, als waaraan gij gebonden zijt, oprechte toepassing van ta rieven te handhaven. Als Uw weeklijsten in dit opzicht iets zouden bewijzen, dan zou het slechts dit kunnen zijn, dat gij een in de gegeven omstandigheden onmisbare tech niek om weeklijsten samen te stellen, be- heerscht. Anders niets. 1 en tweede is het misleidend om in de zen tijd van hongerloonen te spreken van solidariteit der arbeiders. Ook deze men schen hebben als elk ander het sauve qui peut' aangegrepen en niemand, die dit be ter weet dan gij. Ik moet dit alles schrijven, om het artikel hierbedoeld zijn volle waarde te geven, op dat voorkomen wordt, dat het gemeentebe stuur Uw gefantaseerde systeem zou trach ten door te voeren ook bij de werkverschaf fing onder de leiding der Heidemaatschap pij. Het zou bij voorbaat tot een misluk king zijn gedoemd. Wat weer treurige ge volgen voor de arbeiders zou hebben. Dan wil ik de aandacht vestigen op het feit, dat, gezien het bovenstaande, de prij zenswaardige activiteit der redactie door blijkbaar is aangegrepen voor het maken van reclame ten eigen behoeve, voor U wel eenigszins noodzakelijk geworden sedert mijn publicatie's over de cumulatie van de functie's wethouder en opzichter in de ge meentelijke werkverschaffing. Die publicatie's hebt gij U sterk aange trokken. Gij hebt gemeend U te kunnen re- habfliteeren door te bewerkstelligen, dat ik werd geroyeerd als lid der J. d. a. p. afd. Bergen. Te dien einde hebt gij de medewerking van het bestuur ingeroepen en verkregen. Aan mij werd schriftelijk de eisch gesteld, de Alkmaarsche Courant te verzoeken een schrijven op te nemen, waarbij ik verklaarde dat mijn publicatie „laster" was. Ik heb, eveneens per brief, mij bereid ver klaard aan dien eisch te voldoen, mits na tuurlijk mij werd duidelijk gemaakt, wien ik had belasterd en waarin die laster be stond. Ik kreeg geen ander antwoord dan een uitnoodiging, om een vergadering bij te wonen, waarin een bestuursvoorstel zou worden behandeld, inhoudende royement van p.g. Broersma. Ik verscheen en daartoe het woord ver krijgende heb ik o.a. nogmaals verklaard pu bliek ongelijk te zullen erkennen, voorzoover mij dat ongelijk duidelijk werd gemaakt. Toen door het bestuur de onmogelijkheid hiervan werd ingezien, hebt gij het over een andere boeg gegooid en een beschuldiging geformuleerd, waarbij ik veroordeeld werd, omdat ik iets zou hebben gepubliceerd, waaraan gij aanstoot had genomen en dit in „een vijandelijk blad". En dit durfdet n.b. gij zeggen, die eenige maanden te voren het bestuur een verwilt maakte, dat nog geen advertentie voor de verkiezingsvergadering, waarop gij het woord zoudt voeren, in de Alkmaarsche Courant was geplaatst. Dit was volgens U noodzakelijk, vanwege de publiciteit niet al leen, maar in het bizonder daarom, dat de Alkmaarsche Courant zulke mooie, uitvoe rige verslagen maakte, ongeacht van wetke zijde die vergaderingen werden uitgeschre ven, terwijl de verslagen in de Arbeiderspers van geen waarde waren. Dit durfdet gij zeggen, die vroeger Uw groote ingenomenheid hadt betuigd met de ingezonden stukken van Dirksen in dat zelfde vijandelijke blad, omdat die artikelen van zoo gunstigen invloed waren geweest op de loonen der tewerkgestelden De voorzitter, de heer Monnier. vond met mij de kwalificatie van „vijandelijk blad" be spottelijk. Eveneens was hij het met mij eens, dat het willen plaatsen van een ingezonden stuk in de Arbeiderspers hetzelfde resultaat zou hebben als het pogen om sterren te plukken aan den hemel, althans in dien zin. Maar ondanks dat alles vondt gij met Uw beschuldiging bij velen instemming. Er ging een gebrul van woede op, speciaal bij de dames, over zoo n verdorvenheid. Bij mij dan. En het hek eenmaal van den dam, werd door eenige sprekers, o.a. de heer Brak, ons derde raadslid, de kwestie van „het vij andelijke blad" nog eens extra onderstreept. De onmogelijkheid inziende, om in een vergadering, die zoo weinig blijk gaf van eerlijkheid en werkelijkheidszin, een juiste uitspraak te verkrijgen, deed mij besluiten, staande de vergadering als lid te bedanken. Tot zoover de feiten. Ondanks dit alles, grijpt gij voor een an dere maal de gelegenheid aan, om met dit z.g. vijandelijke blad Uw voordeel te doen. Nu om Uw onmogelijke positie als wethou der en opzichter een schijn van rechtvaardi ging te geven. Toen indertijd in een vergadering der af- deeling dr. Hemelrijk betoogde, dat aan vaarden van een wethouderszetel door U slechts in het belang der werkloozen kon zijn, ben ik vol enthousiasme bijgesprongen. Ik voerde aan, dat reorganisatie der werk verschaffing noodzaak was en dat om dit te bereiken de lieer «jen Das, die ontegenzegge lijk over de vereischte capaciteiten beschikte, wethouder moest worden. Gij werd het en Uw eerste regeerings- daad was, om in strijd met de Gemeentewet, U zelf van een bezoldigde positie te ver zekeren. Het gevolg is, dat van de 120 man in de werkverschaffing, slechts een klein deel de arbeidsvreugd, zooals de redactie het noemt, deelachtig is. Aan de groote massa blijft dit nu ont houden. Van een algeheele reorganisatie is nu geen sprake meer. De meerderheid van het college heeft haar zin. De oppositie is gesmoord. Ik heb mij een paar weken geleden tot Ged. Staten gewend met een bezwaarschrift over de kwestie der cumulatie voornoemd. Als de Gemeentewet er niet enkel is, om als politiek instrument te worden gehan teerd, zal hier toch zeker behooren te wor den ingegrepen. In zijn verbitterdheid over een door hem als onrecht gevoelde houding van de afdee- lingsvergadering van zijn partij een man tnet de levenservaring van inzender moest toch reeds lang weten dat de menigte niet geschikt is om een zaak juist te beoordeekn zoekt inzender achter iets heel gewoons ten onrechte minder fraaie bedoelingen. Wij stellen er daarom prijs op te verklaren, dat wij het initiatief voor het onderhoud met den heer den Das over de werkverschaffing heb ben genomen dat de heer den Das er zich toe bepaald heeft ons inlichtingen te geven en dat de conclusies in het artikel van ons zijn. Wanneer in een belegerde stad het aanwe zige voedsel onder de bevolking wordt ver deeld, dan vinden wij dit in deze omstandig heden de juiste wijze van handelen en wan neer voor een bepaald stuk werk een bepaald loonbedrag kan worden uitbetaald, dan noe men wij het een daad van solidariteit wan neer de te werkgestelde arbeiders dit bedrag onder elkander verdeelen, onafhankelijk van het feit, of de een door zijn routine meet arbeid heeft verricht dan een ander die minder presteerde doch zich evenzeer heeft ingespannen. Het geschil van inzender met zijn afdee^ ling staat voor ons buiten deze zaak. V 'J weten dat men ons blad nu eenmaal in ver schillende politieke kringen apprecieert, wan neer dit wenschelijk wordt geoordeeld en soms zijn wij het „burgerlijke blad" waaf- mede het zonde is relaties te onderhouden. Wij weten echter ook dat dit nimmer zoo ernstig wordt bedoeld, dat dit nog een uit vloeisel is van een verouderde terminologie en wij zullen dan ook rustig blijven trach ten onze veelzijdigheid, los van elke politieke partij, te blijven betrachten. Wij hebben de overtuiging, dat de raad, door den heer den Das tot 'ijdelijk wethouder te benoemen, beoogd heeft in deze moeilijke tijden, de verschillende raadsgroepen in het college te vertegenwoordigen, om daardoor het belang van de gemeente zoo goed moge lijk te kunnen behartigen. Wij hebben ook de overtuiging, dat de beide niet soc.-dem. wethouders, door den heer den Das bij het college van de uitwa- terende sluizen als opzichter voor dit werk aan te bevelen, niet anders hebben beoogd, dan een goede uitvoering van dit werk te bevorderen en zijn tevens overtuigd, dat de aanstelling van den heer den Das als zoo danig, geenszins ten gevolge zal hebben, dat deze er daardoor van zal afzien om, waar hij dit noodig oordeelt, in den raad van zijn afwijkend inzicht blijk te geven. De tijd zal wel leeren wie gelijk heeft. Red. AHcm. Crt. Polderbenoeming. Herbenoemd is tot lid van het bestuur van den polder Kareenburg de heer L. Doe- kes. De tuinbouwsteun voor de Langcndijker veilingen. Zooals bekend heeft de minister van landbouw uit het landbouwcrisisfonds een bedrag van 3X millioen gulden beschikbaar gesteld voor steunuitkeering aan de tuinders. Uiteraard zal men nieuwsgierig zijn naar de bedragen, welke hiervan aan den Langend ijk zullen worden ontvangen. Het resultaat van deze vierde steunuitkeering viel nogal mee, de drie voorgaande in aanmerking genomen. Het bedrag dat door de Langendijker groen- tencentrale is ontvangen voor deze vierde uit keering is precies 123.504.49, terwijl dat voor den Noordermarktbond globaal 100.000 gulden is, zoodat in totaal ruim 223000 zal worden uitbetaald, deze maand. Voor de tuinders komt deze steun heel goed van pas, al zal het voor velen niet veel meer zijn dan een drupfw! op een gloeiende plaat. Bij deze vierde steunuitkeering is voor een groot gedeelte meer rekening gehouden met ae vollegrondsproducten dan bij de vorige uitkeeringen. In totaal werd van den voor tuinbouw steun beschikbare 12 millioen 6.935.000 uitgekeerd, zoodat nog ruim 5 millioen be schikbaar zou kunnen worden gesteld. Hier gaat echter nog ongeveer een half millioen af voor de uitkeering der minimumprijzen. De oorzaak, dat te Broek op Langendijk een vrij wat grooter bedrag wordt ontvangen dan te Noordscharwoude moet zeer waar schijnlijk worden gezocht in het feit, dat te Broek op Langendijk producten zooals to maten en bospeen worden geveild, welke niet te Noordscharwoude aan de markt komen. VOOR Di PUP Voetbal. FRANKRIJK—NEDERLAND. Fransch oordeel over Ierland Nederland. De Fransche Voetbalbond heeft een spe- cialen afgevaardigde gezonden naar Dublin om de match IerlandNederland bij te wo nen. Een verslaggever van het Fransche sport blad „1'Auto" heeft den official, den heer Barreau bij zijn terugkomst te Parijs ge vraagd naar zijn meening omtrent het spel van het Nederlandsch elftal in de match te gen den Ierschen Vrijstaat. De heer Barreau verklaarde, dat de tegen standers van het Fransche elftal op '2 Jan. a.s. te Parijs buitengewoon sterk zijn. De Nederlandsche ploeg heeft de geheele match in een tempo gespeeld, hetwelk men niet bij haar zou verwachten. Intusschen heeft dit snelle tempo het Hollandsche team niet be lemmerd een tactisch spel te ontwikkelen, gepaard gaande aan een solide iechniek van alle spelers. Het sterkste deel van de ploeg was volgens den heer Barreau de formatie Van Nellen—SmitBakhuys. Trouwens te gen een Iersch elftal vijf doelpunten te ma ken, wil toch wel wat zeggen. Achter de voorwaartsen hebben de halfspelers uitste kend werk verricht, zoowel in de verdedigen den zin als wat het voedende werk betreft, doch zij muntten meer uit door activiteit, dan door groote technische kwaliteiten. An- deriessen schijnt minder goed te zijn dan vo rige jaren. Wat de verdediging betreft, zij bestaat uit een goede doelman Halle en voor al uit twee solide backs, die niet aarzelen op te treden. De beste man van het elftal was volgens den heer Barreau, Smit, dien hij prees om zijn bezielend spel. Tenslotte deelde de heer Barreau op een desbetreffende vraag mede, dat de Neder landsche ploeg met een dubbele tactiek heeft gespeeld. Wanneer het team werd aangevallen, ging men in de W-formatie spelen, maar zoodra was een Hollander in het bezit van den oal of men formeerde de drie linies: vijf vooi- waartsen, drie halfs en twee achterspelers. Het is thans onze taak, aldus concludeer de de heer Barreau, spelers te vinden, die in staat zijn dit Nederlandsche elftal te weer staan. Dat zal niet eenvoudig blijken te zijn. k geloof, dat wij onae spelers moeten zoe ken onder hen, die beschikken over kracht, gewicht eii een psysieke conditie, daar deze tactoren een belangrijke rol zullen spelen in den wedstrijd Frankrijk—Nederland ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAC K. N. S. M. Orestes, 10 Dec. te Constants. Orpheus, 10 Dec. van Bilbao naar San- tan der. Perseus ,10 Dec. te Kopenhagen. P'uto, 10 Dec. te Gothenburg. Simon Bolivar, 10 Dec. van Barbados naar Pto. del Gada. Theseus, 10 Dec. te Stettin. Titus, 10 Dec. van Catania naar Venetië Ulysses, 10 Dec. te Piraeus. Ajax, 10 Dec. van Danzig naar Kopen- hagen. Ariadne, 10 Dec. v. Aarbus naar Gdynia. Aurora, 11 Dec. nabij St. CatheiW Point. Barneveld, 8 Dec. v. Peita naar Guaya- quil. Boskoop, 8 Dec. te Valparaiso. Doucalicn. 10 Dec. te C&diz. Hebe, 11 Dec. te Amsterdam. Hermes, 10 Dec. te Piraeu6. Luna, 22 Nev. van New-York naar Port au Prince. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 11 Dec. 1935. Opdeht- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 232 Vette kalverea, le hr. 5660 cent enkele boven noteering, 2e hr. 50—54 cent, en 3e kw. 4248 cent per K.Q. levendgewicht; 30 Nuchtere kalveren 4—9; 156 Varken-, vleeschvartw»wt gende 90—110 K G. 48—49 cent, mre varkens 47—48 cent, vette varkens 46-41 cent per K.G. slachtgewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Dec*35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 1225 K.G. Aardappelen: Blauwe eigenhé- mers 2.60-2.70, Robijnen 1.80; 12000 K.G. Uien: gele nep 3—3.60, gele drie lingen 1.101.20, gele uien 2 20- 2.40, grove 2.70-ƒ 3; 4500 K G. Ptm 1 -ƒ 1.70; 5500 K.O. Roode kool 2- 7.20; 12000 K.G. Gele kool 2—7 60; 20000 K.G. D. witte kool 0.70—4.50, alles per 100 K.G.; 14000 stuks Ruige gele kool 0.402.60 en 18000 stuks Andijvie 0.50-/ 1. WARMENHU1ZEN, 10 Dec. "35 Roode kool le s. 7—7.50, 2e s. 3.10—7 10; Gele kool les,/ 4.70—6 30, 2e s. 2.50 6.10; D. witte kool le s. 4 10—4 80, 2e s. 3.60-/ 4.60; Nep 3.40; Drieling» 1.20; Uien 2.20; Peen 1.70. Aanvoer: 26000 K.G. Roode kool; 13700 K.G. Gele kool; 13200 K.ü. D witte kool; 825 K.G. Nep; 1100 K.G. Uien; 750 K.O. p^n NOORDSCHARWOUDE, 10 Dec. V5. 2000 K.G. AardapjielenBI. Eigenheimer» 2.302.60, BI. Aardappelen 2.80; 7500 K.G. Uien: grove 2.60, uien 2 20 2.40, drielingen 0.90—1 10, gele nep 3.20—3.40; 26900 K G. Roode kool 3.907.20, doorschot 2.80 6.90; 12700 K.G. Gele kool 2.70- 5.60, doorschot 3.20—5.10; 36400 K G. D. witte kool 2 805 10. doorschot 1-70f 4.10, alles per 100 K Q. (Niet officieel) 2de klasse. 3de HJst Trekking van Woensdag U December 1935 Hooge PrUten 100— 4417 10469 17386 Prijzen van 30 117 550 651 1108 3192 2612 2740 2980 3444 3558 3727 4216 4276 4483 4588 4668 4685 4930 6096 6408 6478 6979 7056 7K.6 7767 8350 8507 8825 8959 9339 9612 9761 9818 10051 10922 11030 11245 11287 11372 11670 11683 11965 12080 12282 12429 12476 12515 12&74 12686 12705 12718 12838 13104 13244 13268 13310 13492 13534 14296 15029 15337 15368 15592 15'lM 15765 15876 16045 16338 16393 16416 16621 17133 17236 17335 17662 17931 18285 18346 18390 18549 18617 18720 18830 18889 18971 19012 19454 19852 20010 20046 20263 20382 20552 20728 20766 20856 20870 Verbeteringen: 2e klasse, 2e lijst: 4352 m. 4355; 16459 m. g. 16409. OUDE N1EDORP. (November). Geboren: Veronica Theresia, doebtw van Petrus Jong en van Anna Maria Jong. Maria Cornelia, dochter van J°* hannes de Groot en van Cornelia Petr°' nella Grootjes. Margaretha Antuni®» dochter van Johannes Jacobus Gerardu» Konijn en van Guurtje Offeringa docus Joannes, zoon van Klaas Woust' en Geeske Sikkes. Gehuwd: Jan Kuiper en Alida Enlt Overleden: Jantje Mul, oud 60 D echtgenoote van Jan Bakker Jantje tes, oud 58 j., weduwe van Pieter Raatge»

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10