Agenda ^Binnenland Jladionieuws £aatste A 5Bucqediike Stand JCeckS.Sc/iool de Lange ê-de moraaz. Stad en Omgeving. lüeer&eridd K0UQE8&L Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Geschichten aus dem Wienerwald (hum.); hoofdrollen Magda Schneider, Wolf Al- bach—Retty, Theo Lingen, Leo Slezak. Toe gang elke leeftijd. Bioscoop Harmonie, t/m Woensdag, half S, hoofdnummer Anny en Max; hoofdrollen Anny Ondra en Max Schmeling. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Meisjes van Achttien (real hoofdrollen Frances Dee, Ginger Rogers en Billie Burke. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Broadway Humor (revue); hoofdrollen Alice Faye, James Dunn, Ned. Sparks. Toegang boven 14 jaar. 8.30 uur, gebouw Leeszaal, ledenvtrgade ring Openbare Leeszaal en Boekerij 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond Mij. tot Nut van 't Algemeen 8 uur, Rustende Jrger te Bergen, causerie en vertooning film A.N.W.B. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, cause rie en vertooning film A.N.W.B. 7.30 uur, bij A. Rus te Heerhugowaard, optreden duo Hofman. KA MERLIDM AATSCH AP. MR. WESTERMAN'S Zijn opvolgers op de lijst zijn geen lid meer van Nationaal Herstel. Naar aanleiding van de bekende kwestie in het Verbond voor Nationaal Herstel wordt medegedeeld, dat de beide candidaten die achtereenvolgens aan de beurt zouden zijn om eventueel mr. Westerman als lid van de Tweede Kamer op te volgen, prof. mr. Eige- man en de heer w. P. Hillen, geen lid meer zijn van Nationaal Herstel. De situatie is dus deze dat in 1933 gekozen werd generaal Snijders, die echter niet de bedoeling had als Kamerlid zitting te nemen, dat diens opvolger mr. Westerman door het Verbond verloochend is en dat nummer 3 en 4 door het Verbond niet als Kamerlid ge- wenscht geacht kunnen worden, daargelaten of zij zitting zouden willen nemen voor een partij waarvoor zij bedankt hebben. Nummer 5 op de lijst is de heer B. J. Gel der te Amsterdam. In dit verband verdient ook vermelding dat de laatste candidaat op de lijst, de heer M A. Henny, thans lid van de N.S.B. en redacteur van het Haagsche or gaan van deze partij is. 25 JAAR BURGEMEESTER. 150 SERGEANTEN GEVRAAGD. Ter versterking van het leger. De minister van staat, minister van defensie ad interim, heeft bij de corpsen der infanterie, der bereden en der onbe reden artillerie de gelegenheid openge steld voor ongehuwde dienstplichtige sergeanten der jongste lichtingen tot een gezamelijke aantal van ongeveer 150 man om voor tenminste 6 jaren vrijwil lig in werkei ijken dienst te komen of te blijven. In aanmerking komen in de eerste plaats zij, die hun eerste oefening op uitstekende wijze hebben vervuld en die in het bezit zijn van een diploma eener school voor mulo A of B. of een H. B. S. met 3-jarige cursus dan wel die op een andere wijze verkregen gelijk waardige schoolkennis bezitten. DIRECTEUR OP VRIJE VOETEN OESTELD. Naar wij vernemen, is de in October 1.1. in België gearresteerde directeur der N V. In- terbank uit de Parkstraat te Den Haag, die op last van den officier van justitie als ver dacht van verduistering en oplichting daar op in het huis van bewaring werd ingesloten gisteren door de raadkamer van de Haagsche rechtbank uit de voorloopige hechtenis ont slagen nadat daartoe door mr. F. Kokosky als raadsman was gepleit. £and- en Juinlouut TUINBOUWVEREENIGING. Mededeelingen. Waar het vorig jaar hier nog een derge lijke film is vertoond, werd hier door gebrek aan belangstelling niet op ingegaan. Nu kwam aan de orde het punt, waarvoor deze vergadering is aangevraagd, n.1 het verplicht veilen van de slaboonen enz. Ie Broek op Langendijk De voorzitter deelde hieromtrent mede, dat het veilen van spruiten en witlof in Alkmaar loopt tot 31 Dec. en wat betreft het veilen van slaboonen, dit had evengoed kunnen worden behandeld op de a.s jaarvergade ring, daar dit artikel nu toch niet meer op de markt komt Wat betreft de spruiten en witlof krijgen we belist weer toestemming om na 31 Dec door te gaan in Alkmaar te veilen. De heer C. Blom lichtte het schrijven nader toe door te zeggen, dat de aanvraag voor 1 Januari voor elkaar moet wezen Door verscheidenen wordt er opgestaan om dan meteen de aanvraag om de slaboonen in Alk maar in het volgend jaar te mogen veilen te doen. De voorzitter was hier niet erg voor Het is z.i. nog te vroeg om daar nu al mee aan te komen De heer Heertjes was er toch voor o mdit zoo spoedig mogelijk in een vergade ring van de L.G.C. ter sprake te brengen. De heer J. Langereis vond het verregaand van Langendijk, om de leden zoo aan banden te leggen daar er argumenten te over zijn. dat we ter wille van ons bedrijf en onze porte- monnaie Alkmaar niet kunnen en niet willen missen. Spr. bewees dit door verscheidene dingen op te noemen, o.a. het veilen van ge scheurde tomaten, die je in Langendijk niet kwijt kunt komen, dan 2de en 3de soort boo- nen, waar je in Alkmaar een heel goeden prijs voor lcrijgt en in Broek op Langendijk kun je ze bijna niet kwijt Nogmaals, zeide de heer Langereis, we willen de vrijheid en daar hebben we recht op. De voorzitter zeide dat als alle boonen in Langedijk worden geveild het daar wel be ter zal gaan. De vergadering was het daar lang niet mee eens, daar je in het begin en aan het einde absoluut te pakken kom daar er dan in Broek op Langedijk nog geen handel is Langereis zegt dat Langedijk er op uit is de boonenveiling in Alkmaar te bombar deeren maar het is te wenschen dat zij daar in slaagt ook Alkmaar niet stil blijft zit ten. Verscheidene sprekers voerde hierover nog het woord en sprak er hun afkeuring uit over de houding van Broek op Langedijk Na ongeveer IK uur werd besloten om alles in het werk te stellen om het te houden, zooals het nu is Bezwaren om het zoo te houden zijn er genoeg. Wat betreft het veilen van spruiten en wit lof na 31 December, hiervoor zal de secre taris onverwijld verlenging aanvragen. Rondvraag. Bij de rondvraag zeide de heer S. Vlaar. dat hij deze week een brochure heeft ont vangen over bloembollen, welke gratis aan gevraagd kan worden. Spr. zeide, dat wie er belang in stelt, dit persoonlijk kan doen, maar gaf de voorkeur er aan een kwantum tegelijk te bestellen daar dit goedkooper is. Besloten werd 75 stuks te bestellen. Daarna sluiting. EEN ZAK-RADIOTEIEFOON. Een nieuwe uitvinding? Volgens hardnekkige geruchten afkomstig uit Rome schijnt een zekere dr Domenico Nastini een zak radio-telefoon te hebben „uitgevonden". Hiermede zou het mogelijk zijn vanaf ieder plaats een radio-verbinding tot stand te brengen, terwijl het toestelletje bovendien nog zeer eenvoudig zou zijn. (Voorshands doen we het beste, met het noodige voorbehoud dergelijke nieuwe „uit vindingen" te aanvaarden We zijn al meer met zoogenaamde uitvinden verrast, die uit eindelijk niets meer bleken te zijn dan een wijziging wan een bepaa'd systeem, waar van de practische waarde tenslotte nog maar zeer twijfelachtig bleek Red.). (Ongecorrigeerd INBRAAK IN HET MUSEUM FLEHITE. Hedenmorgen is bekend geworden, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in het museum Flehite aan den Westsingel te Amersfoort, waar bii tal van oude en kostbare voorwerpen zijn ontvreemd. Omtrent deze inbraak vernemen wij, dat de daders zich vermoedelijk door middel van een valschen sleutel toe gang tot het gebouw hebben verschaft, waarna zij zich begeven hebben naar de groote zaal op de eerste verdieping waar een groote glazen vitrine, waarin tal van kleine voorwerpen, welke uit oudheidkundig oogpunt bezien, groote waarde hebban, waren opgeborgen. De dadere hebben den bovenkant van de kast en een der zijwanden weggeno men en vervolgens den inhoud der kast op den grond uitgespreid om danniit bun keus te bepalen. O m. worden ver mist een heeren-toiletkoker van been, stijl, gouden cylinder-horloges, een een zilveren thee-lepeltje in Louis XVI- Empire-bijouterie-doosje, een zilveren rammelaar met fluitje, eenige zilveren doosje. enz. Het merkwaardige van deze Inbraak is, dat de daders zich uitsluitend hebben bepaald tot deze voorwerpen, terwijl in de onmiddellijke nabijheid van de vitri ne groote kasten met gouden en zilve ren munten stonden, we'ker inhoud, wat directe waarde betreft, veel belangrij ke! is. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. FIETSRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD, Gisteravond omstreeks 10 uur is de 65-jarige wielrijder W. de Jong uit Eindhoven op den Boschtlijk door een personenauto uit Tilburg welke hem achterop kwam, aangereden. De fiets rijder kwam op de motorkap van de auto terecht en werd daarna over den weg geslingerd Met een schedelbasis- fractuur werd de man naar het zieken huis te Eindhoven vervoerd, waar hij hedenmorgen is overleden. De politie, die constateerde dat de be stuurder van de auto. d9 34-jarige T. J. van R., onder den invloed van sterken drank verkeerde, heeft dezen gearres teerd De auto is in bee'ag genomen. BOMAANVAL OP ADDIS ABEBA? Bewoners in paniekstemming. Vannacht zijn te Addis Abeba berichten ontvangen, waarin tegen vanochtend vroeg 'n bomaanval werd aangekondigd op Addis Abeba. Om half vier vanochtend begon de ontruiming der stad door de bevolking. Bij duizenden vluchtten de bewoners in lange optochten en begeleid door auto's naar de in de nabijheid der stad gelegen ber gen. Europeanen en inboorlingen werden door de politie uit hun slaap gewekt en aangespoord zich in veiligheid te brengen. In de stad heerscht een ware paniekstemming. De beschikbare vrachtauto's wer den tegen hooge prijzen verhuurd, teneinde een vervoer naar veiliger geachte oorden mogelijk te maken. Om 8 uur vanochtend was boven de stad nog geen enkel Italiaansch vliegtuig waargenomen. Men denkt thans dat het alarm voorbarig was. GROOTE BRAND TE HILVERSUM. ALKMAAR. GEBOREN: Nelly, d. van Gerrit Pool en Trijntje Brevé. Elisabeth Maria, d. van Pieter Ranzijn en Wilhelmina Sachs. VERKIEZING. De heeren W. F. v. d. Ham en J. Bak ker te Wieringerwaard werden in eene ver gadering van het kiescollege der Ned herv. gemeente met bijna algemeene stemmen als ouderling en diaken herkozen. Beide heeren namen deze benoeming aau. GESLAAGD. De heer C. J Zwart te Schagen is in Den Haag geslaagd voor het examen Wiskunde L. O. OUDERAVOND BOSBOOM-TOUSS AINTSCHOOL. Gisteren werd in de Bosboom-Toussaint- school een ouderavond gehouden en talrijke bezoekers hadden, ondanks het koude weer, aan den oproep der commissie gevolg gege ven. Alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan herdacht de heer Dokter het feit, dat de heer van Burken 1 Dec. j 1 ge durende 12 V, jaar als hoofd aan de Bos- boom-Toussaintschool was verbonden. Na mens de oudercommissie bood spr bloemen aan daarbij den wensch uitsprekend, dat het den heer van Burken gegeven mocht zijn nog jaren den goeden naam te handhaven, dien de school steeds heeft gehad. Nadat het hoofd der school woorden van dank had gesproken, werd overgegaan tot de benoeming van drie nieuwe leden der ouder- commisrie. Aan mevr. Visser, mevr. Krayen- hof en den heer Smeding werd dank gebracht voor het vele werk, dat zij in de oudercom missie hebben volbracht en in hun plaatsen werden gekozen bij acclamatie mevr. Rolff, mevr. Doggenaar en de heer van der Feen de Lille. Gezien de groote practische bezwaren, verbonden aan het geven van godsdienst onderwijs op de openbare school reeds vroeger was gebleken, welke moeilijkheden dit met zich bracht meende de oudercom missie niet te moeten deelnemen aan de acti<* vóór dit onderwijs aan de Bosboom-Tous- saintschool. De aanwezige ouders stemden hiermede in. De heer van Burken besprak vervolgens de eischen, die de Middelbare School stelt, al vorens leerlingen toe te laten en in verband daarmee het doel der Bosboom-Toussaint- school, n.1. de leerlingen in 6 leerjaren zoo ver te brengen, dat ze aan genoemde eischen kunnen voldoen. Spreker wees, aan de hand van talrijke voorbeelden, op de moeilijkheden, die ztch bij het onderwijs in rekenen, taal, zoowel als aardrijkskunde en geschiedenis kunnen voor doen, wil men de leerlingen met succes aar. de toelatingsexamens der Middelbare School laten deelnemen. Ter oplossing dezer moei lijkheden kan men verschillende wegen be wandelen en spr. vroeg in dit verband spe ciaal de aandacht voor het huiswerk, dat niet alleen noodig is op de opleidingsschool, maar ook nuttig Men moet leeren huiswerk maken Dat het onderwerp, mede door de wijze, waarop het den bezoekers werd uiteengezet, de volle belangstelling genoot, behoeft nau welijks betoog. Trouwens, het applaus, waar onder de spreker zijn rede beëindigde, was daarvoor het bewijs. Tijdens de pauze werd een heerlijk kopje thee geschonken, waarna de voorzitter ge legenheid gaf tot het stellen van vragen. Fr volgde een korte gedachten wisseling over de nieuwe spelling en niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter, onder dankzegging voor de groote opkomst der ouders en hun welwillende aandacht, deze goed geslaagde biieefkomst. BANKIERS te ALKMAAR SINDS A. WIJN t In den ouderdom van 70 jaar is hier ter stede, na een korte ongesteldheid, overleden de heer A. Wijn, in leven hoof der 5e gemeenteschool. De heer Wijn heeft ziel in zijn lang en werkzaam leven ten dienste van het kind als een uitstekend onderwijzer doen kennen. Op zijn vriendelijke, gemoedelijke wijze wist hij de jeugd de noodige leer stof bij te brengen en hij interesseerde zich daarbij voornamelijk voor geschie denis en oudheidkundige vraagstukken. In vergaderingen waarbij onderwijs toestanden en onderwijsbelangen ter sprake kwamen, was de heer Wijn steeds een op den voorgrond treaende figuur, die zich als geboren paedagoog ten zeerste interesseerde voor alles wat voor het schoolkind van belang geacht kan worden. Zeer vele oud-leerlingen zullen door dit sterfgeval hun gedachten nog eens laten teruggaan naar den tijd toen Meester Wijn de grondslagen voor hun verdere ontwikkeling gelegd heeft. Do laatste jaren was de heer Wijn ge- pensionneerd en genoot hij van zijn ge riefelijke wOning, zijn doi r hem zelf keurig verzorgd tuintje en van een gezellig babbeltje met zijn buurtgenoo- ten, die zijn rustige verschijning zeker zullen missen. De heer Wijn is geboren op 24 Mei 1865 te Nieuwe Niedorp. Hij was onderwijzer te Alkmaar aan de le gemeenteschool van 1 November 1883 tot 1 September 1887. Tot 1 April 1890 gaf hij les aan de Rijksnormaal school, van 1 December 1892 tot 1 Sep tember 1895 was de heer Wijn onder wijzer aan de 4e gemeenteschool. Daarna is de heer Wijn tot 1 Maart 1905 hoofd der schooi te Koedijk ge weest waarna hij op dezen datum be noemd werd tot hoofd der 5e gemeente school te Alkmaar, welke functie hij toen tot opheffing dezer school werd besloten, tot 1 Augustus 1929 vervuld heeft, waarna de heer Wijn gepension- neerd is. Een goed paedagoog, een gemoede lijke algemeen gewaardeerde figuur is door zijn overlijden van ons heengegaan. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. Met ingang van 1 Januari a.s. is door den raad der gemeente Zuidscharwoudc eervol ontslag verleend aan den heer A Barten als ambtenaar van den Burgerlij ken Stand van die gemeente. OVERGEPLAATST. Met ingang van 16 December a.s wordt de Rijksveldwachter A. Admiraal te Alk- maal overgeplaatst naar Amsterdam. WEER OP VRIJE VOETEN. De te Nieuwe Niedorp aangehouden vrouw v. d. V. in wier huis brand was uit gebroken tengevolge waarvan deze woning geheel afbrandde en naar de oorzaak van welken brand een onderzoek wordt inge steld, is wederom op vrije voeten gesteld. UITDEELINGSLIJSTEN GEDEPONEERD. Ter griffie van de rechtbank alhier zijn ge deponeerd de uitdeelingslijsten in 't faillisse ment van: lo. H. A. Evers, mineraalwater-fabrikant, handelende onder den firmanaam „Holla" te Alkmaar. Uitkeering aan concurrente schuldeischers nihil. 2o. W. A. M. v Leuven, bleeker te Scha gen, thans te Alkmaar. Uitkeering aan con currente schuldeischers nihil 3o. M. C. A. Verkuil, slager te Enkhuizen, uitkeering aan concurrente schuldeischers 14.43 pCt 4o. Vennootschap koophandel onder den firmanaam Gebr Nuchter, bloemisterij en tuinderij te Wervershoof. Uitkeering nihil 5o. S. Nuchter, bloemist te Wemrehoof, uitkeering nihil. 6o E. O. Tabak-Brouwer, openbare koop- vrouw voorheen te Den Helder. Uitkeering 22.65 pCt naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 11 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 786,8 m.M. te Sarna. Laagste barometerstand 757,9 m.M. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 12 December; Krachtige tot matige oostelijke wind; af. nemende bewolking; weinig of geen neer- slag; temperatuur om het vriespunt 's nachts; overdag kouder. Weeroverzicht. De hooge druk nam gisteren nog maar neemt nu een weinig af op de Britsche eilanden en meer in noord-Duitschland, waar een deel van de depressie verscheen, die gisteren over Groenland lag, zoodat aan de Noorsche kust zuidwester storm waait. In verband met den belangrijken hoogen druk in Siberië zal deze depressie vermoedelijk den hoogen druk niet uit het Oostzeegebiëd verdrijven. Ofschoon de depressie in 't zuid westen afneemt, waaien nog krachtige tot stormachtige oostelijke winden van Letland tot in het Kanaal én de koude luchtmass^ uit Rusland begint zich aan de oostgrens van Duitschland te vertoonen. In noord-Scandinavië nam de vorst af en In het westen viel dooi in. In zuid-Scan- dinavië hield de strenge vorst aan en in Fin- land nam de vorst toe, terwijl ook zuid- Frankrijk, Zwitserland, Ierland en Schot land nog lichte vorst meldden In Frankrijk en Duitschland is de lucht overal betrokken met lichte motregen in het noorden. Ierland heeft fraai onbewolkt weer, evenals zuid- Scandinavië. In de eerste dagen is daling van temperatuur met lichte vorst in den nacht te verwachten. Geseind hedenmorgen om 8.55 uur aan alle posten: Stormsein neerhalen, blijft op Uw hoede! LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.14 uur licht op. V. O. V. De directie der Nutsspaarbank alhier vis tigt er heden de aandacht op. dat het hui herhaaldelijk blijkt, dat velen onbekend xiftv met de omstandigheid, dat de Spaarbank de ouderdoms- en invaliditeitsrente op verzoek voor de spaarders incasseert. Zij doet dit kosteloos. Dit ie een faciliteit die ongetwijfeld door belanghebbenden zeer wordt gewaar deerd. DIERENBESCHERMING? Meer dan ergerlijk. Gistermorgen heeft de politie op den Helderscheweg een vrachtauto aange houden, die vee vervoerde van Pur- merend naar het abattoir alhier. Op een kleine bovenverdieping van de vracht auto, welke een afmeting heeft van 2 bij 1.97 M., waren 25 nuchtere kalveren geladen; 6 dezer dieren lagen op den grond, terwijl de overige er als "t ware op stonden te dansen. De beesten zijn aan het abattoir afgeladen, terwijl tegen den veevervoerder proces-verbaal ls op gemaakt. Op de Baangracht is zwervend een jong poesje aangetroffen (zwart met witte neus en witte borst). De eigenaar of eventueele liefhebbers kunnen zich hedenavond tus- schen 6K en 7K uur vervoegen ten huize van den inspecteur van Dierenbescherming, den heer Verwer, Oudegracht, hoek Baan- straat. AUTOBOTSING. Gistermiddag kwamen twee personen auto's in de Langestrsat met alkander in botsing, met het gevolg dat beide motorrijtuigen zeer licht werden be schadigd De oorzaak hiervan was. dat een .der bestuurders met zijn auto eenigszine naar links moest uitwijken voor een voor zijn wagen rijdenden wielrijder. Op dat moment reed de be stuurder van het andere motorrijtuig juist naast eerstvermelde auto met de bedoeling deze in te halen De ontstane schade is onderling geregeld. WEER EEN AANRHDING OP DEN HELDERSCHEN STRAATWEO. Wandelaar uit Schagerbru* ernstig pewond. Woensdag 11 December. Donderdag 12 December. Naar wij vernemen zal de burgemeester van Edam en Volendam, de heer Th. C. P. M. Kolf schoten op 25 December a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum herdenken. Buitengewone algemeene vergadering van de Tuinbouwvereeniging „Ons Belang" op 10 Dec., 's avonds 7 uur in café Groot te Hens broek. Aanwezig ongeveer 40 leden. De voorzitter, de heer Joh. Koning, heette de opgekomenen hartelijk welkom. De buitengewone vergadering, zeide spr., is aangevraagd door 14 leden, dus was het be stuur verplicht deze te houden, ofschoon de behandeling van het onderwerp evengoed had kunnen gebeuren op de jaarvergadering. Medegedeeld werd dat 5 uit de kas der vereeniging is gegeven voor een bijdrage van een blijvend cadeau voor den heer Hazeloop, Rijkstuinbouwconsulent te Alkmaar, die dezen herfst wegens het bereiken van den vereisch- ten leeftijd alszoodanig ontslag heeit aange vraagd en gekregen. Verder deelde de voorzitter mede dat gaarne gezien was dat weer een Tuinbouw- consulent in Alkmaar geplaatst zou worden, maar die hoop is niet vervuld. Als zoodanig is nu aangesteld de heer Rietsema te Hoorn. Als wij, zeide spr., dezen heer willen spreken, kunnen wij dit doen op de zitdagen die zullen worden gehouden in Alkmaar in het Landbouwhnis Zaterdags en in Hoorn ook Zaterdags. Van den controleur van den Plantensiekten- kundigen dienst, den heer van Herwijnen te St.-Pancras was een schrijven ingekomen over h-t geven van een cursus in plantenziekten of om zoogenaamde praatavonden te houden, 4 of 5 avonden, te verdeelen over hetzelfde aantal weken. Van de Tuinbouwvereeniging te Oterleek was daarover een schrijven gekomen om dezen cursus samen te geven, daar bij bun de belangstelling wel te klein zou zijn en dan de kosten eventueel samen te dragen. Daar zich hier direct al 24 leden opgaven voor de praatavonden, begint Hensbroek er natuurlijk niet aan om naar Oterleek te gaan, omdat Hensbroek het wel zelf kan doen. Vanuit de vergadering werd er dan ook niet v gevoeld om naar Oterleek te gaan. De secretaris zal den heer van Herwijnen nader berichten. Van de Kalimaatschappij was een schrijven ingekomen, dat indien de vereeniging een filmavond wil hebben, zij gaarne zoo spoedig mogelijk bericht hieromtrent ontvangt, daar d:t in eigen belang is, daar op de beurt af wordt gewerkt. Hedenmorgen heeft efn felle uitslaande brand gewoed in een gebouw aan de eerste Ni^uwstraat te Hilversum, waar gevestigd is het kantoor en een timmerwerkplaats van den heer B. Eybers. De snel uitgerukte brandweer kon niet voorkomen, dat het geheele gebouw uitbrandde. De oorzaak is onbekend. De scha de, welke zeer groot is, doordat een aantal machines ernstige waterschade opliepen, wordt door verzekering gedekt. s fswmceMmeómtf' Bij den inspecteur der dierenbescherming, den heer Verver, is terug te bekomen een Iersche setter (fox-hondje), dat te Huiswaard is komen aanloopen. Zooals bekend; tusschen half teven en half acht afhalen! Onze correspondent te Stolpervlotbrug meldt: Gisteravond laat wandelde de heer H. S. Schagerbrug met zijn rijwiel aan de hand °P den Rijksweg te Schagervlotbrug. Op een g®' geven moment kwam uit de richting Den H*" der een auto, welke den heer S. links wiWe passseren. Inplaats van naar rechts uit ts ken, deed de heer S. een «tap naar links. het onvermijdelijke gevolg, dst hij door auto werd aangereden Ongeveer 10 M. het slachtoffer meegesleurd. Medische 'hulp constateerde een gebro** rib en zware inwendige kneuzingen. De auto werd licht beschadigd. Naar wij hedenmorgen vernamen, is d« stand van het tlachtoffer naar omstandig" redelijk wel.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2