ObuUe*iland Stad m ÜmqeviHQ Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. KIENEN. „PETOETEN". GROOTE BRAND IN TRAMREMISE. MERKWAARDIGE WILSBESCHIKKING VALSCHE MUNTER GEARRESTEERD. NIEUWE BOTSINGEN AAN DE UNIVERSITEIT TE WARSCHAU. NOODWEER IN GRIEKENLAND. HEVIGE STORM AAN BELGISCHE NOORDZEE-KUST. Gevaar voor Belgische vis- schersvloot. Lichtschip „West- Hinder" op drift. SOV JET-SPIONNApE? DE KABINETSVORMING IN SPANJE. Opdracht aan Martinez de Velasco. BRITSCH ONDERDAAN IN VRIJHEID GESTELD. HET HUWELIJK REDDE HEM. MUSSOLINI'S AUTO RIJDT OP ALCOHOL. ONZE KERSTDISCM. heeft geleverd van de schuld van verdach te Fennis. Zelfs wanneer komt vast te staan, het geen pl. betwist, dat verd. Fennis met zijn spatschermen 17 c.M. over het midden van den weg heeft gereden, dan mag toch een tegenligger maar niet rustig blijven door rijden. Pl. is overtuigd, dat de teekeningen niet juist zijn en hij is van oordeel, dat het zijn gevonden rechterspoor wel eens het linker- spoor heeft kunnen zijn. Ook wijst pl. op de verklaring van den heer Biele, die in de auto heeft gezeten, waarin de slachtoffers zijn gevallen. Van den heer Biele zou het dan ook begrijpelijk zijn, dat hij de schuld aan den chauffeur had gegeven, maar ook hij zegt evenals zijn vrouw, de andere inzittende: Den chauffeur treft geen schuld, hij heeft behoorlijk rechts ge houden". Mogelijk acht pl. het voorts, dat verdach te wel geremd heeft, maar met het gaspen- daal in aanraking is gekomen. Met den Officier is hij het overigens eens, dat, wanneer verdachte niet geremd heeft, er desondanks allerminst gesproken kan worden van grove schuld. Ook het subsidair ten laste gelegde acht te pl. niet bewezen. Er moet een andere oor zaak voor de aanrijding zijn geweest. Nu mevr. Biele verklaard heeft, dat de auto van verdachte Verschuur slingerde deze verklaring is niet in de stukken te vinden is het ongeval wel te verklaren, wan; dan is het mogelijk, dat of de heer Ver schuur zelf, of diens auto een moment on klaar is gemaakt. Pl. was dan ook van oordeel, dat ver dachte Fennis behoort te worden vrijge sproken. Mocht de rechtbank onverhoopt toch van oordeel zijn, dat straf moet worden opge legd, dan hoopt hij, dat er rekening mee gehouden zal worden, dat voor Fennis 200 boete gelijk staat met hechtenis, aangezien hij als chauffeur een schamel loon verdient en zijn moeder niets bezit. Ook hoopt spr. dat er rekening mede gehouden zal worden, dat intrekking van zijn rijbewijs voor Fennis broodeloos-making beteekent. Mr. J u d e 11 ving zijn pleidooi aan met erop te wijzen, dat door verschillende onge vallen het besef verstompt van het leed, daaraan verbonden. Eerst, wanneer één van hen, die wij liefhebben, of één onzer vrienden door een ongeval getroffen wordt, gevoelen wij iets van het daaraan verbon den verdriet. Spr. gevoel van deernis met het ongeval, dat hier behandeld wordt, werd vermengd met een gevoel van groote verontwaardi ging, omdat wij hier de groote zekerheid hebben dat het ongeval zich zóó niet had behoeven af te spelen. Men is zelfs geneigd, te wenschen, dat in dit geval „het oog om oog en tand om tand" weer zal herleven, wanneer men nagaat, dat twee menschen otn het leven gekomen zijn tengevolge van het feit, dat de stuurstang van Fennis's auto in zoo'n deplorablen toestand heeft ver keerd. Dit is de schuld van den chauffeur of van den garagehouder, die niet geaar zeld heeft, uit winstbejag 'n familie, die 'n dagje uit wil, daaraan over te leveren. Het lag niet op pl. weg, aan te toonen, welke fouten Fensus meer gemaakt heeft. Wel is hij van oordeel, dat verdachte Ver schuur, wat betreft de tenlaste gelegde dood door schuld, niet de minste schuld treft. Spr. meent, dat de situatie-teekening van den rijksveldwachter niet zoo slecht is. Al leen betwist hij de juistheid van diens con clusie, dat de auto's elkander van voren hebben moeten geraakt. Pl. was van oordeel, dat men terdege reke ning diende te houden mei het rapport van den deskundige luitenant Hulst. Volgens dat rapport heeft verdachte Fennis 17 c.M. over het midden van den weg gereden en is Ver schuur uitgeweken voor een wielrijder, waar door mevr. Biele den indruk kreeg, dat zijn auto op hen afkwam. Het signaal van Verschuur was bedoeld voor Fennis op 't laatste moment heeft uit gehaald, maar te vlug op zijn rijbaan was teruggekomen, met het gevolg, diat de Tal bot links van achteren door de auto van Fen nis werd gegrepen. Mocht de rechtbank van oordeel zijn, dat pl. cliënt ook schuld heett, omdat ook hij iets over de punaises heeft gereden, dan is die schuld toch zoo gering in vergelijking met die van Fennis, dat in ieder geval zijn cliënt moet worden vrijgesproken van de hem ten laste gelegde dood door schuld. Hoewel de officier wel een paar punten had om op de vertoogen van de verdedigers in te gaan, zag hij. met het oog op het late uur, van repliek af Aangezien de verdachten aan de pleidooien van hun verdedigers niets hadden toe te voegen, bepaalde de president de uitspraak op 18 December. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 10 December. Een Wieringer vechtersbaas. De 27-jarige arbeider Lambertus Korvus T. te Wieringen had zich te verantwoorden betreffende een ernstig mishandelingsgeval aldaar, bestaande in het feit, dat hij zekeren heer Hendrik Hooyveft! op 14 Juni met een mes een snede of steek in den hals had toe gebracht, waardoor de halspeezen werden doorgesneden en krachtige medische hulp noodig was. De wonde had wel niet direct levensgevaar tot gevolg, maar kon toch als zwaar lichamelijk letsel worden aangemerkt omdat blijvende invaliditeit niet was uitge sloten. De getroffene, de 50-jarige Hooyveld, was op dien datum door zijn zoon gewaarschuwd uit bed te komen, omdat zijn moeder door gemelden T. met een mes zou zijn bedreigd. Ook Hooyveld' had een mes bij zich in zijn borstzak, maar hield de handen in zijn broekzak bij zijn ontmoeting met T. Hij werd verwelkomd door T. met de woorden: Jij heb ook een mooi wijf! maar jij ken ook wel wat krijgen. Hooyveld trachtte hem nog af te weren, doch ontving toen een snede in zijn hals, met het hierboven gemelde gevolg. De hals van Hooyveld genoot voor de rechtbank een belangstelling, die hem wel nooit te beurt zal zijn gevallen. Hooyveld is langen tijd in het hospitaal te den Helder behandeld geworden en feitelijk nog niet volkomen her steld. Volgens zijn waarneming was de snede toegebracht met een dolk en niet met het kleine mesje, dat op de zitting als stuk van overtuiging aanwezig was. De bewuste dolk zou in den Helder ge kocht zijn en het eigendom van den broer van verdachte zijn. Door den verdachte werd dit alles ont kend. Door den gewonden Hooyveld werd inge steld eenige vorderingen tegen T., totaal ten bedrage van omtrent 100 wegens genees kundige behandeling, arbeidsverzuim enz. Volgens verdachte had Hooyveld hem aan gevallen met een Engelschen sleutel, wat H pertinent ontkende. Hij stond stee.' op goe den voet met verdachte. Vervolgens werden successievelijk nog ge hoord een drietal andere Hooyvelders, doch ter, zoon en de vrouw van den aangevalle ne. De moeder had aanmerking gemaakt dat haar dochter Klaasje zich bevond in het ge zelschap van T., waarop T. kwaad werd en een dolkmes voor den dag haalde onder de woordendat hij ze wel eens wat anders zou laten zien. Daarop werd de 16-jarige zoon Evert bang en haa'de zijn vader. De vrouw van den mishandelde vertelde dat Lambertus had gezegdIk zal er een eind aan maken en zijn jas losknoopte, daarbij de bedreiging uitende, dat hij vader Hooyveld eerst een koppie kleiner zou maken. De verdachte ontkende en bleef ontkennen Met het verhoor van de 19-jarige Klaasje werd het onderzoek gesloten. Zij was dien dag in de bioscoop geweest en verd. was daar ook aanwezig. Hij gaf te kennen, dat hij graag met haar uit wilde, zoo dat niet ging, zou hij het wel anders regelen en hij liet haar een rites zien, dat aan een riem hing. De officier, het geheele drama reconstruee- rende kwam tot de overtuiging, dat van zelf verdediging geen sprake was, doch wel was gebleken, dat vader H. werd aangevallen en gewond aan hals en duim, die wel stijf zai blijven. Spreker achtte zwaar lichamelijk let sel aanwezig en requireerde 10 maanden ge vangenisstraf met eventueel directe gevan genneming. Mr. Belonje, verdediger van verdachte, ver meende dat betreffende het middel, waarme de zou zijn gestoken, geen zekerheid bestond Vooras achtte pleiter het beroep op noodweer niet uitgesloten en uitte zijn twijfel omtrent de waarheidsliefde van de getuigen a charge. Zaterdags te voren had verdachte nog den geheelen dag ten huize van de fam Hooy veld vertoefd en nog bloemetjes gekregen Verdediger ontwikkelde nog eenige andere gronden om tot de conclusie te komen, dat het beroep noodweer door pleiter werd ge steund, zwaar lichamelijk letsel niet vast stond en verzocht vrijspraak, subsidiair een voorw. veroordeeling. Volgde re- en dupliek, waarbij de debaters ieder hun standpunt bleven handhaven. Simon in hooger beroep. De koopman Simon R. uit Beverwijk, die 'e Alkmaar door den kantonrechter was ver oordeeld ter zake overtreding van art. 22 B der motor- en rijwielwet. het besturen van ten motorrijtuig, terwijl hij verkeerde onder den invloed, waarbij hij te Uitgeest in het woonwagenpark een aanrijding met een woonwagen had veroorzaakt voor welk feit hem was opgelegd 40 boete of 10 dagen, met ontzegging van de rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden, was van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Appellant had een getuige a décharge medegebracht. Geurende de behandeling kwam niet vasi te staan of het woonwagenpark een openbare verkeersweg is. in welk geval alleen veroor deeling kan volgen en werd de zaak geschorst tot volgende week. terwijl de rijksveldwach ter Tilstra inmiddels een onderzoek zal in stellen naar de beteekenis van het parkeer terrein als verkeersweg. Een slachtoffer van de ijkwet. De winkelier Piet O. te Den Helder, ver oordeeld door den kantonrechter te den Hel der tot 6 x 2 boete of 6 x 2 dagen ter zake overtreding der ijkwet, was in hooger beroep gekomen. Helaas, vermoedelijk zonder suc ces, aangezien bevestiging van het vonnis werd gevorderd. Uitgesproken was ook ver beurdverklaring der in beslag genomen ge wichten. Een brievenbns-brandstichter. De 22-jarige los-werkman Klaas de Gr stond terecht terzake dat hij op 8 October j.1. opzettelijk brand had gesticht in de brieven bus gevestigd aan het kantoor der Cacao- en Chocoladefabriek Westfrisia te Enkhuizen. Hij had daarin een hoeveelheid petroleum geworpen en vervolgens eenige brandende lucifers, zoo hij beweerde uit een soort bal- lorigheid. De verdachte bevond zich in voorarrest Door dr. Engelman, psychiater te Heiloo, was een rapport uitgebracht, dat door dr. Barnhoorn werd toegelicht. Verdachte is een psychopaat die niet volledig verantwoor delijk kan worden gesteld voor zijn daden. De conclusie luidde, dat het noodzakelijk zou zijn verdachte ter beschikking te stellen van de regeering. De officier requireerde in 'n uitvoerige uit eenzetting 1 dag gevangenisstraf met aftrek van 1 dag en ter beschikking stelling van de regeering Mr. Dwars achtte zijn cliënt geen psycho paat en refereerde zich. Voor de rechtbank te Maastricht hebben zich eenige personen uit Kerkrade te ver antwoorden gehad ter zake van het gele genheid geven tot kienen aan derden. Het O.M. eischte boeten van 300 of 3 maanden hechtenis. De rechtbank te Maastricht heeft vonnis geveld ter zake van een vervolging van een caféhouder, die gelegenheid had gegeven tot „petoeten". Deze werd vrijgesproken daar de rechtbank niet bewezen achtte dat toeval geenszins in hoofdzaak het karakter van dit spel, ook wel „zwikken" genoemd, bepaalt. Te Gaellivare in Zweden brak een groo te brand uit in de remise van de electri- Sche tram. Drie electrische locomotieven werden een prooi der vlammen. De schade wordt geraamd op een millioen kronen. Te Praag is dezer dagen overleden een zekere Anton Stockinger, die bij testamen taire beschiking zijn geheele vermogen aan zijn St. Bernhardshond heeft vermaakt. De gemeente Praag moet voor zijn hond zor gen en na het sterven van den hond zal zijn fortuin overgaan aan de stad Praag. De Weensche politie heeft gister den koopman Norman Murphy Kohl gearres teerd, die reeds geruimen tijd werd gezocht wegens het vervalschen van dollarbiljetten. Men vond in zijn bezit voor een bedrag van 10.000 dollar aan valsch geld. Tijdens de college's hebben zich gister aan de Universiteit van Warschau nieuwe botsingen voorgedaan tusschen Poolsche nationalistische- en Joodsche studenten. De Poolsche studenten eischen, dat de Jood sche studenten speciaal voor hen gereser veerde banken zouden innemen. Toen de Joodsche studenten dat weigerden, kwam het tot een vechtpartij, waarop het college gestaakt werd. Het noodweer, dat sedert Maandag in Griekenland woedt, heeft ook gister ernsti ge schade aangericht. Te Saloniki woeien boomen en palen om ver, terwijl het Zuidslavische consultaat midden in het water staat. Een dijk langs de rivier Aüakman is bezweken met het ge volg, dat de geheele omgeving overstroomd is. Te Macedonië is het buitengewoon koud, terwijl er zeer veel sneeuw valt. Vele men schen zijn doodgevroren. Aan de Belgische Noordzeekust heersclu een hevige Noordwesterstorm. Een gedeel te der visschersvloot bevindt zich op zee, zoodat alle reddingsposten gealarmeerd zijn Het lichtschip „West Hinder" is op drift ges agen. De maildienst Oostende-Do- ver :s gestaakt De Zuid-Italiaansche autoriteiten hebben den Russischen arts dr. Ljenitzki gearres teerd. die verdacht was geworden doordat hij groo:e geldsommen ontvingen, over wel ker herkomst hij geen mededeelingen wilde doen. Tenslotte heeft hij bekend, dat hij het geld van Sovjet-Russische zijde had ontvangen voor spionnagedoeleinden. Hij had samen gewerkt met den Russischen kolonel Koema- rowski, die secretaris van het algemeen Russisch militair verbond (Wrangel-armee) in Zuid-Slavië was geweest. In verband met deze ontdekking zijn in totaal ongeveer 80 personen verhoord. Acht personen, onder wie twee vrouwen, blijven in arrest. Men onderzoekt thans, in hoeverre Koemarowski zijn relaties met de Zuid-Slavi sche militaire autoriteiten, die hij kon onder houden als secretaris van het Witrussische militaire verbond, heeft geëxploiteerd voor zijn spionnage-doeleinden. Nadat de president der Spaansche repu bliek den afgetreden minister-president Cha- paprieta had verzocht, een nieuwe regee ring te vormen die bereid zou zijn de tegen woordige economische politiek voort te zet ten, en Chapaprieta dit verzoek heeft afge wezen, heeft de president gisteravond den minister van buitenlandsche zakenin het afge treden kabinet en leider der agrarische partij, Martinez de Velasco. verzocht, zich met de kabinetsvorming te willen belasten. De Velas co heeft bedenktijd gevraagd tot Woensdag morgen. De „Daily Herald" meldt, dat die heer R. E. Charlewood, een bekend Britsch schrijver over spoorwegaangelegenheden, die bijna twee maanden in een Duitsche gevangenis heeft doorgebracht onder beschuldiging tee keningen te hebben gemaakt van spoorweg- werken, in het geheim in vrijheid is gesteld, zonder dat men hem voor een rechtbank had geleid. Gisteren is hij te Londen terug gekeerd waar hij direct in een kliniek moest worden opgenomen. Hij was voor de eerste keer gearresteerd in begin October. Dat was in het Saargebied. Bij gebrek aan bewijs heeft men hem toen moeten loslaten. Vervolgens reisde hij naar Frankiort aan de Main, waar hij opnieuw werd gearresteerd, doch ook wederom werd losgelaten. Tenslotte nam de geheime staatspolitie hem gevangen, die zijn zaak in handen stelde van de procureur-generaal te Berlijn Charlewood werd ingesloten in de gevange nis in Moabit. Zaterdagavond j.1. is hij door twee Duit- süie politiebeambten over de grens geleid. EEN VEREENIGING VAN GOOCHELAARS. Beroepsmenschen en liefhebbers. In 1903 hebben de Fransche goochelaars zich aaneengesloten. De vereeniging legde zich als taak op de naspeuringen te bevorde ren, het illusionisme te beschermen tegen wie het van zijn geheime karakter willen ont doen, de beunhazen kortom, en de beoefena ren te steunen. Jaarlijks geeft ze een gala. Drie uur lang woont men de spontane ge neratie bij van bonte bloemen uit leege doo- zen, kaarten nemen willekeurig welke kleur aan en geldstukken vermeerderen zich op too- veraehtige wijs. De vereeniging telt onder haar leden een gewezen rechter, een commis saris van politie, dokters, advocaten, officie ren en bankiers, want ze omvat ook ama teurs En de Temps weet te vertellen vaneen advocaat, die aan kramp leed en wien door den arts vingeroefeningen voorgeschreven 'werden. Hij moet een uitnemend goochelaar geworden en de pijnen kwijt geraakt zijn. ABESSINISCHE OVERVALLEN AAN HET NOORDELIJK FRONT. Volgens berichten van het Noordelijk front hebben afdeelingen van het leger van Ras Seyoem bij Kalhabil een Italiaansch kamp overvallen. De Italianen verloren vier blanke soldaten. Een andere afdeeling overviel des nachts de Italiaansche posten bij Menagar. Aan Italiaansche zijde vielen vijf dooden, ter wijl de verliezen der Abessiniërs een doode en twee gewonden bedroegen. In militaire kringen te Addis Abeba wijst men erop, dat de afwachtende houding der Abessinische regeering verband houdt met de omstandigheid, dat men in het huidige stadium het resultaat der bemiddelingspogin gen wil afwachten, teneinde onnoodig bloed vergieten te voorkomen. Aan de gevangenis ontkomen. Voor den politierechter te Bournemonth (Eng.) had zich dezer dagen een 27-jarige arbeider in de bouwbedrijven, Hayward ge- heeten, te verantwoorden wegens diefstal van eenige kleedingstukken uit een dancing. D? man legde een volledige bekentenis af Hij riep echter de clementie Van den rechter in, omdat hij op het punt stond te trouwen met een dienstbode, werkzaam in een hotel ter plaatse. Een inspecteur van politie, die als getuige gehoord werd, verklaarde, dat Hayward al reeds vroeger eenige malen was schuldig ge bleken aan vergrijpen tegen de wet, maar on dersteunde niettemin zijn verzoek om nog éénmaal een kans te krijgen, zijn leven te beteren. Het gerecht besloot, alduö de Msb., de toe komstige bru;d van den beklaagde te hooren. die verklaarde: „Ik stel alle vertrouwen in den goeden wil van mijn aanstaanden echt- gencct cm een ander leven te boginnen Hoe wel ik erg geschrokken ben bij het hooren van zijn vroegere vergrijpen, heb ik besloten, om het verleden te vergeten. Ik heb de stel lige overtuiging, dat hij niet meer in zijn vroegere fouten zal vervallen, als wij een maal getrouwd zijn". Daarop liet de rechter den beklaagde weer voer zich verschijnen en zei: „We zullen zien of je een man van eer bent. De hopen, dat je je een man zult toonen, zooals deze vrouw blijk heeft gegeven, een trouwe echtgenoote voor je te willen zijn. Daarom veroordeel en wij je voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar". Voor zijn particuliere auto gebruikt Mus- solini thans alcohol als brandstof, waartoe een speciale carburateur is ingebouwd. De alcohol kost op het oogenblik 2.15 lire en benzine 3.60 lire per liter. Men hoopt den prijs van alcohol nog te kunnen verlagen Aan veel luxe kunnen de meesten van ons tegenwoordig niet densen. Eenvoudig zal dus onze Kersttafel zijn, maar fleurigheid en feestelijkheid behoe ven er daarom niet aan te ontbreken. Als het uiterlijk van de gedekte tafel wat extra verzorgd wordt met misschien de hulp van wat roode tulpjes of wat glimmen de besjeshulst en we kiezen de gerechten met het noodige overleg, dan kan het alle- daagsche wegvallen, zonder dat onze beurs sterk wordt aangesproken. Laten we eens een geschikt menu samen stellen. Om te beginnen geven we een bordje soep een tractatie, die zeker niet veel behoeft te kos.en, als we een keus doen uit de smake lijke Maggi's Soep-tabletten en ons b.v be palen tot de Prinsessesoep of de Oxfordsoep, de nieuwste soorten uit Maggi's soepenreeks Daarom laten we het een of ander ge braad volgen: kan het niet de traditioneele gans of eend zijn, dan staan toch wel een roastbeef, een varkensfricandeau of een Kerst-rollade tot onze beschikking. Als bijbehoorende groente zullen we spruitjes, schorsenteren of Brusselsch lof kiezen aangevuld misschien met een schaaltje appelmoes voor ben, die meer op een vruchtengerecht gesteld zijn. Gekookte aardappelen maken deze „gang" van ons dinéetje volledig. Dan komt het nagerecht aan de beurt. Typeerend voor het Kerstmaal is de plum pudding, dien we van de Engelschen hebben overgenomen. Een bezwaar tegen dit nage recht is echter, dat het gewoonlijk te „zwaar" wordt gevonden, en we doen daarom waar schijnlijk verstandiger met een warmen pud ding te kiezen, die meer met onze Holland- sche opvattingen overeenstemt en die toch in uiterlijk niet onderdoet voor het Engelsche feestgerecht. Een fijne „beschuitpudding" of een gewo nere „broodpudding" zullen zeker aan het doel beantwoorden. i-7 11 we ,^an no£ een aantrekke lijk „stilleven op tafel zetten van roode sterappelen, sinaasappelen (of mandarijnen) en verschillende notensoorten, dan moet het Kerstmaal wel voldoening brengen aan Winterhanden Q| |Q/"\| Wintervoeten UK de huisvrouw, die er zich de moeite voor gaf en aan de dischgenooten, die er van mochten genieten. Voor wie zich niet geheel zeker zou voelen op het gebied der warme puddingen, volgt hier van de beide soorten de vrij duie en de meer eenvoudige het recept. Fijne Kerstpudding (4 5 personen) 5 groote beschuiten, 60 G. (6 afgestreken eetlepels) bloem, 60 G. (4 afgestreken eetlepels) suiker, snuifje zout, 125 Q (1/4 pond) boter of mélange 50 G. ons) amandelen, geraspte schil van citroen, 3 eieren, X d.L. (3 eetlepels) melk. Besmeer een warme puddingvorm met boter en bestrooi hem met fijn paneermeel (of gestampte beschuit). Roer de boter met de suiker en het 20ut zalfachtig, werk er één voor één de eier dooiers door, daarna de bloem, de gestamp, te beschuiten, de melk, de gewasschen kren ten en rozijnen, de gesnipperde sucade, de gemalen (of gehakte) amandelen, de geraspte citroenschil en ten slotte het stijfgeklopte eiwit Vul met dit mengsel den puddingvorm tot een paar vingers onder den rand. sluit den vorm en laat den pudding gedurende 2 uur onafgebroken .au bain-marie' (in een pan met kokend water) koken. Eenvoudige broodpudding (4 personen) 200 G. (10 dunne sneetjes) oud brood zonder korst, 3 d.L. (3 kleine theekopjes) melk, 60 G. (4 afgestreken eetlepels) suiker, 50 G. (2X afgestreken eetlepel) boter, 3 eieren, 100 G. (1 ons) rozijnen. Snijd het brood (zonder korst) in dunne sneetjes, smeer ze met de week gemaakte boter en laat ze eenigen tijd weeken in de goed geklopte eieren met de suiker en de melk. Besmeer den warmen puddingvorm met boter en strooi er wat paneermeel in. Vul den vorm laag om laag met geweekt brood en rozijnen; giet, wat misschien nog aan vloeistof is overgebleven, er overheen. Sluit den vorm en kook den pudding gedurende IX uur in een pan met kokend water (na tuurlijk zóó. dat het water niet in den vonn kan dringen). INGEKOMEN PERSONEN W. Heidema, N.H., dienstbode, van Leeu warden naar Nieuwlandersingel 55. P. S. Hoekstra, geen, machinist, van Brittch Guyana naar Lyceumstraat 61. F. de Jong, N.H., kantoorbediende, van Amster dam naar Geestersingel 3. W. A Engels, R.K, limonadefabrikant, en echtg., van van Nijmegen naar Bierkade 8. H Baan, geen, verkoopster, van Amsterdam naar Nieuwpoortslaan 98. M Jong, R.K., echtg. v. W. P. J. Beemster, z. b., van Berk hout naar Boomkampstraat 36. E. A. M Randshuizen, R.K., z. b., van Amsterdam naar Nieuwpoortslaan 92. J. Pauw, N.F, landmeetkundig ambtenaar R W en echtg, van Muiden, woonark „Zwerver", naar lig plaats Victoriepark. J. Twisk, N H., huis houdster, van Zaandam naar Nieuwpoorts- laan 44. P. Groot, R.K.. grondwerker, van Warmenhuizen naar Nieuwlandersin gel 36. C. J. Mekken, R.K., grondwerker, van Warmenhuizen naar Nieuwlandersin gel 36. G de Roeper, R.K z. b., en echtg., van Bergen (N.H.) naar Bergerweg 138.— H. van Eist, wed. v. J. G. de Jong, N H., z. b., van Amsterdam naar Geestersingel 3. D. Reus, wed. v. P. Kleen, geen, z. b., en zoen, van Purmerend naar Paternosterstraat 8b. A. Roemer, N.H., dienstbode, van Deventer naar Heiligland 8. G. Bogaart. G K, dienstbode, van Bloemendaal naar Nieuwlandersingel 55. P. C Klaver. R.K., monteur, van Opmeer haar Boomkamp- str. 4. A. C. Wessels, R.K., kapster, van Hillegom naar Koorstraat 41. J. van Veen, N.H., dienstbode, van Noord-Schar- woude naar Kennemerstraatweg 18 0- M. Olij, R.K., dienstbode, van Akersloot naar Laat 192. A. J. Smith, R.K z. b., van Hilversum naar Nieuwesloot 55. VERTROKKEN PERSONEN. A. van Scherpenzeel, N.H., h. i/d huish., van Nieuwlandersingel 55, naar Haarlem. Ph. J. A. B. Pans, R.K., kappersbediende, van Lyceumstraat 87, naar Maastricht. H P. Jacobs, geen, los arbeider, van Rop- jeskuil 14, naar Leeuwarden. J. van den Arend, N.H., z. b., en gezin, van Landstraat 58, naar Amsterdam. M. van den Broek, N.H., rijkstelefoniste, van Zocherstraat 9, naar Soest. A. F. van OorschotLut, R.K., z. b„ en kinderen, van Middenstraat 3, naar Bergen op Zoom. A. G. Willekes, R.K., machinezetter, van Mariënlaan 1» naar Breda. Wed. E. Tijsen, D.G., z. b» en dochter, van Stuartstraat 84, naar Heiloo. I. H. P. Verschoor, N.H., z.b., van Ken- nemersingel 13, naa' Leiden. P. Stokman, R K„ vertegenwoordiger, en echtgenoote, va.i Bieikade 8, naar Haarlem. K. L. Wisse- link, N.H., ondermachinist N S., en gezin, van Bisschop Botiemannestr. 8, naar Rot terdam. M. E. Carstens, g-en, dienstbode, van Koningsweg 75, naar Amsterdam. A Groothuizen. R.K., dienstbode, van Om val 55, naar Beemster. N. Steeman—To', R K., z.b., van U itepboschstraa* 19, naa Heiloo. C. G. L. v. Veen—Smit, R K->z van Laat 173, naar Koedijk J. H. va" den Bogaerde, N.H., suikerbewerker, Snaarmanslaan 149, naar Heemstede. P" Vogelezang, N.H., koopman in galanterieën, van Voormeer 35, naar Beverwijk. Visser, N.H., dienstbode, van Parkstraat naar Midwoud. M. Offeringa—Bierm^ R K., z. b.. van Ondegracht 155, naar He - hugowaard. B. Douma, G.K., boe*®, arbeider, van Nieuwlandersingel 18. 11 Akersloot. P. Pauw, N HhoulbevvfK er echtgenoote, van Grensstraat 2, n Oudorp. R Jongman. N H, kuiper. Ingelandstraat 5, naar Bloxzijl. J- r)4a Gceij, R.K., timm rman, van Bierkade naar Tilburg.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8