^Bimieuiand NOORD-HOLL. VEREENIGING HET WITTE KRUIS. De 78ste algemeene vergadering te Amsterdam. De feestelijke herdenking van het 60-jarig bestaan, ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 11 DECEMBER 1935 HAAGSCHE SIGARENWINKEL UITGEBRAND. Kritieke toestand. MAGAZIJN OPGELICHT. Door middel van valsch ge stempelde kassabons. WIELRIJDER ONDER TRAM-BAANSCHUIVER. Ernstig ongeval in Amsterdam. Bejaarde c&Mrtboöe w trapje gevaHea. BEJAARDE MAN IN BRAND. Ernstig gewond naar het Gast huis gebracht. SCHIP IN NOOD BIJ HOEK VAN HOLLAND. Veilig binnengesleept. Nadere bijzonderheden. De Drente" op het strand te Egmond is in sloopers handen, doch nog steeds een welkome speelplaats voor de jeugd NIEUWE TANKBOOTEN VOOR DE SHELL. Nederlandsche werven in onder handeling voor opdrachten. De Noord-Holl. Ver. Het Witte Kruis heeft gisteren te Amsterdam haar 78e algemeene vergadering gehouden, die samenviel met de viering van het zestig jarig bestaan van deze organisatie. Voorts is medegedeeld, dat van de beslis sing van de rechtbank van Amsterdam, waar bij het bestuur in zijn privé-vermogen aan sprakelijk gesteld is tegenover de lotenhou- ders, hooger beroep aangeteekend is. Op deze vergadering was o.m. aan de or de de volgende vraag, gesteld door de afd. Alkmaar aan het hoofdbestuur: Is de alge meene vergadering van oordeel, dat het H.B. juist heeft gehandeld door onderhandelingen aan te knoopen met het hoofdbestuur van het Wit-Gele Kruis, zonder omtrent de voor gestelde wijze van samenwerking en de op gemaakte contracten vooraf overleg met de afdeelingen te hebben gepleegd? (Hierbij verwijzen wij naar het desbetref fende verslag over dit conflict in ons vori nummer onder „Stad en Omgeving". Re Alkm. Crt.) Mevr. J. H. TeekensKunst te Venhuizen is gekozen tot lid van het hoofdbestuur in óe vacature, ontstaan door het bedanken van den heer D. Schoenmaker te Hoogkarspel. Op voorstel van het hoofdbestuur is beslo ten tot opheffing van de bestaande commissie voor kinderhvgiëne en de instelling van een nieuwe commissie. De vergadering heeft ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan der vereeniging een crediet van 1000 ter beschikking van het hoofdbestuur gesteld voor het doen geven van cursussen in huiselijke ziekenverpleging De namiddagvergadering was gewijd aan de herdenking van het 60-jarig bestaan der vereeniging. In een feestrede heeft de voorzitter het welkom toegeroepen aan den eere-voorzitter, jhr. mr. dr. A. Röell, commissaris der ko ningin in de provincie Noordholland. Dr. Brenkman heeft vervolgens in groote trekken de 60-jarige geschiedenis van het Witte Kruis nagegaan. Op 26 November 1875 is de vereeniging opgericht en reeds in den aanvang stond iren op het standpunt, dat het werk der nieu we verbeniging zou moeten worden gedragen door plaatselijke afdeelingen. Spr. betreurde het, dat er nog zoo vele dtelen der gezondheidszorg zijn, die buiten het arbeidsveld der vereeniging liggen. Door eendrachtige samenwerking met andere ver- eenigingen, die eenzelfde doel nastreven, is hieraan tegemoet te komen Onderverdeeling in de vereeniging zelf heeft plaats door de z.g.n. districts-formatie. Een blik in de toekomst werpend, zeide de voorzitter deze niet donker in te zien. Het aantal leden bedraagt 90.000. Dat de vereeniging over 15 jaar, dus bij haar 75-jarig bestaan, zich in een groote bloeiperiode moge verheugen, hoopt spr. van harte; en hij vertrouwde, dat het zoo zijn zal, omdat het werk van het Witte Kruis wordt gedragen door de belangstelling en de waardeering van de bevolking, die het, zoo- als het zich ontwikkeld heeft, niet meer zou willen missen. De eere-voorzitter, jhr. mr. dr. A. Röell, zeide zich geheel te gevoelen als behooren- de tot den Witte Kruis-kring; hij is altijd vol belangstelling voor de werkzaamheden van de vereeniging geweest. Hieraan voegde hij een woord van warmen gelukwensch toe, en hij sprak de hoop uit, dat het tegenwoordig hoofdbestuur de vereeniging zal brengen tot nog grooteren bloei, tot heil van het gebied dat zij bestrijkt. De heer K. Baas, wethouder van Amster dam, bracht hulde aan het Witte Kruis, om dat het de zorg voor de openbare gezond heid reeds ter hand had genomen nog voor dat de Overheid dit op intensieve wijze ge daan had. Maar ook heeft het hem aange naam getroffen, dat deze vereeniging niet te veel op overheidssubsidies steunt, maar ge zorgd heeft voor een gezond verband tus- schen geldelijken steun van de Overheid en eigen financieele kracht. Dit moge voor de Overheid een spoorslag zijn om dezen arbeid te steunen zooveel zij kan, en naarmate hij steun verdient. De secretaris deed voorlezing van een groot aantal schriftelijke en telegrafisch in gekomen gelukwenschen, o.m. van dr. Eikel, hoofd-inspecteur van de Volksgezondheid; van den directeur-generaal Volksgezondheid mr. Lietaert Peerbolte, van vele provinciale zustervereenigingen, van het personeel en pa tiënten van Heideheuvel en Bosch en Heide en het personeel van Vechthoeve. Dr. Hamaker, algemeene voorzitter van Het Groene Kruis, zeide, dat Het Witte Kruis heeft geleerd wat 'n Kruis-vereeniging in het belang der volksgezondheid zijn kan. De be weging heeft zich onder twee namen ov.'r het geheele land verbreid. Reeds in 1910 ech ter ts gelukkig de Algemeene Vereeniging liet Groene Kruis als nationale federatie op gericht, waarbij zeer terecht het provinciaal verband gehandhaafd is. Door den binden den invloed van Het Groene Kruis is het hee- le Nederlandsche volk georganiseerd in het belang van zijn zieken, en dit is te danken aan het Witte Kruis, dat daarom temeer re den heeft om thans zijn zestig jarig beslaan met vreugde te vieren. De heer v. Itallie heeft de gelukwenschen overgebracht van de Mij. tot Bevordering der Pharmacie, en als feestgeschenk namens deze organisatie een geldelijke bijdrage aangebo den voor de Commissie voor Kinderhygiëne in Noordholland. De afd. Haarlem heeft, mede namens an dere afdeelingen, een bedrag aan het hoofd bestuur aangeboden, om dit te testeden in het belang der vereeniging. De feestelijke bijeenkomst !s besloten met de vertooning van een propagandafilm, en gevolgd door een feestmaaltijd. In den afgeloopen nacht om streeks twee uur heeft een felle uitslaande brand gewoed in den sigarenwinkel van den heer C. Coene aan de Koningstraat 441 b te Den Haag. on^. ™]nkeliT sliep in de achterkamer hot m,,, rï°°r h«t knetteren van rtp'n Jo ÏJ ^0n nog bijtijds den bran- verlaten en heeft toen ddelhjk de bovenbewoners gewaar schuwd. Dit waren de heer J. C. Boxen, diens vrouw en kind en een 30-jarige schoonzuster. Zij hebben ijlings het huis stenen zich aléus in veiligheid ge- 1~*1™ B]J «en zwager, die enkele huizen erder woont, hebben zij verder onder dak gevonden. Inmiddels was de brand langs de jalouzieën van het bovenhuis overgeslagen naar de eerste verdieping. De groote bovenkamer, een kabinet en de achterkamer zijn grootendeels uitge brand. De sigarenwinkel werd geheel door het vuur vernield. De winkelier heeft zijn geld en effecten kunnen meenemen. De oorzaak van den brand is vermoede lijk het vlam vatten van een stapel kistjes met sigaren, welke in de om geving van een brandende kachel te drogen stonden. De sigarenwinkelier en de bovenbe woners waren beiden verzekerd. Twee agenten van politie, die op surveillance waren, hadden het vuur eveneens ont dekt en hebben de brandweer gewaar schuwd. Deze heeft met twree motor spuiten gewerkt, één van de v. d. Venne- straat en één van den Rijswijkschen Weg. Een derde motorspuit, die ook was uitgerukt, behoefde geen dienst te doen. Omstreeks half drie had de brandweer het vuur onder de knie. De nablussching nam nog geruimen tijd in beslag. De politie van bureau Singel te Am sterdam heeft twee vrouwen aangehou den, die een magazijn in het centrum der stad door middel van kassabons, welke zij van valsche stempels hadden voorzien, kort vóór St. Nicolaas hebben opgelicht voor ongeveer 500. Voor dit bedrag hadden zij zich goederen doen afleveren, zonder deze te betalen. Een groot deel daarvan kon door de politie bij een huiszoeking in beslag worden genomen. Twee wielrijders zijn gisteravond in de Kinkerstraat hoek Nassaukade te Amsterdam komen te vallen, doordat het voorwiel van het eene rijwiel in de step van het andere haakte. De wiel rijder, die de aanrijding veroorzaakte, kwam terecht onder den baanschuiver van een tramwagen van lijn 17. Om hem te bevrijden moest de wagen wor den opgevijzeld. Met een bekkenfractuur is het slachtoffer naar het O.L. Vrouwe gasthuis vervoerd. De andere wielrijder werd niet gekwetst. DRIETAL INBREKERS INGEREKEND. Van hun bed gelicht. Door de gemeente-politie te Tegelen is in den afgeloopen nacht een 3-tal inbrekers gearresteerd. Het zijn van O. en D., beiden uit Tegelen en zekere K. uit Venlo. Het drietal wordt ervan verdacht verschillende inbraken te hebben gepleegd te Venlo, Ble- rik en Tegelen. Te Roosteren hadden zij 'n fiets gestolen. In verband met deze inbraken werden zij hedennacht door de politie van hun bed ge licht. Van O. zag tijdens zijn overbrenging naar het politiebureau kans te ontsnappen Een achtervolging werd ingesteld, doch tot nu toe is het niet gelukt hem te achterha len. MET HET HOOFD TEGEN DEUR GELOOPEN. Gistermorgen zagen eenige arbeiders van de firma R. aan de Noordvest te Schiedam dat uit een fabriekspand aan de overzijde rookpluimen uit hen venster sloegen Een der arbeiders, de 40-jarige J. I., wilde weer naar binnen gaan om de brandweer te la ten waarschuwen. Waarschijnlijk heeft de man gedacht dat de deur van de poort open was, waardoor hij met 't hoofd tegen den grond sloeg. Hij was op slag dood. KERSTGAVE VOOR WERKLOOZEN. De minister van Sociale Zaken heeft thans aan de gemeente-be sturen o.m. bericht dat ook dit jaar aan ondersteunde werkloozen boven hun steunuitkeering een Kerstgave mag worden toegekend. Deze Kerstgave mag bedragen 25 van het bedrag, dat de betrokkenen over de week van 15 tot 22 December a.s. als uitkee- ring ontvangen. JONGETJE VAN SCHRIK GESTORVEN. Een zoontje van de familie v. d. Meer te Roelofarendsveen, dat met zijn tienjarig broertje aan den waterkant speelde, verloor plotseling zijn evenwicht en viel in de vaart De jongen kon zich te voet huiswaarts begeven. jen werd echter spoedig gered en Doch het broertje was door het ongeval zoo van streek geraakt, dat hij bewusteloos neerviel en kort daarna overleed. DOODELIJK ONGELUK. De reeds bejaarde dienstbode, mej W Beijer in dienst bij de familie W. aan de Nieuwe Havwi te Zwolle, sleed, ter- wij, zij het trapje van een i.g. buiten kelder afliep, van de laatste drie tre den. Zij kwam daarbij op haar hoofd te val ren en is eenige uren later, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan de opgeloopen verwondingen in het zieken huis overleden. AANRSJDfffG. Toen gisteravond de 47 jarige J. Hoe ter, wonende te Dorkwerd nabij Hoog kerk, per fiets terugkeerde van de werkverschaffing te Hoogkerk, werd hij bij het oversteken van den Frieschen straatweg aangereden door een auto, welke uit de richting Groningen kwam en bestuurd werd door dr. Keize- uit Buitënpóst. De heer Roeters werd in een sloot geslingerd en was op slag dooi. Het ongeval is gebeurd ter hoogte van café van der Zwaag, waar het uitzicht zeer slecht is. Een ernstig ongeluk had gisteravond plaats in het perceel Maarten Har- pertsz Tropstraat 2 te Amsterdam op de tweede étage. Daar woont de 72-jarige W. Mus; de oude man, die alleen leeft en die ziek was en bedlegerig. Op genoemd tijdstip wilde hij even opstaan en hij stortte daarbij tegen een brandende petroleumkachel, welken omviel. Onmiddellijk vatten ue kleeren van den ouden man vlam. In zijn ang6t liep hij naar het raam en gelukkig merk ten voorbijgangers het ongc'uk op. Zij bedachten zich geen oogenb'ik. snelden de trap op en trapten de deur van de kamer in. Terstond wisten zij het vuur te dooven. ntusschen wa -en rok an tere bewoners van hot perceel toegesneld. De ouue man bleek zeer ernstige brandwon den over het geheele lichaam te hebben opgeloopen. Hij is door den Geneeskundigen Dienst naar het Wilhelmina-ga6thui6 vervoerd De brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was, behoefde geen water te geven, doch kon met enkele emmers wa ter de nog smeulende vloerbedekking blusschen. Gisteravond omstreeks zeven uur is een klein Nederlandsch motorvrachtschip, dat den Nieuwen Waterweg wilde bin nen vallen, tengevolge van den Noord-Oo6ter storm en de hooge zeer uit den koers geraakt en bezuiden de Zuiderpier op de banken geslagen. Hierbij ge raakte het roer defect, zoodat de kapitein liet raadzaam achtte voor anker te gaan en noodsei nen te geven. Zoowel de sleepboot „Blankenberg" van L. Smit Co. als de reddingboot „President Wiersma' 'van de Zuidhol- landsche Mij. tot Redding van Schip breukelingen, voeren daarop uit. Zij troffen het vrachtschip op den laen wal. De. ankers hadden het in het slechte weer gelukkig gehouden. De kapitein van het vastzittende schip ver zocht den schipper van den reddingboot in de nabijheid te blijven voor eventu- eele hulpverleen ing, want, gezien de ervaring met andere strandingen op deze plaats, was het de groote vraag of de sleepboot het schip los zou kunnen trek ken. De „Blankenberg" slaagde echter voortreffelijk in zijn zware taak en om half negen sleepte hij het schip veilig binnen de pieren van den Waterweg. Naar wij nader vernemen is het on fortuinlijke schip de „Eban", thuisbe- hoorend te Groningen, metend bruto 288 ton, waarmee kapitein Hylkema met een lading rubber op weg was van Stet- tin naar Rotterdam. Behalve de reddingboot en de „Blan kenberg" is ook de sleepboot „Afrika" van L. Smit Co. ter assistentie uitge varen naar de „Eban" waarvan behalve het roer ook de motor onklaar was ge raakt. De bemanning die ongedeerd is geble ven heeft eenige benaunwde uren door gebracht. NIEUWE AUTOMOBILISTENZIEKTE. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, bericht: De Engelsche arts H. Devine maakt mel ding van verscheidene gevallen van kramp achtige aandoeningen in het rechterbeen hij automobilisten. Hij noemde dit verschijnsel „accelerator-neurose". Evenals lieden, die veel schrijven, schrijf kramp krijgen, kan het rechterbeen van den automobilist, waarmee hij de gaspedaal be dient, tengevolge van te veel inspanning plotseling door kramp overvallen worden Bij alle patiënten, die deze arts kon nagaan, betrof het rijders, die buitengewoon lang en regelmatig achter het stuur zaten, zooals b.v. bestuurders van taxi's en autobussen, particuliere chauffeurs en reizigers. Dr. Devine vreest, dat de „automobiel voet" vaker zal optreden en tot een chronisch ongemak zal voeren. Hij geeft daarom in overweging, weder meer van de handgas pedaal gebruik te maken, teneinde aan den voet gelegenheid te geven, nu en dan uit te rusten. REGELING ARBEID VAN VREEMDELINGEN. De vreemde dienstboden vallen er voorloopig nog niet onder. In de memorie van antwoord van de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging van de wet van 16 Mei 1934 tot regeling van het verrichtten van arbeid door vreemdelin gen wordt medegedeeld, dat het inderdaad het voornemen is het vergunningstelsel, in gevolge de wet van 16..Mei 1934, spoedig uit te breiden tot bedrijven, waarop dit vergun ningstelsel tot dusverre nog geen betrekking had, doch niet om in die uitbreiding aan stonds op te nemen „het bedrijf, dat in de huishouding wordt beoefend, n.1. door de vreemde dienstbode n". Wel be staat het voornemen het vergunningstelsel in den loop van het aanstaande jaar ook in te voeren voor huispersoneel. Bij toepassing van het vergunningstelsel op huispersoneel zal voorzichtig worden te werk gegaan. Het ligt in de bedoeling van den minister van sociale zaken de oplei ding van Nederlandsche dienstboden krachtig te stirouleeren en het daarheen te leiden, dat zij allerwege in het land worde ter hand genomen. In middels blijft de regeering van meening, dat de vervanging van vreemde door Nederland sche dienstboden slechts geleidelijk zal kun nen geschieden. Vervanging van alle vreemde dienstboden door Nederlandsche acht de regeering niet noodig en in de eerste jaren wellicht ook niet mogelijk. Overigens zal een registratie van het aantal en de soort van het vreemde huispersoneel en de verspreiding daarvan over het land op zich zelf wensche- lijk zijn. Het bedrag der heffing voor een vergun ning of een verlenging daarvan zal gezien de geringheid van het aanvankelijk gedachte bedrag naar de regeering meent, niet van invloed zijn op het in dienst hebben van vreemde dienstboden. Wel zou dit het geval zijn, indien werd getreden in de suggestie van verscheidene leden om een bedrag van 10 per vergunning te vorderen. Dit zou ook voor andere soorten van arbeid het vergun ningstelsel in bepaalde gevallen prohibitief kunnen doen werken of te zware lasten leg gen op het bedrijfsleven. ONDERWIJS-BEZUINIGING. De gehuwde onderwijzeres-niet- kostwinner. De heer Suring c.s. hebben een gewijzigd amendement ingediend op het Wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven voor het onderwijs. Het eerste amendement beoogt buiten twij fel te stellen, dat een onderwijzer met voor loopig pensioen zich het uitzicht op gezins pensioen kan verzekeren tegen een bijdrage van 5Vz pet. Voorts is een tweede gewijzigd amende ment ingediend strekkende om imperatief te bepalen, dat in de gevallen, dat indien en zoolang het hoofd der school of de onder wijzer een of meer minderjarigen kinderen te zijn laste heeft en indien en zoolang het aantal voor pensioen in aanmerking komende dienstjaren van het hoofd der school of den onderwijzer minder dan 36 bedraagt, de in directe verplichting, om op 60-jarigen leeftijd voorloopig pensioen aan te vragen, niet be staat. Door dezelfde Tweede-Kamerleden is een ander gewijzigd amendement ingediend op genoemd wetsontwerp. Voorgesteld wordt na par. 15 in te voegen een par. 15 bis. De daarin vervatte bepalin gen beoogen aan het werkzaam zijn van een gehuwde onderwijzeres of het genieten van wachtgeld door haar een einde te maken wanneer dit zonder overwegende bezwaren voor de belanghebbende mogelijk is. He toekennen van voorloopig pensioen aan 60-jarige onderwijzers, zoo merken de voor stellers in de Memorie van Toelichting op, wordt door de regeering voorgesteld om het te werkstellen van wachtgelders en werklooze onderwijzers te bevorderen De voorspellers ziin van meening. dat naast dezen maatregel, die ook niet zonder bezwaar kan worden ge acht, niet mag worden verzuimd, eveneens ter verruiming van werkgelegenheid bij het on derwijs de gehuwde onderwijzeres niet-kost- winster te ontslaan. Aansluiting is gezocht aan de bepalingen welke bij het toekennen van voorloopig pen sioen ter voorkoming van onbillijkheden zijn voorgesteld. Door de heeren Thijssen en K. ter Laan zijn drie amendementen ingediend op het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven voor het onderwijs. De bedoeling dezer drie amendementen is voor de plattelandsscholen de werking van het in artikel 1 van par. 7 voorgestelde te verzachten door daar voor de kleine scholen ongeveer de bestaande leerlingenschaal te handhaven en de z.g. „centrale scholen voor zevende en achtste leerjaar" wat de leerlin genschalen betreft, te behandelen als ULO scholen. DE VERZENDING VAN PAKETTEN MET ZUIVEL NAAR DUITSCHLAND. De te vervullen formaliteiten voor speciale Kerstpaketten. Naar ons blijkt, bestaat er veel belangstel ling voor het zenden van pakketten met z.g. Liebesgaben aan in Duitschland wonende familieleden, maar weet men niet hoe men 't hiermee moet aanleggen. Een officieele handleiding hebben ook wij hiervoor nog niet, want de officieele bevesti ging van Duitsche zijde is tot nog toe noch bij de Nederlandsche autoriteiten noch bij het Duitsche gezantschap ontvangen. Toch kunnen wij op grond, van te 's-Gravenhage ingewonnen inlichtingen wel aangeven wat men heeft te doen. De pakketten dienen niet grooter te zijn dan 5 K.G. Men mag practisch gesproken alle levensmiddelen zenden (behalve onge brande koffie), maar het zal uit den aard der zaak wel om die levensmiddelen te doen zijn, waarvan in Duitschland schaarschte bestaat, t.w. boter, kaas, vet, spek e.d. Welnu, voor het verzenden van boter, kaas en vet (ook reuzel) heeft men een vergunning tot uitvoer noodig van de Crisis-Zuivelcen- trale, Den Haag, voor de verzending van varkensvleesch (spek) van de Veehouderij centrale Den Haag. Deze vergunningen moeten bij de aanbieding tot verzending van de pakketten worden overgelegd. Aangera- dan wordt niet meer dan 1 K.G. spek tegelijk te zenden, daar bij grootere hoeveelheden de mogelijkheid van moeilijkheden bij den in voer bestaat. Pakketten tot 1 K.G. worden zeker zonder bezwaar en ongeopend toege laten. De ontvangers betalen op de pakketten bet gewone invoerrecht, tenzij zij on- of min vermogend zijn en een bewijs daarvan aan de Duitsche douane kunnen overleggen. Alsdan kan vrijstelling van het invoerrecht worden verleend. Tuëschen verschillende groote werven in Nederland zijn onder handelingen gaande met de Koninklijke Shell-groepover den bouw van eenige tankschepen van uiteenloopende tonnage. Wat Amsterdam betreft behoort de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij tot de gegadigden; een opdracht aan deze werf is nog niet verleend. De verwach ting is echter gewettigd, dat deze weldra tegemoet kan wor den gezien. MR. DUYS EN HET RAPPORT- BONGER. „Het Volk" dat het bericht van het „Han delsblad" dat mr. Duys niet bij den Partij raad in de S. D. A. P. tegen zijn royement in beroep zal gaan, overneemt, teekent daar bij aan: „De partijraad had de commissie-Bonger benoemd, ten einde rapport uit te brengen aan den partijraad zelf. De commissie ver zette zich tegen publicatie van haar rapport, dat slechts bestemd was ten einde aan den partijraad te worden uitgebracht, Alleen stemde de comissie er mee in, dat het rapport ook medegedeeld zou worden aan de geweste lijke vergaderingen van de gewesten Noord- Holland Noord en Noord-Holland Zuid, waarvoor mr. Duys in de Tweede Kamer zit ting* heeft. Gepubliceerd werd alleen een daartoe door de commissie-Bonger opgestel de samenvatting van de conclusies van haar rapport, waarmee de partijraad zich met al gemeene stemmen verenigd hadden." NEDERLANDSCHE KAAS PER SCHIP NAAR CHICAGO. In Onze Toekomst (Chicago) lezen wij: De e rste rechtstreeksche verzending van kaas uit Nederland arriveerde j.1. Vrijdag hier in Chicago op het stoomschip Maakefjell. De tocht werd volbracht in 40 dagen vanwege het stormachtige weer waarmee het schip had te kampen. Anders duurt de reis 30 dagen. De reis van Rotterdam over den Atlantischen Oceaan, door de St. Lawrence en de groote meren werd toevallig beëindigd gedurende de nationale kaasweek van 10 tot 16 Novemoer gehouden (waarin President Roosevelt met een cheddar kaas van 1250 pounds uit Wis- consin werd vereerd.) De lading kaas werd gestuurd door de Polak Kaas Export te Rot terdam naar Ryser Brothers groothande laren in kaas aan 57 West Kinzie Street Mr Ryser melde, dat de kaas in goede conditie verkeerde bij aankomst en dat een flinke som geld bespaard werd door deze directe ver zending.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9