Qemeentecaden tBuitenland ^Binnenland DE GEBROEDERS „GOCHEM" TEXEL TEXEL Menschenjacht in de Noordpoolstreken. Na twee-en-een-half jaar Nazi-bewind. mooie lantaarnplaatjes, door de oerwouden I met hun weelderige gewassen, hemelhooge toornen, door welker kruinen geen zonnelicht kon dringen en de wilde dieren, de vogels en jnecten leven. Wilde dieren kwamen volgens spr. bijna nooit te voorschijn en de verhalen die men ten beste geeft over de wandaden icllom®tere liggen de eenzame posten vah elkaar verwijderd; op een nn™ 7'°?.groot als Nederland komt ongeveer eén politieagent voor. $jn i Moord bij het Berenmeer. door gorilla's bedreven, noemde spr. fantasie' I T«rry en Blake, de dri«agenten'"on" de Zeer vele volksstammen leerden wij ken- uiterste voorpost van Elksbeere Island nen, hunne levenswijze, gewoonten en eigen- niets anders gezien dun sneeuw iis en aardigheden, zoowel op aanschouwelijke wij- de breede gezichten der Eskimo's Soms ze als door de sappige verhaaltrant van den wanneer de blizzard om het front raas heer Lode van Gent. de en stukjes ijs tegen het met pels be- Het was, zooals dr. Heringa het in zijn kieede raam sloegen, zei er wel eens slotwoord zei, een avond van intens genot, een van hen: „Niet verder dan van Lon- Hij hoopte de heer van Gent eens weer te den naar Weenen.Hiermee zien, om dan veel meer en langer te genieten van zijn Vlaamschen humor. Ook het wak kere troepje van den heer de Geus kreeg eenige woorden van erkentelijkheid voor het gebodene. dat bijzonder voldeed. Ook dit ge zelschap zag men gaarne terug. Last 'an laag water. Ten gevolge van den krachtigen oosten wind was het water bij de Texelsche haven Dinsdag zoo laag dat de boot, die om 12 uur uit den Helder vertrekt, niet de haven kon binnenkomen. De passagiers werden met een sloep aan v/al gebracht, terwijl de toot eerst te ongeveer drie uur de haven kon binnenkomen. Ook de laatste bootdienst had veel last van het lage water. De raad dezer gemeente kwam Dinsdag in een morgen- en middagvergadering bij een voornamelijk ter behandeling van de gemeentebegrooting. In de morgenvergade ring waren 12 leden aanwezig (afwezig de heer Epe). 's Middags was de raad vol tallig. Benoemd werd met algemeene stemmen tot onbezoldigd ambtenaar van den Burger lijken Stand burgemeseter Kamp. Besloten werd tot aankoop van een woon huis met erf van mej. J. C. Eelman. gelegen naast het raadhuis te Den Burg. In de namiddagvergadering werd de be- rooting 1936 der gemeente Texel behan- eld. Hierover werd langen tijd van gedach ten gewisseld, bijzonder lang werd gespro ken over invoering van een vermakelijk heidsbelasting. De Christelijk-Historische raadsfractie had aanvankelijk voorgesteld een belasting te heffen op vermakelijKbeden van 15 pet., later van 10 pet Besloten werd tenslotte met 11 stemmen om deze belasting niet in te voeren, alleen de heeren de Waard en v d. Vis stemden vóór invoering Ook werd besloten geen wegenbelasting (vreemdelingenbelasting) in te voeren, zoo als aanvankelijk was voorgenomen op de begrooting te plaatsen, terwijl de ambte naars-salarissen evenmin verlaagd zullen worden Aan den derden ambtenaar ter secretarie, den heer J. Blom werd een salarisverhoo ging toegekend /an f 150. Dit wordt hier door totaal 1500 De begrooting werd ten slotte zonder be langrijke wijzigingen goedgekeurd, zooals ze was aangeboden, sluitende in ontvangét en uitgaaf, voor den gewonen dienst op een bedrag van 415.932,17 waarbij voor on voorziene uitgaven een post van f 2603 34 De kapitaaldièüst sloot op een bedrag van f 5796.25 in ontvangst en uitgaaf. Alzoo weer een sluitende begrooting voor 1936. De rondvraag leverde weinig belangrijks op. Wethouder Kager wees op het onrecht, dat men den heer S. Keyser Ibz. heeft aan- fiedaan, door dezen niet te herbenoemen als id van de commissie van toezicht op het landbouwonderwijs. De heer P Dros, die in zijn pbats was benoemd meende om deze reden voor deze functie te moeten bedanken Hierna sluiting. Drie eenvoudige Canadeesche politie-agenten zijn door koning George in privé-audiëntie ont vangen. De koning overbandigde hun een der hoogste militaire onderscheidingen voor hun held haitige daden in de noordelijkste zones van het Britsche wereld rijk. De treinen, die van de Canadeesche bondshoofdstad Ottawa naar het Noor den vertrekken, waren tot nu toe slechts zwak bezet. Nauwelijks een paar pels jagers, zalmvisschers en missionarissen waagden zich naar deze streken, waar de gemiddelde temperatuur 30 graden beneden het nulpunt ligt. Maar nu zijn reeds sinds enkele maanden de coupes overvol; spoorkaartjes worden tegen woekerprijzen verhandeld en iederen dag opnieuw maken honderden zich op voor deze reis. „Gou heette de strijd kreet van het leger van avonturiers een halve eeuw geleden, „radium is het woord, dat men heden ieder oogenblik onder degenen, die naar de Noordpool streken reizen, kan opvangen Bij het Groote Berenmeer, waar reeds xx„., mii-rm bedoel d0 hij de Noordpool, die slechts eenige K M. verder achter dichte gordijnen van sneeuw ligt verborgen. En toen kwam onvervvachts bii dit hondenweer een V*7an"Ind,aan om te berichten, dat 00 M eerder, in zijn dorp, een blanke op sterven lap:. Maar dit was nop: niet genoeg, een halven dag later tikte de radio-ontvanger het teekei: van de poli tiepost in Ottawa, om t melden, dat een van de ïadiumbezoekers, na een moord aan het Berenmeer naar het Noorden was gevlucht. Bij het Groote Slavenmeer waren skisporen gevonden, de bezetting van fort Resolution had deze tevergeefs gevolgd; op het oogenblik moest de mis dadiger wel reeds in het gebied van Ellesmeere Island zijn. Du6 nu moeten de drie mannen wel van elkaar scheiden; Terry neemt de medicijnkast op zijn rug. Blake schoudert zijn geweer en n^emt de handboeien, Goldsmith blijft alleen in het fort achter om in voortdu rende verbinding met 3ttawa te zijn, dat hem steeds nieuwe berichten zendt. Zoo begint dan het groote avontuur. Wekenlang blijven de beide agenten onderweg. De achtergeblevene begint ongerust te worden en vraagt draadloos om huip uit de districtstad en een do zijn mannen der R. C. M P. gaan op zoek naar de verdwenen kameraden. Wanneer Terry met zijn Indiaan de hut van den Dlanke be-eikt heeft ligt de man reeds op sterven. Aan de deur fladdert ren nap'ertje. „Laat mij alleen' heeft de blanke daarop geschreven. Dus niemand vn de Indianen heeft het ge waagd de hut binnen te gaan. Het toe val wilde nu, dat de verwachte school visschen niet op tijd kwam. Eskimo's en Ind'aren waren verder getrokken en de h'anke was alleen achter gebleven, dwong met moeite mos, boombast en bevroren aarde door zijn keelgat, totdat zijn krachten hem geheel begaven. An derhalve maand nu verplegt Terry den man, daarna gaan ze gezamenlijk op weg naar het fort. En daar. midden in de ijswoestijn ontdekken ze twee zwarte punten. De sledehonden blaffen en vlie gen er onmiddellijk op af: het zijn Blake met den zoo juist gevangen genomen misdadiger, dien hij met de handboei aan zijn eigen pols geketend heeft Wan neer de bede politieagenten, den vol genden dag ontwaken, vervloeken zij hun ontmoeting want de moordenaar heeft zich. geholpen door den zieke, in den nacht bevri'd en belde zijn naar het Noorden gev'ucht. Doodsoordeel door de aether. Nu begint de vreeselijkste vei volging, die ooit twee behoeders der wet onder namen. Over honderden kilometers gaat de menschenjacht. Dikwijls schei den slechts enkele uren de vluchte.ingen van de vervolgers Verder, steeds verder naar de Beel toe gaat het. Reeds is men in volkomen ondoorvorschte gebieden en op een dag vinden Terry en Blake onder ijs en sneeuw een vervallen pro viandstation. Sardines. citroenen scheepsbeschuit alle6 wacht nog op den grijzen Amundsen, die verdween en pimmer meer hier terug kwam Uitge hongerd vallen de twee politieagenten op de voorraden aan. daarna verschuilen ze zich, en werkelijk na twee dagen dui ken hier de vluchtelingen eveneens op die net als zij aan levensmiddelen schaarschte lijden. Zonder tegenstand geven zij zich over. Twee agenten en twee gevangenen organiseeren na de ontberingen van de laatste weken een gemeenschappelijk „feestmaal", daarna marcheeren ze gevieren naar Ellesmeere Island. Hier zijn intusschen de tien hulpagen ten gearriveerd. Verheugd begroeten zij de collega's, die men de kwellingen van de witte hel duidelijk aan kan zien. Per radio gaat nu het bericht naar Ottawa, de -echtbank komt bijeen, verneemt per draadlooze de verdedigingsrede voor den moordenaar en verkondigt door de aether het vernis het is de doodstraf. Twee schoten niet ver van het fort en een tragedie in de Noord poolstrek en heeft haar einde gevonden De mannen van de Royal Canadian Mounted Police verzamelen geld voor d drie dappere kameradei en zoo kon den ze naar Londen reizen Twee maan den lang werden ze gevierd en zelfs door den koning ontvangen - nu gaat het weer naar boven r.ear het Noo^d- poolfort, terug naar de groote eenzaam heid. schuwing tot de Chineesche regeering heeft gericht in verband met de agitatie onder de studenten tegen de autonomie-beweging in Noord-China. De consul verklaarde te vree zen, dat deze agitatie den toestand zou kun nen verergeren en zou kunnen leiedn tot een groote anti-Japansche campagne in geheel China. Legendarische 17-jarige autono- misten-leidster. De Japansche pers brengt geestdriftig ge stemde verhalen van reizigers, die uit China in Japan zijn aangekomen, over de leidende figuur van de boeren-autonomiebeweging in Noord-China. Deze beweging zou geleid worden door een 17-jarig Chineesch meisje, Wang Lien Sjing genaamd, dochter van den gouverneur van een der prefecturen in Noord-China. Het meisje wordt beschreven als een Chineesche schoonheid, die op een wit paard in de verschillende prefecturen verschijnt en er reeds in beslaagd is, een zestal prefecturen ertoe over te halen, zich autonoom te verklaren. EK. actie der Mandsjoerijsche troepen. In strijd «et de pogingen der Japansche militaire instanties, om de beteekenis van de gebeurtenissen in Oost-Tsjahar zooveel mo gelijk te verzwakken, wordt van betrouwbare zijde gemeld, dat de troepen van Mandsjoe- (wo, die zich tot nog toe nabij Dolonnar heb ben tievonden, sedert Maandag naar het Zui den zijn opgerukt. Zij stuiten slechts op het verzet van enkele zwakke gendarmerie-afdee- ingen. aangezien in de meeste districten de ^zetting der gendarmerieposten is verzwakt tot 150, overeenkomstig den wensch van Japan Tijdens een dezer botsingen is de commandant van de gendarmerie-post in het district Paosjang gevallen. Het hoofdterrein van den strijd strekt zich uit tusschen Paos- 'asg en Koeyoean. waar in Augustus j.1. de Engelsche journalist Gareth Jones den dood leeft gevonden. VERGIFTIGINGSGEVAL IN ZWITSERLAND. Dezer dagen werd in het Zwitsersche dorp Montet sa het eten van het middagmaal een geheel gezin ziek onder ernstige vergif tigingsverschijnselen. Eén persoon stierf kor ten tijd later, en een tweede verkeert in levens gevaar. Het onderzoek wees uit, dat een familielid arsenicum door het eten had ge mengd. De dader werd gearresteerd, doch heeft nog niet bekend. INCIDENT IN EEN KERKELIIKE HERDENKINGSBIJEENKOMST. In het gebouw van de Berlijnsche Stads missie werd heden een herdenkingsbijeen komst gehouden ter gelegenheid van den hondersten geboortedag van den Duitschen theoloog Adolf Stoecker. De bijeenkomst werd bijgewoond door president Koopmann van de officiesle Rijkcommissie voor Kerke lijke Zaken, die namens deze commissie be groetingswoorden sprak. Naar aanleiding van deze woorden ver klaarde de vertegenwoordiger van de Pruisi sche Broederschap, de predikant lacobi van de Wilhelm Gedachtrtiskirche te Berlijn, dat indien Adolf Stoecker thans nog leefde, hij stellig geen deel van de Rijkscommissie voor Kerkelijke Zaken zou willen uitmaken Ui* protest tegen deze verklaring verliet presi dent Kocpmann. gevolgd door nog andere aanwezigen, de bijeenkomst. De nationaal-socalistische „Angriff" geeft een verontwaardigd verslag van het gebeur de, put er het bewijs uit, dat de vrede in de Evangelische kerk door de oppositioneele elementen wordt verstoord, en beweert, dal Stoecker in ieder geval anti-semiet was en daf de predikaat Jacobi van Joodsche afkomst zou zijn. GRATIE VOOR 18-JARIGE MOORDENARES. Hitier heeft de doodstraf, die op 24 Sep tember j.1. te Insterburg werd uitgesproken tegen de 18-jarige Elsa Ross wegens moord oo haar stiefmoeder, veranderd in levens lange tuchthuisstraf. De schuldenlast van het Duitsche rijk sinds 1933 met 7 milliard de- stegen. In de reeks voordrachten, getiteld „De openbare administratie in het Derde Rijk" heeft gister de Duitsche rijksminister van financiën, graaf Schwerin von Krosigk, ge sproken over: „Duitsche financieele politiek'' Na in het kort te hebben herinnerd aan de eerste groote financieele catastrofe in den tijd na den oorlog in het jaar 1923, schilder de graaf von Krosigk den catastrofalen toe stand welken het nationaal-socialisme in 1933 aantrof op het gebied der financieele politiek. Uitvoerig besprak de rijksminister vervolgens de maatregelen, welke genomen werden op het gebied der crediet- en begroo- tir.gspolitiek, den geconcentreerden aanval op de werkloosheid en de activeering der be- lastingpolitiek. Hierop bracht hij de ontwik keling van den schuldenstaat ter sprake, wel ke van 1930 tot 1933 met 3.7 milliard en in de twee-en-een-half jaar van den nationaai- socialistischen heropbouw sedert 1933 met 7 milliard gestegen is. In de jaren der crisis tot 1933 zijn echter volgens graaf von Kro sigk de opgenomen credieten uitsluitend de- ficit-credieten geweest, waartegenover dus niet de mogelijkheid stond, dat zij later door stijgende ontvangsten, of door een verbete ring van de begrooting gedekt zouden wor den. De schuldenlast in de jaren na 1933 daarentegen is een gevolg van een actieve conjunctuurpolitiek geweest, welke zich ze kere inkomsten verzekerd heeft, waaruit deze credieten terugbetaald kunnen worden. Als een verder teeken voor een ware stij gende ontwikkeling, naast de werkverschaf- ling, noemde spreker de bijzonder gelukkige toeneming van de totaal-opbrengst der rijks belastingen, welke van 1932 tot 1935, on danks de aanzienlijke, belastingverlaging, met 2% milliard gestegen is en aldus een verbetering van den toestand der begrooting met 4 milliard heeft mogelijk gemaakt. Tenslotte stelde de rijksminister de vraag: „Hoe worden de middelen voor de nieuwe Duitsche weermacht opgebracht?" Hierbij wordt, aldus von Krosigk, eenvou dig gebruik gemaakt van een door de actieve credietpoütiek geschapen economischen toe stand, welke het ons mogelijk maakt, langs dezen we? op economisch juiste wijze voort te gaan. De verhooging der spaarinlagen en iet liquide houden van de geldmarkt maken het ons steeds weer mogelijk, dat wij de mo biele gelden voor de doe'einden der open bare financiering benutten en al naar de mo gelijkheid zich voordoet door leeningen we der fundeeren. de tot ligi DE STRIJD OM DE AUTONOMIE VAN NOORD-CHINA. Oost-Hopei weigert afdracht der zoutrechten aan Nanking. Yin Yoe Keng, het hoefd der z.g. auto- JU nome regeerisg van Oost-Hopei, heeft alle in verscnillende uitgestrekte gebieden met het „ebiecj van zjjn provincie gelegen zout- - 1 1.. 1 nn M t rl ft Ir t I 1 1_ i. n 1 I n n ft rt kostbare metalen in den bodem ontdekt zijn, ziet het er tegenwoordig uit, gelijk eens in liet „Verre Westen' Haastig in elkaar getimmerde houten keten rond om het heiligdom, de „whisky-bar Geen dag zonder vechtpartij. geen accijnsbureaux opdracht gegeven, alle aan zoutrechten ontvangen gelden niet aan dt regeering te Nanking af te dragen Deze maatregel is in strijd met de indertijd gegeven toezeggingen en raakt tevens de be langen der buitenlandsche crediteuren van 1 I1. JA. maand zonder dat de kleine politie-1 Qjjna, die de opbrengst der zoutrechten als afdeeling een doodslag naar Ottawa te onderpand hebben gekregen me den heeft. Slechts henderd man sterk is ie kleine troeD van de „Royal Cana-1 dian Mounted Police" die over het Noordwestelijk territorium te waken heeft dat zich tot op een breedt 'raad van 85 uitstrekt. Op 'n afstand van dui- Japan protesteert tegen de anti- autonomistische studentenbetoo gingen. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de Japan sche consul Soema te Nanking een waar SIBERISCHE KOUDE. Uit Krasnojarsk wordt gemeld, dat temperatuur in Siberië gister gedaald is 56 graden onder nul. De scheepvaart volkomen stil. Op het schiereiland Kamsjahs- ka dringen talrijke troepen uitgehonderde wolven de dorpen binnen. De autoriteiten hebbeen een premie van 5t) roebel beschikbaar gesteld voor eiken gedooden wolf. HANDELAARS IN VERDCOVENDE MIDDELEN GEARRESTEERD. Te Constantza in Roemenië is een groot aantal personen gearresteerd, die op Bul garije een handel heeft gedreven in ver- doovende middelen. De politie heeft tpt nu toe 70 K G. „hasjiesj" aangehaald. FRANCCH MUNITIEDEPOT IN DE LUCHT GEVLOGEN. Een munitiedepot van de kazerne der repu- blikeinsche garde te Lerouville in het depar tement Meusy is in den nacht op Woensdag in de lucht gevlogen. De ops'agruimte werd geheel vernield. Tengevolge van de ontplof fing is in de kazerne brand uitgebroken, welke evenwel spoedig kon worden ge bluscht. ANTI-ITALIAANSCHE BETOOGERS VEROORDEELD. De rechtbank te Warschau heeft een veer tigtal communisten en socialisten, die voor de Italiaansche ambassade tegen Italië had den gedemonstreerd en zich verzet hadden toen de politie trachtte hen te verspreide", wegens geweldpleging tegen de politie ver oordeeld tot gevangenisstraffen van 1 tol 2 jaar. ELECTRISCH VLAMBOOGLASSCHEN. Het electrisch lasschen verovert ook terrein bij de carosseriebou- wers, dank zij de technische ver betering van een Nederlandsch laschtoestel. Het is, zooals dikwijls blijkt wanneer men een machine of apparaat maakt volgens een geheel nieuwe methode een beleend feit, dat moeilijkheden, die bij een vroeger gevolgde fabricagemethode niet gemakkelijk op te lossen of onoverwinnelijk bleken, vol gens de nieuwe methode in het geheel niet bestaan. Dit is o.a. het geval met de dubbelstroom- laschapparaten, die Philips op de marki brengt en waarover de heer S. G. P. de Lan ge van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrie ken te Eindhoven gisteravond een voordracht en demonstratie hield o.a. voor genoodigden van den Bond van Carosseriebouwers in de R.K. Ambachtsschool aan den Polderweg te Amsterdam. Door de combinatie: transformator-gelijk- richtventielen wordt een zeer soepele en con stante laschboog verkregen, die het mogelijk maakt om gemakkelijk speciaal materiaal te lasschen, doch vooral ook dun plaatwerk, zooals dit o.m. in den Carosseriebouw wordt gebruikt. Voor dit doel maakte Philips reeds eenigen tijd geleden een apparaat uitsluitend voor het lasschen van dun plaatwerk. Door een eenvoudige omschakeling is het echter moge lijk geworden dit toestel, dat 10-80 Amp. ge lijkstroom leverde, eveneens te gebruiken voor het lasschen van zwaarder materiaal, zonder dat de kosten hiervan beduidend hoo- ger worden. Het is begrijpelijk, dat hiervan in de eerste plaats profiteeren alle bedrijven, die zich op plaatwerk specialiseeren en bovendien kleine ccnstruct;ebedrijven, waarvan het bekend is, dat zij niet alleen zwaar werk, maar ook het dunste plaat moeten kunnen venverken. Dit nieuwe laschtoestel heeft een regel be reik van 10 tot 80 Amp. gelijkstroom, terwijl het door omschakeling een laschtransforma- tor wordt, regelbaar tusschen 50 en 175 Amp. De heer de Lange verduidelijkte zijn inte ressante voordracht fnet verschillende pro jectieplaatjes, terwijl hierna de vertooning volgde van een laschfilm, waarin de toepas sing van het lasschen op verschillend gebied en op verschillende wijzen werd gedemon streerd. NIEUWE ONLUSTEN IN CAIRO. Nadat het voornemen der Egyptische regeering emi af te treden in de stad bekend was geworden, nam de opwinding opnieuw toe. In vele straten sloegen betoogers alle lantaarns stuk. Trams werden aangehouden en vernield en autobussen werden in brand gestoken. Omtrent botsingen met de wordt echter niets gemeld. politie onge DRIE VERMISTE MEISIES- Zondagmorgen zijn 3 meisjes van veer 20-jarigen leeftijd een wandeling begon nen in de „Moors" het schilderachtige maar moerassige gebied op de grens van Lancishire en Yorkshire. Er was sprake van een tochtje van 2 dagen, zoodat de familie leden pas Dinsdag ongerust zijn geworden toen zij niet terug waren gekomen Ver scheidene vrijwillige hulpcolonnes zijn gis teren. met en zonder honden er op uit ge gaan en twee particuliere vliegtuigen hebben aan het zoeken meegeholpen maar tot gis teravond zonder resultaat Het zicht was echter zeer slecht en men hoopt he* terrein vandaag beter te kunnen inspecteeren. SNEEUWSTORMEN IN JAPAN. Tengevolge van de hevige sneeuwstormen in Noord-Japan is het gehecle treinve-keer langs de kust ontwricht Voor de eerste maal in dezen winter heeft het op verscheidene plaatsen hevig gevroren. HET NOODWEER IN THESSALIE. In Thessalie is groote schade aangericht ten gevolge van het noodweer. Te Tyrnave zijn 150 huizen ingestort, te Larissa 35. De rivier Pënco is buiten haar oevers getreden, waarbij de omstreken onder water zijn ge zet. ERNSTIG ONGELUK BIJ AMSTERDAMSCH STATION. Een 63-jarige heer door bus K overreden en gedood. Een zeer ernstig ongeluk, waarbij een doode te betreuren is, is gisteravond te kwart voor negen gebeurd bij het Weesper poortstation te Amsterdam. Een 63-jarige heer, die vergezeld was var zijn zoon, wilde daar in een gemeentelijk! autobus van lijn K stappen. Volgens oogge tuigen had zijn zoon zich reeds voor hem in de bus begeven en wilde hij volgen, toen het voertuig zich in beweging zette. Hij kwam daardoor te vallen en geraakte onder de wie len. Hij werd zoo ernstig gekwetst, dat hij spoedig aan de gevolgen overleed. De Ge neeskundige Dienst heeft het stoffelijk over schot van het slachtoffer, dat op het Volta plein te Amsterdam woonde, naar het Bin nengasthuis vervoerd. Volgens andere getuigenverklaringen zou de bus reeds rijdende zijn geweest, toen de heer wilde instappen. De politie van het bu reau Linnaeusstraat stelt naar de schuld vraag een onderzoek in, hetgeen uiteraard door de tegenstrijdige verklaringen over d:t droevige ongeluk, er niet gemakke'ijker op wordt. DE TOESTANDEN BIJ HET LANDBOUWCRISISBUREAU. Het onderzoek van Mr. Schepel Mr. dr. Schepel, die op verzoek van minister Deckers op zich genomen had een onderzoek in te stellen omtrent de toestanden op het Landbouwcrisisbu reau, heeft zijn arbeid onlangs voltooit en zijn rapport bij den minister ing< leverd. 25 En toen de lui haast een flauwte kregen var. het lachen, zette ze het, als een verwend kind, op een schreeuwen. Boer Pummels, op het lawaai en gekrijsch naar buiten gekomen, vroeg rood van kwaadheid wie zijn lieve Keetje zoo had toe getakeld, maar de dader was natuurlijk niet aanwezig. 26. En terwijl Pummels iedereen ondervroeg, gluurden Pit en Pat door een raampje van de meikerij en genoten van de voor stelling. ,,'k Vond 't een reuzezet van je, Pat," grinnikte Pit, „dat schaap moest nog veel meer op haar nummer gezet wor den. En 't mooiste is, glunderde Pat, dat niemand weet wie het gedaan heeft, want zelfs jij kan niks bewijzen."

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7