Aqwda Jtheepstiidingen Jmetouden Slakken Stad. en Omgeving WeecAecickt HET CONFLICT BIJ DE „ETNA". Euwe wereldkampioen. Huldiging Euwe-Aljechin-comité. moet alles altijd van een kant komen? "radio-storing de Lange &-demoraaz, LOONSVERLAGING TE ALKMAAR? Een briei van den minister. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Jeanne d'Arc, de maagd van Orleans (rom.- hist.); hoofdrollen Angala Sallockaren Gus tav Gründgen. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De bonte sluier (rom.); hoofdrollen Herbert Marshall, Jean Herstholt en Warner Oland. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag, half 8, hoofdnummer Avontuur aan het Lido (hum.); hoofdrollen Szöke Szakall, Nora Gregor. Toegang alle leeftij den. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De speler (real hoofdrollen Richard Dix en Dorothy Wilson. Toegang boven 14 jaar. Maandag 16 December 8.15 uur, 't Gulden Vlies, tweede abonne mentsconcert H.O.V. Dinsdag 17 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, concert koren onder leiding van Nico Snel. De rijksbemiddelaar, prof. mr. Aal- berse, zal morgen in het Tweede Ka mergebouw opnieuw een bespreking hebben met de partijen, betrokken bij het dreigende conflict bij de N. V. Ijzer gieterijen en emailleerfabriek Etna te Breda. Ook op deze conferentie zal de ver- eeniging van r. k. patroons in het me taalbedrijf vertegenwoordigd zijn. Schaken. De Internationale wedstrijd om het Wereld kampioenschap „Schaken" in 1935 tus- schen den titelhouder: Dr. A. Aljechin en den uitdager: Dr. Max Euwe, is niet enkel geweest een sportieve ontmoeting van schaak- kundige vernuftelingen. Geen vreedzaam tournooi van twee rivalen, die elkaar bestre den met ver-gevorderde schaakkennis in den vorm van verrassende zetten met de stuk ken De wedstrijd om het wereldkampioenschap is geweest een diepernstig en hooghartstoch- telijke kamp van menschelijke vernuften in de hevigste gespannenheid. Een kamp. waar bij de stukken en het schaken slechts bijzaak waren en middel tot het ontplooien van kracht en wil, psychologisch inzicht, diepte van denken, taktiek en strijdvaardigheid, uit- houdingskunst en diepe overtuiging. Het is een kamo geweest, waarbij de men schen zelf pionnen waren in een strijd om de hegemonie tusschen twee tijdperken in den striid om de overwinning van inzichten, oudere inzichten en jonge inzichten Het was een wedstrijd van school tegen schoo' van temperament tegen logica, van persoon lijkheid tegen persoonlijkheid, van ras-rype tegen ras-type. Het is deze wedstrijd geweest, die zal blij ken te zijn een historische mijlpaal in de oiU wikkelingsgang van het schaakspel, de defi nitieve afsluiting van een voorbijgegaan tijd perk en het inluiden van een nieuwe schaak toekomst volgens andere grondslagen. Dit was de totaal-indruk die zich lang zamerhand maar onafwendbaar heeft vastge zet bij degenen, die het voqrrecht hadden het verloop van dit schaaktournooi in zijn ont wikkeling mede te maken. De tiid zal hierover in de toekomst verder en definitief oordeeien. Voor ons was daartoe dezen avond geen tijd. Want wij stonden daarover niet universeel genoeg tegenover het gebeuren. De laatste partijen van dezen wedstrijd hadden een dus danig puntenverloop, dat er wel zelden een sportieve kamp geleverd is. waarbij het einde en de beslissing zoo moeilijk ja, zelfs in het geheel niet te voorspellen waren. Door de twee-punten voorsprong van Euwe op den Wereldkampioen en het spelen daarna van twee partijen remise, terwijl de serie ont moeting op haar eind liep had onder het publiek een spanning teweeg gebracht, die alle rustig-schouwen in de toekomst onmoge lijk maakte. Al gedurende de achtentwintig ste en negenentwintigste partij in de Militie- zaal te Amsterdam was de atmosfeer zwaar geladen, zoowel bij de schaakmeesters als bij het publiek. En gelijk bekend eindigde dr 29ste partij oo een zoodanige wijze in het voordeel van Dr. Euwe, dat nog 6lechts een half punt ten zijnen gunste noodig was, om de overwinning te bevestigen. In deze stemming brak de Zondag aan, waarop de laatste partij zou moeten worden gespeeld. Vanwege de enorme toeloop was ter elfder ure deze zitting belegd in den geza- mentlijke oppervlakte van de drie groote zalen van gebouw Bellevue te Amsterdam En nog bleek deze ruimte te klein. Het feit van politie-ruiters voor de deur en een deta chement geuniformde politie-mannen in de zaal gezwegen van een volledige persver tegenwoordiging, fotografen en filmopera teurs spreekt duidelijk voor de mentalitei: en de publieke geestdrift waaronder deze laatste partij werd gespeeld. En om het nu maar dadelijk te zeggen: Ons aller verwachting, ons aller enthou siasme zijn niet teleurgesteld. Dr. Euwe heeft ook deze laatste partij remise weten te spelen en daarmee den wed strijd gewonnen en den wereldtitel veroverd. Het was een historisch oogenblik. De partij werd sterk ingezet. Er werd ge opend in aangenomen Dame-gambiet en reeds bij den eenendertigsten zet werd door dr. Euwe remise aangeboden Aljechin weigerde en men speelde verder. Wij de toeschouwers zagen inmiddels het verloop meer en meer op remise wijzen, maar we be reidden er ons op voor de partij afgebroken te zien en den volgenden dag voortgezet Tot Euwe den veertigsten zet deed To ren fl—gl. In plaats van dezen laatsten zet te beant woorden pleegde dr. Aljechin als wereld kampioen schaker zijn laatste handeling. Hij stond op, reikte zijn tegenstander de hand en verklaarde het remise-aanbood te aanvaarden. Van dat moment af viel wat tot dusver aan stilte en spanning in de overvolle za len geheerscht had van ons af. Een oorverdoovend gejuich en handge klap, gejoel en hoera-geroep brak uit. In eens was de driemaandsche wedstrijd afge- loopen. De wereldkampioen Aljechin be stond niet meer. De wereldkampioen Euwe was geborenOnder een niet te stil len rumoer van geestdrift werd dr. Euwe van alle kanten gelukgewenscht. De film lampen flitsten op. De camera's draaiden. Kransen werden aangedragen, de radio-mi crofoon kwam op de proppen en met de frootste moeite slaagde de voorzitter van 't uwe—Aljechin comité er in een voorloo- pige stilte te forceeren. Bleek maar moedig wenschte Aljechin zijn overwinnaar geluk en bracht een heilwensch uit op schaaklie- vend Nederland. Een sportieve hulde van de zijde van het publiek beloonde hem. Euwe niet minder aangedaan praatte een paar loshangende zinnen voor de mi crofoon Men riep hoeraMen schreeuwde Lang-zal-hij-levenMen zette't Wilhelmus in en men zong Aljechin de Marsaillaise toeWethouder De Mi randa wenschte namens het Amster- damsch Gemeentebestuur hulde uit te spre ken van heel schaaklievend Holland Meester Rueb deed het zelfde uit naam van den WereldschaakbondHet gejuich bleef aanhouden. Tot dat eindelijk de lawine van geluid wel minderden moest en we ons weer bezon nen op de realiteit van het oogenblik: Onze nationale schaakkampioen dr. Max Euwe heeft het bestaan in dertig partijen de over winning om den hoogsten titel te behalen op den allersterksten schaakgrootmeester van onzen tijd, na een acht-iarig onbedreigd Koningschan van dezen in het rijk van de geblokte vakken. Dat is de winst geweest van dezen dag! (Nadruk verboden) EUWE WERELDKAMPIOEN SCHAKEN. Intiem samenzijn m het Carlton Hotel. Euwe's wereldkampioenschap heeft gisteravond in de hoofdstad heel wat menschen op. do been gebracht. Het ge bouw „Beilevue" wa6 uitverkocht. „De Telegraaf'' publiceerde de partij, zet na zet, voor vele honderden belangstellen den in het gebouw van de krant, waai de veelbelovende Hollandeche speler Prins de partij analyseerde. In het ge bouw van de A. M. V. J. had „Het Vola' een zaal vol menschen, waar meester Salo Flohr de vorderingen van Euwe in de partij schetste. Daar moest Euwe, na riicop van de spontane hulde in „Belle vue" nog te midden zijner bewonder aars verschijnen. En tenslotte vertrok de nieuwe schaakkampioen met zijn staf van officials en naaste vrienden naar het Carlton Hotel. Ook daar werd hem geen rust gelaten, want de Joh. Verhulst- straat, waar Euwe woont, was zoo vol menschen, die niet weg te krijgen wa ren, dat de politie opbelde, of dr. Euwe niet even komen wilde. Euwe ging met een taxi naar huis en onderging van de saamgestroomde menschen in zijn eigen omgeving weer een hartelijke hulde. Daarna bleven dr. Max Euwe en me vrouw in de blauwe zaal van het Carl ton Hotel nog tot zeer laat intiem bijeen temidden van het comité en schaak- tutoriteiten en vrienden, waaronder de heeren Th. M. Ketelaar, dr. I. J. H. Vos, jhr. ir. H. Strick van Linschoten, prof. dr. Schuh uit Delft en vele anderen. Dr. Aljechin verscheen met zijn vrouw even eens in den, kring. Hier was het, dat Euwe een glas whiskey ledigde op de gezondheid van den onttroonden schaak koning, waarbij Aljechin de ondeugen de opmerking maakte, dat Euwe daar wel eens eerder mee had kunnen be ginnen. Het kwam hier cok nog tot een ernstige verklaring van Aljechin tegen over Euwe. Aljechin zeide tegen Euwe, dat hij er prijs op stelde nog eens na drukkelijk te verzekeren, dat het geen phrase was geweest, wat hij in „Belle vue" tegen het publiek over hem, Euwe, had gesegd. „Geloof mij. Herr Doktor", aldus Al jechin, „nu ik geen wereldkampioen meer kan zijn, gun ik hst U speciaal van ganscher harte. Dat is mijn eerlijke meening." En beide mannen drukten elkander weer krachtig de hand, waarop Alje chin gecomplimenteerd werd met zijn zeer sportieve houding van den avond. Een strijkje, speelde eerst de Marseil- laise, door allen staande meegezongen, daarna het Wilhelmus en tenslotte, ter eere van Géza Marockzy. het Hongaar- sche volkslied. Daarna duurde het in tiem sarnenzün nog heel 'ang, maar er was een geldig excuus: „Er wordt niet ieueren dag een Nederlandsch we reldkampioen schaken geboren!" De heeren E. van Dien (Amsterdam), dr. M. de Hartogh (Amsterdam), mr. A. Rueb ('s-Gravenhage), jhr. ir. II. Strick van Linschoten (Delft) en B J. van Trotsenburg (Amsterdam) hebben, nu de match EuweAljechin zoo schitte rend is beëindigd, het initiatief genomen om den organisatoren van deze match een stoffelijk bewijs vr.n erkentelijkheid aan te bieden voor het uitnemende w>rk, dat tot stand is gebracht. Het voornaamste daarbij is, dat hetgeen wordt aangeboden afkomstig zij van ge heel schaaklievend Neder land; ieder Nederlander naar zijn ver mogen drage er toe bij, den leden van het EuweAljechin Comité te helpen huldigen voor den ontzaggelijken arbeid dien het heeft verricht en voor de heer lijke bron van genot, dat het comité aan alle schakers ter wereld heeft verschaft, schaffen. Schaakspelers, die bereid zijn mede te werken aan de huldiging van de leden van het comité, kunnen hun bijdragen zenden aan den heer E. van Dien, Am sterdam, Sarphatistraat 5, postgiro 87339 of gemeentegiro Amsterdam D 1458. KON. HOLL. LLOYD. Montferland, 15 Dec. te Amsterdam, thuis reis. Zaanland, thuisreis, 14 Dec. 18 uur van Monte Video. MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, uitreis, te Sabang 15 Dec. Ma-mix van St. Aldegonde, thuisreis van Sa- bang 15 Dec. Tarakan, uitreis, te Hamburg 15 Dec. CORRESPONDENTIE. Slachtoffer van autobus-misère te Alkmaar. Het betreft hier geen geregelde autobus dienst zoodat wagens het niet nakomen van de dienstregeling aanmerkingen gemaakt kunnen worden. Het is een particulier over eenkomst. dat de betrokkenen met een auto- busbezitter gemaakt hebben en wij kunnen daarover dus geen stukken opnemen. Als deze garage-houder zijn klanten niet vol gens wensch bediend moet U zich tot een Mder wa""°- Dri. Alkm. Crt. Mijnheer de Redacteur! Wij brengen nu al jaren lang extra lasten op, opdat de werkloozen ondersteuning kun nen krijgen. Dat is mensehenplicht Nu zijn de straten onbegaanbaar door sneeuw- en regenval. Kunnen de werkloozen (die zich toch ook organiseeren als zij klachten hebben) nu niet eens bij elkaar komen en besluiten ook van hun kant iets te doen en te samen de voornaamste straten voor ons begaan baar te maken? Of moet zoo'n tegenprestatie altijd weer extra geld kosten? Dankend voor de opname. Iemand die al jaren zijn verplich tingen is nagekomen. Mijnheer de Redacteur. Gisteravond, toen tegen elf uur heel Neder land op den uitslag Euwe—Aljechin wachtte, deed de luidspreker (radio-distributie) de verheugende mededeeling, dat Euwe wereld kampioen was geworden. Er volgden daarna eenige onverstaanbare klanken en toen. na zeer geruimen tijd van stilte, er opnieuw iets beluisterd kon wordien, moesten de aange slotenen genoegen nemen met de laatste woorden van dr. Euwe. Al het tusschen- liggende werd gemist. Menschen met eigen toestellen hebben geen storing gehad, zoodat de fout niet bij den zender maar bij het distributiebedrijf hier ter stede moet gezocht worden. Heeft men daar misschien in dien tijd met het toestel gemanipuleerd? Dat is dan zeker onverantwoordelijk te noemen. Met dank voor de plaatsing Een der duizenden gedupeerden. isassmsamm BANKIERS Ie ALKMAAR SINDS Bij het gemeentebestuur is middels Gedeputeerde Staten een schrijven binnengekomen van den minister van Binnen- landsche Zaken, waarin mede- gdeeld wordt, dat deze zich niet kan vereenigen met de beslis sing van den raad, waarbij be sloten werd geen verdere loons verlagingen voor het gemeente personeel door te voeren De minister meent alsnog te moeten blijven aandringen op een verlaging van 5 pet. voor het politiepersoneel en de ambtena ren en een herziening van de loonregeling voor de «erkliedeu deze hierbij in overeenstemming brengenode met het 'oortpeil in het particulier bedrijf Dinsdag 17 December a.s. wordt dit schrijven in een vergade ring van het georganiseerd over leg behandeld, teneinde op de a.s. Donderdag te houden raads vergadering reeds een beslissing in deze te kunnen nemen. TERAARDEBESTELLING A. WIJN. Zaterdagmiddag werd het stoffelijk over schot van den heer A. Wijn, oud-hoofd der vroegere 5e gcm. school alhier, ter aarde besteld. Onder de talrijke aanwezigen merkten we op den burgemeester, de heeren E. Rahder en O. Ch. Dun, den vroegeren en tegen- woordigen inspecteur in deze inspectie, de meeste hoofden van openbare scholen, vele onderwijzers, en den heer Goettsch en mevr Holzmuller, vertegenwoordigende het be stuur van „Toonkunst". Ook waren tal van oud-leerlingen aanwezig om hun vroegeren leermeester op diens laatsten gang te verge zellen. Aan de groeve werd allereerst gesproken door den Burgemeester van Alkmaar. Hij memoreerde in het kort de ambtelijke loop haan van den heer Wijn en bracht namens het gemeentebestuur hulde en dank voor hetgeen deze voor zijn leerlingen is ge weest. Daarna sprak de oud-inspecteur, de heer E. Rahder, een gevoelig woord van af scheid waarbij deze vooral wees op de goede eigenschappen, die den overledene in zoo hooge mate sierden: vriendelijkheid, goedheid en welwillendheid. De heer P. Schipper sprak namens de hoofden en oud-hoofden van scholen alhier. Hij had den overledene meer dan een halve eeuw gekend, had nog met hem op de school banken der Normaalschool gezeten en ge durende hun beider loopbaan waren zij altijd in eikaars omgeving gebleven. Hij verloor in hem een goed vriend en sprak als zoodanig en als collega een gevoelig woord van af scheid. De volgende spreker, de heer K. Veld kamp, dankte namens het N. O Gmeer in 't bijzonder namens het bestuur der Onder steuningskas, voor het vele werk, dat de heer Wijn daarvoor had verricht. Ds. Makkink sprak een „tot weerziens". Uit de vele gesprekken, die deze met den overledene had gehad, was hem gebleken, dat de heer Wijn, ofschoon niet bij eenig kerkgenootschap aangesloten, een diep reli gieus gevoel bezat. Spr. memoreerde ook nog de uitgebreide kennis van geschiedenis, welk vak de liefde van den heer Wijn had. Een neef dankte ten slotte voor al den steun, dien hij en de zijnen, vooral in hun jeugd, van hun oom hadden ondervonden, waarna de oudste zoon namens de familie bedankte voor de gesproken woorden en de belangstelling, betoond na het overlijden van zijn dierbaren vader. FEESTAVOND T.O.G. De Alkmaarsche speeltuinvereeniging T. O. G., gevestigd in het Tienenwalkwartier, had Zaterdag in de Harmonie voor haar le den een intiemen feestavond georganiseerd De buitengewoon groote belangstelling heeft het bestuur duidelijk getoond, hoezeer zoo'n avond op prijs wordt gesteld. Dat de avond in zijn geneel een groot succes is gëweest was niet het minst te danken aan de mede werking van de familie Hofmann en de be kende band van Henk Klaver: The Sweet and Hot Players. Om ongeveer kwart over acht werden de bezoekers op hartelijke wijze welkom gehee- tcn door den voorzitter, den heer F. Nieman. Spr. herinnerde aan den vorigen bonten feestavond en constateerde nu met genoegen, dat men de familie Hofmann voor dezen avond had kunnen engageere-v Een opwek kend woord volgde voor de uitbreiding van het ledental en het aantal donateurs. Dat de gelden in alle opzichten zouden gebruikt worden om de kinderen van de straat te hou den. daarvan kon men verzekerd zijn. Dank bracht spr. aan de commissaris van politie voor de toestemming der verloting en 't ver- leenen van een uur langer permissie. Nadat de band op uitnemende wijze het programma had ingeluid begon de heer Hof mann zijn conference, waarmee hij direct de zaal pakte en het zoo noodige contact tot stand bracht. Al spoedig introduceerde hij zijn vrouw en oudste dochter en gaf het be kende due Hofmann, op de piano begeleid door de dochter, een aantal van hun succes nummers: Een lied op Holland, het gevoe lige Bloemenlied, de komische autoreis van de Ford, en enkele „witzen" in dichtvorm en op muziek Zeer vermakelijk was daarna het blij- spelletje „Mijnheer wil aan 't tooneel", waarin mevr. Hofman uitstekend ac teerde en haar man van zijn tooneelin- spiraties wist te genezen. Haar transfor matie had een uitbundig succe6. Een groote verrassing was daarna het optreden van het jongste duo Hofmann n.1. de dochters Jeanne en Lucy. Muzi- ka&l een paar uitnemende artisten: de Czardas van Grassmann werd fraai uit gevoerd en de filmsongs en filmartisten imitaties voldeden daarna in zoo hooge mate, dat een daverend applaus losbrak. Ook na de pauze heeft de familie Hof mann ouders en dochters de aanwezigen ten zeerête geamuseerd. Ieder was ten zeerste voldaan en het bestuur had voor bet amusement van den avond geen beter keuze kunnen doen. Na afloop van het programma bood de voorzitter een groote bloemenmand, getooid met de groen-witte T. O. G. linten aan de f&m. Hofmann aan. met hartelijke woorden van waardeering. Een verloting, waarvoor welwillend tal van prijzen waren beschikbaar ge steld. had het gewenschte succes. De Band handhaafde zijn reputatie schitterend vooral ook tijdens het bal, dat zeer geanimeerd was en de T O. G. leden langen tijd nog gezellig bijeen hield. Ook de wielerwedstrijden tijdens het bal hadden veel succes. De feestavond was voor T. O. G. een doorslaand succes en zal zeker het le dental doen stijgen. En aan de familie Hofmann zal men de beste herinnerin gen behouden. GESLAAGD. Aan de universiteit te Amsterdam is Vrijdag geslaagd voor het in art. 135 der H. O. wet bedoeld examen onze stadge noot de heer J. W. M. Spruvt. KERKCONCERT. Woensdagavond te kwart over acht, wordt in de Geref. kerk aan de Oude gracht alhier een kerkconcert gegeven. De heer Bram Bruin, organist der Geref. kerk alhier, zal een orgelbespe ling geven, waarbij medewerking wordt verleend door de Chr. Zangvereeniging „Asaf", dir. C. Dorland. Voor orgel worden o. m. uitgevoerd werken van Joh. Seb. Bach „Preludi um", Mendelssohn „Adagio" uit de 11e Sonata, Jan Zwart bewerkingen van liederen, Sours „Allegretto-gra zioso" enz. Het koor zingt o. m. Kerstliederen van Joh. Seb. Bach, liederen van Mendels- shon, Bonset e. a. LIJKVERBRANDING. Wij wijzen er op verzoek op dat voor Alkmaar der Ver. voor facult. lijkverbranding Vrijdagavond 8 uur in de Harmonie de heer F. Blaauw. direc teur van het crematorium spreken zal over crematie in Nederland. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 16 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,3 m.M. te La Coruna. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 17 December: Matige tot krachtige later afnemende zuid westelijke tot zuidelijke wind; tijdelijk opkla rend; aanvankelijk weir.ig of geen neerslag; om het vriespunt 's nachtslichte dooi over dag. Weeroverzicnt. De van IJsland komende depressie is van morgen tot de Noordzee doorgedrongen en op IJsland heeft zich de hooge drukking tijdelijk hersteld. Ook over Finland en Spanje ligt hooge drukking, ifit het verre westen nadert weer een depressie. Ofschoon de Britsche eilanden geheel onder depressie invloed zijn, sneeuwt het daar in het noor. den en is elders de temperatuur gedaald. Be- halve te Marseille is uit Frankrijk de vorst Verdreven en ook ons land komt weer onder invloed van den westenwind. Duitschland en zuid-Scandinavië hebben betrokken weer met lichte vorst en sneeuw, in Zweden is de vorst nog steeds matig, ten zuiden van de Finsche Golf werd zij streng. Aanvankelijk is lichte dooi te wachten, maar tijdens nachteliike opklaring kan nog lichte vorst voorkomen en de verdere vooruit zichten zijn onzeker. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.14 uur licht op. BALDADIGHEID Zaterdagavond werd door de jeugd een etalageruit van de Kola ingedrukt. De politie stelt een onderzoek in. ACHTER VEILIGE DEUREN. Zondagmorgen werden door de politie twee personen, die in het politieblad gesig naleerd stonden, en aan het liedjes zingen waren, aangehouden en naar het Huis var. Bewaring alhier overgebracht SNEEUWBALLEN GOOIEN. Gedurende den Zondag is door de jeugd een tweetal ruiten met sneeuwballen inge gooid. De politie stelt een onderzoek in. GEWOGEN EN TE LICHT BEVONDEN. Door de politie werd Zaterdag j.1. op cc wekelijksche botermarkt, gehouden in de Graanbeurs alhier, geconstateerd, dat door een persoon 6 koppen boter waren afgele verd die elk een pond moesten wegen, doch bij onderzoek een ondergewicht bleken tc hebben van 10 gram of meer. Den betrokken leverancier is aan het bureau van politie een ernstige waarschuwing toegediend. POLITIE W AARSCHUWING. De commissaris van politie te Hilversum waarschuwt tegen de praktijken van een per soon, die zich noemt mr. Bakker, wonende aan de Koningsstraat te Den Helder; hij geeft zich uit voor Indisch ambtenaar met verlof hier te lande, en werkzaam aan het Bureau voor Economische Zaken te Ban- doeng. „Mr. Bakker" geeft voor „kamers te zoeken" en tijdens de te houden bespreking zegt hij, dat zijn geld in den trein is gero'd en hij thans niet in de gelegenheid is een voorschot op de gehuurde kamers te jjeven. op welke wijze hij de(n) pensionhouder beweegt hem geld te leenen om zijn reis naar Den Helder te kunnen betalen. Op tkze wij- ze heeft hij verschillende plaatsen hier lande oplichting gepleegd Zijn opsporing en aanhouding worden verzocht. Signalement: lang plm. 1.75 M., slank figuur, bleek schraal uiterlijk, zwart acnter- overgekamd haar, gekleed met donker grijze overjas, boord en das en muisgrijze hoed FEESTAVOND O. V. O. T. Zaterdag j.1 hield de geheelonthouders- vereeniging Orde van goede tempelbouwers haar tweede jaarfeest in de zaai van den heer v. Gijzen aan de Breedstraat, welke zaal een gezelligen aanblik gaf en zeer goed voldeed. De voorzitter, de heer Strikkers opende dezen feestavond met een hartelijk welkomst woord, speciaal voor de leden van Amster dam en Hilversum, die met een bus voor deze gelegenheid waren overgekomen. Spr- vond het aangenaam, dat de opkomst z°° groot en de za l zoo goed bezet was. Na gemeenschappelijken zang werd d°or den heer Blom van Amsterdam met piano begeleiding een paar zangnummers ten beste gegeven. Voornamelijk 't lied „Droo®* land", dat met gevoel gezongen werd, hW zijn veel beteekenende zijde. Intusschen kwa men nog enkele leden per auto van Leeuwar den, welke leden alsnog door den voorzin hartelijk welkom werden geheeten Vervolgens werd gelegenheid tot 'elIC! V ties voor afgevaardigden van de versPj'* lende loges gegeven, waarom ook de ne v. Heerae zijn felicitatie namens de Al*w_ Christelijke Geheel-onthoudersvereenifp"1# overbracht. Hierna volgde het practisch werk o O. V. O. Thetwelk werd weergegeve zooals men 's weke'iiks Maandagavonds a de Heul vergadert Voor deze geleg®1" had de heer Smit, sec-etaris der Orde, aardige notulen in elkaar gezet, die de lust der aanwezigen opwekten. Bo0. De algemeene voorzitter, de heer J gaards van Amsterdam, zette met een

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2