De Nonstop-avonden van „Her- f cules" en „Hygiëa." Vestigden wij reeds een week geleden 'de aandacht op de reeks van nonstop avonden van de gymnastiekvereeniging „Hercules en Hygiëa", met de voorspel ling, dat deze uitvoeringen in revue- vorm ongetwijfeld weer een groot succes zouden worden, thans blijkt reeds dat de toeloop zoo groot wordt, dat het be stuur besloten heeft om ng een 4de op voering te geven en wel op Zondag 29 December. binnenland NA HET BESLAG OP DE „VOVA'-PERS. Dagvaarding tegen de redacteuren. VROUW VERERANDDE LEVEND. Oudje was alleen te Haarlem thuis. KLIPPER GEZONKEN. Vol water geloopen en gezonken. MET RECLAMEBORD IN HET WATER GEWAAID. GEEN RADIO-REDE OVER ,.DE BEUL". DE ERFENISKWESTIE- NEELTJE PATER. De „erfgenamen" vergaderen. SAMENSTELLING COLLEGE REGEERINGSCOMMTSSARTSSEN. EEN OUDFJAARSGROET NAAR ABESS'NIE. Aan de ambulance van het Neder landsche Roode Kruis. DRIJFÏJS OP HET IJSELMEER. AANVARING BIJ TERNEUZEN. Belgische sleepboot gezonken. FRAUDE MET OBLIGATIES. Vroegere kerkmeester aange houden. OSS VOOR DE RECHTBANK. Nogmaals de strafzaak-v. Erpt. 3Uck School Zij. die dus nog geen plaatsen bespro ken hebben, zullen er goec aan doen hiermede niet te lang te wachten, opdat men van een goede plaats verzekerd is. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Wijziging in het stukgoederen- vervoer. Ingaande 1 Januari a.s. zal het veervoer van stukgoederen van en naar Blokker, Schel linkhout, Wijdenes, Hem en Venhuizen door de Nederlandsche Spoorwegen, voortaan per dagelijkschen vrachtautodienst in samen werking met de N.V. A. T. O. te Utrecht ge schieden. Van en naar Spoor-, Tram-, en A. T. O.-stations kan vervoer met recht- streeksche bevrachting geschieden Aangekomen zendingen worden in ge noemde plaatsen tevens kosteloos besteld. Voor wagenladingen (behalve rij- en voer tuigen), stukgoed in afzonderlijke wagens en expresstukgoed blijft het station Blokker ge opend. Wij ontleenen aan het Utr. Dagblad, dat de dagvaardingen zijn uitgebracht tegen de redacteuren van „Volk en Va derland", die op 17 December voor de Utrechtsche rechtbank terecht zullen staan. Aan den redacteur J. Hollander wordt daarin ten laste gelegd, dat hij zich in beleedigenden vorm heeft uitge laten over de Eerste Kamer, aan mr. S. van Lunteren, dat hij zich in beleedi- gu den vorm heeft uitgelaten over de regeering. Voorts is mr. E. G. A. Yerviers gedag vaard wegens het zich in beleedigenden vorm uitlaten over den ministerraad en bcleedlging van dr. Colijn, voorzitter van dien raad en minister van Kolo niën, in de uitoefening van zijn ambt, dow.' het opnemen van een artikel in het maandblad „Nieuw Nederland". Vervolgens wordt mr. H. Reydon, als waarnemend hoofdredacteur, vervolgd, omdat hij in „Volk en Vaderland" de be kende advertentie ..Minister van Defen sie gevraagd" heeft doen opnemen. De dagvaarding stelt dat deze advertentie b^leedigend was voor den gewezen mi nister van Defensie, mr. Deckers, ter wijl een ander deel kennelijk sloeg op de regeering des laods, en een uitlating in opzettelijk beleedigenden vorm daar over opleverde. Voorts wordt den heer Reydon ten laste gelegd het opnemen van een arti kel, getiteld: „Visschers in nood", waar van de laatste zin uitlatingen in belee digenden vorm voor de Varkens-Cen trale. Tarwe-Centrale en Zuivel-Cen- trale bevatte. Gistermorgen is Li de Leidschestraat te Haarlem een tragisch ongeval ge beurd, waarbij een bejaarde vrouw levend is verbrand. Om half twaalf bevond zich de 88-jari- ge vrouw G. M. Kappelhof. wonende Leidschestraat 12, alleen in de woning, terwijl zij dicht bij de brandende kachel zat. Op een gegeven oogenblik bemerkte zij. dat haar kleeren vlam hadden ge vat. Zij liep luid schreeuwend naar bui ten. Buren kwamen toesnellen om de vlammen te dooven. Zij had echter reeds zooveel tijd noodig gehad om het huis uit te komen, dat zij zeer ernstige brandwonden had opgeloopen. Zij werd bij buren binnengedragen en door leden van den Ongevallendienst behandeld, waarna zij per ziekenauto naar de Mariastichting werd vervoerd, waar bij aankomst bleek, dat zij reeds overleden was. Gistermiddag om 3 uur is op het IJsel- meer tusschen Workum en Breezand tijdens den Zuid-Oosterstorm een klipper, welke met grint was geladen, vol water geloopen en ge zonken. De uit twee personen bestaande be manning begaf zich in de roeiboot en is be houden te Kornwerderzand aangekomen. Het schip, dat ongeveer 270 ton meet, behoorde thuis te Amsterdam en was op weg naar Dokkum. Het vaartuig kan als verloren wor den beschouwd. Nader wordt uit Kornwerderzand gemeld, dat het gezonken schip de Onderneming is, metende 227 ton. Het ligt dwars in de vaar geul voor Workum. Het schip was op reis van Lobith naar Dokkum. De bemanning be stond uit schipper Boonstra en een knecht Zij hebben na twee uur roeien Kornwerder zand bereikt. Een jongeman, die Zondagmiddag op de Rottekade te Rotterdam met een groot re- clameboord liep, werd door een windvlaag opgenomen. De man, die tengevolge van de sneeuw toch al niet te vast op zijn beenen stond, gleed in het water. Het koude bad liep gelukkig nog goed af. Voorbijgangers schoten toe, waarna de man door handrei king op het droge kon worden gebracht, Controle-commissie moet zich nog beraden. De radio-rede, die Albert van Dalsum gisternamiddag voor den V. P. R O.- zou uitspreken over het tooneelstuk „De Beul" is voorloopig tot een later tijdstip uitge steld. De Radio Controle Commissie heeft bezwaren geopperd tegen het uitspreken der rede en tegen de inleiding, die ds. Aris zou houden, op grond van het feit, dat zij den tekst van rede en inleiding te laat ont vangen had om er zich een oordeel over te kunnen vormen. De tekst is eerst Woensdag naar het se- cretariaal der Radio Controle Commissie geonden. en gelijk bekend dienen voor de radio uit te spreken voordrachten op veel langeren termijn aan de controle des com missie te worden onderworpen. Daarom heeft de commissie vergunning voor het houen der lezing over „De Beul" gewei- gerd. Of en wanneer de lezing nu alsnog zal plaats vinden staat nog niet vast Zulks hangt af van het standpunt, dat de com missie zal innemen ten opzichte van den tekst zelf der beide redevoeringen. In vervolg op de twee weken geleden ge houden vergadering van erfgenamen van Neeltje Pater uit Broek in Waterland, verga derden Zondagmiddag in café De Ruvter te Amsterdam wederom ongeveer 250 afstam melingen van de schatrijk gestorven Brotker inwoonster. De thans aanwezigen woonden de laatste bijeenkomst, waarin besloten werd tot de oprichting van een „Neeltje Pater-Ver- eeniging", niet bij en aan hen werden thans dezelfde mededelingen gedaan, welke de vo rige maal door de adspirant-erfgenamen met groote belangstelling werden aangehoord. Verhaald werd weer van een millioenenscliat, welke zich vólgens offic:eele berichten van den Engelschen consul in Tonden zou bevin den Ook nu vormde het hoofdpunt der agenda een vcorstel tot oprichting van een „Neeltje Pater-Vereeniging'', waartoe de vorige ver gadering reeds had besloten. De nu aanwe zigen stemden unaniem met dit voorstel in. In een volgende bijeenkomst, waartoe a'le erfgenamen een uitnoodiging zullen ontvan gen, worden de statuten vastgesteld, welke in concept door den heer J. Oosterbeen te Amsterdam zullen worden ontworpen. Te vens zal dan het bestuur der vereeniging ge kozen worden. In de St. Crt. van heienavond is de n'euwe samenstelling van het college van regeeringscommissarissen gepubli ceerd. Deze is thans als volgt: mr. dr. A. A. van Rhijn. voorzitter tevens waar nemend regeeringocommissaris voor de visftcherij; dr. W. L. Goeneveld Meijer, regeeiingscommissgris voor handel en nijverheid, tevens voor de steunverlee- ning aan de fabrieksturf: ir. S. L Lou- wes, regeeringscommissaris voor den akkerbouw en veehouderij: ir A L. H Roebroek, dir.-generaal van den land bouw, adviseerend lid: ir. J. G. Tukker, adviseerend lid voor de p'uimveehoude- rij; F. V. Valstar. resreeringsrommissaris voor de groenten-, fruit- en sierteelt; G. van Zwanenberg, commgercieel ad viseur. Naar het hoofdbestuur van het Alge meen Nederlandscli Verbond ons mee deelt, zal Zijne Excellentie Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruïne. in de Ouda- jaarsrede. welke Z. Exc. op verzoek van het A. N. V op 31 December voor den Phohizendsr zal uitspreken, ook enkele woorden in het bijzonder richten tot de leden der Neder'andsche Roode Kruis hu'ance in Abessinië. De ambulance is voorzien van een Philipe-ontvangtoestel en zal, daar de uitzendingen van Phohi tegenwoordig in \frika in hst algemeen goed te hoo- ren zijn, zeker naar den stem uit het vaderland kunnen luisteren. Op het IJsselmeer ondervond de scheepvaart gisteren reeds veel last van drijfijs. Langs de kust strekten zich breede ijsvelden uit, evenals in de omgeving van Pam pus. De vaart voor zeilschepen is als gestremd te beschouwen. Nog nimmer is hst voorgekomen, dat na zoo weinig vorst zich ijs op het IJselmeer voordeed. VANDALISME TE OSS- Gestrafte loslippigheid. Een zekere mej. B., wonende in het Vier- hoekske te Oss. wier man van Oss naar Den Bosch verhuisde, schijnt zich in bijzon dere mate den haat van haar buurtgenoc- ten op den hals te hebben gehaald. In af wijking met andere Ossenaren, is zij naar hun meening wat al te loslippig tijdens een verhoor bij de politie geweest en dientenge volge spant de geheele buurt tegen haar sa men. Driemaal achtereen hebben haar venster ruiten het moeten ontgelden. Met groote steenen werd 's avonds haar woning beko geld en dit spelletje werd niet eerder ge staakt alvorens alle ramen geheel verbrij zeld waren. Gisteravond werd een groote steen het huis binnengeworpen, waaraan 'n briefje was bevestigd met de veelbeteekends woorden: „De hand, die wreekt..." De politie, die van dit vandalisme in ken nis is gesteld, heeft voorloopig de woning jn speciale bewaking genomen. PCGING TOT BEROOVING? Te Jutphaas. Zaterdagavond omstreeks acht uur reed de kaashandelaar de U. uit Oudenrijn met zijn motorfiets met zijspan op den Galenopperdijk te Jutphaas en passeerde daar twee wiel rijders Plotseling bemerkte hij, dat er iets aan zijn motorrijwiel haperde, zoodat bij zich genoodzaakt zag te stoppen. Toen hij naast zijn motorfiets stond, na derde een der wielrijders, die hij even tevoren was gepasseerd De wielrijder maakte een praatje met den motorrijder en was zélfs zoo hulpvaardig met een fietslantaarn de U hij te lichten, teneinde diens werk te vergemakke lijken. Deze hulpvaardigheid bleek echter niet zoo goed bedoeld, want plotseling kreeg de U., toen hij in gebukte houding stond, met een knuppel een slag op zijn achterhoofd. De man stortte voorover en kwam met zijn aan valier in worsteling. Hij bleek over meer kracht te beschikken dan zijn belager. Spoe dig wist de U. zich omhoog te werken, waar op de wielrijder haastig op de fiets sprong en verdween. De tweede wielrijder had zich op een afstand gehouden, doch toen deze zag, dat zijn kameraad het onderspit moest del ven. ging hij eveneens aan den haal. De U., bekwam tijdens de vechtpartij eeni- ge lichte verwondingen. Anderhalf uur later heeft hij bij de politie aangifte van het avon tuur gedaan. De politie stelt een onderzoek in; het is vrijwel zeker dat men hier te doen heeft met een poging tot fcerooving. Ip het kanaal Gent—Terneu- zen is het Belgische sleepschip „Joseph Lies" nabij Terneuzen in aanvaring gekomen met het Letlandsche stoomschip „Oilt- vaira". De „Joseph Lies" zonk vrijwel onmiddellijk, terwijl de schipper M. Wijtmans, diens echtgenoote en een dochtertje van 10 maanden in 'n roeiboot aan wal konden komen. Ber- gingsmateriaal van de fa. Her bosch te Antwerpen, eigenares se van het gezonken schip, is reeds onderweg. Naar aanleiding van een klacht heeft de Amsterdamsche politie aangehouden een vroegeren kerkmeester van de Ma- ria-Maedalena-Parochie te Amsterdam, die zich schuldig heeft gemaakt aan het valschelijk namaken van obligaties, welke door het Parochie-kerkbestuur werden uitgegeven. De kerkmeester heeft vooral zijn slachtoffers onder kleine luiden ge maakt. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. De knoeierijen betreffen een groot be drag; men spreekt zelfs van een halve ton. RIJKSKLERK VERRAADT GEHEIMEN Vier maanden geëischf Een Zaandamsche ingenieur was gescheiden van zijn vrouw, die eenigen tijd later hertrouwde met een bedrijfsleider van een reclame bureau te Amsterdam. De ingenieur moest echter de alimentatie doorbetalen, daar de tweede echtgenoot van mevrouw X. beweerde niet voldoende inkomsten te hebben om zijn vrouw te onder houden. De ingenieur dacht er anders over: hij maakte een proces aanhangig en poogde aan te tconen, dat de bedrijfsleiders wel degelijk voldoende verdiende om zijn vrouw te onder houden. Om tot dit doel te komen, maakte hij gebruik van uitermate laakbare middelen. In zijn kennissenkring bevond zich een jeugdige klerk bij de Directe Belastingen. Deze achtte hij den aangewezen man om op een slinksche wiize achter het inkomen van zijn tegenpartij te komen. De jongen, een slap type, d;e ver zot is op mooie kleeren en die graag uitgaat, doch daarvoor de noodige fondsen mist, was weldra bereid zijn vriend te helpen al of niet tegen een belooning. Fluks werden de dossiers ten kantore nage slagen en het bleek, dat de bedriHsleid'n liefst tweemaal zooveel verdiende, dan hij ten processe had aangevoerd. Eindelijk meende de ingenieur zijn doel te hebben be reikt en de inlichtingen te hebben gekregen, die hem zooveel hoofdbrekens hadden gekost Doch de mondelinge inlichting was niet voldoerde en ten slotte Het de jongeman zich overhalen het betreffende doösierstuk te laten fotografeeren. Deze foto werd niet tot ge noegen van den bedrijfsleider overgelegd bij het civiel proces. De ieugdige ambtenaar zou echter het kind van de rekening worden Een justitieel onderzoek naar de herkomst van 't stuk volgde en de ambtenaar kreeg oo staanden voet zijn ontslag. Tevens vervolgde de officier hem wegens het in strijd met zijn plicht schenden van zijn ambtsgeheim. Vrijdag stond de ex-ambtenaar terecht'.; hij bekende volledig, doch voegde aan zijn bekentenis toe. dat hij verleid was door den ingenieur tot het geven van inlichtingen, om dat deze hem 200 had beloofd, een verkla ring. die door décharge getuigen werd be vestigd. De ingenieur echter hield vol, dat hij der ambtenaar geen geld had aangeboden; wel had hij hem een horloge gegeven, maar dat was onder Kerstboom! Voorts vertelde verdachte, dat de ingenieur eerst zelf getracht had, het dossier op het be lasting-kantoor ter inzage te krijgen. Hij had zelfs visitekaartjes laten drukken met den naam van den bedrijfsleider. Tenslotte had hij het toch maar beter gevonden zijn ieug dige vriend de kastanjes uit het vuur te laten halen. De klacht was ingediend door den be drijfsleider en bij diens verhoor merkte de president op: ,,'t Is wel vreemd, dat nu pl° seling Uw rechtsgevoel is ontwaakt u schroomt zich niet bij het civiele proces vol te h'ouden, dat U maar f 2400 verdiende, ui werkelijkheid was dit 4800 en bovendien wilde U nog de alimentatie behouden, die Uw vrouw van haar eerste man kreeg; 't 1S fraai!" Ook over de kwestie van den ingenieur blijkt de president weinig ingenomen. Requisitoir. De officier van Justitie, mr. van Dulle men, zeide in zijn requisitoir, waarin hij den onverkwikkelijken achtergrond niet wilde be lichten, dat verd. zijn plicht tot geheim-hou ding ernstig heeft geschonden. Hij heeft zich om laten koopen, wat in dit geval nog erger is, dan het bewijzen van een vriendendienst. De ingenieur ontkent de omkooping, doch deze staat gezien de getuigenverklaringen vast. Hoewel verdachte reeds door zijn ontslag streng is gestraft, meent de officier toch, dat bovendien tot verhooging moei worden overgegaan en een strenge straf dient te worden opgelegd. Spr. requireerde ten slotte vier maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. W. j. P. de Lille Hoo- gerwaard pleitte op juridische gronden vrij spraak, subs. drong hij aan op clementie. Vonnis 27 December. Heden behandelde de Bossche recht bank nogmaals de strafzaak tegen den 58-jarigen landbouwer H. L. van Erpt en den 47-jarigen arbeider N. J. van Geelen. welke zaak op 18 Nov. werd uitgesteld nadat de officier van justitie wegens uit lokking tot brandstichting tegen van Erpt 8 jaar en tegen van Geelen 5 jaar gevangenisstraf had geëischt.. Men herinnert zich den geruchtma kenden brand, welke op 10 Aug. 1927 te Oss heeft plaats gehad in de woning be woond door de families Beukers en van Zandvoort en waarbij een vrouw en drie kinderen den dood in de vlammen vonden. Wegens dit misdrijf is de arbeider G. J. van Galen tot 8 jaar 8«vangenis. straf veroordeeld, terwijl wegens het medeplegen den arbeider T. J. van B«rn« eveneens 8 jaar werd opgelegd. De verdachte van Erp en van Ge©jen hadden zich nu opnieuw te verantwoo". den. beschuldigd dat zij de brandsticht ting opzettelijk hebben uitgelokt kort te voren voor het plegen van het misdrijf geld te beloven. Verdachte Van Erp deelde bij zijn ver. hoor mede, dat hij 100 had beloofd in een gesprek met van Geelen, als het huis in de asch zou worden gelegd. Dit werd bevestigd door van Geelen Deze verdarhte had toen met van Geet len gesproken, die dit niet wilde doen Later wilde deze het wel, maar vert dacht had van Erp niet meer gesproken. Veidachte van E. zei nog dat het herri niets kon schelen wie het huis in brand st&k* Daarna hield mr. van Everdingen zijn requisitoir, waarin hij de zaak nu toch wel duidelijk achtte. Er was voor hem a'N. reden te persisteeren bij het gehoq. den requistoir. De verdediger mr Zimmicq Bergman merkte in zijn pleidooi op. dat van Erp den brand niet heeft uitgelokt. Pleiter vroeg diens onmiddellijke invrijheid- stelling. Mr. W. van Dijk uit Eindhoven, pleit, te voor van Geelen, hield zich bij zijn vorig pleidooi. Van Galen, die den brand heeft gesticht, had aanvankelijk tegen van Geelen gezegd, dat hij het niet deed. Later had hij verdachte nog eens ge vraagd of van Erp er nog voor te vinden zou zijn. Verdachte had gezegd: „Dat zal wel." Pleiter achtte de uitlokking door van Geelen niet bewezen. De rechtbank begaf zich in raad kamer, waarna de president meedeelde, dat de rechtbank geen termen aanwezig achtte om aan het verzoek van den ver dediger tot invrijheidstelling van v. E. te voldoen. De uitspraak werd bepaald op heden over 14 dagen. NIEUWE BISSCHOP VAN HAARLEM. Benoemd tot bisschop van Haarlem, als opvolger van mgr. Aengenent, de deken van Hoorn, pastoar J. P. Huibers. Eenige levensbijzonderheden. Met Z H. Exc. Mgr. Joannes Petrus Huibers krijgt het Haarlemsche diocees een groot Mariavereerder aan het hoefd Reeds als jong kapelaan te Leiden kon de thans benoemde bisschop deze devotie uitvieren, daar zijn pastoor, deken Bots een der eer sten in den lande was, die een beuk aan de kerk bcuwde, welke was toegewijd aan O. L. Vrouw van Lourdes. Later, toen de Hageveldsche professor werd benoemd tot bouwpastoor te Amster dam en, als tijdelijk kapelaan van de pa rochie De Liefde" gelden in Amsterdam en in tal van parocheis in het bisdom inza melde, vcor de tot slandkoming van het nieuwe Gosduis, behoefde het geen verwon dring te baren, dat hij de nieuwe parochie aan „de Baarsjes" toewijdde aan O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand. Een onverwoestbaar vertrouwen in de voorspraak van de H. Maagd, hielp den sociaal voelenden pastoor Huibers, die zich bijzonder tot de armen aangetrokken ge voelde door zelfs de grootste moeilijkheden heen. In 1917 begon de bouwpastoor zijn her derlijk werk met het oprichten van een hulpkerk aan de Chasseestraat op de plaats waar zich thans het parochiehuis bevindt. Deze kerk stond toen nog vrijwel in het veld. Met 600 gezinnen, telde de nieuwe parochie een zevental jaren later tegen de 3000 gezinnen, zoodat bouwen van de de finitieve kerk gebiedende noodzaak was. Bij de veeleischende werkzaamheden, wel ke het stichten van een nieuwe parochie met zich brengt, voor pastoor Huibers gelegen heid de oprichting van een Conferentie der St. Vincentiusvereeniging en van een afdee- ling van de Vereeniging van den Allerhei- ligsten Verlosser te bevorderen, en voor hun financieele zorgen had hij een voortdurende aandacht. Hij leerde zijn parochianen ge- ven, maar ging daarin zelf voor, zoodat hij, toen hij de parochie in 1928 verliet, van zijn eigen bezit maar heel weinig meer over had. De vrijgevigheid is in de pa rochie, waar heel veel nooden gelenigd moe ten worden, levendig gebleven, evenals de dankbare herinnering aan den stichter. Zijn uiterste krachten gaf hij aan het werk, dat hij zelf bouwde, en waarnaast hij nog Bisschoppelijk Inspecteur van het La ger Onderwijs was, totdat in 1928 Z. H. Exc. Mgr. Aengenent hem benoemde tot deken van het dekenaat Hoorn. Doch ook hier wist de werkzame zielzorger niet van iets rustiger arbeiden. Het godsdienstig le ven bracht hij op hooger peil, de kerkelijke feesten werden met groote plechtigheid ge vierd, de volkszang in de kerk werd bevor derd. Deken Huibers interesseerde zich sterk voor het onderwijs, bepaaldelijk voor het M. U. L. O., waardoor het aantal M. U. L. O -leerlingen, sterk steeg Ook was hij pennigmeester van het St. Radboud Comité van de afdeeling Noordholland in het bis dom Haarlem. Van het hoofdbestuur van het apostolaat der Vereeniging maakte de ken Huibers deel uit, terwijl ook de Dioce- sane Jeugdraad van zijn krachten heeft mo gen gebruik maken. Toen hij verleden jaar van de bedevaart terugkeerde, hadden de Hoornsche pa rochianen een grootsch feest aangericht ora hun gevierden deken en pastoor met zijn 25-jarig priesterschap te huldigen. Dit heeft bij Mgr. Huibers een onvergetelijke!! indruk achtergelaten. Een typpeerend staal voor het innig- godsdienstig leven van den nieuwen bis schop mogen wij zien in het feit, dat hq die door parochiewerk verhinderd was de massale bedevaart van den Stillen Om megang mede te maken op den feestdag van het H. Sacrament van Mirakel des morgens in alle stilte alleen den Omgang in de hoofdstad maakte, om daarna in de kapel van het Begijnhof het H Misoffer op te dragen. Zco zal dan binnenkort de statige figuur van Mgr. J. P. Huibers als negende bis schop van Haarlem de St. Bavo-kathedraal binnentreden om daar tot de episcopale waardigheid te worden geconsacreerd.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8