Geweldige Reclame-Aanbieding. Tleidsch DAGBLAD" PHUIPS'„BI-ARLITA" BETER ZIEN: jMgezouden Stukken OPHEFFINGS-UITVERKOOP Ritsevoort 36, Alkmaar. Voor kleine tuinen. Klim- of leiplanten, die nu de aandacht trekken. HET BERUCHTE HEILOO. Hoogachtend Uw Dw., H. W. BLOEMHOFF, Predikant N. H. Gem. 'EENIGE VOORDEELIGE ARTIKELEN Piet Eeken, In onze centraal verwarmde garages 800 M2.) is ook plaats voor UW wagen Een goed onderdak beteekent: bezuiniging SCHARLOO. TELEF. 2490 NORDEMANN C. EEKEN, AWERJEtKr Naarmate de mensch ouder wordt, trekt de pupil van iet oog zich meer samen en laat dus minder licht door. Daarom hebben zij, die boven de vijftig zijn, veel en veel meer licht noodig dan menschen van twintig. En vooral een bezigheid als naai- en verstelwerk eischt ook afgezien van den leeftijd veel meer licht dan lezen. Bij te v/einig licht is het voor de oogen precies alsof U ze een donkeren bril opzet en ze tot een onge hoorde inspanning dwingt. Zorgt toch vooral voor goed licht bij alles wat U doet. Daarvoor bestaan aanwijzingen, die U kunt vinden in het boekje „Het Gezellige Huis", dat U op aanvrage gaarne gratis door ons wordt toegezonden. Zendt slechts onderstaande cou pon aan ons op, of schrijft ons even eeni briefkaartje. De Philips' „Bi-Arlita" lamp is de beste en zuinigste lamp, ooit door Philips vervaardigd en daarom de aangewezen lamp voor Uw huisverlichting. ENKELE VOORWAARDEN Nu het winter wordt en er in het algemeen weinig moois in onze tuinen te zien is, zijn er enkele houtgewassen die op dezen regel een uitzondering maken, en juiet nu onze aandacht trekken. Zoo kunt ge een heester in uw tuin hebben, die nu, in December, zeer rijk bloeit met goudgele buisvormige bloem pjes. Het is de winterjasmijn of Jasminiurn nudiflorum, een heester met lange, slappe dunne twijgen die groen van kleur is, en waartegen de goudgele bloempjes fraai af steken. Door de slappe takken is deze heester zeer geschikt om als leiplant te worden ge bruikt. We planten haar liefst voor een muur en zoo mogelijk op het Zuiden. Vooral op een dergelijke standplaats zal deze heester gord groeien en rijk bloeien. Er bestaat ook een variëteit van met goudbonte bladeren, n.1 Jasm. nudifl. var. fol. aureis. Deze is wat zwakker van groei. Een andere heester, die op een zelfde standplaats nu aller aandacht zal trekken, is er een van geheel anderen aard. Het is de vuurdoorn of Pyracaidha. Dit is een groenblijvend houtgewas met lan ge takken en een zeer losse groeiwijze, waar door ook deze geschikt is om als leiplant te worden gebruikt. Ze bloeit in Mei met witte bloemtrossen en het is dan ook niet de bloei waar we thans van kunnen genieten. De bloe men worden echter gevolgd door groote tros sen roode of gele bessen; deze steken fraai af tegen het glimmend groene blad, en van dit schoons kunnen wij genieten tot in den winter Ook in andere tuingedeelten kan men de Pyracantha aanplanten, maar daar zullen de vogels de bessen eeraer wegpikken. Er be staan verschillende variëteiten van. P. cocci nia var. Lalandii heeft helderroode bessen, van P. crenulata var. Rogersiana zijn de bes sen oranjerood, terwijl P. eren. var. flava prijkt met heldergele bessen. Ook onder de bergmispels of Cotoneaster zijn verschillende soorten en variëteiten die als leiplant kunnen worden aangeplant. Zeer geschikt daarvoor is C. horizontalis. Dit is een heester met plat groeiende takken, die heel gemakkelijk tegen muren kunnen worden geleid. Het zijn niet alleen de vele vuurroode bessen, maar ook de levendig rood verkleurende blaadjes, d<e nu de geheele plant vuurood kleuren. Ook een groenblijvende, kleinbladerige soort, C. microphylla kan op een dergelijke plaats worden gebruikt. Bij deze soort steken de vrij groote vuurroode bes: 1 fraai af tegen de glimmend groene blaadjes. Uw correspondent uitte in 't nummer van Uw blad van Dinsdagavond een noodkreet; „Er heerscht hier armoede en gebrek". Ge lukkig volgt er aanstonds op; „Honger wordt hier niet geleden". Dat verheugt ons, zooals het eerste ons bedroeft, zooals het ons bedroeft en grieft, „dat hier tientallen kinde ren op stroo slapen en onder zakken of koe- dekken". Problemen, te geweldig voor een „Inge zonden" liggen hier achter. Het stemt ons blijde op vele lichtpunten te mogen wijzen. In de laatste jaren zijn vele menschen uit vele dorpen naar Heiloo komen wonen omdat er in Heiloo zoo goed gezorgd werd voor de werkloozen. Het was zelfs zoo sterk, dat die stroom gestuit moest worden. Bij het voortduren van de crisis komen natuurlijk allerlei dingen pas na verloop van tijd aan den dag. Nog voorradige kleeding en dek geraken op, enz. Maar kunnen met en naast het Burgerlijk Armbestuur de an dere corporaties op dat terrein niet helpen? De edelachtbare heer burgemeester onzer ge meente zal toch wel goede redenen hebben om niet met het Nationaal Crisis-comité te werken. Het is daar ook niet alles „couleur de rose"! Wat nu de Nederl. Hervormde gemeente betreft, er wordt gedaan, wat mogelijk is. Toevallig inviteerde voor vandaag de naai krans de gevers ei geefsters om eens naar het werk van de dames te komen kijken in de consistorie Een mooie voorraad van nuttige artikelen lacht de bezoekers tegen. En wat daar niet te zien is en toch nog gegeven wordt, is veel grooter bons voor kolen, levensmiddelen, enz. Op kiesche wijze wordt er een enveloppe bezorgd. Stille armoede wordt stil gelenigd. En als de dames het mooie werk, dat nu eenmaal nog noodig is, hebben gezien, komt de Ned Herv. Diakonie en vervolgt den arbeid. Dat is geen bedee ling, maar de christelijke barmhartigheid dwingt daar toe. Wat de R.K. menschen be treft, onlangs hield men in die kringen, nog een fancy fair, die, als we 't goed onthielden, ruim 1400 opbracht. Dat geld was moge lijk voor een kerkelijk doel bestemd. Welaan, men geeft in die kringen gemakkelijk dan nu maar eens meegeholpen om „stroo en koedekken" voor de menschen overbodig te maken. Uw correspondent zal ons ten zeerste ver plichten met het noemen der adressen aan onzen kant, waar „die dingen" voorkomen, wij durven ons niet te bemoeien (ten minste niet in het algemeen) met wat op het terrein van een andere kerk ligt, hoewel het begrip „naaste" boven kerken en groepen uitgaat. En verder dit; Zoo vaak wij een beroep deden op onzen Burgervader, gedroeg Z. E. zich altijd mild en wij zouden om een lief ding willen, dat al onze Protestantsche leden deden, wat Z. E. doet. Als we denken aan wat onze r. k. mede christenen kunnen bereiken en wat aan on zen kant wordt gedaan, behoeft het door Uw correspondent geschetste in Heiloo niet voor te komen. Wij, leden van een kerk, aanvaarden lie ver de liefdegaven van onze mede-christe nen dan van een andere organisatie voor wie buiten de kerk staan is er wel een andere bron en in deze dagen strijde men niet over een naam, maar kome men tot de daad, die den mensch siert en den mensch helpt. Met dank voor de plaatsing, mijnheer de redacteur. pd. pd. pd. pd. pd. pd. pd. pd. pd. pd. pd. 2è pd 2* pd. 2| pd, 2 pd. 2 pd. rauw Ossenvet 1.75 gesmolten Ossenvet 2.00 rauwe Reuzel 1.75 gesmolten Reuzel 1.75 mager Rookspek. 1.50 vet Rookspek 1.25 gemalen Spek 1.25 doorr. Varkenslappen. 1.25 Saucijsjes 1.00 doorr. Ossenrollade 1.00 doorr. Ossenlappen 1.00 mag. Ossenlappen 1.00 doorr. Varkensrollade 1.00 Karbonade 1.00 Kalfs- en Varkensgehakt 0.60 Ossen- en Varkensgehakt 0.50 i pd- i pd. Pekelvleesch Hamspek J pd. Tongenworst pd. Ontbijtspek. pd. Boterhamworst 0.30 0.25 0.25 0.25 0.20 Rauwe Rookworst per pond 0.40 Hoofdkaas per ons 0.10 Vrijdag en Zaterdag 1 pond Metworst en pond Leverworst samen 0.30 Beleefd aanbevelend, Zevenhuizen 8 bij de Bergerpoort. Telefoon 3366. Jongens Blouses 25 korting. Meisjes Pyama's en Nachthemden 25 °/o korting. Fijne Allovernets 40 °/o korting. Alle geregelde goederen 10 <>/0 korting. Oudegracht 229. Tel. 3074. 2J p. Carbonade 2£ p. doorr. Varkensrollade. 3 p. doorr. Ossenrollade p. doorr. Ossenlappen p. magere Ossenlappen p. Saucijzen p. Ossen- en Varkensgehakt 1.00 p. Ossen- en Varkensgehakt 0.50 p. Kalfs- en Varkensgehakt 0.50 p. doorr. Varkenslappen p. vet Rookspek p. gemalen Spek p. rauwe Reuzel p. rauw Ossenvet p. gesmolten Ossenvet p. rauwe Rookworst p. Bloedworst, vol met spek, om te bakken 0.30 p. Leverworst 0.20 p. Ham 0.25 p. Pekelvleesch0.25 p. Tongen worst0.25 p. Rookvleesch 0.40 p. Boterhamworst 0.20 1 pond VletworMt en j pond Leverwornt Namen 30 eent. Stuurt deze coupon in aan de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Verkoopafdeeling Nederland en Koloniën, Eindhoven en U ontvangt gratis hel boekje „Het Gezellige Huis" Naam Straal:. Woonplaais 56-2 VOOR Voor alle werkzaamheden, die bij hunjfc licht geschieden,, bestaan minimum vefi lichtingseischen, waaraan, wonneef hel werk niet direct onder de hoofdverlichting geschiedt, slechts door voldoende bijver* lichting kan worden voldaan, 2. Onder normale omstandigheden geldt als minimum voor den totaal beschikbaren lichtstroom van een woonvertrek 300 deka- lumen. Hierdoor wordt de mogelijkheid geschapen, hoofdverlichtingen bijverlich* ting afzonderlijk te gebruiken, al naar de bezigheid het voorschrijft. 3. De sterkte van de lichtbron voor hoofd. verlichting in normale vertrekken, in oma* menten op normale hoogte, welke al hel licht direct naar beneden werpen, moei minstens 150 decalumen bedragen. 4. De lichtbron dient zich op de plaafi jran hef werk te bevinden. 5. Vermijdt sterke lichtcontrasten als bijv. ontstaan wanneer slechts één gedeelte van de kamer voldoende verlicht Is, om te voorkomen dat bij de oogen, die voor het zien bij verschillende helderheden zich telkenmale moeten aanpassen, vermoeid* heidsverschijnselen optreden. 6. Vermijdt elke verblindende verlichting door het gebruik van afgeschermde licht bronnen en lampen met inwendig gesati* neerden ballon.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8