DE GEBROEDERS „GOCHEM" schagen heermugowaard noordscharwoude schermerhorn oude niedorp castricum zuidscharwoude egmond a. d. hoef oudorp akersloot schoorl heerhugowaard schagen Poldervergadering, ,M Aanbesteding. Polderverkiezingen. Jachthaven. QemeeMte.zaden krijging van een betere verlichting aan het Westeinde. Een levendige discussie ontspon zich naar aanleiding van de opmerkingen van den heer De Vries betreffende het ontbreken van par keergelegenheid in de omgeving van den Boulevard. Deze aangelegenheid had ook reeds de aandacht getrokken van den voor zitter. De gemeente bezit daar echter geen duimbreed gronds, zoodat alles alleen te recht kan komen door samenwerking van de belanghebbenden met de Mij. Zeebad Egmond. Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot de heer C. Keejman jzn. slaagde te Delft voor bouwkundig-ingenieur. De vorige week vergaderden dijkgraaf, heemraden en hoofdingelanden van den polder Heerhugowaard in het polderhuis te Oudorp. De voorzitter, de heer P. Tromp, feli citeerde den heer Kooy met zijn herbe noeming tot hoofdingeland en heette de nieuw gekozen hoofdingelanden, de hee- ren Smit, de Wit, Stuit en Quant wel kom in het polderbestuur. Spr. hoopte dat zij de belangen van den polder op uitstekende wijze zullen behartigen.. Hierop deelde de voorzitter op een klacht van den heer Kooy in de vorige vergadering geuit over het feit, dat aan de overstortechutten, die dit jaar ge maakt zouden worden, nog niet is be gonnen, mede dat dit kwam doordat dit werk grootendeels smidswerk is. Daar onze 1ste machinist, die tevens smid is, bij het verbouwen der motoren moest zijn, is besloten genoemd werk uit te stellen tot volgend voorjaar. Bij de ingekomen stukken was een verzoekschrift van 3 sluisvereenigingen aan den polder cm de volgende sluizen met alle baten en lasten over te nemen: le. De sluis in den Berkmeerpolder, met een schuld van 2500 2e de sluis in den Mkldenpolder met een schuld van ƒ2790 en 3e de sluis in den Rustenburger polder met een schuld van 1180. Als reden gaven de verzoekers op dat de onderhoud- en aflo6singskosten voor de betiokkenen te hoog werden, boven dien ontlasten ze de wegen en daarom vonden verzoekers het billijk, als de polder deze sluizen voor zijn rekening nam. De voorzitter wees er op dat ongeveer een jaar geleden een dergelijk verzoek is gericht aan het dagelijksch bestuur van den polder, dat door 't toenmalige dage lijksch bestuur werd afgewezen. Verder merkte spr. op, dat hier ge sproken wordt over 3 sluizen, behalve de sluis bij den Boterweg, die reed6 bij de politie in onderhoud i6, zijn er echter nog 2 sluizen. Als dit verzoek wordt in gewilligd hebben we dus geen vrij vaar water De heer C van Langen zou liever zien. dat het dagelijksch bestuur eerst een onderzoek ging in stellen naar de kosten van overname van alle sluizen en ook van de overhalen om dan op de volgen de vergadering met een voorstel te komen. De heer Sinnege merkte op, dat de andere 2 sluisvereenigingen niet aan het verzoek wilden meewerken. Spr. beweer de dat overname van deze 3 6luizen. bij een aflossing van de schuld in 15 jaar, de polderlasten slechts met 0.18 per bunder zou verhoogen. De heer Oudeman was voor het voor stel van den heer van Langen, maar was tegen overname van de sluis bij Noordscharwoude en de overhaal bij Broek op Langendijk. De heeren Knijn en van Straalen wa ren tegen het verzoek. De leden van de beide andere vereenigingen hebben veel meer afgelost .Bij inwilliging van het verzoek zouden ze ook weer mee de schuldèn van de andere vereenigingen moeten aflossen, dat vonden zij onbillijk. Besloten werd het verzoek tot de vol gende vergadering aan te houden. Verder was ingekomen eén rapport van de provinciale waterstaat voor de polder van belang in verband met de a.s. uitwatering op Schermerboezem. Uit het rapport bleek, dat bij Rustenburg een duiker gemaakt zal worden en in de sluis bij Noordscharwoude een schuif zal worden aangebracht, zoodat als de toestand in Raaksmaatsboezem dit toelaat ook hierin water geloosd kan werden. Bij de behandeling van de begrooting van den polder stelde heer Kooy voor de belasting op de installaties voor bron- gas af te schaffen. De heer Gootjes was voor dit voorstel. Spr. vond het onbillijk dat men voor een brongasinstallatie belasting moet be talen en voor pompen niet. De heer van Langen zei dat deze be lasting ingevoerd is omdat de brongas installaties zoo veel water in den polder brongen, veel meer dan de pompen. Daarom vindt spr. deze belasting niet onbillijk. T. Het voorstel van den heer Kooy werd verworpen met 11 tegen 4 stemmen. ooi het voorstel stemden de heeren Smit, Gootjes, Kooy en van Straalen. Hierop werd de J>egrooting ongew ij- zigd vastgesteld, deze sluit mot oen be drag aan ontvangsten en uitgaven van 113.956.02. De post onvoorziene uit gaven bedraagt 374. De begrooting voor de wegen van den polder werd ook ongewijzigd vastge steld. Deze toont een bedrag aan 'n' komsten van 40908 58 en uitgaven van 48908.58, aldus een nadeelig saldo van 8000. Hier tegenover staat echter dat uit het wegenfonds een uitkeering van 13.500 verwacht wordt. Vervolgens deelde de voorzitter nog mede, dat onlangs na de verbetering van e tweede motor bij de genomen pioeven is gebleken, dat deze bij een toerental van 3o0 en een opvoerhoogte van 3.285 Meter, een wateropbrengst had van 170 ^;9iPlrim"uu1t- p«r uur werd ongeveer JO.21 K.G. stookolie gebruikt. Het rende ment van de motor bedroeg 735 Momenteel beschikt de polder dus over een bemalinginrichting met een capaci teit van rond 340 M3. per minuut. Hierna rondvraag en sluiting. *aar W1Ï "vernemen is het maken van ntr,, n v11, V€rder interieur van de WrT h e-^ rv' k€rk 8*gund aan den heer J. Heidsma, alhier. Jongeren Vredesactle. i* afd' Langendijk van de Jongeren Vredesactie sprak de heer H. van Wijk met als onderwerp: „Hoe voorkomen wij een oorlog Spr._ wees op den huidigen oorlog tusschen Italië en Abessinië en zeide, dat men in europa probeert den oorlog buiten de deur H ^°Vden- 1)6 bewapening neemt schrikba rend toe de menschen worden betrokken in ae luchtbescherming, kortom het oorlogsge vaar wordt steeds dreigender. Spr bepleitte hiertegenover het anti-mili- tanistische beginsel, dat de menschheid van een oorlogsramp zal kunnen redden. Na de pauze werden door een drietal per sonen vragen gesteld welke door den spr werden beantwoord. De opkomst voor deze vergadering was slechts gering. Uitslag van de verkooping op 18 Dec. gehouden door notaris Verhoeff ten verzoeke van den heer J. Klerk te Schermerhorn Perceel 1.: winkelhuis, schuur en erf, groot 6.5 A. 1640; Perceel 2weiland en kadijk achter perceel perceel 1, groot 2.22 H.A. 3241. Kooper van perc. 1 en 2 de heer W. Sta- degaard te de Purmer. Perceel 3: weiland in Mijzen, groot 1.18.40 H.A., ƒ1791; Perceel 4: weiland in Oosterweide, groot 0.88.30 H A., 1100. Kooper van perc. 3 en 4 de heer J. Los te Schermerhorn. Perceel 5: Tuingrond in Eilandspolder, groot 0.13.10 H.A., 301. Kooper van perc. 5 de heer G. Moerkerk te Schermerhorn. Woensdagavond j.1. vond in het lokaal van den heer Feijs het optreden plaats van Jasper en Meraike, die door hun optreden voor de radio vooral bekendheid' hebben ver worven. Deze avond werd georganiseerd door de vereeniging Plaatselijk Belang. Het is een prettige avond geworden. Het uitvoerige programma werd vlot afgewerkt. Gemeenteontvanger. Naar wij vernemen is door B. en W. de aanbeveling opgemaakt voor de benoeming van gemeente-ontvanger ter voorziening in de vacature van den heer B. A. Res, die met 1 Januari a.s. met pensioen den dienst gaat verlaten. Deze is als volgt: 1 de heer G Lou ter Jr., commies ter secretarie; 2. P. J B. v. d. Berg, commies ten kantore van den gem.- ontvanger te Enkhuizen. De bedoeling is den heer Louter, als hij dcor den raad mocht worden benoemd, op de secretarie te handha ven en zijn salaris te bepalen als secretarie ambtenaar, op hoogstens 1000. Hierdoor zal een besparing verkregen worden van 1000 voor de gemeente. Alaatschappelijk Hulpbetoon. Door B. en W. is ter benoeming van le den van M. H. die met 1 Jan. a.s. aftreden de volgende voordracht opgemaakt: 1. H. A. Nijgen en C. P. Spaansen; 2. N. de Nijs en G. Louter Jr.3. Andr. Hogen- stijn en M. ten Wolde; 4. P. Vasseur en J. H. Westerman; 5. mevr. A. Jacobs-v. d. Berg en mevr. L. Hogenstijn-Mooij; 6. B. Res Wz. en P. M. Borst; 7. 1h. Berlee en J. Zaal; 8. mevr. G. Kuijs-Piepers en mevr. M. Liefting Duiker. Terwijl indien het gewijzigde regle ment door Ged. Staten wordt goedgekeurd een lid van B. en W. daaraan wordt toege voegd. Gemeentebegrooting. De gemeentebegrooting voor 1936 zal in de vergadering van den raad van 27 Dec a.s. worden behandeld. Het rapport van de begrootingscommissie en het antwoord daar op zijn verschenen. Dit is in tegenstelling met andere jaren niet bijster groot. Aan dat rap port hebben leden van den raad medege werkt, terwijl vier leden hebben medege deeld daaraan niet te kunnen medewerken. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag voor den gewonen dienst van 281.847.33 èn buitengewoon 32.900. De winst van het gasbedrijf wordt geraamd op 105.06 en voor het electrisch bedrijf van 2842.17. Voor M.H. is een gem.-subsidie aangevraagd van 16.000. Polderverkiezing. Bij de stemming werd tot vertegenwoor diger van de Banne Zuidscharwoude in het Ambacht van Westfriesland genaamd Geest- merambacht gekozen de heer C. de Boer Cz Dit was in de vacature ontstaan door het be danken van den heer C. Kroon. Het Slotterrein. De opgravingen op het slotterrein wer den Vrijdag wederom stopgezet voor dezen winter. De pomp, die de gracht drooghield, is buiten werking gesteld, zoodat wij binnen korten tijd de slotgracht weer vol water zul- k Uit'de blootgelegde gedeelten kan men thans constateeren welk een groot gebouw het slot moet zijn geweest. Bij het gehouden examen van de Vereeni ging van Leeraren in het boekhouden te Am sterdam behaalde onze plaatsgenoot de heer J. H. Dekker het diploma voor boekhouden en handelsrekenen. Tot heemraad van den Binnengeester, Zwartedijk, Klaas Hoorn, Kijfpolder en Hem- polder zijn herkozen resp. de heeren W. Veldt, W. Swart Jbz., J. Sinnige en E. de Bie. De werkzaamheden aan de jachthaven beginnen flink op te schieten. Een groot ge deelte is reeds op de vereischte diepte ge bracht, het terrein waar de loodsen enz. moe ten worden geplaatst is op hoogte, zoodat aldaar een begin is gemaakt met het storten van beton voor de spanten van de loods. Nu is te zien wat een prachtig werkobject deze jachthaven biedt. Causerie „Algemeen Welzijn". Enkele keeren in den winter organiseert de plaatselijke vereeniging „Algemeen Wel zijn'' avonden, waarop dan voor leden en ook soms voor niet-leden iets genoeglijks of iets leerzaams wordt aangeboden, in de vorm van lezingen, films e.d. En nu was het voor dezen keer gelukt, om als spreker te krijgen, den heer Jan de Meijer uit Amsterdam, architect B. N. A. en in Schoorl bekend geworden, doordat hij enkele jaren terug voor de vereeniging „Hendrik de Keyser" de restauratie van het oude raadhuis kreeg uit te voeren. Het door spr. gekozen onderwerp, was een causerie over molens. Waar, onder de auspiciën van de vereeniging „De Hollandsche Molen", de laatste jaren een sterke landelijke actie gaande is, om de molens in het Hollandsche landschap welke dreigden geheel te ver-' dwijnen, nog zoo veel mogelijk te behouden, en waar vooral dit jaar door het plaatselijk molencomité met zooveel succes is gestreden voor het behoud van den Schoorlschen koren molen, leek het een zeer aantrekkelijk onder werp, en het mocht dus wel verwondering baren, dat er slechts een aertigtal menschen waren opgekomen naar „de Roode Leeuw". Dit was wel jammer, daar de heer de Meijer een keurig en interessant overzicht heeft gegeven van de molens, van de oudste tijden tot op heden Spr. deelde mede, dat, hoe sterk men ook geneigd is te denken, dat molens een specifiek Hollandsche vinding zijn, toch ook vele andere streken in Europa aanspraak maken op het recht, bezitters te zijn van zeer oude molens. Zoo weet men, dat reeds omstreeks het jaar 1100 vele mo lens waren te zien op de wallen van Parijs, terwij! Frankrijk en ook $panje nog vele molens in het landschap hebben. Op het eiland Kreta vooral waren vale molens, we zagen ze op het witte doek dezen avond, en verwonderden ons over den pri mitieven toestand dier molens. De oudste molen in ons land, die van St. Oedenrode in Noordbrabant, en dateerende van het jaar 1299, is verdwenen. Aan de hand van vele lantaarnplaatjes zagen we de ontwikkeling van den molen- bouw in het Hollandsch landschap. Het oudste model, de open en gesloten stan daardmolens met hun dun wespenmiddel, kwamen ons nog niet zoo onbekend voor. Tot voor eenige jaren terug kenden we in Schoorl zulk een molen, welke voor de be maling zorgde van den Aagtdorper polder onder Schoorl. Deze is door brand vernield. Ook onder Bergen kenden we zulk een stan daardmolen, hier „kotmolens" genoemd, staande in den Reekerpolder. Verder kre gen we dezen avond op het doek te zien, de Paltrokmolens, welker geheele lichaam naar den wind kon worden gedraaid, en als houtzaagmolens dienst deden. Onder Am sterdam en vooral aan de Laan zagen we vele dezer molens. Eindelijk dan, kregen we plaatjes van óe met riet gedekte en beman telde molens, zooals we er gelukkig nog vele in het Noordhollandsche polderland zien. Door de conservaten van het Zaansche molen-museum daartoe in staat gesteld, had de spreker aan de hand van teekeningen lantaarnplaatjes kunnen laten maken, waar door we op dezen avond konden worden ver gast op binnen-aanzichten, mooie teekenin gen, waardoor we den indruk kregen, hoe mooi en wetenschappelijk het vak van molen bouwer wel moet zijn. De molen domineert in het Hollandsch landschap, en 't is een groot verlies, als nu weer hier, dan weer daar, die mooie mach tige bouwwerken verdwijnen. De molens spreken een eigen taal. Zegt men niet van de bedrijfsmolens, als het kruis in een zekeren stand staat: „De molen vraagt om werk?" En wijst een andere stand der wieken niet op blijdschap of droefenis in het gezia of de familie van den molenaar? Er wordt, zoo zeide spr., onder de menschen veel ge klaagd, en met recht. Doch er wordt ook veel gejammerd zonder eenig recht. Door dit alles heeft het leven iets verloren aan levensvreugde. Het doet in deze tijden nog eens weldadig aan, als er menschen streven naar behoud van wat ons eenmaal zoo na aan 't hart was, doch dat door den druk dei- tijden wel eens is verwaarloosd. Wat al veel is veronachtzaamd, wanneer het niet tot het zuiver materialistische behoorde, en hoe goed doet het aan, wanneer juist in dezen tijd nog een comité kon worden ge vormd om een mooi bouwwerk als de Schoorlsche korenmolen te behouden. Voor al ook verheugde het spr., dat de toekomst van dit mooie bouwwerk is verzekerd, voor al als maalbedrijf,, want iets dat geen nut tige diensten doet, heeft geen zin. En waar er nog een kleinigheid aan 't geheele bedrag ontbreekt, noodigde spr. de aanwezigen uit om bij het verlaten van de zaal een kleinig heid te offeren. Gedurende dit laatste ge deelte van zijn toegejuichte rede prijkte de Schoorlsche molen met zijn schitterende om geving op het projectiedoek, een lust om te zien. De eere-voorzitter van Algemeen Welzijn bedankte den spreker Hij deed dit mede als voorzitter van het molen-comité, en deelde daarbij mede, dat Ged. Staten van Noord holland het gemeentebestuur van Schoorl zoo juist hadden gemachtigd, om den molen van het comité als schenking te aanvaarden. In de eerste week van Januari zal de plech tige overdracht plaats hebben. Nog ont breekt een klein bedrag en ziet het comité gaarne nog bijdragen tegemoet. Doch dit bedrag, nog niet aanwezig, zal geen belet sel zijn voor de verzekerde toekomst van onzen mooien molen. Donderdagmiddag kwam de raad dezer gemeente in vergadering bijeen. De heer Dekkers sprak over de mededee- lingen inzake de totale kosten van de rio- leeringwerken langs den Middenweg tus schen het gemeentehuis en het perceel Scholten. Spr. heeft opgemerkt, dat op de ter inzage gelegde nota niet zijn opgenomen de kosten van de ongevallenverzekering en ook niet het loon van den heer Korver, die gemiddeld den halven dag op dit werk neeft gewerkt. Het werk is duurder geworden, dan wanneer het aan den laatsten inschrijver gegund was geworden. Hierdoor is de blaam die door B. en W. op den middenstand is ge worpen, weggevallen. Spr. is overtuigd, dat B. en W. aoor de feiten in het ongelijk zijn gesteld. Hij hoopte, dat B. en W. in het vervolg minder vlug zullen overgaan, tot het uit voeren van groote werken in eigen beheer. De heer Poland sloot zich daarbij aan. De voorzitter zeide, dat de kosten inder daad hooger waren dan de raming. De schuld ligt hier bij den gemeente-opzichter, die wat grondwerk betreft gebleken is, niet voldoende deskundig te zijn. Hiermee zullen B. en W. in het vervolg rekening houden. Wethouder Kooy sprak den heer Dekkers tegen, waar deze beweerde, dat de heer Korver meer dan één dag aan deze werk zaamheden had gewerkt. Wethouder Krom zeide, dat B. en W. hier de dupe zijn geworden van de onvoldoende deskundigheid van den voorzitter. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten de rekening aan den gemeente opzichter terug te zenden, dan kunnen de volgende vergadering hierop ook de kosten van de verzekeringspremies voorkomen en kan tevens blijken, hoe lang door Korver is gewerkt. Begrootingswijziging I, dienst 1934. Naar aanleiding van enkele formeele op merkingen van Ged. Staten, stelden B. en W. voor, aan deze opmerkingen gevolg te geven en de begrootingswijziging opnieuw vast te stellen. Aldus besloten. Presentiegelden commissievergade ringen van den raad. B en W stelden voor te besluiten, aan Ged. Staten te verzoeken voor alle raadscommis- siën een presentiegeld vast te stellen van 2.50 per vergadering. Aldus besloten. De gemeente-rekening, dienst 1934 werd ter voorloopige vaststelling aangeboden. Ter voorziening in de behoefte aan kas middelen voor het jaar 1936 werden B. en W. gemachtigd tot het aangaan van één of meer kasgeldleeningen tot een gezamenlijk bedrag van ten hoogste 25000. Geldleeningen. B. en W. stelden voor per 31 December eenige leeningen geheel af te lossen en bij dezelfde instelling een nieuwe geldleening aan te gaan. Aldus besloten. Besloten werd de woning Tolweg E 44, toebehoorend aan P. van Leyen, onbewoon baar te verklaren. Opnieuw vastgesteld werden de verorde ningen op de heffing en op de invordering van begrafenisrechten. B. en W. stelden voor het sportterrein te verhuren aan de voetbalvereniging S. V. W. alhier, voor 2 jaar tegen een huurprijs van f 100 per jaar. De huur zal worden geacht te zijn inge gaan op 1 Odober. In de voorwaarden is opgenomen, dat S. V. W. het terrein mag gebruiken op Zaterdag en Zondag en op andere dagen als B. en W. hiertegen geen bezwaar maken. Bovendien kunnen B. en W. ten hoogste 20 Zaterdagen en 15 Zondagen over het terrein beschikken. Aldus besloten. Voorgesteld werd het verkenen van een crediet van ten hoogste 225 aan B. en W. voor den aanleg van een tuin bij de ambts woning van den burgemeester. Aangezien de stemmen over dit voorstel in de vorige ver gadering hebben gestaakt, werd ingevolge art. 58 der Gemeentewet dit onderwerp wederom aan de orde gesteld. De heer Tromp vond het bedrag te hoog. De voorzitter zeide, dat slechts een crediet gevraagd wordt. Hoeveel de kosten moeten zijn, kan men nog niet beoordeelen. De heer Dekker meende, dat de huurder den tuin moet aanleggen. Dus in dit geval moet de burgemeester dit doen en niet de gemeente. Hierop trokken B. en W. het voorstel in. Hierna sluiting. De raad vergaderde op Vrijdag 20 Dec. De geloofsbrieven van den heer W. Dek ker werden in orde bevonden, In den slechten toestand der Havenstraat zal worden voorzien. Naar aanleiding van een opmerking van den heer v. Erp betreffende het niet op zijn post zijn van veearts de Boer op Donder dagen werd door den voorzitter een schrifte lijke verantwoording voorgelezen van den heer de Boer, aangevuld met verklaringen van den Inspecteur v. d. Veeartsenijkundigen Dienst te Amsterdam en den voorzitter van het Schager Veefonds. Besloten werd den heer de Boer in een ver gadering van B. en W. nader de meening kenbaar te maken. Betreffende de kluft aan de Loet werd door den voorzitter medegedeeld, dat destijds was besloten deze kluft gelijk met het maken van den provincialen weg te doen wegnemen. Ingekomen was een bedankbrief van den heer J. Speen. Opvolger is de heer D. Bijlsma. Het bestuur der afdeeling Schagen van het Nederl. Onderwijzers-Genootschap vroeg tandverzorging op de scholen. B. en W. meenden, dat tandverzorging op de scholen van groote beteekenis moet worden geacht. Te gelegener tijd zullen den raad de nocdige mededeelingen bereiken. Voorgesteld werd het bestuur der afdeeling Schagen van het N.O.G. van een en ander mededeeling te doen. Een adres van het bestuur der gymnastiek vereniging Excelsior betreffende het gebruik gymnastieklokaal. B. en W. stelden voor afwijzend te beschik ken. Besloten werd alsnog partijen tot elkan der te brengen. Parkeerverbod tijdens bioscoop-, toonee!- voorstellingen enz. Naar aanleiding van het gesprokene in de laatst gehouden raadsvergadering legden B. en W. den raad over een opgemaakte begroo ting van kosten, betreffende het plaatsen en weder opruimen van 20 parkeerborden Het zal een bedrag van 300 a 400 vorderen. Het college is niet voornemens aan het par keerverbod uitbreiding te geven. Na een uitgebreide discussie werd voorge steld de meening van de garagehouders hier omtrent te vragen. Een voorstel tot het aanvaarden van een bedrag voor het altijd durend onderhoud van een graf ter Algemeene Begraafplaats He; betreft hier een legaat van 100 van de erven D. Kramer. Allen voor. B. en W. stelden voor de straat vanaf het Noord over het Hoogen Halerweg naar den Lagedijkerweg den naam te geven van „Havenstraat". Goedgekeurd. Gewijzigd werd de verordening op de hef fing van een waaggeld. Een voorstel tot onteigening van de per- ceelen van den heer G. Z wakman aan het Hoog. De raad ging in comité. Na heropening werd door den heer de Veer voorgesteld het besluit van B. en W. terusj te nemen en nader voorgesteld aldaar een één richting verkeer te maken met béstrating van 41. Pat antwoordde niet, maar zat met zijn hoofd in de handen in diep gepeins verzonken. „En toch zal ik die Pieterse weer een kool stoven," mompelde Pat „Ik laat me niet ongestraft voor inbreker uitschelden." „Zeg Pit", vroeg hij opeens, „heb jijeen zakdoek zon der gaten in je zak?" „Ja, een rooie", zei Pit, „maar wat moet je daarmee?" 42. „Kijk jong, ik hoop dat we niet den heelen nacht hier moeten zitten en voor we worden vrijgelaten, wou ik eerst een partijtje kikkers vangen en in jouw zakdoek opbergen. Ik hebeen idee, dat boer Pummels een goed woordje voor ons bij den commissaris zal doen, en hem aan het verstand zal brengen, dat Pie terse zich vergist heelt en wij geen inbrekers zijn",

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11