Agenda wW- Winterjassen Sftucgedijke Stand Jiheepsüidingen IS05 Stad en Omgeving WeetAecUJd SPAANDER Co. HET 78-STE LEGERBERICHT. EGYPTISCHE MLITAIREN ZES MAANDEN LANGER IN DIENST. de Lange &de mdraaz. VERDRONKENOORD DEMPEN OF NIET? Een adres van de Langestraat- ver. aan den raad om tot het eerste over te gaan. KOMT DE „JOS MARIA" VLOT? De toestand van de andere schepen. 15 7e korting. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tot en met Dinsdag Agent van den geheimen dienst (detect.); hoofdrollen Bruce üabot en Meerten. Toegang alle leeftijden. Woensdag en Donderdag hoofdnummer Duke, het wonderpaard van den Sheriff (sens.) City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De mooiste dag van mijn leven (hum.)hoofd rollen Joseph Schmidt, Felix Bressart en Otto Walburg. Op het tooneel: het Russi sche dans- en zangensemble Slawa. Toegang alle leeftijden. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Suikerfreule (hum. Nederl. film); hoofdrol len Aaf Bouber, Joh. Elsensohn, Annie van Duin, Louis Borel, Louis de Bree, Hans van Meerten. Toegang alle leeftijden. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Verliefd., maar op wie? (rom.-hum.); hoofdrollen Jan Kiepura, Lien Deyers, Adèle Sandrock, Theo Lingen. Toegang alle leef tijden. Beide Kerstdagen om 7.15 en 9.30 u. 's av. Maandag 23 December. 8 uur, De Unie, Bond van onderwijzeres sen bij het voorber. onderwijs; rede dr. van Schelven. Woensdag 25 December. (Eerste Kerstdag). Uitvoering gymn. vereen. Voorwaarts te Stompetoren. 7 uur, zaal Groot te Koedijk, uitvoering tooneelvereeniging De Roos. Donderdag 26 December. (Tweede Kerstdag). 7.30 uur, zaal De Bakker te Noordschar- woude, uitvoering Hercules en Hygiëa. 7.30 uur, zaal Rus te Heerhugowaard, concert door Ons Genoegen, met kinderkoor. Maarschalk Badoglio seint het volgende 78ste legerbericht Een Abessinische colonne van 5000 man sterk heeft een aanval gedaan op onze linies bij Addi-Addi in Tembien, waarbij zij in noordelijke richting optrokken. Onze afdee- lingen zwarthemden en Eritreeërs hebben een tegen-aanval ondernomen. De vijand werd door de terreinsomstandigheden begun stigd en probeerde tegenstand te bieden Het gevecht was zeer verwoed. De Italiaansche troepen, gesteund door de artillerie en de luchtvaartafdeeling, trokken voort. Er volg de een gevecht van man tegen man, waarbij de vijand tenslotte werd teruggedrongen, op de vlucht gedreven en door Eritreesche af- deelingen achtervolgd. Zoodra de verliezen der Italianen en van de vijandelijke troepen zullen zijn vastge steld, zullen zij worden bekend gemaakt. De luchtvaart-afdeeling in Eritrea heeft vijande lijke troepenverzamelingen in de zóne tus- schen Kworan en het Assianghi-meer met bommen bestookt. Uit Cairo wordt gemeld, dat het ministe rie van oorlog opdracht heeft gegeven, dat het reserve-personeel van het leger zes maan den langer in dienst zal worden gehouden. In Egypte bestaat algemeene dienstplicht, doch steeds wordt slechte een deel der weer- bare mannen onder de wapenen geroepen. ALKMAAR. GEBOREN: Jacob Pieter, z. van Pieter Kleijn en Jan netje Cornelia Ochquee. Geertruida, d. van Nicolaas Klarenbeek en Aagje Schong Simon Gerardus, z. van Cornelis Hoedjes en Anna Jacoba Bakker Josephina Her mine Maria, d. van Frederik Carel Joseph Bots en Petronella Johanna Maria Jacobse Anna Maria, d. van Adelbertus Groot en Anna Liefting. Herm. z. van Fribbell van der Meulen en Anna Maria Jongejan Teunis, z. van Jacob Wolzak en Hendrik- je Vos. Nicolaas, z. van Coenraad Engel en Maria van Vegten. Cornelis Theodo- rus, z. van Wilhelmus de Boer en Maria Molenaar. OVERLEDEN: Jansje van Ophem, weduwe van Simori Ursem, 76 jaar. Catharina Bakker, we- duwe van Petrus Jongejan, 83 jaar. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". Salabanka (thuisreis) 21 Dec. van Batavia. Poelau Bras (uitreis) 21 Dec. van IJrauiden. Tarakan (uitreis) 23 Dec. te Amsterdam. Johan v. Oldebarnevelt (uitreis) 20 Dec. van Genua. Tawali (thuisreis) 21 Dec. van Port Said. Mapia, 20 Dec. te Los Angelos. Poelau Tello (thuisreis) 20 Dec. v. Sabang. Siantar, 18 Dec. v. New-Orleans. Enggano (thuisreis) 19 Dec. v. Marseille. KON. NED. STOOMB. MIJ. Achilles, 21 Dec. v. Rott. n. Barcelona. Alkmaar, 21 Dec. te Callao. Ariadna, 23 Dec. te Amsterdam. Bacchus, 22 Dec. van Palerrao n. Catania. Barneveld, 20 Dec. v. Cura^ao n. Liverpool. Bennekom, 21 Dec. v. Liverpool n. Duin kerken. Berenice, 22 Dec. v- Belize n. Pto. Barrios. Ceres 22 Dec. te Amsterdam. Costa Rica, 22 Dec. te Amsterdam. Crijnssen, 20 Dec. v. Curaqao n. Pto. Cabello Deucalion, 21 Dec. v. Livorno n. Napels. Oanimedes, 21 Dec. v. Rott. n. Tanger. Hebe, 22 Dec. te Amsterdam. Hercules, 21 Dec. te Piraeus. Hermes, 22 Dec. te Constanta. Juno, 21 Dec. te Valencia. Merope, 22 Dec. Brunsbuettelkoog gepas seerd, Orpheus, 22 Dec. te Amsterdam. Perseus, 22 Dec. te Stettin. Pluto, 23 Dec. te Aarhus. Pluto, 23 Dec. te Aarhus. Poseidon, 22 Dec. van Jaffa naar Haif.a Saturnus, 23 Dec. Ouessant gepasseerd. Simon Bolivar, 23 Dec. te 'Amsterdam. Telamon, 21 Dec. te Rotterdam. Theseus, 23 Dec. te Hamburg. Titus, 21 Dec. te Palermo. Trajanus, 22 Dec. v. Jaffa naar Haifa. Triton, 20 Dec. v. Lefkandi naar Lissabon. XAXKJE/IS fe ALKMAAR SIMDS Edelachtbare Heeren, Geeft met verschuldigden eerbied te ken, nen, de Langestraatvereeniging te Alkmaar: Dat zij met zeer veel belangstelling heeft kennis genomen van het adres d.d. 15 Dec. der Vereeniging van Winkeliers van het Ver dronkenoord en dit aanleiding is geweest tot een uitvoerige bespreking op de Algemee ne Jaarvergadering der Langestraatvereeni ging- E>at uit deze bespreking is gebleken, dat ook de Langestraatwinkeliers met steeds stij gende belangstelling de oplossing van het vraagstuk „Verdronkenoord-demping" tege moet zien en wel op grond van de hierna volgende overwegingen: le. De Langestraatvereeniging is van mee ning, dat het een groot euvel genoemd moet worden, dat de Langestraat als hoofdstraat van Alkmaar, practisch gesproken voor het verkeer doodloopt op de Steenenbrug. 2e. Gezien de steeds grooter wordende eischen, die handel en verkeer reeds nu en voor de toekomst stelt en ook zeer speciaal ter bevordering van het vreemdelingenbe- zoek aan Alkmaar, acht de Langestraatver eeniging het van het allergrootste belang, dat ten spoedigste in dit euvel wordt voor zien. 3e. Dat de demping van het Verdronken- oord en Kraambuurt tevens groote mogelijk heden biedt om een oplossing te vinden voor de netelige parkeerkwestie in het centrum van Alkmaar. I 4e. Dat de demping van het Verdronken- oord van groot belang is voor de bevorde ring van het algemeene welvaartspeil van Alkmaar, daar hiermede een belangrijk stads gedeelte, dat vroeger een beduidende plaate innam, in handel en verkeer te Alkmaar en thans kwijnende is, weer kans krijgt zich aan te passen aan de moderne eischen van dezen tijd. Redenen, waarom de Langestraatvereeni ging haar volle adhaesie betuigt aan het ge- noemde adres der Vereeniging van Winke liers aan het Verdronkenoord en ook harer zijds met de meeste aandrang verzoekt om in het belang van handel en verkeer te Alk maar, de centrumplaats van Noord-Holland, aan dit adres gevolg te willen geven Hetwelk doende, LANGESTRAAT-VEREENIGINC (Wij kunnen ons begrijpen, dat de ge dachte het Verdronkenoord te dempen in di verse kringen warme instemming vindt, voor namelijk bij den middenstand en niet het laatst bij de bewoners van het Verdronken oord zelf. Het is een feit, dat op drukke marktdagen het autoverkeer nadat de bestuurders de Lan gestraat zijn doorgereden, bij de Mient ho peloos vastloopt en wij kunnen ons voor stellen, dat ook de politie een verkeersoplos- sing in den vorm van een breede Verdionken- oord-boulevard wel zal goedkeuren. Aan den anderen kant is er natuurlijk aan tasting van een karakteristiek stukje stads- schoon, een stukje oud-Alkmaar, dat de at tractie van onze stad voor den vreemdeling weer zal verminderen. Toch gelooven wij niet, dat met name het Verdronkenoord voor de toekomst in dezen vorm behouden zal kunnen worden. Het is tegenwoordig een tijd, dat het verkeer steeds dringender eischen stelt en dat bovendien h.t gebrek aan financiën een woordje meespreekt en op dit oogenblik reeds de vraag doet stel len: wat is goedkooper, het dempen van het Verdronkenoord of net verbeteren van de walmuren Laten B. en W. dit adres eens om prae advies nemen ep eens een gedocumenteerd verslag van hun bevindingen uitbrengen. Red. Alkm. Crt.) AANRIJDING OP DEN SCHERMERWEG. Zaterdagmiddag had op den Scher- merweg alhier een aanrijding plaats tusschen een luxe auto, bestuurd door L. H. uit Hoorn en de wielrijdster A. S., wonende te Alkmaar. De oorzaak was, dat de wielrijdster achter een andere auto reed en toen de auto van L. H. pas seerde, plotseling meer naar het midden van den weg reed en de auto, mede door de gladheid van den weg niet spoe dig genoeg kon stoppen. De wielrijdster bekwam eenige lichte verwondingen aan het hoofd, terwijl het rijwiel be schadigd werd. De politie stelt een on derzoek in. BENOEMD. Tot Rijksveldwachter te Alkmaar is benoemd de heer Th. J. P. Borst, thans gemeenteveldwachter te Ursem. DE OVERDEKTE. Men verzoekt ons ook in deze rubriek te willen mededeelen, dat de Alkmaarsche „Overdekte" den eersten Kerstdag ge sloten is, terwijl de inrichting tweeden Kerstdag geopend is van 's morgens 8 uur tot 's avon Je half elf. PORTEMONNAIE GEROOFD. Een tuinder uit Limmen bevond zich Zaterdagmiddag in een winkel hier ter stede en legde zijn portemonnaie, in houdende een bedrag van pl.m. 55 even op de toonbank neer teneinde wis selgeld in ontvangst te nemen. Toen hij even later de portemonnaie weer wilde opnemen, bleek deze verdwenen te zijn. Vermoedelijk is de portemonnaie door een andere bezoekster van dien winkel weggenomen. De recherche stelt een on derzoek in. HULSTBOOM WEGGEHAALD. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.1. werd uit den voortuin van een per ceel een hulstboom ontvreemd. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. EEN FOTOGRAFISCH SUCCES. De bekende Fotografische Kring „Iris" te Alkmaar kan weder een mooi succes boeken. Op den jaarlijkschen Kerstsalon te Amsterdam werden n.l. van de heeren Winters, Pijnenburg en v. Dijk eenige fotowerken geëxposeerd. In aanmerking genomen, dat voor de zen Kunstsalon een 500-tal foto's wer den ingezonden, waarvan na strenge keuring slechts 246 werken zijn toegela ten, is de plaatsing der foto's van ge noemde heeren voor hen en voor hun vereeniging „Iris" een mooi resultaat. Van den heer P. van Dijk is bovendien nog werk aangenomen voor den inter nationalen Kerstsalon te Antwerpen, waar 32 landen zijn vertegenwoordigd. DE TRADITIONEELE HOND. Aan het adres Stationsweg 16 alhier is een bruine jongen herdershond terug te bekomen, welke hond den geheelen dag in de stad had rondgedwaald. OPENBARE DRONKENSCHAP. Zaterdagavond werden door de politie een tweetal personen terzake openbare dronkenschap aan het Bureau van Po litie in bewaring gesteld. Idem een persoon, die- in staat van dronkenschap in een herberg alhier vertoefde. HET ALKMAARSCHE TAXI-BEDRIJF. Wat er in principe besloten werd. Vrijdagavond werd zooals wij in 't kort mededeelden in de Unie een bijeenkomst ge houden vanwege den Bond van Berijfs- autohouders in de Ned. Unie van Chauf feurs, waarin de wenschelijkheid bespro ken werd van een nieuwe regeling voor het taxi-bedrijf in Alkmaar. Behalve de bestu ren van Politie, de heer Walraven en de eigenaars of vertegenwoordigers van de meeste Alkmaarsche taxi-bedrijven en auto verhuur-inrichtingen. De vergadering werd geleid door den heer Rietveld, die in zijn openingswoord eenige mededeelingen deed over een onder houd, dat de beide organisaties met het ge- meentebestour ,van Alkmaar indertijd had den en den Commissaris van Politie, in welk onderhoud de kansen waren besproken, om te komen tot de regeling van het autover huurbedrijf in Alkmaar, speciaal het taxi bedrijf, waarbij zoowel de commercieele zij de van het bedrijf als de veiligheid waren gebaat. Het gemeentbestuur stond tegenover een regeling niet afwijzend, mits alle belang hebbenden medewerking verleenden. De voorzitter vroeg hierop de aanwezi gen naar hun meening over deze kwestie en over den toestand van het autobedrijf in Alkmaar. Tijdens de besprekingen kwam naar voren, dat het met het luxe-verhuurbe drijf zeer slecht ging, mede door de concur rentie der taxi's en door de geringe vraag. Het taxibedrijf beklaagde zich eveneens, vooral over we wel wat te lage tarieven. Ook van de zijde der chauffers werd geegd dat het bedrijf, luxe-verhuur zoowel als taxi, achteruitgaande was, ook in Alk maar. In Alkmaar was het nog wel iets beter, dan in andere plaatsen, maar wanneer er geen goede regelig kwam zou de toestand spoedig precair worden met het gevolg, dat ordening dan zeer moeilijk zou zijn. Ook werd van deze zijde betoogd dat men in plaatsen, waar reeds een andere regeling was getroffen, gunstige resultaen had be reikt. Het vergunningstelsel speelde daarbij een groote rol. Om echter tot een goede or dening te komen, was samenwerking nood zakelijk. Van de zijde der werknemers kan men steeds op medewerking rekenen; wel zou een redelijk deel van de eventueele gun stige resultaten worden verlangd, maar 't onderste uit de kan zou zeker niet worden gevraagd. Tot voor kort werd hier in verschillende bedrijven door de chauffeurs een behoorlijke boterham verdiend, hetgeen den laatsten wel wat minder was geworden. Felle con currentie moest in het algemeen uit den booze worden geacht, terwijl een vaste loon- standaard evenzeer noodig zou zijn. Door den heer Dam werd medegedeeld, dat er vanwege een drietal werkgevers een verzoek aan B. en W. was gedaan, te be vorderen, dat er 'n uniforme loonstandaard voor chauffeurs werd vastgesteld. De huidi ge loontoestanden waren vaak allertreu rigst. De heer K ossen en Met bepleitten 'n rege ling voor de luxe-verhuur zonder chauffeur. Op de positieve vraag van den voorzitter, of men een regeling in Alkmaar wenschte, zeide de heer Kossen dat men natuurlijk vóór een regeling was, maar dat het tevens de vraag was, of een goede controle op een eventueele regeling mogelijk zou zijn en ook zou worden toegepast. De Voorzitter antwoordde, dat dit zeker mogelijk zou zijn, wanneer 't z.g. vergun ningenstelsel zou worden ingevoerd, Aan het verleenen van een mogelijke vergun ning zullen verschillende voorwaarden ten opzichte van tarieven en loonen verbonden zijn. De bevoegdheid tot het geven en intrek ken der vergunningen zal in handen van B. en W. zijn, terwijl dit college ook de be voegdheid tot straffen bij overtreding zal hebben. Op een vraag van den vertegenwoordiger der Nassau-Garage antwoordde de voorzit ter, dat de tarieven voor de echte luxe-ver huur (rouw- en trouwrijden) hooger zullen zijn dan die van het garage- en straat taxi bedrijf. Het onderscheid tusschen de twee laatste zal zijn, dat de straattaxi's op straat passiegers mogen laten instappen en de andere niet. Spr. was van meening, dat het straataxibedrijf in Alkmaar zeer be perkt diende te zijn. Uit het verder gevoerde debat waarin door den voorzitter nog verschillende in lichtingen werden gegeven, bleek, dat het voornamelijk ging om de verhuur van auto's met chauffeur en dat een evntueele regeling zoodanig zou worden, dat deze paste in een toekomstige landelijke wet. Ook aan de clandestiena concurrentie zal zoodanig aandacht worden gewijd dat deze zoo goed als onmogelijk zal worden. Voorts werd nog uiteengezet dat de toe komstige landelijke wet geen uniforme rege ling voor alle plaatsen zal inhouden; aan de gemeentebsturen zal in dit opzicht een groote bevoegdheid worden gelaten. Ook zal ontduiking van een gemeentelijke regeling zeer moeilijk zijn. Bovendien staat als een stok achter de deur, dat bij over treding het betrokken bedrijf voor een week, of langer, of voor altijd gesloten wordt. Dit is iets, wat men niet gaarne riskeert. Ook de bestuursdersvergunningen (chauf feurs) moeten 'n aparte vergunning hebben, wanneer daar reden voor bestaat, worden ingetrokken. Aan het eind van de uitvoerige besprekin gen verklaarde de vergadering zich unaniem voor een officitele plaatselijke regeling van het autoverhuurbedrijf. Een commissie, be staande uit de heeren Dam, v. d. Kommen, Koopman, Reutenaar (Nassautax) en Kossen, die tot taak kreeg een regeling voor te be reiden, werd benoemd. Hierna sluiting. ZANG EN VRIENDSCHAP IN HET DIACONIEHUIS. Vrijdagavond gaf „Zang en Vriendschap", het dubbelmannenkwartet, onder leiding van den heer Cor Jonker een uitvoering voor de verpleegden in het Diaconiehuis. Voor afwisseling had de heer Jonker ge zorgd, want het musicale gedeelte was in handen van de bekende violisten Eddy Porck en Co Sieuwerts en aan de piano de heer J v. d. Brink, terwijl door de gebroeders A en P. Haasbroek levensliedjes werden voorge dragen, begeleid door den J. Haasbroek. De avond werd geopend met het gezamen lijk zingen van Gezang 7 vers 1, waarna het trio een potpourri over stukken van Richard Wagner speelde. Vervolgens zong het kwartet Mein Lied en Guther Nacht, waarna de 3 gebroeders Haasbroek een paar liederen ten beste gaven, waarbij, evenals bij het reeds genoemde, het applaus niet uitbleef. Alles te vermelden, wat door Zang en Vriendschap, het musicale trio en voordra gers is ten beste gegeven, zou ons te ver voe ren, het was een programma, dat op hoog peil stond, er is kunst gegeven, men 'zou bij na zeggen „een groote-stad-programma''. Op verzoek werd tot slot het succesnummer „Die schone blaue Donau" met begeleiding van 2 violen en piano gegeven, waarop luid applaus volgde. In de pauze werden de oudjes getracteerd Verpleegden en genoodigden hebben ten zeerste genoten. Namens allen bracht de president-regent, de heer Rodewijn, dank aan allen, die dezen avond hunne medewerking hadden gegeven, er den nadruk op leggende, dat men het ten zeerste moet waardeeren, dat zij zich geheel belangeloos voor onze bewo ners beschikbaar stelden en hij riep hun een tot weerziens toe. „ALKMAARSCH KINDERKOOR". Zooals bekend geeft het Alkmaarsch Kin derkoor jaarlijks een kinder-operette, welke steeds de volle belangstelling van het Alk mrarscbe publiek geniet. Dit jaar is de keuze voor den dirigent Nico Snel niet moeilijk geweest, aangezien van vele zijden om een reprise is verzocht van het be kende werk „Jopie Zonnestraal". Dit stuk is 4 jaar geleden met succes m het Gulden Vlies opgevoerd. De regie berust bij den heer R. Vóórhaar. GESLAAGD. De heer B. Bruinvis, leeraar M.O. Lich Oef. en gedipl. sportmasseur alhier, is te Amsterdam geslaagd voor het examen Heil- gyymnastiek en Massage van de Ned Ver eeniging voor Massage, Heilgymnastiek en Sportmassage. Van de bij Egmond aan Zee gestrande schepen, het vrachtschip Kerkplein, de sleep boot Drente en het motorvrachtschip Jos Maria, zal waarschijnlijk de laatste spoedig zijn vlot gebracht. De lading stijfsel, welke de Jos Maria in bad, is geheel gelost, terwijl het schip thans onder een hoek van ongeveer 30 gr. met de kust is gebracht. Men rekent erop het schip met springtij, dat is lJ/a etmaal na nieuwe maan, welke op lsten Kerstdag valt, vlot te krijgen. De Kerkplein ligt thans onder 'n hoek van 50 gr. met de kust. Het schip is 4 M. achter uit gekomen, doch er zijn nog geen redenen om aan te nemen, dat ae pogingen om het vlot te brengen, spoedig succes zullen heb ben. De sloopingswerkzaamheden aan de Drente vorderen snel. Men heeft, om een be zoek aan hetgeen er nog van de sleepboot over is aantrekkelijk te maken, de schoorstee- nen en de antenne intact gelaten. Zooals be kend wordt een gedeelte van de opbrengst der bezichtiging afgedragen aan de NZH R.M. De machinekamer, die veel koper be vatte, is voor het grootste gedeelte door de firma Rijsdijk, die dit karwei uitvoert sloopt Wat het bij den Helder gestrande Zweedsche houtschip Manja betreft staat naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 23 December. Medegedeeld door het Kon Neden. Met. Instituut te d* Bilt. Hoogste barometerstand 762,8 m.M. te budap"3t. Laagste barometerstand 741,3 m.M. te Herneand. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 24 December: Zwakke tot matige veranderlijke wind; aanvankelijk uit westelijke richtingen; gedeel telijk bewolkt; weinig of geen neerslag; 's nachts lichte tot matige vorst; overdag om het vriespunt. Weeroverzicht. Sinds Zaterdag is de luchtdruk in centraal- Europa sterk gestegen en hebben de dedres- sies hun contra verplaatst naar de Bothni- sche Golf. Op den Oceaan ligt nog een uitgebreid gebied van lagen luchtdruk, dat zich uit strekt tot bij de Azoren; secundaire-depres- sies trekken langs de Pyreneeën naar de Middellandsche Zee. Bij IJsland week de hooge druk een wei nig naar het Noorden terug. Naar het schijnt bewegen zich over oost-Europa nog steeds relatief warme luchtmassa's in een continue strooming van zuid-oost-Europa naar de Poolzee, terwijl bij voortduring po laire luchtmassa's over de Noorsche zee en Schotland naar west-Europa gevoerd wor. den. Over de Alpen en zuid-Beieren waait een warme westelijke luchtstroom waardoor het aldaar op groote hoogte 14 graden warmer is dan in noord-Duitschland (Jungfraujoch min 10 graden, Hamburg op 3700 roeter min 24,6 graden, Königsberg op 3000 meter min 20 graden). Met uitzondering van het zuiden van Frankrijk en in noord-Spanje vriest het na genoeg overal, het meest in het binnenland van centraal-Europa waar plaatselijk zelfs strenge vorst voorkomt. Hoewel de depressie op de Azoren een voortdurende bedreiging vormt voor het aanhouden van het vorstweer is inzet van krachtige dooi voorloopig nog weinig waar schijnlijk. LICHT OPf Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.16 uur licht op. thans vast, dat dit schip als verloren kan worden beschouwd. Het schip ligt vlak bij den ingang van het Westgat tusschen de Noord Hinder en Zuiderhaaks. De luiken liggen open, terwijl het water binnen en buiten even hoog staat. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. LANGESTRAAT 85- AFD. JEUGDBIBLIOTHEEK. Nieuwe aanwinsten. 8-10 JAAR. A 49.1b De Avonturen van Bruintje Beer. dl. 10 en 11.' O 39al B. E. van Osselen—van Delden. Adam en Lili. Verv. op: Het meisje uit Amerika. O 39k B. E. van Osselen—van Delden. De kleine Frits. O 39w B. E. van Osselen—van Delden. 's Winters op Beukenwoud. Verv. op Arthurs viool. R 63.3db L. Roggeveen. Daantje doet bood schappen 10—12 JAAR. F 44.7d S. Franke. Djojo uit de kampong. H 63sp N. van Hichtum. (Aps. van Sjouk- je D. M. Troelstra—Bokma de Boer). Sprookjes uit verre landen. M 79.5 Henriëlte Mooy. Van den hak op den tak. V 68jc A. C. C. de Vletter. De jongen uit het circus. V 68ks A. C. C. de Vletter. De kromme spijker. 12-14 JAAR. B 46m J. Berghuis Jr., Het monster van het IJselmeer. H. 24.5 D. Hans. De knalclub van 3A. H 24.5n D. Hans. Nieuwe lotgevallen van de knalclub van 3A. Verv.op: De knalclub van 3A. V 64sw P. Visser. Swinda en Hildegrim 14-16 JAAR. B 41mk Emmy Belinfante— Betinfante. Mieke van „De klaproos". B 54.2 Elisabeth van Beymerwerdt. R'J" pende lente. B 92.3v C. Bruvn, „De Valk" zeilt uit. G 84ga J. J. Qroeneweg. Het geheim van Abessynië. w H 64.4 Grace Livingsion Hill. Op Moe ders plaats. L 10.8b Laan. De berg „M" Over verschillende onderwerpen. (14-16 JAAR). 52 B 78' L. R. Bourne. Zeemanschap voor jongens. 52 G 88 H. Oroot. Het sterrenboekje 17 O 96 C. P. Ounninq. Hou koers! sprekken met jongens. 79 R 71 C. de Rooy. Óoochel-kunstjes voor kamer en looneel. 54 S 67 P. van der Sluis. Wonderen "e chemie.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2