Als... ^Buitenland I I I 6 6 5 5 3 2 2 2 2 2 6 6 DE TWEEDE KLASSERS DE DERDE KLASSERS DE VIERDE KLASSERS Alkmaar en Texel weten beiden weer te winnen. Alkm. Boys-Hollandia 1-3. Alkmaar wint van N.-Niedorp. Wat de Alkmaarsche Boys deden. Van de Alkmaar-elftallen, ne- k U Uw gelukwenschen in het j y Oude jaarsnummer plaatst, j y Vergeet U niemand en Leest iedereen UI 1 VOETBALUITSLAGEN. Aideeling I. Eerste L'asse. Sparta—HBS afg. ADOXerxes 32 RCH—Haarlem 12 Hermes DVS—VSV afg. KFCAjax afg. Afdeeling II. Eerste Klasse. DWS—HFC 6-1 Stormvogels—ZFC 3—1 D.H.C.—D.F.C. afg. V.U.C.—Excelsior 3—0 Atdeeling 111. Eerste k as se. S.C.H.—P.E.C. 2—6 Afdeeling IV. Eerste Masse. B.V.V.Bleijerheide afg. Juliana—NOAD 1—5) LONGA—M.V.V. afg. Eindhoven—P.S.V. afg. N.A.C.—Roermond afg. Afdeeling V. Geheel afgelast. Aldeeling I. Tweede klasse A, afgekeurd. Tweede klase B. Z.V.V.—West-Frisia afg. Hercules—WF.C. afg. Hilversumde Spartaan afg. Velox—B.F.C. afg. O.V.V.O.—O.S.V. 2—2 Derde klasse A. K.V.V.—Purmersteijn afg. Beverwijk—Zaandijk 1—5) H.R.C.—Succes 30 De Volewijekers—Helder afg. Alkmaarsche Boys—Holiandia 13 Derde klasse B afgekeurd. Vierde klasse A. B.K.C.—Texel 0—1 SchagenAndijk afg. AlkmaarNieuwe Niedorp 32 Vierde klasse B afgekeurd. Reserve tweede klasse A. Rserve tweede klasse A afgekeurd. Reserve tweede klasse B. Ajax 3T.O.G. 2 afg. V.S.V. 2Z.V.V. 2 6—1 O.S.V. 2—V.V.A. 2. afg. H.F.C. 2W.M.S. 2 8-1 Reserve derde klasse A. Alcm. Victr. 3de Kennemers 2 afg. Holiandia 2—K.V.V. 2 afg. Helder 2—H.R.C. 3 1—0 Purmersteijn 2—W.F.C. 3 afg. Reserve derde klasse B, alles afgek. De stand was: D.F.C. Feijenoord Blauw-Wit Stormvogels D.W.S. ZF.C. D.H.C. H.F.C. Excelsior V.U.C. 9 9 8 9 10 10 9 9 3 1 10 1 9 1 1 2 2 4 5 3 3 2 1 1 3 3 4 5 168 14 28-10 13 13—6 12 24-12 12 25-24 10 13-18 9 26-20 12—26 14-32 13-28 In het Oosten was slechts één wedstrijd vastgesteld, n.1. S.C.H.P.E.C. In de eerste helft was S.C.H. het meest aanvallend en slechts dank zij een strafschop kwam P.E.C. met de rust maar met 2—1 achter. Direct na de thee werd het 22 en toen was het met S.C.H. gedaan. Het Zwolsche overwicht be- teekendevier doelpunten en P.E.C. won dus volgens Bartjes met 6—2. In het Zuiden ging alleen Juliana—Noad door. De bezoekers speelden beter dan de thuisclub, maar toch nam Juliana de leiding en wist verder haar doel schoon te houden. 't Gevolg van een en ander was, dat er nóch in het Oosten, nóch in het Zuiden veel veranderde; S.C.H. en Noad staan vrij stevig op de onderste plaats. Een schrale oogst!! Van de acht vastgestelde 2de klas wedstrijden heeft er slechts één door gang kunnen vinden, n.1. O. V. V. O.— O. S. V. voor 2 B. De Oostzaners hebben op de thuis geleden 21 nederlaag geen revanche kunnen nemen, de ontmoeting eindigde thans in een 22 gelijk spel. Van invloed op den stand was dit ech ter niet. Deze luidt hier nu: Velox 8 7 1 0 31—15 15 W.-Frisia 8 6 0 2 1913 12 O. S. V. 10 5 1 4 21-23 11 W. F. C. 7 4 1 9 18—16 9 Hilversum 9 3 2 4 25-19 8 Spartaan 9 3 2 4 25—22 8 O. V. V. O. 9 3 2 4 13—17 8 Z. V. V. 8 3 1 4 15—20 7 B. F. C. 9 1 3 5 12-17 5 Hercules 9 3 6 5-25 3 Zaandi:k geslagen. De Alk maarsche Boys in het nauw. Het is de rood-witte Alkmaarders niet ge lukt, de belangrijke ontmoeting tegen het bezoekende Holiandia in een ovei winning om te zetten. Een moment had het er veel van toen de stand 1—1 werd, doch de vreugde duurde slechts enkele minuten, toen werd vrijwel het vonnis over de kaasmen- schen geveld en kwam het einde met een 1— 3-nederlaag. Hewel natuurlijk in deze zeer interessante afdeeling nog zeer veel mogelijk is, wordt het nu toch geducht op passen. We schreven daar juist: „zeer veel moge lijk", voorwaar! Want Beverwijk dat een zeer slechte start in deze competitie ge maakt had, zag kans. het bezoekende lei dende Zaandijk, met een 1—0-uitslag om hals te brengen. En meteen is de spanning aan den kop festegen, daar H. R. C. met het bezoekende ucces korte metten maakte, door voor een 3—0 uitslag zorg te dragen en Succes zon der eenig succes naar huis te zenden. De Wierin^er nederlaag Is dus een pleis ter op de Alkmaarsche wonde De stand is hier nu Zaandijk 8 5 1 2 15—8 11 H. R C. 8 5 1 2 17—11 11 Holiandia 9 5 1 3 16—13 11 Helder 8 4 2 2 19-15 10 K. V. V. 9 3 3 3 13—18 9 Beverwijk 10 4 1 5 15—17 9 Alkm. Boys 10 3 1 6 14—25 7 Volewijckers 7 3 0 4 23-14 6 Purmersteijn 7 3 0 4 16—16 0 Succes 10 3 0 7 12—24 6 Onze waarschuwing van j.1. Zaterdag, aan het adres van de groen witten Alkmaar ders, bleek dus niet tevergeefs te zijn ge weest. Het is Alkmaar na uiterste krachts inspanning gelukt, de hekkensluiters er juist nog onder te houden. De Nieuwe N;e- doipers beten geducht van zich af en zagen zich slechts een kleine 3—2 nederlaag toege bracht. Dat deze overwinning voor groen wit zeer noodig bleek, gewerd men na de uitslag van B. K. C. tegen Texel Hoewel de Texelaars slechts voor een magere 01 zege zorg droegen, de punten zijn in elk geval binnen, zoodat de onder linge afstand dezelfde blijft en de eind strijd nu wel geheel tusschen de beide kopploe- gen gaat. De stand is hier nu: Texel 8 7 1 0 20-5 15 Alkmaar 8 5 3 0 23—9 13 B- K. C 8 4 0 4 15—13 8 D. T. S. 7 13 3 17-21 5 Andijk 7 1 3 3 7—13 5 Strandvogels 7 2 14 13—14 5 Schagen 7 2 1 4 14—25 5 N.-Niedorp 8 1 2 5 11—20 4 Ziezoo, die strijd is ook weer gestreden! En we kunnen er reeds dadelijk aan toevoe gen, aan de verlangens is niet voldaan. Een Alkmaarsche nederlaag immers bracht de rood-wit-geblokten bedenkelijk dicht bij de onderste plaatsbezetting en nu weten we wel. dat het competitie-einde nog ver af is, doch de Boys doen er goed aan, vooral niet te lang te wa.'iten met het vergaren van de benoodigde w.nstpunten, stellig kon het dan wel eens telaat zijn. En nu de ontmoeting tegen de Hollandia- nen. Het was wel zeer jammer, dat de rood- witten met invallers moesten spelen voor de beide halfspelers Pater en Licht, benevens de voorwaarts Kwadijk, want juist dit „drie manschap" bleek zoowel in de ontmoeting tegen Volewijckers als vorige Zondag voor de rust bij K.V.V., ongetwijfeld het beste deel te zijn. Niet dat de invallers slecht heb ben voldaan of onvoldoende waren, doch we misten thans de kern, zoowel het juiste spel van verdedigen als aanvallen. Het gebeurde vorigen Zondag te Kromme nie, dat Licht en Kwadijk dusdanig werden geblesseerd, dat ze nu niet van de partij geblesseerd, was oorzaak dat ze nu niet van de partij konden zijn. Wat beide spelers tot dat moment lieten zien, was werkelijk bui tengewoon en we misten gisteren dan ook maar al te vaak deze hoedanigheden. Er was nu echter nog meer! We hebben thans vele fouten gezien, die achterwege konden blijven. Er werden aan beide zijden onnoodige over tredingen gemaakt ener moest veel te veel gefloten worden voor het verkeerd in gooien van een bal op de kantlijn, iets, wat men toch feitelijk in de derde klasse niet moet tegenkomen. Dat de arbiter dan ook wel wat te veel floot en daarbij te veel het spel onderbrak, was niet zijn schuld, maar komt geheel op rekening van beide elftallen. Als zeer groote fout bij de Alkmaarders bemerkten we, dat veel te veel individueel werd gewerkt; dit onthield hun eenige mooie scoorkansen, doch, was tevens debet aan het aantal tegengoals. Had men zich onderling goed op elkander ingesteld, veel onheil was stellig voorkomen geworden. B.v. had de rechtsback, bij het eerste tegenpunt, het leder aan den doelman overgelaten en den toestor menden Hollandiaan voor zijn rekening ge nomen, stellig ware dit doelpunt uitgeble ven. Nu werd zijn individueel werk hem jam mer genoeg noodlottig. Maakte Holiandia gezien de cijfers nu zoo'n overweldigenden indruk? In geen geval! Ook hier bemerkten we vele fouten en tekortkomingen en de heeren stenden in de verdediging na de rust toen de Alk maarders een flink offensief inzetten, vaak raar te schutteren, terwijl eenige malen for midabel werd gemist. Niet altijd wisten de kaasnienschen hiervan te profiteeren. Doel man Kos was ook nu weer op dreef, al had liij geen „hooge-druk-periode" te doorstaan De rechter-verdediging-helft bleek 't sterkste deel te zijn, terwijl Haring en v. d. Zei het meest opvielen. Over den wedstrijd kunnen we betrekkelijk zeer kort zijn. Het was reeds toen over twee toen we de volgen de opstellingen binnen de lijnen zagen: Alkm. Boys Keesen Slikker Houtkooper Brouwer Hassing Koster Indri Poestkoke Schenke v. d. Hitst de Grand Scheidsrechter Mol Blasweiler Polman v. Duimen v. d. Zei J. Freeze de Rooy Haring Veen boer Groot Horstman Kos Holiandia v d. Hilst den bal aan het rollen brengt en we een periode van vele wederzijdsche aan vallen bemerken. Eenige goede Alkmaarsche aanvallen worden opgezet, doch het leder komt steeds iets te dicht op het doel, zoodat Kos juist erger kan voorkomen. Aan den an deren kant gaat het iets gemakkelijker. Als het leder recht op het heiligdom van Keesen wordt gespeeld, meent Slikker den bal te moeten verwerken, het lukt hem ten dee!e en de vrijstaande Blasweiler kan den hem toe- gespeelden bal met een goed schot in de lin- ker-bovenhoek laten verdwijnen, zoodat de gastheeren na 13 minuten een 0—1-achter- stand krijgen te verwerken. We noteeren vele wederzijdsche aanvallen, eenige goed genomen corners en vrije trap pen, doch zoowel Kos als doelman Keesen laten zich al gaat het ook enkele malen met moeite niet passeeren. Reeds dadelijk na de rust zetten de Boys een goed offensief in en we noteeren een mooie run van v. d. Hilst. Jammer genoeg gaat zijn scherp schot juist naast. Het spel peil begint echter bedenkelijk te dalen en veel moois zien we inmiddels niet. Het is een goe de Alkmaarsche aanval die een beetje leven in de brouwerij brengt. Indri kan goed door breken, een scherpe voorzet volgt en het is de naar binnenkomende de Grand die den stand gelijk maakt (11). De Alkmaarsche vreugde is echter van korten duur, want geen twee minuten later maakt Holiandia, uit een o.i. buitenspel-positie, een tweede doelpunt, zoo dat de kaasmenschen een nieuwen achter stand krijgen te verwerken. Het pleit wordt vrijwel beslist, als Pal man vijf minuten later met een schot den stand op 13 brengt. Zonder eenige wijzi ging komt een tien minuten later het einde. Een moeilijke 32-zege. Voor het eerst in dit seizoen zagen wij het Alkmaar-elftal spelen en dat nog wel onder zeer ongunstige om standigheden Het terrein was n.1. zeer zwaar te bespelen, wat voor velen een zeer groote handicap was. Bovendien was de tegenpartij Nieu we Niedorp. dat in productiviteit weir.ig of niets voor Alkmaar on der deed. Waar bovendien voor Alk maar de puntjes als 't ware dubbel telden, daar kon het bijna niet an ders, of dit moest ook van invloed zijn op het spel der groen-witten. Uit bovenstaande blijkt wel, dat de wedstrijd qua sj>elkwaliteit niet is mee gevallen, al willen we zeer zeker niet beweren, dat Alkmaar de overwinning niet heeft verdiend. Dat heeft ze zeer zeker, want gedurende zeker 80 van den geheelen wedstrijd is zij in den aan val geweest. Maar wij hadden onder meer normaie omstandigheden zeker meer van het al oude Go ahead mogen verwachten. Mis schien zelfs veel meer, want er ontbrak nog al wat aan het spel -van het elftal en aan dat van de spelers onderling. De voorhoede bijvoorbeeld speelde lang niet productief genoeg! Moet het soms van één speler komen? Naar wat we zagen, kregen wij den indruk, dat er veel te veel op één man in die voorhoede gespeeld werd. Op die manier moet de productiviteit van het team er onder lijden. Er is echter meer. Beide vleugelspe lers wachten vel te vaak den bal af in plaats van er op toe te loopen. Hernaal- delijk zagen wij een goede pas6 van den link buiten, die dan als 't ware rustig bief staan, totdat de bal bij hem was. Was hij het leer tegemoet geloopen, het tempo was met dezolfde krachtsinspanning ongetwij feld hooger geworden! En de rechtsbui ten heeft voor de rust een paar schiet kansen niet berust. Hij zetto voor, daar waar een schot zeer zeker kans had ge- hau. Wanneer dit vijftal sneller het leer afgeeft, wanneer vooral alle vijf spelers durven schiepen en wanneer bovendien do vleugelspelers niet te lang een af wachtende houding aannemen, dan zal dit aan de productiviteit van het quin- tet ter. goede komen. De backs, 6toer en hard werkend, moe ten probeeren, om te plaatsen. Er kwa men dezen middag al te veel ballen „ergens" terecht. Ziedaar een paar opmerkingen. Het goede in de ploeg was het harde werken van het begin tot het einde. En dat wij juist deze opmerkingen geplaatst heb ben, komt, omdat ondanks alles Alk maar vrijwel steeds de situatie be- heerschte. Dat beteekent dus, dat tech nisch de ploeg voldoende is en dat er alleen aan de taktiek voorloopig wat verbeterd moet worden. De tegenpartij, Nieuwe Niedorp, heeft o. i. een zeer groote fout gemaakt, door Hil Peereboom als spil te plaatsen. Hij is geen spil, maar een voorhoedespeler. Dat bleek, toen N. N. met 32 achter kwam te staan. Toen ging hij mid-voor spelen en meteen werd de aanval veel gevaarlijker. Er was echter geen tijd meer om er succes mee te hebben. Wan neer Hil Peereboom steeds in de voor hoede had geopereerd, was het succes wellicht aan den anderen kant geweest en had Alkmaar een zeer zware dobber gehad, om tot een gelijk spel te komen. De wedstrijd begon met een sterk Alk- maar-overwient, inede dank zij den vrij sterken wind, die in haar voordeel was. Er werd echter veel te weinig geschoten en waarschijnlijk zou de rust met blan costand zijn ingetreden, ware het niet, dat Nieuwe Niedorp een geluks-doelpunt gekregen had. 't egon heel onschuldig op het N. N. gedeelte, waar twee Alk maarspelers elkaar in den weg liepen; natuurlijk volgde er een N. N. aanval uit, de Alkmaar-backs herstelden de fout, zoo juist begaan niet, maar lieten zich eveneens verschalken en toen greep keeper Duiveman natuurlijk mis. Na de rust bleef Alkmaar, nu tegen wind in spelendd, sterker, en maakte gelijk. Ook al een onbevredigend doel punt, waarbij de N. N. doelverdediger door vrijwel de geheele Alkmaar-voor hoede mot bal en al over de lijn werd ge drukt. Of het een zuiver doelpunt was? De scheidsrechter keurde het goed. Lang duurde de vreugde niet, want uit een goeden N. N. aanval hernam de be zoekende club met een fraai schot Je leiding. En toch.... Alkmaar hield vol en wist, ook al door een goed doelpunt, weer gelijk te mnken. En een kwartier voor tijd kwam ook nog het winnende doelpunt, dat voor Alkmaar twee puntjes beteekonde. V\ e. trok geheel N. N. toen naar voren, maar het bleef 32. Het was een magere Zondag voor de Alk maarsche Boys! Door de afkeuring van eenige terreinen en samenstelling van het programma, kwamen slechts het eerste, vier de en c-adspiranten-elftal in actie, die geza menlijk voor een zeer schrale oogst zorg droegen. Het eerste elftal dat bezoek had van Holiandia liet -.ich nog vrij onverwachts slaan met 1—3, in een ontmoeting, waarvan men elders een verslag zal kunnen aantref fen. Het vierde team deed het al niet veel beter, al was de afmeting van de 14 nederlaag dan ook niet geheel overeenkomstig de ver houding in het veld. Vooral voor de rust waren de rood witten tegen de bezoekende „Alkmaar-reserves", niet bepaald de min deren. En toen de Boys warempel nog de leiding namen, bleek iedere uitslag mogelijk. Di groen witten dacMen er anders over, zet ten menige gevaarlijke aanval op en de meest wonderlijke situaties speelden zich voor het rood witten doel af, met het resul taat, dat de 1—0 voorsprong van de gasthee ren, in een 1—4-nederlaag werd omgezet. De C-adspiranten moesten naar Castricum en zouden vanzelf sprekend niet tegen de C S V.-a.dito's kunnen optornen. De kleintjes gingen dan ook met 9—0 ten onder. Voor ditmaal geldt deze rubriek alleen Alkmaar II. Dreigden de weersomstandigheden, dat heel wat wedstrijden voor lagere elftallen weer geen doorgang zouden kunnen hebben, ditmaal was men wat be«treft den wedstrijd Alkm. Boys IV— Alkmaar II gelukkiger en de al eens vastgestelde wedstrijd kon dan ook plaats vinden. Onder tamelijke belangstelling liet de heer Stam dan ook aftrappen en liet het zich vooral in de eerste helft lang niet aanzien, dat Alkmaar zoo'n groote over winning zou behalen. Dan weer was de eene partij in den aanval, dan weer de andere, doch voor de rust wist niemand te doelpunten, zoodat met blanken stand de rust inging. Direct na de rust ontwikkelde zich een pittig spelletje. Bij een aanval der Boys miste de rechtsback van Alkmaar en daardoor wist de midvoor van de Boys ongehinderd voor het groen-witte doe', te komen en met een goed geplaatst scht gaf hij zijn club de leiding. (10). Lang duurde deze voorsprong echter niet want na ongeveer 10 minuten was het de rechtsbinnen van Alkmaar, die met een goed scho.t, uit een mooie pass van de midvoor, den gelijkmaker scoorde (1—1). Vermelding verdiend nog het mooie schot van den linksbinnen op het Boys- doel, dat beter lot verdiend had, doch dat thans zeer tot vreugde van den Boys keeper door de bovenlat gekeerd werd. In de resteerende 25 minuten wist de linksbuiten van Alkma.r nog driemaal kort achter elkaar te doelpunten waar van een keer uit een gewirwar vau spe lers op zeer fantastische wijze. De stand werd dus 4—1 voor Alkmaar en Alk maar II boekte daarmee een nuttige en verdiende overwinning. Turnen. TURNKRING NIEUWS. Onder aanwezigheid van alle bij den turnkring Alkmaar en omstreken aan gesloten vereenigingen werd Zondag de jaarvergadering gehouden. In zijn ope ningswoord heette de voorzitter, de heer H. J. Reurslag, allen hartelijk welkom en memoreerde hij de verschillende jubilea en successen die in 1935 plaats vonden. Het overlijden van den heer W F. G. Driessen, beschermheer van O. K. K. te den Helder en van den heer J. Helder, lid van D. A. S. K. O. te War- m nhuizen, werd door de vergadering staande aangehoord. De notulen en diverse jaarverslagen werden vlot afgehandeld behoudens een enkele opmerking evenals het punt be leid bestuur. In het bestuur werden herkozen W. Portegijs, P. Miessen en G. de Rie, resp. als secretaris, penning meester en leider techn. commissie. Op het ontwerp werkprogramma voor 1936 kwamen o.a. voor korenbeurs wed strijden, wandeltocht, turndag, kleuter middag, athletiekdag en victorieloop, welke punten alle uitvoerig besproken en aangenomen werden. Sjoelen. SJOELSPORT TE NOORD-SCHARWOUDE. Ie klas: P. Koeman—G. v. Rijn P. Wieman—A. Kramer M. SloovisE. Bos Jr. 2e klas: E. Bos Sr.J. Duyvis D. DorstP. Veen P. KatJ. de Laat Jb. Peters—P. Pool A. KroonG. Smit J. Peetoom—D. Peetoom 3e klas: H. Oudshoorn—D. Man J. Beenken—H. Lichtenberg J. SmitP. Smit G. Ameling—J. v. Dort 1620-1642 1266—1179 1225—1199 1290—1524 1434—1431 1801-1478 1444—1256 1034—982 1315—1265 935—807 1208-1085 1519—1547 1285—1505 Wielrennen. A. S. V. VICTRIX, De wielerclub Victrix hield Zondaz een tariningsrit op de rollen. De uitslag Was al« volgt: 2 x 1000 M. 1 P. Zand voort 37 1 en 366 sec 1 i Groot 38 3 en 38 sec.; 3 P RWke/307 38.9 sec.; 4. Harnis 42 en 40 sec. 5 Vissci 42.7 en 40 6 sec 6 Veer 42 7 en 42.3 sec:; 7 Jb Kager 42. 1 en 42.3 sec.; 8 Woutering 42.7 en 43 sec. 2 x 500 M. 1 J. Zandvoort 18,8 en 18.6 sec 2 W Wouters 18.8 en 19.2 sec.; 3 Oroencwoud Kramer 19.1 en 19.2 sec.; 4 S. Schut 204 en 20.1 sec.; 5 Nierop 23.3 en 22.7 sec 6 Hiemstra 24.4 en 21.1 sec. DE FILE VOOR PRESIDENT CARDENAS. Zeventigduizend arbeiders men hieraan deel. Gisteren hebben 70.000 arbeiders ged«. fileerd voor president Cardenas en de leden der Mexlcaansche regeering, dje plaats hadden genomen op het midden- balcon van het nationale paleis. Ook de communistische partij was sterk ver tegenwoordigd. In de gehouden redevoe ringen werd de regeering aangespoord alle conflicten op te lossen in den rin va.i de arbeidersbelangen. De redenaars riepen op tot bestrijding van het fascis me. dat, naar zij zeggen, door Calles wordt vertegenwoordigd. Zij eischten de inbeslagneming van het vermogen van Calles en zijn aanhangers. Er gaan stemmen op, die erlangen, dat Calles gedeporteerd zal worden naar de Maria-eilanden in den Stillen Oceaan, waar een Mexicaansche straf kolonie is. De bladen meldden de laatste dagen, dat samenzweringen worden voorbereid door aanhangers van Callee. Daaren tegen verklaart de regeering, dat het overal rustig is. AANSLAG TEGEN SOVJET-TREIN? Van Wit-Russische zqde. De Wit-Russi6che pers te Charbin meldt dat eind November Wit-Russen op den Amoer-spoorweg een Sovjet-trein in de lucht hebben doen springen. Daar- bij zouden 201 personen gedood of ge- wond zijn. De aanslag zou gericht ge weest zijn tegen verscheidene zeer hoog geplaatste Sovjet-ambtenaren, die on derweg waren naar Chabarowsk. GASLEKKAGE TE LONDEN. Op Trafalgar Square te Londen heeft men de bestrating moeten opbreken, omdat de gas- leiding onder den grond ernstig lekte. Zes arbeiders raakten bedwelmd en moesten naar een ziekenhuis worden gebracht. Het verkeer ondervond groote vertraging. VORST EN SNEEUW IN ENGELAND. De vost, die nog steeds in Engeland aan houdt, gaat vergezeld van mist op verschei dene plaatsen, waardoor het verkeer ernti- gen hinder ondervindt. Zaterdag was het in verscheidene deelen van het land kouder dan de laatste twee jaar het geval is geweest la het midden en het Noorden is veel sneeuw ge vallen; in Derbyshire ligt de sneeuw twee voet hoog. FABRIKANT SCHENKT ZIJN FABRIEK WEO. De eigenaar van een leerfabriek te Patzan in Tsjecno-Slowakije, die door financieele moeilijkheden zijn bedrijf niet wist voort te zetten, heeft zijn fabriek geschonken aan zijn arbeiders, op voorwaarde, dat dezen hem voor het voeren der administratie in dienst van de coöperatief werkende onderneming zouden houden. AUTOBUS RIJDT IN RIVIER. Dertieen dooden. Te Hopwell in den Amerikaanschen staat Virginia is een groote autobus door de af- sluitboomen van de brug over de rivier de Appromatox gereden en in het water gestort Dertien menschen, o.w. de chauffeur, zijn verdronken. LAATSTE POGINGEN VAN BRUNO HAUPTMANN. Bruno Hauptmann zal op den vooravond van het Kerstfeest een laatste poging doen om de boven zijn hoofd hangende uitvoe ring van de doodstraf, tegen welke zijn be roep is afgewezen, af te wenden. De eenige weg, die hem overblijft, is het vragen var. gratie aan het Hof van Genade. Dinsdag avond zal Hauptmann bij dit college zij" gratieverzoek indienen. SIR SAMUEL HOARE NEEMT VACANTIE. Voor drie maanden naar Zwitserland. Sir Samuel Hoare zal waarschijnlijk reeds Maandag a.s. uit Engeland vertrekken o"1 een verlof van drie maanden, dat zijn genees- heeren hem tot herstel van zijn gezondheid hebben voorgeschreven, in Zwitserland door te brengen. TROTSZKI HEEFT EEN WOONPLAATS. Het centrale paspoortenbureau van »c Noorsche vreemdelingenpolitie heeft de ver blijfsvergunning voor Leo Trotszki verleng tot 18 Juni 1936.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6