ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM SPORT EN WEDSTRIJDEN. De laatste voetbal-Zondag in 1935. Ji&ckóLSchooi Qeutemtecadeu. Vtaaq mi jUut&od Kerstfeestvieringen. DE VELLEN HINGEN ERBIJ AKKER'S CASTRICUM Wedstrijden, die van belang zijn voor de b:zetting van de Ie en 10de plaats. Laatste kansen van R. C. hM P. S.V. en Velocitas. Afdeeling I. Afdeeling II. Afdeeling III. Afdeeling IV. Afdeeling V. Alcmaria thuis tegen Kinheim. Het feit, dat zoowol Pater als Kwadijk Dank ii| KLOOSTERBALSEM komt lijn hand waer goed in ordo I Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde oen de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft m(/n hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebben. U kunt er zich geen voorstelling van maken, hoe dat ineens heerlijk oerzechtte. Ik geef U de heilige verzekering, dat ik xelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon." Mevr. H. Fr. te 's-O, „Geen goud zoo goed" Onovertroffen b|| brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatlek, spit en p(|nltjke spieren Bchrosfdoos 85 et Pottin. 82H et. «n f 1.04 leven en al6 gevolg daarvan verbruiken ze tamelijk veel water. We moeten dus zorgvuldig gieten. Wees echter voor zichtig en giet steeds op een schotel waarin de pot wordt geplaatst. De teere knoppen en bloemen mogen niet nat worden, daardoor zouden ze gemakke lijk gaan rotten en afsterven. Giet daar om steeds in de morgenuren opdat tegen den avond alle vocht, ook van het scho teltje, weer weg is. Gebruik water dat kamertemperatuur heeft en zorg ook vooral dat de planten, die aan regelma tige kaswarmte waren gewend, niet op den tocht of te koud staan. Plaats ze ook zooveel mogelijk in het daglicht. Ook andere kamerplanten gaan thans bloeien, o.a. Azalea indica. Camel Ma, Sparmannia afrlcana of kamerlinde, Calla of Aaronskelk en sommige Bro- meliasoorten. Ook deze verlangen nu tamelijk veel water. We kunnen z-» ech ter gerust op de potkluit gieten. Zoo lang de Azalea nog in knop staat moet men bovendien de geheele plant een paar maal daags besproeien met lauw water waarvoor we een bloemenspuit gebruiken. Deze behandeling zal het opengaan van de knonnen bevorderen. Een in knop staande of bloeiende Came lia moet vooral steeds indenzelfden stand voor het raam blijven staan Draaien we de plant, dan vallen de knoppen er af. De Clivia houden we voorloopig tamelijk droog. De planten zijn nog in rust maar voimen intusschen bloemknoppen Om streeks half Februari plaatsen we de planten wat warmer en geven we ge leidel ijk-aan meer water, daar dan de bloemknoppen zich zullen ontwikkelen. Onze cactussen hcuden we in den winter vrij droog. Maar ook hier zijn uitzonde ringen Zoo zal een lidcactus of priphyl- ïum die in knop staat meer water vra gen. A. G. Kerstfeestviering Vrije Evang. gemeente. De Vrije Evang gemGeesterweg la, vier de 2en Kerstdag haar Kerstfeest in intiemen kring. De beide ruime vergaderzalen waren meer dan vol. Onder groote belangstelling de zaal kon de opgekomenen niet bevatten werd Vrijdagavond in de tuinzaal der Harmonie alhier, een openbaar volkskerst feest gehouden. Zelfs verscheidene ouderen en kinderen van het woonwagenkamp waren aanwezig. In beide samenkomsten was een fraaie Kerstboom, die was aangekleed door mevr. Ruys— Schipper en de catechisanten. De boom werd in z'n symboliek toegelicht door ds. Ruys wat betreft zijn heenrijzen naar den Hemel, z'n altoos groene kleur en z'n verlichting. Als vrucht van 't zondagsschoolonderwijs, ;egeven door den heer Kuypers en mevr v. t Voud-Hartdorff, gaven vele kinderen uitste kende antwoorden over de Kerstgeschiedenis (Lukas II). Ook kenden verscheidene kinderen teksten van buiten (Jes. 9:5; Jes. 9 1 enz.) Over de 100 kinderen waren aanwezig. Beide samenkomsten werden afgewisseld door zang van 't nieuw opgerichte zangkoor (dir. de heer J. v. 't Woud). Dit koor trad voor het eerst in het openbaar op. Ook de kinderzang trof door de lieve stem- metjes. De heer A. G. Visser van IJmuiden hield mooie toespraken en 't personeel der Zon dagsschool gaf een Kerstvertelling. *t Glanspunt van den avond was de uit- deeling der Kerstpakketten en de tractatie. Aan arme gezinnen werden nuttige kleeding- stukken uitgereikt, vervaardigd o.a. door de Naaikrans, onder leiding van mevr. Ruys. Kerstieestviering te Heer hugowaard. Tweeden Kerstdag werd door de kinderen der Zondagsschool in het N.H. kerkgebouw, waarin een kerstboom prijkte en dat door de dames-leidsters der Zondagsschool feestelijk Was versierd, Kerstfeest gevierd. Een talrijke schare was opgekomen om van dit feest dei kinderen mede te genieten. Na het zingen van een gemeenschappelijk lied opende ds. v. d. Kam, waarna de kinderen eenige kerstliede ren zongen en de kerstgeschiedenis vertelc werd door ds. v. d. Kam, die tegelijk eenige vragen stelde, welke over het algemeen door de leerlingen vlot beantwoord werden. De kinderen werden getracteerd op thee, chocolade en kerstkransjes. Daarna vertelde m«j. v Slooten een zeer aantrekkelijk kerst verhaal, dat zich op het eiland Sylt in de Noordzee, afspeelde, een korte geschiedenis, roaar kernachtig van inhoud, waarnaar aan dachtig geluisterd werd. Onder het zingen icr kerstliederen en rondgaan van verschil- ende versnaperingen, naderde het einde van den avond en daarmede het hoogtepunt voor de kinderen, n.1. het uitdeelen der geschenken die dit jaar, dank zij de milde gaven, in rui me mate konden worden uitgedeeld. Nadat ds. v. d. Kam een dankgebed had uitgesproken en daarna de leidsters en ge meente gedankt had voor hunne medewer king, gingen de kinderen, de ouders en ver dere aanwezigen, verheugd huiswaarts. Kerstviering te Nieuwe-Niedorp. 'Door de- Evangelisatie-vereeniging H. Hugowaard e. O." in en ten bate der Ned. herv. kerk, werd met de Zondags school alhier len Kerstdag het kerst- r feest gehouden in de zaal van den heer Kossen. Toen de heer Van Ham, voor- j zitter, tevens leider der Zondagsschool om 4 uur groot en klein welkom riep, waren ruim 100 kinderen aanwezig. Met fonkelende oogen zagen de blijde ge zichten naar den prachtig versierden kerstboom en de versnaperingen, die op een tafel lagen. Het was prettig dat be halve de kinderen der Zondagsschool ook vele andere kinderen rond den kerstboom mochten plaats nemen en later iets ontvingen. Behalve de kleintjes waren er ongeveer 00 grooteren aanwe zig Er heerscht een prettige stemming. Nadat gezongen was ps. 98 1, ging de voorzitter voor in gebed, waarna hij het kerstverhaal op prettige wijze vertelde. Na deze vertelling zongen de kinde ren: „Er ruischt langs de wolken" en E.ere zij God". Hierop werd het kerst verhaal verteld door J. Huibers. Dit was getiteld: Kareis kerstboom". Met bij zondere aandacht volgden de kleintjes het mooie verhaal. De voorzitter zeide hierop den vertel ler dank. Na het zingen van psalm 118 13 werden de cadeaux uitgereikt en sloot de voorzitter met dankgebed dit zoo goed geslaagde kerstfeest. Kerstfeest te Heiloo. Ook Heiloo heeft zijn kerstvreugde be- eefd, een vreugde, die met ernst gepaard gaat. In de kerk der Ned. herv evangelisatie aan de Kerklaan was het niet zoo druk als andere jaren. De heer van Westrienen, die voorging, wees op de blijde boodschap die ons is gebracht en onderhield zich vervolgens met de kinderen der Zondagschool In de kerk der Ned. herv. gemeente was het tjokvol. De mooie kerstboom trok de aan dacht voor jong en oud en de wijdingvoMe sfeer werd niet verhoogd door het gesoroker woord van ds. Bloerahoff. In beide kerken werd de jeugd onthaald. Beroepen als hulpprediker bij de geref kerk te Den Oever de heer J. van Eerden, candidaat te Groningen De heer Th. H. van Andel, hulpprediker te Laren (N.H heeft het bercep naar de geref. kerk te St. Pancras—Heerhugowaard aangenomen. Te Heerhugowaard werden gekozen tot notabelen de heeren Jc. D. v. d. Busse en S. Sülzle, beiden aftredend. Op Vrijdag /7 December hield de ge meenteraad van Casïricum een groote open bare vergadering onder voorzitterschap van den burgemeester. De notulen van de vorige vergadering werden, na eenige opmerkingen, goedgekeurd Vervolgens werden de ingekomen stukken behandeld. Volgens punt 3 van de agenda werden door den raad benoemd tot leden van Ge meentelijk Maatschappelijk Hulpbetoon de volgende dames en heeren: H. Y de Nijs, N de Nijs, A. Hcgenstijn, A. Jacobs— van den Berg, Th. Berlee, G. Kuys—Piepers, G. U Westerman, P. M. Borst. Punt 4 van de agenda betrof de benoe ming van een nieuwen gemeenteontvanger in de plaats van den tegenwoordigen function naris, die per 1 Januari den dienst met pen sioen verlaten zal. Door B. en W was uit een totaal van 48 sol'icitanten een oordracht opgemaakt van twee, t.w. de heer G. Louter Jr., commies ter secretarie en den heer P. G. v. d. Berg, com mies ten kantore van den gemeente-ontvan ger te Enkhuizen. Verschillende raadsleden achtten de be noeming van no. 1 op de voordracht onge- wenscht. Men sprak van cumulatie en wil de liever een onafhankelijk functionnaris bui ten de secretarie. Derhalve werd no. 2 van de voordracht benoemd. Punt 5. Vaststelling zesde suppletoire be grooting 1935. Zonder h st. aangenomen. Hierna werd aan de orde gesteld punt 6, bevattende de behapdeling van de ontwerp- begrooting 1936 met de begrootingen van de bedrijven en Maatschappelijk Hulpbetoon. In de algemeene beschouwingen hield eerst de heer de Nijs (vrij R.K.) een peroratie, teruggaande naar de jongste verkiezingen. Hieruit bleek opnieuw dat de acht R.K. raadsleden van Castricum verdeeld zijn in twee groepen van vier ledenéén groep geko zen volgens de rechtmatige principes van de R K Staatspartij en een vrije groep van vier leden, gekozen uit zoogenaamde oppositio neele katholieke kiezers. Reeds gedurende de voorgaande raadszittingen kwam de tegen stelling tusschen de beide groepen tot uiting Ook nu weer gispte de heer de Nijs de nieuw ingetreden situatie, die hoofdzakelijk tot uiting komt in de nieuw gekozen figuur van den heer A. de Wildt, dien de heer de Nijs noemde: de intrede van de oppositie per luidspreker. De financieele positie van de gemeente Castricum is betrekkelijk gunstig. Aan het Rijk behoefde geen extra uitkeering te wor den gevraagd. Niettemin is de begrooting voorloopig sluitend gemaakt, zij het dan echter ten koste mede van afschaffing van zoogoed als de meeste subsidies. Spr. drong ten slotte op verbetering van enkele onderdeelen aan, met betiekking tot den dienst van de gemeente. De heer de Wildt, voornoemd, bleef het antwoord op den vorigen spreker niet scliul dig. Spr. was er tevoren van overtuigd, dat hij in dezen raad als het zwarte schaap zou worden ontvangen. Hij heeft zich hierdoor niet laten weerhouden. Hij kent de groote taak waarvoor reeds jaren door zijn mede standers in dezen raad zonder succes wordt gestreden. Nu opnieuw gispte hij de wethouders benoeming. Deze was, volgens spr., een on zuivere benoeming ten opzichte van het kie zerscorps. Bovendien gispte hij het in den raad en B. en W., persoonlijk in geen enkele commissie te zijn benoemd, terwijl andere leden soms in twee commissies zitting heb ben. Spreker somde tal van voorbeelden op, om aan te toonen, dat het bestuur over de gemeente Castricum volstrekt niet naar be lmoren kan worden genoemd, althans niet volgens spreker en zijn medestanders. Daar om zullen zij het standpunt blijven innemen, dat zij zich gesteld hebben. Ook de heer Hellinga (S.D.A.P.) hield een peroratie, welke terugsloeg op de gehouden verkiezingen en de politieke verwarring in deze gemeente. Deze deed de achterdeur eens open van de politieke keuken bij de wethou dersverkiezing. Wij konden duidelijk ruiken wat er allemaal gebeurd was om tot het resultaat van heden te komen. De heer G. F. Res (R.K.) pleitte nogmaals voor het overbrengen van de gemeentelijke ichtbedrijven naar het P.E.N. op grond van iet financieel voordeel. Spr. verweet den burgemeester zich in deze te hebben laten overvleugelen door den directeur van de lichtbedrijven en den secretaris der gemeen te. Deze secretaris, meende spreker, heeft zich op opvallends wijze met deze zaak beziggehouden en spreker zelfs gedreigd met broodroof, vanwege zijn verzet tegen het is kostbare gemeentelijke lichtbedrijf. De heer Aukes (v. d.) sprak een woord van hulde aan het adres van B. en W., voor het feit, dat zij, alle moeilijkheden ten spijt, kans hebben gezien de begrooting slui tend te maken. Spr. hoopte dat het B. en W. moge gelukken buiten drang van de re geering te blijven. De heer B. Res (r.k.) deed een hernieuw den aanval op het gemeentelijk gasbedrijf. De voorzitter beantwoordde de verscnil- lerde sprekers en verdedigde de diverse aanvallen op zijn beleid. Middagzitting. De wethouder voor de publieke werken beantwoordde in de middagzitting met een enkel woord de sprekers in de morgenzit ting. De wethouder voor de bedrijven deed evenzoo. Begrijpelijkerwijze uitten de beide wethouders zich fel tegen de sterke aanva1- len van de groep oppositioneele katholie ken. in het bijzonder tegen de aanvallen van critiek van het lid de Wildt. De andere raadsleden, voor zoover tegenstanders, spraken in gelijken toon. Hierdoor kreeg het geheele debat een overwegend karakter van persoonlijke mee ningen. inplaats van een beschouwende bespreking naar aanleiding van de ge- meentebegrooting. Intusschen zal het nuttig voor het wel zijn der gemeente Castricum kunnen wor den geacht, dat dit karakter van „hilariteit" „rumoer" en ..gelach" zoo spoedig mogelijk weer uit de zaal veiidwijnt. Kegelen. DE A. K. B.-COMPETITIE. In een buitengewoon spannenden wedstrijd is het gisteravond Alcmaria Victrix mogen gelukken voor de tweede maal van Z.E.K.Z.? te winnen. Won Alcm. Victrix II vrij gemakkelijk, de cijfers luiden 686589, anders was dit ge steld met de beide eerste vijftallen. De aller laatste bal moest hier de beslissing brengen, daar beide partijen precies gelijk stonden. De Alcmariaan gooide een 8 en waar de afgooier van Z.E.K.Z.? een 4 noteerde, was derhalve de strijd met 4 kegels ten gunste van Alcmaria Victrix beslist. De stand in deze afdeeling is nu als volgt: Alcm. Victrix I 4 4 0 0 8 2803 hout O K A. I 4 4 0 0 8 2709 hout Z E.K.Z.? I 4 0 0 4 0 2631 hout De Burg I 4 0 0 4 0 2539 hout De stand in de 2e klasse A luidt: Alcm. Victrix II 4 4 0 0 8 2701 hout Onder Ons 4 4 0 0 8 2646 hout O.K.A. II 6 3 0 3 6 3762 hout Z.E.K.Z.? II 4 1 0 3 2 2401 hout De Burg II 6 0 0 6 0 3350 hout In de damesafdeeling behaalde Onder Ons de overwinning op Ke Ki Ka I. De stand dezer afdeeling, zoomede die der le en 2e kl. afd. B, zullen we Maandag pu- bliceeren daar hedenavond de wedstrijden Koekoek I en II tegen Centraal I en II wor den verkegeld. (Uitsluitend '2e hands artikelen). Van 15 reëels 60 cent bii vooruit betaling te voldoen. Prima Veerenbedden vanaf 3.50, beste Winterjassen vanaf 2.50. Mantels 1, prima werkende Singer Handnaai machine 7.50, Trapm. 10, enz. Hob belpaard 1, Fornuis 4. DEKKER, Laat 182. Wegens vertrek naar Indië. TE KOOP DAMESFIETS, 2 beste LUIDSPREKERS, 2 wittd LEDIKANTEN, J p. en DAMES MANTEL van 70 voor 10. SPOORSTRAAT 30. Duitgche Piano, kruissnarig, in koper gebouw d, in prima staat 75.—, 2 pracht Crapauds 12.50, prima Werkfiets 4.50, Jongens- en Damesrijwielen, pracht Kinderwagen 12.50, enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP: 1 paar Damesschoonrij schaatsen, 1 paar Heerenschoonr ij- schaatsen, zoo goed als nieuw, iuerk Hoekstra. Adres te bevr. bur. v. d. blad. Wij hebben TE KOOP een gebruikt HAARDJE. C. VRIESMAN Zn., Verdronken- oord 85. Tel. 2469. TE KOOP SPIEGELKAST en UIT- SCHU1FHAARD. GR- NIEUWLAND 47, 'n vinnig Tenslotte ontspon zich nog debat over het al of niet „per post" behan delen van de gemeentebegrooting. Het scheelde niet veel of de geheele begrooting was per hamerslag aangenomen. Hierna kwamen dan de posten voor den gewonen dienst in behandeling. En eerst bij post 242 Begrooting voor Maatschappe lijk Hulpbetoon stopte de voorzittershamer. Deze post noemt voor 't aanstaande jaar 16000. Volgens den heer de Wildt (r.-k.) is dit nog 125 minder dan het vorig jaar, terwijl de nood stellig hooger is. Spr. stelde derhalve voor dezen post radicaal te verhoo- gen met f 4000. De voorzittef zette uiteen, dat Maatschap pelijk Hulpbetoon zelf slechts 16000 vraagt. Het gaat dus niet aan dezen post eigener be weging met 4000 te verhoogen. Hoogstens kan de raad 'n post bij „onvoorzien" in petto houden om zoonoodig tegemoet te komen. Een desbetreffend voorstel van den heer de Wildt werd afgestemd. Een verzoek bij post 293 om de vermake lijkheidsbelasting te verlagen, vond geen voldoenden bijval. De geheele begrooting, als boven om schreven, kwam hierna in stemming. De heer de Wildt verklaarde namens zijn fractie, aan deze begrooting zijn stem niet te kunnen geven. Aangenomen werd zij daarna met zes tegen vijf stemmen. Onder voorzitterschap van den oudsten wethouder was hierna aan de orde punt 7 van de agenda: Vaststelling van een nieuwe heffings- en invorderingsverordening op het vergunningsrecht. Deze verordening dient te worden be schouwd als een onderdeel van een aan hangige wet van 14 Maart 1935, als wijzi ging van de Drankwet 1931, waarbij in den vervolge heffing zal plaats hebben op basis van het sterke drankverbruik, uitsluitend in een vergunningslokaliteit en niet meer, zoo als voorheen, op basis van huurwaarde etc. Deze wijziging dient omgewerkt te worden in de gemeenteverordening op het vergun ningsrecht. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Hierna ging 'de raad tot slot over tot be handeling in geheime zitting van een aantal belastingreclames. Voetbal. DE EERSTE KLASSERS Werkelijk, wij beginnen met vollen moed aan ons wekelijksch voetbalover zicht! Vol moed, niettegenstaande wij in December al heel weinig voetbalvreugde gekend hebben Echter, we hopen, dat de laatste Zondag in 1935 een goede zal zijn voor onze sport, opdat het afscheid van dit jaar prettig zal kunnen wezen en voldoening zal kunnen schenken! Opnieuw is het programma zeer volledig en opnieuw kunnen de wedstrijden van belang zijn, naar echter pas later zal blijken. In afdeeling I is Ajax vrij, wat eigenlijk jammer is, w3nt de spanning aan den kop is terdege toegenomen. Zij zou ongetwijfeld neg vergioot worden, als twee kampioenscandi- daten morgen maar wilden verliezen, r..l A.D.O. en V.S.V. A.D.O. komt op bezoek bij haar 6tadge- nv«t H.B.S., de meest onberekenbare ploeg van dit seizoen. Ware het een uitwedstrijd voor H.B.S., wij zouden een H.B.S.-zegc voorspellen. Nu H B.S. thuis sjjeelt, moei ze volgens de traditie hoogstens gelijk spelen, maar liever nog verliezen. Intusschen wordt het een spannend partijtje tusschen- vrijwel gelijkwaardige ploegen. V.S.V. speelt thuis tegen K.F.C. en als alles normaal verloopt, moet de thuisclub kunnen winnen. Echter, K.F.C. is den laat- sten tijd in uitstekenden vorm en kan voor een verrassing zorgen. Het zou ons niet verwonderen, wanneer het in het nauwzittende Xerxbs morgen R.C.H. met een nederlaag naar Haarlem terugstuur de. Er is tenminste wel kans op een Xerxes- overwinning, dank zij een doortastende voor hoede. Haarlem zal intusschen thuis wel kunnen winnen van het zwakke H.D.V.S., dat een moeilijke periode tegemoet gaat. Ook hier vier wedstrijden, maar ze zijn belangrijk, zij het dan ook in de eerste plaats voor de degradatie-candidaten. H.F.C. bijvoorbeeld zou heel best een zege kunnen gebruiken en nu de Stormvogels op bezoek komen, zal de Good Old alles op haren en snaren zetten, cm voor een verras sing te zorgen. Of het lukt, betwijfelen we! Met V.U.C. staat het nog slechter, want om uit van een kampioenscandidaat te win nen, zal wel een onmogelijke taak zijn. Blauw Wit zal tenminste wel weinig lust hebben, om „geslachtofferd" te worden. Excelsior, dat Juist een bittere pil te slikken kreeg van V.U.C., zal probeeren, om thuis tegen D.W.S. een beter figuur te slaan. Mis schien brengen de Rotterdammers het tot een ik spel. getij k n zou Z.F.C. er in slagen, om een Zaan sche overwinning te behalen cp het onbe rekenbare D.H.C.? Er is van alles mogelijk en dus afwachten! Go ahead speelt thuis tegen Z.A.C. en wint natuurlijk. Daarom behoeft niemand te twijfelen. Iets anders is het, of Heracles den zeer lastigen uitwedstrijd tegen Enschedé in een overwinning kan omzetten, 't Wil ons voorkomen, dat Heracles al met een gelijk spel tevreden en blij mag zijn. Interessant wordt de anaere Twentsche ontmoeting: TubantiaEnsch. Boys. Wij achten de Boys de sterkste ploeg, maar deze wedstrijden hebben zoo'n specifiek eigen karakter, dat een voorspelling eigenlijk te gewaagd is! Er zou een wonder gebeuren, als S.C.H. haar eerste zege kon boeken. Wel speelt ze thuis, maar het bezoekende A.G.O.V.V. is nu juist niet de club, die zich gemakkelijk Iaat kloppen. P E.C. tenslotte zal de Zwolsche eer op houden en thuis Wageningen overwinnen. In het donkere Zuiden al weer lastige wed strijden. Daar is bijvoorbeeld P.S.V.— N.A.C., zoo'n historische ontmoeting Als P.S.V. verliest, is haar kleine kans geheel weg, wint ze, dan lacht B.V.V. Als B.V.V. haar snoepreisje naar Maastricht tenminste beloonen kan met een zege op M.V.V. En dat is nog niet zoo heel gemakkelijk Veeleer lijkt ons een gelijk spel mogelijk. RoermondEindhoven kan van alles wor den 't Hangt er maar van af, welke der bei de clubs deze keer het beste op dreef is. Noad zal het oude jaar besluiten met een thuis-overwinning op Juliana; let maar eens op! En misschien wint Bleijerheide thuis van Longa, al zal 't niet zoo erg gemakkelijk gaan. Be Quick voegt weer twee puntjes aan haar hooge totaal toe, want het bezoekende Sneek zal zelfs wel niet in staat zijn, om voor een verrassing te zorgen. Ook Veendam, dat thuis speelt tegen Achilles, zal voor de zooveelste overwinning zorgen en waarschijnlijk denkt Velocitas het oudejaar ook te besluiten met een zege. Al leen, H.S.C., dat in de stad komt, is een las tige tegenstander. Hoogezand zal probeeren, G.V.AV. te weerstaan, waar eenter niet veel kans op is en LeeuwardenFriesland is een derby, die een waardig slot van 1935 vormt. Leeuwar den heeft de beste papieren. DE TWEEDE KLASSERS Ziezoo, dat wordt een goed einde van 1935! Alcmaria thuis tegen Kinheim! Welk een belangrijke wedstrijd voor onze withemden. Want als Alcmaria wint, heeft ze tenminste met een degra datiekandidaat afgerekend en staat ze zelf vrijwel geheel veilig. Ziedaar op dit oogenblik het aller- voornaamste: afrekenen met nummer tien op de ranglijst. Nu valt het niet mee om van Kinheim te winnen, zelfs niet van een Kinheim, dat on deraan staat. Want de ploeg moge een slech te start gehad hebben, de jongste resultaten wijzen er op, dat de Velzenaren weer komen opzetten. Het wordt dus voor Alcmaria geen walk-over, maar een vechten tegen een elftal, dat zich met den moed der wanhoop zal ver dedigen. Alcmaria kan er van overtuigd zijn, dot Kinheim hier komt met den vasten wil om t< winnen. Daarom kan elke verslapping voor Alcmaria noodlottig worden. En toch, de withemden hebben niets te vreezen. Als ze sj>elen voor wat ze waard zijn. als ze een hoog tempo gedurende 1 Yz uur kunnen volhouden, dan moet Kinheim in de minderheid blijven. Technisch zijn de Alcmarianen zeker nummer één. Laat dan ook de techniek zegevieren. Dat kan altijd, als ze gepaard gaat met de goede taktiek. Ons is de opstelling van Alcmaria niet be- ktnd, maar hoe die opstelling ook is, gewon nen kan er worden. En gewonnen moet er worden, opdat 1935 worat afgesloten met een goede, verdiende overwinning! Vriendenschaar, de leidende ploeg, ont vangt het onberekenbare A.F.C. Zou de ge schiedenis op het E.D.O.-veld zich kunnen herhalen? Natuurlijk moet Vriendenschaar normaal gesproken winnen, maar A.F.C. treft in haar een partij, die ze met eigen wa penen kan bestrijden: met forsch, snel spel. Daarom mag A.F.C. een heel klein kansje hebben. D.O.S.—E.D.O. wordt een zeer belangrijke ontmoeting die wat spelicwaliteit betreft, door de Haarlemmers gewonnen moet wor den. Het is alleen maar de vraag, of het ter rein geen al te groote moeilijkheden oplevert voor E.D.O. 't Gooi krijgt bezoek van Zeeburgia. Dat lijkt ons een puntenverdeeling te zullen wor den. En tenslotte kan U.V.V morgen thuis nog juist van Bloemendaal winnen, als de voor hoede tenminste wat productief is. In 2 B krijgt W.F.C. bezoek van Hilver sum, dat misschien sterker is, maar heel wat in haar mars moet hebben, om in Wormer- veer te winnen. De Spartaan zal probeeren, om Velox een puntje af te snoepen, wat- waarlijk wel eens zou kunnen gebeuren. Ook de twee overige wedstrijden: B.FC.— OV.V.O. en O.S.V.Z.V.V. zijn ontmoetin gen tusschen gelijkwaardige krachten. Ter- reinvoordeel brengt misschien de beslissing, maar in beide gevallen zal de zege slechts moeilijk en klein zijn. DE DERDE KLASSERS De Alkmaarsche Boys brengen een bezoek aan Helder. De belang rijke ontmoeting ZaandijkH.R.C. De rood-witte Alkmaarders krijgen ook nu geen gemakkelijke opgaaf te verwerken, daar een bezoek gebracht moet worden aan de witgehemde 1 leldernaren. Moeten we daarom wanhopen? Integendeel!

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7