fyUwutieuws Langs de N.h.V.B.-velden. beiden weer van de partij zullen zijn, dat en kele andere plekken nauwkeurig onder de loupe zijn genomen en dat Helder den laatsten tijd óók zoo overtuigend niet meer speelt, benevens het zeer geringe verschil in deze afdeeling, het zijn alle factoren, die eiken uitslag mogelijk maken! Waren het niet de Alkmaarsche Boys, die in een enthousiaste partij, het bezoekende Volewijckers sloegen? Was het niet Purmer- steijn, dat maar even met Helder afrekende met een 5—1 uitslag?, terwijl het zelfs Beverwijk gelukte, de withemden in eigen omgeving een naderlaag toe te brengen. Er is energie voor noodig,veel energie zelfs! Maar we geven de rood-witgeblok- ten een kans, nu ze ongetwijfeld sterker in het veld zullen verschijnen, dan in de vorige ontmoetingen, maar dan dienen ze ook de volle 100 te geven, de beide backs m:-t resolute trappen het terrein te zuiveren, de beide binnenspelers weer den juisten schakel met halflinie en aanval te vormen, maar bovenal, een zoo open mogelijk spel te geven. Zeer snelle open aanvallen nu ook ee.is wat meer op rechts, moet tot succes leiden. Spelen de Boys zoo dan zouden we heusch niet weten, waarom ze het er in den Helder niet goed zouden afbrengen. Kom aan Boys, bedenk dat een nieuwe neder laag zeer veel gevaar kan brengen, vol enthousiasme, we rekenen in elk geval op eenige winst! Opstellingen: Helder—Alkmaarsche Boys (C. N. Bosma) A 1 k m. B o y s Keesen Slikker Koster Brouwer Pater Hassing Indri Schenke Kwadijk v. d. Hilst de Grand Een der meest belangrijke ontmoetingen is stellig het treffen ZaandijkH.R.C., daar beide clubs met dezelfde cijfers aan den kop staan. Het zal aan de Zaan dan ook geducht spannen. In de noordpunt wisten de Zaan dijkers met 12 te winnen, mogelijk lukr het nu de rood-jakken, om revanche te nemen en tevens de leiding. Ook Volewijckers, dat bij Succes op bezoek gaat, heeft met de gastheeren een appeltje te schillen, daar het de Wieringers destijds ge lukte, de Amsterdammers ad home met O2 te slaan. Hoewel Succes geducht van zich af zal bijten, stellen we in de Vole wijckers toch het meest vertrouwen. Hollandia krijgt bezoek van K.V.V. en zou wat dichter aan den kop kunnen komen, als echter die ellendige traditie er niet was. Mogelijk zouden de Hollandianen het tot een puntenverdeeling kunnen brengen. Twee oude bekenden ontmoeten elkandei in Purmerend, n.1. Purmersteijn en Bever wijk. Hun ontmoetingen behoorden steeds tot de spannendste. Mogelijk zouden de Bever- wijkers revanche kunnen nemen van de op hun terrein geleden nederlaag. DE VIERDE KLASSERS Zware gang van Alkmaar naar D.T.S. De groen-witte Alkmaarders krijgen ook al een zware opgaaf te verwerken, daar een be zoek van Alkmaarsche clubs aan D.T.S. in competitieverband, nimmer een „walk over" beteekende. De Oudkarspelieren plachten dan meestal hun beste spel te spelen en een onge kend enthousiasme aan den dag te leggen. Alkmaar speelde nog voor enkele dagen op het Sportpark een zeer nuttige oeten- partij en vooral na de rust lieten de groen- witten vele goede dingen zien. Het is juist dit treffen, dat deze Westerwegbewoners eenigen kijk gegeven heeft op eenige dingen die ver betering behoeven en hun veel zelfver trouwen gegeven zal hebben. Ondanks het feit, dat het eerste treffen tusschen beide ploegen in de huidige com petitie een 3—3 uitslag bracht, ondanks het feit dat de Oudkarspelieren geducht van zich af zullen bijten, verwachten we toch een zeer zwaar bevochten Alkmaarsche zege, omdat de kaasmenschen ook in Breezand bij hun concurrent lieten zien, tot heel wat in staat te zijn. Alkmaar, ter dege aangepakt, good luck! Texel, de mede-favoriet, ontvangt Schagen en er zal heel wat moeten gebeuren als de beide winstpunten de eilanders zullen ontgaan, daar we zelfs de Spartanen niet in staat achten het tot een puntenverdeeling te brengen. Nu B.K.C. wat uit de running is, geven we Nieuwe Niedorp in eigen omgeving tegen de Breezanders veel kans op de volle winst. AndijkStrandvogels kan een pittige ont moeting worden, mogelijk wordt ook nu, evenals bij het eerste treffen, de winst weer netjes gedeeld. Een volledig programma. Opdat Pluvius geen afbreuk aan het geheel zal doen. Moeilijke wedstrijd van Alkmaarsche Boys II. Alc- maria IV een stapje dichter bij het kampioenschap. Ook nu er is weer een zoo volledig moge lijk programma samengesteld en als Pluvius de welwillendheid op zich zou nemen, weinig afbreuk aan het geheel te doen, komen we weer een flinke stap dichter tot het einddoel, dat voor enkele clubs het begeerde kampioen schap met zich zal brengen en voor eenige andere de zoo gevreesde degradatiewedstrij den. In de eerste klasse A treffen we ook nu weer menige belangrijke ontmoeting aan. De rood-witte Alkmaar ders gaan een bezoek brengen aan Z F.C. V en hoewel de Zaandammers wel geen mede gegadigden voor de bovenste plaats zijn, zal deze ontmoeting toch uiterst zwaar blijken te zijn. De Zaandammers beschikken over een betrekkelijk stugge verdediging en het is daarom zaak, ook in de Alkmaarsche defen sie geducht op z'n tellen te passen, ongetw..- feld brengt het einde de kaasmenschen evenals eertijds op eigen terrein een kleine en zeer nuttige zege. Nu de Boys-reserves op het O.S.V.-terrein tijdens den laatsten wedstrijd hebben laten zien tot zeer veel in staat te zijn, rekenen we op de volle winst De meest belangrijke ontmoeting voor de kaasmenschen is het treffen K.F.C. IV- K.V.V IIeen tweetal concurrenten. Aan spanning zal het hier zeker niet ontbreken en elke uitslag is mogelijk. Een puntenverdee ling liikt ons voor de Alkmaarders de beste oplossing. Bergen I kon wel eens verder uit de rich ting raken nu een bezoek gebracht moet wor den aan Zilvermeeuwen II, temeer, daai de Zaandammers in ernstig degradatiegevaar verkeeren. Inmiddels zou dan W.F.C. V voorloopig het kind van de rekening worden, daar de Wormerveerders te Castricum bij C.S.V. wel het onderspit zullen moeten delven. Voor Vrone wordt het echter ook geducht oppassen. Het bezoek aan 't pittige O.S.V. III, kon wel eens niet veel winst opleveren. Ook de tweede klasse A laat een volledig programma zien. Nu de derde elftallers van de Alkmaarsche Boys bezoek van Meervogels III krijgen, verwach ten we voor de rood-witten zeker een over winning. Of zullen zij zich ook thans weer eens laten verrassen? Z.V.V. IV krijgt bezoek van W.F.C. VI en we geven de Zaandammers kans op de volle winst. Moeilijker krijgt O.F.C. I het, daar de Oostzaners naar Verkade II moeten. De koek- menschen zijn werkelijk tot heel wat in staat en we achten het geenszins onmogelijk, dat ze het tot een puntenverdeeling kunnen brengen. De derby Z.F.C. VIZaansche Boys I, kon wel eens voor de bezoekers zijn. In de tweede klasse D gaat het leidende Alcmaria IV op bezoek bij Alkmaar II en ondanks het feit dat derby's vaak verrassingen brengen, de groen-witten zich zeker geducht zullen weren, verwachten we toch een kleine zege voor de leidende withemden. Ook de derby Oudorp IM.E.VO. I kan veel spanning brengen, mogelijk weten de Oudorpers revanche te nemen van de eertijds geleden nederlaag. Koedijk I zal met het bezoekende Alkmaar sche Boys IV wel raad weten, al zullen de kaasmenschen stellig hun best doen het tot een goed resultaat te brengen. In de derde klasse E heeft het leidende Alcmaria V een vrijen dag Akersloot I krijgt het niet gemakkelijk Het bezoek aan Egm. Boys II zou wel eens met kleerscheuren gepaard kunnen gaan. Alkmaar III geven we meer kans op de volle winst, daar de Alkmaarders het bij Vrone II minder zwaar zullen krijgen. Schoorl II zou van Ursem I kunnen win nen, terwijl Bergen II het tegen 't bezoekende C.S.V. II wel. niet zal redden. De vierde klasse F laat de ontmoeting Koedijk IID.T.S. III zien en we gelooven, dat de Koedijkers met dezen concurrent wel af zullen rekenen. Ook Ursem II dat naar Oterleek I gaat geven we kans op de volle winst. Oudorp IIM.E.V O. II, ook al een derby, waarbij natuurlijk elke uitslag mogelijk is. Indien Alkm. Boys V nu eens geducht aan pakte, zou ze het bij Akersloot II wel tot een goed einde kunnen brengen. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Een zwaar Kerstprogramma. Sunderland staat stevig aan den kop. De uitslagen van de voetbalwedstrij den voor de Engelsche League luiden: le divisie le Kerstdag: Aston V.Huddersfield T. 4—1 Blackburn R.Stoke C. 01 Bolton W.—Wolverhampton W. 0—3 BrentfordPreston N. E. 52 Grimsby T.Birmingham 10 LiverpoolArsenal 01 Manchester C.j— Ch'elsea 00 PortsmouthDerby C. 30 2e Kerstdag: Huddersfield T.Aston V. 41 Stoke C.Blackburn R. 20 Wolverhampton W.Bolton W. 33 Preston N.E.Brentford 2i BirminghamGrimsby T. 11 SunderlandLeeds U. 21 ArsenalLiverpool 12 ChelseaManchester C. 21 Derby C.Portsmouth 11 EvertonSheffield W. 43 W. Bromvv. A.—Middlesbrough 52 De stand der leiders i6 momenteel: Sunderland 21 15 2 4 63—31 32 Hudderef. T. '21 11 5 5 33—28 27 Arsenal 21 10 6 5 46—20 26 Derby C. 22 10 6 6 30—22 '26 Hoewel het weer heel wat beter was dan de laatste week moesten toch nog eenige wedstrijden, zoowel in de eerste als in de tweede divisie uitgesteld wor den. Het rijke programma dat af te werken was heeft de gemoederen nogal in beweging gebracht. Sunderland bofte geweldig dat den eersten Kerstdag het terrein van Leeds werd afgekeurd zoo doende kon men zich geheel op den tweeden wedstrijd concentreeren. Een magere 2—1 overwinning was hét resul taat, echter ruimschoots voldoende om me 5 punten meer dan de concurrenten de leiding te behouden. Droevig waren de resultaten die Derby C. wist te beha len, slechts 1 punt uit 2 wedstrijden tegen Portsmouth Aston Villa verraste vriend en vijand door Huddersfield in den eersten wedstrijd met niet minder dan 41 te verslaan. Den volgenden dag werd echter deze nederlaag door Hud dersfield gewroken. Met dezelfde cijfers verd Aston V. naar huis gezonden. Arsenal overwon Liverpool met 10, de tweede wedstrijd was ook hier een nederlaag. Liverpool 6loeg Arsenal met 21. Drake, de anders zoo gevaarlijke Arsenal-middenvoor, werd volkomen door de Liverpool verdediging bewaakt. Hoewel Arsenal James weer had opge steld en daardoor de voorhoede aan kracht had gewonnen verdedigde de Liverpoolachterhoede zoo krachtig dat er geen doorkomen aan was. Onnoodig werd de bal heel veel door de spelers van Liverpool over de lijn gewerkt, Het waren fanatieke wedstrijden, het ge volg hiervan ondervonden twee Liver- pooispelers die door harde passes knock out geslagen werden. Male, Arsenal's doelverdediger ontving een stevige trap tegen het hoofd. De boosdoener werd niet uit het veld gezonden, zijn eenige straf was een helsch uitjouwen van het talrijke publiek. De uitslagen in de tweede divisie luiden: le Kerstdag: BurnlyBlackpool 32 BuryNorwich C. 01 Donc. R.Nottingham F. 00 FulhamCharlton A. 0 Leicester C.Bradford 0 Swansea T.Sheffield U. 13 Tottenham H.Plymouth A. 12 West Ham U.Southampton 00 2e Kerstdag: Newcastle U.Bradford 32 Blackpool—Burnley 2C Norwich C.Bury 53 Nottingham F.—Doncaster R 6—2 Charlton A.Fulham 21 Huil C.—Port V. 1—2 Sheffield U.Swansea T 11 Plymouth A.Tottenham H. 21 SouthamptonWest Ham U. 24 Manchester U.Barnsley 11 De stand der leiders is hier: Leicester C. 21 13 3 5 46-26 29 Doncaster R. 22 12 4 6 34-32 28 Charlton A. 22 10 7 5 37—28 27 Schaken. In aansluiting op wat elders in dit blad gemeld is omtrent de demonstratie van de partijen van den EuvveAljechin wed strijd, zij vermeld, dat dé schaakclub V.V.V. alhier de demonstratie laat houden door den Weener schaakmeester Hans Kmoch, die door een langdurig verblijf in ons land onze taal uitnemend meester is. Kmoch is de trainer geweest van dr. Euwe. Op 't podium verklaart deze heer op een demonstratiebord de partijen of deelen daar van. In de zaal zijn op de verschillende ta fels schaakborden en -stukken geplaatst, waardoor ieder in de gelegenheid is mee te spelen. Wie zekerheid wil hebben een bord mach tig te worden brenge zijn eigen bord en stukken mee. 't Verdient voor 't goed begrijpen der uit legging alleszins aanbeveling, dat ieder mee speelt. Dit heeft elk, die één of meer der par tijen in Amsterdam of elders heeft meege maakt, ervaren. EUWE—ALJECfflN. Oostenrijksch hoteldirecteur be reid de som voor een revanche te verstrekken. Een Oostenrijksch hoteldirecteur heeft in een schrijven aan dr. Euwe en dr. Aljechin medegedeeld, dat hij bereid is de benoodigde som voor een revanche wedstrijd te verstrekken, indien er in het hotel Panhans op de Semmering wordt gespeeld. Dr. Euwe deelde mede, dat hij met dit voorstel accoord gaat. In aansluiting op bovenstaande schrijft de Weensche correspondent van het Hbld. nog het volgende: Wanneer deze brief Amsterdam be reikt zal hebben, heeft ook indien de post tenminste in deze Kerstdagen functionneert Aljechin reeds te Parijs de mededeeling ontvangen, dat een Oo6- tenrijksche onderneming, nl. die, welke het alpen-hotel „Panhans", en nog andere hotels en pensions, op den Sem mering exploiteert, bereid is deze som te fourneeren; en heeft ook de nieuwe werelddkampioen een soortgelijke mede deeling ontvangen. De zeer kapitaalkrachtige en schaak- lievende directie van genoemde onder neming, die gehoord had van het ver moeiende, onrustige rondreizen der grootmeesters bij den laatsten kamp om hei wereldkampioenschap en die er natuurlijk steeds op uit is de aandacht te trekken op het stukje alpenparadijs op slechts 100 K.M. van Weenen kwam thans op het denkbeeld den bei den schaakgrooten eens in haar rustige, prachtige en gezonde omgeving zulk een zware eischen stellenden kamp te laten uitvechten. Ze heeft derhalve E uwe laten vra gen of hij die immers ook met de plaats van de revanche-ontmoeting moet genoegen nemen er mee accoord gaan kan, dat zulks op den Semmering zou gebeuren. Ze heeft beiden meesters te vens laten weten, dat ze in principe be reid is het voor dezen wedstrijd benoo digde bedrag te fourneeren, indien de financieele condities niet zwaarder zijn dan die van den strijd in Nederland. Men neemt hier aan, dat Aljechin, die zoodoende niet verder naar geld voor een beurs zou behoeven te zoeken, on middellijk op dit voorstel zal ingaan; en men hoopt dat Euwe, die Oostenrijk kent en die weet hoeveel goede vrienden hij in schaakkringen alhier bezit o.a. de meesters Spielmann en Kmoch er ook mets op tegen zal hebben nu eens niet meer in een „rondreizend circus", maar rustig, in een prachtig, gezond Alpen-badplaatsje, 1Q40 meter hoog, tegen Aljechin te spelen. Men heeft daarboven ervaring van groote schaakwedstrijden. In 1926 had immers, overigens in hetzelfde hotel, het grootmeestertournooi plaats, waarin Spielmann, voor Aljechin en Vidmar, winnaar bleef, en waaraan toen o.a ook Réti, Niemzowitsch, Tartakower en Tar- rasch deelnamen. In Januari 1931 won Sultan Khan er, na een uiterst span nende match, van Tartakower. En het jaar daar versloeg Spielmann er, even eens op het kantje af, Bogoljubow. Men heeft Euwe, voor het geval deze de match reeds zes maanden ha de vorige zou willen spelen, den a.s. zomer als tijd in overweging gegeven. Anders zou ook weer voor deze match de maand Januari, dus in 1937, de meest geschikte tijd zijn; direct nadat de Kerst- en Nieuwjaarsvierderij op de Semmering voorbij zijn en er slechts nog de ernsti gere beoefenaren van wintersport plegen te verblijven; mitsgaders natuurlijk de spelers de Semmering heeft, net als Kitzbühel, een casino, dat slechts in den winter open is en er verder het komen en gaan is, vooral voor de weekeinden, der Weeners; die er even per auto of per Dieseltrein, en dan in vijf kwartier, wat Alpenlucht en -zon komen halen. Het wachten is than6 op het antwo der beide grooten. Dr. Euwe wil op d®n Semme ring spelen. Naar aanleiding van bovenstaand o richt heeft het blad zich onmiddellU* in verbinding gesteld met den werei kampioen dr. Max Euwe. Deze verklaarde, dat hij het schrijven van den directeur van het Hotel Pa'1" hans reeds had ontvangen. Hij herin nerde zich, dat er ook eens een wedstrijd Spielmann—Bogoljubow is gespeeld. Dr. Euwe deelde mede. dat hij er geen enkel bezwaar tegen had om op den Sommering te spelen, indien het volle bedrag door den hotel-directeur wordt beschikbaar gesteld. En hij er ook geen bezwaar tegen kon maken, indien Alje chin in staat werd gesteld zijn revanche- wedstrijd mogelijk te maken, een en ander in verband met desbetreffende bepalingen van het contract. EPISODE. In Bioscoop-theater Harmonie. De eerste vertooning van de film „Episo de" met Paula Essely in de hoofdrol is gis teravond een succes geworden. „Episode" speelt in Weenen in het inflatie jaar 1922, toen de moraal bij velen zoek raakte en de jazz hoogtij vierde in de oude muzikale stad. Een der slachtoffers van dezen tijd was een bankier, die, meegezogen in den stroom, had gespeculeerd en alles verloren en toen zelfmoord pleegde in een dancing Met hem waren ook de spaarduiten verdwenen van mevr. Gartner, wier dochter Valerie studeerde aan de academie voor kunstnijverheid. Voor haar brak toen een zorgvolle tijd aan: eenerzijds wou zij het verlies van het geld voor haar moeder ver borgen houden en anderzijds kwam de vraag: wat nu? Een mede-studente, wier toelage ook opgehouden had, ried haar aan een rijken vriend te zoeken, zooals ook zij gedaan hadMaar Valerie was sterker en zij wees zelfs een opdracht van een kunst beschermer af, omdat zij meende dat een be looning verlangd werd. Korten tijd later echter aanvaardde zij zijn hulp, toen zij be greep dat hij geen bijbedoelingen had en zij werden de beste vrienden. Een dergelijke vriendschappelijke verhouding was in het Weenen van toen iets ondenkbaars en tal van verdachtmakingen en misverstanden waren er het gevolg van. Wij zullen het geheel niei weergeven en slechts zeggen, dat Valerie wist te strijden voor zichzelf en ieder, die in haar verhouding met Torressani iets ver keerds wilde zien, wist zij afdoend te ant woorden. Ook den huisleeraar van Torressa- ni's beide zonen, een vroegere officier van het Oostenrijksche leger, een nog jonge man met hoogstaand karakter. Ondanks het conflict met dezen ont stond wederzijdscbe liefde, die ten slotte naar een gelukkig einde voerde. Hoe dit werd bereikt? Men ga dit zien en men zal zich kunnen overtuigen van het sublieme spel van Paula Essely, die hier nog niet in de film te zien is geweest, maar zeker de liefhebbers van de rolprent stormenderhand zal veroveren. In Karl Ludwig Diehl (den officier) heeft zij een waardig partner en behalve deze twee hebben meerderen meegeholpen om „Episo de", een levenstijdperk uit 't leven van Vale rie Gartner, te maker tot een film, die men niet gaarne zal missen. Een goed bijprogramma gaat aan het hoofdnummer vooraf. De journaals geven tal van interessante sport- en andere kieken, verder een natuurfilm Gieren-maaltijd, waar in wij vogels den strijd om het bestaan zien voeren. Voorts twee aardige teekenfilms (één gekleurde) er een fijn nummer me- zang, muziek en dans. DUK5, HET WONDERPAARD. Roxy-théater. Gedurende de Kerstdagen heeft het prachtige witte paard „Duke" van John Wayne zooveel belangstelling getrok ken, dat we er niet aan twijfelen of die interesse voor deze film zal ook wel het a.s. week-end zoo blijven. Men bedenke, dat deze film slechts tot Maandagavond draait, voor hen. die een goed Wild-West film naar waarde kunnen schatten, een aansporing te meer om van deze rol prent te gaan genieten. De film speelt in Nieuw Mexico, daar waar nog vele veedieven het leven van de kolonisten tot een hel maken. Van hooger hand wordt nu John Wayne als assistent van den sheriff gezonden. Als deze komt, blijkt, dat de sheriff zelf niet te vertrouwen is, dat hij onder een hoedje speelt met de dieven. Aan dezen toestand maakt John Wagne op zijn eigen karakteristieke manier radicaal een einde. Een teedere liefdesdraad i6 door dit alles heengevlochten, kortom een film, die bij de bezoekers groote aan dacht heeft. De sensationeele paarden rennen, het vernuftig elkaar bespion- neeren, de onbegrijpelijke moed van den nog jongen assistent sheriff, dit alles maakt deze film tot een der besten in haar soort. Een goed en uitgebreid voorprogram ma gaat aan dit alles vooraf. KERMIS DER IJDELHEID. (Becky Sharp). City-Theater. De film Becky Sharp, die deze vvéek als hoofdnummer in het City-Theater wordt vertoond, is naast regie en spel vooral merkwaardig om het feit, dat deze film geheel is opgenomen in na tuurhjke kleuren. Wij deelden eenige dagen geleden reeds een en ander omtrent dit nieuwe procédé mede. Het resultaat is meerma- en hoogst verrassend. Er zijn tal van tafreelen bij die door hun schitterende kleuren zoo'n indruk maken, dat men ze gaarne nog wat langer zou willen zien,, zoo b y. het bal i„ het paleis te Brussel in 1815, de fraaie uniformen de? militairen, enz. enz. Nu leent het tiid vak waarin de film speelt (aanvana ïnl eeuw het Napoleontische tijdperk) zich bijzonder voor deze kleuropnamen door de buitengewone costuums. Gelijk met Amelie Sedley verlaat ook Becky Sharp, een wees, die ook in het pensionnaat is geweest, maar voor niets, de school. Joseph, Amelie's broer, komt haar -afhalen, doch daar Becky geen thuis heeft, neemt Amelie haar mee naar haar huis. Na korten tijd is Joseph reeds op haar verliefd, maar hij is te bleu om tot een verklaring te ko men. Becky gaat haar eigen kost ver dienen en wordt gouvernante bij de fa milie Cawley. Na eenigen tijd trouwt zij met den zoon, Ravvdon Cawley, die officier is. Deze heeft ter wille van Becky van alle geld afstand moeten doen, en heeft het met zijn vrouw moei lijk, vooral omdat hij als speler zelf nog ai wat geld noodig heeft. Doch dan komt het bericht, dat hfo. poleon Elba is ontvlucht. De Engelsche officieren moeten naar Brussel. Becky gaat mee en is daar bij de feesten wel dra de gevierde vrouw. Zij maakt ken nis met de rijke markies van Steyne, die haar gaarne met geld helpt, doch ten slotte zijn belooning eischt. Cawley verstoort het souper en verlaat Becky. Deze moet nu weer op een nieuwe ma nier aan den kost zien te komen. Zij treedt op in een cabaret, doch wordt uit- gefloten. Dan ontmoet zij Joseph weer en als diens broer Pitt haar weer aan wat geld helpt, zal Becky weer opnieuw probeeren iets te bereiken. Er zit een geweldige vaart ïn deze film, wat voornamelijk veroorzaakt wordt door het spel van Miriam Hop- kins in de hoofdrol. Dat was schitterend en virtuoos. Frances Dee was allerliefst als Amelie. Cawley en van Steyne wer den eveneens uitnemend vertolkt. De regie was prachtig, vooral in de massa- tafreelen en de fraaie kleurcombinaties waren meermalen een lust voor het oog. Dat deze film met haar boeienden in houd, haar goede spel en door haaT kleuropnamen veler belangstelling zal trekken, is zeker. Het voorprogramma bracht een paar interessante journaals met o. a. Max Euwe aan 't woord, en opnamen van de match in Dublin. Verder een teekenfilm van Scrappy en een komische tweeacter met jeugdige artisten getiteld Mirkey's Huifkar. SUIKERFREULE. Victoria-Theater. De suikerfreule van Henri van Wermes- kerken voelt zich in Alkmaar bijzonder thuis en heeft daarom den heer Weber medege deeld, dat zij graag nog een week wilde blij ven. En de heer Weber, die eiken avond weer een zaal vol belangstellenden en bewonde raars van de freule heeft, stelde dat natuur lijk zeer op prijs, zoodat wij opnieuw de suikerfreule aanschouwd hebben en er eigen lijk niets anders van kunnen zeggen dan wat een onzer de vorige week reeds gedaan heeft. Misschien valt er op het oogenblik nog iets meer van te zeggen, namelijk, dat dit zeker een der beste Hollandsche films is, die wij op het projectiedoek zagen. Het is een film, die- bijzonder zware eischen gesteld heeft on dat zij in Holland vertoond zou worden en in Indië zou spelen. Men heeft daarvoor in Holland een Indisch milieu moeten schep pen, dat zoo natuurgetrouw was, dat de oud-Indische gasten er niets op aan te mer ken zouden hebben en dat was inderdaad niet gemakkelijk maar de regisseur, Haro van Peski, heeft wel voor heetere vuren dan de Indische zon gestaan en het geheel is ten uitstekende film geworden waarin niet alleen de sfeer van het Oosten volkomen echt lijkt, maar waarin tevens de bedoelingen van den schrijver zoo treffend tot uiting komen. Het is de goede, eenvoudige Holland sche vrouw, die zich in Indië in een voor haar geheel vreemde omgeving verplaatst ziet, de vrouw die eigenlijk te eenvoudig is om zich te kunnen aanpassen en die daarom in het karakteristieke milieu min of meer een caricatuur van Hollandsche kleinburgerlijk heid wordt, die n ^it stuk zoo sterk op den voorgrond wordt geschoven. Het tooneelstuk van Van Wermeskerken ;s 500 maal in Indië gespeeld en meer dan 1000 maal in Holland en men behoeft dus niet te vreezen, dat wij ons hier aan een vertelling van den inhoud zullen wagen. Laat het genoeg zijn er nog maals de aandacht op te vestigen, dat Aaf Bouber en Johan Elsensohn met Annie v. Duyn en met acteurs als Hans van Meerten, Louis de Bree en Louis Borel en vele anderen hier iets goeds hebben geschapen, een film, die niet alleen het cachet van de tropen draagt, maar die daarnaast voor een lach en een traan zorgt, een film, waarvan we als het een mensch was, zonden zeggen, dat er een eenvoudig, warm hart in klopt, een film daarnaast, die door allerlei dolle situaties met humor gekruid is en die zcowel in Hol land als in Indië zeker evenveel succes zal hebben als het gelijknamige tooneelstuk gehad heeft. Men kan er zich deze week in het Victoria Theater nog van overtuigen. Vooraf gaat een alleraardigste scrcen- song, een vrooli'ke een-acter waarin een man de dupe van eenige vrouwen wordt, alsmede veel actueel nieuws uit binnen- buitenland in beweegbaar geïllustreerden vorm.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8