Aqmda JtuMicaties £atuU eH 'Juin&ouw JUaoiHciaal Tlieums Aecicfiten ^fcheetxstiidUujm Stad e*i Omgeving. lüeeeêeeicht (805 DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. Verklaring der theologische hoogleeraren te Bonn. OUDKARSPEL URSEM ZUIDSCHARWOUDE DE EANGES-DEMORMZ. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De spionne van Stamboul (rom.); hoofdrol len Myrna Loy en George Brent. Extra nummer De moedige zeerob (hum.); hoofd rol Paul.Kemp. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende Voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, Zaterdag t/m. Woensdag, hoofdnummer Op de planken (hum.); hoofdrollen Joe E. Brown, Patricia Ellis, Joe Cawthorn. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, 2.30 uur, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Diesel-expres (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Der tig jaar wereld gebeuren. (Toekomstbeeld). Nederlandsch gesproken door Paul Huf. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Vrijdag 3 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, demonstratie van partijen wedstrijd EuweAljechin door Hans Kmoch. 8.15 uur, Harmonie, vanwege het Comité voor tooneeluitvoeringen opvoering van het blijspel Jonkvrouwe de la Seiglière. Zaterdag 4 Januari. 8.30 uur, De Unie, lezing De Beurs over: „Wat doet Italië in Afrika?" PAARDENWET. Ingevolge het bepaalde bij artikel 23 der Paardenwet is ieder, die eigenaar of houder is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht hiervan aangifte te doen bij den Burgemeester der gemeente zijner inwoning, binnen eeti maand nadat de hengst twee jaar is geworden of in zijn be zit is gekomen, alsmede vóór den eersten Februari van elk jaar. Alkmaar, 3 Januari 1936. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. in NOG EEN SLACHTOFFER VAN KONINGSMOORD TE MARSEILLE. Politiebeambte overleden. Een destijds bij den aanslag op koning Alexander van Joegoslavië en minister Barthou te Marseille zwaar gewonde poli tiebeambte is gister na een langdurig lijden aan de gevolgen zijner verwondin gen overleden. BERUCHT GANGSTER GEVAT. De politie van Chicago heeft gister den gangster Tommy Touhy, leider van een be ruchte bende, gearresteerd. Langen tijd heeft men in het geheele land naar hem ge zocht, nadat hij verdacht werd van moord op een zekeren John Factor en van ver schillende postdiefstallen. Touhy, die 34 j. is, maakte reeds met de politie kennis, toen hij 8 jaar oud was. Alle gewone hoogleeraren der theologisch evangelische faculteit van de universiteit te Bonn hebben gezamenlijk met het doel het leven der kerk bedreigende theologische tegenstellingen te overwinnen de volgende Verklaring uitgegeven: 1. Wij erkennen in de heilige schrift „de eenige schrift, de eenige regel en het eenig richtsnoer van het geloof". De belijdenissen der reformatie hebben, als getuigenissen van het voor de kerk bindend geloof, rich ting aangevende beteekenis voor de vor ming van de leer der kerk, maar kunnen en willen slechts in zooverre geldig zijn, „als zij overeenstemmen met de heilige schrift". Alle gedachten geschillen moeten derhalve worden tot een gesprek over het woord van de schrift. 2. Wij weten eensgezind te zijn met de belijdenis van de grondwetsoorkonde der Duitsche evangelische kerk is 't evangelie van Jezus Christus, zooals die in de heilige schrift wordt betuigd en in de belijdenissen van de reformatie opnieuw aan den dag is getreden". Het in Christus mensch-gewor- den woord Gods is de eenige weg ter over winning van het noodlot van schuld en dood der menschheid. 3) Op grond van dit evangelie treden wij beslist op voor de nationaal socialistische volkswording op de basis van bloed en bo dem, van Duitschland eigen aard en ge schiedenis. Om dezelfde reden wijzen wij echter ook iedere verafgoding van de na tuurlijke levensmachten van de hand. De innerlijke vernieling van ons volk in zijn geheel en in het bijzonder kan niet worden gegeven langs den weg der mistiek en der heroïsche hopeloosheid, maar alleen door een diepe verbinding met God als den heer des levens en der geschiedenis. 4) Wij roepen derhalve onze Duitsche jeugd op vastberaden, ongestoord door de verwarring der kerkelijke omstandigheden te strijden om een persoonlijke christelijke geloofsovertuiging. Wij eischen het behoud van onze theologische staatsfaculteiten, aangezien zij alleen de waarborg kunnen bieden voor een diepte en breedte gaande gedachtenwisseling tussche christendom en geestelijk leven. Wij verwerpen iedere po ging om door een christelijke den weg ba nende theologie of door een christelijk commando den persoonlijken strijd om het geloof te willen vergemakkelijken of ver vangen. Wij zijn voorstanders van een sa menvatting van alle kerkelijke krachten onder uniforme leiding, tot behoud en tot wederopbouw van onze reformatorische volkskerk. Bovenstaande verklaring is gedateerd en onderteekend door Kolmeyer, Phennigs dorf, H. W. Schmidt, SchmidtJaping en Stauffeur. METHODE TOT BESTRIJDING VAN KANKER. Een arts te Brandsjek bij Praag, Dr. Sjiasjek, heeft met goed gevolg proeven genomen op het geeied van de kankerbe strijding. Volgens Dr. Sjiasjek vindt de kanker zijn oorsprong in de abnormale werking van inwendige afscheidingsklieren. Der halve moet voor de prophylaxie ook ge bruik gemaakt worden van preparaten samengesteld uit de afscheiding van de verschillende klieren, als schildklier, bij nieren enz., die op deze nieren moeten inwerken. In ernstige gevallen maakt Dr. Sjiasjek gebruik van injecties, waarvan hij alleen de Samenstelling kent. (De Nederlandsche kanker-specialist, Dr. Bendien te Zeist, heeft in deze richting eveneens geëxperimenteerd, doch helaas zonder succes. Red.) ORIGINEELE, MASSALE DEMONSTRATIE OP HET MINISTERIE VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. De secretaresse v .h. Voorl. Comité van Actie inzake restitutie van de graanrech ten aan de pluimveehouders schrijft ons: De tienduizenden, die tezamen het wereldje vormen der kleine, nijvere pluimveehouders, die het met hun on aanzienlijke, door iedereen geminachte, kleine kippen zoover gebracht hebben, dat de waarde van den export van eieren en pluimvee een vooraanstaande plaats inneemt onder de exportcijfers van den andere takken van den landbouw; die tienduizenden, voor wie nog nooit steun aan de regeering gevraagd behoefde te worden, omdat zij zich zelfs in deze crisis staande wisten te houden, dank zij hun vakkennis, aanpassingsvermogen, groote vlijt en soberheid; die tienduizenden, over wie in de couranten zelden geschreven wwerd, zoodat zij een bij het groote pu bliek vrijwel onbekend wereldje vormen; die tienduizenden, zij zijn thans uit hun slof geschoten; zij zullen zich thans aan het Nederlandsche volk bekend maken als harde werkers voor de volkswel- broodeloos gemaakt worden; zij hebben thans een eensgezind breed front ge maakt en voeren thans een krachtige actie, omdat zij ten doode toe op onrecht matige wijze door de graanrechten, de monopolieheffingen op granen belast zijn; zij hebben stuk voor stuk aan den mi nister van landvouw en visscherij een Nieuwjaarswensch gezonden, met de leuze als Sluitzegel er op geplakt: wij vragen geen steun, wij vragen RECHT: teruggave aan de pluimveehouders van de door hen betaalde graanrechten. Tot goed begrip dient men te weten, dat de regeering het juiste principe huldigt, dat de steun, welke in deze crisis aan den landbouw verleend wordt, door de ge heele Nederlandsche bevolking naar draagkracht opgebracht moet worden. Van dit principe wordt om onverklaarbare redenen afgeweken bij den steun, welke de landbouw krijgt door de monopolie heffingen op granen. Want de pluimvee houders zien door die graanrechten hun voederrekening verhoogd met het ondra gelijke bedrag van 2 per 100 K.G. De pluimveehouders worden op onrechtmati ge wijze gedwongen met 1 per zak van 50 K.G. een andere tak van landbouw, namelijk den graan ver bouw, te steunen. De regeering heeft erkend, dat het on- billij kis, dat één tak van landbouw ten doode toe belast wordt om een andere tak te reddden. Zy heeft getracht de graan rechten op indirecte wijze aan de pluim veehouders te restitueeren, door den export van eieren te bevorderen, waar door de eierprijs loonend bleef. Het zijn niet alleen de pluimveehouders zelf, doch ook de besturen hunner grootste organi- satie's, die aan de doeltreffendheid van een dergelijke indirecte schadeloosstel ling twijfelen. Sedert echter de export door interna tionale omstandighede ntot een minimum geslonken is, is van een doeltreffende restitutie in het geheel geen sprake meer. En thans doet de toestand zich voor, dat de regeering heeft erkend, dat sedert 1 September j.1., dus reeds sedert vier maanden, de graanrechten vrijwel ten volle op de pluimveehouders drukken, en dat zij nog steeds overweegt, of restitutie mogelijk is, en dat intusschen de pluim veeteelt kapot gemaakt wordt! Dat hun actie moge slagen en zij od rechtstreeksche wijze, financieel schade loos gesteld worden, zij de wensch van iederen rechtschapen Nederlander! KALENDERS. De N.V. Herms. Coster en Zoon, boek- en handelsdrukkerij, biedt haar cliëntéle we der den bekenden zeer duidelyken maand- kalender aan, gedrukt in twee kleuren. Niet alleen zijn de feestdagen aangegeven^ maar ook is er voor eiken dag ruimte voor notities, waardoor deze kalender wint aan practische waarde. Hij zal voor kantoren enz. weder een gewaardeerde dagwijzer zyn. De firma Van Putten Oortmeijer heeft een grooten wandelkalender uitgegeven, in bruin en blaauw, met groote cijfers links en rechts van de met de eerste let ters aangeduide dagen der week. Onder aan elk maandelyksch blad is ruimte voor aanteekeningen. Van de Jamfabriek Baltussen te Eist (Betuwe) ontvingen wij een practische te lefoonklapper, bevattende een 13-tal klap perbladen waarop de noodige telefoon nummers gemomoreerd kunnen worden. Ambtenaar benoemd. Tot ambtenaar ter secretarie alhier is door B. en W. benoemd de heer J. Bossen van Benningbroek-Sybekarspel op een aan vangssalaris van 600. Feestvergadering. *Op Oudejaarsavond had in café de Landbouw van den heer Jb. Mulder een gezellige bijeenkomst plaats van den R.K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit. De voor zitter, den heer Th. Prinse, heette allen hartelijk welkom. Eindelijk is dan de lang verwachte verlotingsavond voor de arbei ders aangebroken. Dat is op zich zelf niets bijzonders, want wanneer wij het afgeloo- pen jaar eens nagaan dan heeft het aan ver lotingen niet ontbroken. Alle verlotingen komen op hetzelfde neer, alleen het doel waarvoor en waarom is verschillend. Deze verloting wordt gehouden ten bate van de leden van den R.K. Landarbeidersbond St, Deus Dedit. Alle 2000 loten zyn verkocht en ieder die een kijkje heeft kunnen nemen in de zaal van den heer Mulder heeft de mooie prijzen kunnen bewonderen met de namen der schenkers. Iedereen heeft zich kunnen overtuiging dat deze verloting niet alleen de sympathie heeft van de ingezetenen, doch ook uit de omgeving zyn prachtige prijzen geschonken. Spr. bracht namens de vereen iging oprechten dank aan allen die een prijs beschikbaar hebben gesteld en bo vendien aan het bestuur dat er in slaagde alle loten te verkoopen. Spr. spoorde de le den aan bij die middenstanders te koopen die zich ook tegenover onze vereeniging zoo edelmoedig hebben gedragen. De niet georganiseerden spoorde hy aan zich aan te sluiten. Wij voeren geen klassenstrijd, doch wenschen samenwerking. Op deze woorden volgde een hartelijk applaus. Een gezellig strijkje met een humorist verhoogden de feestvreugde, waarna de verloting plaats vond. De hoofdprijs, een rijwiel, viel op nr. 1353. De gelukkige winnaar was de heer W. Bakker te Hoogwoud. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer Fl. Keizer, werkzaam bij de N. Holl. Brandwaarborg Mij. te Oudkarspel slaagde voor het op 21 December te Utrecht gehouden examen kantoorstenograaf in de Nederlandsche taal. (Ongecorrigeerd VIERLING OP OUDEJAARSAVOND. De schrijnwerkér Ewald Zimmerlein te Neurenberg werd op Oudejaarsavond ver blijd met de geboorte van 4 gezonde kin deren. Alle vier zijn meisjes. HET MARINE FLOTTIELJE-VAARTUIG Kiel wordt volgende week bij N. S. M. te Amsterdam gelegd. Naar wij vernemen zal in den loop van de volgende week op de door den stappelloop van het motortankschip „Macoma" vrijgekomen helling I van de Ned. Scheepsbouw Mij. de kiel ge legd worden van het door de Kon. Marine bestelde flottielje-vaartuig. KERKELIJKE BEGRAFENIS GEWEIGERD AAN RIDDER IN HET LEGIOEN VAN EER. De geestelijke overheid te Parijs heeft ge weigerd een kerkelijke begrafenis te ver- leenen aan een 84-jarig lid van de „Action Frangaise" te Nantes, een majoor, ridder in het Legioen van Eer, en vrijwilliger uit den oorlog van 1870, die voor eenige dagen is overleden. De rouwstoet hield stil voor de gesloten kerkdeuren en men zong het „Credo". JULES DESTREE. t Bekend Belgisch minister. Jules Destrée, de vroegere minister van Kunsten en Wetenschappen, is te Brussel overleden. Jules Destrée werd in 1863 geboren. Hy studeerde in de rechten en trad reeds op jeugdigen leeftijd toe tot de Werklieden partij. Ook op literair gebied heeft Destrée zich bezig gehouden. Hij heeft zich verdienstelijk gemaakt als criticus. Tot zijn publicaties behooren Les Chimè res, Le Secret de Frédéric Marcinel, Le Mystère quotidien en Roger van de Weyder. Destrée is jarenlang lid van de Kamer geweest, terwijl hij bovendien eenige malen lid der regeering is geweest. In het Insti tuut voor Internationale Intellectueele Sa menwerking heeft Destrée een belangrijke rol gespeeld. DE KIEL VOOR DE „PRINSENDAM" GELEGD. Belangrijk werk begonnen. Hedenmorgen is op de bouwhelling van de Rotterdamsche droogdok Mij. te Rotter dam in tegenwoordigheid van een aantal belangstellenden een begin gemaakt met he'. leggen van de kiel voor den bouw van den „Prinsendam" oftewel de tweede Sta tendam". In scheepsbouwkringen alleen bekend onder den naam Rdm. 200. Hedenmorgen is met eenig officieel betoon op deze hel ling de eerste kielplaat voor de „Prinsen- dam" gelegd, zoodat hiermede in feite met den bouw een aanvang is gemaakt. Precies 11 uur werd de groote kielplaat waarvan de afmetingen zijn 9 H x 1.80 M. 36 m.M. dik en een gewicht van 5000 K.G. hiermede heer op de helling neergelegd, zoodat de bouw was begonnen. In een onderhoud met den Rijperda-Wiersma, vertegenwoordiger de .H A. L. bleek van hoe groot belang bouw van een schip als de uit een oogpunt van werkvenui." wederopleving in den scheepsbouw. J. van de Prinsendam is en DE 87-STE. maarschalk Het 87-ste legerbericht van Badoglio luidt: Er is niets bijzonder te vermelden het front in Eritrea en het front in Somali- land. van STV. MIJ. „NEDERLAND". Marnix v. St. Aldegonde, thuisreis van Algiers 2 Jan. Tawali, thuisreis te Londen 2 Jan. Tanimbar (J. N. L.) te New York 1 Jan. Joh. de Witt uitreis te Southampton 2 Jan. Poelau Tello, thuisreis te Suez 2 Jan. Tawali, thuisreis van Londen 2 Jan. De Tawali, thuisreis te IJmuiden 3 Jan. en om II uur te Amsterdam verwacht. JBANKLSRS Ir ALKMAAR SINDS DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 71000 K.G., tegen 66000 K.G. in 1935, 52000 in 1934 en 75000 in 1933. De hoogste markt noteerde 19.50 per 50 K.G., doch het grootste gedeelte werd een paar gulden lager verkocht. De handel was sterk onder den indruk van een hedenmorgen ontvangen circu laire van de crisiscontrole, waarin be richt werd, dat de heffing op de kaas van 11 op 13 cent per K.G. was gebracht. Men oordeelde dit algemeen in strijd met de officieele berichten over de nieuwe handelsovereenkomst met Duitschland, waarin het perspectief voor een ver hoogden uitvoer werd geopend, ter wijl deze bepaling noodwendig een verminderde uitvoer tengevolke moet heb ben of een prijsdrukking van het pro duet. Toch was de prijs per 50 K.G. 2.— hooger dan de le week van 1935. In 1934 was de prijs evenwel 3 hooger en in 1933 6.50, zoodat er nog heel wat moet gebeuren om van een behoorlijken prijs voor het product te kunnen spreken. Van de kaasbeurs, die heden zou worden geopend, viel nog niets te ontdekken. Blijkbaar hebben de producenten begre pen dat men daarmede het paard achter den wagen spant. Voor de democratiseering van den han del zou het wel wenschelijk zijn wanneer 'de groote fabrieken hun productie in ver schillende stapels aanvoerden. Men zou daardoor n.L kunnen bereiken dat ook de kleine koopman als gegadigde voor haar product kon optreden. W. H. SLINGER f. In de courant van j.L Dinsdag werd een stukje geplaatst naar aanleiding van het plotseling overlijden van den heer Slinger. Aan dat stukje wensch ik nog een kort, per soonlijk woord toe te voegen. Onze kennis making dateert van vele jaren her. 't Was in den tijd, dat hier onder leiding van den heer Otto een symphonie-orkestje bestond, Concordia genaamd. We waren trouwe repetitiebezoekers en speelden ijverig onze tweede vioolpartij. Na ontbinding van Con cordia liepen onze wegen weer meer uit een, totdat wij, als leden van de Nederland sche Organistenvereeniging, wier jaarver gadering wy dikwijls samen bezochten, weer contact met elkaar kregen, en nu voor goed. Alhoewel Slinger in de muziek dilettant was, was hy niettemin een rasmusicus. Wanneer zyn zaak hem niet in beslag nam, besteedde hij zyn tijd aan de muziek; zij was voor hem een levensbehoefte. Op ver schillende wijze heeft hy de muziek ge diend, ook sporadisch als verslaggever, welke taak men hem gerust kon toever trouwen, want hij had een goed oordeel. Tevens was hij niet van organiseerend talent ontbloot. De laatste jaren bemoeide hy zich voornamelijk met het orgelspel, waaraan hy heel zyn kunnen gaf. A. K. TER ONTNUCHTERING. Vannacht is door de politie een beschon ken persoon uit de Langestraot ter ont nuchtering naar het bureau van politie overgebracht. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. FIETSEN TEGEN ELKAAR. Tusschen twee wielrijders vond gister middag op den hoek Oosterburgstraat— Oudegracht een aanrijding plaats doordat een hunner aan den andere, die van rechls kwam, niet den voorrrang verlienie Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. EEN AANRANDING. Een dezer avonden omstreeks half ze ven heeft op den primairen weg onder Uit geest een aanranding plaats gehad van een veertienjarig meisje. Het meisje, afkomstig van Zaandam, ging vanuit Alkmaar per fiets naar huis. Halverwege het dorp Uitgeest on Busch en Dam kwam een man haar tegen Deze keerde terug en fietste, onderwijl een praatje makende, een eindje met haar mede. Het slot van de geschiedenis was, dat hij het meisje met verkeerde bedoelingen aanpak te. Op het gegil van het kind stopte een auto. De chauffeur ging op het geluid af en begreep m een oogwenk wat hier aan de naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 3 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 776,3 m.M. fe Jan Mayen. Laagste barometerstand 739,6 m.M. te Blaavandshuk. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 4 Januari: Zwakke tot matigen wind uit zuidelijkt richtingen; zwaar bewolkt tot betrokken, met waarschijnlijk eenige regen; weinig verandering in temperatuur. Weero verzicht Nog steeds komt in de algemeene druk- verdeeling weinig verandering. Het daalge- bied van den barometer, dat gisteren over Frankrijk lag, is ten zuid-oosten van ons land naar de Oostzee en Denemarken ge trokken; het heeft vooral in Frankrijk zware regens gebracht. In Frankrijk en Duitschland zijn tengevolge van den zwak ken westelijken luchttoevoer de tempera turen nog gestegen. Thans bevindt zich bo ven west-Frankrijk weer een nieuw daal- gebied van den barometer, dat alweer regen brengt. Over IJsland blijft de hooge druk gehandhaafd. De temperaturen werden daar lager evenals over de Britsche eilanden. Over Lapland ontwikkelde zich een klein hooge drukgebied, waarin de vorst tot bui tengewoon streng toenam. Het karakter van het weer blijft overal nog somber. Ten on zent is nog weinig verandering te verwach ten. LICHT OP1 Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen 4.20 uur licht op. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f 075 per flacon. hand was. Meteen kwamen nog meerdere auto's aangereden en men gaf ook deze een teeken van te stoppen, zoodat ten slotta met vereende krachten de misdadiger werd ach terna gezeten, die inmiddels trachtte te ont komen. Het duurde evenwel niet lang of men had hem te pakken. Men zette hem in een van de auto's en nam ook het meisje mede en vervolgens werd regelrecht naar de politie te Krommenie gereden, waar aan gifte van het geval werd gedaan. Hier werd proces-verbaal opgemaakt enz. en de man is gister naar het Huis van Bewaring te Alk maar overgebracht Het bleek te ayn de 26- jarige C. S., afkomstig van Amsterdam. DIEVEN OPGESPOORD TE HEILOO. Door den gemeenteveldwachter, den heer Geertsema, te Heiloo zyn gister twee te Heiloo wonende personen, zekere P. C. en J. H. gearresteerd, die verdacht worden in den nacht van 25 op 26 December j.L zich te hebben schuldig gemaakt aan dief stal van een vitrine bij een horlogemaker op den Heerenweg aldaar. In verband met dezen diefstal werd door de politie ook procesverbaal opgemaakt tegen het echtpaar H. verdacht van heling van goederen. Het gestolene kon weer in beslag wor den genomen. De daders hebben bekend en zijn daar na weer op vrije voeten gesteld P. C, heeft nog een voorwaardelijke gevangenis straf van een half jaar wegens diefstal te goed. VERNUMMERING PERCEELEN NOORDERKADE. Nummer 3 wordt nr. 21, bewoner Karl Ru- dolf Labberté. 3, 3a en 3b het nieuwgebouwde perceel der N.V. Vereen. Brand- stoffenhandel. 4 en 41 Kun^tmesthandel N.V. Krol 8c Co. 4" Bak's huidenzouterjj N.V. 4111 steenkooperij N.V. Carel de Wild 8c Zoon. De woonhuizen nrs. 5 t/m 15 blijven on veranderd genummerd De vroegere boerderij nr. 16, thans in 4 gedeelten bewoond, wordt: Nr. 16, bewoner W. Smeets. Nr. 16l, J. de Jong. Nr. 16", K. Rens. Nr. 16"*, D. van Schagen. Nr. 19* wordt nr. 17, bewoner W. Kaan dorp. Nr. 19" wordt nr. 18, bewoner H. Groef- sema. Nr. 20» wordt nr. 19, N.V. Ringers choco ladefabriek. BADHUIS HET WITTE KRUIS. Kweerenpad, Alkmaar. In het badhuis aan het Kweerenpad te Alkmaar zyn gedurende de maand Decem ber de navolgende baden genomen: Kuipbaden 138, le klas douche 160, 2e klas douche 465, 3e klas douche 616. 78 ba den genomen door werkloozen en hun gezin 5 cent per bad. Werkloozen en hun gezin kunnen in onze inrichting op vertoon van stempelkaart een douche bekomen 5 cent per persoon, doch alleen de eerste 4 dagen der week.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2