DE 6ËBROEUERS „GOCHEM" bergen hoorn schagerbrug stolpervlotbrug oude niedorp ursem castricum de weere schagen broek op langendijk langendijk venhuizen lutjebroek heiloo ST. MAARTENSVLOTBRUG zijn te stroopen omdat hij met 15 steun per week voor zich en zijn gezin toch niet rond kon komen, toonde zich tamelijk on verschillig en zei, dat ze dat dein ook maar moesten houden. Zoo'n matador had geen rijbewijs noodig. De 19-jarige heer Joh. S. uit Alkmaar, tverd te Oudorp gesnapt als bestuurder van een auto zonder rijbewijs en stond nu des wege terecht, snoevende dat hij vermeende zoo knap te zijn in de stuurmanskunst, dat hij zoo'n rijbewijs niet noodig had. Niette min had hij zich nu toch maar een dergelijk diploma weten te verschaffen en daar nu aan de eer was voldaan, kwam hij er af met 3 boete of 1 dag. Een fout in de dagvaarding. De expediteur Pieter K. uit den Helder was op den rijksweg onder de gemeente Zijpe gecalangeerd wegens het niet voor handen hebben van de vereischte documen ten met betrekking tot het maximum-ge wicht van zijn vrachtauto. Thans terecht staande bleek een fout in de dagvaarding, door den kantonrechter zelf opgemerkt en werd de verdachte tot zijn aangename ver rassing vrijgesproken. Arm, maar toch vroolijk. De 68-jarige G. K., die in zijn sober bestaan tracht te voorzien door het uitschar- relen van kamferballetjes, werd te Alk maar in de Poppelmanslaan in de uitoefe ning van dien handel gestoord door een sur- veilleerenden agent en deswege geverbali seerd. Heden terecht staande bleek K., on danks zijn armoede, zijn goed humeur niet te hebben verloren en probeerde zelfs in de rechtszaal zijn kamferballetjes nog aan den man te brengen. Men had medelij den met den ouden tobber en luidde eisch en uitspraak luidden 0.50 boete of 1 dag. De veroordeelde verzocht beleefd uitstel van betaling tot hij weer genoeg heeft „in gevangen" met de kamferballetjes negotie. Weer eens een spijbelaar van de rechtszitting. Een 40-jarige voorman uit Egmond-Bin- nen Douwe v. d. W. was zoo vrij geweest wederrechtelijk niet te verschijnen als ge> tuige in een kantongerechtzaak, 'n strafbaar feit, waarop volgens art. 444 strafr. een ma ximum boete van 60 gulden is gesteld. Ge lukkig neemt de rechter 't gewoonlijk niet zoo zwaar op en nu kwam de slordige voor man er af met 5 boete of 3 d., doch de mo gelijkheid bestaat op een veel strenger straf en indien de wettelijke verplichting opzettelijk geschiedt kan volgens art. 192 strafr. een gevangenisstraf van 6 maanden gevorderd worden. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 3 Januari 1936. Overtredingen van de Mo- t o r- e n R ij w i e 1 w e t: B. P. te Oude Niedorp, 3 boete of 1 week tuchtschool. H. A. K. te Koedijk, P. K. te Castrieum, ieder 4 boete of 1 week tuchtschool. J. K. te Amsterdam, 2 boete of 2 dagën hech tenis, B. J. A. te Koedijk, H. D. K. te Castri eum, C. V. te Akersloot, A. F. G. te Alk maar, P. Fr. M. te Lutjewinkel, U. W. te Schagen, D. D. te Beemster, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. K. B. te Broek op Langendijk, K. D. te Zaandam, J. H. te Schoorl, ieder 4 boete of 2 dagen hechte nis. T. S. te Alkmaar, J. de W. te Bergen, G. W. B. te Alkmaar, C. P. te Zijdewind, C W. te Broek op Langendijk, J. L. te Scher- merhorn, J. v. d. B. te Hoorn, A. v. L. te Graft, H. W. te Zuid-Scharwoude, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. H. K. te Haarlem, J. B. te Castrieum, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. C. M. te Egmond- Binnen, C. M. te Egmond-Binnen, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. C. G. te Heerhugowaard, 5 plus 3 boete of 5 en 3 dagen hechtenis. G. J. H. M. te Amsterdam 3 plus 5 boete of 3 en 5 dagen hechte nis. P. M. A. te Limmen, 2 x f 5 boete of 2x3 dagen hechtenis. P. C. K. te Oudorp, 6 boete of 4 dagen hechtenis. J. N. A. B. te Grootebroek, 12 boete of 8 dagen hech tenis. T. J. v. T. te Monster, 20 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de poli- tieverordeningen:S. B. te Heems kerk, W. v. d. P. en N.K. te Heerenveen, P. S. te Schagen, C. G. te St. Pancras, D. S. te A'dam, J. v. P. te Amsterdam, C. F. H. te Haarlem, A. L. te Bergen, D. J. v. Z. te Haarlem, H. W. te Haarlem, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. L. C. P. te Alkmaar, H. P. te Alkmaar, C. K. te Barsingerhorn ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. B, te Alkmaar, 6 boete of 6 dagen hechtenis, Overtredingen van artikel 435 van het Wetboek van Strafrecht (op geven van valschen naam): N. G. te Am sterdam 10 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht (open bare dronkenschap): R. S. te Noord-Schar woude, 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. N. te Harenkarspel, 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding van de Jacht wet: Th. B. te Castrieum, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de IJkwet: A. S. te Zuid-Scharwoude, 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag hechtenis. P. G. te Zuid-Schar woude, 2 X 1 boete of 2 X 1 dag hechte nis. A. S. te Castrieum, 4 X 0.50 boete of 4X1 dag hechtenis, allen met verbeurd verklaring van de inbeslag genomen maten of gewichten. Overtredingen van de Vis- s c h e r ij w e t: J. v. d. V. te Zaandam, 5 boete of 3 dagen hechtenis. N. M. te Limmen, 2 X boete of 2 X 3 dagen hechtenis. Overtreding van de Spoor w e g w e t: P. A. N. te Assendelft, 2 X S 1 boete of 2 dagen hechtenis. OvertredingvandeArbeids w e t: P. M. te Haarlem, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Veilig heid s w e t: G. B. de N. te Castrieum, 6 boete of 4 dagen hechtenis. Jkoviaciaal Hieuw* V.a.r.a.-jubileum. De V.a.r.a. bestaat 10 jaar en ter gelegen heid van dit tweede lustrum wordt er een V.a.r.a.-tournée in den lande gehouden, waarvan de afd. Bergen gisteravond de pri meur beleefde. Dank zij ook de belangstel ling uit Alkmaar, Koedijk, Schoorl en Eg- mond aan Zee was de Rustende Jager goed bezet, toen de afdelingsvoorzitter van de V.a.r.a., de heer D. Bergman, allen welkom heette; spr. verheugde zich over de goede opkomst en verwachtte van dezen feeste- lijken propaganda-avond nuttig resultaat voor de V.a.r.a. Na dit inleidend woord kwam de welbe kende conférencier, Kees Pruis, die met zijn ensemble het amusante gedeelte van dit V.a.r.a.-tournee verzorgt, voor het voetlicht. Met zijn bekende flux de bouche had hij al dadelijk het gewenschte contact met het publiek; hij stelde zijn ensemble voor en vertelde zoo en passant wat aardige mop pen; daarna vroeg hij de aandacht voor Stella Seemer, bekend door haar liedjes voor de V.a.r.a.-microfoon. Haar optreden was ook dezen avond succesvol. Zij wist ernst en luim te combineeren en toonde zich behalve als een goed zangeres ook als een geboren tooneeliste. Haar liedjes „Ja en Nee" en „Voorheen en Thans", waarin de echtelijke liefde op verschillende wijzen be zongen wordt, sloegen in, terwijl zij met haar toegiftje „Hoe ik over de menschen denk" de sympathie van haar auditorium ten volle veroverde. Ook het door Kees Pruis voor haar geschreven monoloog „De Wispelturige Vrouw" sloeg bijzonder in. Zoo voor het voetlicht voldoet Stella Seemer nog beter dan voor de microfoon. Louis Kapper, die Kees Pruis en Stella Ceemer op het klavier begeleidde, toonde zijn virtuositeit ook op de accordeon en oogstte veel applaus. Kees Pruis wist ook het humoristische met het dramatische af te wisselen en toon de zich ook een waar fluitphenomeen. Hij wist met zijn grappen de vroolijke stem ming er in te brengen. De spreker F. A. Hof verzorgde het pro pagandistische gedeelte en wees op de be- teekenis van de V.a.r.a., die in de 10 jaar van zijn bestaan tot een van de grootste om- roepvereenigingen uitgroeide. Vooral in dit jaar hoopte de V.a.r.a. zijn groote taak, de propaganda voor het Plan van den Arbeid te vervullen, om daar naast tevens het cultureele en amusements- peil nog te verhoogen. Spr. wees er over tuigend op, hoe de steun aan de V.a.r.a. noodig en mogelijk is; de jubileum-gave van de V.a.r.a.-leden aan hun omroep moet die van de K.r.o.- en N.C.R.V.-vrienden aan de hunne nog overtreffen. Met een opwek king om lid te worden eindigde spr. zijn enthousiast pleidooi. Na de pauze werd de door onzen oud collega Ger Bakker vlot geschreven één- acter „Twee vliegen in één klap" door het Kees Pruis-ensemble opgevoerd. Dat ook in dit eveneens vlot gespeelde één-actertje het amusante met het propagandistische element vereenigd was, behoeft geen be toog. Het vormde een succesvol onderdeel van dezen V.a.r.a.-avond. Vermelden we nog, dat Stella Seemer welverdiend bloemen kreeg. Het V.a.ra.-tournée is in Bergen schitte rend ingezet. „De Folkloristische rol van het Bier in het Nederlandsche volksleven". *De bekende folklorist D. J. v. d. Ven houdt Dinsdagavond, dus morgen, in De Rustende Jager te Bergen voor de leden van de V. V. V. (ook voor niet leden is de bijeenkomst toegankelijk) een lezing met lichtbeelden over de rol van het bier in het Nederlandsche volksleven. 28 October hield de heer v. d. Ven deze lezing voor het eerst in het Rijksmuseum te Amster dam voor de leden van het Koninklijk ourheidkundig genootschap en algemeen was men den folklorist dankbaar, dat hij als motto voor zijn voordracht uit Star ter s Friesche Lusthof de spreuk „Dat men eens van drincken spraeck Sou dat syn so vreemden saeck lek denck wel neen!" had gekozen. Behalve lichtbeelden naar schilderijen van Jan Steen en Frans Hals worden tal van humoristische en merk waardige voorstellingen op het doek ver toond. Op de hem eigene wijze geeft de heer v. d. Ven een aantal historische fei ten die doen zien welke beteekenisvolle rol het bier in de beschiedenis van ons va Ierland heeft gespeeld. Hoe groot die rol is geweest mag men afleiden uit de bewering in den Codex Batavus, dat de 80-jarige oorlog voor een groot deel ge voerd kon worden met het geld verkregen uit de hooge bieraccijnzen. Van der Ven vertelt hierover zeer interessante dingen, doet ons zien hoe de Geuzen op het bier gesteld waren en brengt ons op de hoogte met verschillende gebruiken in ons vader land waarbij het bier tot op den dag van heden nog een belangrijke rol speelt. Het belooft een interessante avond te worden Geen aanvoer. De visscherij ligt hier nog vrijwel stil. In de geheele vorige week was er aan den afslag geen aanvoer. Verbetering van postverzending. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek heeft het bestuur van de plaatse lijke vereeniging „Algemeen Belang" van den directeur-generaal der Posterijen het bericht ontvangen, dat binnenkort alhier ook des avonds een postverzending zal plaats hebben. De poststukken zullen dan door middel van den autobusdienst H.A.B.O. de nachtposttreinen bereiken. Ontoelaatbare handelingen. Door den gemeente-veldwachter alhier en den rijksveldwachter te 't Zand is Vrij dag iemand gearresteerd, die er van ver dacht wordt, ontoelaatbare handelingen met een minderjarig meisje te hebben gepleegd Nader wordt gemeld: H. H. heeft Zaterdag na langdurig ver hoor, afgenomen door den gemeente-veld wachter J. Homan alhier en den rijksveld wachter F. Overhand te 't Zand, een vol ledige bekentenis afgelegd, waarna de ar restant nog dienzelfden dag is overgebracht naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. Benoemd. De heer C. van der Sluijs alhier is door den minister van Landbouw en Visscherij benoemd tot lid van de commissie van Bij stand voor de Landbouwstatistiek voor de gemeente Zijpe, zulks wegens uitbreiding dezer commissie. Rotkreupel geweken. 1 De onlangs onder de schapen van den heer P. G. de Wit alhier uitgebroken rot kreupel is thans geweken. Gelukkig heeft de gevreesde ziekte zich ditmaal niet verder uitgebreid. Boerenleenbank. *Op den zitdag van 2 Januari werden s avonds in het bijzijn van het voltallig bestuur, den Raad van Toezicht en den kassier twee jubilarissen gehuldigd, nl. de heer And. Dekker, directeur en J. Ligt- hart, onder-directeur, welke als zoodanig waren gekozen in de bestuursvergadering van 2 Juli 1923 en dus beiden hun 12 K- jarig feest mochten herdenken. De jubilarissen werden o.m. toegespro ken door den kassier en den heer Keet, president van den Raad van Toezicht, ter wijl aan beiden een cadeau werd aange boden, waarna men nog een paar uurtjes gezellig bijeen bleef. Aan den veldwachter dezer gemeente, den heer Th. J. P. Borst, is met ingang van 13 Januari a.s. op zijn verzoek eervol ont slag als zoodanig verleend. Hij is met ingang van dien datum be noemd tot rijksveldwachter te Alkmaar. Loop der bevolking. Bij de aanvang van 1935 bestond de gemeente uit 6247 inwoners. Gedurende het jaar werd deze vermeerderd met 126 geboorten en 672 personen die zich in de gemeente vestigden. Zij verminderde met 84 overlijden en er vertrokke 408 personen zoodat de gemeente vermeerderde met 306 personen of ongeveer 5 Het aantal hu welijken bedroeg 36. Ballonnetje gevonden. Door den heer A. K. werd in den tuin een ballonetje gevonden, hetwelk afkom stig bleek te zijn uit Noord-Frankrijk. Ongeval. Toen de heeren W. S. en A. B., beiden uit Schagen zich met een zwaarbeladen wagen met hooi huiswaarts begaven, ge raakte de wagen bij het nemen van den bocht te Tjallewal in 'n zoodanige helling, dat de heer S. die uit plaatsgebrek boven op het hooi gezeten was, zijn evenwicht kwijt raakte en van een hoogte van bijna 4 meter op den grond viel. De heer S. die erg over pijn in den rug klaagde, werd per auto naar zijn wo ning vervoerd. N ieuw jaarscollecte. De Nieuwjaarcollecte gehouden ten behoeve van de r. k. armen van Schagen heeft dit jaar opgebracht 243. Loop der bevolking. Geboren 25 (25) jongens en 28 (27) meis jes. Totaal 53 (52). Hiervan behooren tot de geref. kerken 26 (21), Ned. herv. kerk 15 (16), chr. geref. kerk 3 (7), geen godsdienst 8 (6), doopsgez. kerk geen (1), roomsch-kath. kerk 1 (1). Overleden 16 (4) mannen en 4 (13) vrou wen. Totaal 20 (17). Levenloos aangegeven: geen (1); huwe lijken: 14 (17); echtscheidingen: geen (2); erkenningen: geen (0). Ingekomen 28 (37) mannen en 46 (20) vrouwen. Totaal 74 (57). Vertrokken 49 (58) mannen en 59 (54) vrouwen. Totaal 108 (112). Op 1 Januari 1936 bestond de bevolking uit 1141 (1153) mannen en 1195 (1184) vrouwen. Totaal 2336 (2337) personen. De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op het vorige jaar. De A. R. Staten-centrale „den Helder" kwam in jaarvergadering bijeen in de chr. school. De voorzitter, de heer S. Wagenaar, wees in zijn opening op den ernst der tijden en memoreerde den gunstigen uitslag der ver kiezingen in 1935, wat door den secretaris in zijn jaarverslag nader met cijfers werd aangetoond. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van 165.10. De heer S. Wagenaar werd in het bestuur en als voorzitter herkozen, terwijl tot lid van het prov. comité de heer S. Steensma te H. H.-Waard werd herkozen. Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van het bestuur om de contributie voor 1936 inpiaats van 20 op 15 cent per lid te stellen. Daar in verband met de moeilijke tijds omstandigheden de leden van Kiesvereeni- gingen vrijgesteld zijn van contributie-be taling werd de vraag gedaan of voor die leden ook contributie betaald moest wor den aan de Staten-centrale. Geantwoord werd wanneer men zulks wenscht er voor de volgende vergadering een voorstel dienaande ingediend kan wor den, maar dat nu contributie geheven wordt naar het aantal leden dat de Kies- vereenigingen hebben. Het bestuurs-voorstel werd hierna aan genomen. De heer A. Lever van den Helder hield daarna een rede met als onderwerp: „onze taak in dezen tijd", en wees allereerst op de verwarrende tijds-omstandigheden waar onder thans geleefd wordt en de verhou ding tot de andere partijen om te beslui ten met een bezielend woord tot de aan wezigen persoonlijk, niet te versagen, maar uit kracht van het beginsel te propa- geeren de ideë der A. R.-partij. Kool naar Duitschland. Thans is het mogelijk, dat kool naar Duitschland wordt geëxporteerd. Op de veilingen werd bekend gemaakt, dat 100 van de roodekool naar Duitschland kon worden geëxporteerd, terwijl ook deen- sche wittekool daarvoor in aanmerking komt. De vastgestelde maximumprijzen zijn zoodanig, dat export tegen de nu gel dende prijzen mogelijk is. Het wachten is echter op de bestellingen. Gehuldigd. De heer J. de Jong heeft zijn 25-jarig jubileum als ambtenaar ter secretarie in deze gemeente gevierd. De huldiging had ten gemeentehuize plaats. Van de gemeen te ontving de jubilaris een gouden horlo ge met inscriptie; van de gemeenteambte naar een vulpenhouder. Men zij op z'n hoede. Bij een drietal inwoners zijn 's nachts verschillende goederen gestolen, welke zich buitenshuis bevonden. Ontvreemd werden waschgoed, drie paar gummilaar zij, een oliejas en een kloet. De politie heeft de zaak in onderzoek. Onderlinge Begrafenisvereeniging. De Onderl. Begrafenisver. „Heiloo", hield Vrijdagavond jaarvergadering in ca fé Admiraal. De voorzitter, de heer P. Oud, memoreerde dat er geen onvoordee- lig jaar is geweest. Aan het jaarverslag ontleenen we dat het ledental beduidend vooruit gaat en thans 181 personen be draagt. Het aantal leden dat overleden is, is slechts 77. Dank werd gebracht voor veler medewerking om de vereeniging tot bloei te brengen. Uit de rekening van den pen ningmeester blijkt, dat de ontvangsten en uitgaven waren 806.27, voordeelig saldo 6.06. Op de schuld is 100 afgelost. De balans gaf een gunstig beeld. De bezit tingen der vereeniging zijn 550 en de schuld 300. Den aanspreker is machti ging verleend om voor de arme gezinnen van het tarief af te wijken als de omstan digheden het noodzakelijk maken en wel doordat de aanspreker, dragers en stalhou der het mogelijk maken. In het bestuur werden herkozen de heeren K. Mantel, Th. Willems en G. Smits. Het bestuur stelde voor om in het ver volg de lijkkisten te bestellen bij de firma Dobber te Purmerend. Genoemde firma heeft een depot te Alkmaar. Ieder lid is echter geheel vrij, men kan ook bestel len bij zijn timmerman. Niettemin kan nie mand heni evenaren. Zijn adres wordt per advertentie bekend gemaakt in de te Alk maar verschijnende dagbladen. Het voor stel werd goedgekeurd. Breedvoerig werd gesproken over de contributie 1936. De vooritter wilde verminderen om het leden tal te vergrooten. De secretaris zeide, dat onze tarieven en contributie, coulante be diening en uiterst lage prijzen het ledental zullen toenemen. Dat blijkt elk jaar weer. Spr. was er niet voor, althans niet voor dit jaar. Besloten werd om de contributie te stellen op 1 per gezin. Na rondvraag volgde sluiting. Ingekomen personen. W. de Zwijger en gezin, N.H., van Am sterdam naar J. 245. Wed. K. Vlugt Spruit, R.K., van Wognum naar A 493. Mevr. N. SteemanTol, R.K., van Alk maar naar L 184. Mej. J. Rus, N.H., van Rotterdam naar A 186. Mej. I. G. C. Pater, R.K., van Alkmaar naar J 78. Mej. B. Kleijmeer, geen, van Amsterdam naar K 19. Mej. C. Boots, R.K., van Castrieum naar L 177. P. J. Comman deur, R.K., van Soest naar M 6. B. R. Tenkink en echtgenoote, G.K., van Alk maar naar A 69. Wed. T. TijsenLont, D.G., van Alkmaar naar B 99. - G. Kui per en echtgen., N.H., van Velsen naar K 39. Wed. M. C. H.-HuijgensJantjes, N.H., van Wormerveer naar J 182. J. Leeuw en echtgenoote, N.H., van Hoog woud naar H 37. J. H. Veldink, N.H., van 's-Gravenhage naar A 401. L. J. Baars en gezin, N.H., Rijswijk, A 401; C. J. de Jong, N.H., van Engeland naar A 152. Mej. C. J. Bijl, R.K., van Alk maar naar A 240. Mej. J. C. Stam, R.K., van Warmenhuizen naar A 166. H. F. van der Pol, R.K., van Grootebroek naar C 188. R. van der Ploeg, N.H., van Utingeradeel naar B 7. Mej. H. Marinus, G.K., van Amsterdam naar I 5. Mej. C. C. A. Harlaar, O.H.L., van Amsterdam naar A 402a. D. Koelemeij en echtgen., geen, van Alkmaar naar L 66b. D. Leijen en gezin, N.H., van Schagen naar Zevenhuizerlaan. J. M. Knaven en gezin, r.k., van Amsterdam naar A 486. W. Kwinkelenberg en echtgen., R.K., van 's Gravenhage naar A 276. D. J. ter Beek en gezin, geen, van Venhuizen naar I 35. Mej. J. C. Altman, N.H., van Utrecht naar F 20. G. J. Berger en gezin, geen, van Alk maar naar C 17. J. Dekker, R.K., van Beemster naar C 259. A. C. Wij- tenburg, R.K., van Dongen naar A 385. P. F. Rooijackers, R.K., van Dongen naar A 385. P. F. Rooijackers, R.K., van Dongen naar A 385. W. M. van der Krogt, R.K., van Dongen naar A 385. SBUutmCand FELLE BRAND TE ENSCHEDE. Oorzaak onbekend. In den nacht van Zaterdag op Zonda'n is een felle brand ontstaan in de kapperien zaak van den heer E. Wesemijer in cf?1 Haverstraat te Enschede, in het centru. van de stad. De brand werd door voorbij-" gangers ontdekt. De bewoners waren op reis. Toen de brandweer ter plaatse ver scheen, sloegen de vlammen met groote kracht naar buiten. De brandweer stond in deze smalle winkelstraat voor een moeilijke taak, daar de belendende per- ceelen groot gevaar liepen. De brand woedde spoedig in het geheele ongeveer twintig meter hooge pand. De groote nieu we mechanische ladder van de Enschede- sche brandweer bewees bij het blus- schingswer^i goede diensten. Het vuur werd zoowel aan de voor- als aan de achterzijde bestreden en bleef tot het pand van den heer Wesemijer beperkt. Dit pand is echter nagenoeg geheel uitge brand. Een belendend perceel, waarin het kleedingmagazijn van de fa. Gebr. San ders is gevestigd, kreeg ernstige water schade. Ook werd veel schade aangericht in het aan den anderen kant gelegen pand van den kunsthandelaar A. Hefti, waar van men op de bovenste verdieping de zoldering moest openbreken, daar het vuur naar dit pand dreigde over te slaan. Alles is verzekerd. Het uitgebrande per ceel is eigendom van den heer Hofti. De oorzaak is onbekend. DR. TH. E. VRIJLINCK. Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 81 jaar overleden dr. Th. P. Vrijlink, oud geneesheer-directeur van het Rijks krankzinnigengesticht te Medemblik. De begrafenis zal plaalhebben Dinsdag 2 uur op de Ned. herv begraafplaats te Wassenaar. 59. Op een mooie zomeravond ging boer Pummels in gezelschap van Pit, Pat en Dumpy een eindje wandelen. Hij deed de jongens hoogdravende verhalen uit zijn jeugd; hij was zóó sterk en stoutmoedig toen, dat ieder een met bewondering over hem sprak. Willen jullie ge- looven, snoefde hij, dat ik niet eens bang was voor een doelle stier. 60. Nou ik wel, beweerde at, ik ga voor zoo'n beest lie ver een paar straten om. Klets, zei Pummels, jullie ver staan de kunst niet om een dier met je oogen te hypno- tiseeren. Als ik zoo'n wilde stier strak aankeek vroeger, werd hij zoo mak als een lam. En terwijl hij zoo liep te redeneeren, zagen zij op den weg een vervaarlijke bull- aog aankomen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10