3 D 1 l E ONBUIGZAMEN AKERSLOOT Kantongerecht te Alkmaar. Qemeentecade*t Cz., 2. J. Berkhout De heer Schut werd be noemd met 6 stemmen tegen één op den heer Berkhout De heer Schut nam even eens de benoeming aan. Circulaire van Ged. Staten inzake opne ming van boeken en kas van burgerlijke in stellingen van weldadigheid. B. en W. stelden voor het reglement van het B.A. alhier aan te vullen met een bepa ling, dat B. en W. ten minste eenmaal in elk kwartaal ten kantore van den penning meester de boeken en kas op te nemen, zon der voorafgaande aankondiging. Tevens een bepaling dat de boeken en kas te allen tijde door of vanwege Ged. Staten kruinen wor den opgenomen. Inzake de door den pen ningmeester te stellen zekerheid zullen B. en W. trachten de door de gemeente af te sluiten fraudeverzekering ook hiervoor te doen gelden. Alzoo besloten. Voorstel B. en W. om als handwerkon- derwijzeres (verpl. vak nuttige handwerken voor meisjes aan de school II Kogerpolder) met ingang van 1 Jan. 1936 te benoemen mej. A. Langendijk, die met ingang van 1 Jan. 1936 op wachtgeld is gesteld maar be langloos nog drie maanden aan de school de lessen zal geven. De vergoeding zal bedragen 1.25 per lesuur en per week 4 lesuren, per jaar benoodigd plm. 240, en dat de raad B. en W. machtigt een onder wijskracht (kweekeling) te benoemen. Al dus besloten. Adres van T. Valkering c.s. betreffende verbetering van het Molenpad en het aan brengen van een lichtpunt aldaar. Dit ver zoek werd terzijde gelegd als zijnde onge zegeld. B. en W. stelden voor de straatverlichting uit te breiden en wel tot het aanbrengen van een lichtpunt aan den Boschweg bij J. Tijmes en aan het Molenpad. De plaatsing over te laten aan B. en W. in verband met den toestand van het net. De heer Otte vroeg of er ook een licht punt aangebracht kan worden op den Scher- merdijk tegenover het Schouw, dit in ver band met het af- en oprijden. De voorzitter zeide, dat dit al meer is na gegaan maar technisch niet uitvoerbaar is. Tot den aanleg van genoemde twee licht punten werd met algemeene stemmen be sloten. Een adres van B. Dekker c.s. om de pacht te verlagen over 1935 tot de helft. B. en W. stelden voor om aan de huur ders van bouwland, eigendom der gemeen te, evenals voor 1934 een reductie van 30 pCt. te verleenen. Met algemeene stemmen werd dit voor stel van B. en W. aangenomen. Voorstel van B. en W. om aan de Co8p. Boerenleenbank te Alkmaar te betalen het gemeentelijk aandeel in het aan ingezetenen alhier verstrekte tuindersvoorschot, voor wat betreft de rente over 1934, hetgeen 15 bedraagt. Aldus besloten. Besloten werd aan Hoogland wegens der ving van 10 inning hondenbelasting, dit bedrag toe te kennen als kachelaanmaker raadhuis. Rondvraag. De heer Helder vroeg of de tarieven voor de werkzaamheden voor be graving zooals op de convocatie vermeld, nog behandeld moeten worden. De voorzitter zeide, dat dit vervallen is. Tevens wees de heer Helder op het aan plakbord in den Kogerpolder, dat is geheel vergaan. De voorzitter zeide, dat er in voorzien zal worden. De heer Schouten vroeg hoe het kwam, dat er in het laatst van de week nooit vleesch in blik is. Met de Kerstdagen was er ook geen vleesch. De voorzitter: Met de Kerstdagen was er vleesch, want dat was den vorigen middag reeds bij den slager. Misschien is late be stelling de oorzaak en degene die klachten heeft kan deze ten raadhuize inbrengen. De heer Berkhout: De weg bij Kaandorp op Boekei en de Lamoorslaan behoeven verbetering. Er zal in worden voorzien. Hierna sluiting. Jladiopcogeamma i Dinsdag 7 Januari. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitss.) 8.Gr.pl. 9.Ensemble Rentmeester. 10.Morgenwijding, gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.Kookpr. 1U0 Zang en orgel. 12.30 Jetty Cantor's ensemble. 2.— Omroeporkest en solist 3.Knipcursus. 4.Zang en piano. 4.30 Radio-kinderkoor zang. 5.Kinderuurtje. 5.30 Om roeporkest en gr.pL 7.Voor de kinderen. 7.05 Belastingpr. 7.30 En- gelsche les. 8.Ber. 8.10 Revue- uitz. 10.20 Serieuse muziek. 10.30 Gr.pl. 11.— Ber. 11.1012.Popu laire en dansmuziek. HILVERSUM, 301 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30—12.— Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pL 1. KRO-orkest. 1.50 Gr.pl. 2.— Vrou wenuur. 3.Modecursus. 4.Gr. pL en KRO-orkest. 5.30 Koorcon cert. 6.KRO-orkest. 6.40 Lezin gen. 7.35 Gr.pl. 8.— Ber. 8.10 KRO- Melodisten en zang. 9.15 Causerie. 9.30 Symph. concert 9.50 Radiotoo- neel. 10.15 Ber. 10.20 Symph.-con- cert. 11.— Gr.pL 11.15 KRO-boys. 11.45—12.— Gr.pL DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgel spel S. Torch. 12.— Gr.pL 12.50 Het Leicester-Opera orkest 1.50 Gr.pL 2.35 Het BBC-Schotsche orkest en solist 3.35 Ernesco's kwintet. 4.20 Lezing. 4.40 Trioconcert en sopraan. 5.35 Het Crook-kwintet. 6.20 Ber. 6.50 Pianorecital. 7.15 Fransche les. 7.50 Lezing. 8.10 Alfredo Campoli's Trio. 8.50 Gev. progr. 9.50 Ber. 10.20 Causerie. 10.40 BBC-orkest en solist. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pL 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gr. pi. 5.50 Orkestconcert 9.05 Zang. 11.05—12.35 Populaire en dansmu ziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestcon cert. 11.20 Dresdensch Philh. orkest en solisten. 1.35 Gr.pl. 3.20 Dans muziek, pianorecital en Koorconcert 5.20 Omroepkleinorkest, schrammel- orkest en solisten. 7.30 Operette uitzending. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL en accordeonmuziek. 1.302.20 Salonorkest. 5.20 Om roeporkest. 6.35 en 7.20 Gr.pL 8.20 Symph.-orkest en gr.pl. 10.3011.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Salonorkest I.30—2.20 Gr.pL 5.20 Zang en viola recital. 5.50 Gr.pL 6.50 Salonorkest 8.24 Omroeporkest. 8.40 Mozart- concert. 9.35 Omroeporkest. 10.30— II.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek, mmv. orkesten en solisten. 9.20 Ber. 9.50 Fluit en piano. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Kamermuziek. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Brussel VL 8.—9.20, Keu len 9.20—11.20, Kalundborg 11.20— 12.20, Brussel VL 12.2014.20, Ka lundborg 14.20—15.20, Keulen 15.20 17.20, Brussel VL 17.2019.20, Berlijn 19.20—21.30, Paris P. P. 21.30—22.50, Weenen 22.50—24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8.058.50, Normandië 8.5010.05, D.sender 10.0510.35, Lond. Reg. 10.35—11.20 Droitwich 11.2014.35, Lond. Reg. 14.3517.35, Droitwich 17.3518.20, Hamburg 18.2018.50, Lond. Reg. 18.50—21.50, Boedapest 21.50—23.— en Lond. Reg. 23.24. t De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag 3 Jan. 's morgens half tien in vol tallige zitting. Bij den aanvang der verga dering wenschte de voorzitter de leden van den raad en hun gezinnen een gelukkig Nieuwjaar toe. In verband met de herziening van de ter zake geldende bepalingen van garantiesta tions is het garantiebedrag voor het tele foonstation Zuidschermer van 110 terug gebracht op 47.25. Ingekomen was een schrijven van den minister van sociale zaken, dat de geldig heidsduur der steunregeling, zooals deze na der is aangevuld en gewijzigd tot en met 27 Juni 1936 is verlengd en dat de werkver schaffing, aanleg jachthaven en landophoo- ging voorloopig kan worden voortgezet tot en met 1 Febr. 1936. Schrijven van den Alg. Secr. van het Werkfonds 1934 houdende mededeeling, dat in verband met den aanleg van de jachtha ven in werkverschaffing, de eertijds aan het Werkfonds ingediende aanvrage om dit plan te financieren uit dit fonds, als afgedaan wordt beschouwd. Schrijven van de afd. Akersloot van den landarbeidersbond Utrecht inzake adhaesie- betuiging van het ingezonden stuk van de gemeenschappelijke landarbeidersbonden in zake de plaatsing bij de werkverschaffing en de opneming in de steunregeling van bij die bonden aangesloten leden. Op drie pun ten heeft de minister aldus de voorzitter aan ons verzoek voldaan, maar op punt 4 niet, dat is de brandstoffenbijslag of z.g. kolenbon. De heer Otte: Is dit niet in te willigen? De georganiseerden betalen er toch voor en profiteeren er niet van en wel ongeorgani seerden, dat is toch niet billijk. De voorzitter: Ik ben het wel met den heer Otte eens, maar het verzoek gedaan door B. en W. is niet toegestaan. Toen onze gemeente nog niet noodlijdend was hebben wij het ook altijd gegeven, maar nu moet alles gevraagd worden en is het niet toege staan. De verschillende organisaties zouden aan den minister een verzoek kunnen richten. Schrijven van den pensioenraad houden de mededeeling, dat een bedrag van 1698.44 zal worden terugbetaald wegens eertijds te veel betaalde pensioenbijdrage van dr. Baart de la Faille. Schrijven van den minister van financiën, dat de voorloopige uitkeering volgens art. 3, letter d, van de wet van 15 Juli 1929 voor het uitkeringstijdvak 1936/1937 is vastge steld op 8.259.56. De garantieuitkeering over dat tijdvak op 1.272.24. Schrijven van den minister van sociale zaken, dat zijnerzijds geen bezwaar bestaat, dat ten behoeve der werklooze leden van werkloozenkassen, die uitkeering daaruit ontvangen, van gemeentewege een bijslag wordt verleend op de premie voor de zie kenfondsen, mits de financieele toestand van de betrokkenen dit noodzakelijk maakt. De ze uitgaven komen geheel voor rekening van de gemeente. Deze bijslag wordt alleen ^N/erleend aan hoofden van gezinnen en kost- s' winners die over een bepaalde week ten 'minste drie dagen uitkeering ontvangen en overigens wanneer de financieele toestand van de betrokkene dit noodzakelijk maakt. Op een verzoek om lidmaatschap van de Ver. tot ijsbestrijding in Noord-Holland benoorden het Noordzeekanaal „IJsstrijd", gevestigd te Alkmaar, houdende het verzoek om als lid toe te treden en tevens een sub sidie toe te kennen stellen B. en W. voor afwijzend té beschikken. Alzoo besloten, zoo besloten. Ingekomen was een schrijven van J. Ploeger met verzoek hem met ingang van 1 Jan. 1936 ontslag te verleenen als opzich ter tevens doodgraver op d^Alg. Begraaf plaats. B. en W. stelden voor dit verzoek eervol met ingang van dien datum te ver leenen. Tevens stelden B. en W. voor met ingang van dien datum in deze vacature te benoemen de heer Jb. Zweeris te Akersloot. Alzoo besloten. Een voorstel van B. en W. tot benoeming van twee Heemraden van den polder de Nieuwendam bij Krommenie, ter voorzie ning van twee vacatures. Aanbeveling le vacature: 1. A. W. Blok ker, 2. P. Helder. Met 5 stemmen werd be noemd de heer W. Blokker, die deze benoe ming aannam. Twee stemmen werden uit gebracht op den heer Helder. Aanbeveling 2e vacature: 1. Th. Schut JLecftfS'ivJiw Schagen als opkomende wereldstad. Ook in Schagen is het niet meer ge oorloofd zijn auto zoo maar eens hier of daar neer te plakken en de burgemeester heeft strenge orders uitgevaardigd met betrekking tot handhaving van het par keerverbod. De expediteur Jaap Groot was een der eerste slachtoffers, en werd heden veroordeeld tot 2 boete of 2 da gen. Ambtenaar en Kantonrechter liepen niet in den strik. De Egmonder visscher Willem K. had zich met een wildstrik in de duinen be vonden en was, na door Daan Koelewijn te zijn gesnapt, bij verstek veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen. Thans tegen dit vonnis in verzet gekomen, voerde hij tot verweer dat hij dezen strik had gevonden en voornemens was geweest, het moord tuig te verwijderen en onschadelijk te maken. Deze zorgzaamheid schijnt echter een nieuwe uitvinding om zich buiten schot te houden en wordt volgens den ambtenaar tegenwoordig veelvuldig in tc: passing gebracht. Mr. Tack liep even wel niet in dezen hem gespannen strik en vorderde bevestiging van het vonnis. Echter de Kantonrechter, hoewel ook de rol spelende van den ongeloovigen Tho mas, hield rekening met de moeite die verdachte zich had gegeven en bepaalde de straf op 10 boete of 8 dagen. Het vet is daar ook van den ketel. De talrijke Amsterdammers, die zich in het Boekkanaal onder de gem. Winkel amuseeren met hengelen, worden duchtig achter de broek gezeten, en onder hen be hoorde ook de dikke stratenmaker Fred Prins, die thans beweerde niet te hebben gevischt, maar slechts voorbereidende maatregelen te hebben genomen, bestaan de in het peilen van de diepte. Eisch 6 boete of 6 dagen. De Kantonrechter wilde echter de diepte ook nog eens peilen en stelde zijn vonnis uit tot 10 Januari. De bakker in 't gelijk gesteld. Bij voortzetting der zaak tegen bakker J. P. te Akersloot, die terecht stond we gens overtreding der IJkwet, waar bij de eerste behandeling bleek, dat het onge ijkte gewicht zich in de bakkerij zou heb ben bevonden en door den bakker zelf in den winkel was gebracht om het aan den rijksveldwachter Gorter en zijn collega te toonen, gaf Gorter grif toe dat het geval zich aldus had toegedragen. Van eenige provocatie was echter geen sprake, de bakker had zelf de gewichten naar den winkel gebracht in de meening dat ze allemaal geijkt waren. Het slot was dat de bakker werd vrijgesproken en het on geijkte gewicht hem zal worden terug gegeven. 't Is daar een benauwde situatie. De Schoorlsche rijwegen munten niet uit door ruimte en vooral op mooie zomer- zondagen is het verkeer geweldig druk door auto's en fietsrijders, zoodat de uiter ste voorzichtigheid is geboden. De bus chauffeur Corn. V., belast met den dienst op Kamperduin, verloor Zondag 14 Juli op den Heerenweg die voorzichtigheid uit het oog en ging naast een lange rij fietsers rijden met gevolg, dat er een aanrijding ontstond met een van de andere zijde aankomende auto, bestuurd door een heer uit Haarlemmermeer. De zaak werd niet onderling bijgelegd en heden werd tegen den buschauffeur gevor derd 25 boete of 20 dagen, met toewijzing der schade 13.50. Volgende week vonnis. Een brutaal heerschap. De landbouwer Theodorus Dirkshorn te Limmen, tevens in het bezit van hem toe- behoorend vischwater, wordt dikwerf ge plaagd door zekeren Nicolaas M., die zoo vrijpostig is, zonder acte of vergunning, in dit water op snoek te gaan stroopen. Hy werd op 1 November door Dirkshorn op heeterdaad betrapt en stelde toen den eige naar in het prettige vooruitzicht van de kans om in het ziekenhuis terecht te komen. Deze brutalieit was Dirkshorn toch wat al te kras en hij deed aangifte bij de politie met het resultaat, dat Nico heden werd veroordeeld tot 2 x f 7 boete of bij niet be taling het vooruitzicht, 6 dagen in het huis van bewaring te worden opgenomen. De kantonrechter voelt niet veel voor verscheurende dieren. De bedienaar van een stoomwasscherij te Bergen, B. J. H. K., had zich een herders hond aangeschaft en aangezien het dier hooger schofthoogte vertoont dan 60 c.M., gebood de verordening dat de hond moest worden vastgehouden. Op 7 November wist de hond echter te ontsnappen en maakte van zijn vrijheid misbruik, door een schaap zoo geweldig toe te takelen, dat het arme dier moest worden afgemaakt. De eigenaar van den hond stond heden terecht en verklaarde, dat hij den hond had wegge geven aan iemand te Alkmaar. De kanton rechter, die ook te Bergen woont, ver klaarde zich daarover oprecht te verheugen. De heer K. bleek bereid te zijn, de gevor derde 4 voor het gewonde schaap te vol doen en de kantonrechter wil nu met het vonnis (gevorderd was 5 boete of 5 dagen) wachten tot 10 Januari, vertrouwende, dat inmiddels de schade zal zijn betaald. 't Zal je gebeuren. De 69-jarige, maar nog krasse heer KL Kwast te Alkmaar fietste op 22 Nov. geheel volgens de regelen van het verkeer op de Kanaalkade en werd toen eensklaps op ruwe wijze aangereden door een automobi list uit Poeldijk, genaamd J. N. T., met ge volg, dat de oude heer van zijn rijwiel werd geslingerd en verwond aan gelaat en han den, terwijl zijn rijwiel een schade bekwam van 5. Van eenige verontschuldiging of schade vergoeding door den onbehouden bestuurder was geen sprake en evenmin had hij heden eenig blijk van interesse gegeven bij de be handeling van zijn zaak. Om hem nu uit zijn tent te lokken, werd hij veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen met toewijzing der zeer billijk civiele vordering. Vermoe delijk zal de veroordeelde wel in verzet komen en bestaat alsdan gelegenheid, eens kennis te maken met dit onsportieve heer schap. De Kerkplein veroorzaakt een aan varing op het droge. Hoe het te Egmond aan Zee gestrande stoomschip „De Kerkplein" nog een aan varing kon teweeg brengen, bleek 20 October op den Heerenweg te Egmond- Binnen, waar een aanrijding plaats had tus- schen twee auto's uit de file van wachten de belangstellenden, met al de onaange name gevolgen van dien. De heer Carel M., een Amsterdamsch koopman, was uit de ry der wachtenden verdrongen door een paar roekelooze jongelui en toen in zyn ontstemming opgestoomd langs de wagens, die vóór hem stonden opgesteld, waardoor een aanrijding werd veroorzaakt met den wagen van den heer S. Brauwer uit Wor- merveer, en materieele schade ontstond. De onderhandelingen tusschen de heeien hadden geen aangenaam en bevredigend resultaat en dus werd de strafrechter er bij gehaald, om de kwestie verder uit te knobbelen. Meneer M. bleek alsnu misschien een goed zakenman, maar zeker geen goed diplomaat te zijn. Zijn stekelige toon irri teerde zoowel zijn tegenpartij als den amb tenaar, die de manier van rijden van den verdachte meer dan onbehoorlijk vond en 30 boete of 20 dagen requireerde. Deze straf werd door den kantonrechter geredu ceerd tot 15 boete of 10 dagen, waarop de heer M. het voornemen te kennen gaf, direct te willen betalen. Later in de gang scheen er een nieuw conflict ontstaan te zijn tusschen de beide partijen en pakte zelfs de heer Brouwer, 'n stoere Zaan kan ter, zijn tegenstander bij zijn mouw en bracht hem naar de rijksveldwachters kamer. De buschauffeur mag wel om zijn rijbewijs denken. "De heer J. F. Repko, 'n horlogemaker uit Beverwijk, bevond zich op 11 Augustus met zijn motor op den Zeeweg te Castricum en had even gestopt met een of ander niet nader aangeduid doeL maar werd toen op zeer onhebbelijke wijze aangereden door een passeerende autobus, bestuurd door Hendr. van M. uit Castricum. De heer Repko kwam er wonderbest af, doch de chauffeur had zich voor zijn roekelooss manier van rijden te verantwoorden. Het bleek hier. dat de chauffeur, die het warm had gekregen, zijn jas voor de voorruit had gehangen, waardoor het uitzicht werd be lemmerd. De hem toegekende straf 16 boet of 6 dagen mocht dan ook niet te hoog worden geacht. Bij veroordeeling wegens strooperij wordt de steun aan steuntrekkende Egmonders onthouden. De heeren gebr. Andr. en Engel Gr. te Egmond aan Zee stonden heden terecht ter zake het stroopen met behulp van een car- tidlantaarn te Castricum en werden ver oordeeld no. 1 tot 15 boete of 10 dagen en zijn broer Engel tot 25 boete of 15 dagen. Er ontstond nog een felle discussie tusschen Engel Gr. en den ambtenaar, die hem waar schuwde, dat de steun hem zou worden ont houden. Engel die beweerde verplicht ts fcuilietoH 41) naar het Engelsch van J. 3. FLETCHER door mr. H. J. H. Oliver uitte een kreet van woede. Hij begreep maar al te goed dat dit tegen hem zou worden uitgespeeld en dat het vijand schap zou verwekken". „Gestorven? Hoe bedoel je dat., toen het zoover kwam?" „Net wat ik zei. Abe moest het den ouden man eindelijk zeggen, dat ze weg moesten., en de oude man bleef in den tuin zitten toekijken, hoe ze al de meu bels wegdroegen en toen het er op aan kwam, dat ze hem en de oude vrouw mee zouden nementoen zat hij daar dood in zijn stoel". Oliver begon heen en weer te loopen door de kamer. Dat hinderde hem. Om den dood van een dronken man bekommerde hy zich niet, maar het deed hem pijn, toen hij van dat plotselinge sterven van den ouden Hoyland hoorde. Hij liet zijn sigaar uitgaan en bemerkte het niet eens. „Het huisje staat nu leeg", merkte Be- nia op. Oliver zei er niets op, bleef heen en weer loopen en bromde nu en dan iets in zichzelf. „Och, och", zei hij eindelijk. „Was dat toch maar niet gebeurd! Dat zou me wat waard zijn geweest! Maar het is toch mijn schuld niet, Benia! Ik heb nog zoo tegen Abe Hoyland gezegd, dat hij drie of vier maanden den tijd hadik zou er niets op tegen gehad hebben, als hij nog wat langer gevraagd had. En ik heb hem heel fatsoenlijk behandeld. Ik heb hem een van mijn nieuwe huizen, vrij van huur aange boden, zoolang zijn ouders leefden en daarna voor hemzelf tegen vyf pond per jaar. Als dat geen behoorlijke behandeling was, dan weet ik het niet meer!" „Maar ze hadden daar hun heele leven gewoond", bemerkte Benia weer. „De oude Hoyland was er geboren. En niemand be ter dan jij, Oliver weet, hoe sommige men- schen zich aan oude plaatsen kunnen hech ten!" „Och ja, ik weet wel, wat je bedoelt, lie ve meid. Maar ik had toch recht om met mijn eigendom te doen, wat ik wilde en ik had nu eenmaal mijn plannen voor de toe komst met dat huisje. Niemand, die de zaak onbevooroordeeld bekijkt, zal me kunnen laken over mijn handelwijze te genover Matthew Scarpe en Hoyland. Het spijt me heel erg, dat het zoo geloopen is, maar het kan mij niet verweten wor den!" Benia aarzelde een oogenblikje, alsof ze het met zichzelf niet eens was, of ze er nog verder op door zou gaan. Maar einde lijk zei ze toch een beetje weifelend: „Toch is er nog iets, dat je weten moet. Oliver. Je hebt je twee vijanden gemaakt, waarop ik niet gesteld zou zijn. Men ver telt, dat die vrouw verschrikkelijke ver- wenschingen heeft uitgesproken, toen ze het lijk van haar zoon vond... er kwamen toevallig menschen voorbij en die hebben het gehoord. Ze zwoer, dat ze zich op jou zou wrekenen dat heeft Abe Hoyland ook gedaan. En hij heeft een kwaadaardig karakter... en naar myn meening is Mi- riam Scarpe een vrouw, die zelfs niet voor een moord zou terugdeinzen". De gedachte aan gevaar werkte als een prikkel op Oliver. Hij gooide zyn sigaar half opgerookt weg en stak een versche op „Onzin en kletspraat!" zei hy, zijn luci fer aanstrijkend. „Denk je, dat ik iets maal om wat een gekke vrouw en een woeden de kerel vertellen? Ik niet! Laat ze me maar bedreigen, zooveel ze maar willen. Als ik er zelf een woord van hoor, dan zal ik eens zien, of de politie er niet wat aan doen kan. Bah!! daar kan ik geen rekening mee houdenIk heb trouwens iets met je te bepraten, wat van meer belang is dan myn eigen veiligheid. Kijk eens... ik had je vanavond hierover willen spre ken dan kun je er over nadenken tot morgenavond toe. Het gaat over dien jongen van Lionel Arthur, zie je?" Benia schrok even op en keek hem met de uiterste verwondering aan. „En ...wat wil je daarmee zeggen?" vroeg ze. „Ik ben van plan hem hier in huis te nemen", zei Oliver. „Ja, voorgoed. Ik wil hem een eerste klas gouvernante geven om hem op te voeden, tot hy groot is en dan gaat hij naar Eton of zooen later naar Oxford of Cambridge. Begrijp je me?" „Je wilt dus een groote meneer van hem maken?" vroeg Benia zachtjes. „Ik wil liefst nog wat meer van hem maken", antwoordde Oliver. „Maardit is voorloopig genoeg. Wat zeg je er op?" Benia dacht eenigen tijd na en zei ein delijk, hoofdschuddend: „Er is één ding, dat je schijnt te verge ten... in elk geval, je hebt er nog niet over gesproken..." „Wat dan?" vroeg Oliver. „Zijn moeder!" antwoordde Benia. „Ik heb die twee samen gezien, bedenk dat wel. Ze zal nooit van haar jongen willen scheiden". „Dat heb ik me ook nooit voorgesteld", zei Oliver. „Zij moet meekomenhet huis is groot genoeg om er nog een jonge vrouw met een kind bij te huisvesten. Ik zal haar vragen hier te komen wonen. „Jijzelf?" vroeg Benia verwonderd. „Wil je haar dat zelf gaan vragen... jij?" „Waarom niet? Maar jij moet mee gaan. MorgenmiddagGoeie genade, je zult toch niet willen beweren, dat ze het zou weigeren?" En weer schudde Benia het hoofd. HOOFDSTUK XIV. De erfenis van zijn gestorven zoon. Van den dag af, dat hy zulk een hoog- loopende ruzie met Bickerdyke gehad had, hadden zijn vrienden Oliver nog niet in de club terug gezien. Hij had dan ook gezegd, dat hy er niet meer kwam, zoo lang Bickerdyke er nog lid van was. En daarop had een der leden droogweg opge merkt, dat hij zichzelf dan levenslang ver bande, omdat Bickerdyke niets had ge daan, waardoor hy als lid verdiende ge* schrapt te worden. Waarop Oliver geant woord had, dat het eender was, omdat hij het even goed buiten de club kon stellen, als de club buiten hem. Van toen af ging hij dagelijks riin lunch in de Griffin gebruiken, waar een kamer voor hem gereserveerd bleef en waarheen hy nu en dan een gast mee bracht, dien hy op straat toevallig ontmoet had. Die uitnoodigingen werden zeer op prijs gesteld, omdat Oliver een royale gastheer was, die niet op een flesch cham pagne keek. Den dag na zyn terugkeer uit Londen had hy er Benia te gast. Hij had haar ver zocht om half een in de Griffin te komen» om dan samen het belangrijke middagbe* zoek te gaan afleggen. Benia had heel goed bemerkt, dat hy er zenuwachtig onder wa» en voordat ze heen gingen, vroeg ze hem: „Weet je nu goed wat je wilt, Oliver? Denk er om, dat het een heele verandering in je leven zal brengen, als je een jong* vrouw en een kind in huis haalt. „Nou zeg!" had hy geantwoord. „Dat nu eenmaal afgesproken. Wat voor verse!*» kan die jongen van vijf jaar met zijn moe der nu in huis maken? We kunnen er i°° nog wel een dozijn bergen!" Jk ..Jawel... maar je kent haar zoo niet» zei Benia. „Als ik jou geweest was, da* had ik den weg eerst een beetje g**1' fendeerst eens nader kennis gaan ma ken, voordat je er toe besloot". „Neen! Dat is niet noodig. Kom, lat*® we het maar afwerken!" (Word! vervolgd).»

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11