Van 2-0 tot 2-4 en toen tot 5-4. Alkm, Boys-Succes 3-0. Wat de Alkmaarsche Boys deden. Van de Alkmaar-elftallen, Een spannende wedstrijd met de gevaarlijke en productieve Alcmaria-voorhoede. de ranglijst, terwijl H. R. C. II z'n kam pioen-illusies voor een deel ziet ver dwijnen. Alcmaria III bleef op eigen grond onge slagen. Hollandia II, de ploeg die de wit- hemden de grootste nederlaag had toege bracht, kwam hier niet verder dan 00. Dotjes van kansen zijn door de Alcmaria- voorhoede hier gemist, maar toch is 't resultaat niet slecht, daar ook Hollandia II tot de kopploegen behoort. Deze wed strijd was pas de derde thuiswedstrijd van het derde team, hoewel men al aan de tweede helft van 't seizoen bezig is. Er is dus goede hoop, dat er meerdere punten hier behaald zullen worden. 't Vierde elftal speelde een zenuwen wedstrijd. Uit tegen Alkmaar II. Ze wisten te winnen, ondanks, ja, helaas, ondanks den scheidsrechter. Bloothoofd maakt een zuiver doelpunt, de bal gaat echter door een gat in 't net heen en de scheidsrechter geeft corner! Even daarna een aanval van Alkmaar, Waiboer staat plm. een meter voor z'n doel, stopt de bal, laat hem val len en de scheidsrechter, midden op 't veld staande geeft goal! 10 voor Alkmaar. Wei maakt de Groot er al spoedig 11 van en Bos na de rust 21, maar de ze nuwen waren de baas, met als resultaat een zeer slechte wedstrijd met veel woor denwisselingen. Zoo ziet men dat ook een Verloren! Inderdaad, de puntjes zijn in Amsterdam gebleven, maar ze zijn terecht gekomen bij de club, die ze niet verdiende, maar die de mees- ste medewerking had vanNeen, niet direct van vrouwe Fortuna, maar wel van den meneer, die de fluit hanteerde en dat zoo deed, dat A. F. C.-aanhangers, die naast en achter ons zaten, er zelfs mm misnoegen over uitten. Wij hebben zoo iets een jaar gele den ook al meegemaakt, de geschie denis herhaalde zich en als het steeds zoo gaat op het A. F. C.-terrein, dan begrijpen wij één ding niet: dat A. F. C. al lang niet eersteklasser is! Wij hebben wel eens gewezen' op scheidsrechterlijke dwalingen, wij hebben meerdere keeren geschreven, dat er in de tweede klasse scheidsrechters fluiten, die nog niet geheel rijp zijn voor die tweede klasse, maar het positief bevoorrechten, zooals dat dezen keer geschiedde, hebben wij nog slechts enkele keeren meegemaakt, toevallig steeds op het A. F. C.-veld! En dit is waarlijk geen chauvinisme of wat dan ook. Dit is een nuchtere waarne ming van feiten. Bovendien, het doet zeer eigenaardig aan, als gedurende drie kwar tier het eene elftal overtreding op over treding begaat en het andere vlekkeloos speelt. Dat „hoorde" men na de rust, juist in de periode, dat A. F. ,C- alles op alles zette, zeer hard en forsch speelde Zelfs was het een keer zóó erg, dat de scheids rechter niet floot op een teeken van den grensrechter, niet floot op het appelleeren van de spelers (er werd ook niet gevlagd, ook niet geappelleerd!), maar op het ge roep van het publiek! Terwijl hij nimmer in de gelegenheid kon zijn, om een over treding waar te nemen! Meer zullen wij van dezen meneer niet zeggen. De wedstrijd is er een geweest, welke veel, zelfs zeer veel geleerd heeft. Wij schreven Zaterdag, dat zoowel de nieuwe voorhoede als de nieuwe middenlinie eenige tijd moest hebben, om in hun spel te komen. Zoo was het ook en de eerste minuten waren dan ook voor A. F. C., dat kort achter elkaar twee keer scoorde en den stand binnen 5 minuten op 20 bracht. Misschien waren beide doelpunten te houden geweest, als de achterhoede iets resoluter had ingegrepen, waarschijnlijk had Jongmans het tweede doelpunt kun nen houden, als hij niet ware uitgeloopen, maar intusschen boekte Alcmaria al te gauw een 20 achterstand. Vrijwel direct daarop veranderde het spelbeeld, en van toen af hebben wij een sterk aanvallend Alcmaria gezien, afge wisseld door snelle en zeer gevaarlijke uitvallen der A. F. C.-ers. En het kon ge beuren, dat slechts een kwartier na dit slechte begin de stand veranderd was in 42 voor Alcmaria! Daarbij bleef het tot de rust, hoewel Alcmaria nog enkele goe de kansen heeft gehad. Maar o:k A. F. C. had in die periode nog enkele keeren ge vaarlijk kunnen worden, als er met wat meer overleg gespeeld was. In de tweede helft zakte het spelpeil bij beide ploegen en toen bij Alcmaria Hiem- stra uitviel, en de overige voorhoedespe lers min of meer uitgespeeld raakten toen heeft die voorhoede nog één kans gehad, die echter niet benut werd. En toen heeft A. F. C. een achterstand in een 54 voor sprong kunnen omzetten, mede dank zij een strafschop. Wij schreven hierboven, dat deze wedstrijd veel geleerd heeft. Inderdaad, zoo is het. Beginnen wij met te me- moreeren, dat het peil in de eerste helft zeer hoog stond, en dat men hier eerder twee kampioenscandidaten had kunnen verwachten dan twee midden- moot-clubs Maar dat peil kon niet gehandd- haafd blijven, omdat de spelers te kort schoten aanuithoudings vermogen! En dat laatste wreekte zich vooral bij Alcmaria, waar meerdere spelers na de rust niet meer mee konden komen. Wanneer er dus getraind moet wor- scheidsrechter van invloed kan zijn op het vertoonde spel. Alcmaria V heeft nu het zwaarste programma gehad, er resten nog 3 wedstrijden, thuis tegen Mevo I, tegen D. T. S. II en tegen Alkm. Boys 4. Er moe ten uit deze 3 wedstrijden 3 winstpunten behaald worden, wat geenszins onmoge lijk is en 't vierde is kampioen. Hte vijfde liet zich ook niet van 't rech te pad afdringen en versloeg Egmond II kansloos met 40. Ook 't vijfde staat nog steeds aan den kop en waar de diverse concurrenten doorgaan met punten te ver spelen, wordt de kans steeds beter, al is die niet zoo groot als bij het vierde. Men hoede zich echter voor eigenwaan! Bij de junioren was alles vrij, terwijl bij de adspiranten het B, C en D.-elftal speel den tegen Vrone a, Nieuwe Niedorp a, en Bergen b en alle driewisten overwin ningen te behalen, n.1. met 61, 31 en 1—0. De B-ploeg bezet nu de 3e plaats met 5 gewonnen partijen, 1 gelijk, 2 verloren, punten 11, score 2211. De C-ploeg staat precies midden in haar afdeeling en D staat ongeslagen aan den kop met 6 wedstrijden gewonnen, score 26J4, onmiddellijk gevolgd door Koedijk a. Het kampioenschap zal hier wel aan één dezer twee toevallen. den, dan zal allereerst noodig zijn, dat op uithoudingsvermogen getraind wordt. De wedstrijd leerde meer: dat Hamstra de linksbuiten is en dat Gerritse een rechtsbuiten is. En dat beiden op hun plaatsen snel en gevaarlijk kunnen zijn. Verder, dat Homan vooral voor de rust en uitstekende spelverdeler was, die regelmatig beide vleugels aan het werk zette. En tenslotte, dat de binnenspelers weliswaar beter op dreef waren dan vo rige wedstrijden, maar geen verbindings spelers zijn tusschen voorhoede en mid denlinie. Mocht dit laatste onderdeel nog wat beter kunnen worden, dan heeft Alcmaria weer een voorhoede, die eiken wedstrijd goed is voor vier doelpunten! De achterhoede was als vanouds: zij speelde een aantrekkelijk spel, dat van goede kwaliteit was. Wie de beste was, weten we niet; een zwakke was er bij dit dretal echter niet! Maar de middenlinie Die was minder sterk dan wij verwacht hadden. Zoowel Rootring (zelfs Rootring!) als de Grand hadden de grootste moeite, om de vleu gelspelers te houden en meermalen wer den ze gepasseerd. En ook v. d. Vall had nog lang niet zijn vorm terug. Maar dit beteekent niet, dat het trio in deze samenstelling niet goed kan worden. Als de spelers weer wat gewend zijn aan elkaar, en als ze aan hun plaatsen even eens gewend zijn, dan is er niets te vree zen. Wij zijn er van overtuigd, dat reeds den volgenden wedstrijd deze linie veel beter zal voldoen. E. D. O. zij dus ge waarschuwd!! De tegenpartij speelde een goede partij voetbal, dat echter te fors -ti was naar on zen smaak en waarin Lungen wehswaar de zeer gevaarlijke mid-"jor was, maar opnieuw zijn spa'. ontsierde docr auw- en slip., .martijen. Ir tusschen kree- dior zijn spel vooral de rechts-binnen gelegenheid tot schieten en deze heeft daarvan goed geprofiteerd. De middenlinie was positief beter dan die van Alcmaria en de achterhoede onge veer van gelijke sterkte. De wedstrijd. Zooals reeds gezegd, het begin was weinig bemoedigend voor Alcmaria, want na den aftrap zat A. F. C. direct voor het Alcmaria-doel en toen de rechts-binnen een pass liet loopen voor zijn vleugelspe lers, was Jongmans direct daarop volko men verrast (10). Én nanwelijks een minuut later kreeg de Jong 'n vrijen schop tegen zich en het leer werd hoog voor doel geplaatst, waar Lungen met een kop bal voor de rest zorgde, toen beide backs en Jongmans samen op hem toeliepen (2-0). Leek het een debacle te worden, Alc maria begon beter en beter te spelen en toen Hamstra 't leer voor den eersten keer kreeg, volgde er al direct een goede voor zet, die Homan net naast schoot. Direct daarop gaf de Jong een pass naar binnen, Gerritse zette goed door en 't was 21. Nogmaals zette Hamstra scherp voor en schoot Homan precies naast, maar toen Homan direct daarop zuiver naar Hamstra doorgaf, volgde er een enorm hard schot, dat niet te houden was (22)! Er was toen9 minuten gespeeld! Even wist A. F. C. toen het spel te ver plaatsen, maar weldra deed Hamstra weer goed werk, zette opnieuw voor en Gerritse schoot zoo hard in, dat de bal van de achterplant weer terug in het veld vloog (2-3). Opnieuw probeerde A. F. C. het spel te verplaatsen, maar Lungen treuzelde te lang, en Alcmaria trok opnieuw ten aan val: al weer met succes, want even later lag nummer vier achter keeper Burgers (24). Toen pas er was juist 20 minuten ge speeld kreeg A. F. C. den eersten hoek schop te nemen, welke Koning verwerkte. Nog een keer probeerde A. F. C. de kansen te keeren, maar ze vond de witte verdedi ging op haar hoede. En toen kalmeerde het spel even. Niet lang duurde de kalmte en het spel kreeg een zeer levendig karakter. Beide partijen kwamen herhaaldelijk in den aan val en steeds hield Alcmaria het beste van het spel. Er werd flink geschoten, goed door A. F. C. verdedigd, maar als de Jong niet een paar kansen had teniet ge daan door buitenspel te staan, wellicht was Alcmaria's voorsprong vergroot. Zoo is langzamerhand de tyd verstre ken onder groote spanning en de rust kwam dus met een 42 voorsprong voor Alcmaria. De tweede helft. Direct na de hervatting viel Alcmaria aan, maar Homan schoot ver naast, terwijl direct daarna een voorzet van Hamstra onderschept werd door den doelverdedi- ger. Ook A. F. C. viel een paar keer aan, zonder succes evenwel, en toen moest Hiemstra wegens een blessure het veld verlaten. Jo Bos viel voor hem in. Nog bleef het spel verdeeld, misschien was Alcmaria zelfs nog een tikje sterker, maar toen begon de fluit-misère. Uit een vrijen trap kwam het leer in het Alcmaria- doelgebied terecht, waar de rechtsbinnen een kans benutte (34). Er was toen net een kwartier gespeeld. Lang hield Alcmaria daarna stand, wist zelfs het initiatief weer te nemen, maar toen kwam het fatale moment. Bij een A F. S.-aanval volgde een slecht ge mikt schot, dat ver naast gegaan zou zijn, als niet de Grand naast het doel staan- d keeper-allures had gekregen, 't Ge volg was een strafschop, die natuurlijk benut werd. (44). Hoewel er toen nog 20 minuten gespeeld moest worden, leek Alcmaria geslagen. Zij kon niets meer doen, kreeg tal van vrije schoppen tegen zich voor onbegrijpe lijke overtredingen en toen de witte ver dediging tenslotte even haar doortastend heid liet varen, kon A. F. C. 10 minuten voor tijd het winnende puntje scoren (5—4). Deze laatste 10 minuten verstreken on der hoogspanning. Beide elftallen kwamen no.% herhaaldelijk in den aanval, beide kregen nog eenige hoekschoppen te ne men, maar tenslotte kon het net niet meer gevonden worden. Alcmaria verloor, hoewel ze de sterkste was. Maar als over veertien dagen E. D. O. hier komt, gaat een krachtig Alcmaria in 't veld staan, dat zelfs kampioensploegen weerstaat. Zóó is de situatie thans, gelukkig, ge worden! De rood-witten doen hun slag en behalen een verdiende overwinning. De rood-witten Westerweg-bewoners hebben de beslissende slag, ten aanzien van de onderste plaats, tegen het op be zoek zijnde Succes, met succes geslagen en hebben daarbij een alleszins verdiende overwinning behaald. Vooral voor de thee viel het verschil der beide partijen sterk op en de gasthee- ren beschikten in deze periode over een heel wat betere techniek. De balbehande ling in z'n geheel was bij de rood-witten stukken beter en 't leed dan ook vrijwel geen twijfel, dat men den uiteindelijken overwinnaar vrij spoedig had ontdekt. Nu kan meteen gezegd worden, dat de Boys in de eerste helft, een aantrekkelijke partij lieten zien en vooral het aan- valswerk was beter dan ooit te voren. De combinatie was niet alleen vaak goed, doch tevens niet van het noodige gevaar ontbloot. De nieuwe midvoor heeft onze meening versterkt, dat hij in de toekomst zijn plaats volkomen waard zal blijken te zijn, terwijl de beide overige binnen spelers zeer verdienstelijk werk deden. Ook de vleugelspelers waren goed op dreef, terwijl hun vele te verwerken cor ners en vooral die op rechts veel ge vaar voor het Wieringer-doel veroor zaakten. De halflinie en verdediging kunnen we feitelijk in één adem noemen, de heeren waren goed in het steunen der aanval en stuk in het verdedigen, ja zelfs zoo stug, dat doelman Keesen er betrekkelijk wei nig aan te pas kwam. Naast een enkel goed schot en eenmaal een hachelijk mo ment, kon hij zich hoofdzakelijk bepalen, tot het verwerken van eenige ongevaar lijke rolletjes. Naar hetgeen we van deze halflinie en verdediging zagen, zijn we zeer benieuwd, hoe ze het er over een paar weken tegen het pittige Zaandijk zal afbrengen. Kon de eerste speelhelft wellicht een ieder bevredigen, het tweede gedeelte was heel wat minder fraai, ja eerlijk gezegd, van een zeer slecht gehalte. Het begin was niet. enthousiast genoeg en het spel verschoof zich wat te veel op de Alkmaar- sche linkerwing. Reeds vrij spoedig trachtten de Wieringers het spel te for- ceeren, de Alkmaarsche midvoor moest eenige minuten het veld verlaten om een opgeloopen blessure te verzorgen, wat veel afbreuk deed aan den aanval, ter wijl enkele gastheeren het ontoelaatbare spel der wieringer ten slote gingen beant woorden, zoodat de arbiter een zware en minder aangename taak kreeg te ver werken, met het gevol; veel gefluit, veel spelonderbrekingen, daar vooral de be zoekers nog al eens waarschuwingen had- dij te accepteeren, even stoppen voor Houtkooper die het kind van de reke ning werd Het waren allen factoren, die tot de slechte tweede speelhelft hebben medege werkt. Iets, wat jammer was, want het begin was goed en veel belovend. De Wieringers vielen ons geducht tegen en zij lieten in het eerste treffen tegen de Boys op Wieringen heel wat beter spel zien. Het stoppen en plaatsen van den bal was over het algemeen slecht en de blauw-zwar- ten speelden een vreeselijk doorzichtig spel letje. Een groote frout vonden wij de omzet ting in het elftal, wat sterk tot uiting kwam in de speelwijze van den vroegeren spil Rij kers die nu rechtsbinnen was. De doel man die veel te verwerken kreeg was stellig de beste man. Hij hield er eenige verraderlijke schoten subliem uit, alleen zijn soms te ver uitloopen vinden wij wel wat te gevaarlijk. Over den wedstrijd kunnen we betrekkelijk kort zijn. Onder leiding van scheidsrechter Mol die geen gemakkelijke taak had, doch correct floot zien we de volgende opstellingen in het veld: Alkm. Boys Keesen Slikker Houtkooper Brouwer Pater Hassing Indri Kwadijk Schenke v.d. Hilst de Grand C. Lont Kuiper Schmidt Rijkers J. Lont Monterlet H. Lont Idema Schotting Koorn Posthumes Succes Het begin laat eenige wederzij dsche aan vallen zien, totdat de Boys het initiatief langzaam over nemen en Idri e§n paar cor ners mag verwerken, die veel gevaar ople veren, doch toch met moeite kunnen worden gekeerd. Dan zwenkt Schenke wat naar rechts, een prachtig schot, doch Posthumes blijkt in goede conditie te zijn. Dan een ren van de Grand, iets te ver doorgevoerd en Koorn kan redden ten koste van corner. De Grand neemt iets te laag en het leder kan worden weggewerkt. Opnieuw een corner van Indri en een vrije schop van de Grand juist buiten het beruchte gebied leve ren wel veel gevaar op, doch het doelpunt dat in de lucht hangt, blijft nog uit. De strijd is juist 17 minuten oud, als de Grand weer een vrije trap mag verwerken. Een goed ge plaatsten bal voor het Wieringerdoel, een prachtigen lagen kopbal van Kwadijk en.... de Boys hebben de leiding, 1—0. Dan een gevaarlijke aanval van Succes en we meenen de gelijkmaker te kunnen notee- ren, doch Houtkooper kopt den bal tot cor ner, die van rechts wordt achter geplaatst. Opnieuw zien we de Grand die goed op dreef is er van door gaan, een verrader lijke schuiver volgt, doch Posthumes kan schitterend tot corner werken. Nu neemt de Grand beter, doch Posthumes is den koppen den Kwadijk nu te vlug af. Een misser van Koorn, Schenke denkt hiervan te profitee- ren, doch Posthumes ziet het gevaar en voorkomt erger. Op zeer handige wijze pikt de Grand dan een bal tusschen twee Suc- cessers vandaan, nog een paar passen, dan een scherpen voorzeten het is Schenke, die met een hoogen boogbal, juist onder de lat doeltreft, 2—0. Dan mogen de gasten weer eens een corner verwerken, die echter onschadelijk wordt gemaakt, evenals een gevaarlijke aanval op het Alkmaarsche doel. Nog mag Indri een tweetal corners en de Grand ook een verwerken; en Slikker kopt een corner voor het Alkmaarsche doel weg. Zonder wijziging breekt de rust aan. Na rust viel niet moois te aanschouwen en de strijd is al weer 19 minuten oud, als Kwadijk een mooie pass kan geven, waar de naar binnen zwenkende Indri op loopt en met een zeer mooi links schot treft de bal juist doel en is de stand 30. De Grand mag een tweetal vrije schoppen verwerken. De eerste gaat naast, de tweede wordt door v. d. Hilst over gekopt. Nu kopt Hassing een corner voor de Alkmaarsche veste weg. Weer redt Hassing koppend bij een corner, als Houtkooper deze moet for- ceeren. Dan een schot van de Grand tegen onderkant van de lat, waarbij het Succes- doel door het oog van de naald gaat, nog schiet Brouwer enkele malen rakelings over, doch verandering komt er niet meer in den stand. In verband met diverse terreinafkeurin gen, kwamen zoowel het tweede, derde en vijfde elftal, alsmede de A- en B-adspiran- ten niet in actie. De oogst zou dan ook bij de entree van het nieuwe jaar zeer klein kunnen zijn, maarde oogst was goed! Het eerste team speelde in eigen om geving den zeer belangrijken wedstrijd tegen de mede-gegadigde voor de onderste plaats „Succes" en... wist het tot een ver diende 30-zege te brengen, zoodat momen teel een kleinen voorsprong is verkregen. Elders zal men van deze ontmoeting een verslag kunnen aantreffen. De vierde elftallers hebben 1936 zeer goed ingezet, door zoowaar voor de eerste over winning in dit seizien zorg te dragen. Met rust hadden de rood-witten tegen het be zoekende D. T. S. II een kleine nuttigen 21-voorsprong weten te behalen. De Oud- karspelieren probeerden den achterstand in te loopen, doch de Boys hielden geducht te genstand en wisten zelfs den voorsprong te vergrooten, 31. Opnieuw wisten de gasten het Alkmaarsche doel dicht te nade ren, doch de rood-witten verdedigers hiel den kranig stand en zoo kwam het einde met de eerste overwinning. Bravo vierde elftallers! Weer was de uitgestelde wedstrijd van Alkmaar 2 tegen Alcmaria 4 vastgesteld, doch het terrein was allesbehalve voor voetbal geschikt. Voor de rust ontwikkelde zich ondanks het zware veld, een vlug spel met Alcma ria iets sterker, doch tot doelpunten wist ze het voorloopig niet te brengen. Wel meende ze een doelpunt gemaakt te heb ben, doch de scheidsrechter had corner geconstateerd, zoodat na een half uur de stand nog steeds 00 was. De Alkmaar- spil wilde echter in geen geval dezen stand met de rust en loste dan ook nog al eens van verren afstand een schot, uit een waarvan de scheidsrechter een doel punt gaf, daar de Alcmaria-keeper achter de lijn een bal stopte. De laatste 5 minu ten voor de rust kwam Alcmaria geweldig opzetten en het was de linksbinnen, die met een prachtigen omhaal den gelijk maker in het net deponeerde. Nog kreeg Alkmaar 2 een kans, om de leiding te her nemen en na een prachtig schot van den linksbinnen schitterend in den hoek, doch even mooi wist de keeper die kans on schadelijk te maken. Met gelijken stand kwam de rust. Na de thee eerst even Alkmaar in den aanval, doch dit duurde niet lang. Toen nam Alcmaria de teugels in handen en bij een aanval ging de midvoor alleen op het doel af en de geheele Alkmaar-verdedi ging vergat aan te vallen. Alcmaria nam DE UITSLAGEN. Afdeeling I lste klasse K.F.C.Sparta 2—5 A.D.O.Ajax 21 R.C.H.—H.B.S. 1—2 Hermes-D.V.S.Xerxes 26 V.S.V.—Haarlem 2—3 Afdeeling II lste klasse D.W.S.Stormvogels 10 D.H.C.—H.F.C. 6—0 Feij enoordZ .F.C. 11 V.U.C.D.F.C 3—3 ExcelsiorBlauw-Wit 14 Afdeeling III lste klasse A.G.O.V.V.P.E.C. 3—0 Enschedesche BoysS.C.H. 14 Heracles—Tubantia 51 Z.A.C.Enschede 16 WageningenGo Ahead 01 Afdeeling IV lste klasse N.A.C.Juliana 51 L.O.N.G.A.—N.O.A.D. 6—0 EindhovenB.V.V. 1I BleyerheideP.S.V, 11 M.V.V.Roermond 31 Afdeeling V lste klasse G.V.A.V.Veendam 2—3 SneekVelocitas 06 LeeuwardenHoogezand 20 gestaakt wegens beenbreuk Leeuwarder.- speler. H.S.C.—Be-Quick 0—6 AchillesFriesland 33 Afdeeling I 2e klasse A BloemendaalKinheim 21 A.F.C.Alcmaria Victrix 54 E.D.O.Vriendenschaar 00 ZeeburgiaD.O.S. 11 U.V.V.—'t Gooi 3—1 2e klasse B Z.V.V.—Hercules 5—1 HilversumWest-Frisia 22 Velox—W.F.C. 6—5 O.V.V.O.De Spartaan 21 O.S.V.—B.F.C. 5—2 3e klasse A K.V.V.Beverwijk 33 H.R.C.Purmersteyn 52 De VolewijckersZaandijk 21 Alkmaarsche BoysSucces 3—0 HollandiaHelder 31 3e klasse B AssendelftZ.R.C. 21 T.I.W.S.D.Z. 4—2 Halfweg—D.J.K. 2—4 D.E.C.—D.W.V. 0—8 De ZeemeeuwenAhrend's V.C. 11 4e klasse A B.K.C.Schagen 21 StrandvogelsTexel 24 Nieuwe NiedorpD.T.S. 52 4e klasse B Q.S.C.—A.V.O.G. 1—4 WestzaanA.D.W. 23 ZilvermeeuwenUitgeest 30 ZaanlandiaNeerlandia 32 R.C.A.S.C.A. 2—0 Reserve 2e klasse A W.F.C. II—D.W.S. II 1—2 D.W.V. II—K.F.C. II 0—2 West-Frisia IIDe Volewijckers II 04 Alcmaria Victrix IIH.R.C. II 40 Reserve 2e klasse B Ajax III—V.S.V. II 4—3 O.S.V. II—T.O.G. II afg. H.F.C. II—V.V.A. II 6—1 W.M.S. II—A.F.C. II 1—5 Reserve 3e klasse A Alcmaria Victrix IIIHollandia II 00 Helder IIDe Kennemers II 11 Z.F.C. III—K.V.V. II 3—4 Purmersteyn IIH.R.C. III 83 Reserve 3e klasse B Jan Hanzenkwartier IID.W.V. III 03 Ahrend's V.C. II—D.E.C. II 3—1 A.F.C. III—Assendelft II 3—3 A.D.W. II—Q.S.C. II 1—4 Z.R.C. II—J.O.S. II afg. de leiding (12). Alkmaar kwam na dit doelpunt geweldig in den aanval en Alc maria moest alle zeilen bijzetten, om den gelijkmaker te voorkomen. Eens werd deze zelfs voorkomen ten koste van een strafschop. Deze werd schitterend door Nierop Groot genomen, doch ketste van den binnenkant der paal voor langs het doel en werd toen weggewerkt. Vermake lijk werd toen het laatste kwartier inge zet, vermakelijk in dien zin, dat op alle mogelijke en onmogelijke manieren ge tracht werd den gelijkmaker te scoren; nu eens was het de lat, dan de paal, dan weer een been van een Alcmaria-speler, die dit belet en de verdiende gelijkmaker bleef uit. Bij het laatste fluitsignaal was de stand nog steeds 21 voor Alcmaria 4, dat iets meer kreeg dan haar toekwam. Sjoelen. SJOELSPORT TE NOORDSCHARWOUDE le klasse. P. KoemanP. Nieman 15601494 P. VisserA. Kramer 15681550 E. Bos Jr.G- v. Ryn 15341645 2de klasse. D. Drost— Jb. Peters 14091428 J. H. de Laat—P. Pool 1237—1296 P. Veen—P. Kat 1677—1772 D. PeetoomE. Bos Sr. 12531140 G. SmitJ. Peetoom 14851405 3de klasse. H. OudshoornG. Ameling 1147989 J. Beenken—J. Smit 1266—1125 J. v. Dort—D. Man 1262— 979 Schaken. HET SCHAAKTOURNOOÏ TE HASTINGS. Het jaarlijksche schaaktournooi te Hastings heeft eenige aardige Nederland- sche successen opgeleverd. De eindstanden waren: Premier-tournooi: 1. Fine, 7)4 ptn.; 2. Flohr, 6)4 pnt.; 3. Tartakower, 6 ptn. Premies-reserves I: 1. Landau en Klein samen. Premier-reserves II: 1. Lenton, Morry, Prins, Mieses en Rey samen

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8