Agenda (Ruuwdtmd. £wuL- en JuïhIhxuw JUiAlicaties £aatste êetichtm Weeréericht Reiziger rijdt met auto te water en verdrinkt. Niemand had iets van dit ongeval bemerkt. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Don kere oogen (rom.), hoofdrollen Harry Baur en Simone Simon. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De graaf van Monte Cristo (rom.); hoofdrol Eliza Landy. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, Zondag, Maan dag en Dinsdag, hoofdnummer Gold Diggers of 1935 (revue), hoofdrollen Dick Powell en 12 anderen; in het bij programma Moeders lievelingetje met Shirley Temple. Toègang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, 2.30 uur, matinee. Koxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De havenjournalist (sens.); hoofdrollen Ben Lyon en Claudette Colbert. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Vrijdag 10 Januari. 8 uur, De Unie, lezing met lichtbeelden over Abessinië, land en volk, voor de Ver- eeniging voor Volkenbond en vrede. Zaterdag 11 Januari. 8 uur, Harmonie, uitvoering turnclub Kracht en Vlugheid. Zondag 12 Januari. 12 uur, Pieterstraat, clubgebouw A. S. V. Victrix, open hometrainerwedstrijd. 7.30 uur, De rustende Jager te Heiloo, op voering revue ,,'t Zal wel gaan". DE ONDERHANDELINGEN IN DE .1, MIJNINDUSTRIE. Staking voorloopig verdaagd. Als resultaat van de gistermiddag we derom gehouden besprekingen tusschen de mijneigenaars en vertegenwoordigers van de vakvereenigingen der mijnwerkers in Engeland heeft het dagelijksch bestuur der mijnwerkers besloten de staking voorloo pig uit te stellen. Op 24 Janari zal een door vertegenwoordigers van alle Engel- sche steenkoolmijnen bezochte conferentie gehouden, die beslissen zal over aanvaar ding of verwerping van de loonvoorstel- len. Op den voorafgaanden dag zal een derde gemeenschappelijke bespreking met de mijneigenaars plaats hebben. De mijn werkstaking zou volgens de voornemens van de vakvereeniging oor spronkelijk op 27 Januari worden afge kondigd, ingeval het voordien niet mocht lukken een der werknemers bevredigende loonregeling met de werkgevers tot stand te brengen. Ondanks de verdaging van de staking schijnt men echter den toestand in regeeringskringen met een zekere bezorgd heid te beschouwen. In den loop van Donderdag heeft de mijnbouwminister een bespreking gevoerd met den premier over den stand van za ken. DE MAANSVERDUISTERING. De waarneming in Polen van de maans verduistering door middel van een ballon is niet geslaagd, tengevolge van het feit, dat de wolken tot 300 M. hoog hingen, ter wijl bovendien een sneeuwstorm woedde. De ballon is vlot weer neergekomen. Tij dens den vlucht werden talrijke aanvul lende waarnemingen verricht, die de doel matigheid aantoonen van deze methode, op voorwaarde, dat een ballon van grootere capaciteit gebruikt wordt, die tot 6000 M. hoogte zal kunnen stagen. WIE VERMOORDDE HUY LONG? Sensatinoeele brief. Groote sensatie is te Baton Royge (Am.) gewekt door een brief aan den gouverneur van den staat, geschreven door dr. Weiss, den vader van den jongen dr. Karl Weiss, die door de lijfwacht van senator Huy Long werd doodgeschoten, direct nadat de senator was vermoord. Weiss be weert, dat de gouverneur met zijn bondgenootcn den senator hebben vermoord en om politieke redenen zijn zoon van de misdaad hebben be ticht. Zijn zoon, zoo zegt hij, is nooit de moordenaar geweest. KONINKLIJKE FAMILIE NAAR HET LOO. H.M. de koningin heeft hedenochtend te 9 uur per auto voor enkele dagen naar het Loo vertrokken. Hedenmiddag is de prinses haar daarheen gevolgd. MINISTER BEZOEKT DE FORD FABRIEKEN. De minister van waterstaat, jhr. ir. O. C. A. v. Lidth de Jeude, heeft hedenmid dag een bezoek gebracht aan de Neder- landsche Fordfabrieken te Amsterdam. MR. GERRITS f Wethouder van Haarlem. In de Boerhave-kliniek te Amsterdam ls op 60-jarigen leeftijd overleden mr. J. Gerrits( S.D.A.P.), wethouder van open bare werken te Haarlem. ONZE MINISTERS OP REIS. Heden te Warschau. Heden zullen te Warschau de Nederiand- sche minister Deckers en Gelissen arrivee- ren. Zy zullen worden ontvangen door den president der republiek, en door den minis ter-president. Te Krakau zullen de mi nisters een bezoek brengen aan de in- dustrieele instellingen, terwijl zy voorts een bezoek zullen brengen aan de landbouw ondernemingen in Opper-Silezië en Posen. DE CITAX-AUTO'S VRIJGEGEVEN. De acht auto's van de Citax-Maatschappy, die door de politie in beslag genomen zijn op het Muntplein te Amsterdam toen door chauffeurs werd gepoogd het verkeer te stagneeren, zyn gisteren door de politie vrijgegeven. In den afgeloopen nacht te ongeveer 12 uur is de 40-jarige gehuwde handels reiziger J. Rietschoten, afkomstig uit Breda, nabij de zoogenaamde Keersluis, onder de gemeente Mierlo by Helmond met zijn auto te water gereden en jam merlijk verdronken. Twee landbouwers zagen omstreeks half een, toen zij langs het Eindhovensch Kanaal fietsten, een autokoffer en een reservewiel boven het water uitsteken. Onmiddellijk hebben zij den nabijwonenden gewaar schuwd, die met een roeiboot een onder zoek instelden. Deze constateerde bij pei ling, dat het lichaam van den bestuurder met hoofd en bovenlichaam uit de stukge slagen achterzijruit hing. Ook de voorruit was klaarblijkelijk met een groote Engel- sche sleutel geforceerd. Alles wees erop, dat de man, die snij wonden aan hoofd en handen had, vreeselijk moet hebben gewor steld om uit zijn wagen te komen. Toen hij daarin bijna was geslaagd, bega ven zich zijn krachten. De oorzaak van het ongeval staat nog niet vast. De heer van Rietschoten had met enkele zakenvrienden een café te Helmond bezocht. Te ongeveer half twaalf is hij naar Weert vertrokken. Blijkens de wegsporen is de wagen naast de brugleuning met groote snelheid in het Kanaal gereden. De auto, welke uit de richting Helmond kwam, stond met de voorwielen naar Hel mond toe, zoodat de wagen moet zyn om geslagen, voordat hij in het water terecht kwam. 'Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is door de marechaussee naar het ziekenhuis te Helmond overgebracht. WINKELBEDIENDE DRIJFT EIGEN HANDEL. Met suiker van zijn patroon. De gemeentepolitie te Waddinxveen (Z.H.) is een uitgebreide dievenbende op het spoor gekomen. In den loop van het vo rige jaar heeft een bediende ten nadeele van de Coöperatieve verbruiksvereeniging „Ons Voordeel" eenige duizenden kilo's suiker tot een totale waarde van ruim 1000 ontvreemd. De diefstallen begonnen met kleine hoeveelheden, maar op het laatst werd de suiker bij balen tegelijk ge stolen. Handlangers, waarvan ook sommi gen buiten Waddinxveen woonachtig zijn, verhandelen het gestolen goed doprgaans ver beneden den prijs. De bediende heeft een volledige bekentenis afgelegd en in verband daarmede heeft de burgemeester een groot aantal arrestaties doen verrichten Enkele verdachten zijn vrijgelaten na ver hoor.; een tweetal bevindt zich nog in ar rest. Het onderzoek is in vollen gang en meerdere arrestaties zyn nog te verwachten TWEE BROERTJES DOOR AUTO GEGREPEN. Een op slag gedood, de andere zwaar gewond. Hedenmorgen heeft in de Brok- straat te Heerlerheide een verkeers ongeluk plaatsgehad, waarbij een jongen van 13 jaar het leven verloor en zijn 10-jarig broertje een zware hersenschudding opliep. Een personenauto, bestuurd door den chauffeur V. uit Sittard, reed met groote snelheid in de Brok- straat, toen de wagen plotseling in de tramrails aan het slingeren raakte. De beide zoontjes van de familie Frölix uit Heerlerheide, die daar passeerden, werden door den "wagen gegrepen. De oudste werd ongeveer 10 M. meegesleurd en was op slag dood. Zijn 10-jarig broertje liep een zware hersenschudding op. Nadat geneeskundige hulp was verleend, is het kind naar het ziekenhuis overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. De chauffeur van den wagen verklaarde, dat hij door aanraking met de tramrails aan het slingeren raakte. HAAGSCHE INBRAAK OPGEHELDERD. Daders te Rotterdam gevat. In samenwerking met de Rotterdam- sche politie heeft de Haagsche politie he den de vermoedelijke daders van de in braak gepleegd in de opslagplaatsen van de Unilever, Pletterijstraat 26 te den Haag, in verzekerde bewaring gesteld. Naar men zich zal herinneren, werd door de daders 1745 K.G. margarine ont vreemd. Zulks geschiedde in den nacht van 3 op 4 Januari. Al spoedig volgde de Haagsche politie een spoor, dat naar Rot terdam leidde. Bovendien werd door de Rotterdamsche politie een voorraad mar garine in beslag genomen in een pakhuis in de Eleonorestraat, vermoedelijk af komstig van diefstal. De hoeveelheid der inbeslag genomen waar was 100 K.G. De politie te Rotterdam verrichtte een drietal arrestaties. De arrestanten zijn gisteravond in den Haag aangekomen. Zij zullen heden aan een verhoor worden on derworpen. RADIO-STORINGEN. Commissie gereed met haar rapport. Naar van bevoegde zijde wordt verno men, heeft de commissie, die indertijd door den minister van waterstaat werd ingesteld om maatregelen te beramen ter bestrijding van storingen welke in de ont vangst van den radiomroep worden on dervonden, haar taak dezer dagen beëin digd, en haar verslag aan de regeering uitgebracht. ONDEUGDELIJK REGEERINGS- GEHAKT IN BLIK? In een gezin van een werklooze te Wad dinxveen (Z.H.) z(jn zes personen ongesteld geworden na het nuttigen van een op een bon gekochte bus gehakt, zooals van regee- ringswege wordt gedistribueerd. Daarvan hebben zes personen, man, vrouw en vier kinderen, des middags gegeten. Na eenigen tijd werden de familieleden ernstig onge steld en begonnen hevig te braken. De hulp van een dokter werd ingeroepen. Langza merhand is het zestal zonder nadeelige ge volgen te ondervinden hersteld. De politie heeft de rest van het gehakt in blik in beslag genomen, zoomede het over gebleven deel van een bus met boontjes. Een en ander is naar het Rykslaboratorium te Utrecht voor onderzoek gezonden. Het resultaat van het onderzoek is nog niet be kend. Een vijfde kind, dat niet van het gehakt had gegeten, is gezond gebleven. HERSTEL DER „JOS MARIA". Voor Amsterdam behouden. Het herstel van de omvangrijke schade, die het motorvrachtschip „Jos Maria" door de stranding by Egmond aan Zee heeft op- geloopen, zal bij de Amsterdamsche Droog dok-Maatschappij uitgevoerd worden. Aan deze maatschappij is, na de bestudeering van de inschrijvingen van verscheidene re paratiebedrijven, het werk opgedragen. He denmorgen is reeds met de werkzaamheden aan het schip, dat na het vlotbrengen in een der dokken van de A.D.M. was opgenomen, een aanvang gemaakt. MUTATIES IN DE A.V.R.O.-LEIDING. Aan de algemeene vergadering van de A.V.R.O., aldus de „Radiobode", zal worden voorgesteld, den heer G. de Clercq, thans waarnemend voorzitter, definitief tot voor zitter te benoemen. De heer De Clercq is in verband hidrmede afgetreden als penning meester. In zijn plaats is de heer J. Corver te Den Haag tot penningmeester benoemd. EEN HOUTEN BEELD VAN ERASMUS NAAR NEDERLAND? Bij wijze van vredesafgezant. Bij wijzè van vredesafgezant zal Japan waarschijnlijk binnenkort een 300 jaar oud houten beeld van Desiderius Erasmus naar Nederland zenden. Het beeld werd door het eerste Nederlandsche schip, dat in 1600 Japan bezocht, meegebracht en is sindsdien bewaard in een provincialen Bouddhis- tischen tempel. Den laatsten tyd was het beeld opgenomen in het Keizerlijk Museum te Tokio, waar het deel uitmaakte van „den nationalen schat". De gemeenteraad van Rotterdam, waar in Juli a.s. den vierhonderdsten sterfdag van Erasmus herdacht zal worden, heeft zich tot de Japansche regeering gewend, door tus- schenkomst van de Nederlandsche legatie in Tokio, met het verzoek dit beeld van Eras mus tijdelijk te willen afstaan. Het departe- men van buitenlandsche zaken heeft het verzoek in gunstige overweging genomen. De eenige moeilijkheid is thans nog het ver krijgen van toestemming van de Commissie van den Nationalen Schat. BEVERWIJK. Copland 1630; Pierson 1228; Jel- louw 1426; Moore 1625; Brillant Star 69; Rose Copland 48; Telesopium 4050; Mendel 2532; Toreador 1620; Cour'd'or 19; Oostenrijk 20—30; Prius 18; de Wet 18 28; Narcissen 2030; Druifjes 2024. AARDAPPELEN EN SUIKERBIETEN. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noordholland deelt ons het volgende mede: Suikerbietengarantie 1936. Zij, die in 1936 in aanmerking zouden willen komen door suikerbietengarantie en nog geen aanvraag-formulier hiervoor ont vangen hebben, worden verzocht, dit ten spoedigste aan te vragen aan de L. C. O. afd. Akkerbouw te Alkmaar. Aardappelteelt 1936. In 1936 zal voor de teelt van meer dan 10 Aren late-, winter- of consumptie aardappelen (bijv. Eigenheimer, Bintje, Roode Star, Bevelander, enz.) een teelt vergunning noodig zyn. Wie nog geen for mulier voor het aanvragen van zulk een teeltvergunning ontvangen zou hebben en late aardappelen wil telen, wordt verzocht dit ten spoedigste mede te deelen aan de L. C. O. afd. Akkerbouw te Alkmaar. Opgemerkt zij, dat het teeltrecht 30 (dertig gulden) per H. A. bedraagt.. Zij, die minder dan 50 Are telen, krijgen 10 Are gratis, indien zij op kleigrond telen; 20 Are, indien zij op anderen dan kleigrond telen. Denaturatie aardappelen en erwten. Wie, ter verkrijging van de daarvoor vastgestelde vergoeding, aardappelen of erwten wil denatureeren, dient dit, ter ver krijging van het noodzakelijk toezicht, ten minste drie dagen vóór de denaturatie te melden aan zyn afdeelings-kantoorhouder. Aanvragen, welke niet met een dusdanig tijdverschil worden ingediend, kunnen niet in behandeling worden genomen. MEDEDEELINGEN VAN DEN PHYTOPATHOLOGISCHEN DIENST. Wij ontvingen van den plantenziekten- kundigen dienst te Wageningen een exem plaar van de mededeelingen: No. 82 Resultaten van het Karwijmo-on- derzoek in Groningen; No. 6 Ziekten en beschadigingen van het aardappelloof 7e herziene druk; No. 17 Bescherming van nuttige vogels, nestkast, vogelboschje, win- tervoedering, drinkbak, 7e herziene druk. De titels van de herdrukken der mede deelingen No. 6 en 17 hebben eenige wij ziging ondergaan, in verband met den eenigszins gewijzigden inhoud. Mededeeling No. 6 is nu geheel gewor den een brochure over de ziekten van het aardappelloof, naast mededeeling No. 9 die de ziekten van aardappelknollen behandelt. Mededeeling No. 17 behandelt niet al leen vogelcultuur, maar bevat nu uitge breider gegevens over vogelbescherming die als aanvulling van de vogelcultuur door middel van nestkasten noodig is. van een het VOORDRACHT OVER KALIBEMESTING. Woensdagavond werd in de zaal den heer Wester te Warmenhuizen voordracht met films gegeven door Landbouwkundig Bureau van de N V. Ver- eenigde Kalimaatschappij uit Amsterdam- De zaal was flink bezet. De voorzitter der tuinbouwvereeniging De Noord" heette het bestuur van De Noord en van den L.T.B. hartelijk welkom» en in het bijzonder den spreker van dezen avond, den heer H. Balk, die iets zou ver telen over kalibemesting in den tuinbouw. Na een inleidend woord van den voorzit ter verkreeg de spreker het woord. Hij gaf een uiteenzetting over bemesting. Dit wordt op verschillende manieren gedaan. Buiten de gewone bemesting met stalmest, compost, slik enz. is tegenwoordige veelvul dig het gebruik van kunstmest. De kunst mest is buitengewoon goed, wanneer hy harmonisch wordt toegepast. Sommigen zeggen: dit jaar eens wat kali, volgend jaar wat ammoniak of iets anders. Dit is geen volledige bemesting, zeide spreker. Volle dige bemesting is stikstof, phosphorzuur. kali en kalk. Spreker gaf een duidelijke uiteenzetting over kalibemesting op klei. Aan de gewas sen is het duidelijk waarneembaar, wanneer zijn gebrek hebben aan patentkali; o.a. bij aardappelen mist men diepnervigheid en het donkergroene blad, bij de kool ont staat branderigheid en uiten krijgen doode punten. Ook werd aanbevolen het kalizout 40 Dit moet echter vroegtijdig worden uitgezaaid omdat aan de chloordee- len tijd moet worden gegeven uit te trek ken. Verder gaf spreker nog een uiteen zetting over onkruidverdelging met ge malen kaïniet. Dit is een buitengewoon goed middel, maar moet oordeelkundig wor den gebruikt. Tevens geeft men buiten de verdelging van onkruid een goede bemes ting. Het moet worden uitgestrooid over dauwnat gewas by helder weer. Na de pauze werd aan de hand van de Agfa smalfilm vertoond het winnen van kalizouten. Hoofdzakelijk wordt dit gewon nen in Duitschland en Elzas-Lotharingen. Enorm groote fabrieken en kalimynen kregen we te zien. Na het winnen echter moet het nog verschillende 'behandelingen ondergaan, vóór het voor verzending en ge bruik gereed is. Ook heeft spreker ons nog een paar komische films laten zien, buiten gewoon doeltreffend, waarin het gebruik van kali tot uitdrukking kwam. Aan het einde beval spreker het gebruik van kali ten zeerste bij de bezoekers aan. Tot slot dankte de voorzitter den spreker voor den sympathieken en tevens leerzamen avond. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Commissaris der Koningin dezer provincie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens BROEDERDIENST betreffende den hieronder genoemden persoon de uitspraak gedaan, achter zyn naam vermeldd: H. VIAL, lichting 1936. Uitspraak: voorgoed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoordiger. Hèt verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer ge meente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 10 Januari 1936. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Ongecorrigeerd. MET EEN FOTOTOESTEL OVER DE GRENS. Toelichting van de K. N. A. C. In verband met eenige min of meer alarmeerende berichten over moeilijkhe den, welke Nederlanders, terugkeerend van een buitenlandsch reis, aan onze grens zouden kunnen ondervinden, als zij fototoestellen bij zich hebben, schrijft de Kon. Ned. Toeristenbond A. N. W. B. ons: Volgens een besluit van 29 November 1935 moeten hier te lande gevestigde per sonen des verlangd bij hun terugkeer in Nederland aannemelijk maken, dat zij de door hen meegebrachte bagage reeds by hun vertrek uit Nederland hebben meege nomen. Dit betreft dus niet uitsluitend fototoestellen, doch tevens reisdekens, reisnecessaires, kijkers, schrijfmachines, enz. In de practijk zal de bona fide toerist geen moeilijkheden ondervinden; heeft hij bij zijn bagage werkelijk stukken van waarde (een fototoestel van 100 of meer b.v.) dan is aan te bevelen, dat hij vóór zijn vertrek uit Nederland de kwitantie van aankoop, of een ander bewijsje, dat het apparaat in Nederland zijn eigendom was, meeneemt. Mocht in de practijk blijken, dat aan de grens strubbelingen ontstaan dan zal, naar den Bond bij informatie is gebleken, zeer zeker de gelegenheid worden open gesteld om zich, óf vóór zijn vertrek bij een officiëele instantie in zijn woonplaats, óf aan de grens vóór het verlaten van Ne derland te voorzien van een officieel be wijs, dat men het voorwerp in Nederland in eigendom had. Zulk een regeling, wel ke weer nieuw werk en nieuwe last voor de betrokkene meebrengt, zal echter al leen worden ingevoerd, als daar in de practijk behoefte aan blijkt te bestaan. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 10 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 768,0 m.M. te Perpignan. Laagste barometerstand 718,9 m.M. te Lerwick. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 11 Januari: Stormachtige tot krachtige, later afne- mende, zuidwestelijke tot westelijke wind- betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; af en toe regenbuien; later iets kouder. Weeroverzlcht. De depressie op den oceaan begon gister- middag plotseling met groote snelheid naar het oost-noordoosten te trekken en werd daarbij zeer diep, zoodat Lerwick heden morgen een barometerstand onder 720 m.M. vertoont. Aangezien de hooge druk op het vaste- lahd weinig afnam, heerscht stormtoestand over het geheele gebied van de Golf van Biscaye tot Noorwegen en is de tempera- tuur in Frankrijk, België, ons land en Duitschland hier en daar tot meer dan 10 gr. boven normaal gestegen. De koude op IJsland hield aan. In het oosten is de strenge vorst tot Finland be perkt. Op de Britsche eilanden is weer veel regen gevallen en is het water buiïg met eenige afkoeling in het noorden. In Duitsch land valt ook veel regen. Oostenrijk heeft kalm weer met mirt. In verband met de vorming van de secun- dairen is voortduren van het buiïge en stormachtige weer te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuig® en andere voertuigen 4.30 uur licht op. 20 JAAR EN50 MAAL INGEBROKEN. Te Arnhem is heden gearresteerd den 20-jarigen Arnhemmer R. J., die zich schuldig had gemaakt aan niet minder dan ongeveer 50 inbraken, hoofdzakelijk in de buitenwijken van Arnhem en ook in Oosterbeek en Wageningen. Overdag drong hij aan de achterzijde der huizen binnen en nam uit de keuken grootere en kleinere geldsbedragen weg. ONZE POSTVLUCHTEN. De Lijster is heden te Singapore geland. De Koetilang is heden te Palembang geland. De Nachtegaal is gisteren op de uitreis te Caïro aangekomen. De Oeverzwaluw, thuisreis, landde gis teren te Rangoon. RAADHUIS DE LUCHT IN GEVLOGEN. Reeds 4 dooden en 13 gewonden. Uit Pendleton in Indiana wordt gemeld, dat gisteravond het raadhuis aldaar tenge volge van een ontploffing is vernield. Tot nu toe is men er in geslaagd 4 dooden te bergen, terwijl 13 personen ernstig wer den gekv/etst. Naar verluidt heeft een arbeider de ontploffing veroorzaakt. Hy werkte in een kelder onder het gebouw en stak om naar zijn bril te zoeken een lucifer aan, waar door samengestroomd gas ontplofte. ES IST NICHT YVAHR!!!! Dat Tirolers naar Beieren gede serteerd zouden zyn. Naar het D. N. B. meedeelt, zijn de be richten, dat gisteren eenige honderden deserteurs uit Tirol in Beieren waren aan gekomen, onjuist. Ook is het niet waar dat Tiroolsche deserteurs in kampen zouden zijn ondergebracht. DE AANRIJDING TE HEERLERHEIDE. Ook het tweede slachtoffer overleden. In den loop van den ochtend is ook het tweede slachtoffertje van de aan rijding te Heerlerheide, de 10-jarig* L. Frölinx uit Heerlerheide, in het St. Jozefziekenhuis te Heerlen, waarheen hij vervoerd was, overleden. CONTROLEURS UITVOERING STEUNREGELING. Bezwaren van het N. V. V. teg*" oud-onderofficieren. Het Nederlandsch Verbond van Vak vereenigingen heeft een brief gericht tot den minister van Sociale Zaken naar aan leiding van het besluit van den miniiter> volgens hetwelk onderofficieren, die 6e~ pensionneerd zyn of binnenkort voor pen sioen in aanmerken komen, zullen worden aangesteld als gemeentelijke controleur» bij de uitvoering van de steunregeling- Het Verbond zet uiteen, dat de byz°n dere arbeid, waar het hier om gaat, de» kundigheid en tact vereischen, weshsl de personen hiervoor met groote moeten worden gekozen. Voorts wordt er in het schrijven den nadruk op gelegd, dat vooral in tyd iedere mogelijkheid om het aan»' werkloozen-nietgepensionneerden te ve minderen moet worden aangegrepen- Het Verbond verzoekt den Min»5 geen uitvoering aan zijn voornemen .willen geven, doch eventueel als contr

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2