Smella Smelta Smella Smelta Stad en Omgeving. £uchtoaact JCeck ói School Spoct Uit de Pers De burgemeester van Wijdenes geïnstalleerd. zó in de melk, zó opgelost f> fé vlug oplossende anijsblokjes O/v kou-verdrijvend DE GEBROEDERS„OOCHEM" Woensdag is de heer C. Mol uit Schagen als burgemeester der gemeente Wijdenes ge- insfdlleerd. Om ongeveer half twee waren de heer en mevrouw Mol met hun familie aan het Noordeinde van het dorp, waar een keurige eerepoort stond opgesteld. Hier waren o.m. de raad, vertegenwoor digers van diverse vereenigingen, enz. De loco-burgemeester, de heer Luijt, sprak daar den burgemeester toe en heette hem hartelijk welkom. Spr. zegde hem in zijn taak de volledige medewerking van de burgerij toe. Aan mevr. MolRoggeveen werden bloe men aangebodsn. Daarna trokken de auto's onder begelei ding van het fanfarecorps „Ons Genoegen" onder leiding van den heer B. Roemer het dorp in. Het ging eerst naar Oosterleek, waar bij de o. L school de kinderen met vlaggetjes stonden opgesteld en toepasselijke liedjes zongen. Hier sprak de heer Balk een kort wel komstwoord namens de Oosterleekers. In het centrum der gemeente was een fraaie eerepoort opgericht en „Ons Genoe gen" blies er lustig op los. Ten raadhuize was groote belangstelling en waren ook alle burgemeesters uit om liggende gemeenten aanwezig. De heer Luijt opende als loco-burgemees ter de vergadering met een woord van wel kom, waarna de burgemeester door den waarnemend secretarie werd binnengeleid. De heer Luijt heette den burgemeester har telijk welkom en wees er op, dat men te Wijdenes de familie Mol reeds voor jaren gekend had. Spr. hoopte, dat bij den bur gemeester de eenvoudige degelijkheid van de familie Mol zich zou paren aan de nauw gezette plichtsbetrachting van zijn vader. Spr. wilde zich met alle plezier van zijn waardigheid ontheffen en droeg met een woord van hartelijken gelukwensch de ambtspenning aan burgemeester Mol over. Spr. hoopte, dat de nieuwe burgemeester in het belang der gemeente en tot genoegen van zichzelf werkzaam zou zijn De tijden zijn moeilijk en er zijn vele vraagstukken en problemen, die wij niet in een handom draai uit den weg kunnen ruimen. Dat kunnen zelfs de machtigsten der aarde niet. Moge de burgemeester in samenwerking met wethouders en raad alles doen om Wij denes door deze zware tijden heen te hel pen. Moge U, zoo besloot spr., nog langen tijd burgemeester van Wijdenes zijn en moge U zich hier spoedig thuis gevoelen en gelukkig. Burgemeester Mol betuigde zyn dank aan H. M. de koningin over zijn benoeming tot burgemeester-secretaris van Wijdenes en tevens aan den minister en den commissaris der koningin. U, mijnheer de loco-burgemeester, wil ik gaarne dank zeggen voor uw vriendelijke woorden tot mijn vrouw en mij gericht. Door ziekte van mijn voorganger, den heer De Goede, is de dagelij ksche leiding van deze gemeente langen tijd toevertrouwd ge weest aan de zorgen van de wethouders, waarbij deze werden gesteund door den raad. Het is voor u en uw voorgangers, de heeren Haringhuizen en Bruin, geen ge makkelijke taak geweest, voor welker vol brenging ik u gaarne hulde breng. Den heer De Goede dank ik voor hetgeen door hem in het belang der gemeente werd vol bracht en wensch hem een volledig herstel toe. Wij beleven thans een tijd van ernstige economische ontreddering, waarvan de ge meenten den terugslag ondervinden. De moeilijkheden, waarin de land- en tuin bouw verkeeren, zijn ook mij niet onbe kend. De teruggang van de producten- prijzen is voor menig klein bedrijf nood lottig. Werkloosheid onder de arbeiders en de daarmede gepaard gaande uitgaven voor werkverschaffing en steunverleening heb ben menige gemeente haar zelfstandigheid gekost. Dat de gemeente Wijdenes haar zelf standigheid heeft kunnen bewaren strekt haar bestuurders tot eer. Van harte hoop ik, dat deze toestand zal worden bestendigd, waarvoor ik zeker mijn best zal doen. Den eersten tijd zal ik mij moeten in werken in de plaatselijke toestanden, waar bij ik meen te mogen rekenen op uw steun en in het bijzonder op dien van de wet houders. Ook vertrouw ik op een aange name samenwerking met het onderwijzend personeel van de beide scholen en met de ambtenaren der gemeente. Gaarne doe ik 'n beroep op de medewerking van de pers. die door het geven van een zakelijke en juiste berichtgeving in zoo belangrijke mate kan bijdragen tot de goede verstandhouding in de gemeente. Wij staan nu weer aan het begin van een nieuw jaar, dat voor de gemeente en voor mij een nieuw tijdperk inluidt. Het is een oud gebruik, dat menschen elkaar bij een jaarwisseling alle goeds toe wenschen. Ik geef u gaarne de verzekering, dat mijn echtgenoote en ik van goeden wille zijn en dat wij hopen, spoedig aan uw gemeen schapsleven deel te nemen. Wij zullen allen kunnen instemmen met hetgeen onze minister-president dr. Colijn in zijn nieuwjaarsrede heft gezegd: „Het is de eendracht, die machtig maakt, het is de tweedracht, die verzwakt en verstrooit." Laten wij met dezen geest bezield, het nieuwe tijdperk ingaan. Hiermede verklaar ik het burgemeester ambt van de gemeente Wijdenes te aan vaarden. Wethouder Ham sprak namens den raad. De burgemeester antwoordde daarop, waar na in de versierde zaal van Leegwater een druk bezochte receptie werd gehouden. Hier spraken o.a. de burgemeesters van Venhuizen, van Zijpe (namens de onderaf, het Noorden van den Ned. Bond van Ge meente-ambtenaren), de heer Buis namens de afd. Wijdenes van den Ned. Tuinders- bond, de burgemeester van Barsingerhorn, de heer Rempt als tolk van een 7-tal lief hebberij vereenigingen, de heer Brugman van de kegelclub de heer Singer Jr., mr. Buiskool uit Schagen en nog vele anderen. De burgemeester zeide dankbaar te zijn, dat de wederzijdsche ouders dit hadden mogen beleven. Hij had aangedrongen, dat alles eenvoudig zou zijn, doch het was meer dan eenvoudig geworden. Ook waren er tal van vriendelijkheden geuit en daar was spr. wat bang voor. Vooral de lui uit den hoek van Schagen hadden over hem nogal hoog van den toren geblazen. (Gelach). Spr. zou de beginselen van den Bond van Ge meente-ambtenaren ook hier hoog houden. Hij beantwoordde verder ieder afzonderlijk, deed nog mededeeling van verhindering van 't gemeentebestuur van Schagen, dat wel 'n telegram van gelukwensch had gezonden, verwekte groote hilariteit door de opmer king, dat zoo hij nog eens een advocaat noodig zou hebben, hij zeker mr. Buiskool zou nemen. Op het gebied van armenzorg zou ds. Boers nooit een vergeefsch beroep op hem doen. Aan annexatie van een deel van den Leekerweg dit aan het adres van den heer Roos kon nog niet worden ge dacht. Een speciaal dankwoord ontving ten slotte nog de heer Luijt en daarmede was deze dag ten einde, welke voor Wijdenes een onvergetelijke is geweest. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Lezing door den heer A. v. Hartogh, architect, Haarlem. De vindingrijkheid van het bestuur van bovengenoemde vereeniging, om zijn leden telkenmale een middag te bereiden, waar in het nuttige en aangename met elkaar vereenigd worden, is werkelijk bewonde- rendswaardig. In een lange reeks van jaren zijn nu al zooveel onderwerpen op het ter rein van de huisvrouw behandeld, dat het iederen keer moeilijker is, een persoon te vinden, die weer over een nieuw onderwerp zal kunnen spreken. En toch, iederen keer lukt het, getuige nog de uitstekende keus van gistermiddag. De architect A. v. H a r- t o g h was n.1. bereid gevonden een lezing te houden over „Hoe kan men zijn huis en zijn in richting in overeenstemming brengen met zijn levensgewoonten"? De presidente, mevr. E y m a, heette de talrijke dames van harte welkom en wenschte een ieder een gelukkig 1936. Na dat spr. den heer v. Hartogh in sympathieke bewoordingen had ingeleid, begon deze zijn lezing met de opmerking, dat hij geen enkele huisvrouw een recept kan geven, hóe zij haar woning moet inrichten, want de inrichting is, afhankelijk van per soonlijken smaak, welke aan 't interieur van het huis een eigen cachet moet geven. Maar waar men in dezen tijd met min der personeel, kleiner behuizing enz. 'te maken heeft, kortom waar menige huis vrouw zich moet gaan aanpassen aan de gewijzigde omstandigheden, daar zou wel licht een deskundige voorlichting op haar plaats zijn. De eerste raad, welke dan noo dig is, luidt: gooi uit uw huis, wat niet strikt noodzakelijk is. Bedenk, dat al het overbodige ook schoongehouden moet wor den en dus, indien niet noodig, verwijder het. Omtrent de opvatting van de huisvrouw als gastvrouw heerscht nog al eens mis verstand. Menige vrouw denkt zich verdien stelijk te maken, door steeds zeer bedrij vig heen en weer te vliegen, en nog te vaak vergeet men dan, dat de gasten niet komen om 't lekkers, doch om U zelf. Loop, indien U gasten heeft, zoo min mogelijk weg en laat liever Uw gasten medehelpen dan alles alleen te willen doen en daardoor een onbehagelijke sfeer te scheppen. Geef verder aan de kinderen het z.g.n. kinder hoekje, waar ze zooveel mogen rommelen als ze willen, maar waarvoor ze dan ook de eigen verantwoordelijkheid dragen. Zoo is het ook met het heerenhoekje dat even eens een eigen sfeer moet hebben. Leer bovendien Uw man in de huishouding te betrekken, dresseer hem zoodanig, dat hij 't als de gewoonste zaak van de wereld zal beschouwen, U b.v. te helpen afdrogen bij het vaten wasschen. (Wij meenen hier tegen een krachtig protest te moeten neer schrijven; dat spr. zoo bereidwillig is zijn echtgenoote in deze specifiek vrouwelijke bezigheid ter zijde te staan, is wel zeer in hèm te prijzen, doch dit behoeft nog geen motief te zijn, om daarom alle huisvaders in deze richting te dresseeren. Verslag gever). Ook de huisvrouw met haar vele admi nistratie behoort in de woonkamer een hoekje te hebben. Wanneer alles vlug bij de hand is, verhoogt het de gezelligheid. Over het algemeen hoort men zeggen, dat stalen meubelen zoo „koud" staan. Spr. be toogde, dat dit geenszins het geval zou zijn, indien bij deze negatieve meubelen posi tieve meubelen, zooals een ouderwetsch buf fet, tafeltjes, enz., enz. geplaatst zouden worden. Wanneer men b.v. stalen stoelen heeft, misstaan deze zeker niet in een gezel lige, gewoon-ingerichte kamer. Rustig be hang, veel licht, een prettig-aandoend gor dijnenmotief. dit alles kan een kamer tot een ideaal maken. Door de meubelen op ooghoogte te hou den, lijkt 't, alsof er meer ruimte komt. Men kan deze schijnbare ruimte nog aan merkelijk vergrooten, door de tafel bij het raarn te zetten. Uitvoerig bleef spr. stilstaan bij de keuken-indeeling en inrichting. Een z.g.n, doorgeefkast komt allengs in de mode en het is volgens spr. buitengewoon handig voor de huisvrouw. De vloer is een moeilijk probleem, een der beste bedekkingen is wel de Beuka-rift, een goedkoopere uitvoering van parket. Meer en meer zijn ook de „glas-in-lood"- ramen in trek. Na nog de lichtverdeeling te hebben besproken, verduidelijkte spr. zijn lezing met lichtbeelden, waarna tenslotte eenige dames nog vragen stelden naar aan leiding van deze leerzame woorden over de inrichting van een modern huis. Mevr. Eyma bracht spr. hartelijk dank voor zjjn boeiende lezing, waarna het was inmiddels 5 uur geworden de dames door de vermeerdering van kennis op dit terrein, voldaan huiswaarts keerden. Het bestuur kan op een geslaagden middag terugzien. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Kieviet is te 17.35 uur op Schiphol geland. Het vliegtuig heeft te Athene 0.31 Kilogram post uitgeladen, te Rome 3.730 K.G., te Marseille 6.371 K.G. en te Am sterdam 165.225 K.G. briefpost en 1.040 K.G. pakketpost. EEN VLIEGTUIG VAN DE K.L.M. VERLIEST EEN POSTZAK. In Engeland. Kort nadat gister 't ochtendvliegtuig van de K.L.M. van Croydon naar Amsterdam was vertrokken, geraakte de deur van het ach terste bagageruim open en viel een zak postpakketten op het golfterrein van Sels- don. Het toestel keerde onmiddellijk naar Croydon terug, teneinde de bagage te con troleeren en toen geconstateerd werd, dat slechts één zak vermist werd, is de machine onmiddellijk naar Amsterdam vertrokken. Korten tijd later, aldus Reuter, is de post zak door de politie naar Croydon gebracht om met een later toestel vervoerd te wor den. Onbeschadigd. De zak met voor Amsterdam bestemde pakketpost is met slechts enkele uren ver traging gistermiddag om 13 u. 35 met het vliegtuig van de Duitsche Lufthansa, dat om 11 u. 30 van Croydon was vertrokken, op Schiphol aangekomen. De postzak toon de geen enkel spoor van het doorgemaakte avontuur. PREDIKBEURTEN. Zondag 12 Januari 1936. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Terlouw v. Gar deren. (H. avondmaal). KapeVkerk, 9 uur ds. Warners, gewone dienst; 6 uur ds. Terlouw, dankzegging. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. H. Mak kink, bijz. collecte Oecumenische Raad (op verzoek der Synodale commissie). Onder werp: „Ik ben de deurJoh. 10 109. Doopsgezinde Kerk, 10.30 u., ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. von Meyen- feldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, v.m. 10 uur en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur Dienst. Vrij. Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 u. ds. Ruysonderw.: „Zoeken is vinden", 12 uur Woensdagavond en Donderdagavond 8 uur eerw. heer J. Dols. v.h. r. k. priester van Rotterdam Z. Donderdagavond, 8 uur, de eerw. heer J. Dols van Rotterdam Z. Vrijz. Chr. Jeugdkerk, Luth. Kerk, av. 7 uur de heer L. G. Veldt. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat C 9. 10 uur wijdingsdienst; 8 uur, openbare ver lossingmeeting; Leidster dezer bijeenkom sten Vaandrig T. Eenkhoon. Leger des Heils (Stichter Wiliam Booth), Limmerhoek 40, Zaterdagavond, 8 uur, openluchtsamenkomst op de Steenen Brug; Zondag, 7.30 uur, bidstond; 3.30 uur, ver- blijdingsbijeenkomst; 7.30 uur, groote ver- lossingsdienst. Deze samenkomsten staan onder leiding van de eigen officieren. Donderdagavond, 8 uur, heiligingsdienst, onderwerp: „De zeven treden tot heiligma king". Stads-evangelisatie, Laat No. 56, Zondag morgen 10 uur wijdingsdienst; 8 uur open bare samenkomst; Donderdagavond open bare samenkomst. UIT DE OMGEVING. BARSINGERHORN, Doopsgezinde Ge meente, geen dienst. BERGEN, av. 7 uur ds. v. d. Kieboom. Geref. Kerk, 10 en 5 uur de heer Slager. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Swaan van IJmuiden. BURGERVLOTBRUG, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur, ds. v. d. Veen. CALLANTSOOG, 10 uur ds. v. Wichen. DIRKSHORN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, geen opgaaf ont vangen. EGMOND AAN ZEE, Oud kath. kerk, geen opgaaf ontvangen. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, de heer J. E. Cannegieter. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10 uur, ds. Nauta v. Leiden. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur de heer A. v. Haren, van Noordscharwoude. HEERHUGOWAARD, 10 uur, ds. v. d. Kam. (Bevestiging kerkeraad). LIMMEN, geen dienst wegens ongesteld heid. NIEUWE NIEDORP. geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, geen dienst. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur de heer Baart cand. te Alkmaar. OUDE NIEDORP, av. 7 uur, ds. v. Dijk. PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, av. 7 uur, ds. Eikema. SCHAGERBRUG, 10 uur, ds. Witkop. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SCHOORL, geen opgaaf ontvangen. SINT MAARTENSBRUG, 10 uur, ds. Vorstman. SINT PANCRAS, 9.30 uur en 3 uur, ds. Molenaar. STOMPETOREN, 10 uur, ds Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer D. Meyer van Heiloo. UITGEEST, Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer Akse v. Beverwijk; 11.40 Zondagsschool. URSEM, av. 7 uur, ds. Buiskool. WARMENHUIZEN, geen opgaaf ont vangen. WINKEL, 10 uur, ds. v. Baaien. Toen mr. Duys uit de vergadering te Alkmaar wegliep. Onder de rubriek „In kort geding" van „Het Algemeen Handelsblad" lezen we het volgende over het feit, dat mr. J. Duys uit de districts-vergadering van Noordhollands- Noorderkwartier der S.D.A.P. wegliep: Het ondankbare district. Wij hebben onlangs gemeld, dat tijdens de te Alkmaar gehouden jaarvergadering van het gewest Noordholland-Noord der S. D. A. P., terwijl men discussieerde over een even- tueele toelating van den heer Duys, deze plotseling opstond en de vergadering verliet, gevolgd door eenige afgevaardigden, die zich bij hem aansloten. Daarop heeft de ver gadering met 163 tegen 17 stemmen (boven dien zes blanco) een motie aangenomen om uit te spreken dat een geroyeerd lid niet tot de vergaderingen van een gewest kan wor den toegelaten. Dit incident heeft voor het geval-Duys wel beteekenis. Het toont nl. aan, dat de heer Duys, die voor het lidmaatschap van zijn Kamerfractie bedankt heeft en daarna als lid der partij geroyeerd is, (daarlatende zijn bewering dat een „kliek" in de S.D.A.P. hem bij tienelfden der partij had weten zwart te maken) zich toch vergist heeft in zijn bewering dat een elfde, Noordholland- Noord, op zijn hand was gebleven. Aan zijn grooteren aanhang daar in de buurt meende hij voo^il zijn Kamerzetel te danken te heb ben, en op dit veronderstelde feit baseerde hij zijn niet-bedanken, nadat hij partijloos geworden was. Deze meening is door de feiten van Alk maar onjuist gebleken. Voor zoover men een vergadering van een paar honderd lieden kan beschouwen als weergevend de meening van de S.D.A.P.-kiezers in dat district. Andere middelen zijn er niet, tenzij de S.D.A.P. in Noordholland-Noord een soort referendum gaat houden. Maar de jaarver gadering was voor alle leden toegankelijk, er was dus geen reden voor verdere peiling der kiezersmeeningen. De heer Duys heeft zich dus vergist. Ver gissen is menschelijk, maar een gebleken vergissing behoort te worden hersteld. Of de heer Duys inderdaad door een „kliek" op onbehoorlijke manier de partij is uitgewerkt, is een vraag die hij door een onpartijdige instantie, een soort van eereraad, had kun nen laten uitmaken; hij heeft dat blijkbaar niet gewild. In elk geval echter moet hij thans weten, dat geen deel van de partij, dat werkelijk van beteekenis 'tan worden genoemd, hem meer steunt. Naar ons begrip brengt dit mede dat hij als Kamerlid behoort af te tre den ;het staat hem dar altijd nog vrij, bij de eerstvolgende Kamerverkiezing, dat is reeds in 1937, met een eigen lijst uit te komen en eventueel alsnog -e bewijzen, dat toch wel degelijk vele duizenden kiezers cp zijn hand zijn en hem inderdaad Kamerlid willen ma ken; dan zou de geschiedenis hem in het ge lijk stellen, en zou hem niet de blaam kun nen treffen, dat hij tegen de ongeschreven wet onzer politieke begrippen in was blijven zitten voor een partij die de zijne niet lan ger is. Men kan ons kiesstelsel al of niet mooi en goed vinden, maar iemand, die vele malen als candidaat van een bepaalde partij is ge kozen, heeft ook de voordeelen voor hem zelf van dat stelsel ondervonden en behoort eerlijkheid tegenover kiezers in acht te nemen, en ook de hem treffende nadeelen te aanvaarden en heen te gaan wanneer de verhouding tusschen hem en de kiezers, die er tijdens zijn verkiezing bestond, geheel veranderd blijkt te zijn. Wat zou de heer Duys en zijn tegenwoor dige vijanden eendrachtig gefulmineerd hebben in vroegere jaren, indien een niet' S.D.A.P.'er een dergelijke verknochtheid Verkrijgbaar bij Uw winkelier in aantrekkelijke pakjes d 10 cents, bevattende 12 tabletten voor even zoveel koppen melk. aan zijn zetel vertoonde. Maar dat deze vuile wasch in het openbaar gewasschen wordt tusschen een party, wier optreden ons in veel opzichten niet sympathiek is en een oud-lid daarvan welks vroeger optreden ook al weinig recht op alle sympathie geeft, doet niets af aan het feit, dat de verhouding tusschen de partij en haar leden uiteindelijk door dezelfde mangelmachine van openbare billijkheid moet gaan. Dammen. DE ZEVENDE PARTIJ WEER REMISE. Stand: Raichenbach 9, Vos 5 punten. De zevende partij dammen om het werelddkampioenschap is wederom in remise geëindigd. Vos heeft eenigen tijd iets sterker gestaan, maar kon weer geen winst forceeren. Het verloop was: Wit: Raichenbach. Zwart: Vos. 1. 33—28 18—22 2. 38—33 12—18 3. 31—26 7—12 4. 37—31 1—7 5. 43—38 19—23 6. 28X19 14X23 7. 31—27 22X31 8. 26X37 10—14 9. 36—31 5—10 10. 33—28 14—19 11. 41—36 10—14 12. 31—27 20—24 13. 39—33 17—22 14. 28X17 11X31 15. 36X27 23—28 16. 33X22 24—29 17. 34X23 19X17 18. 46—41 7—11 19. 44—39 17—21 20.- 39—33 21—26 21. 50—44 11—17 22. 44—39 14—19 23. 41—36 9—14 24. 35—30 17—22 25. 30—25 22X11 26. 36X27 6—11 27. 33—28 4—9 28. 49—44 19—24 29. 47—41 11—17 30. 28—23 18X29 31. 27—22 17X28 32. 32X34 12—18 33. 41—36 8—12 34. 34—29 24X33 35. 39X28 14—19 36. 40—35 16—21 37. 45—40 12—17 38. 35—30 17—22 39. 28X17 21X12 40. 30—24 19X30 41. 25X34 9—14 42. 44—39 14—19 43. 39—33 15—20 44. 40—35 20—25 45. 33—28 2—7 46. 38—33 3—8 47. 36—31 19—24 48. 37—32 26X37 49. 42X31 13—19 50. 31—27 8—13 51. 27—21 18—23 52. 35—30 24X35 53. 28—22 25—30 54. 34X25 3540 55. 25—20 40—44 56. 20—15 44—49 57. 22—18 49X16 58. 18X9 Remise. 67. Boer Pummels, die hoofdbestuurslid was, wenschte dat zijn dochter Keetje de hoofdfiguur in de optocht zou zijn. Ze was nog wel jong, maar ach, als ze ver kleed is dan gaat het best, vond Pummels. Zij zou dan Jacoba van Beieren voorstellen, terwijl Pit en Pat haar als ridders zouden begeleiden. 68. De jongens vonden het niet bar leuk dat juist Keetje als Jacoba van Beieren moest fungeeren, maar zoo'n costuum vonden ze toch wel verbazend interes sant. Twee dagen voor het bewuste feest arriveerde een tooneelkapper met groote koffers in het dorp. De man hield zitting in de raadszaal en een ieder, die aan de op tocht deelnam, moest naar hem toe om het juiste costuum in ontvangst te nemen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7