Agenda tycoMHciaal Tlieims NOORDSCHARWOUDE JiecfdsiaAeti QetueetUeeaden Amstecdamsche Jjeucs £aatste berichten Stad w Omqevuu} Weec&ecUht BAMOERS fe ALKAfAAR SLVDS SPAANDER Co. NU goede, goedkoope kleeding naar maat. HEERHUGOWAARD SCHAGEN OBDAM De „Kerkplein" verloren 18o5 Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Don kere oogen (rom.), hoofdrollen Harry Baur en Simone Simon. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende Voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De graaf van Monte Cristo (rom.); hoofdrol Eliza Landy. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende Voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, Zondag, Maan dag en Dinsdag, hoofdnummer Gold Diggers of 1935 (revue), hoofdrollen Dick Powell en 12 anderen; in het bijprogramma Moeders lievelingetje met Shirley Temple. Toegang Voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, 2.30 uur, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De havenjournalist (sens.); hoofdrollen Ben Lyon en Claudette Colbert. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 11 Januari. 8 uur, Harmonie, uitvoering turnclub Kracht en Vlugheid. Zondag 12 Januari. 12 uur, Pieterstraat, clubgebouw A. S. V. Victrix, open hometrainerwedstrijd. 7.30 uur, De rustende Jager te Heiloo, op voering revue ,,'t Zal wel gaan". 7.30 uur, zaal Rus te Heerhugowaadrd, uitvoering muziekvereeniging H.U.G.O. Om de lichtbedryven. Om de gemeenschappelijke lichtbedrij- ven van de Langendijker gemeenten en St. Pancras is de laatste dagen nogal wat te doen geweest. Door het bestuur zijn sollicitanten opgeroepen voor een door dit college ingestelde functie van boekhouder. Vöór den tienden Januari moesten sollici taties worden ingeleverd. Het is echter zeer de vraag, en deze vraag stelden zich velen, of dit besluit van de commissie wel volgens de geldende verordening is ge schied, daar in het reglement niet over een boekhouder wordt gesproken. Het in stellen van nieuwe functies behoort door de gemeenteraden te geschieden. Van de zijde van het bestuur werd deze boekhou der echter beschouwd als de assistent van den directeur. Het komt echter in een eenigszins eigenaardig licht. Het advies van het Georganiseerd Overleg over de salarisregeling voor deze functie wordt niet opgevolgd. Voorgesteld wordt door het G. O. een salaris van 17002200 met vijf jaarlijksche verhoogingen van 100, hierby echter rekening te houden met de kortingen,'welke ook voor de an dere ambtenaren zijn toegepast. De com missie heeft echter besloten op voorstel van het bestuur het salaris vast te stellen op 18002200 zonder korting. Ook bij de salarisverlagingen voor het personeel wordt weinig waarde aan het G. O. gehecht. In het G. O. was voorge steld de korting niet hooger te doen wor den dan 10 pet., en daarbij het administra tief personeel niet onder de korting van 5 Y, pet., die noodig was om tot dit aantal te komen, te doen vallen. De commissie besluit echter evengoed tot een verlaging van 12 pet. voor allen. Bij de behandeling in den gemeenteraad van Oudkarspel is duidelijk uitgekomen, dat men van het voorgevallene in de Gas- commissie heel weinig weet. Over de in stelling van de functie boekhouder is daar niet eens gepraat. Later, na de raads vergadering, hebben wij echter een paar raadsleden gesproken, die er lang niet over tevreden waren. Ook in de andere gemeenteraden zal men niet nalaten over deze kwestie te spreken, daar verscheidene raadsleden in die gemeenten het ook niet goedkeuren, dat buiten den raad om zoo wordt be sloten. Het zal «og wel eenige geanimeerde raadsvergaderingen geven. Donderdag vergaderde de Bond van Boerinnen- en Plattelandsvrouwen in café Mantel. Ondanks het slechte weer waren 33 leden opgekomen van heinde en verre. De presidente heette de spreekster van dezen avond, mevr. v. d. Wal—de Boer uit Stom petoren, hartelijk welkom. Deze begon met te zeggen, dat het voor de aanwezigen wel eenigszins een teleurstelling wezen zou, niet het bepaalde fragment uit haar boek, „De weeshuis jaren van Lies Ver kerk", te kunnen behandelen, aangezien zij haar boek ter inzage gezonden had aan een drukkerij en nog niet terug ontvangen had. Nu droeg spreekster een ander gedeelte uit haar boek voor, getiteld „Liefde", een zeer aangrijpend verhaal van liefde en dood, dat met groote aandacht beluisterd werd. Daar na volgde pauze, waarin maatbekertjes ver kocht werden, die reeds gedemonstreerd waren op den kookcursus, uitgaande van dezen bond. Op voorstel van mevr. v. d. Wal werd be sloten het lied te zingen, waarmee men steeds op de vergaderingen der plattelands vrouwen te Stompetoren de bijeenkomst opende. Daar er slechts één exemplaar voorradig was, maakten de dames Stapel en Smit zich zeer verdienstelijk met voorzin gen. Onder veel animo werd overwogen dit als Bondslied in te voeren. Daarna droeg mevr. v. d. Wall nogmaals voor, ditmaal een historische dorpshumo reske, getiteld „Een nachtelijk avontuur", dat met zeer gemengde gevoelens werd aan gehoord, en wel een zeer sterke tegenstel ling vormde met het eerst behandelde on derwerp. Vervolgens gaf de presidente een verslag van het werk der crisis-zuivelcentrale, ge leid door mej. v. d. Weide uit Alkmaar, waarvan het centrum ligt in Heerhugo- waard, voorzitter de heer Sutman Meyer, die haar propaganda voert in de omliggen de dorpen en waarvan de opkomst steeds bevredigender mag genoemd worden. Tn Heerhugowaard-Noord was een vereeniging opgericht voor huishoudelijke voorlichting, waarvoor zich 40 leden hadden opgegeven. Daarna werd de vergadering onder dank betuiging gesloten Geslaagd. Voor het praktijkexamen boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen zijn geslaagd de heeren: P. Schoorl, St. Maartensbrug en S. Vogelzang te 't Zand. CONCIËRGE BENADEELT SCHOOL VEREENIGING. Anderhalf jaar tegen hem gerequireerd. Ruim 1200 heeft de conciërge van een Christelijke School in de Watergraafsmeer te Amsterdam ten nadeele van de school- vereeniging verduisterd in den loop van de laatste twee jaar. Toen de fraude door het bestuur werd ontdekt, legde de man, die een salaris van 125 per maand verdiende, een volledige bekentenis af. Huiselijke zorgen hadden hem tot zijn daad gebracht; uit het re- classeeringsrapport blijkt echter, dat hij ook in vorige betrekkingen niet uitmuntte door eerlijkheid en betrouwbaarheid. In de dagvaarding zijn slechts enkele feiten ten laste gelegd. Tweemaal zou hij, inplaats van een kolenrekening te betalen, het geld ten eigen bate hebben aangewend. Voor het bedrag van 42.20 had hij een valsche quintantie vervaardigd, waarop hij de handteekening van den kolenhandelaar had nagebootst. „Er is alle reden voor om dezen man streng te straffen", meende de Officier van Justitie, mr. van Dullemen. Hoewel hy nooit eerder met den strafrechter in aanraking is gekomen,is zijn verleden zeer slecht. Hij heeft het in hem gestelde ver trouwen schromelijk misbruikt, hoewel hij een behoorlijk bestaan had. Spr. eischte wegens verduistering, meer malen gepleegd en wegens valschheid in geschrifte, een gevangenisstraf van ander half jaar. De verdediger mr. Moutman, bepleitte 'n clemente straf, daarbij de persoonlijkheid van verd. uitvoerig besprekend. De rechtbank te Amsterdam zal op 24 Januari vonnis wijzen. De Raad vergaderde Donderdag in voltal lige zitting. Burgemeester de Boer memo reerde den slechten toestand voor de vee- boudersbedrijven en de tuinbouwbedrijven Medegedeeld werd, dat de nieuwe bijslagre geling niet zoo gemakkelijk is als de vorige. De regeling voor den landbouw komt eerst op 1 Mei Z.h.st. werd besloten in te gaan op den wenk van Ged. Staten om de vermake lijkheidsbelasting van 10 pCt op 20 pCt. te brengen. Een subsidie is verleend van f 2500 voor het Burgerlijk Armbestuur, doch bij afre kening blijkt men nog 500 tekort te ko men. Besloten werd dit te putten uit de ge raamde subsidie over 1936 ad 1 6000. Wat den spoorwegovergang betreft merk te de voorzitter op, dat er ter plaatse een onhoudbare toestand is. Oorspronkelijk is vanwege de spoorwegen een plan tot verbe tering voorgelegd, waarvan de kosten 10.000 moesten bedragen; daar was na tuurlijk niet aan te beginnen, doch nu kan door bemiddeling van het Hoogheemraad schap alles in orde worden gebracht tegen betaling van een jaarlijksche bijdrage ad 200. Een voorloopige bespreking met den voorzitter van het polderbestuur wees uit, dat deze niet ongenegen was het voorstel te doen, hiervan jaarlijks 100 voor reke ning van den polder te nemen, daar deze nu ook belasting heft van de gebouwde eigendommen. De polder zou zich dan ver binden tegenover het Hoogheemraadschap en de gem. tegenover den polder voor 100 p. j. B. en W. achten deze regeling buiten gewoon gunstig. Ook zou nog afkoop mo gelijk zijn door een bijdrage ineens van 2500. De heer Blauw vroeg of er geen plan aanwezig is. De voorzitter antwoordde ontkennend. De weg zal waarschijnlijk op een breedte van 7 meter worden gebracht. Verder vroeg de heer Blaifw naar een begrooting, doch ook deze is niet bekend, waarover hij zijn bevreemding te kennen gaf. Spr. is het nog niet met het voorstel eens, gezien den drang, welke er tegen woordig heerscht om te komen tot verlaging van vaste lasten. De toekomst kan wel weer heel andere dingen brengen, b.v. een auto baan, waar nu de spoorweg HoomAlk- van Zaterdag 11 Januari 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van iiftden te Vorige koers 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned -Indiê 4 Duitscbland Idem met kettingverklariog. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd bank Handel Mpij Cert 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. B1NNENL Alg Kunstzijde Unie t v. Berkels Patent Calvê Delft Cert NederL Ford ex. 40 afsL Philips GloeiL Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A.' 206'/s Java Cultuur 129 Ned Ind. Suiker Unie 113 Vorstenlanden a 2->l/16 w/M 98"/» 98"As 22»/» 24 113>/« 129 487. 887. 1097, 2»/s 4<v. 59V, 250 2217. 10o8/u 351/4 30'Vi. 28/lS 29s/m 57. pl.m. 10.30 991/, 997, 98">/h 98«/16 22 24 pl.m. 10.45 pl.m. 11.00 pl.m. 11.15 Dito actu MIJNBOUW. Alg bxplor Mij. Redjang Lebong 13 50 1677. 2 4 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 2073/4 Kon Petr. Perlak Pbillipi Oil j j 9316/,. Shell Union RUBBERS. 2«»/a 9b 9»/u Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Ru oer Oostkust Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPV A A R I EN. Kon Ned Stoomboot r*B«ïi;'"' Deli Batavia Oude Ueli Senembah AMER SPOORWEGEN. AtchisoD loprlca Southern Railw Cert Union Pacific t ftNoteering per 50 x) CX coupon thxclaim PROLONG.A IIF- *Exdividend. IIO/4 68 877, 347. 637« 1'»/» 49V, 497, 501/4 50»/4-52 90-898/4 901/, l/. 89*-90 89j-90J 253/4 26 6OV4 307, 250 224 22HA 4 2233/4 22j»/4 IOC3/, 1067, 106»/4-7 17»/. 17'As 311-V» 317. 31 7M 317» 28/w 28/»-7, 28/» 29'/, 297, 2918/» 5'/. 237 2371/, 8 238j 40 130 114 23V» 8/4 237» 247, 1590 168 207 207-9 208.10 208 209 2217» 2211/, 2 2218/, 95 947, '474 9®/s 'Vu 9»/, 9t8/u 111»/, 11 U/4 1117, 677, 687, 687, 877, 86 V, 34 12 12 53»/, 5i/i 55 7, 182 186 e 199 201 20-3/, 2017, 9 195 197 196 0 401/, 40»/, 0 9*/» 974 0 9 6*7, 09Vl V fr- !<oer» 274 pCt H«d«n 27, pCt 541/, 55 W! NIET New-York Londen Berlijn Pariis Brussel (Belga) Baret Kopenhagen Stockholm Oslo 1 Mad ld iUlil OFFICIEEL I-KOERSEN Vorige koers 1.477, 2>V« 59 27 V. 9 i2V, 24.8t.i/* 47 90 32 45 37 45 36 45 20 ivy, 0u. 00 AMS14' V Koers op beden 2 uur 1.47ii/„ I 277« 39.227, L'2»/. 24 82'/, 47.90 32 45 37 45 36 45 20 1/1/, 00.00 maar ligt. Het moge nu heel aard.g khn ken, dat ook de polder jaarlijks 100 zal bijdragen, maar het komt toch in hoofd zaak van dezelfde menschen. De heer de Wijs gevoelde er veel voor, dat de zaak daar wordt opgeknapt en de heer Bakker uitte zich in denzelfden geest Het standpunt van den heer Blauw onder vond geen steun, zoodat het voorstel van B en W. werd aangenomen, ook wat be treft de betaling per jaar. Bij de stemming over dit purft bleek alleen de heer Blauw er voor tot afkoop over te gaan door beta- ling ineens. BU de rondvraag richtte de heer Hensel- mans nog een wederwoord tot den burge meester in verband met diens nieuwjaars rede en uitte namens den raad voor den voorzitter en diens gezin ook de beste wen- schen. (Ongecorrigeerd.) ZEILSCHIP „DE HOOP" ZOEK. Echter niet direct reden tot onge rustheid. Volgens een telegram uit Emden, zou het Nederlandsche motorvrachtschip „De Hoop" uit Zoutkamp onderweg met een ladin gstukgoed van Hamburg naar Norderney, worden vermist. Het vaartuig is sinds 2 Januari niet meer gezien. Aan boord bevinden zich, de schipper en zijn vrouw en twee knechts. Volgens onze informaties zou in it bericht zijn beoeld het tjalkschip „De Hoop" van schipper Jb. Groen uit Zoutkamp. Het is een er weinige zeilkustvaar- tuigen, ie nog in de vaart zijn. Voor- loopig behoeft men zich omtrent het lot van het scihp en zijn opvarenden, de beide knechts zullen waarschijnlijk Duitschers zijn, nog niet ongerust te maken. Schipper Groen is een bekwaam schipper, die wel vaker lang onderweg blijft, zonder iets van zich te laten hoo- ren en het is best mogelijk, dat hij achter een der eilanden voor anker is gegaan in afwachting van beter weer. DE K. L. M. EN PALEMBANG. Naar aanleiding van het bericht uit Indië afkomstig, dat de mogelijkheid be staat, dat de uitgaande K. L. M. vliegtui gen in de toekomst Palembang zouden overslaan, vernemen wij dat zulke plan nen inderdaad bij de K. L. M. in overwe ging zijn. Echter betreft het hier uitsluitend een postale aangelegenheid en het verzoek, dat de K. L. M. met betrekking tot deze kwestie heeft bereikt, is dan ook uitge gaan van de Indische posterijen. Volgens de posterijen zou de post, wan neer direct naar Batavia gevlogen werd, nog tijdig aldaar aankomen om doorge zonden te worden naar Soerabaja en Se- marang. Men was van meening, dat dit van meer belang was dan het afgeven van de post in Palembang, welke van Batavia per K. N. I. L. M. teruggebracht kan wor den. De directie der K. L. M. heeft aan de Indische posterijen meegedeeld, dat tech nische bezwaren tegen deze wijziging niet bestaan. Een beslissing is echter nog niet genomen. KLEINE ORKAAN BOVEN GRONINGEN. Vallende schoorsteen treft werk- loozen. Boven de stad en de provincie Groningen woedde hedenmorgen een zware noordwes terstorm, die tusschen 9 en 10 uur op zijn hevigst was. Om half 10 stond een groep arbeiders te Haren, bij Groningen, voor het gebouw van gemeentewerken om te stem pelen. Door den krachtigen wind werd een schoorsteenkap van een belendend perceel naar beneden gesmakt. De schoorsteenkap trof twee mannen, den 44-jarigen E. B. en den 31-jarigen W. K. B. bleek er het ernstigst aan toe te zijn. Hij moest bewusteloos worden weggedra gen. W. K. werd slechts licht gewond. N.V. E IERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 11 Jan. 1936. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 135000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5658 3.80—4, 58 60 3.90—4.10, 60—62 4—4.30 en 62— 64 4.10—4.60. Hoog op het strand geslagen. Tengevolge van den hevigen wester storm is de Kerkplein vanmorgen om 7 uur van zijn ankers geslagen door het breken van den ankerkabel. Het schip ligt nu weer hoog op het strand en maakt zware slagzij. Vermoe delijk heeft het aanmerkelijke schade opgeloopen. Vrijdagavond ging het gerucht, dat de Kerkplein Zaterdag zou vertrekken. Inder daad was de positie gunstig, het schip lag ver in zee en was de laatste dagen geheel vlot gekomen. De redding scheen nabij, maar het heeft niet zoo mogen zijn Ten tweeden male is de Kerkplein gestrand en zijn positie is slechter dan bij de eerste stranding. Zoo is dan door een storm het werk van ruim twee maanden nutteloos ge maakt. Naar den siooper? Zal nu ook de Kerkplein voor den sloo- per zijn? De kans daarop lijkt groot. Het schip ligt nu met zijn achtersteven nn-r Egmond gekeerd. Het middenschip zit op een bank, waardoor kans op beschadiging hHk51T Z8eu gr°0t i8' °P het ««een- blik slaat de zee hoog over het schip heen. De zuigDompinstallatie is ook deerlijk ge havend. Voor de bemanning bestaat geen SCVclSTt morgen naar waarnemingen, verricht in den van Zaterdag 11 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 772,8 m.M. te Toulouse. Verwachting, geldig tot den avond vta Zondag 12 Januari: Stormachtige, later afnemende noordwes. telijke wind; gedeeltelijk bewolkt wellicht nog enkele regen- of hagelbuien; kouder. Weeroverzicht. De depressie is in diepte afnemend, verder langs de Noorsche kust getrokken en wordt thans door een snelle stijging van den baro. meter over de Britsche eilanden en het Ka- naai gevolgd, zoodat op de Noordzee thans een west-noordwestelijke storm waait De hooge druk verdween geheel uit Pin. land en de vorst nam daar tot matig af. In zuid-Scandinavië heerscht lichte dooi, die bij het naar het noordwesten van de wind wel weer in vorst zal omslaan. Van IJsland, waar het nog flink vriest, nadert een koude luchtstroom, die in Schot, land de barometer reeds tot het vriespunt bracht. Ook elders op de Britsche eilanden is de temperatuur sterk gedaald. In Frankrijk is het nog zeer zacht en fa oost-Duitschland is de temperatuur nog ge stegen; in west-Duitschland viel een zware regen. Aan de Noorsche kust waait nog een zuidwesterstorm, tusschen IJsland en Schot- land stormt het uit noordwesten. Bij afnemenden wind uit noordwestelijke richting is daling van temperatuur met enkele regen of hagel te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.32 uur licht op. de Lange &-DEMORAAZ, EEN JUBILEUM. De heer G. Ippen, werkzaam op de ijzer- en metaalgieterij alhier, herdenkt Maandag den da^ dat hij 40 jaar aldaar werkzaam is als ijzerboorder. FOTO-TENTOONSTELLING VAN DE PADVINDERS. Ergens tusschen het Sportpark en da Zandersloot kunt u een laantje vinden aan het eind waarvan zich een houten keet bevindt, welke bij nader inzien het clubhuis blijkt te zijn van de Alk- maarsche padvinders (open groepen). Het gebeurt zeer zelden, dat het werk van de padvinderij naar buiten bekend wordt, doch thans is er een gelegenheid om wat nader kennis te maken met da padvinderij. Want hedenmiddag en mor gen zal in dit clubhuis een tentoonstelling worden gehouden, welke vooral door tien tallen foto's een goed beeld geeft van het werken van de padvinders, in het bijzon der van de „verkenners". Keurig en overzichtelijk zijn deze foto'» opgesteld en men kan hjer zeer zeker een juist inzicht krijgen in de padvinderij en haar doelstelling. In een aparte ruimte vindt men een volledige padvindersuitrusting en ook hieruit blijkt duidelijk met welk een nauwgezetheid de padvinder zijn bul letjes bij elkaar houdt en verzorgt. Wij kunnen deze eenvoudige expositie in aller aandacht aanbevelen, temeer daar door de a.s. Nederlandsche jamboree de padvindersbeweging wat meer in het licht der openbaarheid komt. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 12 Januari is de apotheek van H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. BRAND. Aan den Dijk te Winkel is brand ontstaan in het woonhuis van den heer Van Riesen. Het pand brandde geheel uit. De oorzaak is tot nu toe onbekend. Het huis was eigen dom van de Armvoogdij. GESLAAGD. De heer M. Hoed Jr. alhier slaagde voor het praktijk-examen boekhouden der Verg. var. Leeraren in Handelsweten schappen en in Amsterdam voor het Fede ratie-examen Mercurius-Boekhouden. Mej. J. C. Pisart, alhier, slaagde voor het Mercurius-diploma Duitache handel»' correspondtie. Gister promoveerde onze stadgenoot, heer W. J. Lütjeharms, tot doctor in de w»* en natuurkunde op het proefschrift: M Geschichte der Mykologie. Das XVIH: Ja»*- hundert". De N.R.Crt. noemt dit een samen vattend werk, waaraan groote behoefte b«- stond, want het weinige, dat hierover is publiceerd, ia voor het grootste deel in stuk ken en brokken in tal van tijdschriften vinden. Wat ons vooral heeft getroffen, dat de schrijver de auteurs, die hij behan delt, geheel in de Hjst van hun tijd pl«atr'

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2