de Lange &üe mdraaz. Stad e*i Omqmmq Agenda iBuumdaad 20.000 Mijlen over zee. JkooinciaalHieuws EGMOND AAN ZEE HEILOO ST. PANCRAS DANKIERS te ALKMAAR SINDS 18Q5 lüeecèedcht WL Amstecdamsche JSeats m» -t m» Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Don kere oogen (rom.), hoofdrollen Harry Baur en Simone Simon. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De graaf van Monte Cristo (rom.); hoofdrol Eliza Landy. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De havenjournalist (sens.); hoofdrollen Ben Lyon en Claudette Colbert. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 15 Januari. 8 uur, Harmonie, liederen-avond Kamer- muziekvereeniging m. m. v. Hans Schouw man, piano; zang mej. To v. d. Sluys. 8.15 uur, Volksuniversiteit, cursus karak terkunde. 8.15 uur, Harmonie, prop.-vergadering prot.-chr. reclasseeringsvereeniging. 7.30 uur, De rustende Jager te Heiloo, op voering revue ,,'t Zal wel gaan". Donderdag 16 Januari. 8.30 uur» in de r.k. kerk aan de Laat con ferentie voor niet-katholieken. 8 uur, 't Gulden Vlies, prop.-avond N. R V., causerie over Italië. TEGEN AUTO-RIJDEN! Volgelinge van Gandhi ziet er van af... Reuter meldt uit Bombay dat Mira Bei, de bekende volgelinge van Gandhi, een eed heeft afgelegd om nooit meer in een automobiel te rijden. Zij is op het oogen- blik bezig met een campagne voor „ver heffing van het platteland" en in een der lezingen, die zij over dit onderwerp hield, vertelde zij haar eigenaardige gelofte. Zij zelf heeft reeds verscheidene automobiel- ongelukken meegemaakt, maar een onge luk gedurende haar campagne, waarbij zij zeer ernstig werd gewond, verhaastte haar besluit. Mira Bei is geen tegenstander van de moderne techniek, doch haar „menschelijke gevoelens" hebben haar tot deze gelofte gebracht. Zooals men weet is zij de dochter van wijlen Sir Edmund Slade, den com mandant van de Britsche vloot in Indië. Zij gaf haar hooge sociale positie te Lon den en Bombay op om een eenvoudige vol gelinge te worden van den Mahatma. HET SCHIJN-SCHOON DER FILM WERELD. Het „ideale huwelijk" van Mary Picford en Douglas Fairbanks is thans formeel ont bonden, aangezien de rechtbank Mary's eisch tot echtscheiding heeft toegewezen. DE DIEFSTAL VAN MARGARINE. TE 'S-GRAVENHAGE. Een der verdachten bekent. Naar dezer dagen gemeld werd, heeft de Haagsche politie, in samenwerking met de Rotterdamsche, drie arrestaties verricht, in verband met den margarinediefstal, gepleegd in den nacht van 3 op 4 Januari, bij de Uni- lever in Den Haag. De buit, 1745 K.G. in kisten verpakte margarine, werd naar Rot terdam vervoerd, en in een pakhuis in de Eleonorastraat door de politie in beslag ge nomen. Van de drie arrestanten: de 35-jarige J. de V., een goede bekende van de Rotter damsche politie, de 27-jarige G. S. (men vermoedt dat deze als chauffeur de waar van den Haag naar Rotterdam heeft ver voerd) en de Duitscher F. R., oud 40 jaar, waterstoker van beroep en ten wiens name het bewuste pakhuis werd gehuurd, heeft de eerste een volledige bekentenis afgelegd. De drie mannen zijn gisterochtend door den rechter-commissaris verhoord. Naar aanleiding van dit verhoor is J. de V. in het Huis van Bewaring opgesloten. Gisteren heeft te Den Haag voor een aan tal persvertegenwoordigers de eerste ver tooning plaats gehad van de film „20.000 mijlen over zee", welke een beeld geeft van de wereldreis van Hr. Ms. K XVIII. Van het vertrek op 14 November 1934 uit Nieuwediep af tot aan het einddoel, Soera- baja, toont de luitenant ter zee der 2e kl. M. S. Wytema, die de opnamen genomen heeft, op boeiende wijze de moeilijkheden, welke overwonnen moesten worden op deze lange reis, de grootste, welke ooit is onder nomen, gedurende welke de vijf wereld- deelen werden aangedaan en de onmete lijke oceanen kris kras werden overgesto ken. Als de K XVIII de haven van Nieuwediep verlaat en het ruime sop kiest, doen duizen den uit Den Helder de kranige bemanning uitgeleide. Aan boord bevindt zich mede prof. Vening Meinesz, die de reis heeft medegemaakt voor het doen van zwaarte krachtmetingen om den vorm van de aarde te kunnen vaststellen, in het bijzonder van het Zuidelijk halfrond. De eerste haven, welke wordt aange daan, is Funchal, de haven van Madeira. Een uitstapje op dit eiland wordt gemaakt en de bemanning heeft gelegenheid het natuurschoon te bewonderen. Maar al spoedig wacht een nieuwe taak. Midden op den Atlantischen oceaan, op een vooraf vastgestelde plaats, zal de beman ning van de „Snip" op de Kerstvlucht van Nederland naar West-Indië van radio-pei lingen en weerberichten worden voorzien. Als de manschappen vol aandacht turen in de duisternis om de Snip te ontdekken, roept een hunner vol vuur uit: „Zou dat hem zijn?", maar een collega, met meer kennis van planeten, moet hem teleurstel len en roept: „Wel nee, dat is Venus!" Door dc zware bewolking heeft de K XVHI de Snip niet kunnen waarnemen. De radio telegrafist komt melden, dat de Snip 20 minuten geleden gepasseerd is, zonder den onderzeeër gezien te hebben. De steven wordt gewend en terug gaat het naar Dakar. Dansers, die van geen op houden weten en uren achtereen met hun fanatieke dansen en eentonige muziekbege lieding op trommels zichzelf in vervoering brengen, treden op voor de bemannig. Geen wonder, dat daar storm op komt, voorspelt men .En op weg naar Zuid-Amerika slaan huizenhooge golven over het ranke scheep je. Bij het passeeren van den evenaar klimt Koning Neptunus met zijn gemalin aan boord en enkelen moeten den zeedoop on dergaan. Maar na duchtig onderhanden te zijn genomen, smaken de nieuwelingen de voldoening van den minister van verkeers wezen een certificaat van ervaren zeeman te krijgen. In Zuid-Amerika worden achtereenvol gens Pernambuco, Rio de Janeiro, Monte' video, Buenos Aires en Mar del Pltate aan gedaan. De belangstelling voor het bezoek van den Nederlandschen onderzeeër was zeer groot. Dan volgt de groote overtocht over het Zuidelijk deel van den Atlantl schen oceaan. 27 dagen niets dan water. Slechts dolfijnen en zwaardvisschen bren gen eenigfe afwisseling. Physiek wordt er veel van de stoere mannen gevergd, maar de zware stormen eischen de volledige energie van de bemanning. Het eenzame eiland, Tristan da Cunga, wordt aangedaan, waar Pieter Groen uit Katwijk tientallen jaren ongekroond koning was. De bewoners worden van voedsel en post voorzien. Op weg naar Kaapstad wordt de bodem in een nieuw kleed gestoken. In kaapstad wordt aan den voet van het standbeeld van Jan van Riebeek, „die stighter van de volks plantinghe aan die Caap die Goeie Hoop", een krans gelegd. Nadat Durban is aangedaan, volgt de overtocht naar Australië. Op dit traject heeft de K XVIII de zwaarste stormen te doorstaan. Dagenlang beuken de torenhooge golven op het schip. Op interessante wijze zien wij de K XVIII duiken en weer boven-water komen. Van Australië gaat het recht naar het einddoel, Soerabaja. Begroet door de ge- heele vloot, door duizenden en duizenden aan den wad, glijdt de K XVni in den vroe gen morgen van den 11 Juli de haven bin nen. De groote reis is volbracht. Een klein land heeft getoond, waarin het groot kan zijn. Het laatste woord is aan luitenant Wytema. In navolging onzer vaderen heb ben wij er naar gestreefd, aldus de zee officier, onze mooie Nederlandsche vlag op waardige wijze over de oceanen te voeren, tot heil van een krachtig en eendrachtig vaderland. B. D. Ochse, directeur van Polygoon, heeft de film samengesteld. Max Tak verzorgde de muzikale compositie. Moedercursus. De door het Witte Kruis georganiseer de moedercursus is Maandagavond begon nen met 21 deelneemsters. De cursus wordt gegeven in de openbare lagere school door zuster Leegwater uit Alkmaar. De voorzitter van het Witte Kruis, pastoor B. A. van Kleef, heeft den cursus met een enkel woord ingeleid. Schadeloosstetlling voor slacht offers van den wereldoorlog. Een eenvoudig monument bij de be Een eenvoudig monument bij de be graafplaats aan den ingang van het dorp staat daar, als herinnering aan de Eg- mondsche visschers, die in den grooten wereldoorlog om het leven zijn gekomen als slachtoffer van hun beroep. Zware slagen troffen in die dagen het visschers- dorpje Egmond aan Zee. Telkens en tel kens weder kwam er bericht van het ver gaan van een treiler. Soms werden de dooden geborgen, dikwijls ook gaf de zee zijn prooi niet terug. Het waren angstige dagen, dagen, die smart en jammer brach ten onder de eenvoudige visscherbevol king. Herinneringen aan deze bange dagen kwamen Dinsdagmiddag weder boven, zeventien jaar na het beëindigen van den wereldoorlog! De nagelaten betrekkingen van eenige oorlogs-slachtoffers waren op het gemeentehuis ontboden. In opdracht van de Nederlandsche Regeering heeft burgemeester Eyma hen een schadeloos stelling ter beschikking gesteld van de familie van de tijdens den wereldoorlog omgekomen opvarenden van de „Juno" IJ.M. 285, de „Nora" IJ.M. 178, de „Ena" IJ.M. 65 en de „Lisa" IJ.M. 207. Gecon stateerd is dat deze schepen door een oor logsoorzaak zijn vergaan, zooals het in de officieele stukken heet. De Duitsche re geering heeft een tegemoetkoming moge lijk gemaakt, als daartoe naar het oordeel def Nederlandsche Regeering billijkheids- gronden bestaan. Zoo werd Dinsdag een som van ruim 15.000 uitgekeerd aan dertien gezinnen. Met weemoed in het hart hebben zij het geld in ontvangst genomen. Zij ontvangen immers dat geld, zooals de stukken zeg gen, ter zake van het verlies van hun kostwinner! Hoevelen zijn er niet, wier smart even groot is, maar die nooit een schadeloos stelling krijgen, buiten de wekelijksche uitkeering ingevolge de Zee-Ongevallen wet! Dankbaar maar weemoedig keerden zij die een uitkeering ontvingen huiswaarts. Het was zoo hard noodig en men kan het zoo best gebruiken. En toch.... de ge dachten gaan uit naar hen, die nooit we dergekeerd zijn Dit is de laatste uitkeering, die plaats heeft. In totaal is in den loop der laatste jaren ruim 30.000 uitgekeerd in 13 ge zinnen. Sommige daarvan ontvingen meer dan 4000. Een adres. De vakbondsafdeelingen welke aange sloten zijn bij het N.V.V. hebben een ver zoek aan den raad gericht om de aanne mers te verplichten het collectieve loon uit te betalen. Tevens is het college verzocht om de arbeiders te betrekken via de Ar beidsbeurs. Feestcommissie. Zooals bekend heeft de V.V.V. pogin gen aangewend om hare verplichtingen ten aanzien van de Boerenleenbank na te ko men. Zij zal dit trachten te bereiken in sa menwerking met de vereenigingen die van het gebouw van Sport en Kunst gebruik maken. Er is een verlotings- en feestcom missie ingesteld, die een program zal ont werpen. In de commissie zijn gekozen de heeren J. L. Groot, voorzitter; J. Eriks, secr.-penningm.; P. Avis, L. J. Hopman en J. P. Groot. „Memento Mori". De begrafenisvereeniging „Memento Mori hield haar jaarvergadering in 't café van den heer Ottink. Van het bestuur komt de mededeeling dat onlangs een demonstratie heeft plaats gehad van een rouwkamer en katafalk te plaatsen bij een sterfgeval. Het jaarverslag gaf te hooren dat de vereeniging 'n vooruitgang heeft te boeken van 537.13. In de nieuwe commissie werden benoemd de heeren K. Ursem en T. Bobeldijk. De bestuursverkieizng gaf tot uitslag dat de aftredende heeren G. Booy en W. Hes Sr. met algemeene stemmen herbenoemd werden. De heer S. Bijpost vroeg, daar de kas nog al goed gespekt is, de dubbelbetalende thans op te heffen, en niet de acht Jaar door te laten gaan. De voorzitter, de heer A. Schuur, ant woordde hier geen bevestigend antwoord op te kunnen geven. De heer Booy stelde voor om dit het be stuur in handen te geven. En ook om de menschen boven 25 jaar niet 1 maar 0.50 inleggeld te la ten betalen. Het bestuur zal dit ook verder uitwer ken. De heer C. Tromp drong aan op contribu tie-verlaging. De voorzitter ontried dit Wel is dit jaar de kas vooruitgegaan, doch dit kan niet steeds worden gezegd, en indien iets ernstigs gebeurt moet er reserve zijn. De heer de Ruiter ontried ten sterkte verlaging. De heer Verduin richtte thans het woord tot den heer Weve, die als drager en aanspreker de vereeniging moet verlaten wegens den 65-jarigen leeftijd. Spreker dankte namens adviseur en dra gers den heer Wever voor zijn in alle stipt heid vervulde werkzaamheden en stelde voor om de heer Weven en zijn echtgenoo- te vrij te stellen van contributie. De voorzitter sloot zich hierbij aan, en door de leden werd dit ook goedgevonden. De heer J. Bijpost vroeg wat de extra kosten zullen medebrengen, indien gebruik werd gemaakt van de rouwkamer. De voorzitter zeide dat de kosten wor den gedragen door de vereeniging. ZEDENMISDRIJF. Door de politie is een onderzoek ingesteld in verband met een geval van abortus pro- vocatus, waarbij iemand te dezer stede uit winstbejag een meisje in behandeling heeft genomen, ten gevolge waarvan dit in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Proces-verbaal is opgemaakt. GEWONDE OVERLEDEN. In het ziekenhuis te Den Helder is gister overleden de 72-jarige weduwe J. Schu- ringa, die op 10 Januari j.L bij een auto ongeluk, dat op den afsluitdijk onder de gemeente Wieringen plaats had, ernstig werd verwond. GESLAAGD. Bij de examens voor Stenografie en Machineschrijven, gehouden op 14 Janu ari te Amsterdam, onder leiding van den ontwerper, den heer A. W. Groote, slaag de: voor Kantoorstenografie 130 lettergre^ pen per minuut: mej. C. Couvé te Alk maar, de heer J. de Jonge te Alkmaar (met lof), de heer John Dehé te Egmond aan den Hoef en de heer H. Visser te Middelie. Voor Machineschrijven: mej. Cis. Ver gaai te Alkmaar, met een snelheid van 297 letteraansl. per min.; mej. J. van Maarleveld te Alkmaar, met een snelheid van 203 letteraansl. per min.; mej. L. Goes te Alkmaar, met een snelheid van 210 letteraansl. per min.; mej. K. Hellinga te Bakkum, met een snelheid van 203 let teraansl. per min.; de heer A. J. M. Dib- bits te Alkmaar, met een snelheid van 237 letteraansl. per min.; de heer A. D. Im- hulsen te Alkmaar, met een snelheid van 234 letteraansl. per min. en de heer M. van Woensdag 15 Januari 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 15 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,3 m.M. te München. Laagste barometerstand 749,7 m.M. te Helsingfors. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 16 Januari: Zwakke tot matige zuidelijke tot ooste lijke wind; nevelig tot gedeeltelijk bewolkt} weinig of geen neerslag; om het vriespunt des nachts, overdag lichte dooi. Weeroverzlcht. De beide minima in het noorden en oos ten trekken verder op. In Zweden en het oostelijk Oostzee-gebied blijft de druk stij. gen. Een daalgebied, dat gisteren over IJs land trok, ligt thans over de Noorsche zee, zoodat het gebied der hoogste standen zich naar centraal-Europa verplaatste. De de pressie in het zuidwesten dringt voort durend verder naar het oosten door en geeft regen in de Golf van Biscaye. De vorst verdween uit Ierland en het zuidwes telijke deel van IJsland. In zuid-Beieren en Engeland komt plaatselijk matige vorst voor. In Zweden werd de vorst minder streng. Alle bergtoppen in Europa melden lage temperaturen; in de Alpen werd het tusschen de 2- en 3000 M. weer wat kouder. Geen enkel station meldt neerslag van be teek en is. Voor de naaste toekomst is wei nig verandering in het heerschende weer te verwachten. Geseind hedenmorgen te 9.10 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: Attentiesein neer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen 4.34 uur licht op, Jansen te Alkmaar met een snelheid van 252 letteraansl. per min. Voor het in December J.L gehouden examen voor het verkrijgen van het diploma Boekhouden „Mercurius" slaagde o.a. mej. N. Schenk te Hensbroek. Voor het op 17 December J.l. te Alk maar gehouden examen van de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagden voor Nederlandsche Handels correspondentie o.a. mej. Han Oostwoudet en de heer N. E. Wennink. Vorige koers 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl 4 4 NecL-Indi# 4 5X Duitsehland Idem met kettingverklaring, BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alö. Kunstzijde Unie 28 v. Berkels Patent 47 Calvé Delit Cert 60% NederL Ford sx. 40 afst i 247 Philips Gloeil Gem. Bezit a 225% U miever 1061JA« INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smeltingt i 35% Anaconda 17»/,. D.iLI.L Ca I 99%, 98»/, 98%s 22% 23'/, 113% 133'/, 58'/, tw»/M 108'/, pl.m. 1.30 99%, -f 98%, 98%, 22'/, 23'/, pl.m. 1.45 99% 58-7% 90 V, 57V,.'/, 90%, -i pl.m. 2.00 99%, 22i-7ia 58-9% «Va-I pl.m. 2.15 97»/., -I 99%, -i 98}%, 98}-%, 57}-8% 90.'/, 27'/, 27 223 106}. V, 222% 100'/, 222%-3 106-1/, 223% 106.% Bethleh. Steel Citiet Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unit Vorstenlanden Dito actiona MIJNBOUW. Altf. hxplor. Mij. Reajang Lebong 30% 2% 29% 5% 249'/, 140% 121 28% 16.50 168% 202% 17% 31'/, 2% 29»/18 5'/. 246% 8 140 121 26% 19-17 168 246%. 7 140 118 28%-'/, 17%, -è 30"/j,.J 291% 245-6% 138-9 117%-8 •4» 229J-29 95 10% 1181-91 70 40 2% 52% 192 209% 206 42 9% 70 10|-%, 119} 20 9«% 39}-40 68% 2 V» 53 191 20 s% 9 PETROLEUM. DordUch* Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rul ber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot tabakST* Deli Batavia 101 Oude Dell Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union PaciltcJ ftNoteering per 50. x) ex-COupon SiLd ™°">N°ATIE Vo.I„ 2V. „c H.d.n 2 WISSELKOERSEN AMSI Vorige M „NIET OFFICIEEL k°eri New-York Londen Berlijn Perijs B-s... (Be.ga, I Oslo t Mad td 1 215 227% 94 24% 10%, 116% 70% 91 39% 67 2%, 12% 54% 206 203% 42 9% 69 230 1% 230% 1 30 29%, 244-5 117% 28% 204 230-% 94% lOj-%, lOf.%, 119}. 72 20 68-% 71%-2 68'/, 2V. 53-% 193-% 209 2U5% 7 205 pCl £P"M. Koers op he-Ln 2 uur 146»/, 7 27'/, 59 22'/, 9 '0% 24.86 47 86 32 50 37 50 36 50 20 17% 00.00 M6% 7 27% 59 20 *70% 24 85 47 88 32 50 37 50 36 50 20 17% 00.00 UITVOERING IN WESTERLICHT. Door het „Zaansch Vrouwenkoor" onder leiding van den heer F. Ujjttenboogaard werd gisteravond in Huize Westerlicht een uitvoering gegeven. De groote zaal was bijna geheel bezet, toen ds. Bloemhoff het openingswoord sprak, er op wijzende, dat dit de eerste sa menkomst in 't nieuwe jaar is, waarbij en kelen hier niet aanwezig zijn, die bij vorige gelegenheden nog in ons midden waren. Na het uitspreken van een gebed en het gezamenlijk zingen van Gez. 194 vers 1, was het woord aan het koor, dat voor de pauze vyf liederen zong, die uitnemend werden voorgedragen. Vooral de liederen van Johi. Brahms, werden uitstekend vertolkt. Na alle nummers luid applaus. Ter afwisseling trad de heer Schols als bariton-zanger op; hij zong schitterend een paar soli uit Die Zauberflöte van Moz&rt, op de piano begeleid door den heer Uijtten- boogaard. Een langdurige ovatie was zijn belooning. Na de pauze speelde de heer Uijttenboo- gaard op de piano Impromptu van Schubert en Polonaise van Chopin, waardoor hij zich een uitstekend pianist toonde en groot succes had. Het koor zong nog vier nummers, waar van de 2 laatste Hollandsche liederen waren, ♦erwijl de bariton nog 2 soli zong, die, evenals voor de pauze, weder luid applaus verwierven. Het was zeer attent, dat door eenige dames van het koor aan alle aanwezigen program ma's werden uitgereikt. Het was voor het koor een succes-avond en ds. Bloemhoff dankte namens allen, voor het kunstgenot, hedenavond geschonken. Zeer geestig merkte hü op, dat het van den directeur goed gezien was, zijn koor Zaansch Vrouwenkoor te noemen en niet Dameskoor, omdat wij tegenwoordig behoefte hebben aan „vrouwen" en niet aan „dames", en als die vrouwen dan ook nog kunst in zich hebben en dit weten uit te dragen, dan zijn U geheel goed! Hij hoopte bet koor nog eens bereid te vinden voor de bewoners van Westerlicht op te willen treden, waarop één der dames van 't koor antwoordde, gaarne daaraan te zullen voldoen. SIGARENZAAK VERPLAATST. De bij vele rookers goed bekend gewor den sigarenzaak aan de Boterstraat, van de firma G. Nijemanting—de Munk, me t ingang van vandaag verplaatst naar de Laat hoek Groot-Nieuwland. Het lom- penpakhuis, dat daar voorheen bestond. >s vervangen door een keurigen winkel met twee groote étalages, zoodat de omgeving er een groote verbetering heeft onder gaan wat ook bij avond (door de heldere verlichting) tot uitdrukking komt. Voor 4ir amen is «*n keur van rook artikelen van onderscheidene merken tentoongesteld, zooals de gebruikers trou wens reeds bij e.varing hebben kunnen constateeren niet alleen in de Boterstraat, maar ook ln St. Annastraat, waar de fim>a

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2